یا بی رحم خواهم شد :fav20:و یا همه را عفو میکنم
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 5 روز پيش   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

haftaban's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض یا بی رحم خواهم شد :fav20:و یا همه را عفو میکنم

یا بی رحم خواهم شد :fav20:و یا همه را عفو میکنم
یا بی رحم خواهم شد و یا همه را عفو میکنم

همه چیز تا ساعات اینده مشخص خواهد شد
ایا بشر لیاقت ایثار و فداکاری را دارد ؟
از جمله فوق چه برداشتی کردید ؟
haftaban آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 5 روز پيش   #2 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

00mehrazin's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : یا بی رحم خواهم شد :fav20:و یا همه را عفو میکنم

نثار کردن چیست ؟ شاید این پرسشی ساده بنظر آید ولی در حقیقت پر از ابهام و پیچیدگی است . معمول ترین اشتباه بشر این است که نثار کردن را با ترک چیزاها محروم گشتن و قربانی شدن یکی میدانند ، کسانی که هنوز منشهای آنان به اندازه کافی رشد نیافته و از مرحله گرفتن و سود بردن و اندوختن فراتر نرفته اند ، از کلمه نثار کردن ، درکی همانند مفهموم فوق دارند . شخص تاجر مسلک همیشه حاضر است چیزی بدهد ، ولی فقط در صورتی که متقابلا چیزی بگیرد ، دادن بدون گرفتن برای او به منزله فریب خوردن است . مردمی که جهت گیری اصلی آنان بارور نیست احساس میکنن که نثار کردن فقر می آورد . و برعکس عده ای آن را نوعی فضیلت به معنای فداکاری می دانند ، اینان فکر میکنند که درست به همان دلیل که نثار کردن عملی دشوار و ناگوار جلوه میکند ، انسان باید نثار کند و ببخشد . فضیلت نثار کردن برای آنان در همان قبول فداکاری تجلی میکند . برای آنان این اصل که نثار کردن بهتر از گرفتن است ، بدین معنی که رنج کشیدن و محرومیت والاتر از احساس شادیست .
برای کسی که دارای منشی بارور و سازنده است ، نثار مردن کاملا مفهمومی متفاوت دارد ‌. نثار کردن برترین مظهر قدرت آدمی است ، در حین نثار کردن است که من قدرت خود ، ثروت خود و توانایی خود را تجربه میکنم . تحربه قدرت درونی و نیروی حیاتی ، که بدین وسیله به خد اعلای خود می رسد ، مرا غرق در شادی میکند . من خود را لبریز فیاض و زنده و شاد احساس میکنم . نثار کردن از دریافت کردن شیرین تر است ، نه به سبب اینکه ما به محرومیتی تن در میدهیم ، بلکه به این دلیل که شخص در عمل نثار کردن زنده بودن خود را احساس میکند .

از کتاب هنر عشق ورزیدن نوشته اریک فروم
قديمي 5 روز پيش   #3 (لینک نوشته)
شمع جمع

hami-azar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ایثار و مقدم داشتن دیگران بر خود، هر چند به چیز اندک، در روایات اسلامی امری پسندیده شمرده شده است. ایثار نیکوترین احسان و بالاترین مراتب ایمان است. ایمان به خداوند و اعتقاد به آن لازمه اش ایثار است، انسان با خلوص نیّت و عقیده پاک می تواند وارد میدان عمل شود و با ایثار و کمک خود می تواند تکیه گاهی برای محرومان باشد و همواره برای رفع نیازمندان جامعه کوشش و جدیّت کند. انسان با اخلاص خود و با مال و ثروتی که در اختیار دارد می تواند نیازهای جامعه را برطرف سازد و مایه افتخار و آرامش خود و دیگران شود و این بزرگترین خدمت است که با میل خود گره ای از مشکلات جامعه را باز کند و چنین اخلاصی مایه سربلندی انسان واقع می شود.
hami-azar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 5 روز پيش   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله 00mehrazin نمايش نوشته ها
نثار کردن چیست ؟ شاید این پرسشی ساده بنظر آید ولی در حقیقت پر از ابهام و پیچیدگی است . معمول ترین اشتباه بشر این است که نثار کردن را با ترک چیزاها محروم گشتن و قربانی شدن یکی میدانند ، کسانی که هنوز منشهای آنان به اندازه کافی رشد نیافته و از مرحله گرفتن و سود بردن و اندوختن فراتر نرفته اند ، از کلمه نثار کردن ، درکی همانند مفهموم فوق دارند . شخص تاجر مسلک همیشه حاضر است چیزی بدهد ، ولی فقط در صورتی که متقابلا چیزی بگیرد ، دادن بدون گرفتن برای او به منزله فریب خوردن است . مردمی که جهت گیری اصلی آنان بارور نیست احساس میکنن که نثار کردن فقر می آورد . و برعکس عده ای آن را نوعی فضیلت به معنای فداکاری می دانند ، اینان فکر میکنند که درست به همان دلیل که نثار کردن عملی دشوار و ناگوار جلوه میکند ، انسان باید نثار کند و ببخشد . فضیلت نثار کردن برای آنان در همان قبول فداکاری تجلی میکند . برای آنان این اصل که نثار کردن بهتر از گرفتن است ، بدین معنی که رنج کشیدن و محرومیت والاتر از احساس شادیست .
برای کسی که دارای منشی بارور و سازنده است ، نثار مردن کاملا مفهمومی متفاوت دارد ‌. نثار کردن برترین مظهر قدرت آدمی است ، در حین نثار کردن است که من قدرت خود ، ثروت خود و توانایی خود را تجربه میکنم . تحربه قدرت درونی و نیروی حیاتی ، که بدین وسیله به خد اعلای خود می رسد ، مرا غرق در شادی میکند . من خود را لبریز فیاض و زنده و شاد احساس میکنم . نثار کردن از دریافت کردن شیرین تر است ، نه به سبب اینکه ما به محرومیتی تن در میدهیم ، بلکه به این دلیل که شخص در عمل نثار کردن زنده بودن خود را احساس میکند .

از کتاب هنر عشق ورزیدن نوشته اریک فروم
بنظر بنده طرف هم باید لیاقتش رو داشته باشه!
مثلا شما میتونستی با اون پسره که قبلا درموردش صحبت کردی ازدواج کنی و خودت رو نثارش کنی... ولی خودت میدونی که کار درستی نبود. واسه چی باید خودت رو بخاطر همچون آدمی فدا میکردی!
خلاصه طرف باید مستحق واقعی باشه.

Bruce Lee

هرچه ما از نظر درونی فقیرتر باشیم بیشتر تلاش میکنیم تا از نظر برونی خود را غنی کنیم

بروس لی

mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 5 روز پيش   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

هووم ایثار و نثار...
اتفاقا الان یکی از همکارهامون که یه پیرمردی هست ازم خواست یه چیزی بهش یاد بدم.
حالا من اصلا حوصله اش رو ندارم چون پیره و هوش و سوادش توی این چیزا با من قابل مقایسه نیست، فرسنگ ها فاصله داره، واقعا تحمل میخواد
ولی اون فکر میکنه من عمدا نمیخوام بهش یاد بدم
ولی خلاصه بر خودم غلبه کردم و بهش یاد دادم. حالا یه چیز ساده، اینکه چطور توی واتساپ عکس بگیره بفرسته
البته بحث و نیاز کاری هم بود، ولی خب واقعا سخته حوصله میخواد برای یه غول ابرقدرت کامپیوتر مثل بنده که در چنین سطح پایین و ناکارایی با افراد عادی سر و کله بزنه. مثل اینه آدم رو بذارن کلاس اول ابتدایی درس بده

خلاصه این بود داستان ایثار امروز ما
mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 5 روز پيش   #6 (لینک نوشته)
کاربر عضو

solki's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
هووم ایثار و نثار...
اتفاقا الان یکی از همکارهامون که یه پیرمردی هست ازم خواست یه چیزی بهش یاد بدم.
حالا من اصلا حوصله اش رو ندارم چون پیره و هوش و سوادش توی این چیزا با من قابل مقایسه نیست، فرسنگ ها فاصله داره، واقعا تحمل میخواد
ولی اون فکر میکنه من عمدا نمیخوام بهش یاد بدم
ولی خلاصه بر خودم غلبه کردم و بهش یاد دادم. حالا یه چیز ساده، اینکه چطور توی واتساپ عکس بگیره بفرسته
البته بحث و نیاز کاری هم بود، ولی خب واقعا سخته حوصله میخواد برای یه غول ابرقدرت کامپیوتر مثل بنده که در چنین سطح پایین و ناکارایی با افراد عادی سر و کله بزنه. مثل اینه آدم رو بذارن کلاس اول ابتدایی درس بده

خلاصه این بود داستان ایثار امروز ما
کار خوبی کردی به اون پیرمرد کمک کردی
solki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال