عشق چیست ؛ همه اسرار تشخیص و انتخاب عشق واقعی
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > خانواده و زندگی > خانواده و زندگی زناشویی > ازدواج و تشکیل زندگی مشترک
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

ازدواج و تشکیل زندگی مشترک مباحث مربوط به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک !

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-07-2019   #1 (لینک نوشته)
کاربر عضو
 
atefeh1397's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض عشق چیست ؛ همه اسرار تشخیص و انتخاب عشق واقعی

عشق چیست ؛ همه اسرار تشخیص و انتخاب عشق واقعی
عشق چیست ؛ همه اسرار تشخیص و انتخاب عشق واقعی
عشق

عشق همواره موضوع بحث فیلسوفان، شاعران، نویسندگان و هنرمندان بسیاری بوده است.

واقعیت این است که عشق یک موضوع عجیب و پیچیده در زیست انسانی است که با احساسات بسیار شدید و عمیق برای شخصی دیگر همراه است.

البته عشق می‌تواند به یک حیوان یا یک عقیده نیز ابراز شود و تنها مختص روابط بین انسان‌ها نیست اما در این مطلب بیست‌ستون تمرکز ما بر عشق بین انسانی و مطالبی در رابطه با آن است. اگر می‌خواهید با روش‌های تشخیص عشق واقعی آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

اما پیش از آنکه روش‌های تشخیص عشق را بیاموزید ابتدا به شما خواهیم گفت که در هنگام عاشق شدن چه اتفاقی در ذهن و بدن ما می‌افتد و این تغییرات چگونه بر خلق و خوی شما اثر می‌گذارند و سپس به نشانه‌های عشق واقعی می‌پردازیم.

بسیاری از روانشناسان و متخصصان معتقدند که عاشق شدن فرآیندی شبیه به اعتیاد دارد. شما نیز اگر بدانید که در هنگام عاشق شدن چه اتفاقی در بدنتان می‌افتد احتمالا نظر مشابهی خواهید داشت.

پس از عاشق شدن تغییرات زیادی در مغز و بدن رخ می‌دهد که می‌توان شدت آن را با تغییرات هورمونی دوران بلوغ مقایسه کرد.

زمانی که عاشق می‌شوید مقدار زیادی آدرنالین در بدنتان ترشح می‌شود. ترشح آدرنالین باعث ایجاد احساسی شبیه به اضطراب می‌شود اما از نوع مثبت آن. در واقع این احساس به شما می‌گوید که حواستان را جمع کنید چرا که اتفاق مهمی در حال رخ دادن است.

البته که حس عاشق شدن از احساس اضطراب و ترس بسیار متفاوت است چرا که اولی همراه با شادی و سرخوشی است در حالی که دومی توام با احساسات منفی و نگرانی است.

اتفاق دیگری که پس از عاشق شدن در بدن می‌افتد تغییر سطح هورمون‌ها است. طبق مطالعه‌ای که بر روی افرادی که به تازگی عاشق شده‌اند انجام شده است، سطح هورمون کورتیزول در این افراد نسبت به افرادی که در رابطه بلند مدت بودند یا رابطه‌ای نداشتند بسیار بالاتر بود.

از طرفی مردانی که به تازگی عاشق شده بودند سطح پایین‌تری از هورمون تستسترون در بدنشان وجود داشت در حالی که زنان عاشق میزان تستسترون بیشتری داشتند.

دانشمندان در رابطه با دلیل این تغییرات هورمونی هنوز مطمئن نیستند و نیاز به تحقیق و پژوهش بیشتری دارند.

زمانی که عاشق می‌شوید بدن و مغزتان متحمل تغییرات شیمیایی دیگری نیز می‌شوند که به دلیل حس جدیدی است که نسبت به فرد مقابلتان به وجود آمده است.

طبق مطالعات انجام شده افرادی که به تازگی عاشق شده‌اند میزان سروتونین بسیار بالایی نسبت به افراد دیگر دارند، این میزان سروتونین گاهی در حد بیماران دچار اختلال وسواس بالا بوده است. این شواهد تا حدی دلیل ناتوانی افراد عاشق در دل کندن از معشوقشان را مشخص می‌کند، در واقع ترشح سروتونین باعث می‌شود نسبت به معشوقتان حسی وسواس‌گونه پیدا کنید و جدایی از او را نتوانید تحمل کنید.

دو هورمون دیگر که در هنگام عاشق شدن در بدنتان ترشح می‌شود دوپامین و اکسی‌توسین هستند که مسئول ایجاد سرخوشی و حس خوب هستند.

اکسی‌توسین هورمونی است که در هنگام زایمان در بدن زنان ترشح می‌شود و از درد آن‌ها می‌کاهد، سطح این هورمون در بدن افراد عاشق نیز بالاتر از حد معمول می‌رود. زمانی که با فردی احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنید میزان اکسی‌توسین بیشتری در بدن ما ترشح می‌شود.

دوپامین نیز ماده دیگری است که در هنگام عشق به میزان بیشتری در بدن ترشح شده و شبیه به یک ماده مخدر شادی‌آور عمل می‌کند. این ماده به شما احساس خوبی می‌دهد و به همین دلیل تمایل دارید مدت بیشتری را با معشوقتان بگذرانید.


همچنین بخوانید: خلاقیت چیست؟ چگونه می‌توان خلاق‌تر بود؟
عشق

تشخیص عشق واقعی یا چگونه مطمئن شوید که عاشق شده‌اید؟

برخی از افراد در تشخیص عشق واقعی از احساسات زودگذر تبحر دارند و به سادگی این کار را انجام می‌دهند اما برای برخی دیگر تشخیص عشق واقعی خیلی هم ساده نیست.

خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که آیا واقعا عاشق شده‌اید یا تنها به احساسی زودگذر دچار شده‌اید. برخی از آن‌ها را در ادامه با هم مرور می‌کنیم.1. اگر نمی‌توانید از او چشم بردارید . . .

همچنین بخوانید: قضاوت میکنم، پس هستم!
یکی از نشانه‌های بارز عاشق شدن این است که نمی‌توانید از طرف مقابلتان چشم بردارید. اگر بارها و بارها به صورت ناخودآگاه خود را خیره به فرد مورد نظر یافتید بدانید که احتمالا عاشق شده‌اید چرا که ذهنتان بر این فرد متمرکز شده است.

مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که تماس چشمی قوی بین عشاق واقعی بسیار اتفاق می‌افتد از همین طریق می‌توان نتیجه گرفت که قفل شدن نگاهتان بر فرد دیگر به معنی داشتن احساسات عاشقانه و رمانتیک نسبت به آن فرد خواهد بود.2. اگر مدام به او فکر می‌کنید
یکی دیگر از نشانه‌های عاشق شدن این است که به صورت غیر قابل کنترلی به فرد مقابل می‌اندیشید. این موضوع به دلیل ترشح هورمونی به نام فنیل اتیل آمین در مغز اتفاق می‌افتد که به مخدر عشق معروف است.


همچنین بخوانید: پرتاب چند باره یک تاس
این ماده در شکلات نیز وجود دارد و به همین دلیل است که پس از خوردن یک تکه شکلات به سختی می‌توانید بر میل خوردن یک تکه دیگر غلبه کنید.3. اگر شادی او برایتان مهم است
یکی از نشانه‌های عشق واقعی مهم شدن احساسات طرف مقابل برای شما است. اگر شادی و ناراحتی طرف مقابل برایتان بسیار مهم شده است به این معنی است که شما واقعا عاشق شده‌اید.

اگر برای خوشحال کردن او تلاش می‌کنید و حاضرید سختی‌هایی به جان بخرید تا لبخند او را ببینید بدانید که این یک عشق واقعی است.4. اگر به امتحان کردن چیزهای جدید علاقه‌مند شده‌اید
معمولا افرادی که عاشق می‌شوند تمایل دارند که به طور مداوم تجربه‌های جدید کسب کنند، این تجربه‌ها به خصوص به تفریحات و علاقه‌مندی‌های طرف مقابل مرتبط و نزدیک است.


همچنین بخوانید: معمای المپیادی: عدد انتخاب نشده!
در این مورد حتی ممکن است کارهایی که پیش‌تر مورد علاقه‌تان نبودند را با اشتیاق انجام دهید، صرفا به این دلیل که معشوقتان از آن فعالیت‌ها لذت می‌برد.5. اگر بیشتر عرق می‌کنید
یکی دیگر از نشانه‌های عشق واقعی این است که بیشتر عرق می‌کنید و تا حدی اضطراب دارید. برخی اوقات ممکن است احساس دلهره و دل آشوبی نیز داشته باشید.

می‌توان گفت که عاشق شدن گاهی نشانه‌هایی شبیه به برخی از بیماری‌ها دارد و تاثیرات جسمی آن بسیار واضح می‌گردد.

البته این احساسات و دگرگونی‌ها پس از ارتباط با معشوقتان از بین خواهند رفت و مربوط به پیش از برقراری ارتباط عاشقانه هستند. در واقع این نشانه بیشتر به اینکه در چه مرحله‌ای از رابطه با معشوقتان هستید بستگی دارد.


همچنین بخوانید: تست هوش: برچسب مکعب مجهول
این‌ها برخی از نشانه‌هایی بودند که می‌توانید برای تشخیص اینکه واقعا عاشق شده‌اید یا نه از آن‌ها استفاده کنید اما اگر قصد دارید از مناسب بودن طرف مقابلتان برای آغاز یک رابطه عاشقانه و سالم مطمئن شوید ادامه مطلب را از دست ندهید.

در ادامه به شما خواهیم گفت که یک فرد مناسب برای آغاز یک رابطه رمانتیک چه ویژگی‌ها و نشانه‌هایی دارد.

ممکن است پیش‌تر نیز روابطی را تجربه کرده باشید که به شکست انجامیده باشند اما نباید از این تجربه‌های ناموفق به این نتیجه برسید که عشق واقعی وجود ندارد.

عشق واقعی وجود دارد تنها باید در تشخیص آن درست عمل کنید.

گاهی نیز ممکن است عاشق فرد اشتباهی شوید که برای شما مناسب نیست. بنابراین مهم است که بدانید معیارهای انتخاب در یک رابطه عاطفی سالم چه چیزهایی هستند. برای تشخیص مناسب بودن یا نبودن فرد مورد نظرتان باید به مواردی دقت کنید که در ادامه می‌آیند.

عشق
معیارهای انتخاب عشق واقعی در یک رابطه عاطفی سالم

همچنین بخوانید: تست هوش:مجموع ویژه نقاط


1- باید بتوانید دوست‌های خوبی برای یکدیگر باشید.
اگر فردی را یافته‌اید که علاوه بر برانگیختن احساسات رمانتیک شما، دوست خوبی نیز هست احتمالا این فرد یکی از گزینه‌های مناسب برای یک رابطه درست خواهد بود.

منظور ما از دوست خوب در اینجا فردی است که بتوانید با او وقت گذرانده و غم‌ها و شادی‌هایتان را با یکدیگر در میان بگذارید.2- آن‌ها نیز به شما توجه ویژه دارند.
یکی از نشانه‌های مهم و اساسی عشق واقعی و سالم دو طرفه بودن آن است. طرف مقابلتان نیز باید به شما اهمیت دهد و برای خوشحالی و آسایش شما تلاش کند.

گاهی عشق زیاد باعث می‌شود به این موضوع توجه نکنید و مدتی طول بکشد که متوجه شوید این تنها شما هستید که در حال تلاش برای حفظ رابطه‌تان هستید. بنابراین بهتر است از ابتدا به دو طرفه بودن عشقتان توجه کنید.


همچنین بخوانید: تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید (29)


3- به زبان مشترکی در ابراز عشق رسیده‌اید.
یکی دیگر از علائم عشق واقعی این است که زبان یکدیگر را در ابراز عشق به خوبی متوجه شوید. به این معنی که نوازش‌ها، هدیه‌ها و تلاش‌های یکدیگر را درک کرده و قدردان آن‌ها باشید.

از همه مهم‌تر اینکه بدانید که طرف مقابلتان کدام روش ابراز عشق را بیشتر می‌پسندد و او نیز به درک متقابلی از همین مورد رسیده باشد.4- نمی‌خواهید یکدیگر را تغییر دهید.
زمانی که طرف مقابلتان را همانگونه که هست دوست دارید و او نیز همین حس را نسبت به شما دارد می‌توانید مطمئن باشید که یکی از فاکتورهای اصلی عشق واقعی را یافته‌اید.


همچنین بخوانید: معمای المپیادی: خرس قطبی
عشاق واقعی هرگز برای تغییر دادن یکدیگر تلاش نمی‌کنند و نمی‌خواهند یکدیگر را با توجه به نیازهای خود به فرد دیگری تبدیل نمایند.

عشق

5- در زمینه چگونگی و زمان رابطه جنسی با یکدیگر تفاهم دارید.
تمایلات بسیار متفاوت در زمینه رابطه جنسی می‌تواند بهترین روابط را نیز به شکست برساند. مهم است که در این مورد با یکدیگر صحبت کنید و انتظارات و نیازهای خود را شرح داده و به صحبت‌های طرف مقابل نیز به دقت گوش کنید.

مهم است که در رابطه با زمان مناسب برای برقراری رابطه جنسی نیز به تفاهم برسید. برخی پیش و برخی دیگر پس از ازدواج را برای اولین رابطه جنسی ترجیح می‌دهند. در هر صورت مهم است که به درک درستی از بدن و نیازهای جنسی یکدیگر برسید.


همچنین بخوانید: معمای نتایج مسابقات فوتبال


6- برنامه‌های مشترکی برای آینده‌تان دارید.
اگر با طرف مقابلتان برنامه‌هایی برای آینده مشترکتان دارید، از اندیشیدن درباره آن‌ها لذت می‌برید و حاضرید تمام تلاشتان را برای محقق شدن آن‌ها بکنید شما احتمالا عشق واقعی را یافته‌اید.

محقق شدن آن‌ها بکنید شما احتمالا عشق واقعی را یافته‌اید.7- می‌توانید با یکدیگر بحث کنید و به نتیجه برسید.
علاوه بر موارد ذکر شده یکی دیگر از روش‌های تشخیص عشق واقعی این است که می‌توانید با طرف مقابلتان در رابطه با مسائل مختلف به راحتی و بدون ترس گفتگو کنید و به راه‌حل برسید.


همچنین بخوانید: تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید (28)
اگر گاهی مجبور به مخفی‌کاری می‌شوید و نمی‌توانید مسائلتان را راحت با یکدیگر در میان بگذارید در اینکه احساستان یک عشق واقعی است تردید کنید.8- به بهتر شدن یکدیگر کمک می‌کنید.
اگر زمانی که با یکدیگر می‌گذرانید در بهترین حالت خود هستید و احساس خوبی نسبت به خود و زندگیتان دارید احتمالا فرد مناسبی را برای زندگی مشترک انتخاب نموده‌اید.9- حاضرید برای یکدیگر از خودگذشتگی کنید.
عشق واقعی باعث می‌شود که افراد گاهی از خود و نیازهایشان چشم بپوشند و طرف مقابل را بر خود ترجیح دهند.

در دو طرفه بودن این مورد نیز حتما دقت کنید.

عشق

10- عاشقان واقعی یکدیگر را حمایت می‌کنند.
حس حمایت یکی از نشانه‌های بارز عشق واقعی است. افراد عاشق برای خوشحالی طرف مقابل تلاش کرده و در سختی‌ها و تنگناها مراقب یکدیگر هستند.11- فاصله بر عشق واقعی اثر نمی‌گذارد.
گاهی ممکن است مدتی از معشوقتان دور شوید، اگر احساسات میان شما عشق واقعی باشد فاصله نمی‌تواند باعث ترس و اضطراب در شما شود.

شما مطمئن خواهید بود که طرف مقابلتان منتظر شما خواهد ماند و به او اعتماد دارید.12- با یکدیگر همدل و همراه هستید.
عاشقان واقعی نسبت به مشکلات یکدیگر بی‌تفاوت نیستند و در صورت بروز مشکل سعی در یافتن راه‌حل خواهند بود.

مشکلات شما را مشکل خودشان می‌بینند و کاملا همدل و همراه هستند.13- به راحتی عذرخواهی می‌کنید.
یکی دیگر از نشانه‌های عشق واقعی این است که هرگاه اشتباهی از یکی از شما سر بزند می‌تواند به راحتی عذرخواهی کرده و طرف مقابل نیز می‌تواند او را ببخشد.

https://www.bistsotoon.com/
atefeh1397 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-07-2019   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
bbbb521's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عشق چیست ؛ همه اسرار تشخیص و انتخاب عشق واقعی

عشق.عشق.عشق...
یک کلمه ولی یه دنیا حرف...
دلیل زندگی...
__________________
تا خدا مانده به غم وعده این خانه مده!
bbbb521 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 06:35 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.