مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟ - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

نمايش نتيجه هاي نظرسنجي ها: به نظر شما مطالبه غالب مردم از حجت الاسلام رئیسی چه بای
برکناری قضات فاسد و محاکمه علنی آن ها 3 37.50%
تکریم مردم در دادگاه و حذف پرداخت پول جهت حضور در جلسات دادگاه! 3 37.50%
برگزاری علنی دادگاه سران فتنه و عوامل دخیل در حوادث 88 بی توجه به جناح بندی ها 3 37.50%
برگزاری دادگاه علنی مفاسد اقتصادی بویژه مسئولان کشور و پخش زنده تصویری 5 62.50%
همکاری با سران قوا جهت تحکیم روابط با قوای سه گانه 0 0%
داشتن سعه صدر در برخورد با منتقدین و مخالفین و آزادی تمامی آن ها 3 37.50%
پذیرفتن جرمی به نام جرم سیاسی و تعمیم نبخشیدن ان به اقدام علیه امنیت ملی 2 25.00%
سایر موارد که در تاپیک اشاره خواهم کرد 1 12.50%
همه پرسي چند گزينه اي رای دهنده: 8. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي يك هفته پيش  
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟

مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟
مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟
مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟
مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟
مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟


حجت الاسلام رئیسی: روحانی از امام رضا(ع) سیلی خواهد خورد / روحانی صرفا ...
در پی بداخلاقی‌ها و بی‌تقوایی‌های حسن روحانی،حجت الاسلام رئیسی پیش‌بینی کرده بود که حسن روحانی بخاطر ظلمی که به امام رضا(ع) کرد و دروغ‌هایی که گفت، بزودی از امام رضا(ع) سیلی خواهد خورد.
سرانجام لاریجانی مهمترین مسئولیت حال حاضر کشور را رها کرد و رفت و رئیس جدید قوه قضائیه معرفی شد
آن هم چه کسی؟
کسی که بارها از سوی رئیس جمهور فعلی و کاندیدای پوششی بی نیاز به ذکر بویژه در مناظرات انتخابات ریاست جمهوری نیش و کنایه شنید

این روزها حسن روحانی که حرف هایش سبب شد اپوزوسیون برای حجت الاسلام رئیسی لقب تراشی کنند دست روزگار سبب شده که او اعتراف کند به همه کذب گویی ها و دروغ های انتخاباتی اشت
دروغ هایی که همان زمان با واکنش رهبری نیز مواجه شدبرعکس اظهارات ۲۰ ماه پیش، روحانی در پیام تبریک به رئیسی او را مدیری ...


.
حال بایستی دید رویکرد حجت الاسلام رئیسی در مواجهه با بداخلاقی های صورت گرفته بویژه نسبت به شخص ایشان چگونه خواهد بود

اما موضوعات مهمتری نیز در جریان است و آن اهتمام حجت الاسلام رئیسی به تغییر رویه فعلی دستگاه قضا است موضوعی که در پیام انتصاب رهبری به خوبی قابل درک استسند تحول قضائی پیشنهادی جنابعالی را ملاحظه کردم. بر اساس مشورتها و نظرات کارشناسی، آنرا مفید و کارساز میدانم. با این حال چند نکته را مؤکداً به جنابعالی سفارش میکنم.
نخست آنکه برای همه‌ی فصول این سند و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کنید و خود و همکارانتان را بر پایبندی به سرآمد برنامه الزام نمائید. در زمانبندیها نه عجله و نه مماطله نباید راه داده شود.


این سند از آن جهت مهم است که ظاهرا بدون در نظر گرفتن اینکه در مجمع یا شورای نگهبان بررسی شده باشد یا خیر توسط مشاوران نزدیک به رهبری مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته است

سندی که با وجود تائید رهبری مشروط به رعایت یک سری نکات بسیار مهم استدر همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.
عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید
گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع و نظارت بر اِعمال قانون را که در شمار هدفهای قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار دهید.
پنجم آنکه در برخورد قضائی ملاحظه‌ی این و آن را نکنید.
ششم آنکه از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسؤولیتهای قوه استفاده کنید.
هفتم آنکه قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضی، سدّ محکمی در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است.
هشتم آنکه همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان را که سفارش همیشگی اینجانب است در نظر داشته باشید. آنان نیز موظف به همراهی و همکاری با شمایند.
حال اولین مطالبه یقینا انتشار آن سند است تا بدین واسطه بشود کارنامه حجت الاسلامی رئیسی را در ترازوی سنجش قرار دادبا این وجود ضمن آرزوی توفیق برای ایشان در منصب بسیار مهم دستگاه عدلیه لازم می دانیم دو موضوع رابه ایشان یادآوری کنیم و آن اینکه ملاک ارزش افراد در این جایگاه را جز میزان پایبندی به حق و عدالت نمی دانیم و ان شالله که از این امتحان سخت الهی سربلند بیرون آئیدان شاالله


مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟

ويرايش توسط iran84 : يك هفته پيش در ساعت 10:14 PM
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 روز پيش   #16 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
espresso's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟

مهمترین خواسته من، انهدام جریان انحرافی است.
__________________
خبری در راه است...
espresso هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 روز پيش   #17 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
amuslim's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟

مهمترین خواسته هایی که از سیستم قضایی دارم به شرح زیر است:
1- حذف فساد و اتخاذ مجازات سخت و طاقت فرسای اسلام نسبت به قاضی های فاسد
2- حذف و به حداقل رساندن حکم زندان و جایگزینی حدهای اسلامی
3- افتتاح کانالی جهت آشنایی مردم به وظایف قانونیشان و عواقب تخلف از آن قوانین
4- اجرای حدود اسلامی و تبلیغ روی آن به شکلی که باعث ایجاد ترس در دل متخلفین و کسانی که میخواهند در این زمینه تخلف کنند گردد...
5- حذف اعدام با طناب دار و جایگزینی قصاص در جنایات رخ داده


اینها مواردی است که اگر حتی یکی از آنها اجرا نشود به هیچ وجه فساد از این مملکت رخت نخواهد بست و این مملکت رنگ اصلاح را به خود نخواهد دید ولو اینکه رئیس قوه قضاییه بارها تغییر یابد
__________________
بسم الله الرحمن الرحیم
اوست خدايى كه جز او هيچ معبودى نيست، همان فرمانرواى پاك، سالم از هر عيب ونقص، ايمنى بخش، چيره ومسلط، شكست ناپذير، جبران كننده، شايسته بزرگى وعظمت است. خدا از آنچه شريك او قرار مي دهند، منزّه است.(23)
سوره حشر

ويرايش توسط amuslim : 4 روز پيش در ساعت 06:44 PM
amuslim آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 3 روز پيش   #18 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟

انتقاد رئیس قوه قضائیه از بازداشت‌های بی‌دقت/حجت الاسلام رئیسی:اینگونه نشود... رئیسی در دیدار شب گذشته اش با روسای کل دادگستری ها: در قضیه بازداشت ها باید از ابتدا با حساسیت و دقت برخورد شود و اینگونه نباشد که افرادی بازداشت شوند و بعد مشخص شود، نباید بازداشت میشدند


شب گذشته و ساعاتی پس از معارفه رسمی رئیس قوه قضائیه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی اولین جلسه کاری را با فراخواندن رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های کل کشور تشکیل داد و در این جلسه که به مدت دو ساعت و نیم ادامه یافت، رئیس دستگاه قضا با تشریح اولویت‌های این قوه، از آغاز یک دوره جدید کار و تلاش شبانه‌روزی برای حل مسائل مردم در بخش قضایی خبر داد.

رئیس قوه قضائیه : تحول قضایی به معنای نادیده گرفتن تلاش‌ها و خدمات انجام شده نیست؛ لیکن باید نگاه به آینده یک نگاه تحولی و رو به جلو باشد و راه زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب وجود دارد.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید به وضع موجود قانع شد، لازمه اصلی تحول را نیروی انسانی کارآمد و تحول‌خواه برشمرد و گفت: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اسلامی یک سند متقن برای طرح‌ریزی تحول در همه بخش‌های کشور است.
رئیس قوه قضاییه نگاه تحولی را، رویکردی کاملاً انقلابی خواند و با اشاره به برنامه دشمن برای ناامید کردن مردم از طریق ناکارآمد نشان دادن نظام، افزود: امروز مهمترین مؤلفه امنیت ملی، اعتماد مردم به نظام است. هر چه اعتماد عمومی افزایش یابد، امنیت ملی بیشتر خواهد شد و ما مسئولان قضایی، دادستانها، قضات و محاکم در افزایش اعتماد مردم سهم و نقش مؤثر داریم.
آیت‌الله رئیسی لازمه اصلی تحول را اعتقاد به «ما می‌توانیم» و باورمندی مدیران و نیروی انسانی به لزوم تحول انقلابی دانست و با یادآوری تجربه درخشان دفاع مقدس در این زمینه، افزود: بسیاری از شما در جبهه‌ها بوده‌اید و می‌دانید که شرایط و امکانات مطابق استاندارد‌ها نبود، اما جوانان انقلابی با روحیه انقلابی و اتکاء به خداوند و اعتماد به‌نفس، بسیاری از کار‌های نشدنی را انجام دادند و وضعیت را به نفع جبهه انقلاب اسلامی تغییر دادند.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه برنامه‌های قضایی باید از «جزمیت علمی، عزم عملی و حزم و دور اندیشی» برخوردار باشد، گفت: تحول مطلقاً به معنای اقدامات زودگذر، دل خوش‌کُنَک و اکتفا به آمار و ارقام نیست. همچنین تحول به این معنا نیست که متنی ابلاغ و بخشنامه شود و آقایان هم بنویسند: "بسمه تعالی- ملاحظه گردید؛ به نظر همکاران برسد. " بلکه همه بویژه مدیران باید با تمام وجود به میدان بیایند.
آیت‌الله رئیسی مردمی بودن و توجه به خواست مردم را اصل دیگری در دوره جدید قوه قضائیه برشمرد و گفت: ارتباط با مردم، شنیدن خواست آنها، و تبیین مسائل برای آن‌ها لازم است و اگر حکمی صادر و یا اقدامی انجام می‌شود، باید درباره آن با مردم صحبت کنیم.
وی افزود: قشر‌های مختلفی از مردم هستند که آماده‌اند این سخنان را بشنوند و اگر قانع شوند، خود به یک نیروی کارآمد و در میدان برای دفاع از قوه قضاییه تبدیل می‌شوند.
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه قطع ارتباط با مردم به هیچ وجه پذیرفته نیست، به ارتباطات مردمی خود در مقاطع مختلف مسئولیت اشاره کرد و گفت: حتی ممکن است برخی خواست‌های مردم قابل تحقق نباشد، اما نفس ارتباط و بیان مسائل برای مردم، موضوعیت دارد.
وی با تشکر از زحمات سخنگوی قوه قضاییه گفت: کار سخنگویی کار لازمی است؛ اما کافی نیست و در تبیین مسائل قضایی نباید به این نشست‌ها اکتفا شود. البته این به معنای آن نیست که مسئولان قضایی مدام سخنرانی کنند، بلکه باید با اقدامات هنرمندانه، مبانی تصمیم‌ها و اقدام‌های قضایی را برای مردم تشریح کرد و در عین عمل به مرّ قانون و قاطعیت در اجرای آن، به سؤال‌های مردم، پاسخ‌های روشن و قانع‌کننده داد.
رئیس قوه قضاییه با تأکید مجدد بر ارتباطات مردمی به‌ویژه در بخش دادسراها، مسئولان قضایی را موظف کرد که طرح‌ها و برنامه‌های خود را برای تقویت سازوکار‌های ارتباطات مردمی در قوه قضائیه ارائه دهند.
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر لزوم ارتباطات نخبگانی مسئولان قضایی و حضور در مجامع مرتبط از جمله دانشگاهها، از سخنگوی قوه قضائیه به دلیل حضور تأثیرگذار در دانشگاه‌ها تقدیر کرد.
«حمایت از قضات شجاع و نفوذآفرین» بخش دیگری از سخنان رئیس قوه قضائیه بود.
وی در این زمینه گفت: حتماً باید از قاضیِ عزت آفرین و مقتدر که در برابر نفوذ می‌ایستد و هیچگونه جناح سیاسی، خط و خط بازی و روابط ناسالم بر او تأثیر ندارد، و تحت هیچ شرایطی حق و عدل را زیر پا نمی‌گذارد، حمایت کرد، چرا که حمایت از اینگونه قضات که تعداد آن‌ها نیز کم نیست، حمایت از کل دستگاه قضایی است.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش به مسئله فساد اشاره کرد و گفت: امروز مسئله مبارزه با فساد، خواست جدی و عمومی مردم است و بخش‌های نظارتی قوه قضاییه موظفند ساز و کار‌هایی را در نظر بگیرند که سلامت دستگاه قضایی تضمین شود.
وی با بیان اینکه در برخورد با فساد خط قرمزی وجود ندارد، گفت: تنها خط قرمز در این خصوص، بی‌استناد سخن گفتن و بی‌استناد عمل کردن، است. من در دوره ریاست سازمان بازرسی کل کشور نیز تأکید داشتم که در پیگیری و نظارت بر عملکرد سازمان‌ها هیچ جا تابلو ورود ممنوع وجود ندارد؛ فقط نباید حرف یا عمل ما غیرمستند باشد، چرا که ما در جایگاه قضاوت قرار داریم و باید کاملاً مستند سخن بگوییم و عمل کنیم.


رئیس قوه قضاییه افزود: مبارزه با فساد یک کار بخشنامه‌ای نیست و مردم باید عزم راسخ مدیران و دستگاه‌های کشور را در عمل ببینند و همه متوجه شوند که در این کشور بویژه در دستگاه اداری، ارتکاب فساد هزینه دارد، بنابراین باید هزینه فساد را بالا برد.
آیت‌الله رئیسی همچنین با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز گفت: اقدامات پیشگیرانه و همکاری با سایر دستگاه‌های مسئول در این زمینه مورد تأکید است.
پس از سخنان رئیس قوه قضائیه تعدادی از مسئولان قضایی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص آغاز دوره جدید تحول در این دستگاه پرداختند.
آیت‌الله رئیسی در جمع بندی مباحث مطرح‌شده، بر برگزاری نشست با رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های مراکز استان‌ها به صورت فصلی تأکید کرد.
رئیس قوه قضائیه همچنین با اشاره به برنامه خود برای سفر‌های استانی و ارتباط نزدیک با بخش‌های مختلف در استانها، رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های مراکز استان‌ها را موظف کرد که با بدنه قضایی تحت مدیریت خود دیدار و ارتباط منظم داشته باشند و با تکریم کارکنان و به‌ویژه قضات، حرف‌های آنان را از نزدیک بشنوند.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی، استفاده از چهره‌های جوان، کارآمد، انقلابی و صالح را یک تکلیف قطعی برشمرد.
وی با تأیید سخنان برخی مسئولان در نشست مبنی بر چابک‌سازی دستگاه قضایی، بر پیگیری برای احقاق حقوق عامه تأکید کرد.
رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل فشار‌های دشمنان، قوه قضائیه را نیز در این زمینه برخوردار از وظایفی مهم دانست و گفت: قوه قضائیه باید با دستگاه‌هایی که در میدان مبارزه هستند، مساعدت و همکاری کند و جلساتی که در این زمینه در استان‌ها برگزار می‌شده است ادامه یابد.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به حضور رئیس و یا نمایندگان قوه قضائیه در مجامع تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نظام نیز گفت: قانونگذار با یک هدف مشخص به مسئولان قضایی در شورا‌های مختلف عضویت داده است و حضور قوه قضائیه در این مجامع، نمایشی نیست بلکه باید یک حضور کاملاً مؤثر، جدی، برخوردار از عقبه و عمق کارشناسی و به نفع مردم باشد.
وی از رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های مراکز استان‌ها خواست ترتیبی اتخاذ کنند تا آن دسته از مشکلاتی که مردم حل آن‌ها را به دست قوه قضاییه می‌بینند، درخود استان کارشناسی شده و نتیجه بررسی‌ها از باب مسئله شناسی به مرکز منتقل، و در یک کارگروه بررسی و برای آن‌ها راه حل پیدا شود.
آیت‌الله رئیسی در ادامه خاطرنشان کرد: در قضیه بازداشت‌ها باید از ابتدا با حساسیت و دقت برخورد شود و اینگونه نباشد که افرادی بازداشت شوند و بعد مشخص شود، نباید بازداشت می‌شدند.
رئیس قوه قضاییه تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه را مورد تأکید قرار داد و افزود: تعیین زمان دور برای رسیدگی به پرونده‌های مردم قابل قبول نیست و این مسئله باید اصلاح شود، بنابراین رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌ها باید با برنامه مشخص، وقت‌های رسیدگی را کوتاه‌تر کنند.
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #19 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟

جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور، انتصاب جنابعالی را به ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و حلول ماه مبارک رجب المرجب و تقارن این انتصاب با شب پر فضیلت اول رجب را، به شما و تمامی مجموعه قوه قضائیه صمیمانه تبریک عرض می‌نماید.
هم اکنون که نظام جمهوری اسلامی ایران موید به تاییدات الهی و در ذیل توجهات حضرت ولی عصر با استحکام هر چه تمام گام در راه توسعه و بالندگی گذارده است، ریاست شما بر قوه به تمشیت از حکم رهبری در چنین دوران حساس تاریخی که دشمنان ایران دندان تیز کرده‌تر از همیشه‌اند، فقط با استعانت و توکل بر خداوند و سپس با مدیریت مدبرانه و جهادی است که می‌توانید در کسوت ریاست یکی از قوای جمهوری اسلامی ایران خدمتگزار واقعی انقلاب باشید.
جناب آقای دکتر رئیسی مطمئنا تایید می‌نمایید که هم اکنون نیازمند توجه ویژه‌ای از سوی قوه قضائیه به فصل سوم قانون اساسی همان حقوق ملت داریم. در وضعیت کنونی بر هیچ کسی پوشیده نیست که در برخی مواقع زورگویان و گردنکشانی که خاصتا دارای جاه و مقام اند به حقوق مردم تجاوز می نمایند. مردم عیال خداوند هستند و اوست که حافظ و نگهبان مردم و این ملت است. ملت بزرگوار و سرافراز ایران باید از هر شر اجتماعی که دامن گیر آنان می شود با صلابت قوه تحت هدایت جنابعالی حفاظت گردند.
جناب آقای رئیسی کارنامه شما برای همه عیان است. همچنان که رهبری فرمودند و کارآمدی جنابعالی در عرصه های مختلف خدمتتان خصوصا در قوه قضائیه مشهود بوده و مورد خوشنودی ما نیز هست. و این باعث فرهمندی است، که مدیران طراز انقلابی کم و بیشی داریم که می توانند در این وضعیت سخت صادقانه و عالمانه پای همت در کار و تلاش بگذارند.
حاج آقای رئیسی مبارزه با فساد با قاطعیتی تمام وظیفه قوه و مطالبه جدی همه است. ما و همه دانشجویان و تشکیلات انقلابی دانشگاهی پیگیری پرونده های فساد را جدا از شما خواستاریم و اعلام حمایت و همکاری کرده و در راستای این هدف از هیچ کمکی دریغ نخواهیم نمود. بدترین نوع ناعدالتی و تبعیض در سیستم قضایی است که رخ می نماید. انقلاب نیز جز با رسیدن به هدف اصیل خود یعنی عدالت پابرجا نخواهد ماند. البته امیدوآریم که طرح تحول ارائه شده جنابعالی بتواند قوه قضائیه را کارآمدتر از همیشه متحول بسازد.
ریاست محترم جدید قوه قضائیه، جامعه اسلامی دانشجویان که سال‌هاست تلاش دارد در جامعه دانشگاهی کشور برای انقلاب فعالیت نموده و تاثیر گذار باشد، خوشحال از این انتصاب آماده هر نوع همکاری با قوه قضائیه است.
از خداوند منان برای شما، قوه قضائیه، ملت و جامعه دانشگاهی کشور آرامش و امنیت را خواستاریم.
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #20 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟

علی علیزاده اینستاگرام خود نوشت: از سال هزار و سیصد و شصت و هشت و با افول ذهنیت انقلابی و با قدرت گرفتن رفسنجانیسم، نظام از مقابله با کاخ نشینان عقب نشست. این دروغ ایدئولوژی نئولیبرالیسم غربی در ذهن بدنه اصلی نظام سیاسی ایران «نفوذ» کرد که ایستادن مقابل ثروتمندان، حتی ثروت حاصل از فساد و رانت و غارت حق الناس، باعث خروج سرمایه داران و فرارسرمایه میشود
این نگاه که اساس رفسنجانیسم را شکل میدهد تا امروز بدون چالش چندانی دوام داشته و دیوار بلند امنی به دور طبقه سرمایه دار نوکیسه و تازه به دوران رسیده ایران کشیده.
این نگاه سرمایه‌دار-پرور با آمدن دولت روحانی تشدید شده. اولین موضع گیری وزیر اطلاعات دولت روحانی، آقای علوی، علیه خطر سوسیالیستها در نظام بود.
اما واضح است سوسیالیستی دیگر وجود ندارد و صحبت از سوسیالیسم آدرس غلط دادن است. ترس اقایان از خمینیسم است. همان خمینی که انقلابی را رهبری کرد که طلب عدالت و مبارزه با تبعیض از بنیانهای اصلیش بود.
اما امروز و سه دهه بعد از استحاله نظام به رفسنجانیسم باید گفت: دیوار دفاعی و امن دور سرمایه داران نه فقط باعث خروج سرمایه به مقصد کانادا و انگلیس نشده که باعث ایجاد فرار سرمایه از نوعی مهمتر شده
جوان بیست و چند ساله فارغ التحصیل بهترین دانشگاه کشور وقتی میبیند با حقوق سالم و غیررانتی تا آخر عمرش نمیتواند یک لاستیک ماشین آن آقازاده رانت خوار را بخرد، یا به صورت فیزیکی از کشور خارج میشود یا میماند ولی به صورت روانی و ذهنی از دایره مشارکت کنندگان در ساخت نظام خارج میشود. یعنی یا سرمایه علمی فرار کرده یا سرمایه ایمان و اعتماد مردم به نظام از دست رفته.
امروز هم برقراری عدالت و هم ایجاد احساس عدالت در میان اکثریت مردم با امنیت و آینده نظام هم به صورت تنگاتنگی گره خورده. چرا که کوچکترین بی‌عدالتی در داخل توسط رسانه دشمن ضریب میگیرد و ده برابر نشان داده میشود. (مثل همین فساد نابخشودنی چند ده میلیون دلاری پتروشیمی که توسط بی‌بی‌سی شش میلیارد دلاری جلوه داده میشود)
آقای رئیسی! صراحت به خرج دادن مقابل سرمایه داران، مجازات رانت خواران، پایان دادن به ویژه‌خواری‌ها، مبارزه با طاغوت آقازاده‌ها و نابودی سلطنت اشراف جدید، نه فقط باعث خروج سرمایه نمیشود بلکه باعث انگیزه جوانان همین کشور برای ماندن و مقاومت اقتصادی و تولید سرمایه میشود.
شما میتوانید روند سرمایه‌دار-پروری را تغییر دهید. امروز چشمهای گرسنه عدالت برای احیای قسط و پایان دادن به فساد و تبعیض به شما و دوره جدید ریاست شماست.
مهمترین خواسته شما از حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا چیست؟
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 08:12 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.