آیا خداوند فقط شیعیان را به بهشت میبرد؟! - صفحه 6
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

ادیان و مذاهب بحث هایی در باب دین و مذهب بررسی و تبادل اطلاعات مسائل و موارد موجود

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 2 هفته پيش  
معاون شبکه اجتماعی

Bozorgmehr's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض آیا خداوند فقط شیعیان را به بهشت میبرد؟!

در بحث قبلی که با آقای پارس در جستار "قوم برگزیده خداوند" داشتیم نهایت بحث ما به اینجا رسید که آیا از بین میلیاردها انسان کره زمین از قبل آدم تا آخرینها ، فقط شیعیان صلاحیت رفتن به بهشت را دارند یا خداوند فراتر ازین وهم و خیالهاست ؟
صحبتهای ایشان و آیاتی که آوردند در مورد "کافر" نتوانست مرا قانع کند .
آیه مورد اشاره که "هرکس آئینی بجز اسلام اتخاذ کند قابل قبول نیست" کاملا قابل فهم است که منظور از اسلام درینجا چنانچه آیت الله مکارم شیرازی نوشته اند "تسلیم شدن در برابرحق" است.
خداوند در آیات مختلفی حق سعادتمندی در آخرت و رفتن به بهشت را از انحصار ما شیعیان و مسلمانان خارج میکند و آنرا کاملا جهانشمول میکند ، برای مثال :

و كسي كه چيزي از اعمال صالح انجام دهد خواه مرد باشد يا زن، اما ايمان داشته باشد، چنان كساني داخل در بهشت ميشوند و كمترين ستمي به آنها نخواهد شد.

(124 سوره نساء)

در آیه بعدتر بطور واضح میفرمایند منظور از دینی که در آخرت پذیرفته است ، "تسلیم شدن در برابر خداوند است"

و دين و آئين چه كسي بهتر است از آن كس كه خود را تسليم خدا كند، و نيكوكار باشد و پيرو آئين ابراهيم حنیف گردد و خدا ابراهيم را بدوستي خود انتخاب كرد. (۱۲۵)

خداوند به مؤمنان و پیامبر نمیگوید به دینی که خودت آوردی باش ، میفرماید به دین ابراهیم باش که حنفیت است و تسلیم خدا باش ، یعنی قبلتر ، اکنون و آینده پیرو هر دینی که در دین خودش تسلیم خدا باشد به بهشت راه دارد .

آیا خداوند فقط شیعیان را به بهشت میبرد؟!

پاینده باشد جمهوری اسلامی ایران
Bozorgmehr آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #76 (لینک نوشته)
کاربر فعال هم میهن

kavoush's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا خداوند فقط شیعیان را به بهشت میبرد؟!

نوشته اصلي بوسيله stivi نمايش نوشته ها
جواب همه این سوالات در قرآن آمده است .
همه سوره ها و آیات قرآن مخاطب خاص دارند ولی مفسران و خوانندگان قرآن به این موضوع توجه ندارند و معمولاً اشتباه برداشت می کنند .
نظام پاداش و کیفر دنیوی و اخروی مومنان با اهل کتاب و با کفار و مشرکان و شیطان پرستان و مستضعفان و بردگان و ... همگی باهم تفاوت دارد .
بیشتر نگران پیشینیان وانسانهای بدوی که هیچ اطلاعی از دین وخدا نداشتند ونه حتی کتاب یا سوادی برای خواندن ...ونیزکنجکاو رمزوراز عدالت خداوندی ازدید باورمندان شیعی آن
kavoush آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #77 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

didar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله kavoush نمايش نوشته ها
به هرحال پاسخ هایتان نه تنها قانع کننده نیست بلکه برتناقض وابهام می افزاید ...
اگر قانع نشدی مشکل از قرآن نیست .مشکل این است که شما بدنبال جوابی هستید که درذهن شماست
مبنای قضاوت برحسب توان میتواند مربوط به مقدار درک وعمل افراد ازپیامهای دینی دریک حوزه مدنظرباشد من سوالم این بود قبل ازظهوردین اسلام وحتی قبل ازدین یهود مردمان این کره خاکی دردوره ای توتم پرستی وسپس بت پرستی رواج داشت وهمچنین مردمانی بودند که هرگز پیام دین اسلام وتوحیدرا نشنیدند ومرده اند تکلیف شان چگونه خواهد بود ؟!
دین اسلام یک دین نوظهوری نیست که تنها به پیامبر آخرین اختصاص داشته باشد .دین اسلام از همان ابتدا وجودداشته وتمام پیامبران بردینی غیراز اسلام نبودند و قوم خودرا به اسلام دعوت می کردند
اگر می شنوی اسمهای مختلفی ازدین وجود دارد این نامها بعد از پیامبران بوجود آمده اند مثل شیعه ویاسنی که هیچ ربطی به اسلام ندارند ونامی خداوند ازآنها در قرآن نبرده
درضمن تگران وسعت وگنجایش دنیای پس ازمرگ هم نیستم اما این مردمان ذکرشده نه بهشتی هستتد(چون بهشت اختصاصا به شیعیان تعلق دارد)ونه جهنمی ..؟!
لابد مکانی دیگری هست که این مردمان راجای دهد آنجا کجاست؟!
بهشت درانحصارهیچ فرقه خاصی نیست می خواهد شیعه باشد یا سنی ویا مسیحی ویهودی باشد
بهشت رابه بها می دهند نه به بهانه.
didar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #78 (لینک نوشته)
شمع جمع

mohammad159's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله javadmoradi11 نمايش نوشته ها
اگر کسی یا گروهی از شیعه(مثلا گروه شیرازی ها) به اهل سنت فحاشی کنند، به قاطبه علما و عموم شیعیان ارتباط ندارد. ارتباط شیعه با سنی قرنها همراه با برادری بوده است، و حتی ازدواج مابین شیعه با سنی مجاز اعلام شده است. چطور فقهای شیعه می توانند جواز ازدواج با کسی که او را مستحق فحاشی می دانند صادر کنند.
شیعه می گوید امام حی هست، اما او حاضر نیست، غایب است. فقها در کتابهای فقهی صحیح و غلط احادیث را مشخص کرده اند، هرکسی که مایل است می تواند با مراجعه به این کتابها صحت یا سقم احادیث را از دیدگاه علما پیدا کند.
امامت به صراحت در قرآن آمده است.
وَ إِذِ ابْتَلي‏ إِبْراهيمَ رَبُّهُ بِکَلِماتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قالَ إِنِّي جاعِلُکَ لِلنَّاسِ إِماماً قالَ وَ مِنْ ذُرِّيَّتي‏ قالَ لا يَنالُ عَهْدِي الظَّالِمينَ1
ابراهیم زمانی که تمام امتحانات را به اتمام رساند(مبارزه با بت پرستان و نمرود، مهاجرت به مناطق مختلف و هدایت مردم، بردن خانواده به سرزمینی بایر، و در نهایت دستور به ذبح فرزند)، خداوند به او وعده داد که در آینده او را برای مردم امام قرار خواهد داد.
کاری به فرد و گروهی خاص ندارم دوست گرامی ! وقتی که آنقدر روایات در این مورد دارید که از حد گذشته و تنها ادعا اینه که ضعیفن البته خیلیها هم گفتن صحیحه و روش مانور دادن و فتوای در خفا فحاشی را داده اند از همین باب است شیعه چیز جالبی به اسم تقیه داره که یکی از بهترین راه های ممکن برای فرار از تناقضات هست چرا علی دختر به عمر داد ؟چرا با خلفا مصالحه کرد ؟چرا اسم اونها رو روی فرزندان گذاشت چرا حق خود را نگرفت چرا و چرا جواب تقیه کرد عجب
در مورد امام حی که اونم مشخص شد بی فایده س و جوابی نداشتی البته شاید خورشید پشت ابر بهترین فایده باشه که اونم به درد بچه های دبستانی میخوره
گفتین امامت در قرآن هست خب امامت کفار هم هم هست آئمه یدعون الی النار ...چه ربطی به امامت ۱۲ نفر بعد از پیامبر داره ؟ امامت ابراهیم چه ربطی به امامت حسن عسگری بعد از هزاران سال بعد داره ؟ گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل ؟چه ربطی به امام حی و غایب داره ؟
mohammad159 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #79 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

fadaki's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پیامبر اکرم (ص) :
امتم بعد از من به 77 فرقه تقسیم ومنشعب میشوند وفقط یک فرقه اهل نجات هستند وان فرقه علی وشعیان او
fadaki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #80 (لینک نوشته)
شمع جمع

mohammad159's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله didar نمايش نوشته ها
کی گفته مردم آمریکای جنوبی دینی نداشتند ؟

مگر نشنیدی که برای جلب رضایت خدایان هدایا می بردند و قربانی می کردند

پس یه اعتقادی داشتند
متوجه نشدم؟
قديمي يك هفته پيش   #81 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

didar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mohammad159 نمايش نوشته ها
متوجه نشدم؟
ببخشید اشتباهی نقل گرفتم
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #82 (لینک نوشته)
شمع جمع

basavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله fadaki نمايش نوشته ها
پیامبر اکرم (ص) :

امتم بعد از من به 77 فرقه تقسیم ومنشعب میشوند وفقط یک فرقه اهل نجات هستند وان فرقه علی وشعیان او

این سخن تفرقه انگیز است، امکان ندارد رسول خدا چنین حرفی زده باشد. امانی یعنی همین. یعنی چیزی را پیروی کنی که نتنها در قرآن اثری از آن یافت نمی شود بلکه مخالف با آرمانهای کتاب است. بزرگترین آرمان کتاب، محکم کردن رشته های مودت و ایجاد ایلاف و اتحاد میان انسانهاست.
این سخن و امثال آن، امت واحده را از هم می گسلد و مانع رسیدن بشر به سعادت و رستگاری دنیا و آخرت می شود.
مواظب باش!

وَلَا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ ۚ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولَٰئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا
از آنچه به آن آگاهی نداری، پیروی مکن، چرا که گوش و چشم و دل، همه مسؤولند.[17:36]

ويرايش توسط basavad : يك هفته پيش در ساعت 06:32 AM
basavad هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #83 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

seyyed.mm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شما این همه از قال این وقال آن دلیل آوردید آیا از ماانزالله (قرآن ) دلیل بر گفته خود دارید ؟
اِنّی تارِک فِیکُمُ ثقلین کِتابَ الله حَبل مَمْدُود مِنَ السَّماءِ اِلَی الارْضِ، وَ عِتْرَتِی اهْلَ بَیْتِی، لَنْ یَفْتَرِقا حَتّی یَرِدا عَلَیَّ الْحَوض

قرآن و اهل بیت جدا نیستند

با توجه به اینکه این مشکل را همیشه با شما داریم بطور صریح پاسخ سوالات زیر را بدهید

• اگر در تاریخ قطعی (روایت صحیح شیعه سنی و ...) داشته باشیم حضرت رسول اکرم ص فرمودند ...
عبارتی برای مثال ای مسلمین فلان کار را نکنید
فلان کار را انجام دهید
هرکس فلان کار را انجام دهد از من نیست
....

برخورد شما با این گزارش تاریخ چیست

• اگر بیانی از حضرت امیرالمومنین داشته باشیم چطور برخورد می کنید؟

• اگر از سایر ائمه معصومین چنین موردی نقل شده باشد به چه صورت برخورد خواهید کرد

(چون سنداز دید همه مردم قطعی فرض شد بحث را به این سمت نبرید)
پاسخ روشن لطفا

ويرايش توسط seyyed.mm : يك هفته پيش در ساعت 06:53 PM
seyyed.mm آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #84 (لینک نوشته)
شمع جمع

basavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله seyyed.mm نمايش نوشته ها
اِنّی تارِک فِیکُمُ ثقلین کِتابَ الله حَبل مَمْدُود مِنَ السَّماءِ اِلَی الاگرْضِ، وَ عِتْرَتِی اهْلَ بَیْتِی، لَنْ یَفْتَرِقا حَتّی یَرِدا عَلَیَّ الْحَوض

با توجه به اینکه این مشکل را همیشه با شما داریم بطور صریح پاسخ سوالات زیر را بدهید

• اگر در تاریخ قطعی (روایت صحیح شیعه سنی و ...) داشته باشیم حضرت رسول اکرم ص فرمودند ...
فلان کار را انجام دهید
....

پاسخ روشن لطفا
سلام بر جناب سید

در قرآن ایاتی وجود دارند که خداوند در مقابل عقاید و باورهای مردم از آنها کتابی طلب نموده که از جانب خودش باشد و آن عقاید را تایید کرده باشد. من فکر می کنم جناب دیدار بر همین اساس از شما سند قرآنی طلب می کنند و شما بجای اینکه از قرآن سند ارائه کنید، از چیزی سند می آورید که خود مورد مناقشه است و حتی اهل سنت نیز، که قرآن تنها و خدای وحده را قبول ندارند و مانند شما قرآن را کامل نمی دانند، با روایتی که آوردید موافق نیستند و چیزی را که شما قطعی می دانید آنها نمی دانند و بجایش عبارت کتاب الله و سنتی را می پسندند.
در رابطه با سئوالی که پرسیدید، هر چقدر هم که یک روایت محکم سند باشد و به پیامبر عزیز و نازنین منسوب شده باشد ولی با کتاب خداوند مغایر باشد غیر قابل قبول و پذیرش است اما اگر هیچ سندی نداشته باشد، می خواهد نقل رسول باشد یا هر کس دیگری، ولی با قرآن بخواند، من یکی آن را با دل و جان خواهم پذیرفت.
اصلاً خود شیعه حدیث معروفی دارد که از قول ائمه نقل شده و می گوید اگر روایتی از ما نقل شد که با قرآن سازگار نبود آن را به دیوار بکوبید.
من به شما بزرگوار توصیه می کنم معیار سنجش و قبولت را افراد قرار ندهی که مردم از زبان هم بسیار دروغ می گویند. اگر معیارت را قرآن قرار دهی و اقوال را با آن بیازمایی به سودت خواهد بود.
basavad هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #85 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

seyyed.mm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

روایاتی وجود دارند که برای هریک از «شیعه» و «محب» تعریفی جداگانه ارائه می‌کنند. از جمله این روایات، گزارش ملاقات گروهی از اهل خراسان با امام رضا(ع) است که گزارش آن با اندک تفاوت‌هایی در کتب روایی مانند «المناقب» علوی(قرن پنجم)،[1]‏ ‏«الإحتجاج‏» طبرسی(متوفای 588ق)،[2] تفسیر منسوب به امام حسن عسکری(ع)،[3] «بحار الأنوار»[4] و ... آمده است که بدون آن‌که به بررسی سند و محتوای آن بپردازیم، تنها به ترجمه این روایت، مطابق نقل «الاحتجاج» بسنده می‌کنیم:

امام حسن عسکری(ع) فرمود: وقتى مأمون، حضرت رضا(ع) را ولیعهد خود قرار داد، دربان آن‌حضرت آمد و عرض کرد: جمعیتى دم در ایستاده اجازه می‌خواهند حضور شما مشرف شوند و می‌گویند: ما از شیعیان على(ع) هستیم!
حضرت رضا(ع) فرمود: «من کار دارم آنها را برگردان»،
دربان آنها را برگرداند، روز بعد آمدند و همچون روز گذشته خود را معرفى کردند باز دربان آنها را برگرداند روز سوم و چهارم تا دو ماه هر روز می‌آمدند ولى اجازه ملاقات نمی‌یافتند بعد از دو ماه به دربان گفتند: به آقاى ما بگو: ما شیعیان پدر شما حضرت على بن ابی‌طالب(ع) هستیم اما چون شما به ما اجازه ملاقات ندادید، مورد شماتت دشمنان قرار گرفتیم. ما بر می‌گردیم ولى از شدت شرمندگى و خجلت از شهر و وطن خود آواره می‌شویم؛ زیرا دیگر نمی‌توانیم شماتت و سرزنش دشمنان را تحمل کنیم!
حضرت رضا(ع) به دربان فرمود: «به آنها اجازه ورود ده»، آنها وارد شدند و به آن‌حضرت سلام کردند ولى حضرت نه جواب سلام فرمود و نه اجازه نشستن داد و آنان همچنان ایستاده بودند و عرض کردند: بعد از این همه سختگیری در دادن اجازه ملاقات، دلیل این برخورد خشن و تحقیرآمیز چیست؟! دیگر چه چیزی برای ما باقی مانده است؟!
آن‌حضرت فرمود: «این آیه را بخوانید: "و آنچه از رنج و مصائب به شما می‌رسد همه از دست اعمال زشت خود شماست در صورتى که خدا بسیارى از اعمال بد را عفو می‌کند"،[5]
من درباره شما از پروردگارم پیروى کردم و همچنین به رسول خدا و امیر المؤمنین و پدران پاکم(ع) اقتدا نمودم آنها شما را عتاب نمودند من هم پیروى کردم».
گفتند: اى پسر رسول خدا! چرا؟
امام(ع) فرمود: «زیرا شما ادعا کردید که شیعه امیر المؤمنین على بن ابی‌طالب(ع) هستید. واى بر شما، شیعه امیر المؤمنین(ع) افرادى مانند حسن(ع)، حسین(ع)، ابوذر، سلمان، مقداد، عمّار و محمّد بن ابی‌بکر هستند که هیچ‌یک از دستورات خدا را مخالفت نکرده و همچنین هیچ‌کدام از محرّمات او را انجام ندادند، شما هم می‌گوئید ما از شیعیان آن‌حضرت هستیم در حالى که در بیشتر اعمال مخالف اوئید و در بسیارى از واجبات کوتاهى می‌کنید، حقوق برادران دینى را سبک و کوچک می‌شمارید، و جایى که مورد تقیّه نیست تقیّه می‌کنید ولى در مواردى که چاره‌اى جز تقیّه نیست این وظیفه بزرگ را انجام نمی‌دهید اگر بجاى ادعاى تشیع می‌گفتید، شما از وابستگان و دوستان آن‌حضرت هستید، دوستان او را دوست و دشمنانش را دشمن می‌دارید من ادّعاى شما را تکذیب نمی‌کردم و می‌پذیرفتم ولى شما مقام بلندى را ادعا کردید که اگر کردارتان این گفته شما را تصدیق نکند هلاک و نابود شدید مگر این‌که خداوند با رحمت خویش جبران فرماید».
گفتند: اى پسر پیامبر! ما از خدا طلب آمرزش می‌کنیم و از این گفته بیجا به سوى خدا توبه می‌کنیم و همچنان که مولاى‏مان ما را آموخت می‌گوئیم ما دوستان شما و دوستان دوستان شما و دشمن دشمنان شمائیم.
حضرت رضا(ع) فرمود: «خوش آمدید اى برادران و اى دوستان من، بالاتر بیائید، بالا بیائید، بالا بیائید، آنقدر آنها را بالا برد تا به خود چسباند» سپس به دربان خویش فرمود: «چند بار اینها را از در خانه بازگرداندى؟» گفت: شصت بار، امام(ع) فرمود: «پس شصت بار پشت‏ سر هم به خانه آنها برو به آنها سلام کن و سلام مرا نیز برسان؛ زیرا اینها چون امروز توبه کردند گناهانشان آمرزیده شد و چون دوست و وابسته به ما هستند سزاوار و شایسته احترام‌اند، بنابراین به ملاقات آنها برو و وضع زندگى آنها و خانواده‌شان را بررسى کن، خرج زندگى و خیرات و مبرات به آنها برسان، و ناراحتی‌ها و مشکلات آنها را برطرف کن».

......................
تعداد شیعیان

عنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ(ع) أَنَّهُ دَخَلَ عَلَيْهِ بَعْضُ أَصْحَابِهِ
فَقَالَ لَهُ جُعِلْتُ فِدَاكَ إِنِّي وَ اللَّهِ أُحِبُّكَ وَ أُحِبُّ مَنْ يُحِبُّكَ،

كسي تازه خدمت امام رسيده بود،
و در ابتدا بسيار تأكيد ‌كرد که من، هم شما را خيلي دوست دارم و هم همه دوستان شما را. سپس اضافه مي‌كند:

يَا سَيِّدِي مَا أَكْثَرَ شِيعَتَكُمْ؛
آقا چه قدر شيعيان شما زياد هستند

فَقَالَ لَهُ اذْكُرْهُمْ
؛
حضرت می‌فرمايد: بگو چه‌قدر هستند؟

فَقَالَ كَثِيرٌ.
فَقَالَ تُحْصِيهِمْ؛

مرد گفت: بسيارند.
حضرت فرمود: شماره‌اش را مي‌داني؟

فَقَالَ هُمْ أَكْثَرُ مِنْ ذَلِكَ؛؛
او گفت: تعدادشان بيش از آن است كه من شماره كنم.

فَقَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ(ع)
: أَمَا لَوْ كَمُلَتِ الْعِدَّةُ الْمَوْصُوفَةُ ثَلَاثَمِائَةٍ وَ بِضْعَةَ عَشَرَ كَانَ الَّذِي تُرِيدُونَ.
حضرت فرمودند اگر عده اين‌ها به سيصد و سيزده نفر برسد آنچه بايد در آخرالزمان واقع شود، اتفاق خواهد افتاد

بحارالأنوار، ج 65، ص 153، باب 19، «صفات الشيعة و أصنافهم و ذم الإغترار
seyyed.mm آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #86 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

javadmoradi11's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mohammad159 نمايش نوشته ها
کاری به فرد و گروهی خاص ندارم دوست گرامی ! وقتی که آنقدر روایات در این مورد دارید که از حد گذشته و تنها ادعا اینه که ضعیفن البته خیلیها هم گفتن صحیحه و روش مانور دادن و فتوای در خفا فحاشی را داده اند از همین باب است شیعه چیز جالبی به اسم تقیه داره که یکی از بهترین راه های ممکن برای فرار از تناقضات هست چرا علی دختر به عمر داد ؟چرا با خلفا مصالحه کرد ؟چرا اسم اونها رو روی فرزندان گذاشت چرا حق خود را نگرفت چرا و چرا جواب تقیه کرد عجب
در مورد امام حی که اونم مشخص شد بی فایده س و جوابی نداشتی البته شاید خورشید پشت ابر بهترین فایده باشه که اونم به درد بچه های دبستانی میخوره
گفتین امامت در قرآن هست خب امامت کفار هم هم هست آئمه یدعون الی النار ...چه ربطی به امامت ۱۲ نفر بعد از پیامبر داره ؟ امامت ابراهیم چه ربطی به امامت حسن عسگری بعد از هزاران سال بعد داره ؟ گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل ؟چه ربطی به امام حی و غایب داره ؟
چندین مورد را مطرح کردید که خودش نیاز به یک کتاب جواب دارد! تقیه فقط در شرایطی که خطر جانی شما را تهدید می کند(مثل عصر برخی امامان) جایز است، نه اکنون که شیعه خودش حکومت دارد. بگذارید در مورد امامت بحثمان را ادامه بدهیم. در همین آیه که امامت ابراهیم را بیان می کند اشاره ای به امامت افرادی دیگر است.
وَ إِذِ ابْتَلی إِبراهیمَ ربّه بِکلماتٍ فأتمهنّ قالَ إِنّی جاعِلُک لِلنّاسِ إِماماً قالَ وَمِنْ ذُرّیتی قالَ لاینالُ عَهدی الظّالِمینَ
پس از اعطای مقام امامت، حضرت ابراهیم از خدا درخواست می کند امامت را به ذریه خودش نیز اعطا نماید. خداوند می گوید عهد من (یعنی امامت) به ظالمین نمی رسد. پس امامت در ذریه ابراهیم جریان دارد، و کسانی از ذریه او که ظلمی مرتکب شده باشند(مثلا گناهی کرده باشند) شایسته این مقام نیستند.
شما وجود امامت پس از ابراهیم را بالکل نفی می کنید، در حالی که خداوند آن را برای آن دسته از ذریه ابراهیم که مرتکب ظلمی نشوند تایید می کند.

ويرايش توسط javadmoradi11 : يك هفته پيش در ساعت 09:43 PM
javadmoradi11 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #87 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

paarss's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بخاطر نام بردن از بنده بهتر میبود که از من نقل قول گرفته میشد.

ابتدا اینکه بنده هیچگاه نگفتم تنها شیعیان به بهشت میروند و بارها مستضعفین را جدا کردم.
دوم انکه ایات ذکر شده قبلا پاسخ گفته شده. و ایات بسیاری در رد این تفکر بیان شد.
بنده لزومی به تکرار همه این مراحل نمیبینم. چنانچه مطلبی هست میتوانید در ادامه همان تاپیک بیان کنید.
جالب این است که گفته شده ایا از میان انسانهای قبل از ادم!!! تا اخرین انها فقط شیعه بهشت میرود!!
واضح است که تا قبل از امدن دین اسلام ، مسیحیت و قبل از یهودیت و... ادیان الهی عصر بودند و انسانها براساس پیروی از این ادیان سنجیده میشدند!
چنین سخنی واقعا عجیب است!

پاسخ این مطالب و ایاتی که گواه دیدگاه ما است در تاپیک زیر بیان شده :

https://forum.hammihan.com/thread303029-2.html

ويرايش توسط paarss : يك هفته پيش در ساعت 10:18 PM
paarss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #88 (لینک نوشته)
شمع جمع

mohammad159's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله javadmoradi11 نمايش نوشته ها
چندین مورد را مطرح کردید که خودش نیاز به یک کتاب جواب دارد! تقیه فقط در شرایطی که خطر جانی شما را تهدید می کند(مثل عصر برخی امامان) جایز است، نه اکنون که شیعه خودش حکومت دارد. بگذارید در مورد امامت بحثمان را ادامه بدهیم. در همین آیه که امامت ابراهیم را بیان می کند اشاره ای به امامت افرادی دیگر است.
وَ إِذِ ابْتَلی إِبراهیمَ ربّه بِکلماتٍ فأتمهنّ قالَ إِنّی جاعِلُک لِلنّاسِ إِماماً قالَ وَمِنْ ذُرّیتی قالَ لاینالُ عَهدی الظّالِمینَ
پس از اعطای مقام امامت، حضرت ابراهیم از خدا درخواست می کند امامت را به ذریه خودش نیز اعطا نماید. خداوند می گوید عهد من (یعنی امامت) به ظالمین نمی رسد. پس امامت در ذریه ابراهیم جریان دارد، و کسانی از ذریه او که ظلمی مرتکب شده باشند(مثلا گناهی کرده باشند) شایسته این مقام نیستند.
شما وجود امامت پس از ابراهیم را بالکل نفی می کنید، در حالی که خداوند آن را برای آن دسته از ذریه ابراهیم که مرتکب ظلمی نشوند تایید می کند.
آنچه که نیاز بود شرح دادم و در مورد امامت با شخص دیگری بحث کوتاهی در همین تالار دارم که بنا به دلایلی فعلا ادامه ندادم که اگر وقت کردم آنجا ادامه میدم اگر توانستید شما هم بیایید در خدمتم در مورد امامت ابراهیم گفتم واضح آمده چرا امامت حسن عسگری نیامده ؟بله در ادامه امامت دیگری آمده که خود قرآن در آیات دیگر شرحش داده مثلا در ۴۹ مریم آمده و چون ابراهیم از آن قوم و بتانی که به جای خدا می‌پرستیدند دوری گزید ما هم (به لطف و رحمت خود) به او اسحاق و (فرزند او) یعقوب را عطا کردیم و به همه شرف نبوت بخشیدیم که خیلی واضح آن را توضح داده به هر حال در آینده ای نزدیک اگر مجالی بود بیشتر در مورد این موضوع درخدمتم
قديمي يك هفته پيش   #89 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

didar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله seyyed.mm نمايش نوشته ها
اِنّی تارِک فِیکُمُ ثقلین کِتابَ الله حَبل مَمْدُود مِنَ السَّماءِ اِلَی الارْضِ، وَ عِتْرَتِی اهْلَ بَیْتِی، لَنْ یَفْتَرِقا حَتّی یَرِدا عَلَیَّ الْحَوض

فلان کار را انجام دهید
....

پاسخ روشن لطفا
چناب باسواد به زیبایی دراین باره توضیح دادند ودیگر جایی برای جواب دادن من نمی ماند .

قفط من هم یک سوال از شما می پرسم که انشاالله یه آن جواب بدهی .

اگر روایت صحیح شیعه و سنی داشته باشیم حضرت رسول اکرم فرموده باشند...

خوردن شراب اشکالی ندارد شما چکارمی کنید؟
قديمي يك هفته پيش   #90 (لینک نوشته)
باصفای هم میهن

mohammad.hasan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شما به این سوال منم میشه جواب بدین
پیامبر در زمان حیات خود فرموده اند که هرکس امام زمان خویش را نشناسد و بمیرد جاهل است.این سخن قبول داری؟
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین
آیا خداوند فقط شیعیان را به بهشت میبرد؟!
mohammad.hasan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال