در حوزه چه خبر است ؟! - صفحه 3
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > عمومی و اجتماعی > گفتگوي آزاد
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

گفتگوي آزاد بحث و گفتمان آزاد در مورد رویدادهای روز اجتماع و سایر مباحث عمومی

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي يك هفته پيش  
شهروند هم میهن

darkmatter's Avatar

ارسال پیام خصوصی

16 در حوزه چه خبر است ؟!

معلوم نیست توی حوزه چه خبره ؟ اکثر آخوندها حتی همون درسهای خودشون رو هم بلد

نیستند , چند وقت پیش با یه آخونده صحبت می کردم دیدم چیزهای خیلی ساده فقه

و حدیث و قرآن و عربی رو نمی دونه مثلا بهش گفتم که ملک یعنی شاه , ولی اصلا نشنیده

بود ( با اینکه چندین بار در قرآن به کار رفته و کلا یک لغت ساده و خیلی معمولی است )

مثلا همین ملکوت با این همه الدرم بلدرم , لغت ساده ای مثل صباح رو میگه سواح !

قديمي يك هفته پيش   #31 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

malakut's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : در حوزه چه خبر است ؟!

نوشته اصلي بوسيله vandeta نمايش نوشته ها
به نظر من اگر نیمه پر لیوان رو ببینیم وجود اینها میتونه مفرح ذات باشه !

این جناب mohammadkkk نمیدونم 2 سال رفت و آمدش در حوزه برای چی بوده . لابد با توجه به شغلش مسئولیت تهیه کفش و نعلین حوزه رو بر عهده داشته

و توی این 2 سالی که میرفته کفش طلاب رو واکس میزده متوجه اعتیاد و فحشا و همجنسبازی و فساد و صیغه ساعتی و دزدی و . . . در بین طلاب شده .

اینها بقیه رو گوسفند فرض کردن . هر چند اگر به لایک هاشون دقت کنیم متوجه میشیم واقعا گوسفندانی هستن که برای اینها به قول شما سر تکون بدن !

ببینید چقدر افکار اینها و سطح بهره هوشیشون پایینه که یکی مثل darkmatter میاد ادعا میکنه طلبه ای که چندین سال درس عربی خونده و بعد معمم شده معنی کلمه "ملک" رو بلد نیست . کلمه ای که مربوط به درس عربی اول راهنمایی هستش و حتی مردم عامی هم معنی این کلمه رو میدونن . واقعا ما نمیدونیم برای اینها دل بسوزونیم یا به لودگی هاشون بخندیم

البته که کفر این چند نفر که به دور از چشم مدیران اینجا را عقده بازار خود کرده اند و جولان میدهند از نظر ما دسته بندی میشود

این کاربر مفلوک که از او نقل میگیری ادم بدبخت و کینه توزی هست ولی به حد بقیه کافر نیست ولی حامی کافران است . به هر حال شاید جو سنگین گمراهی در این عصر باعث شده حواسش نباشد که به کدامین وادی میتازد . امیدوارم حداقل ایمانی که شاید داشته باشد را با محبت به کافرین و دشمنی با دینداران از دست ندهد . گرچه سخنان کفرامیز از او دیده ام ولی ان را به حساب جهل و نادانی که تحت تاثیر جو حواسش نیست چه میگوید گذاشتم و برایش استغفار کردم

من با هیچ کسی دشمنی ندارم بلکه اگر هم با کسی پرخاشگرم به خاطر ناراحتی از وضع اوست که نمیداند به سوی قبر و قیامت و حساب سختی میرود که این لجاجت ها و تهمت ها و دشمنی با دینداران او را پشیمان ابدی میکند و حواسش نیست هر سخن و کرداری حسابی دارد که در انتظار اوست ....

اقْتَرَبَ لِلنَّاسِ حِسَابُهُمْ وَهُمْ فِي غَفْلَةٍ مُّعْرِضُونَ --- ایه یک سوره الانبیا

قديمي يك هفته پيش   #32 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

vandeta's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها

اقْتَرَبَ لِلنَّاسِ حِسَابُهُمْ وَهُمْ فِي غَفْلَةٍ مُّعْرِضُونَ --- ایه یک سوره الانبیا

بله بنده به خود ایشون هم عرض کردم . ایشون چیزی توی دلش نیست اما انسان بسیار ساده لوحی هستش و تمام آمالش در خوشگذرانی دنیا خلاصه میشه .

امیدوارم ایشون از گمراهی دربیاد . یکی مثل darkmatter مشخصه از روح و روان دچار پلیدی حاده ! ولی این mohammadkkk آدم خوش گذرون و ساده لوحیه برای همین از معنویت کمی دور افتاده .

شماهم با توجه به اینکه روحانی هستید لطفا به صورت مداوم برای این افراد از خداوند تقاضای روشنایی و عاقبت به خیری کنید .

در حوزه چه خبر است ؟!
vandeta هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #33 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها
اگر هم با کسی پرخاشگرم به خاطر ناراحتی از وضع اوست که نمیداند به سوی قبر و قیامت و حساب سختی میرود که این لجاجت ها و تهمت ها و دشمنی با دینداران او را پشیمان ابدی میکند و حواسش نیست هر سخن و کرداری حسابی دارد که در انتظار اوست ....
قبلا واست گفتم به چه دلیل برای شماها باید بیشتر نگران بود!
من نمیدونم واقعا اینقدر اندر توهم هستی که فکر میکنی کارت درست تر از ماست؟
شماها مسئولیت به مراتب بزرگ تری دارید. دین رو با سیاست قاطی کردید. جیره خور یک نظامی هستید که به اسم اسلام اومده و حکومت میکنه و سالهاست تحتش رانت خواری و فساد گسترده ای برقراره.
ما آدمهای عادی نهایت چهارتا چرت و پرت میگیم و نماز و روزمون رو بجا نمیاریم. بیشترش مسائل شخصی و حق الله است و نهایت مقداری هم عمومی ولی از جانب شخصی بدون جایگاه و مسئولیت و منصب.
ولی شما خودت با اون لحن و توهین هات اونم از اون جایگاه روحانیت و نظام اسلام... خیلی نسبت به وضعیت اخرویت شک دارم
من جای تو بودم دیگه به وضعیت دیگران فکر نمیکردم نگران خودم میبودم!
مگر اینکه متظاهر باشی و اخلاص درت نباشه، یا اینکه اینقدر نادان و احمق باشی که این چیزا رو نفهمی.
تازه من با دینداران دشمن نیستم. صرفا نظرات و تجربیات شخصی خودم رو میگم چون یکسری چیزها در دین بنظرم متناقض و بی معنی و مسخره است، بنابراین هم برام سوال میشه و هم در برابر نادانی و چرندیات و حماقت نمیتونم ساکت باشم. بعد شما میای بهم توهین میکنی مسخره و تهدید به مرگ و جهنم و اینها! خوبه فهمیدیم اسلام هم یعنی چی ظاهرا شماها کم که میارید طرف رو به زور هم که شده میذارید توی یک کلیشهء خاص از بین کلیشه های محدودی که در اختیار دارید

Bruce Lee

هرچه ما از نظر درونی فقیرتر باشیم بیشتر تلاش میکنیم تا از نظر برونی خود را غنی کنیم

بروس لی

mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #34 (لینک نوشته)
*Black Scorpion*

ariya13's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به نظر من اگر نیمه پر لیوان رو ببینیم وجود اینها میتونه مفرح ذات باشه !

این جناب mohammadkkk نمیدونم 2 سال رفت و آمدش در حوزه برای چی بوده . لابد با توجه به شغلش مسئولیت تهیه کفش و نعلین حوزه رو بر عهده داشته

و توی این 2 سالی که میرفته کفش طلاب رو واکس میزده متوجه اعتیاد و فحشا و همجنسبازی و فساد و صیغه ساعتی و دزدی و . . . در بین طلاب شده .

اینها بقیه رو گوسفند فرض کردن . هر چند اگر به لایک هاشون دقت کنیم متوجه میشیم واقعا گوسفندانی هستن که برای اینها به قول شما سر تکون بدن !

ببینید چقدر افکار اینها و سطح بهره هوشیشون پایینه که یکی مثل darkmatter میاد ادعا میکنه طلبه ای که چندین سال درس عربی خونده و بعد معمم شده معنی کلمه "ملک" رو بلد نیست . کلمه ای که مربوط به درس عربی اول راهنمایی هستش و حتی مردم عامی هم معنی این کلمه رو میدونن . واقعا ما نمیدونیم برای اینها دل بسوزونیم یا به لودگی هاشون بخندیم
تمام مطالب و گفته ها و پست هایی که از شما و امثال شما میخونم که کاش نخونم نژرم رو میبره سمت اینکه کلا شما یجورایی انگار میخوای خراب کنی تا دفاع
تمام گفته هاتون جوریه که ملت رو از حوزه و دین و قران و اینا دور میکنه حالا یا عمدا و جهت تخریب این حرفا رو میزنی یا کلا از لحاظ علم ودفرهنگ و ادب دوری
امیدوارم روزی شما ها رو دررجهت مثبت و درست ببینم که وجودتون باعث ارامش و خیر مردم باشه

در حوزه چه خبر است ؟!
دلبر، من متولدِ هزار و روشن چشمای توام...
ariya13 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #35 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

darkmatter's Avatar

ارسال پیام خصوصی

16 پاسخ : در حوزه چه خبر است ؟!

. یکی مثل darkmatter مشخصه از روح و روان دچار پلیدی حاده ! .
باعث خوشحالیه که چون تویی این حرف را بزند !
darkmatter هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #36 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

vandeta's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله ariya13 نمايش نوشته ها
تمام مطالب و گفته ها و پست هایی که از شما و امثال شما میخونم که کاش نخونم نژرم رو میبره سمت اینکه کلا شما یجورایی انگار میخوای خراب کنی تا دفاع
تمام گفته هاتون جوریه که ملت رو از حوزه و دین و قران و اینا دور میکنه حالا یا عمدا و جهت تخریب این حرفا رو میزنی یا کلا از لحاظ علم ودفرهنگ و ادب دوری
امیدوارم روزی شما ها رو دررجهت مثبت و درست ببینم که وجودتون باعث ارامش و خیر مردم باشه

شما تا جایی که از پست هاتون برداشت میشه , یک فرد ضد دین هستید . بنابراین چرا فکر میکنید نظر شما برای من اهمیتی داره که بخوام به نظر شما خودم رو اصلاح کنم ؟

هر موقع کاربران مذهبی سایت یعنی یک فرد متدین و پایبند از من انتقادی کنه با جون و دل میپذیریم ولی نظرات شماها پیش من اندک ارزشی نداره متاسفانه
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #37 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

darkmatter's Avatar

ارسال پیام خصوصی

16 پاسخ : در حوزه چه خبر است ؟!

هر موقع کاربران مذهبی سایت یعنی یک فرد متدین و پایبند از من انتقادی کنه با جون و دل میپذیریم
عمار فوق العاده مذهبیه , پس چرا نه تنها انتقاداتش را نمی پذیری (بلکه او کارد و پنیری ) ؟
darkmatter هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #38 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

_shatoot_'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

چرا باید فکر کنم که توی حوزه "همه" خوب مطلق هستن
و چرا باید فکر کنم اونجا "همه" بدترین هستن
حوزه هم یه جامعه ست از ادمهایی شبیه ما .
اما اونی که در حوزه "خوب" هست نورِ ... نور
و اگر بد باشه خطرش بیشتره از یه ادم بد توی جامعه خودمونه چون لباسش اعتماد میاره . همون گرگ توی لباس میش .

هر که دلداریِ خدا در او اثر نگذارد , از اندوه دنیا جانش به لب آید ...

امام سجاد (ع) / بحارالانوار

در حوزه چه خبر است ؟!

_shatoot_ آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #39 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

vandeta's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله darkmatter نمايش نوشته ها
عمار فوق العاده مذهبیه , پس چرا نه تنها انتقاداتش را نمی پذیری (بلکه او کارد و پنیری ) ؟
خانم عمار یا همون karoline اصلا آداب معاشرت بلد نیست . نه تنها من بلکه 90 درصد فروم با ایشون کارد و پنیره . ایشون به خاطر اینکه یک خانم افراطی هستن با کل آقایون انجمن کارد و پنیر هستن ولی رابطه بسیار خوبی با خانم ها و همجنس های خودشون دارن .
قديمي يك هفته پيش   #40 (لینک نوشته)
*Black Scorpion*

ariya13's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شما تا جایی که از پست هاتون برداشت میشه , یک فرد ضد دین هستید . بنابراین چرا فکر میکنید نظر شما برای من اهمیتی داره که بخوام به نظر شما خودم رو اصلاح کنم ؟

هر موقع کاربران مذهبی سایت یعنی یک فرد متدین و پایبند از من انتقادی کنه با جون و دل میپذیریم ولی نظرات شماها پیش من اندک ارزشی نداره متاسفانه
البته بتعث خوشحالیه که نظرم برا کسی مهم نباشه چون حوصله این بازیا رو هم ندارم
و البته ناگفته نمونه نظراتم و بی دین بودن و ایناش هم به خودم مربوطه و خلاصه هیچوقت نظرمو به کسی تحمیل نکردم پس اهمیت داشتن یا نداشتنش فرقی بحالم نمیکنه

بی دین بودن صرفا ولیا بر بی خدا بودن نیست و دین داری هم دلیای بر باخدا بودن نمیتونه باشه
از شما نقل گرفته بودم که در جواب بی احترامی که به اکثر کاربرا و منجمله خودم کرده بودی ساکت نشینم
خواستم بگم قشنگ تره برای ترویج دین خودت حداقل کمی محترمانه حرف بزنی
به هر حال برات ارزوی موفقیت و سعادت میکنم
ariya13 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #41 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

vandeta's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله ariya13 نمايش نوشته ها
البته بتعث خوشحالیه که نظرم برا کسی مهم نباشه چون حوصله این بازیا رو هم ندارم
و البته ناگفته نمونه نظراتم و بی دین بودن و ایناش هم به خودم مربوطه و خلاصه هیچوقت نظرمو به کسی تحمیل نکردم پس اهمیت داشتن یا نداشتنش فرقی بحالم نمیکنه

بی دین بودن صرفا ولیا بر بی خدا بودن نیست و دین داری هم دلیای بر باخدا بودن نمیتونه باشه
از شما نقل گرفته بودم که در جواب بی احترامی که به اکثر کاربرا و منجمله خودم کرده بودی ساکت نشینم
خواستم بگم قشنگ تره برای ترویج دین خودت حداقل کمی محترمانه حرف بزنی
به هر حال برات ارزوی موفقیت و سعادت میکنم

ممنونم . البته "بز" و "گوسفند" خطاب کردن لایک کنندگان کلی بود و منظورم به شما نبود چون شما نسبت به بقیه لایک کنندگان اون پست به مراتب فرد هوشمند تر و عاقل تری هستید .

به هر حال نظر شما محترمه
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال