تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > دانشگاه و دانشجویان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

دانشگاه و دانشجویان بحث و گفتگوی دانشجویان عزیز و بررسی مسائل مربوط به دانشجویان و دانشگاه

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-05-2012  
رهگذر
 
salman_s's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Thumbs up اخبار ويژه ارشد و دكتري

کاربران محترم اخبار ویژه ارشد ودکتری
در این تاپیک ارسال شود
واز ارسال موضوع جدید خودداری شود
در غیر اینصورت انتقال داده میشود

+


آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۹۱ در روز جمعه ۲۵ فروردین ماه سال ۹۱ برگزار می شود و کلیه داوطلبان آزمون می توانند از روز دو‌شنبه ۲۱ فروردین ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور کارت خود را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

به گزارش مهر، کلیه داوطلبان آزمون می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی findbollywood.info کارت خود را دریافت کنند. داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالی باید از ساعت ۸ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۳ و ۲۴ فروردین به حوزه های‌ رفع نقص کارت مراجعه کنند.

توزیع کارت آزمون از روز دوشنبه ۲۱ فروردین

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دکتری (Ph.D ) سال ۱۳۹۱ در دو نوبت صبح و بعد ازظهر روز جمعه ۲۵ فروردین برگزار می شود که فرآیند آزمون در نوبت صبح راس ساعت ۰۰/۸ صبح و فرایند برگزاری آزمون در نوبت بعداز ظهر راس ساعت ۳۰/۱۴روز جمعه در ۳۲ شهرستان کشور برگزار خواهد شد.

نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص شده است

نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص شده و سایر اطلاعات دیگر در برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرینت و دریافت است.

کارتهای‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از روز دوشنبه ۲۱ فروردین برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. داوطلبان‌ باید برای پرینت کارت شرکت در آزمون در تاریخ تعیین شده به سایت اینترنتی سازمان مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات شخصی شامل نام خانوادگی و نام ، سریال شناسنامه و تاریخ تولد و یا نام خانوادگی، نام و کد رهگیری یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

ارائه دو کارت به منظور آزمون صبح و بعدازظهر در کنکور دکتری

بنابراین داوطلبان این آزمون برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون ، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

با توجه به برگزاری آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۱ در دو نوبت صبح و عصر، برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون مذکور دو کارت شرکت در آزمون در نظر گرفته شده است که داوطلبان لازم است نسبت به پرینت هر دو کارت (نوبت صبح و نوبت عصر) اقدام و برای شرکت در آزمون هر نوبت از کارت مربوط استفاده کنند.

۱۷۸ هزار و ۴۲۷ داوطلب در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۰ هزار و ۴۹۸ نفر معادل ۳۹.۵۱ درصد داوطلبان زن و ۱۰۷ هزار و ۹۲۶ نفر معادل ۶۰.۴۹ داوطلبان مرد هستند.

ويرايش توسط Hanna : 04-25-2014 در ساعت 09:09 AM
salman_s آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-02-2017   #256 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

ستاره پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درخصوص اعلام زمان مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان شركت کننده در آزمون‌ ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1396 و بيست و دومين دوره المپياد علمي- دانشجويي كشور و همچنين ايجاد امكان براي ثبت‌نام آن دسته از داوطلباني كه در موعد مقرر موفق به ثبت‌نام نشده‌اند

بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان شركت كننده در آزمون‌ ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1396 و بيست و دومين دوره المپياد علمي- دانشجويي كشور كه در زمان مقرر (از تاريخ 95/10/1 لغايت 95/10/11) در آزمون مزبور ثبت‌نام نموده‌اند مي‌رساند، اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان از روز يكشنبه مورخ 95/12/1 لغايت روز سه‌شنبه مورخ 95/12/3 بر روي پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و اطلاعيه‌هاي مورخ 4، 8 و 95/10/9 مربوط به اصلاحات دفترچه راهنما، نسبت به مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام و در صورت تمايل نسبت به ويرايش اطلاعات اقدام نمايند.

ضمناً به منظور مساعدت و همراهي با داوطلباني كه در مهلت مقرر) به شرح فوق( موفق به ثبت‌نام درآزمون نگرديده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه در بازه زماني 95/12/1 لغايت 95/12/3 اين دسته از متقاضيان نيز بتوانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.


روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
__________________
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا
و بگو حق آمد و باطل نابود شد آرى باطل همواره نابودشدنى است
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-18-2017   #257 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

ستاره پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

تمدید مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون‌های ارشد و دکتری آزاد


ثبت نام انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی ارشد ودکتری تخصصی ۱۳۹۵دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲ بهمن ماه تمدید شد.

به گزارش ایسنا، داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی شرکت نموده و دعوت به مصاحبه شده اند می توانند در رشته/ گرایشی که مصاحبه شده اند حداکثر ۲۰ محل دانشگاهی را انتخاب نمایند. هیچ یک از پذیرفته شدگان مراحل قبلی ازمون دکتری تخصصی ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی که در واحدهای دانشگاهی محل پذیرش قبلی خود ثبت نام نموده اند ، مجاز به شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت نمی باشند.

داوطلبانی که در جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی شرکت نموده اند می توانند متناسب با مجموعه امتحانی خود حداکثر تا ۲۰ رشته/محل را انتخاب نمایند. هیچ یک از پذیرفته شدگان مراحل قبلی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی که در واحدهای دانشگاهی محل پذیرش قبلی خود ثبت نام نموده اند مجاز به شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت نمی باشند.

متقاضیان می توانند برای ثبت نام به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند.

با توجه به محدود بودن رشته/محل های ارائه شده لازم است داوطلبان قبل از تهیه کارت اعتباری ثبت نام از ارائه رشته / محل مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایند.

به گزارش روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، نتایج این مرحله از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی هفته اول بهمن ماه اعلام خواهد شد .
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-19-2017   #258 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

ستاره پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

اعلام زمان مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان متقاضي شركت در آزمون‌ ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1396 و بيست و دومين دوره المپياد علمي -دانشجويي كشور و همچنين ايجاد امكان براي ثبت‌نام آن دسته از داوطلباني كه در موعد مقرر موفق به ثبت‌نام نشده‌اند

پيرو اطلاعيه مورخ 95/10/12 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان متقاضي شركت در آزمون‌ ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1396 و بيست و دومين دوره المپياد علمي - دانشجويي كشور كه در زمان مقرر (از تاريخ 95/10/1 لغايت 95/10/7) در آزمون مزبور ثبت‌نام نموده‌اند مي‌رساند كه اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان از روز يكشنبه مورخ 95/12/1 لغايت روز سه شنبه 95/12/3 بر روي پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت؛ لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و اصلاحات مربوطه (موضوع اطلاعیه های مورخ 95/10/4 و 95/10/9) نسبت به مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام و در صورت تمايل نسبت به ويرايش اطلاعات اقدام نمايند.

ضمناً به منظور مساعدت و همراهي با داوطلباني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نگرديده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه در بازه زماني فوق(95/12/1 لغايت 95/12/3)، اين دسته از متقاضيان نيز بتوانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.


روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-19-2017   #259 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

ستاره پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1396 (به همراه اصلاحات مربوطه)
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 03-13-2017   #260 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو
 
afsaneh61's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض زمان انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتیجه اولیه آزمون ورودی دکتری نیمه‌متمرکز در هفته آخر فروردین‌ماه 96 خبر داد.

به گزارش انتخاب، دکتر حسین توکلی با اعلام این خبر اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (ph.d) نیمه‌متمرکز سال 96 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از روز سه‌شنبه، 16 آذرماه 95 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدیدشده در روز شنبه، 4 دی‌ماه 95 پایان یافت.

وی با بیان اینکه بر اساس ضوابط تعداد 260 هزار و 520 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز 96 ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد 110 هزار و 379 نفر زن و 150 هزار و 141 نفر مرد هستند و به عبارت دیگر 42.37 درصد داوطلبان زن و 57.63 درصد آنان نیز مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آمار داوطلبان آزمون دوره دکتری سال 96 نسبت به آمار داوطلبان آزمون 95 تعداد 102 هزار و 267 نفر، نسبت به آمار داوطلبان آزمون سال 94 تعداد 58 هزار و 860 نفر و نسبت به آمار داوطلبان آزمون سال 93 تعداد 20 هزار و 129 نفر بیشتر است.

توکلی افزود: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون ورودی دوره دکتری (ph.d) سال 96 در 7 گروه آموزشی در 244 کدرشته امتحانی برای تعداد 260 هزار و 520 داوطلب در روز جمعه، 6 اسفندماه 95 در یک نوبت و در 54 شهرستان مختلف کشور با نظم، کیفیت مطلوب و امنیت کامل مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی شده برگزار شد.

وی اظهار کرد: در این آزمون از تعداد 260 هزار و 520 داوطلب ثبت‌نام‌کننده تعداد 212 هزار و 941 داوطلب در جلسه آزمون حاضر شدند و تعداد 47 هزار و 579 داوطلب یعنی 18.26 درصد داوطلبان غایب بوده‌اند.

توکلی ادامه داد: از تعداد 212 هزار و 941 داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد 91 هزار و 406 نفر زن و 121 هزار و 535 نفر مرد بوده‌اند؛ به عبارت دیگر 42.93 درصد حاضرین در جلسه آزمون زن و 57.07 درصد آنان مرد بوده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمام شرکت‌کنندگان در آزمون شامل نمرات خام، تراز ، نمره کل و... در هفته آخر فروردین‌ماه 96 از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و بدیهی است داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند در نیمه اول اردیبهشت‌ماه 96 اقدام به انتخاب رشته کنند.

منبع: ایسنا
__________________
رایان یک مدیر دروغ گو ،ترسو و بی لیاقت است
afsaneh61 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 03-18-2017   #261 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

ستاره پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

اردیبهشت 96، آخرین فرصت ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی


مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، 18 تا 24 اردیبهشت 96 را آخرین فرصت ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات آزمون دکتری تخصصی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی می‌توانند از ساعت 18 دوشنبه 11 اردیبهشت تا ساعت 24 سه شنبه 12 اردیبهشت 96 برای ویرایش فرم ثبت نام و تکمیل مدارک به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش،‌ داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند نیز می‌توانند برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی ثبت نام کنند.

به منظور کمک به آن گروه از داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی سال 96 که در بازه‌ی تعیین شده موفق به اخذ گواهی زبان انگلیسی نشده‌اند ، مقرر شده است تا کارنامه آزمون MHLE دوره‌ی 40 مورخ 31 فروردین 96 نیز برای شرکت آزمون دکتری تخصصی سال 96 پذیرفته می‌شود.

به گزارش سایت سنجش آموزش پزشکی، این فرصت، آخرین مهلت برای ثبت نام، اصلاح فرم و تکمیل مدارک آزمون دکتری تخصصی سال 96 است.
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #262 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

آیین نامه جدید دوره دکتری به دانشگاه‌ها ابلاغ شد


با ابلاغ آیین نامه جدید دوره دکتری به دانشگاه‌ها ، دانشجویان این مقطع از سال جدید در شرایط مطلوب‌تری تحصیل خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، از ویژگی های آیین نامه جدید دکتری که برای ورودی های سال ۹۵ به بعد اعمال می شود، می‌توان به مواردی از قبیل کاهش طول دوره تحصیل، امکان جبران درس افتاده، امکان جبران آزمون جامع ناموفق، عدم احتساب نمره برای رساله، توجه ویژه برای مقابله با تقلب، توجه به فرصت های تحقیقاتی دانشجو و فراهم شدن امکان اعطای گواهی طی دوره برای دانشجویانی که دوره را به اتمام نمی‌رسانند، اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علاوه بر این، کلیه دانشجویان دکتری مشمول وام ویژه دکتری در تمام طول دوره تحصیل می شوند.
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 3 هفته پيش   #263 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
majidmerati's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض انتخاب رشته کنکور دکتری سراسری ۹۶

داوطلبان ورود به مقطع دکتری در فرآیند انتخاب رشته تجربه نسبتا بالایی دارند آنها انتخاب رشته کنکور سراسری ، انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را پشت سر گذاشته اند و آشنایی کامل با فرآیند انتخاب رشته را دارند اما انتخاب رشته در هر مقطع از یک اصول و منطق خاص پیروی می کند، انتخاب رشته کنکور دکتری نیز از این قاعده مستثنی نیست و قواعد و شرایط خاص خود را دارد به همین دلیل مشاوران حامی تصمیم گرفتند تا مقاله ای را پیرامون انتخاب رشته دکتری به رشته تحریر درآورند تا بدین ترتیب شرایط را برای قشر فرهیخته جامعه تسهیل کنند تا با یک انتخاب رشته دقیق و کم ریسک شانس قبولی خود در کنکور دکتری را افزایش دهند.

شرایط انتخاب رشته کنکور دکتری
یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در سال ۹۶ نسبت به سال های قبل ایجاد شده است ادغام کنکور دکتری دانشگاه سراسری با دانشگاه آزاد است به این مفهوم که دانشگاه آزاد کنکور جداگانه آزمون برگزار نمی کند و یک آزمون یکپارچه برگزار می شود که برای سنجش دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد مورد ارزیابی قرار میگیرد و تنها فرآیند انتخاب رشته دانشگاه دولتی با دانشگاه آزاد متفاوت است .
جهت انتخاب رشته کنکور دکتری تنها لازم است که در سر جلسه آزمون حضور فیزیکی داشته و برای شما کارت ورود به جلسه صادر شده باشد به این ترتیب شما شرایط انتخاب رشته را احراز می نمایید،اما سازمان سنجش در کارنامه داوطلبان تفاوتی بین دوره های موجود برای انتخاب رشته قائل شده است بدین مفهوم که چنانچه داوطلب نمره قابل قبولی کسب نموده باشد در دوره های روزانه مجاز شده است و داوطلبان با نمره پایین تر در دوره روزانه مجاز به انتخاب رشته نمی باشد در نتیجه تمامی شرکت کنندگان در آزمون دکتری ۹۶ در تمامی دوره های شبانه، پردیس خودگردان،غیرانتفاعی و مجازی مجاز به انتخاب رشته هستند وتنها تفاوت برای رتبه های برتر جهت دوره روزانه است.


روش انتخاب رشته کنکور دکتری
در کنکور دکتری داوطلب ۵۰ گزینه برای انتخاب پیش روی خود دارد و برای پرکردن این هرکدام از این انتخاب ها بایستی دلیل منطقی وجود داشته باشد تا به تبع آن ریسک لیست انتخاب رشته کاهش یابد و شانس قبولی داوطلب افزایش یابد در آزمون دکتری برای پر کردن لیست انتخاب رشته اولویت اول شما بایستی علاقه شخصی خودتان به شهر و گرایش باشد یعنی در گام اول تنها بر اساس علاقه شخصی به پر کردن انتخاب ها بپردازید اما این علاقه باید تا جایی منطقی باشد که شانس قبولی را تحت الشعاع قرار ندهد برای واضح شدن روش انتخاب رشته الگوریتم زیر را ارائه می دهیم:
پر کردن ۱۰ انتخاب اول بر اساس علاقه و کاملا خوشبینانه
در این ۱۰ انتخاب کاملا می توانید بلند پروازانه رفتار کنید و گزینه های موجود را بر اساس میل و علاقه شخصی خودتان پر کنید حتی اگر حس میکنید نمره قبولیتان پایین است، این ۱۰ انتخاب برای داوطلبانی که در دوره های روزانه مجاز شده اند می تواند جذاب باشد زیرا در سال های گذشته تجربه ما نشان داده است که این دسته از عزیزان در برخی از انتخاب های خوشبینانه خود نیز پذیرفته شده اند.

اصلاح یک باور غلط
گاه از گوشه و کنار می شنویم که اگر داوطلبی دانشگاهی را در انتخاب اول خود بزند در حالیکه شانس بسیار پایینی برای قبولی در آن انتخاب دارد شانس او برای انتخاب های بعدی کم می شود!! اگر شما نیز جز این دسته هستید باید بدانید که این باور از پایه غلط است و انتخاب رشته باید بر اساس علاقه باشد.


[COLOR="red"]پر کردن انتخاب های ۱۱ الی ۴۰ بر اساس نمره قبولی و کاملا منطقی
[/color]
این انتخاب ها در واقع ستون اصلی انتخاب رشته شما را تشکیل می دهد و بر اساس نمره کسب شده در کنکور است ، سوالی که در این میان پیش می آید این است که انتخاب منطقی را چگونه باید تشخیص داد؟ پاسخ بسیار ساده است ، انتخاب منطقی انتخابی است که داوطلبان سال های گذشته با نمره شما در آن کد رشته محل ها پذیرفته شده اند برای اطلاع از این انتخاب ها می توانید سوالات خود را با مشاوران حامی در میان بگذارید.


پر کردن انتخاب های ۴۱ الی ۵۰ بر اساس بالا رفتن شانس و کاملا بدبینانه
این قسمت همانطور که از اسمش پیداست بدبینانه است یعنی شما باید کد رشته محل هایی را انتخاب کنید که در آنها داوطلبان سال قبل با نمره پایین تر از شما قبول شده اند این انتخاب ها تنها به عنوان راهی است که قبولی خود را تضمین کنید فقط باید حواستان باشد که در انتخاب های بدبینانه دوره های روزانه را با میل شخصی انتخاب کنید زیرا در صورت قبولی و عدم ثبت نام از کنکور سال بعد محروم خواهید بود.


مصاحبه آزمون دکتری
پس از آنکه انتخاب رشته اولیه خود را تکمیل نمودید بایستی منتظر اطلاعیه سازمان سنجش باشید تا ببینید از میان لیست ۵۰ تایی خود کدام دانشگاه ها داوطلبان را به چه شرایطی دعوت به مصاحبه نموده اند ،معمولا دانشگاه ها یک حد را برای نمره در نظر می گیرند و داوطلبان بالاتر از آن نمره را دعوت به مصاحبه می کنند پس از مراجعه حضوری داوطلب در روزهای اعلام شده توسط دانشگاه نتیجه نهایی آزمون از طریق تلفن و یا پست الکترونیک به اطلاع داوطلب خواهد رسید.
ويرايش توسط majidmerati : 3 هفته پيش در ساعت 11:02 PM
majidmerati هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 3 هفته پيش   #264 (لینک نوشته)
کاربر
 
ali26ali's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : انتخاب رشته کنکور دکتری سراسری ۹۶

دکتری هم هیچی نمیشه اخرش
اونقدر دکتری بدین بیرون که اینم از ارزش بیفته عین لیسانس و فوق لیسانس های بیکار
ali26ali آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 2 هفته پيش   #265 (لینک نوشته)
کاربر عضو
 
mohamad139400's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97

شرایط شرکت در آزمون دکتری 96 – 97
تمامی داوطلبانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در هر کدام از دانشگاه های سراسری روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور، آزاد و … دریافت کرده اند امکان ثبت نام آزمون دکتری 96 را خواهند داشت.ضمن اینکه طبق گفته ی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشورر آزمون دکتری سال 96 مراحلی مشابه آزمون سال 95 دارد و داوطلبان بعد از قبولی در آزمون و کسب رتبه لازم برای مصاحبه دانشگاه ها معرفیی می شوند.ضمن اینکه مصاحبه هر دانشگاه اعم از سراسری و آزاد کاملا بستگی به سطح علمی آن دانشگاه دارد و قبولی در مصاحبه لازمه ی شرکت درآزمون دکتری رشته مورد نظر است.زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری 96 – 97


ثبت نام آزمون دکتری 96 از 16 آذر ماه آغاز و تا 4 دی ماه 95 خواهد بود که داوطلبان در صورت تمایل برای شرکت در آزمون دکتری 96 – 97 می بایست در این تاریخ با پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.اما تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری آزمون دکتری 96 – 97 در روز جمعه 6 اسفند ماه 95 خواهد بود. ضمن اینکه توجه داشته باشید که دارا بودن کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون دکتری 96 – 97 الزامی خواهد بود که تاریخ انتشار و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 از 3 اسفند ماه 95 آغاز و تا 5 اسفند ماه 95 ادامه خواهد داشت که می بایست برای شرکت در آزمون دکتری 96 – 97 در این تاریخ نسبت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 – 97 اقدام نمایید.


تاریخ انتشار کارنامه و انتخاب رشته آزمون دکتری 96 – 97


در خصوص انتشار کارنامه آزمون دکتری 96 – 97 به اطلاعتان می رسانیم که نیمه دوم فروردین ماه سال 96 نوبت اعلام نتایج اولیه و یا تاریخ انتشار کارنامه آزمون دکتری 96 – 97 خواهد بود پس از انتشار کارنامه و مشاهده اعلام نتایج آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می بایست در نیمه اول اردیبهشت ماه 96 نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدامات لازم را انجام دهند.


تاریخ اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96 – 97


اما در خصوص تاریخ اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96 – 97 به اطلاعتان می رسانیم که پس از انجام انتخاب رشته در نیمه اول اردیبهشت ماه تقریبا در نیمه دوم خرداد ماه نوبت به اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96 – 97 خواهد رسید.

اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97
mohamad139400 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 6 روز پيش   #266 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

ستاره پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره نحوه و چگونگي اعلام نتايج اوليه آزمون ورودي دكتري (Ph.D) نيمه متمركزسال 1396

بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون ورودي دوره دكتري (Ph.D) نيمه‌متمركز سال 1396 ثبت‌نام و شركت نموده‌اند، مي‌رساند نتايج اوليه آنان در روز دوشنبه مورخ 1396/1/28 در قالب كارنامه اوليه بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده مي‌شود. كليه داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به نشاني اينترنتي اين سازمان و وارد كردن شماره داوطلبي و ساير مشخصات فردي (نام خانوادگي، نام، شماره شناسنامه، سال تولد) نسبت به رؤيت كارنامه اوليه اعلام نتيجه اقدام نموده و درصورت لزوم از آن پرينت تهيه نمايند. ضمناً آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته هستند، لازم است بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، به سايت سازمان مراجعه و پس از دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته از طريق سايت، نسبت به انتخاب كد رشته محل‌هاي مورد علاقه اقدام نموده و سپس كدرشته‌ محل‌هاي انتخابي خود را به ترتيب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اينترنتي وارد نمايند.

اطلاعيه تكميلي در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته، همزمان با اعلام نتايج منتشرخواهد شد.


روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #267 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

ستاره پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با ثبت‌نام و پذيرش در رشته هاي امتحاني جديد برخي از دانشگاهها و موسسات‌ آموزش عالي در دوره بورس و اعزام به خارج از كشور در آزمون ورودي دوره دكتري Ph.D نيمه متمركز سال 1396

با توجه به اينكه دانشگاه‌هاي شهيد بهشتي، علامه‌طباطبايي، تربيت مدرس و صنعتي‌خواجه‌نصرالدين طوسي تهران در رشته‌هاي جديد مندرج در جدول‌ذيل براي دوره بورس و اعزام به خارج از كشور اعلام پذيرش نموده‌اند، لذا کلیه متقاضيان (اعم از اينكه در آزمون دكتري سال 1396 ثبت‌نام نموده و يا ننموده‌اند) می‌توانند به منظور آگاهي از نحوه ثبت‌نام، شرايط و ضوابط، تاريخ و زمان آزمون كتبي و همچنين زمان و نحوه انجام مصاحبه و بررسي سوابق علمي و پژوهشي از تاريخ 96/2/9 به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه‌هاي ذيربط مراجعه نمايند. ضمناً شرايط مربوط به دوره بورس و اعزام به خارج از كشور در صفحه‌هاي 5 و 6 دفترچه راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) آزمون فوق درج شده است.

لازم به توضيح است كه عناوين اين رشته‌هاي جديد در دفترچه راهنماي ثبت‌نام قبلاً اعلام نشده و آزموني نيز در اين رشته‌ها برگزار نگرديده است.روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #268 (لینک نوشته)
مدیرتالار دانشگاه
 
reza81's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتري

دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون دکتری سال 1396
reza81 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك ساعت پيش   #269 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
majidmerati's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Post پاسخ : اخبار ويژه ارشد و دكتريداوطلبان ورود به مقطع دکتری در فرآیند انتخاب رشته تجربه نسبتا بالایی دارند آنها انتخاب رشته کنکور سراسری ، انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را پشت سر گذاشته اند و آشنایی کامل با فرآیند انتخاب رشته را دارند اما انتخاب رشته در هر مقطع از یک اصول و منطق خاص پیروی می کند، انتخاب رشته کنکور دکتری نیز از این قاعده مستثنی نیست و قواعد و شرایط خاص خود را دارد به همین دلیل مشاوران حامی تصمیم گرفتند تا مقاله ای را پیرامون انتخاب رشته دکتری به رشته تحریر درآورند تا بدین ترتیب شرایط را برای قشر فرهیخته جامعه تسهیل کنند تا با یک انتخاب رشته دقیق و کم ریسک شانس قبولی خود در کنکور دکتری را افزایش دهند.

شرایط انتخاب رشته کنکور دکتری
یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در سال ۹۶ نسبت به سال های قبل ایجاد شده است ادغام کنکور دکتری دانشگاه سراسری با دانشگاه آزاد است به این مفهوم که دانشگاه آزاد کنکور جداگانه آزمون برگزار نمی کند و یک آزمون یکپارچه برگزار می شود که برای سنجش دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد مورد ارزیابی قرار میگیرد و تنها فرآیند انتخاب رشته دانشگاه دولتی با دانشگاه آزاد متفاوت است .
جهت انتخاب رشته کنکور دکتری تنها لازم است که در سر جلسه آزمون حضور فیزیکی داشته و برای شما کارت ورود به جلسه صادر شده باشد به این ترتیب شما شرایط انتخاب رشته را احراز می نمایید،اما سازمان سنجش در کارنامه داوطلبان تفاوتی بین دوره های موجود برای انتخاب رشته قائل شده است بدین مفهوم که چنانچه داوطلب نمره قابل قبولی کسب نموده باشد در دوره های روزانه مجاز شده است و داوطلبان با نمره پایین تر در دوره روزانه مجاز به انتخاب رشته نمی باشد در نتیجه تمامی شرکت کنندگان در آزمون دکتری ۹۶ در تمامی دوره های شبانه، پردیس خودگردان،غیرانتفاعی و مجازی مجاز به انتخاب رشته هستند وتنها تفاوت برای رتبه های برتر جهت دوره روزانه است.

روش انتخاب رشته کنکور دکتری
در کنکور دکتری داوطلب ۵۰ گزینه برای انتخاب پیش روی خود دارد و برای پرکردن این هرکدام از این انتخاب ها بایستی دلیل منطقی وجود داشته باشد تا به تبع آن ریسک لیست انتخاب رشته کاهش یابد و شانس قبولی داوطلب افزایش یابد در آزمون دکتری برای پر کردن لیست انتخاب رشته اولویت اول شما بایستی علاقه شخصی خودتان به شهر و گرایش باشد یعنی در گام اول تنها بر اساس علاقه شخصی به پر کردن انتخاب ها بپردازید اما این علاقه باید تا جایی منطقی باشد که شانس قبولی را تحت الشعاع قرار ندهد برای واضح شدن روش انتخاب رشته الگوریتم زیر را ارائه می دهیم:
پر کردن ۱۰ انتخاب اول بر اساس علاقه و کاملا خوشبینانه
در این ۱۰ انتخاب کاملا می توانید بلند پروازانه رفتار کنید و گزینه های موجود را بر اساس میل و علاقه شخصی خودتان پر کنید حتی اگر حس میکنید نمره قبولیتان پایین است، این ۱۰ انتخاب برای داوطلبانی که در دوره های روزانه مجاز شده اند می تواند جذاب باشد زیرا در سال های گذشته تجربه ما نشان داده است که این دسته از عزیزان در برخی از انتخاب های خوشبینانه خود نیز پذیرفته شده اند.

اصلاح یک باور غلط
گاه از گوشه و کنار می شنویم که اگر داوطلبی دانشگاهی را در انتخاب اول خود بزند در حالیکه شانس بسیار پایینی برای قبولی در آن انتخاب دارد شانس او برای انتخاب های بعدی کم می شود!! اگر شما نیز جز این دسته هستید باید بدانید که این باور از پایه غلط است و انتخاب رشته باید بر اساس علاقه باشد.

پر کردن انتخاب های ۱۱ الی ۴۰ بر اساس نمره قبولی و کاملا منطقی
این انتخاب ها در واقع ستون اصلی انتخاب رشته شما را تشکیل می دهد و بر اساس نمره کسب شده در کنکور است ، سوالی که در این میان پیش می آید این است که انتخاب منطقی را چگونه باید تشخیص داد؟ پاسخ بسیار ساده است ، انتخاب منطقی انتخابی است که داوطلبان سال های گذشته با نمره شما در آن کد رشته محل ها پذیرفته شده اند برای اطلاع از این انتخاب ها می توانید سوالات خود را با مشاوران حامی در میان بگذارید.

پر کردن انتخاب های ۴۱ الی ۵۰ بر اساس بالا رفتن شانس و کاملا بدبینانه
این قسمت همانطور که از اسمش پیداست بدبینانه است یعنی شما باید کد رشته محل هایی را انتخاب کنید که در آنها داوطلبان سال قبل با نمره پایین تر از شما قبول شده اند این انتخاب ها تنها به عنوان راهی است که قبولی خود را تضمین کنید فقط باید حواستان باشد که در انتخاب های بدبینانه دوره های روزانه را با میل شخصی انتخاب کنید زیرا در صورت قبولی و عدم ثبت نام از کنکور سال بعد محروم خواهید بود.

مصاحبه آزمون دکتری
پس از آنکه انتخاب رشته اولیه خود را تکمیل نمودید بایستی منتظر اطلاعیه سازمان سنجش باشید تا ببینید از میان لیست ۵۰ تایی خود کدام دانشگاه ها داوطلبان را به چه شرایطی دعوت به مصاحبه نموده اند ،معمولا دانشگاه ها یک حد را برای نمره در نظر می گیرند و داوطلبان بالاتر از آن نمره را دعوت به مصاحبه می کنند پس از مراجعه حضوری داوطلب در روزهای اعلام شده توسط دانشگاه نتیجه نهایی آزمون از طریق تلفن و یا پست الکترونیک به اطلاع داوطلب خواهد رسید.
برای اطلاع بیشتر از مصاحبه دانشگاه سراسری به مقاله “مصاحبه کنکور سراسری” مراجعه کنید.
همچنین برای اطلاع از انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به مقاله “انتخاب رشته دکتری آزاد” مراجعه نمایید.
ويرايش توسط majidmerati : يك ساعت پيش در ساعت 03:01 PM
majidmerati هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
ويژه, اخبار, ارشد, دكتري

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 04:23 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.