مضرات پنهان شیر و لبنیات!
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > پزشکی و سلامت > تغذیه و رژیم غذایی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-25-2011   #1 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن
 
Rayan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Question مضرات پنهان شیر و لبنیات!

مضرات پنهان شیر و لبنیات!
حقیقت پنهان در مورد بیماری های پشت پرده مصرف لبنیات چیست؟ آیا مصرف شیر و لبنیات باعث جلوگیری از پوکی استخوان می شود؟ آیا فرآورده های لبنی در استحکام استخوان ها و دندان ها تاثیر دارد ؟

اگر مصرف فرآورده های لبنی برای سلامت استخوان ها و دندانها لازم است چطور هر روز شاهد تعداد افراد بیشتری هستیم که پوکی استخوان حتی در سنین زیر 40 سال می گیرند! نسل ما که روزانه شیر و لبنیات مصرف می کنند، چطور دچار این بیماریها می شوند! آیا مصرف لبنیات آنها کم است؟!

چرا در کشوری مانند هلند که صنعت دامپروری و محصولات لبنی بسیار غنی است، آمار پوکی استخوان بسیار بالاست!

حقیقت علم پزشکی در این مبحث چیست؟

در این مقاله اطلاعاتی علمی درباره مضرات لبنیات و شیر ارائه خواهد شد، قسمتی از حقایق موجود در علم پزشکی که بدلایل اقتصادی و سود آوری صنایع لبنی پنهان شده است. این شما هستید که با آگاهی تصمیم می گیرید برای سلامت خود از چه رژیم غذایی پیروی کنید.


مضرات مصرف لبنیات چیست؟

مضرات مصرف شیر برای دندان و استخوان‌ها

بیشتر مشکلات دندان‌ها ریشه در عدم توازن مواد مورد نیاز بدن دارند که خود در اثر تغذیه ناسالم بوجود می‌آیند. هر کوششی برای درمان بیماری‌های دهان و دندان اگر به موضوع بنیادین تغذیه سالم نپردازد نهایتاً محکوم به شکست خواهد بود. به این دلیل بسیاری از دندانپزشکان به درستی تأکید بر تغذیه درست و سالم برای سلامت کل بدن می‌کنند. بطور کل می‌توان گفت که سلامت دندان‌ها به سلامت کل بدن وابسته است.

نقش سیستم ایمنی بدن در سلامتی بر هیچ کس پوشیده نیست. گفته می‌شود که سلامت سیستم ایمنی در بیماری‌های دهان و دندان نیز نقش عمده بازی کرده اهمیت فراوانی در پیشگیری این بیماری‌ها دارد.

مصرف شیر سیستم ایمنی بدن را مختل می کند.

نقش مصرف شیر در مختل کردن کار سیستم ایمنی بطور خاص و در مساعد کردن محیط کلی بدن برای ایجاد و توسعه بیماری‌ها، سال‌هاست که توسط تحقیقات فراوان ثابت شده است.
محققان نشان داده‌اند که پروتئین موجود در شیر بنام «کازئین» در ایجاد بیماری‌های جدی مانند گروه بیماری‌های "خود ایمنی" (autoimmune)، دستۀ بیماری‌های التهابی، انواع سرطان‌ها و بسیاری ناهنجاری‌های دیگر نقش عمده‌ای بازی می‌کنند.

بیماری های خود ایمنی:

بطور نمونه بیماری‌های خود ایمنی مانند ام اس، آرتروز روماتوئید، دیابت نوع یک، آلرژی‌های مختلف، با مصرف شیر ایجاد و یا پیشرفته‌تر می‌گردند.
این مسئله در مورد بیماری‌های التهابی مانند آرتروز استخوانی، کولیت‌های مختلف و انواعی از سرطان‌ها نیز صادق می‌باشد.

شیر باعث ایجاد و رشد سرطان سینه می شود.

بطور مثال تحقیقاتی در دانشگاه شیکاگو در ایالت ایلی‌نوی نشان دهنده نقش کازئین شیر در ایجاد و رشد سرطان سینه می‌باشد. آزمایشات دیگری ثابت می‌کنند که این پروتئین نقش مخربی در ایجاد و رشد سرطان کبد و پروستات دارد.

چطور شیر در دستگاه ایمنی بدن اختلال ایجاد می کند؟

مکانیسم تأثیر پروتئین شیر در اختلال دستگاه ایمنی بدن بدین صورت است که با مصرف شیر گاو مجموعه‌ای از پروتئین‌های بیگانه وارد بدن انسان می‌گردد. بخشی از این پروتئین‌ها در روده‌ها بشکل نیمه کامل هضم شده ایجاد قطعه پاره‌هایی از زنجیرهای اسیدهای آمینه می‌کنند.

این زنجیرها می‌توانند شباهت ساختمانی به برخی پروتئین‌های موجود در بدن داشته، باعث حمله سیستم ایمنی به این پروتئین‌های نیمه هضم و پروتئین‌های خودی شبیه آنها در بدن گردند. بطور مثال ثابت شده که دیابت نوع یک می‌تواند به دلیل حمله سیستم ایمنی بدن به سلولهای تولید کننده انسولین در پانکراس که شباهت ساختمانی با قطعه زنجیرهای پروتئین‌های نیمه هضم موجود در شیر دارند بوجود آید.

تحقیقات نشان می‌دهد که در کودکانی که دچار دیابت می‌شوند و در دوران نوزادی شیر گاو مصرف کرده‌اند پادتن ضد سرم آلبومین گاوی (Bovine Serum Albumin) یا BSA به حد قابل توجهی بالا بوده در صورتی که در کودکان غیر دیابتی این پادتن به میزان بسیار، بسیار اندک وجود داشته یا کاملا غایب می‌باشد.

چطور شیر باعث اختلال در پروسه تبدیل ویتامین D غیر فعال به فعال می شود؟

پروسه مهم و حیاتی دیگری که توسط مصرف شیر دچار اختلال می‌گردد پروسه تبدیل ویتامین D غیرفعال به فرم فعال در کلیه‌ها می‌باشد.

ویتامین D که در حقیقت نوعی هورمون می‌باشد در بسیاری فعل و انفعالات حیاتی بدن که در سلامتی نقش عمده دارند شرکت دارد. ویتامین D با جلوگیری از تولید سایتوکاین‌ها (Cytokines) از ایجاد بیماری‌های التهابی جلوگیری می‌کند. مصرف شیر گاو با مختل کردن این پروسه باعث ایجاد و توسعه بیماری‌های التهابی می‌گردد.

مکانیسم این مسئله بدین شکل است که ویتامین D در اثر برخورد اشعه ماوراء‌بنفش در پوست بدن تشکیل می‌شود. این ماده سپس توسط جریان خون به کبد رفته در آنجا به فرم متابولیت‌های غیرفعال ذخیره می‌گردد. این متابولیت‌ها سپس در مواقع مورد نیاز در کلیه‌ها به فرم فعال 1.25D در می‌آیند تا نقش‌های حیاتی و مهم خود را ایفا کنند. آزمایشات نشان می‌دهند که مصرف شیر و پروتئین‌های حیوانی به دلیل ایجاد محیط اسیدی در خون از عمل آنزیمهای کلیه در فعال کردن ویتامین D جلوگیری کرده باعث کاهش قابل توجه میزان 1.25D می‌گردند.

میزان ویتامین D فعال در خون همچنین رابطه معکوس با میزان کلسیم خون دارد. هر چه میزان کلسیم خون بالاتر باشد میزان 1.25D یا ویتامین D فعال، کمتر خواهد بود.

کلسیم مادۀ معدنی مهمی در کارکرد درست ماهیچه‌ها و عصب‌هاست. میزان کلسیم در خون توسط شبکه بهم پیوسته‌ای از غدد، هورمونها، کلیه‌ها و روده‌ها کنترل می‌شود. تا از دامنه نرمال خود بالاتر یا پائین‌تر نرود. این شبکه با کنترل میزان جذب کلسیم از غذا، میزان دفع آن در ادرار و مدفوع و میزان گرفتن کلسیم از استخوان‌ها و بلکه دندان‌ها، کنترل شدید و منظم کلسیم خون را به عهده دارد. زمانی که میزان کلسیم خون بالا می‌رود، 1.25D کمتر فعال شده در نتیجه کلسیم کمتری جذب گردیده میزان ترشح و خروج کلسیم ادرار و مدفوع بالا می‌رود.

پس اگر میزان مصرف کلسیم بطور غیر ضروری بالا باشد میزان تبدیل به فرم فعال ویتامین D در کلیه‌ها پائین آمده میزان این ماده در خون کاهش میابد.

بنابراین شیر بعلت داشتن کلسیم و پروتئین بالا از دو طریق در کاهش میزان ویتامین D نقش داشته و در نتیجه بدن را در مقابل عوامل التهابی بی‌دفاع می‌گذارد.

چطور شیر باعث سرعت بخشیدن به رشد سلولهای سرطانی می گردد؟

شیر همچنین به دلیل دارا بودن فاکتورهای رشد انسولین مانند (Insulin like growth Factors, IGF) باعث سرعت بخشیدن به رشد سلول‌ها از جمله سلول‌های سرطانی می‌گردد. بنابراین بسیاری از سرطان‌ها می‌توانند توسط شیر ایجاد شده یا رشد سریع‌تر پیدا کنند.

آنچه در بالا ذکر شد تنها بخش کوچکی از تأثیرات منفی مصرف شیر و پروتئین‌های حیوانی در سلامت است.

عوارض دیگر مصرف شیر گاو چیست؟

می‌توان از نقش آن در تولید بیماری پوکی استخوان، بیماری‌های قلب و عروق، اسهال، عدم تحمل قند لاکتوز، آلودگی‌های هورمونی و آنتی‌بیوتیکی که خود امروزه منشأ بسیاری اختلالات بیماری‌زا می‌باشند نام برد.

جالب توجه است که بدانیم برعکس باور عوام و بخش اعظمی از پزشکان، شیر باعث ایجاد بیماری پوکی استخوان و نه بهبودِ آن می‌گردد.

چطور شیر باعث ایجاد بیماری پوکی استخوان می گردد؟

شیر با تولید محیط اسیدی در خون (به علت میزان پروتئین بالای شیر) آنرا از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این آنرمالی که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک گشته کار ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل کند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.

کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون می‌باشد. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد. در نتیجه مصرف شیر باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.

بیماری‌های عفونی دهان و دندان و کرم خوردگی‌ها نیز که از جمله در اثر رشد باکتری‌ها صورت می‌گیرد با اختلال سیستم ایمنی بدن در اثر مصرف شیر چنانکه در بالا توضیح داده شد ارتباط بلاواسطه و مستقیم دارند.

تجربه هزاران ساله بشر نشان داده که طبیعی‌ترین غذا برای بشر و بهترین نوع تغذیه برای سلامتی رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان است. امروزه تمامی محققان آگاه بدون استثناء مصرف فراوان میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات و غلات را برای سلامتی و تندرستی توصیه می‌کنند.

شما هم برای داشتن بدنی سالم و دندان‌هایی محکم و سلامت از مصرف شیر و پروتئین‌های حیوانی در حد ممکن یا بطور کامل اجتناب کرده، سبزیجات و میوه‌ها را بخش عمده تغذیه خود قرار دهید.

تاثیر شیر بر هضم و جذب دستگاه گوارش

دکتر الیس در پاسخ به این پرسش میگوید که اختلال در عمل جذب دستگاه گوارش به چهار دلیل است:

شیر و فرآورده های شیر، اسیدکلریدریک معده را به شدت خنثی میکنند.در نتیجه معده به ناچار برای هضم غذا اسید بیشتری ترشح میکند و موجب فرسودگی و از کار افتادگی غدد مولد اسید کلریدریک میشود.

راندمان جذب دستگاه گوارش کاهش پیدا میکند.

شیر و پنیر، میوکوز فراوانی در روده تولید میکنند.این میوکوز اضافی در روده سفت میشود و همچون لایه ای بر روی دیواره داخلی آن ته نشین شده و با جلوگیری از جذب مواد غذایی موجب خستگی مزمن روده میشود.

شیر و فرآورده های آن با تولید بیش از حد میوکوز اختلالاتی را در سیستم تنفسی،ریه ها و سینوسها به وجود می آورند. میوکوز در ایجاد آبریزی بینی و خلط گلو نیز عامل مؤثری به شمار میرود.این ماده چسبنده پس از ترکیب با شیر چسبنده تر میشود.در نتیجه مواد زائد حاصل از هضم به سهولت به دیواره اندامهای دفع چسبیده و عمل دفع را دشوار میکند.

اگر شما پس از سرماخوردگی شیر مینوشید،در حقیقت با این عمل بر تراکم خلط سینه و گرفتگی بینی خود می افزایید.به هر تقدیر اگر با هر کدام از مشکلات گوارشی یاد شده روبرو هستید بهتر است هرچه زودتر شیر و پنیر را از جیره غذایی خود حذف کنید.

تاثیر نوشیدن شیر بر کار قلب و سیتم تنفسی

دکتر کرن اسل باچر،رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد میگوید که شیر هموژنیزه یکی از دلایل عمده بیماری قلب در آمریکاست.

مضرات ماست:

الف: 25 درصد ماست اسيد لاکتيک است.

ب: اسيد لاکتيک موجب تضعيف نرونهای مغزی می شود.

ج: اين ماده موجب اسيدی بودن محيط شده و جذب مولکولهای کلسيم دچار اشکال می شود.

د: ماست موجب يبوست مزاج شده و گرفتاريهای عديده ای را موجب می شود.

ه: بر اثر يبوست مزاج سم خطر ناکی بنام پتومائين و گازهای سمی از جمله اندل , اسکاتل , فنل و سولفور در روده توليد شده و دوباره جذب خون شده و سيستم عصبی را مختل ميکند.

ماست و عدم جذب آهن غذا :

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری آبزرور فرانسه، مصرف ماست در حین غذا خوردن باعث کاهش جذب آهن در بدن می شود. بنابراین گزارش، وجود فراوانی کلسیم در لبنیات باعث کاهش جذب آهن در بدن می شود زیرا اولویت جذب با کلسیم است و آهن جذب نشده و مستقیما دفع می گردد.

ماست و بیماری پارکینسون:

آخرین تحقیقات حاكی از آن است كه مصرف مقادیر زیادی از محصولات و فرآورده های لبنی خطر ابتلا به بیماری پاركینسون را در مردان افزایش می دهد.

مضرات کشک پاستوریزه

پس از تهیۀ پنیر، ماده ای بد بو، به رنگ زرد مایل به سبز از آن باقی می ماند که کشک نامیده می شود. روزنامۀ لس آنجلس تایمز در شمارآ چهارم دسامبر 1978خود می نویسد: تنها 10درصد حجم شیری که برای تولید پنیر به کار می رود به پنیر و بقیه آن به کشک تبدیل می شود. نظر به افزایش تولید پنیر در چند سال اخیر،تولید کنندگان پنیر در جست و جوی راه های تازه ای برای به مصرف رساندن کشک برآمده اند.

مضرات کشک از نظر آلودگی حدود صد تا دویست بار قوی تر از زائدات آبهای آلوده است.با وجود این،در تهیه بسیاری از مواد غذایی بسته بندی شده به کار میرود. به هر حال اگر مایلید جریان خون خود را پاکیزه نگاه دارید،از خوردن این ماده غذایی زیانبخش جداً احتراز کنید.

حالا فکر می کنید با نوشیدن شیر و مصرف لبنیات کلسیم بدنتان تامین می شود؟ و از پوکی استخوان در امانید؟

فکر می کنید لبنیات، سلامت بدنتان را تضمین می کنند؟

" انسان در میان تمام موجودات روی زمین تنها نوعی است که می خواهد تا پایان عمر شیر مصرف کند، آنهم شیر موجودات دیگر را، اما به چه قیمتی؟!"

__

منابع:

1) دکتر زرین آذر، دارای بورد تخصصی در دستگاه گوارش، کبد و بیماری‌های داخلی، متخصص تغذیه -کالیفرنیای جنوبی- مضرات مصرف شیر برای دندان و استخوان‌ها
http://bahardaily.com/Pdf/89-01-15/8.pdf
2) بهتر زیستن را بیاموزیم
3) Karjalainen J, Martin JM, Knop M et al., “A bovine albumin peptide as a possible trigger of insulin -dependent diabetes”. N England J med. 1992; 327:302-7
4) American Academy of Pediatrics work group on cow's milk protein and diabetes mellitus. Infant feeding practices and their possible relation to the etiology of diabetes mellitus; Pediatrics 1994; 94: 752-54
5) Cavallo MG, Fava D, Monetini L, “ Cell mediated immune response to beta-casein in recent onset insulin-dependent diabetes: Implication for disease pathogenesis”. Lancet 1996; 348: 926-28
6) Outwater JL, Nicholson A, Barnard ND. “ Dairy products and Breast cancer. The IGF-1, estrogen and BGH Hypothesis”. Med. Hypoth. 1997; 48:453-61
7) Gregorio DI, Emrich LJ, ... “ Dietary fat consumption and survival among women with breast cancer”. J Natl cancer Inst 1985; 75: 37-41
8) Holm LE, Callmer E, Hajalmar ML, ... “ Dietary habits and prognostic factors in breast cancer”, J Natl cancer Inst 1989; 81:1218-23
9) Cramer DW, Willett WC, Bell DA, et al. “ Galactose consumption and metabolism in relation to the risk of ovarian cancer”. Lancet 1989; 2:66-71
10) Ratner D, Eshel E,... “ Juvenile rheumatoid arthritis and milk allergy”. J Royal Soc med 1985; 78:410-13
11) Remer T, Manz F, “ Estimation of the renal net acid excretion by adults consuming diets containing variable amounts of protein”. Am clin nutr 1994; 59: 1356-61
12) Feskanich D, Willett WC,... “ Milk, dietary calcium and bone fractures in women: a 12-year prospective study”. Am J Publ Health 1997;87:992-97
13) Van de Laar MAFJ, Van der Korst JK, “ Food intolerance in rheumatoid arthritis. A double blind controlled trial of the clinical effects of elimination of milk allergens and azo dyes”. Ann Rheum Dis 1992; 51:298-302
14) Also same authors , Food intolerance in RA. Clinical and histological aspects. Ann Rheum Dis 1992;51:303-6
15) Chan JM, Stampfer MJ, Ma J et al, “ Insulin- like growth factor-I (IGF-I) and IGF binding protein-3 as predictors of advance stage prostate cancer” J Natt cancer Inst; 94(2002): 1099-1109
16) Norris JM, and Pietropaolo M, Review article; controversial topic series: Milk Protein and Diabetes. J Endocrinol. Invest. 22(1999):568-580
17) Swan RL, Multiple sclerosis: correlation of its incidence with dietary fat Am.J.Med. Sci.; 220(1950):421-430
18) Dip JB. The distribution of MS in relation to the dairy industry and milk consumption; New Zealand med. J 83( 1976): 427-430
19) McDougall JM. 2002 “ MS stopped by McDougall/ swank program”,
20) Malosse D, and Perron H. “Correlation analysis between mild and dairy product consumptionand multiple sclerosis prevalences: a worldwide study. Neuroepidemiology 11(1992):304-312
21) Bronsan JT, and Bronsan ME, “Dietary protein, metabolic acidosis and calcium balance, In:H.H. Darper(ed.) advances in nutritional research, pp.77-105 New York: plenum press, 1982
22) Savilahti E, Akerblom HK, “ Children with newly diagnose insulin dependent diabetes have increased levels of cow's milk antibodies”, Diabetes Res.7(1998):137-140
23) Yakota A, Yamaguchi T, “ Comparison of islet cell antibodies, islet cell surface antibodies and anti bovine serum albumin antibodies in type I diabetes., Diabetes Res. Clin. Pract. 9(1990):211-217

برای اطلاعات بیشتر در مورد مضرات لبنیات و جایگزین های گیاهی و مقوی لبنی به مقالۀ دکتر فورمن مراجعه فرمایید:
دکتر "فورمن": شیر از پوکی استخوان جلوگیری نمی کند(قسمت چهارم سلامت بهینه با گیاهخواری)
برای اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری از پوکی استخوان با رژیم وگان به مقالۀ دکتر "بلیک" مراجعه فرمایید:
http://www.phce.org/health/299--qq-.html
__________________
.
(قبل از تماس با مدیریت حتماً بخوانید)

مضرات پنهان شیر و لبنیات!
.
.
.
Rayan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-25-2011   #2 (لینک نوشته)
مدیر تالار تاریخ
 
Archimonde's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

فک کنم این مطلب یک ربطی به فروش غیر قانونی شیر مخصوص مدارس داشته باشه
__________________
As you sit in your quiet home, surrounded by peace, comfort and civilization... Do you, listener, remember those memories... Grand and tearful, which still, after hundreds of years, Remain now radiant with the brightness of sunlight, And now darkening, like indelible bloodstains... The variegated pages of history. Can your thoughts, torpid with repose, Transport themselves back to the horrors and joys of the past... Standing on the heights of history, looking far around the wild arena of human destiny, Can you transfer yourself into the well of the past? A life physically buried and decayed, but spiritually inmost, Which constitutes the essence and substance of history... i

Therefore, if you have the capacity to suffer or rejoice with the generation that had been... To hate with them... to love with them... to be transported to admire, to despise, To curse as they have done - in a word: To live among them with your whole heart and not alone with your cold, reflecting judgment...... then follow me. i

I will lead you down into the well. My hand is weak and my sketch humble, but your heart will guide you better than I. … Upon that I rely... and begin.i

DownloadMe
Archimonde آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-26-2011   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
farhang's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

راستش برای همین مطالب است که من به خیلی از نظریات پزشکی اعتقاد ندارم /
اینم از لبنیات /حالا با این توضیحات کامل کره هم وسایر مواد لبنی جای خود رو دارن/
ممنون از مطلب بسیار کامل ومفیدتون
__________________
[i]مراقب من باش[...از من...فقط تو مانده ای../I]
farhang آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-26-2011   #4 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
Eybaba's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

چرا در کشوری مانند هلند که صنعت دامپروری و محصولات لبنی بسیار غنی است، آمار پوکی استخوان بسیار بالاست!
سر و ته کار معلوم شد. گاودارهای ایرانی محکوم به ورشکستگی اند مثل بقیه اقشار.
فردا روزی هم کارخونه های نوشابه سازی تخته میشن (البته نه به بهانه پوکی استخون بلکه یک کشف جدید مثلا ارتباطش میدن به کم کاری غده تیروئید...)
__________________
بخندید و بخوانید و بگویید خدا کیست؟
Eybaba آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-26-2011   #5 (لینک نوشته)
باصفای هم میهن
 
mohammad.hasan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

من که شیر زیاد نمیخورم فقط گاهی یکی از مشتریها که خودش میاره شیر گوسفند هستش خیلی خوشمزه و طبیعی هست میخوریم

اطلاعاتی هم که ارائه میدین خیلی خوبه ممنونم
__________________
من اگر نقاش بودم ، کربلا را می کشیدم
یک بیابان لاله سرخ ، نینوا را می کشیدم
دشتی از گلهای پرپر ، نقشی از حلقوم و خنجر ، نقشی از عباس حیدر ، اشکی از طفلان زینب ، منظر نور هدایت ، کربلا را می کشیدم
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین
مضرات پنهان شیر و لبنیات!
mohammad.hasan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-30-2011   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
honest's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

پ چرا با این پیرمرد پیرزنایی که خیلی عمر کردن مصاحبه میکنند میگن راز سلامتی وطول عمر شون تو خوردن ماست و شیره؟
من که ماست و شیر خیلی دوز دارم به حرف دانشمندام گو ش نیدم
__________________
مضرات پنهان شیر و لبنیات!

چشمان ما به راه عافیت تو سفید شد ای مانثارعافیت تو!
honest آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-30-2011   #7 (لینک نوشته)
مدیر تالار تاریخ
 
Archimonde's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

پ چرا با این پیرمرد پیرزنایی که خیلی عمر کردن مصاحبه میکنند میگن راز سلامتی وطول عمر شون تو خوردن ماست و شیره؟
یه پیرزن 100 ساله تو استرالیا برنده مسابقه پرتاب دیسک شد
ازش پرسیدن راز سلامتیت چیه
گفت من از گیاه و سبزی متنفرم! فقط گوشت میخورم!!!!
Archimonde آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-01-2011   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
honest's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

نوشته اصلي بوسيله archimonde نمايش نوشته ها
یه پیرزن 100 ساله تو استرالیا برنده مسابقه پرتاب دیسک شد
ازش پرسیدن راز سلامتیت چیه
گفت من از گیاه و سبزی متنفرم! فقط گوشت میخورم!!!!
واقیا؟ولی من مثالهای وطنی رو که دیدم همشون راز سلامتیشون رو در کم خوری و استفاده ازمواد لبنی دونستن .
البته پنیر نه ها،میگن خنگی میاره
honest آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-01-2011   #9 (لینک نوشته)
مدیر تالار تاریخ
 
Archimonde's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

واقیا؟ولی من مثالهای وطنی رو که دیدم همشون راز سلامتیشون رو در کم خوری و استفاده ازمواد لبنی دونستن .
اتفاقا بر عکس
اکثرشون در پر خوری و استفاده از چربی حیوانی می دونن
البته هیچ کدوم درست نیم گن چون بدن با بدن خیلی فرق داره
البته پنیر نه ها،میگن خنگی میاره
آره
Archimonde آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-01-2011   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
honest's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

نوشته اصلي بوسيله archimonde نمايش نوشته ها
اتفاقا بر عکس
اکثرشون در پر خوری و استفاده از چربی حیوانی می دونن
البته هیچ کدوم درست نیم گن چون بدن با بدن خیلی فرق داره
چربی یا روغن حیوانی مگه همون کره نیست خب جزء فراورده های لبنی میشه دیگه
پرخوری به شرط سوزوندنش شاید ولی تا حالا چند تا مصاحبه دیدم تو تی وی ملی از این پیرمردا پیزنهای بالای صد وبیست سال میگفتن ما شبا فقط نون وماست میخوردیم
بعد اومدم رو خودم پیاده کنم تا عمرم زیاد شه بدتر صعف میگرفتم


نوشته اصلي بوسيله archimonde نمايش نوشته ها
ا
آره
ارهالبته اگر با گردو خورده بشه خوبه وگرنه خنگی میاره
honest آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-01-2011   #11 (لینک نوشته)
Photographer ONE
 
aminone's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

به اين ترتيب من تا چند وقت ديگه به علت يكي از بيماريهايي كه بالا ذكر شد خواهم مرد
چون يادم نمياد در هيچ روزي از زندگيم كمتر از 1 ليتر شير خورده باشم
aminone آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-01-2011   #12 (لینک نوشته)
مدیر تالار تاریخ
 
Archimonde's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

چربی یا روغن حیوانی مگه همون کره نیست خب جزء فراورده های لبنی میشه دیگه
روغن حیوانی از داغ کردم دمبه ی خالص بدست میاد
یه مایع قرمز رنگیه

اگر با گردو خورده بشه خوبه وگرنه خنگی میاره
اره
Archimonde آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-01-2011   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
honest's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

نوشته اصلي بوسيله Archimonde نمايش نوشته ها
روغن حیوانی از داغ کردم دمبه ی خالص بدست میاد
یه مایع قرمز رنگیه
اره
مطمئنی مایع قرمزه؟دمبه که سفیده چطور روغنش قمز میشهنکنه ارکی تو روغن مخلوط با رب گوجشو دیدی ؟
اما روغن حیوانی یا کرمونشاهی از دمبه نیست،اول شیر رو میدوشن بعد ماستش میکنند بعد تو مشک خوب میزننش تا چربی بیاد روش بعد اب سرد میریزن توش تا چربی ها تبدیل به کره بشن ،اونوقت کره رو رو حرارت خیلی ملایم داغ میکنند ازاین فرایند یه روغن زلالی به دست میاد ودرته ان دوغ ته نشین میشه اون روغن خالص همون روغنیه که قدیما زیاد میخوردن که کلسترولشم بالاست
حالا ازهمون دوغ باقی مونده روغنه کشک درست میکنن


نوشته اصلي بوسيله Archimonde نمايش نوشته ها
اره
پ ن پ ن
honest آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-27-2012   #14 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن
 
Rayan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

شیر گاو سبب کم خونی و عدم رشد در کودکان شیرخواره می‌شود

عضو هیئت امنای درمانگاه امام صادق(ع) گفت: با توجه به آفلاتوکسین موجود در نان‌های کپک زده که در گاوداری‌ها استفاده می‌شود و با توجه به مصرف کودک از شیر گاو این سم وارد بدن کودک و تولید سم در بدن می‌شود و سرانجام موجب کم خونی و عدم رشد در کودکان می‌شود، بنابراین کودکان شیرخواره باید از شیر مادر استفاده کنند.

منبع
Rayan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-01-2012   #15 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
samaneh71's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مضرات پنهان شیر و لبنیات!

نشد یه چیزی بخوریم فرداش واسش ی طومار از معایبش نسازن!
کلاً فک کنم هیچی نباید بخوریم!
اخرش که همه میمیریم،دو روز دیر و زود چه فرقی به حالمون داره!
پس بهتره هرچی دوست داریم بخوریم...
__________________
تو چ میفهمی..
حالو روز کسی را ک دیگر هیچ نگاهی دلش را نمیلرزاند...
samaneh71 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
dairy, disadvantages, losses in milk, milk benefits, لبنیات, مضرات, پنهان, شیر, ضررهای شیر و لبنیات

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 11:21 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.