اختلاف طبقاتی بیداد میکنه - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي يك هفته پيش  
آغازگر برتر گفتگو

nasr12's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض اختلاف طبقاتی بیداد میکنه

‏«برگر خاویار» در لواسان

«برگر خاویار» غذای ویژه منوی فست‌فود معروفی در لواسان تهران است. خوردن این ساندویچ ٢٥٠‌ هزار تومان برایتان آب می‌خورد و البته بر اساس قانون این فست‌فود لاکچری باید از یک روز قبل سفارش برگر خاویار را ثبت کنید.

اختلاف طبقاتی بیداد میکنه

اختلاف طبقاتی بیداد میکنه
قديمي يك هفته پيش   #16 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

vandeta's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اختلاف طبقاتی بیداد میکنه

نوشته اصلي بوسيله motofaker نمايش نوشته ها

خود را در دریائی از بی اطلاعی از تاریخ معاصر غرق کردن و تحریف تاریخ خلاف رای خردمندان است . هنوز بسیاری از مردم قدیمی دوران قبل از انقلاب زنده و حی و حاضر میباشند .میتوانید از تنی چند از آنها سوال کنید .تحصیلات رایگان تا بالا ترین مقاطع دانشگاهی ،تعذیه رایگان محصل ها ، حقوق مکفی کارمندان و کارگران ،ارزانی ارزاق عمومی ، اعتقاد محکم اکثریت مردم به دین و مذهب و بسیاری مواهب دیگر چیزی نیست که نتوانید ار پدر بزرگ ها سوال کنید .

من چند وقت پیش با یه آقایی صحبت میکردم . شصت و اندی سنش بود . میگفت من زمان شاه صبح تا شب غذام نون جو بود , هیچی نداشتم برای خوردن . توی روستامون برق هم نداشتیم خار جمع میکردیم آتیش میزدیم برای روشنایی و گرما .

گفت خدا پدر خمینی رو بیامرزه که بعد انقلاب به یک نون و نوایی رسیدم .
vandeta هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #17 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kousha's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خود را در دریائی از بی اطلاعی از تاریخ معاصر غرق کردن و تحریف تاریخ خلاف رای خردمندان است . هنوز بسیاری از مردم قدیمی دوران قبل از انقلاب زنده و حی و حاضر میباشند .میتوانید از تنی چند از آنها سوال کنید .تحصیلات رایگان تا بالا ترین مقاطع دانشگاهی ،تعذیه رایگان محصل ها ، حقوق مکفی کارمندان و کارگران ،ارزانی ارزاق عمومی ، اعتقاد محکم اکثریت مردم به دین و مذهب و بسیاری مواهب دیگر چیزی نیست که نتوانید ار پدر بزرگ ها سوال کنید .

نوه عزیزم !
من خودم کمی تا قسمتی پدربزرگ هستم !
آنچه را نوشتم با همین دو چشم خود دیده ام و لازم نیست از دیگران بپرسم
البته اگر اشکال نکنید که این دو چشم دیگر آن دو چشم سابق نیست و تمام سلول های آن عوض شده اند !!!

خود را در دریائی از بی اطلاعی از تاریخ معاصر غرق کردن و تحریف تاریخ خلاف رای خردمندان است .

اگر تاکنون نتوانسته اید با خداباوری کنار بیایید و برهانها و استدلال های مرسوم نتوانسته اند شما را قانع کنند مطالعه مطالب مطرح شده در این کتاب داروی درد شماست و پس از مطالعه، دنیایی متفاوت با گذشته را تجربه خواهید کرد.
kousha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #18 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

motofaker's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ص
نوشته اصلي بوسيله kousha نمايش نوشته ها

نوه عزیزم !
من خودم کمی تا قسمتی پدربزرگ هستم !
آنچه را نوشتم با همین دو چشم خود دیده ام و لازم نیست از دیگران بپرسم
البته اگر اشکال نکنید که این دو چشم دیگر آن دو چشم سابق نیست و تمام سلول های آن عوض شده اند !!!

خود را در دریائی از بی اطلاعی از تاریخ معاصر غرق کردن و تحریف تاریخ خلاف رای خردمندان است .
خوب میتونیم یکی یکی بررسی کنیم .هر مورد که به نتیجه رسید سر مورد بعدی میرویم .
ایا مدارس قبل از انقلاب پولی بود یا رایگان و آیا هر روز به بچه ها میوه و آجیل و کیک و غیره میدادند یا نه ؟
قديمي يك هفته پيش   #19 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kousha's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ص

خوب میتونیم یکی یکی بررسی کنیم .هر مورد که به نتیجه رسید سر مورد بعدی میرویم .
ایا مدارس قبل از انقلاب پولی بود یا رایگان و آیا هر روز به بچه ها میوه و آجیل و کیک و غیره میدادند یا نه ؟
مثل الآن که در کنار مدارس دولتی
انواع و اقسام مدارس پولی هستند
در کنار مدارس دولتی مدارس ملی هم بودند که شهریه می گرفتند من خودم تا سوم ابتدایی در یک مدرسه ملی درس می خوندم
البته در منطقه ما از سال پنجاه و چهار پنجاه و پنج به بعد مدرسه ملی وجود نداشت و از
چهارم ابتدایی وارد مدارس دولتی شدم
در مدارس ملی از معلم خانم برای پسرها استفاده نمی شد.

تغذیه رایگان رو دقیقا یادم نمیاد از چه سالی شروع شد اما یادمه اوایل از کیفیت خیلی بالایی برخوردار بود، موز، پسته، پرتقال و ... اما
به تدریج کیفیت افت کرد و این اواخر نون و پنیر و خرما می دادند که پنیرش معروف بود
از نفت درست شده چون وقتی کبریت می گرفتیم زیرش شروع به سوختن می کرد !
قديمي يك هفته پيش   #20 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

motofaker's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مثل الآن که در کنار مدارس دولتی
انواع و اقسام مدارس پولی هستند
در کنار مدارس دولتی مدارس ملی هم بودند که شهریه می گرفتند من خودم تا سوم ابتدایی در یک مدرسه ملی درس می خوندم
البته در منطقه ما از سال پنجاه و چهار پنجاه و پنج به بعد مدرسه ملی وجود نداشت و از
چهارم ابتدایی وارد مدارس دولتی شدم
در مدارس ملی از معلم خانم برای پسرها استفاده نمی شد.

تغذیه رایگان رو دقیقا یادم نمیاد از چه سالی شروع شد اما یادمه اوایل از کیفیت خیلی بالایی برخوردار بود، موز، پسته، پرتقال و ... اما
به تدریج کیفیت افت کرد و این اواخر نون و پنیر و خرما می دادند که پنیرش معروف بود
از نفت درست شده چون وقتی کبریت می گرفتیم زیرش شروع به سوختن می کرد !
دوست عزیز در آن زمان تعداد مدارس خصوصی در هر شهری کمتر از تعداد انگشتان یک دست بوده نه مثل حالا که مدارس انتفاعی با نام فریبنده غیر انتفاعی چندین برابر مدارس دولتی هستند . تغذیه رایگان نیز که بخوبی جریان داشته و کسی نمیتواند منکر آن شود و البته نان و پنیر و خرما هم اگر بوده آنهم کم چیزی نیست و اما پنیر مشتق ار نفت چیزی است که تاکنون کس نه دیده و نه شنیده .
حال اگر قبول کردید که اوضاع آموزش و پرورش آنروزا بهتر و رایگان بوده برویم سر مطلب بعدی و مقایسه بیمارستانهای دولتی و دانشگاه آنروزها که مجانی بود و حالا که مثل مریضخانه های شخصی پول میگیرند و باقی معضلات بهداشت و درمان و دندان پزشگی امروز که مخصوصا دندان پزشگی شده مخصوص اعیان و اشراف .

ويرايش توسط motofaker : يك هفته پيش در ساعت 08:49 AM
motofaker آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #21 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kousha's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دوست عزیز در آن زمان تعداد مدارس خصوصی در هر شهری کمتر از تعداد انگشتان یک دست بوده نه مثل حالا که مدارس انتفاعی با نام فریبنده غیر انتفاعی چندین برابر مدارس دولتی هستند .
هر چند مدارس غیر انتفاعی زیاد هستند اما مدارس دولتی نیز به مقدار کافی در دسترس هستند و کسی مجبور نیست به مدرسه غیر انتفاعی برود.
تغذیه رایگان نیز که بخوبی جریان داشته و کسی نمیتواند منکر آن شود و البته نان و پنیر و خرما هم اگر بوده آنهم کم چیزی نیست و اما پنیر مشتق ار نفت چیزی است که تاکنون کس نه دیده و نه شنیده .
من خودم هم دیدم و هم با آن فوتبال بازی کردم؛ بچه آن را نمی خوردند و دور می ریختند
به گونه ای میشه گفت که در اواخر کار دولت در این زمینه کم آورده بود

حال اگر قبول کردید که اوضاع آموزش و پرورش آنروزا بهتر و رایگان بوده برویم سر مطلب بعدی

بهتر ! که اصلا
در مورد رایگان بودن، اگر تعداد مدارس رایگان امروز بیشتر از گذشته نباشد کمتر نیست علاوه بر اینکه
شاید بالای نود درصد روستاهای کشور فاقد مدرسه بودند !

و مقایسه بیمارستانهای دولتی و دانشگاه آنروزها که مجانی بود و حالا که مثل مریضخانه های شخصی پول میگیرند و باقی معضلات بهداشت و درمان و دندان پزشگی امروز که مخصوصا دندان پزشگی شده مخصوص اعیان و اشراف .
فکر نمی کنم این بحث به نتیجه مورد قبولی برسد
پیشرفت هایی که در زمینه بهداشت و درمان بعد از انقلاب حاصل شده اصلا قابل قیاس با گذشته نیست
پزشک های هندی و بنگلادشی !
داروهای مشابه برای کلیه بیماران برای هر نوع بیماری ! و ...
دندانپزشکی هم بیشتر منحصر به دندانسازان تجربی بود
صد رحمت به یمن و افغانستان امروز !

زلیخا گفتن و یوسف شنیدن
شنیدن کی بود مانند دیدن !

ويرايش توسط kousha : يك هفته پيش در ساعت 11:09 AM
قديمي يك هفته پيش   #22 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

farzadrasidi9619's Avatar

ارسال پیام خصوصی

یک بار به او فست فود شودم سه عدد برگر خورده کردم امر صاحب انجا فکره شد پول من کم است به من پرسان کرد کی دانسته می شوی قیمت چگونه است به سکوت شدم در اخر یک صد دولاری انعام گارسون به من دوست شد
قديمي يك هفته پيش   #23 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

ater's Avatar

ارسال پیام خصوصی

The test of our progress is not whether we add more to the abundance of those who have much it is whether we provide enough for those who have little
آزمون پیشرفت ما این نیست که آیا به تعداد غنی ها بیافزاییم یا نه بلکه این است که برای فقیر های کشور به قدر کافی فراهم کنیم.
روزولت

روزولت کسی بود که با برنامه اقتصادی New Deal خودش اقتصاد امریکا رو دگرگون کرد و به یکی از محبوب ترین ریس جمهور های امریکا تبدیل شد. (4 بار به عنوان ریس جمهور انتخاب شد)

صحیفه امام خمینی » جلد ۶ » صفحه ۲۷۳
ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند اینها. دلخوش نباشید که مسکن فقط می‌سازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم. اینها شما را منحط کردند؛ اینقدر دنیا را پیش شما جلوه دادند که خیال کردید همه چیز این است. ما، هم دنیا را آباد می‌کنیم و هم آخرت را.
اگر اونی که شیطان بزرگ هست به وعده هاش عمل میکنه.
و اینی که خودش رو قوم برگزیده میدونه راست راست توی دوربین نگاه میکنه به 80 میلیون نفر دروغ میگه.
پس حتما کرگردن ها هم پرواز میکنن.
ater هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #24 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

motofaker's Avatar

ارسال پیام خصوصی

هر چند مدارس غیر انتفاعی زیاد هستند اما مدارس دولتی نیز به مقدار کافی در دسترس هستند و کسی مجبور نیست به مدرسه غیر انتفاعی برود.
من خودم هم دیدم و هم با آن فوتبال بازی کردم؛ بچه آن را نمی خوردند و دور می ریختند
به گونه ای میشه گفت که در اواخر کار دولت در این زمینه کم آورده بود

بهتر ! که اصلا
در مورد رایگان بودن، اگر تعداد مدارس رایگان امروز بیشتر از گذشته نباشد کمتر نیست علاوه بر اینکه
شاید بالای نود درصد روستاهای کشور فاقد مدرسه بودند !

فکر نمی کنم این بحث به نتیجه مورد قبولی برسد
پیشرفت هایی که در زمینه بهداشت و درمان بعد از انقلاب حاصل شده اصلا قابل قیاس با گذشته نیست
پزشک های هندی و بنگلادشی !
داروهای مشابه برای کلیه بیماران برای هر نوع بیماری ! و ...
دندانپزشکی هم بیشتر منحصر به دندانسازان تجربی بود
صد رحمت به یمن و افغانستان امروز !

زلیخا گفتن و یوسف شنیدن
شنیدن کی بود مانند دیدن !

متاسفانه شما اطلاعاتی از قبل انقلاب در این موارد ندارید و الا بهترین تحصیل کرده ها و استادان هنوز متعلق به فارغ التحصیلان آن دوران است که فقط با کنکور و نه سهمیه وارد دانشگاه میشدند
بدیهی است اگر بخواهید منکر واقعیات بشوید بحث بجائی نمیرسد
قديمي يك هفته پيش   #25 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kousha's Avatar

ارسال پیام خصوصی

متاسفانه شما اطلاعاتی از قبل انقلاب در این موارد ندارید و الا بهترین تحصیل کرده ها و استادان هنوز متعلق به فارغ التحصیلان آن دوران است که فقط با کنکور و نه سهمیه وارد دانشگاه میشدند
بدیهی است اگر بخواهید منکر واقعیات بشوید بحث بجائی نمیرسد

من دارم واقعیاتی رو که خودم تجربه کردم برای شما بیان می کنم
و با اطمینان به شما اعلام می کنم که اون بهشتی که عده ای در فضای مجازی
از حکومت گذشته به تصویر می کشند
به هیچ وجه صحت نداره
همونطور که قبلا اشاره کردم آمار گویای همه چیز هست
البته من انکار نمی کنم که می توانستیم پیشرفتی بسیار بیشتر از امروز داشته باشیم و
دیگر اینکه
نباید اهداف انقلاب را در حد مسائل اقتصادی و رفاه و ... تقلیل داد
هژمونی پر قدرت سیاسی و فرهنگی که بعد از انقلاب برای ایران حاصل شده
با هیچ معیار و مقیاسی قابل اندازه گیری و
ارزش گزاری نیست
چیزی که به قول ترامپ آمریکا هفت تریلیون دلار هزینه کرده تا جلوی اون رو بگیره اما
دریغ از ذره ای موفقیت !
قديمي يك هفته پيش   #26 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

edmund's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله vandeta نمايش نوشته ها
من چند وقت پیش با یه آقایی صحبت میکردم . شصت و اندی سنش بود . میگفت من زمان شاه صبح تا شب غذام نون جو بود , هیچی نداشتم برای خوردن . توی روستامون برق هم نداشتیم خار جمع میکردیم آتیش میزدیم برای روشنایی و گرما .

گفت خدا پدر خمینی رو بیامرزه که بعد انقلاب به یک نون و نوایی رسیدم .

برخی دوستان سعی میکنند تصویر کاریکاتوری از تهران از بالاشهر این شهر ارائه بدهند بعدش به کل کشور ربطش بدن ! درحالی که ایران ، فقط تهران نبود .

حضور انبوه مردم و جوانان در مبارزات انقلابی ، چه مسلمان چه مارکسیست ، هم نشون میده خود تهرانی ها و جوانان دانشگاهی و آکادمیک این شهر وضعیت رو اینقدر آشفته دیدن که راه مبارزه رو انتخاب کردن .

edmund آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #27 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

vandeta's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله edmund نمايش نوشته ها
برخی دوستان سعی میکنند تصویر کاریکاتوری از تهران از بالاشهر این شهر ارائه بدهند بعدش به کل کشور ربطش بدن ! درحالی که ایران ، فقط تهران نبود .

حضور انبوه مردم و جوانان در مبارزات انقلابی ، چه مسلمان چه مارکسیست ، هم نشون میده خود تهرانی ها و جوانان دانشگاهی و آکادمیک این شهر وضعیت رو اینقدر آشفته دیدن که راه مبارزه رو انتخاب کردن .

این رفتارهاشون همه به خاطر غرض و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامیه . وگرنه اینها خودشون هم حقیقت رو میدونن .
vandeta هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #28 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

motofaker's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من دارم واقعیاتی رو که خودم تجربه کردم برای شما بیان می کنم
و با اطمینان به شما اعلام می کنم که اون بهشتی که عده ای در فضای مجازی
از حکومت گذشته به تصویر می کشند
به هیچ وجه صحت نداره
همونطور که قبلا اشاره کردم آمار گویای همه چیز هست
البته من انکار نمی کنم که می توانستیم پیشرفتی بسیار بیشتر از امروز داشته باشیم و
دیگر اینکه
نباید اهداف انقلاب را در حد مسائل اقتصادی و رفاه و ... تقلیل داد
هژمونی پر قدرت سیاسی و فرهنگی که بعد از انقلاب برای ایران حاصل شده
با هیچ معیار و مقیاسی قابل اندازه گیری و
ارزش گزاری نیست
چیزی که به قول ترامپ آمریکا هفت تریلیون دلار هزینه کرده تا جلوی اون رو بگیره اما
دریغ از ذره ای موفقیت !
اصلا بحث بر سر مقایسه حکومت فاسد شاهنشاهی و جمهوری اسلامی نیست چون اگر رژیم گذشته بدرد میخورد مردم انقلاب نمیکردند . بحث سر آسایش و رفاه مردم و اختلاف طبقاطی است که متاسفانه بعلت سوءِ مدیریت مدیران و مسولین نالایق در این دوره بسیار اسفناک شده است .
خواهش میشه در موقع اینگونه بحث ها فکر اینکه ما طرفدار رژیم قبلی و ضد انقلاب هستیم به مخیله خود راه ندهید
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال