اگر صدا و سیما یک رسانه آزاد بود
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 6 روز پيش   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

seyyed.mm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض اگر صدا و سیما یک رسانه آزاد بود

بنظرتون اگر صدا و سیما یک رسانه آزاد بود باید چه ویزگیهایی می داشت
اگر شما می توانستید مدیریت قسمتی از برنامه ها را برعهده بگیرید چه برنامه هایی را اضافه می کردید
جای چه برنامه ها و چه سیاست گذاریهایی در صدا و سیما خالیست؟

seyyed.mm آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 6 روز پيش   #2 (لینک نوشته)
معاون شبکه اجتماعی

Bozorgmehr's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اگر صدا و سیما یک رسانه آزاد بود

1. صداوسیمای یک کشور نیاز به رئیس ندارد و باید از سیاستگذاریهای کلان (متمرکز) و دستوری از بالا ، تهی شود ، طبیعی است که درینصورت شورای نظارت بر صداوسیما هم باید منحل شود.
2. پس از فسخ اعمال نظارت و سیاستها از بالا ، تک تک کانالها موضوعیت پیدا میکنند بدینصورت که هر کانال باید خود سودده و خودکفا باشد ، یعنی بر مبنای میزان مخاطبی که میتواند جذب کند به درآمد و سرمایه دست پیدا کند ، طبیعی است دراینصورت از نیروهای پرشمار غیرضروری و سرمایه هایی که هدر میرود کاسته میشود.
3. استقلال و شکوفایی صداوسیما بعنوان یک رسانه عمومی تابعی است از آزادی فضای کلی رسانه ای کشور که شامل روزنامه ها ، مطبوعات مجازی و ... میشود ، باید فضا برای ورود همه برنامه سازان با هر گرایش فکری باز باشد تا برنامه سازان بتوانند بدون نظارت و تأیید کارشناسان ِ امنیتی و معاونت سیاسی سیما و ممیزی های دیگر ، مطالبی تحلیلی و تحقیقی اراده بدهند. لاجرم سانسور و ..هم بایستی کاهش پیدا کند.
3. هر شبکه باید تخصصی و به یک کار اختصاص داشته باشد مثلا دلیلی ندارد فوتبالهای مهم در اختیار شبکه عمومی 3 و فوتبالهای کم ارزشتر به شبکه تخصصی تر ورزش اختصاص یابد.
فعلا همینها به ذهنم رسید ولی همش در حد تئوری هست و میدانیم هیچکدام نمیتواند اجرا شود :)
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 6 روز پيش   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

رسانه آزاد باشه که دیگه از اسلام چیزی نمیمونه
نه حالا بخوام تمسخر کنم، خب کلا میدونید که نمیشه آخه
رسانه رو آزاد کنن خیلی زود انواع بی حجابی و حتی استفادهء ابزاری از جذابیت های جنسی زنان شروع میشه طبیعتا! مگر اینکه روی این چیزا قانون و محدودیت بذارن و استثناء باشه.
از اونور دوباره بحث های نقد و مناظرهء دینی و عقیدتی و سیاسی، که اینا هم فکر نمیکنم ظرفیتش در جمهوری اسلامی باشه. البته شایدم به مرور بشه، چون این نظام در طول زمان از خودش قدرت تغییر و انعطاف قابل توجهی نشون داده و بنوعی هم شاید مجبور بوده. بهرحال کشور و ملت ایران مثل یکسری کشورهای عقب مانده متحجر نیست.

Bruce Lee

هرچه ما از نظر درونی فقیرتر باشیم بیشتر تلاش میکنیم تا از نظر برونی خود را غنی کنیم

بروس لی

mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 6 روز پيش   #4 (لینک نوشته)
The Whistleblower

Leonardo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

جای ملی بودن در صدا و سیما خالیست! به نظرم باید بمباران بشه، اصلاح شدنی نیست. :)))

این سازمان کمترین پاسخگویی رو در میان نهادها و مسئولان کشور داره! یعنی هر دروغ و سانسوری
مرتکب میشه و کسی هم نمی‌تونه بهش فشار بیاره.
ضمنا مشخص نیست چه مقامی قراره این وضعیت رو تغییر بده. حتی رهبری هم که رئیس صدا و
سیما را انتخاب می‌کنه گفته کاره‌ای نیستم و خودم منتقد صدا و سیما هستم!

صدا و سیما الآن رتبه اول زیانده‌ترین سازمان عمومی کشور رو هم داره! یعنی علاوه بر اینکه بدرد
هیچی نمی‌خوره تازه حاکمیت سالی چند هزار میلیارد تومن هم از مردم می‌دزده و میده به این
سازمان ضد مردمی!

By the rivers, the rivers of Babylon
We lay down and wept and wept for thee Zion
We remember, we remeber
We remember thee Zion

Leonardo آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 6 روز پيش   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

ammar.95's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله leonardo نمايش نوشته ها
جای ملی بودن در صدا و سیما خالیست! به نظرم باید بمباران بشه، اصلاح شدنی نیست. :)))

این سازمان کمترین پاسخگویی رو در میان نهادها و مسئولان کشور داره! یعنی هر دروغ و سانسوری
مرتکب میشه و کسی هم نمی‌تونه بهش فشار بیاره.
ضمنا مشخص نیست چه مقامی قراره این وضعیت رو تغییر بده. حتی رهبری هم که رئیس صدا و
سیما را انتخاب می‌کنه گفته کاره‌ای نیستم و خودم منتقد صدا و سیما هستم!

صدا و سیما الآن رتبه اول زیانده‌ترین سازمان عمومی کشور رو هم داره! یعنی علاوه بر اینکه بدرد
هیچی نمی‌خوره تازه حاکمیت سالی چند هزار میلیارد تومن هم از مردم می‌دزده و میده به این
سازمان ضد مردمی!

به راستی کم پیش آمده، که در پستی به این حجم، اینقدر موهومات را یکجا ببینم.
قديمي 5 روز پيش   #6 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

seyyed.mm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
رسانه آزاد باشه که دیگه از اسلام چیزی نمیمونه
نه حالا بخوام تمسخر کنم، خب کلا میدونید که نمیشه آخه
رسانه رو آزاد کنن خیلی زود انواع بی حجابی و حتی استفادهء ابزاری از جذابیت های جنسی زنان شروع میشه طبیعتا! مگر اینکه روی این چیزا قانون و محدودیت بذارن و استثناء باشه.

اینکه نباید شهوت رانی را در جامعه ترویج و تبلیغ کرد هر عقل سلیمی می پذیره و می دونه چنین چیزهایی باید محدود شه

یکی از بزرگترین جنایت های آمریکا همین مسئله سینمای پورن و فیلم های هرز و جایگذاری صحنه های هرز در بقیه فیلم هاست
این افرادی که این فیلم ها رو تولید می کنن اونهایی که می سازن مطمئنا علیه بشریت جنایت می کنند این رو حتما لازم نیست کسی مذهبی باشه تا بفهمه
مطمئنا آزادی بمعنای بی همه چیز بودن نیست
اگر این سازمانها و پلیس بین الملل درستکار بودن باید این افراد رو می گرفتن و بجرم جنایت علیه بشریت زندان و اعدامشون می کردن
نه این که بیان بعنوان بت اینها رو به مردم ارائه بدن و مردم اینها رو بپرستن

و عقلها و خرد ها و انسانها رو به منجلاب بکشونن
قديمي 5 روز پيش   #7 (لینک نوشته)
The Whistleblower

Leonardo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در پیوست سوم قانون بودجه ۱۳۹۷، سازمان صدا و سیما در میان ۱۰ ردیف «زیان‌ده» قرار دارد. در جدول منتشر شده در صفحه ۵۶، کسری بودجه جاری این سازمان (به علاوه ردیف برنامه‌های بروزن‌مرزی) ۱۷۲۲ میلیارد تومان و با احتساب بودجه عمرانی ۱۸۴۷ میلیارد تومان است. این عدد به تنهایی معادل ۷۰ درصد کل زیان‌ شرکت‌های دولتی زیان‌ده بودجه عمومی است.

اگر به این عدد، ۸۷۵ میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی را هم اضافه کنیم، مجموع زیان مالی صدا و سیما که رسما جزو شرکت‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به ۲۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که دولت موظف به جبران آن از طریق منابع عمومی است.
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 5 روز پيش   #8 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

seyyed.mm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در پیوست سوم قانون بودجه ۱۳۹۷، سازمان صدا و سیما در میان ۱۰ ردیف «زیان‌ده» قرار دارد. در جدول منتشر شده در صفحه ۵۶، کسری بودجه جاری این سازمان (به علاوه ردیف برنامه‌های بروزن‌مرزی) ۱۷۲۲ میلیارد تومان و با احتساب بودجه عمرانی ۱۸۴۷ میلیارد تومان است. این عدد به تنهایی معادل ۷۰ درصد کل زیان‌ شرکت‌های دولتی زیان‌ده بودجه عمومی است.

اگر به این عدد، ۸۷۵ میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی را هم اضافه کنیم، مجموع زیان مالی صدا و سیما که رسما جزو شرکت‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به ۲۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که دولت موظف به جبران آن از طریق منابع عمومی است.
اینکه مردم باید هزینه صدا و سیما رو بپردازند بنظرم خیلی جای شک نداره

مگه همین رسانه سریازان ملکه (بی بی سی ) پولشو ملت انگلیس نمیدن
صحبت سر این است که مالکیت صدا و سیما مال مردمی باشه که بودجه ش رو میدن و برنامه های درست حسابی و بدربخور داشته باشه که دردی از مردم رو دوا کنه
ایرادهای حاکمیت رو بگه ایرادهاو کاستی های سیستم رو بگه

راهکارهای درست حسابی ارائه بده
منتقدان بیان نظر بدن ف مسئولین نقد بشن و عملکردشون ارزیابی و به چالش کشیده بشه
یک کارکرد مفید داشته باشه

حال تو این جستار بیشتر این مورد مدنظر بود اگر در قسمتی از صدا و سیما آزادی عمل داشتید چه برنامه هایی با چه ویژگیهایی رو ارائه میدادید

بودجه سالیانه بی‌بی‌سی بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون پوند است. بودجه تمامی بخش‌ها (غیر از بخش جهانی بی‌بی‌سی) از هزینه ماهیانه‌ای که هر یک از خانواده‌های صاحب تلویزیون در بریتانیا باید بپردازند، تأمین می‌شود. این هزینه در حال حاضر برای تلویزیون‌های رنگی ۱۴۵٫۵۰ پوند در سال و برای تلویزیون‌های سیاه و سفید ۴۹ پوند در سال است.[۱۳] بودجه بخش جهانی نیز پس از سال ۲۰۱۴ مشمول تأمین از همین درآمد گردیده‌است. پیش از این، بودجه بخش جهانی توسط وزارت امور خارجه بریتانیا پرداخت می‌شد.[۱۴] در سال ۲۰۱۶، میانگین حقوق سالیانه کارمندان این شبکه ۴۳ هزار پوند بوده‌است.[۱۵]
قديمي 5 روز پيش   #9 (لینک نوشته)
The Whistleblower

Leonardo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله seyyed.mm نمايش نوشته ها
اینکه مردم باید هزینه صدا و سیما رو بپردازند بنظرم خیلی جای شک نداره

مگه همین رسانه سریازان ملکه (بی بی سی ) پولشو ملت انگلیس نمیدن
صحبت سر این است که مالکیت صدا و سیما مال مردمی باشه که بودجه ش رو میدن و برنامه های درست حسابی و بدربخور داشته باشه که دردی از مردم رو دوا کنه
ایرادهای حاکمیت رو بگه ایرادهاو کاستی های سیستم رو بگه

راهکارهای درست حسابی ارائه بده
منتقدان بیان نظر بدن ف مسئولین نقد بشن و عملکردشون ارزیابی و به چالش کشیده بشه
یک کارکرد مفید داشته باشه
خب یکی از دلایل و شاید دلیل اصلیِ این همه ضرردهی همین هست دیگه.
وقتی نظارتی نباشه فساد به وجود میاد و پول‌ها رو می‌دزدن یا ریخت و پاش می‌کنند.
وقتی نظارتی نباشه کیفیت برنامه‌ها میاد پایین و درآمد کاهش پیدا می‌کنه!

صدا و سیما قبلا دست قوای سه گانه بود که بالاخره از این سه قوه، مجلس و دولت نظراتشون
کمی مردمی‌تر هست و هم مردم خیلی راحت‌تر می‌تونن ازشون انتقاد کنند.

اما رهبری اینم برداشت برای خودش تا حلقه اختیاراتش تکمیل بشه و سریال خلع ید نهادهای
انتخابی به پایان برسه.

حال تو این جستار بیشتر این مورد مدنظر بود اگر در قسمتی از صدا و سیما آزادی عمل داشتید چه برنامه هایی با چه ویژگیهایی رو ارائه میدادید
تریبون آزاد درباره عملکرد رهبر و نهادهای زیردست ایشان مانند صدا و سیما، قوه قضائیه، و شورای نگهبان.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 روز پيش   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

seyyed.mm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خب یکی از دلایل و شاید دلیل اصلیِ این همه ضرردهی همین هست دیگه.
وقتی نظارتی نباشه فساد به وجود میاد و پول‌ها رو می‌دزدن یا ریخت و پاش می‌کنند.
وقتی نظارتی نباشه کیفیت برنامه‌ها میاد پایین و درآمد کاهش پیدا می‌کنه!

صدا و سیما قبلا دست قوای سه گانه بود که بالاخره از این سه قوه، مجلس و دولت نظراتشون
کمی مردمی‌تر هست و هم مردم خیلی راحت‌تر می‌تونن ازشون انتقاد کنند.

اما رهبری اینم برداشت برای خودش تا حلقه اختیاراتش تکمیل بشه و سریال خلع ید نهادهای
انتخابی به پایان برسه.

تریبون آزاد درباره عملکرد رهبر و نهادهای زیردست ایشان مانند صدا و سیما، قوه قضائیه، و شورای نگهبان.

ما و شما اختلاف اساسی داریم شما هر مشکلی رو ببینی حتی اگه ینفر کتک هم خورده باشه وصلش می کنی به رهبری که تقصیر ایشانه

ما ها که طرفدار رهبری هستیم و به ایشان علاقه بسیار زیاد داریم طبیعتا هیچوقت مثل شما فکر نخواهیم کرد (این بحث رو ولش کنید به نتیجه ای نخواهد رسید)

تکرار
قديمي 4 روز پيش   #11 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

seyyed.mm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پیشنهادای خودم

پیشنهاد اولی

بنظرم اگر یک کارنامه جامع برای عملکرد همه مسئولان وجود داشته باشه خیلی خوب میشه
برای مثال شبکه کامل پزشکان کشور یک سایت داشته باشن که به اونجا مراجعه کنی هر دکتری که تو کوچه و خیابون هست اسمش اونجا باشه بعدش اگر من پیش فلان دکتر رفتم ازش رفتار خوب یا بد دیدم بتونم تو اونجا این برخورد رو منعکس کنم - نتیجه این میشه که بدون هیچ هزینه ای دکترهای متخصص از غیر متخصص شناخته می شن برای کسی که هیچ شناختی از پزشکهای یک حوزه نداره با مراجعه به چنین جایی می تونه براحتی از نظرات دیگران مطلع بشه و دستش بیاد طرف چند مرده حلاجه ، متخصصه ، بی سواده بداخلاقه ، مشاوره غلط میده و ...(این سازکار آسیب هایی داره ولی همه رو می توان با مدیریت درست برطرف کرد)
اگر من نوعی از دکتری برخورد بد یا غیر تخصصی دیدم راحت می تونم در اینجا نظرم رو بگم حتی در موارد خاص شکایتم رو مطرح کنم
(یه اسنپ با یک امتیازدهی به راننده چقدر راحت اونها رو کنترل می کنه تو کشور ما تا بگی کنترل همه می گن نیرو می خواهیم باید به نیرو خدا تومن پول بدیم اخرش بازم رشوه بگیر و فاسد در میان)
حال همین سیستم در مورد دکتر ها رو می توان درباره وکیل ها ، درباره تک تک کارمندان ادارجات دولتی ، در باره ارائه دهندگان خدمات مختلف پیاده سازی کرد
منی که به یک اداره ای جایی مراجعه می کنم و شخص برخورد غیر مسئولانه ای و ... با من انجام میده می تونم برم اسم شخص-ارگان رو در سامانه جامعی که هست پیدا کنم و آنچه بوده رو منعکس کنم
تقریبا بدون صرف هزینه شما می تونی یک نطارت بسیار عالی بر همه افراد داشته باشی و حتی از نظارت فراتر بری و یک ارزیابی درست از کارشون داشته باشی و ملزمشون کنی که یکسری قواعد رو ملتزم باشن وگرنه خودبخود از سیستم حذف می شن
................................................
نقد کنین و نظر بدین
قديمي 4 روز پيش   #12 (لینک نوشته)
The Whistleblower

Leonardo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله seyyed.mm نمايش نوشته ها
پیشنهادای خودم

پیشنهاد اولی

بنظرم اگر یک کارنامه جامع برای عملکرد همه مسئولان وجود داشته باشه خیلی خوب میشه
برای مثال شبکه کامل پزشکان کشور یک سایت داشته باشن که به اونجا مراجعه کنی هر دکتری که تو کوچه و خیابون هست اسمش اونجا باشه بعدش اگر من پیش فلان دکتر رفتم ازش رفتار خوب یا بد دیدم بتونم تو اونجا این برخورد رو منعکس کنم - نتیجه این میشه که بدون هیچ هزینه ای دکترهای متخصص از غیر متخصص شناخته می شن برای کسی که هیچ شناختی از پزشکهای یک حوزه نداره با مراجعه به چنین جایی می تونه براحتی از نظرات دیگران مطلع بشه و دستش بیاد طرف چند مرده حلاجه ، متخصصه ، بی سواده بداخلاقه ، مشاوره غلط میده و ...(این سازکار آسیب هایی داره ولی همه رو می توان با مدیریت درست برطرف کرد)
اگر من نوعی از دکتری برخورد بد یا غیر تخصصی دیدم راحت می تونم در اینجا نظرم رو بگم حتی در موارد خاص شکایتم رو مطرح کنم
(یه اسنپ با یک امتیازدهی به راننده چقدر راحت اونها رو کنترل می کنه تو کشور ما تا بگی کنترل همه می گن نیرو می خواهیم باید به نیرو خدا تومن پول بدیم اخرش بازم رشوه بگیر و فاسد در میان)
حال همین سیستم در مورد دکتر ها رو می توان درباره وکیل ها ، درباره تک تک کارمندان ادارجات دولتی ، در باره ارائه دهندگان خدمات مختلف پیاده سازی کرد
منی که به یک اداره ای جایی مراجعه می کنم و شخص برخورد غیر مسئولانه ای و ... با من انجام میده می تونم برم اسم شخص-ارگان رو در سامانه جامعی که هست پیدا کنم و آنچه بوده رو منعکس کنم
تقریبا بدون صرف هزینه شما می تونی یک نطارت بسیار عالی بر همه افراد داشته باشی و حتی از نظارت فراتر بری و یک ارزیابی درست از کارشون داشته باشی و ملزمشون کنی که یکسری قواعد رو ملتزم باشن وگرنه خودبخود از سیستم حذف می شن
................................................
نقد کنین و نظر بدین
این راهکار چندان عملی نیست. به عنوان نمونه شاید عده‌ای با یک کارمند یا دکتر دشمنی داشته
باشند و کاری کنند نمره‌های پایینی به ایشون داده بشه. یا طرف به آشناهاش میگه بیان نمره بالا بدن.

مثل بسیاری از کشورها رسانه‌ها اجازه افشای آزادانه حقایق و انتقاد داشته باشند و مسئولان نیز
با انتخابات آزاد سر کار بیایند بهتر است. در این صورت از خیلی از فسادها پیشگیری میشه و
خیلی‌هاش هم افشا می‌شه. مردم هم می‌توانند مسئولان باکفایت انتخاب کنند.
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال