پرسش و پاسخ- مسائل مرتبط با آموزش زبان انگلیسی
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > زبانهای خارجی > آموزش و یادگیری زبان انگلیسی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-02-2012   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

MARC's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پرسش و پاسخ- مسائل مرتبط با آموزش زبان انگلیسی

دوستان گرامی از این تاپیک برای طرح سوالات خود در خصوص مسائل مرتبط با زبان انگلیسی - و نه تالار انگلیسی- استفاده کنید. هر کسی که جواب رو میدونست به شما پاسخ مقتضی خواهد داد.
برای طرح سوال های خود و رفع اشکال در مورد زبان انگلیسی به تاپیک سوالات گرامر رجوع کنید

**لطفا اگر در مورد زبانهای دیگر (جز انگلیسی) سوالی دارید در تاپیک زیر مطرح بفرمایید:
A & Q about foreign languages

باتشکر از همکاری

می بخور، منبر بسوزان، آتش اندر خرقه زن
ساکن میخانه باش و مردم آزاری مکن

ويرايش توسط s666 : 12-16-2016 در ساعت 10:15 PM دليل: اضافه کردن لینک
MARC آفلاين است   پاسخ با نقل قول
11 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-02-2012   #2 (لینک نوشته)
این نیز بگذرد...!

Toktam's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : رفع اشکال- پرسش و پاسخ

نمیدونم سوالم مربوط میشه به این قسمت یا نه؟
خواستم بدونم اموزش زبان از چه سنی خوبه برای بچه؟
پسرم8سالشه دخترم4سال
شنیدم که میگن اگه اموزش قبل از 12سالگی شروع بشه فرد میتونه با همون لهجه حرف بزنه

Toktam آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-02-2012   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

MARC's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : رفع اشکال- پرسش و پاسخ

نوشته اصلي بوسيله toktam نمايش نوشته ها
نمیدونم سوالم مربوط میشه به این قسمت یا نه؟
خواستم بدونم اموزش زبان از چه سنی خوبه برای بچه؟
پسرم8سالشه دخترم4سال
شنیدم که میگن اگه اموزش قبل از 12سالگی شروع بشه فرد میتونه با همون لهجه حرف بزنه
تکتم عزیز
موردی نداره جای خوبی رو برای این سوال انتخاب کردین
من با این نظر موافقم. یعتی از 4-5 سالگی تا قبل از 8 سال

کودکان از 6 ماهگي به تدريج زبان مادري‌شان را ياد مي‌گيرند. بررسي‌ها نشان داده است اگر كودك در سن زبان‌آموزي يعني قبل از 7 تا 8 سالگي زبان دوم را بياموزد، مهارت بهتري در تكلم زبان دوم و لهجه خواهد داشت. هرچه سن بالاتر رود، يعني از حدود 10 سالگي به بعد توانمندي فرد در صحبت كردن به زبان دوم مانند اهالي آن زبان كاهش مي‌يابد. بايد اشاره كرد كه نه تنها كودك مي‌تواند همزمان علاوه بر زبان مادري زبان دوم را فراگيرد، بلكه مي‌تواند زبان‌هاي ديگري را نيز به ‌طور جداگانه بياموزد. در اين زمينه ذكر اين نكته نيز ضروري است كه اين مطلب در مورد همه كودكان صدق نمي‌كند. كودكاني كه دچار تاخير در زبان و گفتار هستند، درصورت مواجه شدن با زبان ديگري علاوه بر زبان مادري در كسب مهارت گفتار و زبان دچار مشكلات بيشتري مي‌شوند و اين مسئله به تشديد تاخير در تكلم كودك كمك مي‌كند.
درصورتي كه شرايط كسب زبان دوم مهيا باشد، كودك مي‌تواند همزمان با زبان مادري خود زبان‌هاي ديگر را فرا گيرد، يعني از ابتداي تولد تا سن 7 تا 8 سالگي بهترين زمان آموزش زبان دوم است.
آموزش زبان دوم در همه سنين مي‌تواند اتفاق بيافتد اما همان‌طور كه گفتيم، بهترين زمان قبل از 7 تا 8 سالگي است و بعد از اين سنين معمولا آموزش زبان دوم نيازمند زمان بيشتري است و همچنين فرد موفقيت كمتري در كسب لهجه اهالي آن زبان كسب خواهد كرد.

منبع
قديمي 02-15-2012   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

hamidbbb's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ

سلام
من یه سوال در مورد اموزش انگلیسی در خواب داشتم میخواستم بدونم انگلیسی در خواب عملی هست یا نه؟
hamidbbb آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-15-2012   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

MARC's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ

نوشته اصلي بوسيله hamidbbb نمايش نوشته ها
سلام
من یه سوال در مورد اموزش انگلیسی در خواب داشتم میخواستم بدونم انگلیسی در خواب عملی هست یا نه؟
سلام و خوش اومدید به تالار زبان
اطلاعی در این مورد ندارم
من چیزی در این مورد به صورت علمی نشنیدم که بتونم تائید یا تکذیب کنم.
ولی خب به نظرم تا برای چیزی آدم زحمت نکشه به دست نمیاره

قديمي 03-04-2012   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

MARC's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ- مسائل مرتبط با آموزش زبان

لطفا سوالات خودتون و یا اطلاعاتتون رو با ما در میون بگذارید.
قديمي 03-04-2012   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Banoo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مرمیس جونم سلام مشکل اساسی من اینه که از آموزشگاه که میام کلا نمیدونم چطوری باید زبان بخونم تو خونه!بخاطر همینم کل مطالب وفراموش میکنم میتونی کمکم کنی که چیکار کنم؟

مــــ ن !
زهر تنهایی چشآن . . .
Banoo آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 03-04-2012   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

MARC's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله Banoo نمايش نوشته ها
مرمیس جونم سلام مشکل اساسی من اینه که از آموزشگاه که میام کلا نمیدونم چطوری باید زبان بخونم تو خونه!بخاطر همینم کل مطالب وفراموش میکنم میتونی کمکم کنی که چیکار کنم؟
سلام عزیزم
پیشنهاد من به شما اینه که اول تمام مطالبی که اون روز تدریس شده رو بخونی. تمام کلماتی که برات نا آشنا هست رو معانیشون رو ترجیحا به زبان انگلیسی* در بیاری. و هم کلمه و هم معنا رو یاد بگیری و حفظ کنی. این کار 3 تا مزیت داره. یک اینکه مطالب رو مرور میکنی و دو اینکه هم دامنه ی لغاتت زیاد میشه و سه اینکه کم کم یاد میگیری مطالب رو به انگلیسی یاد بگیری که این سرعت یاد گیریت رو فوق العاده زیاد میکنه.
بعد از اینکه تمام مطالبی که توی آموزشگاه یاد گرفتی رو مرور کردی میتونی به عنوان کار اضافه تر جملات پر کاربرد انگلیسی** و یا گرامر های مهم*** رو یاد بگیری.
و در آخر اینکه اگر شما تمام نکات گرامر و یا جملات رو حفظ باشی اما ازشون استفاده نکنی هیچ فایده ای نداره.
اگر کسی رو داری که باهاش انگلیسی تمرین کنی سعی کن حتما باهاش به انگلیسی صحبت کنی حتی اگر اشتباه حرف بزنی.. از اشتباه کردن نترس!
و یا اگر کسی رو نداری، میتونی از آینه استفاده کنی و روبروی آینه بایستی و با خودت به عنوان شخص فرضی صحبت کنی. و همچنین میتونی به انگلیسی فکر کنی یعنی فکر هات رو به جای فارسی به انگلیسی بکنی.

پی نوشت:
* منظور از در آوردن معنای لغات به انگلیسی این هست که از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی به جای انگلیسی به فارسی استفاده کنی.
** این تاپیک میتونه کمکت کنه English Conversation- مکالمه ی انگلیسی
*** این تاپیک برای گرامر میتونه بهت کمک کنه. اما شما همیشه سعی کن اول انگلیسی رو بخونی و اگر مشکل داشتی فارسی ش رو.آموزش گرامر- Learning Grammar

با آرزوی موفقیت
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-11-2012   #9 (لینک نوشته)
شمع جمع

newiran's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلامmarc عزیز

امکان ارایه یک روش یادگیری زبان انگلیسی هست .ظمنا لیسناس وعلاقه دارم مکالمه انگلیسی را در حد معمول بیاموزم.
باسپاس
قديمي 04-11-2012   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

MARC's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله newiran نمايش نوشته ها
سلامmarc عزیز

امکان ارایه یک روش یادگیری زبان انگلیسی هست .ظمنا لیسناس وعلاقه دارم مکالمه انگلیسی را در حد معمول بیاموزم.
باسپاس
سلام دوست گرامی
و با عرض خوش آمدید خدمت شما

تنها روشی کاربردی که میتونم توصیه کنم تمرین زیاده!
شما اگر علاقه به یادگیری زبان دارید فقط باید از کلماتی که بلدید استفاده کنید. کلمات و جملات جدید رو هم از طریق فیلم های انگلیسی زبان میتونید یاد بگیرید.
اما چرا فیلم رو توصیه میکنم> به چند دلیل! 1. یاد گیری تلفظ درست کلمه از زبان یک امریکایی یا انگلیسی 2. یادگرفتن جملات و کلمات جدید 3. یاد گرفتن مورد استفاده ی هر کلمه 4. (اگر به همراه زیر نویس انگلیسی فیلم رو تماشا کنید) یاد گیری املای درست اون کلمه
بنابراین توصیه اکید من به تماشای فیلم های انگلیسی زبان به همراه زیر نویس انگلیسی هست.
سریال هم اگر علاقه داشته باشید من پیشنهاد میکنم two and a half men رو ببینید که هم لهجه ی راحت و قابل فهمی داره و هم جملات خیلی کاربردی و روزمره رو میتونید ازش یاد بگیرید.
بارها گفته ام و باز هم میگم شما از خطا کردن نترسید. با دیگران انگلیسی صحبت کنید تا به اصطلاح قفل زبانتون بشکنه.
توی اینترنت و حتی همین فاروم هم منابع زیادی برای آموزش انگلیسی هست.
بهترین موردی که میتونم بهتون پیشنهاد کنم خوندن کتاب های کودک هست که اون هم بهتون هم به درک و هم به یاد گرفتن زبان انگلیسی کمک زیادی میکنه.

امیدوارم موفق باشید
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-13-2012   #11 (لینک نوشته)
شمع جمع

newiran's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله MARC نمايش نوشته ها
سلام دوست گرامی
و با عرض خوش آمدید خدمت شما

تنها روشی کاربردی که میتونم توصیه کنم تمرین زیاده!
شما اگر علاقه به یادگیری زبان دارید فقط باید از کلماتی که بلدید استفاده کنید. کلمات و جملات جدید رو هم از طریق فیلم های انگلیسی زبان میتونید یاد بگیرید.
اما چرا فیلم رو توصیه میکنم> به چند دلیل! 1. یاد گیری تلفظ درست کلمه از زبان یک امریکایی یا انگلیسی 2. یادگرفتن جملات و کلمات جدید 3. یاد گرفتن مورد استفاده ی هر کلمه 4. (اگر به همراه زیر نویس انگلیسی فیلم رو تماشا کنید) یاد گیری املای درست اون کلمه
بنابراین توصیه اکید من به تماشای فیلم های انگلیسی زبان به همراه زیر نویس انگلیسی هست.
سریال هم اگر علاقه داشته باشید من پیشنهاد میکنم two and a half men رو ببینید که هم لهجه ی راحت و قابل فهمی داره و هم جملات خیلی کاربردی و روزمره رو میتونید ازش یاد بگیرید.
بارها گفته ام و باز هم میگم شما از خطا کردن نترسید. با دیگران انگلیسی صحبت کنید تا به اصطلاح قفل زبانتون بشکنه.
توی اینترنت و حتی همین فاروم هم منابع زیادی برای آموزش انگلیسی هست.
بهترین موردی که میتونم بهتون پیشنهاد کنم خوندن کتاب های کودک هست که اون هم بهتون هم به درک و هم به یاد گرفتن زبان انگلیسی کمک زیادی میکنه.

امیدوارم موفق باشید
تشکراز راهنمایی های خوب شما امید وارم بتوانم از مطلب خوب شماوسایر دوستان بیشترین استفاده راببرم
newiran آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-28-2012   #12 (لینک نوشته)
شمع جمع

newiran's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام

با توجه به اینکه اول راه یادگیری زبان هستم .برخی منابع انگلیسی است برخی امریکایی ایا استفاده از این منابع در اینده در گویش وتلفظ کلمات دچار اشتباه نخواهم شد؟

با تشکر از راهنمایی ها شما
newiran آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-28-2012   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

MARC's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله newiran نمايش نوشته ها
سلام

با توجه به اینکه اول راه یادگیری زبان هستم .برخی منابع انگلیسی است برخی امریکایی ایا استفاده از این منابع در اینده در گویش وتلفظ کلمات دچار اشتباه نخواهم شد؟

با تشکر از راهنمایی ها شما
سلام و با آرزوی موفقیت برای شما
جواب من "شاید" هست. فقط یک لهجه رو درست یاد بگیرید یعنی اگر لهجه انگلیسی رو انتخاب میکنید سعی کنید هیچ کلمه ای رو با لهجه ی آمریکایی تلفظ نکنید و بالعکس. یعنی سعی کنید بدونید چه چیزی رو دارید یاد میگیرید.
و سعی کنید از همین اول یادگیریتون با لهجه درست صحبت کنید.
من معتقدم اگر چیزی رو اشتباه یاد بگیرید دیگه براحتی نمیتونید اصلاحش کنید.
بنابراین برای لهجه و تلفظ حواستون باشه که اصولی و درست یاد بگیرید.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-17-2012   #14 (لینک نوشته)
رهگذر

maryam660's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سوالات گرامر

hi MARC how are you?
من امروز امتحان داشتم نمرم شد 90از 100 که20نمره listening بودکه من تو این زمینه ضعیف هستم البته یه کم مشکل شنوایی هم دارم به نظر شما من چی کار کنم تواین زمینه قوی بشم ممنونم به خاطر راهنمایی وکمکتون.

ويرايش توسط maryam660 : 06-17-2012 در ساعت 02:30 PM
maryam660 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-17-2012   #15 (لینک نوشته)
رهگذر

maryam660's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سوالات گرامر

hi friends
من چیکار کنم تا در زمینه ی listening قوی بشم ؟
thanks
maryam660 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
مرتبط, مسائل, نصرت, آموزش, خوبه, دی, زبان, سی

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال