بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 12-15-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ss8248's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

فریب پروژه ۹۷ چیست؟ آمریکایی ها و به خصوص پمپئو از زمان ریاست بر سازمان سیا بزرگترین خلا آمریکا در برابر ایران را خلا اطلاعات و کسب اخبار واقعی از درون ایران می دانست

به گزارش مشرق، در حالیکه اکثریت کارشناسان امنیتی ایران گذر کشور ازتابستان داغ و همچنین مهار شوک اولیه بازگشت تحریم ها در آبان ماه را یک موفقیت بزرگ امنیتی برای جامعه اطلاعاتی ایران می دانستند، هشدار چند روز قبل رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه" اگرچه نقشه دشمن لو رفته است، اما همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا امریکا، دشمنی خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند، اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد."
به نوعی یک بیدارباش و اعلام هوشیاری مجدد برای دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و عموم مردم و جناح های سیاسی محسوب می شود. این هشدار هوشمندانه را می توان ساختار مهمترین پرونده امنیتی و اطلاعاتی سال آینده ایران نیز نامید. مهمترین ویژگی و بخش این پرونده نیز اجرای عملیات فریب در سال 97 و اجرا پروژه اصلی در سال 98 است. بنابراین چند سوال را باید برای روشن موضوع طرح کرد: فرض اصلی برای فریب بزرگ آمریکا برای سال 97 چیست؟ سال 98 قرار است که چه اتفاقی در ایران بیافتد؟ ابعاد احتمالی پروژه 98 آمریکا چیست؟
برای یافتن پاسخ های اجمالی چند نکته راهبردی ذیل قابل تامل است:
*آشنایی اجمالی با مراحل پروژه 97 آمریکا در ایران
1: آمریکا پس از اجرای چند تعلیق عمدی برای افکار عمومی، نهایتا خروج از برجام را اعلام کرد. نکته اساسی این بود که آمریکایی ها با تمدید چند باره برجام در حقیقت برای چندین ماه وضعیت سیاسی و اقتصای داخلی ایران در تعلیق سنگینی قرار دادند. این تعلیق ها که ضربات سنگینی نیز به اقتصاد ایران وارد کرد، در حقیقت قرار بود با خروج از برجام در حقیقت مرحله ضربه نهایی را تکمیل کند.

2: از اواخر بهار 97 سنگین ترین عملیات روانی نیز همزمان با برخی ناپایداری های اقتصادی علیه افکار عمومی داخلی ایران نیز شکل گرفت. مشخصه اصلی عملیات روانی سال 97 در نسبت به پروژه های مشابه این بود که شبکه های اجتماعی اینبار به طرز عجیبی در این پروژه به بازی گرفته شده بودند. این پروژه به قدری دقیق و سنگین بود که عملا شبکه های اجتماعی عنصر اصلی تاثیرگذار بر بازار ایران شده بودند. کار هم به جایی رسید که رسانه ای همچون من و تو نسخه احتکار خانوادگی را عملا آموزش داد و به لحاظ رادیکال بودن هیچ فرقی بین تلویزیون منافقین و بی بی سی فارسی دیده نمیشد.

3: ایجاد آشوب نقطه ای در ایران و تلاش کم سابقه برای عملیات های تروریستی بخش دیگری از پروژه امنیتی سال 97 بود. این در حالی بود که اینبار منافقین مشابه اویل دهه شصت بی پروا به سمت خیابان های برخی شهرها گسیل شده بودند. در این میان دستورالعمل فوری و اصلی صرفا تندکردن مطالبات اقتصادی به شعارهای رادیکال سیاسی و براندازی نبود، بلکه تبدیل اغتشاشات به درگیری های مسلحانه و کشته سازی به هرقیمتی در دستور کار ویژه بود.

4: جنگ ارزی بی سابقه علیه ایران و با هدف وارد کردن ضربه اساسی به اقتصاد ایران از طریق بی ارزش کردن ریال، یکی از اصلی ترین ویژگی های پروژه دشمن در تابستان سال 97 بود. اتاق فکر آمریکایی به شکست دادن ایران در جنگ ارزی یقین داشت. آنها تجربه جنگ ارزی با غول اقتصادی مانند چین را به خوبی تجربه کرده بودند و با تجربه شکست چند سال قبل غول اقتصادی شرق درباره ایران نیز پیروزی خود را نزدیک می دیدند.

5: در تمام موارد بالا آمریکایی ها به ناکارآمدی داخلی، نفوذی ها، ناامیدی مردم از حاکمیت و تعلیق ثانویه اروپایی از طریق وعده و وعیدهای اقتصادی همانند راه اندازی کانال مالی و... با هدف ماندن ایران در برجام، حساب ویژه ای باز کرده بودند.

6: آدرس غلط در جنگ اقتصادی به مردم ؛ همزمان با جنگ اقتصادی در تابستان و پاییز 97 به یکباره جریانی سیاسی در کشور، راهکارهای سیاسی برای حل مشکلات اقتصادی کشور پیشنهاد و مراحل اولیه برای گفتمان سازی آن را در سطح جامعه اجرایی کرد. محور اصلی این گفتمان سازی نوشتن برجام به پای نظام و رهبری و مقصر سازی حاکمیت در مشکلات اقتصادی با هدف زمینه سازی برای تغییر رفتار داخلی و خارجی نظام بود. فعالین فتنه 88 محور اصلی اجرای این طرج بودند و حتی در مقطعی پای خاتمی نیز به این طرح کشیده شد.

*ابعاد پروژه 98 چیست؟

7:در جمع بندی سال 97 می توان گفت که مجموع اقدامات تابستان و پاییز 97 زمینه سازی اثرگذاری بازگشت سخت ترین تحریم ها از طرف آمریکا علیه ایران نامید. اما به نظر می رسد که پروسه اصلی از اسفند 97 و اویل سال 98 رقم بخورد. جمهوری اسلامی همزمان با آغاز تحریم ها در آبان ماه توانست شوک اولیه و کوتاه مدت را تا حدقابل قبولی مهار کند. اما طرف آمریکایی از اواخر 97 و اویل سال 98 دقیقا وارد فاز مابعد از تحریم ها می شود که آن را می توان "دوره امیدواری به تاثیرات میان مدت تحریم ها" نامید. به بیان دیگر؛ گرچه ایران شوک اولیه تحریم ها مهار کرده ولی طبیعتا آمریکایی ها برای تحریم های خود آثار میان مدتی را درنظر گرفته اند. از نظر آمریکایی ها آثار میان مدت با گذر چند ماه از آغاز تحریم ها خود را در اقتصاد ایران نشان می دهد. به همین دلیل باید برای دیدن این آثار چند ماه کوتاه را به انتظار بنشینند. این اولین تفاوت سال 98 با سال 97 خواهد بود.

8: تفاوت دوم و یا به تعبیر ساده تر ابعاد دیگر پروژه 98 جنبه داخلی آن است. در سال 97 اولین نشانه ها از اینکه در اوج جنگ اقتصادی یک پروژه رادیکال سیاسی در ایران قرار است اتفاق بیافتد، نمایان شد. انهم راهکارهای سیاسی بازیگران فتنه به بهانه دلسوزی برای بهبود اوضاع اقتصادی مملکت بود. در این میان یک نامه محرمانه نیز از طرف لیدر جریان اصلاحات به حاکمیت نوشته شده است که بخشی از آن درخواست عفو عمومی، رعایت حقوق بشر با استاندارد غربی، بازگشت ایرانیان خارج از کشور با تضمین امنینت و بدون قید و شرط ، گسترش آزادی های رسانه ای، آزاد شدن سران فتنه، فعالیت آزادانه عناصر رادیکال فتنه، متوقف کردن نفوذ منطقه ای ایران، انتخابات آزاد، تغییر رفتار نهادهای انقلابی، و... است. ورژن جدید این نامه در پاییز 97 البته رادیکال تر شد. تست بیانی و گفتاری فراخوان برای شورش خیابانی از طرف سعید حجاریان بخش دوم این پروژه می تواند باشد. به نظر می رسد که سال 98 جریان رادیکال اصلاح طلب و فتنه با وقاحت بیشتری رفتارهای همانند سال 88 را از خود بروز بدهد. به تعبیر دیگر سال 98 بار جدی پروژه آمریکا برعهده ضلع همکار داخلی خواهد بود. اینجا می توان راز نهفته دربیانات رهبری مبنی بر اینکه جریانات سیاسی پهلو به دشمن ندهند را بیشتر می توان دریافت. زیرا پروژه سال 98 بدون بازیگری یک جریان داخلی در کشور امکان تحقق نخواهد داشت. البته سال 98 یک بستر ناخواسته و پوشش سیاسی دارد و آن انتخابات مجلس می باشد. گرچه به صورت سنتی امریکای ها همواره در سالهای انتخاباتی پروژه های خود را بیشتر وارد فاز اجرا می کنند ولی شرایط فعلی اقتصادی فضا انتخابات را مهیای طرح های رادیکال سیاسی می کند.
*حیله و فریب بزرگ پنهان شده سال 97 چیست؟

9:بخشی از مراحل اجرایی پروژه 97 بیان شد. اما قسمت فریب پروژه 97 چیست؟ آمریکایی ها و به خصوص پمپئو از زمان ریاست بر سازمان سیا بزرگترین خلا آمریکا در برابر ایران را خلا اطلاعات و کسب اخبار واقعی از درون ایران می دانست. به همین دلیل وقتی به سازمان سیا رفت، بخش کسب اخبار از ایران در دستگاه اطلاعاتی آمریکا را به شدت فربه کرد. او اینک نیز تاثیرپذیری تحریم ها در ایران بدون کسب اخبار واقعی از اقتصاد ایران را بی ثمر می داند. در همین بخش از محاسبات رئیس سابق سیا و وزیر خارجه فعلی آمریکا فریب بزرگ پروژه 97 نهفته است. سال 97 برای آمریکایی ها سال تکمیل و پایه ریزی سازگار دقیق برای اطلاع کامل تر و جامع تر و در عین حال تسلط بسیار ریز از فرآیندهای اقتصادی در ایران است. اینکه ایران در دوران تحریم اقتصادی دقیقا چگونه اقتصاد و تجارت خود را با خارج از ایران حفظ می کند و یا چگونه فرآیند جدید تحریم ها را دورخواهد زد یا کم اثر می کند، سوالات مهمی برای اتاق اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکاست. از این دست سوالات مهم دیگری را نیز می توان اضافه کرد که پاسخ دقیق به آن بدون اطلاع کافی از روندهای لحظه به لحظه از اقتصاد ایران میسر نخواهد بود. اما چه سازگاری قرار است این اطلاعات را در اختیار طرف آمریکای بدهد؟ بررسی دقیق و کارشناسی fatf و spv نشان می دهد که از طریق این دو این هدف مدنظر به راحتی اتفاق میافتد. این دو فرآیند هم اطلاعات لحظه لحظه و شفاف را در اختیار طرف مقابل قرار می دهد و هم با تقسیم اقتصاد ایران به دو بخش سیاه و سفید جنگ داخلی اقتصادی راه میاندازد. نتیجه این اختلاف در گام اول این است که بخش اعظمی از اقتصاد داخلی در ایران بخش دیگر اقتصادی – هرنوع فعالیت با نهادها و موارد تحریم شده را – را داوطلبانه تحریم می کند! این را هم اضافه کنید که fatf و spv دور زدن تحریم ها و انتقال پول نقد به ایران نیز در شرایط بسیاری پیچیده ای و سخت تری قرار خواهد کرد.

در پایان یکبار دیگر بخشی از هشدار روز چهار شنبه رهبر انقلاب باید مرور کرد: "نباید لحظه‌ای غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. توصیه من به ملت ایران به‌ویژه جوانان و مجموعه‌های گوناگون کشور اعم از همه صنوف و جریان‌های سیاسی این است که مراقب باشند میدان را برای دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت."

ss8248 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
5 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 12-15-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
secure's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

بهتر نیست پروژه خرج میلیاردها دلار سرمایه ایران در مرز سوریه و تخریب اون توسط اسرائیل
پروژه خرج میلیون ها دلار در یمن خرج میلیون ها دلار در آفریقا رو کنسل کنیم

و به فکر مردم کشورمون باشیم تا در اثنای فشارهای بی حد و مرز آمریکا حداقل پشتبانی اونها رو داشته باشیم ؟
__________________
[ویرایش مدیریت]
غمگینمبرای تمام زنان سرزمینم
secure آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 12-15-2018   #3 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
eydii's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

و باز توهم توطیه! چ فریبی بهتر از این ک همه ناکارامدیا رو ب یه دشمن بیگانه نسبت بدی و تا همیشه خودتو مبرا از هر خطا و گناهی جلوه بدی!!
eydii آفلاين است   پاسخ با نقل قول
8 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 12-15-2018   #4 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو
 
nasr12's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

دربطن نظام اجتماعی وسیاسی واقتصادی کشورمایک فرهنگ آلوده به نظام سرمایداری پنهان است همان چیزی که امثال دکتر شریعتی قبل ازانقلاب برسر بنیان گذاران انقلاب فریادمی کشیدند ولی متاسفانه گوش مسئولان هیچ نشنید...کشورما40ساله داعیه مبارزه بانظام سرمایه داری درحالیکه اقتصادما ازدرون توسط عومل موساد واسرائیل کنترل می شود ومادرظاهر درخیابان ها فقط پرچم اسرائیل را آتش میزنیم؟؟؟؟
دوست عزیز سبک زندگی مردم ایران درشهرهای پرجمعیت نظیر تهران وتبریز و اصفهان ومشهد وشیراز براساس سبک زندگی اروپایی وآمریکایی استوار است کافی است فقط درخیابانها قدم بزنید متوجه می شوید اسلامی درکارنیست!!!!!!!!
امپریالیسم سرمایداران تهرانی همان امپریالیسم آمریکایی است که هم دست توطئه های دشمن علیه مردم مستضعف است تاوقتی که نمی توانیدجلوی فاصله طبقاتی وثروت های نجومی مولتی میلیاردهای ایرانی رابگیرید نمی توانیدادعاکنید که درمقابل نظام سلطه ایستاده اید...
__________________
بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛
nasr12 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 12-15-2018   #5 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو
 
nasr12's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

وقتی فلانی دراستخرچندمیلیاردی فوت می کند یا فلان پسر ایرانی بندکفش او چندمیلیون ارزش دارد کاخ های عظیم در نقاط مختلف ایران ساخته می شود وماشین های چند ده میلیاردی در خیابان هاجولان می دهند ودرعوض نصف ملت گرسنه اندونان شب ندارند ونظام روزه سکوت گرفته است خوب مشکل ازکجاست؟
رادیو اسرائیل هم شب روز به ریش انقلابیون اسلامی می خند میگن این همان انقلابی مردم درسال 57انجام دادند ..
nasr12 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 12-15-2018   #6 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
ricksanchez's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

شماها دشمن لازم ندارید خودتان با دست خودتان قبر همه مان را کنده اید از جمله خودتان
ricksanchez آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-15-2018   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
vandeta's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

نوشته اصلي بوسيله ricksanchez نمايش نوشته ها
شماها دشمن لازم ندارید خودتان با دست خودتان قبر همه مان را کنده اید از جمله خودتان

دشمن اول ایران حکام فاسدش و نظام فعلیه .

دشمن دوم ایران مردم جاهلی که فکر میکنن آمریکایی ها و اروپایی ها دلسوز ایرانن .
vandeta آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-15-2018   #8 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
ammar.95's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

نوشته اصلي بوسيله secure نمايش نوشته ها
بهتر نیست پروژه خرج میلیاردها دلار سرمایه ایران در مرز سوریه و تخریب اون توسط اسرائیل
پروژه خرج میلیون ها دلار در یمن خرج میلیون ها دلار در آفریقا رو کنسل کنیم

و به فکر مردم کشورمون باشیم تا در اثنای فشارهای بی حد و مرز آمریکا حداقل پشتبانی اونها رو داشته باشیم ؟
در مورد خرج کردن پول در مرز سوریه و یمن، این پول به هر حال جزء بودجه یگانهای نظامی است. در سوریه خرج نکنند، جای دیگر مصرفش می کنند.


کمکهای انسان دوستانه به کشورهای آفریقایی نیز، کار مثبتی است، زیرا اگر ما در این شرایط به کشورهای دیگر که شبانه روز را در بحران بیماری و گرسنگی می گذرانند، کمکی نکنیم، در زمانی که کشورمان اسیر مشکلی مثل آتش سوزیهای گسترده، سیلهای بزرگ، زلزله های سنگینی چون بم، شود، کشورهای دیگر نیز به ما کمکی نخواهند کرد، ضمن اینکه بخش قابل توجهی از کمکهای بشردوستانه، توسط مردم و به صورت داوطلبانه تأمین می شود.


می بینید که این کار، با سیاست سکولار هم قابل توجیه است، چه برسد به سیاست دینی که بحثی دیگر دارد.
ammar.95 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-15-2018   #9 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
Leonardo's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

فعلا که بزرگ‌ترین تهدید امنیتی که هستیِ کشور را هدف گرفته بحران آب هست و به خاطر بی‌کفایتی
مسئولان شاهد نابودی سفره‌های آب زیرزمینی و دریاچه‌ها هستیم!
بزرگ‌ترین تهدید برای میهن امثال شما هستید. مردم هم فهمیدند و گفتند پشت به شما و رو به میهن!

30 سال قدرت تمام و کمال دست جنابعالی بود و هیچ کاری برای بهبود وضع مملکت نکردی! پس دیگه
این شعارهای تکراری رنگ و روی خودشو از دست داده و کارائی نداره!

همیشه این نظام و آقای خامنه‌ای عادت داشته تا آخرین لحظه کوتاه نیاد. نمونه‌اش جنگ ایران و
عراق که 8 سال کشش دادند و مملکت را به نابودی کشاندند. الآن هم هروقت دیگه مملکت
می‌خواست سقوط کنه باید از موضع ضعف برن مذاکره.
Leonardo آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-15-2018   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
davoudi402's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

نوشته اصلي بوسيله ss8248 نمايش نوشته ها

فریب پروژه ۹۷ چیست؟ آمریکایی ها و به خصوص پمپئو از زمان ریاست بر سازمان سیا بزرگترین خلا آمریکا در برابر ایران را خلا اطلاعات و کسب اخبار واقعی از درون ایران می دانست

به گزارش مشرق، در حالیکه اکثریت کارشناسان امنیتی ایران گذر کشور ازتابستان داغ و همچنین مهار شوک اولیه بازگشت تحریم ها در آبان ماه را یک موفقیت بزرگ امنیتی برای جامعه اطلاعاتی ایران می دانستند، هشدار چند روز قبل رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه" اگرچه نقشه دشمن لو رفته است، اما همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا امریکا، دشمنی خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند، اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد."
به نوعی یک بیدارباش و اعلام هوشیاری مجدد برای دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و عموم مردم و جناح های سیاسی محسوب می شود. این هشدار هوشمندانه را می توان ساختار مهمترین پرونده امنیتی و اطلاعاتی سال آینده ایران نیز نامید. مهمترین ویژگی و بخش این پرونده نیز اجرای عملیات فریب در سال 97 و اجرا پروژه اصلی در سال 98 است. بنابراین چند سوال را باید برای روشن موضوع طرح کرد: فرض اصلی برای فریب بزرگ آمریکا برای سال 97 چیست؟ سال 98 قرار است که چه اتفاقی در ایران بیافتد؟ ابعاد احتمالی پروژه 98 آمریکا چیست؟
برای یافتن پاسخ های اجمالی چند نکته راهبردی ذیل قابل تامل است:
*آشنایی اجمالی با مراحل پروژه 97 آمریکا در ایران
1: آمریکا پس از اجرای چند تعلیق عمدی برای افکار عمومی، نهایتا خروج از برجام را اعلام کرد. نکته اساسی این بود که آمریکایی ها با تمدید چند باره برجام در حقیقت برای چندین ماه وضعیت سیاسی و اقتصای داخلی ایران در تعلیق سنگینی قرار دادند. این تعلیق ها که ضربات سنگینی نیز به اقتصاد ایران وارد کرد، در حقیقت قرار بود با خروج از برجام در حقیقت مرحله ضربه نهایی را تکمیل کند.

2: از اواخر بهار 97 سنگین ترین عملیات روانی نیز همزمان با برخی ناپایداری های اقتصادی علیه افکار عمومی داخلی ایران نیز شکل گرفت. مشخصه اصلی عملیات روانی سال 97 در نسبت به پروژه های مشابه این بود که شبکه های اجتماعی اینبار به طرز عجیبی در این پروژه به بازی گرفته شده بودند. این پروژه به قدری دقیق و سنگین بود که عملا شبکه های اجتماعی عنصر اصلی تاثیرگذار بر بازار ایران شده بودند. کار هم به جایی رسید که رسانه ای همچون من و تو نسخه احتکار خانوادگی را عملا آموزش داد و به لحاظ رادیکال بودن هیچ فرقی بین تلویزیون منافقین و بی بی سی فارسی دیده نمیشد.

3: ایجاد آشوب نقطه ای در ایران و تلاش کم سابقه برای عملیات های تروریستی بخش دیگری از پروژه امنیتی سال 97 بود. این در حالی بود که اینبار منافقین مشابه اویل دهه شصت بی پروا به سمت خیابان های برخی شهرها گسیل شده بودند. در این میان دستورالعمل فوری و اصلی صرفا تندکردن مطالبات اقتصادی به شعارهای رادیکال سیاسی و براندازی نبود، بلکه تبدیل اغتشاشات به درگیری های مسلحانه و کشته سازی به هرقیمتی در دستور کار ویژه بود.

4: جنگ ارزی بی سابقه علیه ایران و با هدف وارد کردن ضربه اساسی به اقتصاد ایران از طریق بی ارزش کردن ریال، یکی از اصلی ترین ویژگی های پروژه دشمن در تابستان سال 97 بود. اتاق فکر آمریکایی به شکست دادن ایران در جنگ ارزی یقین داشت. آنها تجربه جنگ ارزی با غول اقتصادی مانند چین را به خوبی تجربه کرده بودند و با تجربه شکست چند سال قبل غول اقتصادی شرق درباره ایران نیز پیروزی خود را نزدیک می دیدند.

5: در تمام موارد بالا آمریکایی ها به ناکارآمدی داخلی، نفوذی ها، ناامیدی مردم از حاکمیت و تعلیق ثانویه اروپایی از طریق وعده و وعیدهای اقتصادی همانند راه اندازی کانال مالی و... با هدف ماندن ایران در برجام، حساب ویژه ای باز کرده بودند.

6: آدرس غلط در جنگ اقتصادی به مردم ؛ همزمان با جنگ اقتصادی در تابستان و پاییز 97 به یکباره جریانی سیاسی در کشور، راهکارهای سیاسی برای حل مشکلات اقتصادی کشور پیشنهاد و مراحل اولیه برای گفتمان سازی آن را در سطح جامعه اجرایی کرد. محور اصلی این گفتمان سازی نوشتن برجام به پای نظام و رهبری و مقصر سازی حاکمیت در مشکلات اقتصادی با هدف زمینه سازی برای تغییر رفتار داخلی و خارجی نظام بود. فعالین فتنه 88 محور اصلی اجرای این طرج بودند و حتی در مقطعی پای خاتمی نیز به این طرح کشیده شد.

*ابعاد پروژه 98 چیست؟

7:در جمع بندی سال 97 می توان گفت که مجموع اقدامات تابستان و پاییز 97 زمینه سازی اثرگذاری بازگشت سخت ترین تحریم ها از طرف آمریکا علیه ایران نامید. اما به نظر می رسد که پروسه اصلی از اسفند 97 و اویل سال 98 رقم بخورد. جمهوری اسلامی همزمان با آغاز تحریم ها در آبان ماه توانست شوک اولیه و کوتاه مدت را تا حدقابل قبولی مهار کند. اما طرف آمریکایی از اواخر 97 و اویل سال 98 دقیقا وارد فاز مابعد از تحریم ها می شود که آن را می توان "دوره امیدواری به تاثیرات میان مدت تحریم ها" نامید. به بیان دیگر؛ گرچه ایران شوک اولیه تحریم ها مهار کرده ولی طبیعتا آمریکایی ها برای تحریم های خود آثار میان مدتی را درنظر گرفته اند. از نظر آمریکایی ها آثار میان مدت با گذر چند ماه از آغاز تحریم ها خود را در اقتصاد ایران نشان می دهد. به همین دلیل باید برای دیدن این آثار چند ماه کوتاه را به انتظار بنشینند. این اولین تفاوت سال 98 با سال 97 خواهد بود.

8: تفاوت دوم و یا به تعبیر ساده تر ابعاد دیگر پروژه 98 جنبه داخلی آن است. در سال 97 اولین نشانه ها از اینکه در اوج جنگ اقتصادی یک پروژه رادیکال سیاسی در ایران قرار است اتفاق بیافتد، نمایان شد. انهم راهکارهای سیاسی بازیگران فتنه به بهانه دلسوزی برای بهبود اوضاع اقتصادی مملکت بود. در این میان یک نامه محرمانه نیز از طرف لیدر جریان اصلاحات به حاکمیت نوشته شده است که بخشی از آن درخواست عفو عمومی، رعایت حقوق بشر با استاندارد غربی، بازگشت ایرانیان خارج از کشور با تضمین امنینت و بدون قید و شرط ، گسترش آزادی های رسانه ای، آزاد شدن سران فتنه، فعالیت آزادانه عناصر رادیکال فتنه، متوقف کردن نفوذ منطقه ای ایران، انتخابات آزاد، تغییر رفتار نهادهای انقلابی، و... است. ورژن جدید این نامه در پاییز 97 البته رادیکال تر شد. تست بیانی و گفتاری فراخوان برای شورش خیابانی از طرف سعید حجاریان بخش دوم این پروژه می تواند باشد. به نظر می رسد که سال 98 جریان رادیکال اصلاح طلب و فتنه با وقاحت بیشتری رفتارهای همانند سال 88 را از خود بروز بدهد. به تعبیر دیگر سال 98 بار جدی پروژه آمریکا برعهده ضلع همکار داخلی خواهد بود. اینجا می توان راز نهفته دربیانات رهبری مبنی بر اینکه جریانات سیاسی پهلو به دشمن ندهند را بیشتر می توان دریافت. زیرا پروژه سال 98 بدون بازیگری یک جریان داخلی در کشور امکان تحقق نخواهد داشت. البته سال 98 یک بستر ناخواسته و پوشش سیاسی دارد و آن انتخابات مجلس می باشد. گرچه به صورت سنتی امریکای ها همواره در سالهای انتخاباتی پروژه های خود را بیشتر وارد فاز اجرا می کنند ولی شرایط فعلی اقتصادی فضا انتخابات را مهیای طرح های رادیکال سیاسی می کند.
*حیله و فریب بزرگ پنهان شده سال 97 چیست؟

9:بخشی از مراحل اجرایی پروژه 97 بیان شد. اما قسمت فریب پروژه 97 چیست؟ آمریکایی ها و به خصوص پمپئو از زمان ریاست بر سازمان سیا بزرگترین خلا آمریکا در برابر ایران را خلا اطلاعات و کسب اخبار واقعی از درون ایران می دانست. به همین دلیل وقتی به سازمان سیا رفت، بخش کسب اخبار از ایران در دستگاه اطلاعاتی آمریکا را به شدت فربه کرد. او اینک نیز تاثیرپذیری تحریم ها در ایران بدون کسب اخبار واقعی از اقتصاد ایران را بی ثمر می داند. در همین بخش از محاسبات رئیس سابق سیا و وزیر خارجه فعلی آمریکا فریب بزرگ پروژه 97 نهفته است. سال 97 برای آمریکایی ها سال تکمیل و پایه ریزی سازگار دقیق برای اطلاع کامل تر و جامع تر و در عین حال تسلط بسیار ریز از فرآیندهای اقتصادی در ایران است. اینکه ایران در دوران تحریم اقتصادی دقیقا چگونه اقتصاد و تجارت خود را با خارج از ایران حفظ می کند و یا چگونه فرآیند جدید تحریم ها را دورخواهد زد یا کم اثر می کند، سوالات مهمی برای اتاق اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکاست. از این دست سوالات مهم دیگری را نیز می توان اضافه کرد که پاسخ دقیق به آن بدون اطلاع کافی از روندهای لحظه به لحظه از اقتصاد ایران میسر نخواهد بود. اما چه سازگاری قرار است این اطلاعات را در اختیار طرف آمریکای بدهد؟ بررسی دقیق و کارشناسی fatf و spv نشان می دهد که از طریق این دو این هدف مدنظر به راحتی اتفاق میافتد. این دو فرآیند هم اطلاعات لحظه لحظه و شفاف را در اختیار طرف مقابل قرار می دهد و هم با تقسیم اقتصاد ایران به دو بخش سیاه و سفید جنگ داخلی اقتصادی راه میاندازد. نتیجه این اختلاف در گام اول این است که بخش اعظمی از اقتصاد داخلی در ایران بخش دیگر اقتصادی – هرنوع فعالیت با نهادها و موارد تحریم شده را – را داوطلبانه تحریم می کند! این را هم اضافه کنید که fatf و spv دور زدن تحریم ها و انتقال پول نقد به ایران نیز در شرایط بسیاری پیچیده ای و سخت تری قرار خواهد کرد.

در پایان یکبار دیگر بخشی از هشدار روز چهار شنبه رهبر انقلاب باید مرور کرد: "نباید لحظه‌ای غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. توصیه من به ملت ایران به‌ویژه جوانان و مجموعه‌های گوناگون کشور اعم از همه صنوف و جریان‌های سیاسی این است که مراقب باشند میدان را برای دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت."

فریب و تهدیدی در کار نیست تهدید داخلی است و آن مردم گرسنه هستند

ويرايش توسط davoudi402 : 12-15-2018 در ساعت 10:24 PM
davoudi402 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-15-2018   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
malakut's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

اکنون 40 است که صبح تا شب همه سازمان های جاسوسی دنیا برای انقلاب و حکومت ما نقشه میکشند و جالب است روز به روز ایران مقتدرتر شده است و اگر اندکی به غیب ایمان داشتند این معجزه بزرگ را منکر نمیشدند
برای ما فرقی نمیکند زیرا انقدر نفوذ و پایگاه و قدرت و جان بر کف در منطقه داریم که نه تنها اسرائیل مورچه را بلکه تمام دوستانش را به نابودی و ضرر جبران ناپذیر بکشانیم
__________________
بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛
malakut آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 12-15-2018   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
davoudi402's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها
اکنون 40 است که صبح تا شب همه سازمان های جاسوسی دنیا برای انقلاب و حکومت ما نقشه میکشند و جالب است روز به روز ایران مقتدرتر شده است و اگر اندکی به غیب ایمان داشتند این معجزه بزرگ را منکر نمیشدند
برای ما فرقی نمیکند زیرا انقدر نفوذ و پایگاه و قدرت و جان بر کف در منطقه داریم که نه تنها اسرائیل مورچه را بلکه تمام دوستانش را به نابودی و ضرر جبران ناپذیر بکشانیم
باو حمله کنید به اسرائیل دیگ خسته شدیم تا کی شعار میدین حمله کنید هیجان میخواینحرف زدن اسونه عملی کنید
davoudi402 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-15-2018   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mahmood976's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

دنیا و ایران در شرایط ویژه و حساسی به سر میبرند.
انشاالله ظهور حضرت حجت (عج) نزدیک است
حس خاصی دارم
__________________
The poorer we are inwardly, the more we try to enrich ourselves outwardly

Bruce Lee

هرچه ما از نظر درونی فقیرتر باشیم بیشتر تلاش میکنیم تا از نظر برونی خود را غنی کنیم

بروس لی

mahmood976 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-16-2018   #14 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
ater's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها
اکنون 40 است که صبح تا شب همه سازمان های جاسوسی دنیا برای انقلاب و حکومت ما نقشه میکشند و جالب است روز به روز ایران مقتدرتر شده است و اگر اندکی به غیب ایمان داشتند این معجزه بزرگ را منکر نمیشدند
برای ما فرقی نمیکند زیرا انقدر نفوذ و پایگاه و قدرت و جان بر کف در منطقه داریم که نه تنها اسرائیل مورچه را بلکه تمام دوستانش را به نابودی و ضرر جبران ناپذیر بکشانیم
حرف هات مثل این هست که یه زالو بیا خون یکی دیگه رو بمکه و دقیقه به دقیقه که بزرگ تر میشه به کسی که مثل انگل چسبیده بهش بگه من هر روز دارم مقتدر تر میشم.
خون مردم رو بمکید وقت ترکیدنتون نزدیکه.
__________________
Down
With
Dictator

ويرايش توسط ater : 12-16-2018 در ساعت 07:24 AM
ater آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 12-16-2018   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
malakut's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده؛

نوشته اصلي بوسيله ater نمايش نوشته ها
حرف هات مثل این هست که یه زالو بیا خون یکی دیگه رو بمکه و دقیقه به دقیقه که بزرگ تر میشه به کسی که مثل انگل چسبیده بهش بگه من هر روز دارم مقتدر تر میشم.
خون مردم رو بمکید وقت ترکیدنتون نزدیکه.
زالو امثال بیگانه ای چون تو هستن که از خون پاک شهدای ما برای امنیت و ارامش خودشون بهره میبرن ان وقت اینجا زبون درازی میکنن ...
اگر این جمهوری اسلامی که در دل ان هزار هزار شهید برای امنیت این ملت خلق شده است نبود اکنون تو و نوامیست برده جنسی داعشیان بودی

نمیدانم از داخل ایران برای اربابان غربی ات نوکری میکنی یا از خارج ولی در هر حال به کوری چشم شما مردم فهیم ما هرگز در اوج این فلاکت ها هم نگذاشتند امثال تو و اربابانت خوشنود باشند
malakut آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 02:10 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.