جوانفکر به دو سال و نیم زندان، دو سال محرومیت از حضور در فضای مجازی محکوم شد/آخرین وض
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل > اخبار سیاسی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-21-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض جوانفکر به دو سال و نیم زندان، دو سال محرومیت از حضور در فضای مجازی محکوم شد/آخرین وض

جوانفکر به دو سال و نیم زندان، دو سال محرومیت از حضور در فضای مجازی محکوم شد/آخرین وض
همزمان با حضور وزیر خارجه انگلیس به ایران
شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری کارکنان دولت که تا کنون احکام متعدد و ظالمانه ای را علیه جوانان متدین و انقلابی حامی دکتر احمدی نژاد صادر کرده است، رای ظالمانه دیگری را علیه آقای علی اکبر جوانفکر صادر کرد.

◀️ رای دادگاه مبتنی بر دو سال و نیم زندان، دو سال محرومیت از حضور در فضای مجازی و ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی به دو اتهام واهی و بی اساس توهین به مقامات قضایی و نشر اکاذیب است.

◀️ این اتهامات را آقای بیژن قاسم زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه به آقای جوانفکر نسبت داده و دادگاه مزبور نیز آن را مبنای صدور حکم ظالمانه خود قرار داده است.

◀️ همین بازپرس پیش از این، اتهامات سنگین و بی پایه و اساسی را به آقای حمید بقایی نسبت داده و دستور بازداشت برادر فرهیخته و اندیشمندمان جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی را نیز صادر کرده است که این امر به روشنی از برخورد سیاسی و مدیریت شده دستگاه قضایی با همکاران رئیس جمهور سابق حکایت می کند.

◀️ آقای فرشید دهقانی رئیس شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت، آقای جوانفکر را به صورت غیابی محاکمه و علیه وی حکم صادر کرده بود اما با واخواهی صورت گرفته ، روز دوشنبه هفته گذشته ۲۱ آبانماه، آقای جوانفکر و وکیل ایشان در برابر دو اتهام مزبور از خود دفاع کردند و قاضی مزبور بدون توجه به دفاعیات دقیق و مستند انجام شده، حکم غیابی خود را تایید کرد.

◀️ قاضی مزبور پیش از این و در حضور افرادی که بعدا به صورت کتبی شهادت دادند، آقای جوانفکر را تهدید به برخورد کرده بود اما رئیس دادگاه کارکنان دولت به درخواست ارائه شده برای تغییر شعبه مزبور به دلیل عدم صلاحیت قاضی وقعی ننهاد.

◀️ آقای دهقانی در حکم خود نوشته است: با توجه به محتویات پرونده از ناحیه واخواه و وکیل، ایراد و اعتراض موجه و مستدلی که موجبات نقض دادنامه غیابی را فراهم آورد،به عمل نیامده است و دادگاه مفاد دادنامه غیابی را عینا تایید و ابرام می نماید.

◀️ به موجب ماده ۳۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری، رای دادگاه باید مستدل و موجه باشد اما رای دادگاه مزبور، فاقد هرگونه استدلال حقوقی و توجیه قانونی است.
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-21-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : جوانفکر به دو سال و نیم زندان، دو سال محرومیت از حضور در فضای مجازی محکوم شد/آ

آقای علی اکبر جوانفکر روز دوشنبه برابر با ۲۱ آبانماه جاری در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری کارکنان دولت به ریاست آقای فرشید دهقانی محاکمه شد.

◀️ دو اتهام توهین به مقامات قضائی و نشر اکاذیب، به ایشان نسبت داده شده است که یک امر کاملا واهی و بی اساس است و ایشان نه مطلب کذبی را منتشر کرده و نه به هیچیک از مقامات قضائی توهین کرده است.

◀️ آقای جوانفکر و وکیل ایشان در دادگاه ادله متقن و محکم خود را در اثبات واهی بودن اتهام منسوبه ارائه کردند و قاضی موافقت کرد که وکیل ایشان لایحه دفاعیه خود را ظرف یک هفته به دادگاه ارائه کند.

◀️ آقای عبدالله پور وکیل آقای جوانفکر روز یکشنبه برابر با ۲۷ آبانماه هفته جاری لایحه دفاعیه خود را به دادگاه ارائه داد.

◀️ روز بعد "دوشنبه"، به آقای وکیل اطلاع داده شد که رأی قاضی دادگاه دایر بر تأیید حکم محاکمه غیابی یعنی دو سال و نیم زندان، دو سال محرومیت از حضور در فضای مجازی و چهل میلیون ریال جریمه نقدی صادر شده است.

◀️ برخلاف صراحت مندرج در ماده ۳۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری، این حکم ظالمانه، فاقد هرگونه استدلال قانونی و توجیه حقوقی است.


◀️ با مراجعه به رأی مزبور معلوم شد که قاضی رأی خود را دو روز بعد از برگزاری دادگاه یعنی روز ۲۳ آبانماه صادر کرده است!

🔸تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 04:34 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.