نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-14-2019   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ

نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ
دفتر روحانی هنوز پاسخ نامه رییس دفتر دکتر احمدی نژاد را نداده است

با گذشت قریب ۵۰ روز از نامه دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی، رییس دفتر دکتر احمدی نژاد به دکتر محمود واعظی، هنوز دفتر حسن روحانی پاسخ نامه را نداده است.

متن نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر محمود واعظی
ریاست محترم دفتر رییس جمهور

سلام علیکم
احتراماً در تاریخ یازدهم آبان ماه سال جاری مطالبی از سوی جنابعالی در رسانه ها منتشر شد که در آن تصریح فرموده بودید «طبق قانون این وظیفه دولت ها است که برای روسای جمهور پیشین محلی را به عنوان دفتر در نظر بگیرند و دولت هر آنچه که قانون مشخص کرده را با نظر خودشان اجرایی می کند.»
با عنایت به اینکه در این خصوص هیچ گونه اقدام خاصی برای رییس جمهور محترم دولت های نهم و دهم صورت نگرفته، خواهشمند است به منظور تعیین محلی به عنوان دفتر مراجعات مردمی جناب آقای دکتر احمدی نژاد دستور هماهنگی و اقدام لازم صادر فرمایید.

با تشکر
عبدالرضا شیخ الاسلامی
رییس دفتر رییس دولت های نهم و دهم
گفتنی است دولت حسن روحانی بلافاصله پس از استقرار، دستور تخلیه ساختمان لادن، محل دفتر دکتر احمدی نژاد، رییس جمهور سابق را صادر و سپس ساختمان قدیمی محل استقرار محافظان در میدان ۷۲ نارمک را هم تخلیه کرد! پس از اقدام زشت دولت روحانی، بدون درخواست دفتر دکتر احمدی نژاد و با پیشنهاد و پیگیری بنیاد مستضعفان، محل فعلی در محمودیه در اختیار ایشان قرار گرفت.

براساس قانون، دولت موظف است ساختمان، پرسنل و امکانات دفتر روسای جمهور سابق را تامین کند که دولت روحانی برای سید محمد خاتمی انجام داد اما برای دکتر احمدی نژاد کارشکنی کرد. درصورتی که دولت روحانی به وظیفه خود عمل کند، دفتر دکتر احمدی نژاد به مکان جدید منتقل خواهد شد.


نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ
دکتر احمدی نژاد، سال گذشته در نامه ای راهبردی به مقام معظم رهبری نوشته بود: "امروز بنیاد ۱۵ خرداد بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد تعاون سپاه، بنیاد تعاون ارتش، بنیاد تعاون بسیج، بنیاد تعاون وزارت دفاع و بخش اقتصادی کمیته امداد امام (ره) بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان ثروت دارند که مردم از گزارش کار و درآمد و محل مصرف آن بی اطلاعند، اگر این ثروت آزاد شود و در اختیار مردم قرار گیرد آیا فقیری باقی می ماند؟ در آن صورت سرعت رشد کشور چقدر خواهد شد؟"


جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای به رییس بنیاد مستضعفان، پرسیده است که آقای احمدی نژاد بر اساس کدام منطق از امتیاز سکونت در منطقه ولنجک بهره می‌برد؟سال گذشته (۱۳۹۶) در حضور جمعی، همین انتقاد را مستقیما با آقای احمدینژاد در میان گذاشته و گفتم که نمیشود انسان، به رویه های غلط جاری در این دستگاه منتقد باشد و در عین حال خودش به گوشه ای از آن آلوده گردد.

مزید اطلاع خوانندگان عرض میکنم که محل سکونت آقای احمدینژاد همانی است که پیش از مسئولیت ریاست جمهوری اش بود. اما طبق تصویبنامه ای دولتی، باید دفتری برای فعالیت در اختیار رؤسای جمهور سابق قرار گیرد. در مورد رؤسای جمهور، وضع چنین است: آقای بنی صدر که در تبعید به سر میبرد؛ آقای رجایی به رحمت خدا رفته است؛ آقای خامنه ای به مقام رهبری ارتقا یافته است؛ آقای رفسنجانی مادامی که زنده بود، به عنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از کاخ مرمر بهره میبرد؛ و آقای خاتمی دفتری در جماران دارد. دولت آقای روحانی، از اعطای دفتر کار به رییس جمهور سابق، آقای احمدینژاد، امتناع کرده و در عوض، بنیاد مستضعفان دفتری را به ایشان داده است.

انتقاد من از دو جهت بود: اول اینکه استفاده از امکانات بیت المال، مادامی که شخص متصدی یک مقام رسمی باشد، موجه است و با اتمام دوران مسئولیت، دیگر نباید از آن امکانات، بهره شخصی یا حتی حزبی و سیاسی برد. از این نظر، مصوبه دولتی مذکور مبنی بر اعطای دفتر کار به رؤسای جمهور سابق، دارای اشکال است. آقای احمدینژاد که سردمدار عدالتخواهی است، باید بیش از دیگران به این ظرایف عنایت کند.

با این حال بعضی دوستان میگویند که چون آقای احمدینژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دارای مقامی رسمی است، لاجرم باید دفتر کاری از امکانات بیت المال در اختیارش قرار گیرد. در پاسخ میگویم که آیا مجمع تشخیص، به تمامی اعضای خود، یا حداقل آنان که مسوولیتی جز عضویت در مجمع ندارند (مانند مهندس نبوی)؛ دفتری داده است؟ چون پاسخ منفی است، پس این توجیه هم وارد نیست.

دومین انتقاد من این بود که آیا شخصی با جایگاه اجتماعی احمدینژاد، آنقدر حامی و هوادار ندارد که با یک فراخوان عمومی، مبلغی را برای اجاره یا حتی خرید یک دفتر کار، تهیه نماید؟ این امکان حداقل برای شخص آقای احمدینژاد فراهم است که فعالیتهای سیاسی اش را از طریق هوادارانش تأمین مالی کند؛ در آن صورت هم از زیر بار منت حاکمیت خارج شده و بیشتر به زیر دین مردم هوادارش میرود؛ و هم انتقاداتش بهتر شنیده خواهد شد(کاری که دقتر دکتر احمدی نژاد در حال پیگیری هستند)

دکتر احمدینژاد، سال گذشته در نامه ای راهبردی به مقام معظم رهبری نوشته بود: "امروز بنیاد ۱۵ خرداد بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد تعاون سپاه، بنیاد تعاون ارتش، بنیاد تعاون بسیج، بنیاد تعاون وزارت دفاع و بخش اقتصادی کمیته امداد امام (ره) بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان ثروت دارند که مردم از گزارش کار و درآمد و محل مصرف آن بی اطلاعند، اگر این ثروت آزاد شود و در اختیار مردم قرار گیرد آیا فقیری باقی می ماند؟ در آن صورت سرعت رشد کشور چقدر خواهد شد؟"

امیدوارم جناب احمدی نژاد با تخلیه دفتر کار اعطایی بنیاد مستضعفان، اولین گام برای مطالبه همگانی شدن آن پیشنهاد فکورانه را، خود بردارند. اموال بنیاد مستضعفان به جای آنکه بنا به روابط مبهم، در اختیار برخی اشخاص قرار گیرد؛ میبایستی به طی مزایده های عمومی، به بالاترین قیمت اجاره داده یا فروخته شود و عایدات حاصله، بین تمامی مردم ایران تقسیم گردد.
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-14-2019   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض چند پرسش و یک درخواست از هسته مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی و شرح ماجرا

اخیرا نامه ای از طرف جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون محل دفاتر آقایان احمدی نژاد و ضرغامی منتشر گردید.

ضمن تایید مطالبه آنان، و رد اموال عمومی در صورت هر گونه تخلف صورت گرفته، شایسته است خود جنبش عدالتخواه نیز به همین پرسش پاسخ بدهد:

1️⃣ دفتر جنبش عدالتخواه متعلق به کجاست؟ و چرا این دفتر و اموال موجود در آن به آن ها تعلق گرفته؟

2️⃣ جنبش عدالتخواه دانشجویی بدون رسیدن به نصاب بیست تشکل، و نداشتن شرایط یک اتحادیه رسمی، چگونه از همه مواهب یک اتحادیه بهره مند است؟

3️⃣ تریبون دیدار دانشجویان با رهبری، تریبون دیدار با رئیس جمهور، بودجه های مختلف برای امور گوناگون و برگزاری نشست های سالیانه و دفتر و امکاناتی که اختصاص به اتحادیه ها دارند، چگونه در اختیار جنبش عدالتخواه قرار گرفته؟!

4️⃣ آیا شایسته و واجب نیست، کسی که در یک مورد از دیگران مطالبه شفافیت میکند، خودش پیش از او راه شفافیت و ابهام زدایی را پیش بگیرد؟

🔸به راستی باید همه اموال عمومی و امکانات بیت المال که از طریق رانت و رابطه به هر شخص و دسته ای قرار گرفته باز پس گرفته شود.


نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-14-2019   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد

از آقای صبوری دبیر جدید جنبش عدالتخواهی میخواهیم درباره ساختمانی هم که در اختیار وحید جلیلی است که گفته میشود از ایشان اخیرا زیاد حرف شنوی دارید تحقیق گردد


ساختمان «دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» مگر متعلق به ستاد اجرایی امام نیست؟/چرا در اختیار وحید جلیلی قرار گرفتهبعد اینکه احمدی نژادی ها پاسخ شما رو دادند و البته من درک میکنم شما در شرایط ویژه ای هستید
موضوعات بسیار مهمی رو دارید پیگیری میکنید ده ونک ویلای حضرات که اخیرا میلاد گودرزی رفت سراغ یکی از سرچشمه ها و حالا چه بلایی سر اون منطقه اورده اند خوب درک میکنیم شما باید به شدت مراقب باشید که برچسب احمدی نژاد بهتان نخورد که اجازه فعالیت را ازتون میگیرند و البته خیلی از عدالتخواهان رو با این برچسب زنی ها وادار به سکوت کردند

درک میکنیم

و اما چند نکته که در ذهن من استنامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ

پیشنهاد اول بنده این است که امروز دکتر احمدی نژاد به مراسمی دعوت هستند بیائید اینجا و درخواستتون رو از ایشون مطرح کنید یقینا ایشون با روی باز میپذیرند چون الحمد الله ایشان بدهی نسبت به سیستم ندارند

دوم اینکه وقتی همه چیز بر اساس قانون است چه خوب قانون برای همه باشد البته یا هیچ کدام از روسای جمهور سابق دفتر نداشته باشند یا طبق قانون فعلی از دولت مطالبه کنید که دفتر در اختیار دکتر احمدی نژاد قرار دهند

کاری که بارها از سوی دفتر دکتر احمدی نژاد انجام شده است
و اما نکته آخر
هرچند شما رو درک میکنیم ولیکن مراقب باشید دارید جنبش عدالتخواهی مردمی مطالبه گر از زورگویان را به جنبشی محافظه کار در قبال برخی اشخاص و زیر نظر آن ها تبدیل میکنید که ان شالله دکتر زیبا کلام و بنیان گذاران جنبش عدالتخواه دانشجویی به شما تذکر خواهند داد

ويرايش توسط iran84 : 01-14-2019 در ساعت 03:40 AM
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-14-2019   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد

نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ


نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دفتر اعطایی بنیاد مستضعفان به احمدی نژاد +پاسخ
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 05:56 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.