وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-08-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
در حالیکه محمود احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
سایت مشرق نیوز وابسته به ساس! کتابی به اسم اندیشکده پویشی و پویشگرانی بی هویت منتشر کرده است که در پی اثبات شرک و انحراف احمدی نژاد و یارانش می باشدوقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند


مشرق نیوز:

به تازگی کتابی به نام «روایت انحراف» توسط پژوهشگران «اندیشکده ولاء» و درباره عقاید و افکار حلقه موسوم به «حلقه انحرافی» تألیف شده است. در این کتاب که به زودی به زیور طبع آراسته و روانه بازار نشر خواهد شد، تلاش گردیده تا فراتر از تحلیل‌های سیاسی راجع به حلقه آقای احمدی نژاد و دوستانش، به بررسی افکار و عقاید وی و این حلقه پرداخته شود. کنکاشی که می‌تواند نسبت عقاید و افکار این حلقه با مکتب «اسلام ناب» را که انقلاب اسلامی تعین یافته وجه نهضتی آن در عصر کنونی است را مشخص نماید. گزیده‌ای از این کتاب به تدریج در پایگاه «خبری-تحلیلی مشرق» منتشر خواهد شد.
**********
«حلقه انحرافی» یکی از حلقه‌های مرموز در تاریخ انقلاب اسلامی است که تاکنون هزینه‌های سنگینی بر انقلاب و کشور تحمیل نموده است. این حلقه از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۲ توانست در ساختار قدرت جایگاهی به دست آورده و برنامه‌های خود را پیگیری نماید. آقای محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ با تکیه بر گفتمان انقلاب اسلامی و شعارهای انقلابی که طی سال‌های منتهی به ۸۴ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیروهای انقلابی و در مبارزه با جریان تجدیدنظرطلب حول دال اصلی ولایت و دال‌های فرعی عدالت، استکبارستیزی، استقلال و پیشرفت گفتمان‌سازی شده بود، توانست به قدرت برسد.
دولت نهم تا مدت‌ها با ورود نیروهای انقلابی در آن و طنین انداز شدن شعارهای انقلاب در حرف و منعکس شدن روحیه انقلابی در عمل، خوش درخشید، اما به مرور زمان با نقش‌آفرینی حلقه مرموز و انحرافی فوق و پر رنگ شدن ادبیات و کلیدواژه‌های آنان مانند انسان‌گرایی، جهانی‌شدن، مکتب ایران، کوروش و ... در سخنان آقای احمدی‌نژاد، درخشندگی دولت کم شده و در نهایت تمامی تلاش‌ها و اقدامات بزرگ صورت گرفته در دولت‌های نهم و دهم به حاشیه رفت.

این حلقه اقدامات خود را پس از پایان حضور در دولت متوقف نکرد، بلکه پس از فترتی کوتاه دیگربار اقدامات مخرب خود را شدیدتر از گذشته آغاز نمود. حلقه فوق تاکنون برای ترویج دیدگاه‌های خاصش (به خصوص در میان متدینین و انقلابی‌ها) حداکثر استفاده را از ادبیات انقلابی و اسلامی داشته و با بهره‌گیری از انواع روش‌های تبلیغاتی و عملیات روانی، خود را در جایگاه مظلوم نشانده و هرگونه نقد و پرسش از خود را فاقد منطق، سیاسی و جناحی جلوه داده است.
متأسفانه در روشنگری و تبیین مسئلهٔ انحراف، نیروهای انقلابی متوسل به مستندات و قرائنی شدند که هضم و پذیرش آن و نیز امکان اثبات و تبیین آن برای عموم مردم مشکل بود. حال آن‌که صرف‌نظر از درستی و اعتبار این مستندات، انحراف عقیدتی این حلقه، در مواضع و اظهارات و کنش‌گری رئوس حلقهٔ انحراف مشهود بوده و هست.
با این وصف طی سال‌های اخیر، بخشی از مردم و بدنه انقلابی کشور در موضوع افکار و عقاید حلقه انحرافی فوق، پرسش‌هایی داشته که متأسفانه تاکنون پاسخ درخوری به آنها داده نشده است. پرسش‌هایی مانند:
«چرا به لیدرهای جریان موسوم به بهار، حلقه انحرافی گفته می‌شود؟»، «اندیشه حلقه انحرافی چیست؟»، «این حلقه چگونه می‌اندیشد؟»، «کدام بخش از اندیشه این حلقه، انحرافی است؟» که تاکنون به صورتی دقیق و مفصل به آنها پرداخته نشده است. کتاب «روایت انحراف» پژوهشی مستند و دقیق است که با هدف پاسخ مستند و متقن به برخی از این پرسش‌ها تهیه شده است.
در تمنای اومانیسم
برخلاف تصور جامعه و نیروهای انقلابی، کنش‌های «حلقه انحراف» در دولت‌های نهم و دهم صرفاً یک کنش سیاسی معطوف به کسب قدرت نبوده و ریشه در اندیشه‌ها و عقاید خاص این حلقه دارد.
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
با توجه به تأکید چهره‌های اصلی این حلقه بر یک تلقی خاص از خدا و نیز انسان، در این بخش به این موضوع بسیار مهم که بنیان‌های سایر مباحث را روشن می‌سازد پرداخته می‌شود.
در آموزه‌های حلقه انحراف، «انسان» محور اصلی خلقت است. در این نگاه، همه هستی در خدمت انسان است و اگر انسان نباشد، هستی عبث و بیهوده خواهد بود. از نظر این حلقه، بدون وجود انسان این بیهوده‌گی به حدی است که حتی وجود خدا هم معنایی نداشته و این وجود انسان است که به خدا معنا می‌بخشد.
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
اسفندیار رحیم‌مشایی انسان‌گرایی را به عنوان اصل اساسی فکری خود مطرح نموده است. از نظر مشایی، انسان محور وحدت بین انسان‌ها است:
«تأکید می‌کنم که خدا محور وحدت انسان‌ها نیست و حتی امروز هم بشر به وحدت نرسیده است چرا که اگر به وحدت رسیده بود این همه خونریزی و جنگ‌ها صورت نمی‌گرفت ... چرا خدا، محور وحدت نشده است و من می‌گویم مشکل این است که به تعداد انسان‌ها خدا هست ... ملت‌ها در طول تاریخ همواره یک خدا را نپرستیده‌اند چون انسان‌ها خدای متفاوت دارند.»
بر اساس نگاه مشایی، با این استدلال که به تعداد انسان‌ها خدا وجود دارد، خدا را نمی‌توان محور وحدت انسانها قرار داد و به جای خدا باید انسان را محور وحدت قرار داد، چرا که خدا موضوع اختلاف‌ها بین انسان‌ها بوده است. در این منظر به خاطر اختلاف نگاه افراد نسبت به خدا، جایگزین مناسب دیگری برای قرار دادن در محور وحدت بین انسان‌ها وجود دارد. از نظر مشایی به جای تکیه بر خدا که عامل تفرقه و جنگ‌ها شده است، بهتر است بر مفهوم «انسان» تکیه کرد.
گزاره «به تعداد انسان‌ها خدا هست» که به صورت اجمالی توسط مشایی گفته شده، البته نشان از نگرشی خاص در افکار این حلقه دارد که مشایی صرفاً به آن اشاره کرده است. توضیح و تبیین این دیدگاه در یادداشت‌های «اکبر جباری» که یکی از افراد نزدیک به مشایی و از چهره‌های تئوریک حلقه انحراف است، به صورت مبسوط‌تر آمده است.
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
خدای ذهنی یکتاپرستان
همان‌گونه که اشاره گردید گزاره «به تعداد انسان‌ها خدا هست» که توسط مشایی مطرح شد، یک گزاره ذوقی شخصی نیست که به صورت فی‌البداهه و ناگهانی بر زبان مشایی جاری شده باشد، بلکه شواهد نشان می‌دهد که این گزاره یک گزاره اساسی در افکار حلقه انحرافی و ناشی از تلقی خاص این حلقه در مورد «خدا» است.
بررسی نظرات اکبر جباری که در کانال شخصی یا کتاب‌هایش منتشر شده، نشان می‌دهد که این گزاره از یک پشتوانه شبه تئوریک برخوردار بوده و از جمله اعتقادات اساسی حلقه انحراف است که جباری تلاش نموده تا آن را با کمک آموزه‌های صوفیه و نظرات فیلسوفانی چون «مارتین هایدگر» تئوریزه نماید. اکبر جباری در این باره می‌نویسد:
«وقتی ما به چیزی معتقدیم، ابتدا تصوری از او نزد خود داریم و سپس با تصدیق آن، بدان معتقد می‌شویم. حال آن‌که ما هیچ تصوری از خدا نداریم تا بتوانیم بدو معتقد شویم. شاید یکی بگوید، من از خدا تصوری دارم. تصور خوبی، خیر، نیکی و خوب. می‌پرسم، شما این تصورات را چگونه بدست آورده‌اید؟ آیا غیر از این است که شما در جهان انسانی، مفاهیمی را در مناسبات خود دارید که این مفاهیم را در بهترین و کامل‌ترین مصداقش، به کسی یا چیزی به نام خدا اطلاق می‌کنید. مثلاً شما مهربانی را در مادر و پدر و دیگر انسان‌ها دیده‌اید، سپس این مفهوم مهربانی را به حد کمال برده‌اید و مصداقش را در چیزی به نام خدا جمع کرده‌اید! این دقیقاً همان شبهه‌ایست که برخی از فیلسوفان طرح کرده‌اند. یعنی خدا انسان را نیافریده بلکه این انسان است که مفهوم خدا را ساخته است! حتی اگر به منشأ اعتقادات نگاه کنیم، خواهیم دید که اعتقاد ما به خدا، در واقع اعتقاد ما به چیزی است که در حاق خود، اندیشه‌ای مشرکانه است. ما "چیزی" را خدا انگاشته‌ایم و بدان معتقد شده‌ایم. در واقع مفهومی را ساخته‌ایم و خود را به همان مفهوم گره زده‌ایم. خدا اگر چیزی باشد، دیگر خدا نیست. شیئیت در ذات خود مخلوق است و اعتقاد همواره به چیز و شیء تعلق می‌گیرد. خواه این چیز مادی باشد، خواه غیر مادی مانند یک اندیشه.»۲
جباری در این متن گزاره «به تعداد انسان‌ها خدا است» مشایی را توضیح داده و سعی می‌کند با پارهای استدلال‌های مغالطه‌آمیز آن را اثبات نماید. وی برای اثبات حرف خود به طور ضمنی به نظرات برخی فیلسوفان مادی‌گرای ملحد همچون «فویرباخ» که یکی از فیلسوفان قائل به ماتریالیسم مکانیکی است، استناد کرده و آن را تأیید نموده است.


روایت انحراف؛ نگاهی نو به افکار و عقاید حلقه بهار - مشرق نیوز


پ.ن: نظرات خوانندگان هم جالب است

ويرايش توسط iran84 : 11-08-2018 در ساعت 01:58 AM
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-08-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

مشرقی های عزیز لطفا بفرمایند

اگر این اظهاراتی که به مهندس و دکتر نسبت دادید درست است

پس حکم ارتداد کجاست؟


رهبری بر چه مبنایی این جانور خطرناک! را در مجمع نگه داشته!


پ.ن: ادعای مسلمانی دارید ولی کاری جز توهین و تهمت بلد نیستید ظاهرا معیار شما شده است یزید که با این معیار باید گفت شما حسین را هم منحرف میدانید؟!

باز میگید چرا مردم شما اصولگرایان رو نمیخواهند؟!

ويرايش توسط iran84 : 11-08-2018 در ساعت 12:07 AM
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-08-2018   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض واکنش سایت دولت بهار

دولت بهار:برای زمین زدن دولت مردمی احمدی نژاد یاوه ای به اسم جریان انحراف سرودند

و کشور را از اوج عزت به حضیض ذلت کشاندند
و در دادگاه لیدر انحراف بی آبروتر از همیشه شدند

و اکنون به اسم مثلا اندیشکده پوششی و مثلا پژوهشگرانی بی هویت مثلا کتابی پس انداخته و در سایت وابسته به ساس منتشر کرده اند


سرای دنائت چنین جماعتی تحمل ذلت همین دولت روحانی است!
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-08-2018   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند


اوه اوه خیلی بد شد که!


فردا استاد رو هم مشرک و منحرف میخوانندمشرقی های دیندار!
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-10-2018   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض برای مهندس مشایی

بسم الله العدل الذی لا یجور

بعد از حمد و ستایش خداوند عادل وحکیم و صلوات بر رسول گرامی اسلام و آل طاهرین ایشان

مرد نیک پندار و نیک کردار
جناب آقای مشایی
سلام
با سپری شدن زمان در حدود هشت ماه پیاپی ، هر چند جایتان خالی است ولی دل های ما بیش از پیش دلتنگ سخن روحانی و صادقانه شماست و چراغ اندیشه های نورانی تان در جان ما پرفروغ تر از هر روز دیگری است و شعله ها و نورانیتش همچنان روشنگر ظلمتهای پیرامونی خواهد ماند.

آقای مشایی
نیک می دانید و می دانیم که این تاریکی ها تمامی ندارد و باید صنفش را تحمل و حضورش را هوشیارانه تعقیب کرد تا روز روشنمان را تیره و تار ننماید و به دوستان بیدارمان بگوییم که از سایه آن بر حذر باشند و گرفتار ظلمتش نشوند.

گرفتار همان ظلمتهایی که برای نابودی اش باید همچنان در بند بمانید و بسازید.
ظلمتهایی که به نام دفاع از نظام اسلامی تمام هویت دین و اسلام و عدالت خواهی را به نابودی کشاند.
ظلمتهایی که باعث شد تا یک قاضی حکم ظالمانه کند و یک امام جماعت حمایت جاهلانه .
ظلمت هایی که باعث شد تفکر تسلیم در برابر زورگو را ترویج کند و دشمنان بشریت را بیش از گذشته امیدوار سازد.

ظلمتهایی که باعث شد تا عده ای حق خود بدانند تا برای فردای این ملّت سرنوشت تعیین کنند و حق مردمان این سرزمین را برای آینده خود نادیده انگارند.
ظلمتهایی که باعث شد تا بهترین دستهای ایثارگر دیروز در دفاع و پاسداری از انقلاب و نظام ، نهایتاً با عدم شناخت ، و تکیه بر اخبار مضطرب و نادرست ، در این مدت جسم شما را در بند افکار و اعمال خود کنند.
چگونه تصور کنیم که چند جریان انقلابی و اسلامی با وجود مشترکات بسیاری که در احیاء امر قرآن و عترت دارند؛ اینگونه با یکدیگر به نزاع و دشمنی می پردازند؟!

آقای مشایی
در آینده ای نه چندان دور خواهید دید روزگار گذشته را که برادرتان احمدی نژاد، با تمام ایراداتی که در ذهن نسبت به عملکرد ایشان دارم ، غریبانه عدالت را مطالبه و راهتان را استوار ادامه داده است و نه تنها خبری از همکاری جریان ها وگروه های انقلابی و اسلامی نبوده ؛ بلکه از هزاران مدیر دولت های نهم و دهم در راه مبارزه با ظلم و بی عدالتی خبری در دست نیست .

آقای مشایی
گویا حکم ماه ها زندان بدون محاکمه شما نشانگر سنگینی گناهتان بوده است ،حداقل در رسانه های دوست و دشمن اینگونه می گویند. پس لاجرم باید بچشید طعم عدالت موعود را ، تا شما باشید که لرزه بر اندام قدرت طلبان و ظالمان و سود جویان از بیت المال نیاندازید و انگیزه جوانان بهاری را برای استمداد از درگاه باری تعالی در راستای تحقق عدالت جهانی مضاعف ننمایید.

پس صبر می کنیم و نظاره گر جزای شما خواهیم بود و در بند بودن جسم شریفتان را دست مایه عبرت خود قرار می دهیم تا شاید مقدمه ای باشد برای تحقق عدالت جهانی .

وَانْتَصَرُوا مِنْ بَعْدِ مَا ظُلِمُوا و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ

سید محمد آقامیری

طلبه حوزه علمیه قم
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-10-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
arrnold's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله iran84 نمايش نوشته ها
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند


اوه اوه خیلی بد شد که!


فردا استاد رو هم مشرک و منحرف میخوانندمشرقی های دیندار!
احمدینژاد فعلا باید نقشه فرار از زندان را بکشه
__________________
وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند
arrnold آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 11-10-2018   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله arrnold نمايش نوشته ها
احمدینژاد فعلا باید نقشه فرار را بکشه
فرار کار امثال شماست

خیلی عذزمیخوام البته اگر حزبی باشید
عدالتخواهان تنها گروهی خواهند بود که در ایران تا پای جان پای این کشور و آرمان های انقلاب خواهند ایستاد
آن ها ملی گرا و مذهبی هستند نه مثل دوستداران شما مثل جناب علم الهدا که میفرمایند دلیل موفقت بودن مقاومت ما ایرانی بودنمان نیست!!!!!!!


کاش برخی ائمه جمعه کلا میرفتند
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-10-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

به نام مشایی، علیه امام؟؟

قریب ۷ سال است خود را به در و دیوار می زنند تا برای واژه مجعول غریق کوشک، دلیل و استدلال در بیاورند... و البته دریغ از یک خط مطلب منطقی و علمی، در نهایت از سر استیصال به برخورد قهری و بازداشت متوسل شدند!
حالا کتاب نوشته اند تا به جریان انقلابی و مذهبی بقبولانند که جریان انحرافی داریم!
این کتاب در وهله اول اذعان به شکست ۷ ساله ای است که به خاطر آن خیلی ها اخراج و رد صلاحیت شدند و حبس کشیدند و فحش شنیدند و... این کتاب تکرار و تجمیع همه آن سالها توهین‌ها و اهانتهاست..
اما فارغ از این بحثها
در این کتاب دانسته یا ندانسته مبانی عرفانی ابن عربی و آیت الله شاه آبادی امام خمینی و علامه حسن زاده و... نقد شده که البته اشکالی ندارد، اما آن را انحرافی نامیده اند!
عینک سیاسی و جناحی به خصوص وقتی همراه با کینه باشد نمی تواند به نقد مبانی عرفانی برود که به تعبیر امام خمینی گویا، ملحدی به نقد پیامبری رفته است!!
سایت امنیتی مشرق نیوز خبر از انتشارات این کتاب توسط جمعی مجهول الهویه داده است.
خوب است روشن کنند، اندیشکده ولا، مرتبط با کجاست و هزینه های امثال این کتاب از کجا تامین می شود!قول سدید
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-10-2018   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
arrnold's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله iran84 نمايش نوشته ها
فرار کار امثال شماست

خیلی عذزمیخوام البته اگر حزبی باشید
عدالتخواهان تنها گروهی خواهند بود که در ایران تا پای جان پای این کشور و آرمان های انقلاب خواهند ایستاد
آن ها ملی گرا و مذهبی هستند نه مثل دوستداران شما مثل جناب علم الهدا که میفرمایند دلیل موفقت بودن مقاومت ما ایرانی بودنمان نیست!!!!!!!


کاش برخی ائمه جمعه کلا میرفتند
حاجی سیدتو کشتند دست بر دار دیگه !
احمدینژاد دیگه تموم شد خدا روزیتو جای دیگه بده انشالله
arrnold آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-10-2018   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله arrnold نمايش نوشته ها
حاجی سیدتو کشتند دست بر دار دیگه !
احمدینژاد دیگه تموم شد خدا روزیتو جای دیگه بده انشالله
درست صحبت کن آقا
مگر انقدر ادعای نگرانی برای ادب نداری؟
احمدی نژاد هیچ گاه به مخالفینش توهین نکرد
به دشمنان خودش هم چیزی نگفت
اگر حرف بدی هم زد که بنده درست نمیدونم خطاب به آمریکا و صهیونیست بوده است

شما که ادعای ادب ورزی داری و نقد بی ادبی دیگران میکنی

اول ادب خودتو درست کن
احترامتو نگه دار تا احترامت نگه داشته باشه
شما لطفا به فکر روزی خودت باش حق حرف زدن در قبال روی من نداری چه برسه به اینکه توهین کنی و تهمت بزنی
دفعه دیگه هم تکرار کنی از شما فرد بی ادب به مدیران شکایت خواهم کرد

احترام خودتو نگه دار
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-11-2018   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض دکتر جباری مشرق نیوز را به کذب گویی متهم کرد

سایت مشرق نیوز خبر از تالیف کتابی داده است با عنوان «روایت انحراف» توسط "اندیشکدهٔ ولاء" و به کوشش جمعی از نویسندگان(!) که به نقد و بررسی پاره ای از اندیشه ها و مباحث نظری من پرداخته است.
در گزارشی که سایت مشرق نیوز از این کتاب تازه تالیف ارائه داده، آمده است:

«بررسی نظرات اکبر جباری که در کانال شخصی یا کتاب‌هایش منتشر شده، نشان می‌دهد که این گزاره (به تعداد انسان‌ها خدا هست) از یک پشتوانه شبه تئوریک برخوردار بوده و از جمله اعتقادات اساسی حلقه انحراف است که جباری تلاش نموده تا آن را با کمک آموزه‌های صوفیه و نظرات فیلسوفانی چون «مارتین هایدگر» تئوریزه نماید.»

قصد ندارم به این گزارش و یا کتاب مورد ادعا که ظاهرا هنوز انتشار نیافته، پاسخی بدهم. چراکه اساساً هم من میدانم و هم خیلی از مخاطبانم، که سایت مشرق نیوز برای کجاست و دنبال چه اهدافی است.
اما آنچه مایلم در این مقال درباره این قبیل مواجهات امنیتی با یک اندیشه و تفکر بگویم، قصه پر غصه ایست که پرده از مناسبات "قدرت، ثروت و رسانه" بر میدارد.


پانزده سال پیش، در یاداشتی از رشد قارچ گونهٔ موسسات و مراکز به اصطلاح علمی و پژوهشی در شهر قم یاد کرده بودم و به طنز، اشاره ایی به رقابت این پژوهشگاه ها با «سوهان حاج حسین و برادران» داشتم. مراکزی که با بلعیدن بودجه های کلان دولتی، بدل به یکی از اساسی ترین مراکز حیف و میل درآمدهای نفتی این مملکت شده اند. مراکزی که هیچ خروجی مفید نداشته و صرفا محلی برای اشتغال عده ای، و تخصیص ردیف بودجه های میلیاردی است.
پانزده سال پیش، هرگز گمان نمی بردم که روزی یکی از همین مراکز به اصطلاح پژوهشی، برای من پرونده بسازد و از رهگذر این به ظاهر نقد و بررسی حرفهای من، پول کلان به جیب بزند!
این هم از بازی روزگار است که منتقد دکان سوهان فروشی حاج حسین و برادران، روزی خود اسباب کسب درآمد اهالی این دکان شود.☺️
من که این کتاب به اصطلاح پژوهشی(!) را ندیده ام، اما امیدوارم حداقل در "نقل" مطالب و حرفهای من، رعایت امانت را کرده باشند، چراکه مطمئنم مخاطب حقیقت جو، از لابه لای همان جملات، راه را خواهد یافت و هو المطلوب.

بعون ا...
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-10-2019   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pahlavan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله ammar.95 نمايش نوشته ها
سلام. جالب هم هست که نه به خاطر حقچو بودن، که به خاطر لجبازی دائمی و ایجاد جنگ با دو قوه ی دیگر، و روال بی تناسب او، و مفاسدی که در دولتش رخ داد، این وضعیت پیش آمده و با این وجود، این آقا روز به روز طنابهای بیشتری را به دور خود می پیچد!
خودتان خوب میدانید که لاریجانیسم و طائبها بخاطر اسلحه‌ای که دارند به بیگناهان زور میگویند.
اینها حتی ارازل و اوباشی که قوی هیکل مانند آرنولد هستند را استخدام میکنند تا در شهر رعب
و وحشت ایجاد کنند و با زورگیری دفاعیات بیگناهان را در خیابان بربایند.

وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

در ماجرای درویشها هرگز اجازه ندادند که هویت آن رانندۀ اتوبوس روشن گردد و بعید نیست یکی
از همین هیکل‌داران از روی افراد عبور کرده باشد تا به این بهانه درویشها را قلع و قمع کنند مانند
کاری که محسن رضایی و قاسم سلیمانی با بیگناهان عملیات کربلای چهار کردند.

ظلم و ستم هرگز پایدار نمیماند!
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 01-10-2019   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pahlavan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله ammar.95 نمايش نوشته ها
اتهام به لاریجانیها و امثال آقای طائب؟ اتهام استخدام زورگیران برای ربودن افراد؟ شبهه در مورد راننده اتوبوس؟ ادعای قلع و قمع درویشان به خاطر ماجرای اتوبوس؟ عملیات کربلای 4؟ ناپایداری ظلم؟ شما این سخنهای، نامربوط به سخن من را مطرح کرده اید، چرا از من نقل می گیرید؟!
شما در پیام پیشین عدالتخواهان را به ایجاد جنگ با دو قوۀ دیگر متهم کردید بنده هم گفتم این دو قوه
علیه انسانیت جنگ کرده‌اند و مقابله با فاسدان نه تنها گناه نیست که شجاعت و از خودگذشتی است.
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 01-10-2019   #14 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
iranhfc's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

ای بابا ادم دیگه نمیتونه به چیز هیچ کس اطمینان کنه
iranhfc آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-10-2019   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقتی سایت مشرق نیوز کتابی با عنوان شرک و انحراف احمدی نژاد منتشر میکند

نوشته اصلي بوسيله ammar.95 نمايش نوشته ها
عحیبه اگر گفته ام دو قوه، زیرا اینها با هر سه قوه، درگیر هستند (شاید زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد را گفته ام). مقابله با فاسدان گناه نیست، من با این بخشش هیچ مشکلی ندارم. من می گویم قانون اساسی، برای کنترل مفسدان، مسیری را مشخص کرده است. این دوستان عدالتخواه، قانون اساسی را اگر قبول دارند باید روال تعیین شده در آن را بپذیرند. ادعای امروز اینها، ادعای 9 سال پیش موسوی است. موسوی، نهادهای نظارت کننده بر آراء را قبول نداشت و کار به تظاهرات خیابانی رسید؛ در حالی که نوک پیکان این آقا علیه دکتر احمدی نژاد، فرار از قانون و رفتار خودسرانه بود، ولی به محض رأی نیاوردن، تمامی مجاری تعیین و کنتزل شمارش آراء را کنار گذاشت و حتی دعوت شورای نگهبان جهت گفتگو را نپذیرفت. سال 91 هم، دکتر احمدی نژاد همین روال را با لاریجانیها در پیش گرفت، رفت توی مجلس، فیلم برادرشون رو نشون داد، وقتی علی لاریجانی گفت این به من ربطی نداره، اگر از برادر من شکایتی دارید، باید برید قوه قضائیه شکایت کنید، گفت قوه قضائیه هم دست خودتونه! یعنی دقیقاً مثل موسوی، نهادهای کنترل کننده را نپذیرفت و حرف خود را مبنا دانست، و او و هواداران امروزش، به همین روال ادامه می دهند. آقای مشائی می فرمایند دادگاه صلاحیت رسیدگی به مشکل ایشان را ندارد، یعنی چه دادگاهی این صلاحیت را دارد؟ ایشان طرح و متد خاصی را در نظر دارند؟ آقای بقائی نه دادگاه را قبول دارد و نه قوه قضائیه را! دکتر احمدی نژاد هم همینطور! پس کدام نهاد قرار است بررسی کند و حکم نهایی بدهد؟ مبارزه با فاسدان، اگر با عدول از قانون همراه باشد، خودش فسادی می شود در کنار سایر فسادها. اگر دکتر و طرفدارانشان، قانون اساسی را قبول دارند، باید از طریق مسیرهای مشخص شده اقدام کنند. اینها چند وقت دیگر که رئیس قوه قضائیه، عوض می شود، می خواهند چه بهانه ای برای پیگیری نکردن درخواستهایشان از طریق مجاری قانونی، بیاورند؟سخن معروفی است که نمی دانم گوینده اش کیست: بدترین قانون جهان، از بی قانونی بهتر است.


اگر قرار باشد هر کسی که به نهادهای مربوطه اعتماد نداشت، برود و خارج از مجاری قانونی عمل کند، سنگ روی سنگ بند می شود؟
اولا که مشایی و بقایی نگفته اند دادگاه را قبول ندارند
بلکه وکیل آن ها با سند نشان داده این دادگاه ها رسمیت ندارند و باید دادگاه دیگری رسیدگی کند

پس طبق همان قانون اساسی و قوانین دادگاه نظر داده اند

دوما چه کسی گفته آن فیلم ربطی به شخص علی لاریجانی ندارد؟!
اتفاقا علی لاریجانی هم در آن فیلم یکی از متهمین است!


محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان بعد از ظهر امروز در جریان جلسه استیضاح شیخ الاسلام وزیر کار و امور اجتماعی به انتشار فیلمی از ملاقات خصوصی بین فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی پرداخت. احمدی نژاد به دلیل عدم پخش مناسب فیلم مربوط به ملاقات بخشی از متن صحبت ها را قرائت کرد:
فردی به نام آقای «م» معاون مجتمع قضایی تهران می گوید می دانید که بنده با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم.
مرتضوی: شما ارتباط دارید؟
آقای «م»: بله، من می خواهم این را بگویم که بقیه برادران بگرد آقا فاضل نمی رسند. نمره اش پیش من صفر است آن یکی برادر به خدا قسم. یعنی اگر این آقا، برادر آقا فاضل نبود چهار تا فحش بهش می دادم، یعنی اصلا قبولش ندارم. بهش گفتم شما هر چه می خواهی به مرتضوی شفاف بگو.
احمدی نژاد در اینجا گفت: این صحبت های واسطه است و بعد از این آقای فاضل لاریجانی پیش آقای مرتضوی می آید.
ببین باید خودت روک به دکتر بگویی که آقای «ز» (همان آقایی که می خواهد با تامین اجتماعی قرارداد ببندد) باید از قـِبـَلِ من به شما وصل بشود.
فاضل لاریجانی: آن کسی که می خواهد قرارداد ببندد باید هوشیار باشد یعنی خیلی روی ما تبلیغات نکند و این مساله را که من با فلانی هستم مطرح نکند. اصلا هر هفته یک جایی می بینمش صحبت و هماهنگی ها را می‌کنیم.
در اینجا آقای مرتضوی به آقای «م» می گوید، شما بیرون برو و حس می کند که ممکن است مسائل دیگری مطرح شود.
فاضل لاریجانی: من می خواهم با آن گروه «ز» کار کنم، ولی ابلاغ کتبی برای من نزند. تلقی اش این باشد که من می خواهم با او همکاری کنم. اخیر علی آقا را دیده اید؟
مرتضوی: اخیرا ندیده ام.
فاضل لاریجانی: آقا ایشان نظرش نسبت به شما بسیار مساعد است و می تواند کمک کند حتی با قوه قضائیه تلطیف کند. خداییش من مساله صدا و سیما را یادآوری کردم اذعان داشت و اشاره کردم که این زمان بحرانی که ایشان مدیریت و حفظ نظام می کند، بعدش اینطوری. واقعا اذعان داشت با تمام وجود یعنی تظاهر نبود باید ارتباط با ایشان را مستحکم تر کنید. به نظرم الان زمینه اش کاملا مساعد است خصوصا این مورد هم که درباره «ز» پیش آمده، یک ملاقات جدی و خودمانی حالا در منزل ما یا اصلا بیرون از قوه و مجلس. قوه و مجلس نباشد منزل مادر باشد بدون سر و صدا. با تمام وجود خدا شاهد است به هر حال من قلق آنها، علی آقا و آقا صادق دستم است که چطور ورود کنم و چطور جا بیاندازم.
مرتضوی تعجب می کند می گوید قلق آقا صادق و علی آقا دستتان است؟
فاضل لاریجانی: هر دویشان، هر دویشان.
ابتدا روی صداقت و پوست کنده می گویم هر طور که صلاح می دانید ما می خواهیم با گروه «ز» کار کنیم اینکه بخواهیم ورود پیدا کنیم یکی دو پروژه خوب را به آنها پیشنهاد کنیم برای سرمایه گذاری بیاید خودم نیز با او همکاری می کنم مثل پالایشگاه یا هر چیز دیگر از این پروژه ها هست. پروژه هایی که جاذبه داشته باشد و بعدش بتوانیم به هر شکلی کار کنیم. اینجا یا خارج از کشور. اگر صلاح می دانید بعدش هم یک کمک هایی می‌توان کرد. یک کسانی در این سطح و اینها مزاحمشان می شوند مشکل پیدا می کنند. در حال می توانیم مفید واقع بشویم حالا حدسم بر این است.
مرتضوی: بفرمائید ما چکار کنیم من بدانم چکار باید بکنم.
فاضل لاریجانی: یک زمینه آشنایی ایجاد بشود.
مرتضوی: اصلا نمی شناسیدش؟
فاضل لاریجانی: نه ندیدمش.
مرتضوی: اصلا ندیدیش؟
فاضل لاریجانی: نه دیگر یک زمینه آشنایی ایجاد بشود بعد هم توصیه بفرمایید که اصلا فلانی می خواهد با شما کار کند که اصلا احساس کند نمایندگی شما را دارم.
مرتضوی: موردش را باید بدانم اصلا باید بدانم چکار باید بکنم.
فاضل لاریجانی: ما در همین پروژه هایی که اکنون با شما قرارداد بسته ایم پروژه های جدیدی را تعریف می‌کنیم تا بتوانیم یک نظارتی داشته باشیم و کمک کنیم اینطوری باهاش در کارها قاطی بشویم. کارهای اقتصادی اگر صلاح می دانید و یا همین که خود شما توصیه می فرمایید خیلی موثر است بهش توصیه کنید همکاری فلانی برای آینده کاری در ایران خوب است.
مرتضوی: آینده کاری او؟
فاضل لاریجانی: بله، اینطوری بعدش هم مورد وصول جنابعالی است. (یعنی به او بگویید من مورد وصول شما هستم.)
مرتضوی: گفتید که خارج از کشور هم می توانید کار کنید؟ چطوری؟ چه پیشنهادی دارید؟
فاضل لاریجانی: من نمی دانم فعالیت های بین المللی چطور است.
مرتضوی: چکار می توانید بکنید؟
فاضل لاریجانی: اگر من را به عنوان مباشر خود تلقی کنند، در مدیریت های مختلف کمکش می کنیم.
مرتضوی: اصلا شما به عنوان مشاور خودش که شأن شما اینطور نیست.
فاضل لاریجانی: تلقی اش این باشد لازم نیست این موضوع را جایی مطرح کنند.
مرتضوی: الان که مثلا من به او بگویم فاضل لاریجانی می خواهد بیاید با شما همکاری داشته باشد، شما با عنوان مشاور خودت قبولش کنی، این اصلا در ذهنش نمی آید چون شما برادر رئیس مجلس هستید.
فاضل لاریجانی: من مکنونات قلبی خودم را می گویم. حرف شما کاملا درست است و این ناشی از درایت جنابعالی است. اینکه چطور ورود کنیم بهترین راهش همین است که جنابعالی توصیه کنید که حضور فلانی می‌تواند اطمینانی برای آینده کاری شما در اینجا باشد. توصیه شما طوری که ایشان مشتاق شود برای همکاری مفید است.
مرتضوی: در قوه و مجلس و اینها هم می توانید کاری بکنید؟
فاضل لاریجانی: بله یک همچین حالتی وجود داشته کسانیکه در این سطح فعالیت می کنند همیشه در مذان دخالت ها و موانع هستند، می توانیم برایش رفع موانع کنیم، حالا این موانع چیست بستگی به کیسش دارد دیگر. ما آمادگی داریم مشکلاتی که آقای «ع.ب» (احمدی نژاد: فرد مشهوری که شما می شناسید) دارد را در چند جهت برطرف کنیم. اولا ایشان آدم بسیار خوبی است، متدین و زحمت کش است و حدود 15 پروژه پتروشیمی دارد، بنده خدا احتیاج به کمک دارد.
مرتضوی: شما برایش چکار کرده اید؟
فاضل لاریجانی: چند تا مشکل داشت یکسری مشکلات با بانک ها داشت که همین فردا دوشنبه با آقای «ع» قرار دارم، آقای «ع.ب» می آید، آقای «م» هم می آید. جلسه ای گذاشتیم که این مشکل را حل کند. مشکلاتی هم با قوه قضائیه داشت چند حکم اجرایی برایش آمده بود و مفاسد اقتصادی که چرا پول بانک را پرداخت نمی کنی، برایش مهلت گرفتم. دیگر کاری بهش نداشتند. رفتم پیش اخوی و دستورش را گرفتم.
مرتضوی: شما این اعتبار را دارید که از اخوی دستور بگیرید؟
فاضل لاریجانی: بله، اینها را کمک کردیم و حتی در یک جلسه نیز اخوی این شخص را دید البته از این زاویه که گفتم من با ایشان کار می کنم می دانم زحمت می کشد و 10 یا 15 طرح دارد بیچاره، خب اخوی دستور دادند مشکلاتش حل شود. خیلی از موارد دیگر مربوط به معوقات بانکی بوده، بانک تجارت و بانک صنعت و معدن بنده خودم معاون بانک صنعت و معدن بودم. در آنجا اتاق داشتم تقسیط کردند و این مشکل 5 ساله حل می‌شود خودم نظارت می کنم. پرونده زیاد داشت. فرض کنید که آقای الف آنجا بود و رئیس دادگستری فلان استان هم. یک عده نیز از او بر سر زمین شکایت کرده بودند که رفتیم و صحبت کردیم و مساله حل شد.
مرتضوی: یعنی با سفارش به آقای الف حل کردید؟
فاضل لاریجانی: بله، بله.
مرتضوی: مثلا بحث های کارگری بوده؟ چیزی حل کردید؟
فاضل لاریجانی: کارگری هم داشته ایم. مسائل مالیاتی و حسابی داشته است. من تا بحال کار دانشگاهی کرده ام و حالا هم دوزاریم افتاده است. اکنون نوه دارم و اموراتم با ماهی دو میلیون نمی گذرد، یک فرصت ویژه پیش آمده و ما چند سالی است که به کار اقتصادی ورود داشته ایم و خداییش کمتر از دیگران نیستیم. الان که وارد شده ایم قلق ها دستمان آمده و هم به لحاظ ارتباطی و هم مدیریتی کار را پیش می بریم، واقعیت این است. یک مسکن مختصری، چیزی فراهم کند به نام یکی از بستگان من برای شروع کار بعد به تدریج جلو می رویم. دیگر سعی می کنم حقوق ریالی هم نگیرم که به چشم نیاید بیشتر نگاهش این باشد که طرفش را حفظ کند آدم را مقطعی نگاه نکند مثلا بگوید استفاده گذرا کنیم. یک آپارتمان 600- 700 متری بگیرد.
مرتضوی: شما ویلایی می خواهید یا آپارتمان؟
فاضل لاریجانی: آپارتمان بهتر است به چشم نمی آید.
مرتضوی: خودتان جایی را دارید که معرفی کنید:
فاضل لاریجانی: بله بنام یکی از بستگان من بخرد. پدرش فوت کرده است.
مرتضوی: اسمش چیست؟
احمدی نژاد در اینجا و زمانیکه از تعدادی از نمایندگان خواستار اتمام قرائت این متن شدند، گفت: من گفتم اینها را رسیدگی کنید بالاخره شما مجلس هستید و ما دولت هستیم. من می گویم نیازی به حل مسائل از این دست نیست، اگر درست باشد.
نکته دیگر هم آن است از نگاه این حضرات فساد بابک زنجانی سعید مرتضوی رحیمی! به احمدی نژاد مربوط میشود فساد برادر لاریجانی به خودش خیر
جالب نیست


«۲۴ ساعت جلساتی برگزار شده است و بخشی را که مساله‌ای درست نمی‌کند و نرم‌تر است، می‌خواهيم پخش می‌کنيم. دوستانی گفتند اجازه دهيد فضای کشور آرام‌تر شود. من گفتم يک نسخه را به رييس محترم مجلس تقديم کنم و يک نسخه روسای کميسيون‌ها بدهيم.»

احمدی نژاد فقط 20 دقیفه را پخش کرد که کمترین هرج و مرج را میتوانست ایجاد کند

ويرايش توسط iran84 : 01-10-2019 در ساعت 01:29 PM
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 05:08 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.