ادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیه - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب > گفتگوی شیعه و سنی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

گفتگوی شیعه و سنی گفتگو بين مذاهب اسلامي ، شيعيان و مذاهب وفرق اهل سنت

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي يك هفته پيش  
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض ادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیه

رونمایی از ادب ابوبکر بن ابی‌قحافه در جریان صلح حدیبیه‼️‼️

عمر بن الخطاب و تشکیک در نبوت رسول خدا صلی الله علیه و آله در جریان صلح حدیبیه ‼️‼️

خیلی از افراد برایشان سوال پیش آمده که چرا اهل تسنن و وهابیون
صحیح بخاری را به صورت کامل ترجمه نمی کنند تا مردم آن را بخوانند؟؟؟

البته مختصر صحیح بخاری توسط آقای ترشابی، کارشناس شبکه وهابی کلمه،
ترجمه شده است،
اما بسیاری از جاهای آن را خجالت کشیده اند ترجمه کنند.
شاید بپرسید چرا خجالت می کشند!!؟

پاسخ رو در این مطلب مطالعه کنید:

آقای بخاری در صحیحش،
در کتاب شروط ضمن بیان قضیه صلح حدیبیه،
روایتی را نقل کرده که در آن،

ابوبکر در پاسخ به فرستاده ی قریش
می گوید:

فقَالَ لَهُ أَبُوبَکْرٍ الصِّدِّیقُ امْصُصْ بِبَظْرِ اللَّاتِ

به نظر شما ترجمه این متن،چیست؟

http://s1.picofile.com/file/8124707892/bokh11.gif
http://s5.picofile.com/file/8131384276/1_1_.gif

آقای ترشابی وهابی،در ترجمه مختصر صحیح بخاری،
ترجمه ی این قسمت،از دستش در رفته! و آن را نوشته است.

http://s5.picofile.com/file/8131384318/22.gif

دقیقا به همین خاطر است که همهء صحیح بخاری را به فارسی ترجمه نمی‌کنند،
چون اگر این کار را بکنند،
روایاتی درباره خلفا و عایشه در این کتاب است که هیچ فارسی زبانی، سنی باقی نخواهد ماند
و این کتاب را به دیوار خواهند کوبید!

و اما تشکیک عمر:

فقَالَ عُمَرُ بْنُ الْخَطَّابِ رِضْوَانُ اللَّهِ عَلَيْهِ : وَاللَّهِ مَا شَكَكْتُ مُنْذُ أَسْلَمْتُ إِلا يَوْمَئِذٍ ، فَأَتَيْتُ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ، فَقُلْتُ : أَلَسْتَ رَسُولَ اللَّهِ حَقًّا ؟ قَالَ : بَلَى ، قُلْتُ : أَلَسْنَا عَلَى الْحَقِّ ، وَعَدُوُّنَا عَلَى الْبَاطِلِ ؟ قَالَ : بَلَى ، قُلْتُ : فَلِمَ نُعْطِي الدَّنِيَّةَ فِي دِينِنَا ، إِذَا قَالَ : إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ ، وَلَسْتُ أَعْصِي رَبِّي وَهُوَ نَاصِرِيٌّ ، قُلْتُ : أَوَ لَيْسَ كُنْتَ تُحَدِّثُنَا أَنَّا سَنَأْتِي الْبَيْتَ فَنَطُوفُ بِهِ ؟ قَالَ : بَلَى ، فَخَبَّرْتُكَ أَنَّكَ تَأْتِيَهِ الْعَامَ ، قَالَ : لا ، قَالَ : فَإِنَّكَ تَأْتِيَهِ فَتَطُوفُ بِهِ ، قَالَ : فَأَتَيْتُ أَبَا بَكْرٍ الصِّدِّيقَ رِضْوَانُ اللَّهِ عَلَيْهِ ، فَقُلْتُ : يَا أَبَا بَكْرٍ ، أَلَيْسَ هَذَا نَبِيَّ اللَّهِ حَقًّا ؟ قَالَ : بَلَى ، قُلْتُ : أَوَلَسْنَا عَلَى الْحَقِّ ، وَعَدُوُّنَا عَلَى الْبَاطِلِ ؟ قَالَ : بَلَى ، قُلْتُ : فَلِمَ نُعْطِي الدَّنِيَّةَ فِي دِينِنَا ، إِذَا قَالَ : أَيُّهَا الرَّجُلُ ، إِنَّهُ رَسُولُ اللَّهِ ، وَلَيْسَ يَعْصِي رَبَّهُ وَهُوَ نَاصِرُهُ ، فَاسْتَمْسَكَ بِغَرْزِهِ حَتَّى تَمُوتَ

عمر گفت: قسم به خدا! از زمانى كه اسلام آورده‌ام، جز امروز ( در نبوت رسول خدا ) شك نكرده‌ام.
سپس نزد پيامبر آمد و گفت: اى رسول خدا! مگر شما پيامبر خدا نيستى؟!!!.
پيامبر فرمود: بلى هستم. عمر گفت: مگر ما بر حق و دشمنان ما بر باطل نيستند؟
پيامبر فرمود: بلى چنين است. عمر گفت: پس چرا ذلت و حقارت در دينمان نشان‌ دهيم؟
پيامبر فرمود: من پيامبر خدا هستم و هرگز از دستورات او سرپيچى نخواهم كرد و او ياور من است.

عمر گفت: مگر شما نگفتى كه وارد خانه كعبه شده و طواف خواهيم كرد؟
پيامبر فرمود: آيا من گفتم كه همين امسال اين كار را خواهيم كرد؟ عمر گفت: نه، پيامبر فرمود: تو وارد مكه مى‌شوى و طواف خواهى كرد......

الصنعاني، أبو بكر عبد الرزاق بن همام (متوفاي211هـ)، المصنف، ج 5، ص 339، تحقيق: حبيب الرحمن الأعظمي، ناشر: المكتب الإسلامي - بيروت، الطبعة: الثانية، 1403هـ.

صحيح ابن حبان
http://library.islamweb.net/hadith/d...86462&hid=4981

عثمان بن عبيد الله بن أبي رافع » عثمان بن عبيد الله بن أبي رافع

http://library.islamweb.net/hadith/d...474&pid=589429

مدارک کاملتر این اعتراض و تشکیک:

تاريخ الإسلام ، الذهبي ، ج 2 ، ص – 372 و صحيح ابن حبان ، ابن حبان ، ج 11 ، ص 224 و المصنف ، عبد الرزاق الصنعاني ، ج 5 ، ص 339 – 340 و المعجم الكبير ، الطبراني ، ج 20 ، ص 14 و تفسير الثعلبي ، الثعلبي ، ج 9 ، ص 60 و الدر المنثور ، جلال الدين السيوطي ، ج 6 ، ص 77 و تاريخ مدينة دمشق ، ابن عساكر ، ج 57 ، ص 229 و....

جالب اين است كه عمر به گفتار پيامبر اعتماد نمی‌كند و برای اطمينان خاطر پيش هم‌ پيمان هميشگي‌اش ابوبكر می‌رود
و عين همين مطالب را برای او بازگو مي‌كند و جالب‌تر اين كه ابوبكر نيز عين سخنان پيامبر را برای عمر تكرار می‌كند

اين روايت را بخاری و مسلم نيز نقل كرده‌اند ؛

صحيح البخاري ، ج 4 ، ص 70 و ج 6 ، ص 45 و صحيح مسلم ، ج 5 ، ص 175 .

محمد بن عمر بن واقدي ، تاريخ نويس معروف اهل سنت می‌نويسد :

. فكان ابن عباس رضي اللّه عنه يقول : قال لي في خلافته ]يعني عمر[ وذكر القضية : إرتبت ارتياباً لم أرتبه منذ أسلمت إلا يومئذ ، ولو وجدت ذاك اليوم شيعة تخرج عنهم رغبة عن القضية لخرجت .

ابن عباس مي‌گويد :
عمر بن الخطاب در زمان خلافتش از قضيه حديبيه ياد كرد و گفت : در آن روز (در نبوت پيامبر) شك كردم ؛ به طوری كه از زمان اسلام آوردنم ، چنين شكی به من دست نداده بود ، اگر در آن روز كسانی را پيدا مي‌كردم كه از من پيروي كنند و به دلخواه از اين معاهده خارج شوند‌ ، من نيز خارج مي شدم .

واقدی در ادامه به نقل از ابو سعيد خدری می‌نويسد كه عمر به او گفت :

... والله لقد دخلني يومئذٍ من الشك حتى قلت في نفسي : لو كنا مائة رجلٍ على مثل رأيي ما دخلنا فيه أبداً ! .

كتاب المغازي ، الواقدي ، ج 1 ، ص 144 ، باب غزوة الحديبية ، طبق برنامه المكتبة الشاملة ، الإصدار الثاني ،

قسم به خدا چنان شك كرده بودم كه با خودم مي گفتم : اگر صد نفر با من هم نظر بود ، هرگز اين معاهده را نمی‌پذيرفتم .

تنها طرح یک سوال:

آیا چنین افرادی در مقامی بودند که بر مسند نبوی تکیه زنند؟؟
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
ادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهیا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم ادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیهادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیه
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

ادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیه

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم والعن اعدائهم

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت

mahdi128 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #16 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mohammad159's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ادب جناب ابوبکر وتشکیک عمردر نبوت درصلح حدیبیه

نوشته اصلي بوسيله mahdi128 نمايش نوشته ها
دوست عزیز حالت خوبه ؟ جاهلی یا تجاهل می کنی ؟
دوست گرامی خداوند تبارک وتعالی مگه (العیاذ بالله العلی العظیم ) نمی دونست شیطان فریب خواهد داد و...................چرا جلوش رو نگرفت ؟و.......................
سواد و ادب که نداشتی و نداری حداقل در مورد هم کیشان خود ادب را رعایت کن .
mohammad159 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #17 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

جواب داری بده واز خلیفه تون دفاع کن نداری .......................
mahdi128 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #18 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mohammad159's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahdi128 نمايش نوشته ها
جواب داری بده واز خلیفه تون دفاع کن نداری .......................
آخه تو هم سواد داری مقلد چشم بسته علامه گوگل ؟
اون متن عربی رو از بحارالانوار که گذاشتم رو ترجمه کن ببینم
.
.
.
دقت کن سوتی ندی ضمنا جرات داشته باش نقل بگیر تا ببینم حرفیدی نه اینکه ........ باشه عزیزم
ترجمه
قديمي يك هفته پيش   #19 (لینک نوشته)
شمع جمع

moahamad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله nasr12 نمايش نوشته ها
بزرگترین مشکل علمای درتفسیروقایع تاریخ صدراسلام این است که چرا حضرت رسول اکرم(ص) باوجودآگهی ازنیات درونی افرادخبیثی چون عمروخالدبن ولیدومعاویه وعایشه وسعدبن ابی وقاص وخیلی ازشخاص صاحب نفوذ دراسلام باآنها مراوده داشتند ؟
این شخصیت هابعداز وفات حضرت رسول بلاهایزیادی سرامت رسول خدا(ص) وبه خصوص اهل بیت (ع) آوردندوظلم زیادی کردندواقعا چرا رسول اکرم (ص) جلوی فریبکاری این افرادرانگرفت؟
اوج ضلالت و جهالت مذهب تشیع و شما شیعیان دقیقا توی همین گفته خودتون نشون داده میشه. بر اساس اعتقاد تشیع اینجوری میشه که هرچی خداوند فرموده اقا با منافقین و کفار مقابله کن ازشون دوری کن اونا بدترین دشمنان من هستن پیامبر برعکس هم باهاشون دوستی میکرده هم باهاشون ازدواج میکرده هم باهاشون مراوده میکرده و ...
moahamad آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #20 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

amuslim's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله moahamad نمايش نوشته ها
اوج ضلالت و جهالت مذهب تشیع و شما شیعیان دقیقا توی همین گفته خودتون نشون داده میشه. بر اساس اعتقاد تشیع اینجوری میشه که هرچی خداوند فرموده اقا با منافقین و کفار مقابله کن ازشون دوری کن اونا بدترین دشمنان من هستن پیامبر برعکس هم باهاشون دوستی میکرده هم باهاشون ازدواج میکرده هم باهاشون مراوده میکرده و ...
یحتمل داعشیسم مانند شما قرآن را تفسیر کرده که هرکی رو که کافر میدونه از سر تیغ میگذرونه!

کلی خودمون رو کشتیم به دیگران ثابت کنیم که منظور از کفاری که جنگ با آنها مجاز است کفاری هستند که به جنگ با مسلمانان قیام کرده اند و با بقیه مانند آیه زیر باید برخورد بشه حالا باید به خاطر سخن شما دست از اعتقادتمون برداریم و بگیم خیر! هرکسی رو دیدید که کافره یا منافق بزنید گردنش رو!!! ولو اینکه هنوز کاری بر ضد مسلمانان انجام نداده باشه!
النساء
إِلَّا الَّذِينَ يَصِلُونَ إِلَىٰ قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَهُم مِّيثَاقٌ أَوْ جَاءُوكُمْ حَصِرَتْ صُدُورُهُمْ أَن يُقَاتِلُوكُمْ أَوْ يُقَاتِلُوا قَوْمَهُمْ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ لَسَلَّطَهُمْ عَلَيْكُمْ فَلَقَاتَلُوكُمْ فَإِنِ اعْتَزَلُوكُمْ فَلَمْ يُقَاتِلُوكُمْ وَأَلْقَوْا إِلَيْكُمُ السَّلَمَ فَمَا جَعَلَ اللَّهُ لَكُمْ عَلَيْهِمْ سَبِيلًا
ﻣﮕﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﺑﻪ ﮔﺮﻭﻫﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺎﻥ ﺷﻤﺎ ﻭ ﺍﻳﺸﺎﻥ ﭘﻴﻤﺎﻧﻲ [ ﭼﻮﻥ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﻣﺘﺎﺭﻛﻪ ﺟﻨﮓ ﻳﺎ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ ] ﺍﺳﺖ ﺑﭙﻴﻮﻧﺪﻧﺪ ، ﻳﺎ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﺳﻴﻨﻪ ﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﺟﻨﮕﻴﺪﻥ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﻳﺎ ﻗﻮم ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﺗﻨﮓ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻪ ﻧﺰﺩ ﺷﻤﺎ ﺁﻳﻨﺪ . ﻭ ﺍﮔﺮ ﺧﺪﺍ ﻣﻰ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻗﻄﻌﺎً ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺷﻤﺎ ﻣﺴﻠﻂ ﻣﻰ ﻛﺮﺩ ، ﺩﺭ ﺁﻥ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻳﻘﻴﻦ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﻣﻰ ﺟﻨﮕﻴﺪﻧﺪ . ﭘﺲ ﺍﮔﺮ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻛﻨﺎﺭﻩ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ، ﻭ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﺟﻨﮓ ﺑﺮﻧﺨﺎﺳﺘﻨﺪ ، ﻭ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﺻﻠﺢ ﻭ ﺁﺷﺘﻲ ﺩﺍﺩﻧﺪ ، [ ﺑﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺗﻌﺪّﻱ ﻧﻜﻨﻴﺪ ﻛﻪ ] ﺧﺪﺍ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﺑﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍﻫﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﺷﻤﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ .(٩٠)
amuslim آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #21 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

zygorat's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mohammad159 نمايش نوشته ها
آخه تو هم سواد داری مقلد چشم بسته علامه گوگل ؟
اون متن عربی رو از بحارالانوار که گذاشتم رو ترجمه کن ببینم
.
.
.
دقت کن سوتی ندی ضمنا جرات داشته باش نقل بگیر تا ببینم حرفیدی نه اینکه ........ باشه عزیزم
ترجمه
https://forum.hammihan.com/thread306...ml#post6932059

سلام بر کاربر وهابی مثل اینکه ندیدی جواب شما داده شد ضمنا شما در حدی نیستی که بخواهی با شیخ مهدی بحث کنی شما فعلا جواب ما رو تو حدیث خلیفتین بده و به استادت بگو بیاد

امام کاظم علیه السلام می فرمایند : فاطمه (ع) صدیقه ی شهیده است
zygorat آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #22 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mohammad159's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله amuslim نمايش نوشته ها
یحتمل داعشیسم مانند شما قرآن را تفسیر کرده که هرکی رو که کافر میدونه از سر تیغ میگذرونه!

کلی خودمون رو کشتیم به دیگران ثابت کنیم که منظور از کفاری که جنگ با آنها مجاز است کفاری هستند که به جنگ با مسلمانان قیام کرده اند و با بقیه مانند آیه زیر باید برخورد بشه حالا باید به خاطر سخن شما دست از اعتقادتمون برداریم و بگیم خیر! هرکسی رو دیدید که کافره یا منافق بزنید گردنش رو!!! ولو اینکه هنوز کاری بر ضد مسلمانان انجام نداده باشه!
النساء
إِلَّا الَّذِينَ يَصِلُونَ إِلَىٰ قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَهُم مِّيثَاقٌ أَوْ جَاءُوكُمْ حَصِرَتْ صُدُورُهُمْ أَن يُقَاتِلُوكُمْ أَوْ يُقَاتِلُوا قَوْمَهُمْ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ لَسَلَّطَهُمْ عَلَيْكُمْ فَلَقَاتَلُوكُمْ فَإِنِ اعْتَزَلُوكُمْ فَلَمْ يُقَاتِلُوكُمْ وَأَلْقَوْا إِلَيْكُمُ السَّلَمَ فَمَا جَعَلَ اللَّهُ لَكُمْ عَلَيْهِمْ سَبِيلًا
ﻣﮕﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﺑﻪ ﮔﺮﻭﻫﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺎﻥ ﺷﻤﺎ ﻭ ﺍﻳﺸﺎﻥ ﭘﻴﻤﺎﻧﻲ [ ﭼﻮﻥ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﻣﺘﺎﺭﻛﻪ ﺟﻨﮓ ﻳﺎ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ ] ﺍﺳﺖ ﺑﭙﻴﻮﻧﺪﻧﺪ ، ﻳﺎ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﺳﻴﻨﻪ ﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﺟﻨﮕﻴﺪﻥ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﻳﺎ ﻗﻮم ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﺗﻨﮓ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻪ ﻧﺰﺩ ﺷﻤﺎ ﺁﻳﻨﺪ . ﻭ ﺍﮔﺮ ﺧﺪﺍ ﻣﻰ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻗﻄﻌﺎً ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺷﻤﺎ ﻣﺴﻠﻂ ﻣﻰ ﻛﺮﺩ ، ﺩﺭ ﺁﻥ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻳﻘﻴﻦ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﻣﻰ ﺟﻨﮕﻴﺪﻧﺪ . ﭘﺲ ﺍﮔﺮ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻛﻨﺎﺭﻩ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ، ﻭ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﺟﻨﮓ ﺑﺮﻧﺨﺎﺳﺘﻨﺪ ، ﻭ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﺻﻠﺢ ﻭ ﺁﺷﺘﻲ ﺩﺍﺩﻧﺪ ، [ ﺑﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺗﻌﺪّﻱ ﻧﻜﻨﻴﺪ ﻛﻪ ] ﺧﺪﺍ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﺑﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍﻫﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﺷﻤﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ .(٩٠)
دوست من میشه پستی که این کاربر از اون نقل گرفته را نگاهی بکنید و مشکل لاینحل را حل کنید ؟
قديمي يك هفته پيش   #23 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

amuslim's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگترین مشکل علمای درتفسیروقایع تاریخ صدراسلام این است که چرا حضرت رسول اکرم(ص) باوجودآگهی ازنیات درونی افرادخبیثی چون عمروخالدبن ولیدومعاویه وعایشه وسعدبن ابی وقاص وخیلی ازشخاص صاحب نفوذ دراسلام باآنها مراوده داشتند ؟
جزء این است که پیامبر(ص) رحمة للعالمین است؟ چه دلیلی داریم مبنی بر اینکه این مراوده باعث هدایت شدن و بهشتی شدن عده ای نشده باشد که اگر انجام نمیگرفت در کفر و ضلالت باقی می ماندند و هدایت نمیشدند؟
توجه داشته باشید که این هدایت فقط مختص یک نسل نیست و حتی میتواند نوادگان این افرادی که بر شمردید را هم در بر بگیرد که اگر شاید پیامبر(ص) با اجدادشان به این گونه برخورد نمیکردند سرنوشتی دیگر در انتظارشان بود...
وانگهی از کجا معلوم نیت این افراد از بدو ورود به اسلام غصب خلافت و ظلم در حق مسلمین بوده است؟
و آیا این نکته که کسی در آینده تغییر رویه دهد توجیه مناسبی است برای راندن و برخورد تند داشتن با آن؟ آنهم از کسی که مکارم الاخلاق بوده است!
این شخصیت هابعداز وفات حضرت رسول بلاهایزیادی سرامت رسول خدا(ص) وبه خصوص اهل بیت (ع) آوردندوظلم زیادی کردندواقعا چرا رسول اکرم (ص) جلوی فریبکاری این افرادرانگرفت؟
من نمیدانم روی چه حساب میگویید که جلوی فریبکاریشان گرفته نشده است!
آیا ماجرای قرطاس را خوانده اید؟ آیا خواست پیامبر (ص) مبنی بر رهسپاری ابوبکر و عمر با سپاه اسامه را خوانده اید؟
آیا روایات زیاد مبنی بر پیروی امت از امام علی علیه السلام و خیانتهایی که بعد از رسول اکرم(ص) میشود را خوانده اید؟ پیامبر(ص) دیگر باید چکار میکرد که جلوی کسانی که میخواستند فریب بخورند گرفته شود!
نوشته اصلي بوسيله mohammad159 نمايش نوشته ها
دوست من میشه پستی که این کاربر از اون نقل گرفته را نگاهی بکنید و مشکل لاینحل را حل کنید ؟
مشکل بیان شده لاینحل نبوده است
بخشی از پاسخهایی که به ذهنم رسید رو بیان کردم

ويرايش توسط amuslim : يك هفته پيش در ساعت 10:26 PM
قديمي يك هفته پيش   #24 (لینک نوشته)
شمع جمع

moahamad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

النساء
گردن زدن و کشت و کشتار رو از کجای صحبتام دراوردید؟ جملات به این واضحی واقعا درکش سخت بود؟
گفتم خداوند فرموده ازشون دوری کن اینا دشمنان من هستن ولی پیامبر برعکس دستور خدا عمل میکرده
قديمي يك هفته پيش   #25 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

amuslim's Avatar

ارسال پیام خصوصی

گردن زدن و کشت و کشتار رو از کجای صحبتام دراوردید؟ جملات به این واضحی واقعا درکش سخت بود؟
گفتم خداوند فرموده ازشون دوری کن اینا دشمنان من هستن ولی پیامبر برعکس دستور خدا عمل میکرده
صلح و آشتی یعنی چی؟
میشه معنیش رو بگید؟

یعنی باهاشون در صلح باشیم همینکه اومدن کنارمون به بدترین وجه ممکن باهاش برخورد کنیم؟!
آیا رفتار مکارم الاخلاق و رحمة الللعالمین و کسی که قرآن دربارش آیات زیر را میفرماید اینگونه است؟!

القلم
وَإِنَّكَ لَعَلَىٰ خُلُقٍ عَظِيمٍ
ﻭ ﻳﻘﻴﻨﺎً ﺗﻮ ﺑﺮ ﺑﻠﻨﺪﺍﻱ ﺳﺠﺎﻳﺎﻱ ﺍﺧﻠﺎﻗﻲ ﻋﻈﻴﻤﻰ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻱ .(٤)

آل عمران
فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللَّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لَانفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ
[ ﺍﻱ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ! ] ﭘﺲ ﺑﻪ ﻣﻬﺮ ﻭ ﺭﺣﻤﺘﻲ ﺍﺯ ﺳﻮﻱ ﺧﺪﺍ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﻧﺮم ﺧﻮﻱ ﺷﺪﻱ ، ﻭ ﺍﮔﺮ ﺩﺭﺷﺖ ﺧﻮﻱ ﻭ ﺳﺨﺖ ﺩﻝ ﺑﻮﺩﻱ ﺍﺯ ﭘﻴﺮﺍﻣﻮﻧﺖ ﭘﺮﺍﻛﻨﺪﻩ ﻣﻰ ﺷﺪﻧﺪ ; ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ ﮔﺬﺷﺖ ﻛﻦ ، ﻭ ﺑﺮﺍﻱ ﺁﻧﺎﻥ ﺁﻣﺮﺯﺵ ﺑﺨﻮﺍﻩ ، ﻭ ﺩﺭ ﻛﺎﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﻣﺸﻮﺭﺕ ﻛﻦ ، ﻭ ﭼﻮﻥ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﮔﺮﻓﺘﻲ ﺑﺮ ﺧﺪﺍ ﺗﻮﻛﻞ ﻛﻦ ; ﺯﻳﺮﺍ ﺧﺪﺍ ﺗﻮﻛﻞ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﺩ .(١٥٩)
قديمي يك هفته پيش   #26 (لینک نوشته)
شمع جمع

moahamad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

صلح و آشتی یعنی چی؟
میشه معنیش رو بگید؟

یعنی باهاشون در صلح باشیم همینکه اومدن کنارمون به بدترین وجه ممکن باهاش برخورد کنیم؟!
آیا رفتار مکارم الاخلاق و رحمة الللعالمین و کسی که قرآن دربارش آیات زیر را میفرماید اینگونه است؟!

القلم
وَإِنَّكَ لَعَلَىٰ خُلُقٍ عَظِيمٍ
ﻭ ﻳﻘﻴﻨﺎً ﺗﻮ ﺑﺮ ﺑﻠﻨﺪﺍﻱ ﺳﺠﺎﻳﺎﻱ ﺍﺧﻠﺎﻗﻲ ﻋﻈﻴﻤﻰ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻱ .(٤)

آل عمران
فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللَّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لَانفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ
[ ﺍﻱ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ! ] ﭘﺲ ﺑﻪ ﻣﻬﺮ ﻭ ﺭﺣﻤﺘﻲ ﺍﺯ ﺳﻮﻱ ﺧﺪﺍ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﻧﺮم ﺧﻮﻱ ﺷﺪﻱ ، ﻭ ﺍﮔﺮ ﺩﺭﺷﺖ ﺧﻮﻱ ﻭ ﺳﺨﺖ ﺩﻝ ﺑﻮﺩﻱ ﺍﺯ ﭘﻴﺮﺍﻣﻮﻧﺖ ﭘﺮﺍﻛﻨﺪﻩ ﻣﻰ ﺷﺪﻧﺪ ; ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ ﮔﺬﺷﺖ ﻛﻦ ، ﻭ ﺑﺮﺍﻱ ﺁﻧﺎﻥ ﺁﻣﺮﺯﺵ ﺑﺨﻮﺍﻩ ، ﻭ ﺩﺭ ﻛﺎﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﻣﺸﻮﺭﺕ ﻛﻦ ، ﻭ ﭼﻮﻥ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﮔﺮﻓﺘﻲ ﺑﺮ ﺧﺪﺍ ﺗﻮﻛﻞ ﻛﻦ ; ﺯﻳﺮﺍ ﺧﺪﺍ ﺗﻮﻛﻞ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﺩ .(١٥٩)
من فقط یه سوال میکنم اینو اول مشخص کنیم تا بعد. چون ظاهرا در ابتدائیات دین هم شما مشکل دارید.
در دین اسلام با منافق دوستی و همنشینی و محبت میکنن ؟
قديمي يك هفته پيش   #27 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

malakut's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شیطنت های استارتر تمامی ندارد . گرچه وقتی عقاید ادمی پوچ باشد و معنویتی در منهاج و راهش نباشد مجبور است با این خزعبلات خود را سرگرم کند

نه اهل سنت و نه شیعه کسی ادعا ندارد که عمر بن خطاب و سایر صحابه معصوم بودند ولی تو غلات شیعه نما که در اسلامت محل تامل است وقتی عقیده داری علی بن ابی طالب علیه السلام معصوم هست پس بگو چرا در کتاب علل الشرایع صدوق است که حضرت علی باعث ناراحتی حضرت زهرا شده ؟!!!!!!

أَ مَا عَلِمْتِ أَنَّ عَلِیّاً قَدْ خَطَبَ بِنْتَ أَبِی جَهْلٍ فَقَالَتْ حَقّاً مَا تَقُولُ فَقَالَ حَقّاً مَا أَقُولُ ثَلَاثَ مَرَّات .
فَاشْتَدَّ غَمُّ فَاطِمَةَ مِنْ ذَلِكَ وَ بَقِيَتْ مُتَفَكِّرَةً هِيَ حَتَّى أَمْسَتْ وَ جَاءَ اللَّيْلُ حَمَلَتِ الْحَسَنَ عَلَى عَاتِقِهَا الْأَيْمَنِ وَ الْحُسَيْنَ عَلَى عَاتِقِهَا الْأَيْسَرِ وَ أَخَذَتْ بِيَدِ أُمِّ كُلْثُومٍ الْيُسْرَى بِيَدِهَا الْيُمْنَى ثُمَّ تَحَوَّلَتْ إِلَى حُجْرَةِ أَبِيهَا.

به حضرت فاطمه خبر می دهند که حضرت علی از دختر ابوجهل خواستگاری کرده، می گوید : وقتی این خبر را می شنوند، حضرت زهرا خیلی ناراحت می شوند و می آید
حسن و حسین را بر دوش گرفت، خیلی ناراحت بود. دلش را بغض گرفته بود که حضرت علی این گونه از دختر ابوجهل خواستگاری کرده و ام کلثوم را گرفت.

شاهد این جاست که حضرت رسول حتی اجازه نمی دهد که دخترش این ناراحتی را در ایشان ببیند و از او دفاع نکند. حضرت رسول می آید و روی منبر می رود...

چون وقت کم است، می آید حضرت علی را که در مسجد خواب بود، بیدار می کند و می گوید : قم یا ابا التراب. فکم ساکنا اضجعت. بلند شو ای ابو تراب، چقدر انسان های ساکن که اذیت شدند. بعد در این جا حضرت رسول می فرماید :
فاطمه بضعه منی و انا منها، فمن آذاها فقد آذانی و من آذانی فقد آذی الله.

شاهد این جا است که حضرت رسول هیچ کس را تنها نمی گذاشت، کوچکترین ناراحتی را حس می کرد حتی اگر دخترش هم باشد، می آید و می گوید : فاطمه بضعه منی، فاطمه تکه گوشت من است، هر کس فاطمه را اذیت کند، من را اذیت کرده و هر کس من را اذیت کند، خدا را اذیت کرده.

در بالای منبر می گوید : یا علی ام علمت. در این جا دفاع از حضرت زهرا کرد.
قديمي يك هفته پيش   #28 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

amuslim's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من فقط یه سوال میکنم اینو اول مشخص کنیم تا بعد. چون ظاهرا در ابتدائیات دین هم شما مشکل دارید.
در دین اسلام با منافق دوستی و همنشینی و محبت میکنن ؟
ابتدا شما آیاتی را که فکر میکنید مخالفت داره با اینکه پیامبر اکرم (ص) با کسانی که جناب nasr برشمرده ارتباط داشته باشند را بیان کنید تا بحث را ادامه بدهیم
قديمي يك هفته پيش   #29 (لینک نوشته)
شمع جمع

moahamad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ابتدا شما آیاتی را که فکر میکنید مخالفت داره با اینکه پیامبر اکرم (ص) با کسانی که جناب nasr برشمرده ارتباط داشته باشند را بیان کنید تا بحث را ادامه بدهیم
شما اول جواب سوال رو بدید تا من بدونم با چه کسی از لحاظ سطح علوم دینی دارم بحث میکنم
قديمي يك هفته پيش   #30 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

amuslim's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها
شیطنت های استارتر تمامی ندارد . گرچه وقتی عقاید ادمی پوچ باشد و معنویتی در منهاج و راهش نباشد مجبور است با این خزعبلات خود را سرگرم کند

نه اهل سنت و نه شیعه کسی ادعا ندارد که عمر بن خطاب و سایر صحابه معصوم بودند ولی تو غلات شیعه نما که در اسلامت محل تامل است وقتی عقیده داری علی بن ابی طالب علیه السلام معصوم هست پس بگو چرا در کتاب علل الشرایع صدوق است که حضرت علی باعث ناراحتی حضرت زهرا شده ؟!!!!!!

أَ مَا عَلِمْتِ أَنَّ عَلِیّاً قَدْ خَطَبَ بِنْتَ أَبِی جَهْلٍ فَقَالَتْ حَقّاً مَا تَقُولُ فَقَالَ حَقّاً مَا أَقُولُ ثَلَاثَ مَرَّات .
فَاشْتَدَّ غَمُّ فَاطِمَةَ مِنْ ذَلِكَ وَ بَقِيَتْ مُتَفَكِّرَةً هِيَ حَتَّى أَمْسَتْ وَ جَاءَ اللَّيْلُ حَمَلَتِ الْحَسَنَ عَلَى عَاتِقِهَا الْأَيْمَنِ وَ الْحُسَيْنَ عَلَى عَاتِقِهَا الْأَيْسَرِ وَ أَخَذَتْ بِيَدِ أُمِّ كُلْثُومٍ الْيُسْرَى بِيَدِهَا الْيُمْنَى ثُمَّ تَحَوَّلَتْ إِلَى حُجْرَةِ أَبِيهَا.

به حضرت فاطمه خبر می دهند که حضرت علی از دختر ابوجهل خواستگاری کرده، می گوید : وقتی این خبر را می شنوند، حضرت زهرا خیلی ناراحت می شوند و می آید
حسن و حسین را بر دوش گرفت، خیلی ناراحت بود. دلش را بغض گرفته بود که حضرت علی این گونه از دختر ابوجهل خواستگاری کرده و ام کلثوم را گرفت.

شاهد این جاست که حضرت رسول حتی اجازه نمی دهد که دخترش این ناراحتی را در ایشان ببیند و از او دفاع نکند. حضرت رسول می آید و روی منبر می رود...

چون وقت کم است، می آید حضرت علی را که در مسجد خواب بود، بیدار می کند و می گوید : قم یا ابا التراب. فکم ساکنا اضجعت. بلند شو ای ابو تراب، چقدر انسان های ساکن که اذیت شدند. بعد در این جا حضرت رسول می فرماید :
فاطمه بضعه منی و انا منها، فمن آذاها فقد آذانی و من آذانی فقد آذی الله.

شاهد این جا است که حضرت رسول هیچ کس را تنها نمی گذاشت، کوچکترین ناراحتی را حس می کرد حتی اگر دخترش هم باشد، می آید و می گوید : فاطمه بضعه منی، فاطمه تکه گوشت من است، هر کس فاطمه را اذیت کند، من را اذیت کرده و هر کس من را اذیت کند، خدا را اذیت کرده.

در بالای منبر می گوید : یا علی ام علمت. در این جا دفاع از حضرت زهرا کرد.
جای تعجبه که چرا یه سری خزعبلات رو باور کرده اید و تبدیل اعتقاداتتان شده است!
این نوشته ها چند ایراد منطقی و خلاف قرآن دارد که باید به دیوار کوبیده شود
از کی تا به حال ازدواج دوم شده است مخالف شرع که باعث ناراحتی پیامبر اکرم(ص) شود! و بخواهد آنچه را که خدا حلال کرده با این نسبت خلاف واقع شما حرام کند!
اینهم یکی از دروغهاییست که به حضرت علی علیه السلام نسبت میدهند! حضرت علیه السلام از حضرت فاطمه سلام الله علیها آنچنان راضی بودند که در زمان حیاتشان ازدواج مجدد نکردند که اگر میخواستند راه شرع برایشان کاملا باز بود و شما نمیتوانید حضرت رسول (ص) را متهم کنید به حرام کردن حلال خدا برای دیگران و خداوند را هم به متهم کنید به سکوت در برابر این اتفاق!

خواهشا قبل از ایراد گرفتن فکر کنید که ایراداتتان چه نتایجی را در بر خواهد داشت
این اصلاً جالب نیست که هرچی مخالفین گفتند را چشم و گوش بسته بپذرید و قبول کنید!
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال