وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-08-2018  
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

در حالیکه محمود احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
سایت مشرق نیوز وابسته به ساس! کتابی به اسم اندیشکده پویشی و پویشگرانی بی هویت منتشر کرده است که در پی اثبات شرک و انحراف احمدی نژاد و یارانش می باشد



وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند


مشرق نیوز:

به تازگی کتابی به نام «روایت انحراف» توسط پژوهشگران «اندیشکده ولاء» و درباره عقاید و افکار حلقه موسوم به «حلقه انحرافی» تألیف شده است. در این کتاب که به زودی به زیور طبع آراسته و روانه بازار نشر خواهد شد، تلاش گردیده تا فراتر از تحلیل‌های سیاسی راجع به حلقه آقای احمدی نژاد و دوستانش، به بررسی افکار و عقاید وی و این حلقه پرداخته شود. کنکاشی که می‌تواند نسبت عقاید و افکار این حلقه با مکتب «اسلام ناب» را که انقلاب اسلامی تعین یافته وجه نهضتی آن در عصر کنونی است را مشخص نماید. گزیده‌ای از این کتاب به تدریج در پایگاه «خبری-تحلیلی مشرق» منتشر خواهد شد.
**********
«حلقه انحرافی» یکی از حلقه‌های مرموز در تاریخ انقلاب اسلامی است که تاکنون هزینه‌های سنگینی بر انقلاب و کشور تحمیل نموده است. این حلقه از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۲ توانست در ساختار قدرت جایگاهی به دست آورده و برنامه‌های خود را پیگیری نماید. آقای محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ با تکیه بر گفتمان انقلاب اسلامی و شعارهای انقلابی که طی سال‌های منتهی به ۸۴ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیروهای انقلابی و در مبارزه با جریان تجدیدنظرطلب حول دال اصلی ولایت و دال‌های فرعی عدالت، استکبارستیزی، استقلال و پیشرفت گفتمان‌سازی شده بود، توانست به قدرت برسد.
دولت نهم تا مدت‌ها با ورود نیروهای انقلابی در آن و طنین انداز شدن شعارهای انقلاب در حرف و منعکس شدن روحیه انقلابی در عمل، خوش درخشید، اما به مرور زمان با نقش‌آفرینی حلقه مرموز و انحرافی فوق و پر رنگ شدن ادبیات و کلیدواژه‌های آنان مانند انسان‌گرایی، جهانی‌شدن، مکتب ایران، کوروش و ... در سخنان آقای احمدی‌نژاد، درخشندگی دولت کم شده و در نهایت تمامی تلاش‌ها و اقدامات بزرگ صورت گرفته در دولت‌های نهم و دهم به حاشیه رفت.

این حلقه اقدامات خود را پس از پایان حضور در دولت متوقف نکرد، بلکه پس از فترتی کوتاه دیگربار اقدامات مخرب خود را شدیدتر از گذشته آغاز نمود. حلقه فوق تاکنون برای ترویج دیدگاه‌های خاصش (به خصوص در میان متدینین و انقلابی‌ها) حداکثر استفاده را از ادبیات انقلابی و اسلامی داشته و با بهره‌گیری از انواع روش‌های تبلیغاتی و عملیات روانی، خود را در جایگاه مظلوم نشانده و هرگونه نقد و پرسش از خود را فاقد منطق، سیاسی و جناحی جلوه داده است.
متأسفانه در روشنگری و تبیین مسئلهٔ انحراف، نیروهای انقلابی متوسل به مستندات و قرائنی شدند که هضم و پذیرش آن و نیز امکان اثبات و تبیین آن برای عموم مردم مشکل بود. حال آن‌که صرف‌نظر از درستی و اعتبار این مستندات، انحراف عقیدتی این حلقه، در مواضع و اظهارات و کنش‌گری رئوس حلقهٔ انحراف مشهود بوده و هست.
با این وصف طی سال‌های اخیر، بخشی از مردم و بدنه انقلابی کشور در موضوع افکار و عقاید حلقه انحرافی فوق، پرسش‌هایی داشته که متأسفانه تاکنون پاسخ درخوری به آنها داده نشده است. پرسش‌هایی مانند:
«چرا به لیدرهای جریان موسوم به بهار، حلقه انحرافی گفته می‌شود؟»، «اندیشه حلقه انحرافی چیست؟»، «این حلقه چگونه می‌اندیشد؟»، «کدام بخش از اندیشه این حلقه، انحرافی است؟» که تاکنون به صورتی دقیق و مفصل به آنها پرداخته نشده است. کتاب «روایت انحراف» پژوهشی مستند و دقیق است که با هدف پاسخ مستند و متقن به برخی از این پرسش‌ها تهیه شده است.
در تمنای اومانیسم
برخلاف تصور جامعه و نیروهای انقلابی، کنش‌های «حلقه انحراف» در دولت‌های نهم و دهم صرفاً یک کنش سیاسی معطوف به کسب قدرت نبوده و ریشه در اندیشه‌ها و عقاید خاص این حلقه دارد.
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
با توجه به تأکید چهره‌های اصلی این حلقه بر یک تلقی خاص از خدا و نیز انسان، در این بخش به این موضوع بسیار مهم که بنیان‌های سایر مباحث را روشن می‌سازد پرداخته می‌شود.
در آموزه‌های حلقه انحراف، «انسان» محور اصلی خلقت است. در این نگاه، همه هستی در خدمت انسان است و اگر انسان نباشد، هستی عبث و بیهوده خواهد بود. از نظر این حلقه، بدون وجود انسان این بیهوده‌گی به حدی است که حتی وجود خدا هم معنایی نداشته و این وجود انسان است که به خدا معنا می‌بخشد.
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
اسفندیار رحیم‌مشایی انسان‌گرایی را به عنوان اصل اساسی فکری خود مطرح نموده است. از نظر مشایی، انسان محور وحدت بین انسان‌ها است:
«تأکید می‌کنم که خدا محور وحدت انسان‌ها نیست و حتی امروز هم بشر به وحدت نرسیده است چرا که اگر به وحدت رسیده بود این همه خونریزی و جنگ‌ها صورت نمی‌گرفت ... چرا خدا، محور وحدت نشده است و من می‌گویم مشکل این است که به تعداد انسان‌ها خدا هست ... ملت‌ها در طول تاریخ همواره یک خدا را نپرستیده‌اند چون انسان‌ها خدای متفاوت دارند.»
بر اساس نگاه مشایی، با این استدلال که به تعداد انسان‌ها خدا وجود دارد، خدا را نمی‌توان محور وحدت انسانها قرار داد و به جای خدا باید انسان را محور وحدت قرار داد، چرا که خدا موضوع اختلاف‌ها بین انسان‌ها بوده است. در این منظر به خاطر اختلاف نگاه افراد نسبت به خدا، جایگزین مناسب دیگری برای قرار دادن در محور وحدت بین انسان‌ها وجود دارد. از نظر مشایی به جای تکیه بر خدا که عامل تفرقه و جنگ‌ها شده است، بهتر است بر مفهوم «انسان» تکیه کرد.
گزاره «به تعداد انسان‌ها خدا هست» که به صورت اجمالی توسط مشایی گفته شده، البته نشان از نگرشی خاص در افکار این حلقه دارد که مشایی صرفاً به آن اشاره کرده است. توضیح و تبیین این دیدگاه در یادداشت‌های «اکبر جباری» که یکی از افراد نزدیک به مشایی و از چهره‌های تئوریک حلقه انحراف است، به صورت مبسوط‌تر آمده است.
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
خدای ذهنی یکتاپرستان
همان‌گونه که اشاره گردید گزاره «به تعداد انسان‌ها خدا هست» که توسط مشایی مطرح شد، یک گزاره ذوقی شخصی نیست که به صورت فی‌البداهه و ناگهانی بر زبان مشایی جاری شده باشد، بلکه شواهد نشان می‌دهد که این گزاره یک گزاره اساسی در افکار حلقه انحرافی و ناشی از تلقی خاص این حلقه در مورد «خدا» است.
بررسی نظرات اکبر جباری که در کانال شخصی یا کتاب‌هایش منتشر شده، نشان می‌دهد که این گزاره از یک پشتوانه شبه تئوریک برخوردار بوده و از جمله اعتقادات اساسی حلقه انحراف است که جباری تلاش نموده تا آن را با کمک آموزه‌های صوفیه و نظرات فیلسوفانی چون «مارتین هایدگر» تئوریزه نماید. اکبر جباری در این باره می‌نویسد:
«وقتی ما به چیزی معتقدیم، ابتدا تصوری از او نزد خود داریم و سپس با تصدیق آن، بدان معتقد می‌شویم. حال آن‌که ما هیچ تصوری از خدا نداریم تا بتوانیم بدو معتقد شویم. شاید یکی بگوید، من از خدا تصوری دارم. تصور خوبی، خیر، نیکی و خوب. می‌پرسم، شما این تصورات را چگونه بدست آورده‌اید؟ آیا غیر از این است که شما در جهان انسانی، مفاهیمی را در مناسبات خود دارید که این مفاهیم را در بهترین و کامل‌ترین مصداقش، به کسی یا چیزی به نام خدا اطلاق می‌کنید. مثلاً شما مهربانی را در مادر و پدر و دیگر انسان‌ها دیده‌اید، سپس این مفهوم مهربانی را به حد کمال برده‌اید و مصداقش را در چیزی به نام خدا جمع کرده‌اید! این دقیقاً همان شبهه‌ایست که برخی از فیلسوفان طرح کرده‌اند. یعنی خدا انسان را نیافریده بلکه این انسان است که مفهوم خدا را ساخته است! حتی اگر به منشأ اعتقادات نگاه کنیم، خواهیم دید که اعتقاد ما به خدا، در واقع اعتقاد ما به چیزی است که در حاق خود، اندیشه‌ای مشرکانه است. ما "چیزی" را خدا انگاشته‌ایم و بدان معتقد شده‌ایم. در واقع مفهومی را ساخته‌ایم و خود را به همان مفهوم گره زده‌ایم. خدا اگر چیزی باشد، دیگر خدا نیست. شیئیت در ذات خود مخلوق است و اعتقاد همواره به چیز و شیء تعلق می‌گیرد. خواه این چیز مادی باشد، خواه غیر مادی مانند یک اندیشه.»۲
جباری در این متن گزاره «به تعداد انسان‌ها خدا است» مشایی را توضیح داده و سعی می‌کند با پارهای استدلال‌های مغالطه‌آمیز آن را اثبات نماید. وی برای اثبات حرف خود به طور ضمنی به نظرات برخی فیلسوفان مادی‌گرای ملحد همچون «فویرباخ» که یکی از فیلسوفان قائل به ماتریالیسم مکانیکی است، استناد کرده و آن را تأیید نموده است.






روایت انحراف؛ نگاهی نو به افکار و عقاید حلقه بهار - مشرق نیوز






پ.ن: نظرات خوانندگان هم جالب است

ويرايش توسط iran84 : 11-08-2018 در ساعت 01:58 AM
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-11-2019   #16 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pahlavan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله ammar.95 نمايش نوشته ها
موسوی، نهادهای نظارت کننده بر آراء را قبول نداشت و کار به تظاهرات خیابانی رسید
اگر قبول نداشت چرا شرکت کرد؟ اگر روند کار را نمیدانست چرا مدعی شناخت حاکمیت بود و به
مردم وعده اصلاح میداد؟ اگر هم میدانست، که نباید کاندیدا میشد نه اینکه پس از زمین خوردن،
جوانان بیگناه را به میدان کشد(شوربختانه من هم گول خوردم و دوستم باتوم هم خورد).
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 هفته پيش   #17 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

حدود سال۹۰ (ع ا) مسئول گزینش و نظارت بازرسی مؤسسه جناب مصباح تحقیقات مفصلی داشت تا ارتباط احتمالی مهندس مشایی و دکتراحمدی نژاد را با شخص مدعی ماورایی به نام علی_یعقوبی را پیداکند، آنها بر این باور بودند که پیش بینی های دقیق سیاسی آقای احمدی نژاد، منشأیی خارجی دارد و کسی ماورایی به آنان این اخبار را القا می کند!

همان زمان بنده معارف اهل بیت علیهم السلام و حدیث « من أخلص لله أربعین صباحاً جرت ینابیع الحمکة عن قلبه إلی لسانه » ( هر کس چهل روز خالصانه برای خدا زندگی کند چشمه های حکمت از قلبش بر زبانش جاری می شود .) را متذکر شدم و گفتم برای واردات آقای احمدی نژاد دنبال عامل خارجی نباشید ولی توجه نکردند، و با تمام تلاش شان نتوانستند کوچکترین ارتباطی بین ایشان و او پیدا کنند!

با این احوال با کمال بی تقوایی کانون طلوع مؤسسه جناب مصباح با بودجه دولت احمدی نژاد ده ها صفحه بولتن نهادی درباره انحرافات موردنظرشان از علی یعقوبی را با پیوست کلی و بی مدرک و نامتناجس که به دروغ مدعی بودند مهندس مشایی مرید آن جوانی است که اصلا ندیده است، توسط چند صد مبلغ آن مؤسسه در تمام کشور این افترا را پخش کردند. و اخیرا نیز به عنوان جریان شناسی این دروغ را نهادی در کتابی پر تیراژ منتشر کرده است!

به راستی اگر کسی سخنان آقای مشایی را مرور کند و سخنان جناب یعقوبی را هم دنبال کند هیچ سنخیتی با هم نمی بیند، ولی گویا بنگاه های افترا و بهتان به جز این داستان سرایی ها دستاویز دیگری ندارند.

همان ایام از یکی از طلاب حوزه مرحوم حق شناس که سال ها علیرغم منع دوستان به حلقه ی جناب یعقوبی پیوسته بود، دوستانی جویا شدند که در حدود ده سالی که جلسات وی می رفتی احمدی نژاد و مشایی را دیدی؟ که وی به شدت رد کرده بود و شأن جناب یعقوبی را أجل از ارتباط با ایشان دانسته بود!

طلبه ای جمعه در مسجد مقدس جمکران با قاطعیت تحت تأثیر روشنگرانی خاص می گفت: از وقتی یعقوبی را گرفتند مشایی از مرتاض۴۰۰ ساله تلمذ می کرده! اگر چه از زمان نماز و دعای خود صرف آگاهی وی کردم، ولی مانده بودم بخندم یا گریه کنم که در مشهد امام عصر نیز دلداده آن امام مظلوم است!

نه تقوا، نه انصاف، نه انسانیت، نه پرهیز از دروغ، به راستی این موجودات دروغ پرداز و اغفال کننده ساده لوحان، به دین چه کسی هستند؟!

حجت الاسلام شفیعی کیا
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #18 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

واکنش تند احمدی نژاد به انتشار کتاب دروغین درباره مهندس مشایی/مرد ...

iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 05:41 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.