آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی - صفحه 172
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > هنر و سینما > ترانه و موسیقی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

ترانه و موسیقی بحث و گفتگو و تبادل اطلاعات در زمینه موسیقی

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-19-2012  
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Icon17 آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی

درود بر دوستان و هم میهنان عزیز و مهربانم. در این جا آثاری را قرار داده ام که حاصل نزدیک به بیست سال از زندگی من بوده اند و برای به ثمر رسیدن تک تک آن ها سال ها بی وقفه و شبانه روز، زحمت کشیده ام. این آهنگ ها اکنون و کاملا به طور رایگان در اختیار شما عزیزانم قرار می گیرد تا با بهترین کیفیت آن ها را داشته باشید و با شنیدنشان خاطرات خوب و زیبایی بسازید، هم چنین می توانید این آهنگ ها را به دوستان و عزیزانتان نیز هدیه کنید. برای من به عنوان خواننده و آهنگسازی که سالها به صورت علمی و کلاسیک به کار موسیقی مشغول هستم افتخار بزرگی است که با صدایم و آثارم به شما هم میهنان مهربانم خدمتی هرچند کوچک و ناقابل کرده باشم. در نظر داشته باشید که پیام های پر از مهر و محبت شما برای این هنرمند کوچکتان، گرانبهاترین و ارزنده ترین هدیه است. امیدوارم روزی فرا برسد که هنر موسیقی در کشور عزیز ما به جایگاهی که واقعا لیاقتش را دارد دست یابد.

با سپاس بی انتها؛
محمد امیدوار تهرانی

--------------------------------------------------------------------------------------
آلبوم ها به ترتیب، از آخرین (جدیدترین) به قدیمی ترین:

آلبوم شماره ی 8- (در امتدادِ راهِ شب...) (شروع پروژه سال 1388 اتمام پروژه سال 1394) آماده شده برای بهارِ سال 1395

لیبل و برچسب موقت برای آلبوم در امتدادِ راهِ شب...

آهنگ شماره ی 1: خونه

آهنگ شماره ی 2: مسافر

آهنگ شماره ی 3: پرنده

آهنگ شماره ی 4: راهِ شب

آهنگ شماره ی 5: یکی بود یکی نبود

آهنگ شماره ی 6: روزگار

آهنگ شماره ی 7: شهرِ من

آهنگ شماره ی 8: حسرت دیدار

آهنگ شماره ی 9: در امتدادِ پائیز (Along with the fall)

و پشت صحنه های ضبط آلبوم در امتدادِ راهِ شب...

--------------------------------------------------------------------------------------

آلبوم شماره ی 7- (با تو...) (شروع پروژه سال 1375 اتمام پروژه سال 1394)

لیبل و برچسب موقت برای آلبوم با تو...

آهنگ شماره ی 1: دُرنا (قطعه ی محلی)

آهنگ شماره ی 2: با تو

آهنگ شماره ی 3: زنده باد زندگی

آهنگ شماره ی 4: شرفِ من (میهن)

آهنگ شماره ی 5: زمستون

آهنگ شماره ی 6: شب سرد تنهایی

و پشت صحنه های ضبط آلبوم با تو...

آلبوم شماره ی 6- (اشتباهی...) (شروع پروژه سال 1392 اتمام پروژه سال 1394)

لیبل و برچسب آلبوم اشتباهی (طراحی از جناب آقای ملک ثابت عزیز)

آهنگ شماره ی 1: آکاپلای ترانه ی ایران (با همکاری گروه کُر قاصدک)

آهنگ شماره ی 2: گل تنها

آهنگ شماره ی 3: قصّه ی فردا

آهنگ شماره ی 4: اشتباهی

آهنگ شماره ی 5: سهم ما

آهنگ شماره ی 6: باغ آرزو

آهنگ شماره ی 7: خاطرات (موسیقی بدون کلام)

DEMO دموی آلبوم "اشتباهی..."

و پشت صحنه های ضبط آلبوم آشتباهی...

آلبوم شماره ی 5- (منو بشناس...) (شروع پروژه سال 1375 اتمام پروژه سال 1393)

لیبل و برچسب آلبوم منو بشناس (طراحی از آقای مسعود یزدی نژاد عزیز)

آهنگ شماره ی 1: ماهِ نقره ای

آهنگ شماره ی 2: برکه ی عشق

آهنگ شماره ی 3: سیب و آئینه

آهنگ شماره ی 4: دریا

آهنگ شماره ی 5: کلبه ی متروک

آهنگ شماره ی 6: منو بشناس

و پشت صحنه های ضبط آلبوم منو بشناس...

آلبوم شماره ی 4- (رازتنهایی...) (شروع پروژه سال 1376 اتمام پروژه سال 1392)

لیبل و برچسب آلبوم راز تنهایی

آهنگ شماره ی 1: زندگانی

آهنگ شماره ی 2: ویرونه

آهنگ شماره ی 3: عزیز دل شکسته

آهنگ شماره ی 4: فردا

آهنگ شماره ی 5: راز تنهایی

آهنگ شماره ی 6: کویر (با ترانه ی زیبا و بی نظیری از خاتون خوابگاه خدا)

آهنگ شماره ی 7: شعر فریاد

آهنگ شماره ی 8: بن بست

و پشت صحنه های ضبط آلبوم راز تنهایی...

آلبوم شماره ی 3- (پرستوی مهاجر...) (شروع پروژه سال 1375 اتمام پروژه 1391)

لیبل و برچسب آلبوم پرستوی مهاجر

آهنگ شماره ی 1 : پرستوی مهاجر

آهنگ شماره ی 2 : درخت احساس

آهنگ شماره ی 3 : فصل آغاز

آهنگ شماره ی 4 : دنیا اینجور نمی مونه

آهنگ شماره ی 5 : بیقرار

آهنگ شماره ی 6 : غنچه

آهنگ شماره ی 7 : ایران من

آهنگ شماره ی 8 : کاش...

و پشت صحنه های ضیط آلبوم پرستوی مهاجر...

------------------------------------------------------------------------------------

آلبوم شماره ی 2- (تمنا...) (شروع پروژه سال 1385 اتمام پروژه سال 1389)

لیبل و برچسب آلبوم تمنا

آهنگ شماره ی 1 : تمنا

آهنگ شماره ی 2 : چشمه ی آئینه

آهنگ شماره ی 3 : مادر

آهنگ شماره ی 4 : مهر سرنوشت

آهنگ شماره ی 5 : رهایم کن

آهنگ شماره ی 6 : رویای زیبا

و پشت صحنه های ضبط آلبوم تمنا...

دوستان گرامی تمامی فایل های فوق در سایت مدیافایر قرار گرفته اند؛ با این وجود، دوستان عزیزی که مشکل دانلود دارند می توانند از طریق وبسایت شخصی خود من نیز اقدام به دانلود با لینک مستقیم نمایند. (البته تمامی آثار فوق در سایت بنده نیستند و به امید خدا به مرور قرار خواهندگرفت) آدرس وبسایت من:

http://omidvartehrani.ir/

مجموعه ی "آلبوم اول" و همچنین تک آهنگ هایی که برای تیتراژ چند فیلم خوانده ام و مجموعه ی کارهای صدا و سیما و آثار دوصدایی با دوستان هنرمند دیگرم نیز موجود هست که در صورت گرفتن رضایت و جلب نظر این دوستان در اختیار هم میهنان عزیزم قرار خواهد گرفت.

بی صبرانه در انتظار دریافت پیام های سرشار از محبت شما بزرگواران خواهم بود.

محمد امیدوار تهرانی

ويرايش توسط Rayan : 03-09-2016 در ساعت 04:31 AM دليل: بروزرسانی
alone_composer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
256 نفر نوشته را پسندیده اند
100percentsaeid, 30morgh-m-gh, 313313h, 3ied, 4bahar, abbasali1350, abjiz-1, Admin, adminirani, afrasiab, afsaneh61, AFSANTIN, Alamatesoal, Alberta, alishow45, alivw71, Amir-nasooz, amirshakori, annasophia, Antonio*, Ara, ariobetis, ariya13, Arkana, arman1939, Armin58, arnold, aryana621, asad110, asasan, ascent, Asemanabi, atlas_ha78, AtriN, avesta159, aviator, avini, ayatay_25, badbug, baharan358, Banoo, banoo1, beacon, bella, best_lover, biseda2, bita68, blackswan, blueeagleone, bollywood, boosal, Brandon, c.x.x, ceshibel, Death_Angel, Delane_banoo, demis, desert.girl, desertrose60, dilak, easternlady, Eclipse, erfan_77, Eybaba, far-k, farhad_h, Folaani, forogh99, fouliya, GALAXY, gharibion, ghparvaneh, gilda123, goldeagle, gom_jeshk, hadi67, hadiss, hadis_a, hadixy, haghnegar, hamed1988, hamed61, Hanna, hany13, hasan23, hashem1359, hasti21, hayla, heavenly, hengameh1, hengameh_24, hesam19, hese_mobham, heyfenan, history, Hoda, holo0o, hossein-a, hosseincheraghi, ice_girl, ich-liebe-dich, iman_ava, imp4ct, inspector, iren, irsa, jaleel2007, kambizmovahedi, kazem21, kharaghani, khastetarin, khatoon, kian-aria, kimiagar, kiumarsgamer, knight, l-lamidak, Leonardo, lidaaa, lost_love, lovelylove, m-----h, m64am53d, mahtab71, mahvash22, mamankhanum, marasiali, MARC, marde_barani, Marjaan, marjan1, marshal16, MARY-KHOSH, masoudyazdi, masti_tak, matisa, medrik, mehrdad_aria, meysam-c4, meysam.p, Meysam20emineNt, mhd1378, mhjhammihan, MilMan, Miss.SheydA, mmoein2013, moha, mohaddeseh, Mohamad11, mohamedreza, mohammadkkk, mohiy, mojtabaw000w, mokhzan, molana, momoosh, moshool, mph1, mr.cloudy, mr.malekian, mroam777, mstschp, m_abraham, nader1368, nameless, nami_köln, narsiss, Navid_N, Night, nightowl, niloo_tanha, noghte, nopq, nvvn, omid-composer, Opal, paeiz, Parand, parasto_s, parisaaa, parnia20, parsigu, pary66, paskal, pasta, pejman68, persian.ir, persian_girl, raahaa, rahgoozar, railroad, rana1375, rango, realworld_but, redclouds, respina60, reza81, reza_soldier, ROCK_2008, romiina, ronas.ara, rozana, ruya, saeedhashemee, safa22, saghikhamosh, sahar20, sajjadmolavi, salmaan, Sanam, saraunique, sarnavesht, saye26, sayeaftab, se7en, searcher, sepantman, setare1988, setareh11500, shadab, shadow.world, shahab, shahryar52, shikpo0sh, shimli, shirinb, snowqueen, soheila24, soleness, sonny, soostak, ss8248, stimeboard, sun_boy2, tahora, taj24, taksis, tanha1367, tarikhnevis, tayebe_abi, team_sar_dadbin, tern, tertullian, Toktam, tottoro, undead_knight, vesal5, wild-dance, yadearash, yare-emam, yazahra02, zahra1391, zare, zari7, zeynab., zibo
قديمي يك هفته پيش   #2566 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی

خوب دوستان عزیز خیلی سریع بپردازیم به دومین ترانه از آلبوم "تمنا" به شرح زیر...
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #2567 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

2) چشمه‌ی آئینه

خوب بعد از گذر از آهنگ تمنا، سفر خود را در آلبوم تمنا ادامه می دهیم و می رسیم به دومین آهنگ در این آلبوم، آهنگی با نام: چشمه ی آیینه با شعری از خانم اقدس گودرزی و آهنگسازی و تنظیم من که این کار نیز در استودیوی دوست هنرمند و عزیزم آقای مهندس حمید شاه میرزایی ضیط شده است. تاریخ ضبط این کار سال 1387 است.

این آهنگ اگر چه از امید به زندگی می گوید و شعر بسیار بسیار زیبای خانم گودرزی سراسر امید و امیدواری را منتقل می سازد، اما برای من یاداور خاطراتی تلخ و ناخوشایند است... این آهنگ را به سفارش صدا و سیمای مرکز تهران ساختم اما آنها با اینکه کار را تایید کرده بودند امتیازش را... بگذریم خیلی درد و دل ها را نمی شود در این جا نوشت.

امیدوارم برای شما این آهنگ شروعی باشد از نقش بستن خاطراتی زیبا و امیدوار کننده.

قديمي يك هفته پيش   #2568 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

چشمه ی آئینه
تازه شو مثل نسیم، آهنگ صحرا کن بیا
رود باش از خود رها شو، قصد دریا کن بیا
از حصار تن گذر کن، بگذر از تردیدها
لحظه های آسمانی را تمنا کن بیا.... بیا....
مانده ای بی خویش و زنجیر است بر پای دلت
دستی از همت بر آور، شور بر پا کن بیا
از کران تا بی کران آسمان پرواز کن
هر کجا خورشید سر زد، رو به آنجا کن بیا
هر کجا خورشید سر زد، رو به آنجا کن بیا... بیا...
تازه شو مثل نسیم، آهنگ صحرا کن بیا
رود باش از خود رها شو، قصد دریا کن بیا
از حصار تن گذر کن، بگذر از تردیدها
لحظه های آسمانی را تمنا کن بیا.... بیا....

ترانه سرا: اقدس گودرزی
آهنگساز و تنظیم کننده: محمد امیدوار تهرانی
خواننده: محمد امیدوار تهرانی – آلبوم: تمنا (آهنگ شماره ی 2)

ويرايش توسط alone_composer : 6 روز پيش در ساعت 12:23 AM
قديمي يك هفته پيش   #2569 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

و این نیز آهنگ چشمه‌ی آئینه:

2- Chashme Aeene Mohammad Omidvar Tehrani (128k)
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #2570 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

behrooz34's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام اقای امیدوار تهرانی بسیار عزیز
کم و بیش کارای شما دنبال میکنم برخی کاراتون برای من خیلی ارزشمنده
ولی نمیدونم چرا اینبار احساس کردم صداتون روی موسقی نشسته من خیلی اشنایی با اصطلاحات موسقی ندارم ولی صداتون خیلی بولد تو این ترانه انگار جدا از موسقیه ، خسارت بنده رو ببخشید ولی در کل من از طرفداران ترانه های شما هستم دمتون گرم ایول
behrooz34 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #2571 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Icon17 پاسخ : آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی

نوشته اصلي بوسيله behrooz34 نمايش نوشته ها
سلام اقای امیدوار تهرانی بسیار عزیز
کم و بیش کارای شما دنبال میکنم برخی کاراتون برای من خیلی ارزشمنده
ولی نمیدونم چرا اینبار احساس کردم صداتون روی موسقی نشسته من خیلی اشنایی با اصطلاحات موسقی ندارم ولی صداتون خیلی بولد تو این ترانه انگار جدا از موسقیه ، خسارت بنده رو ببخشید ولی در کل من از طرفداران ترانه های شما هستم دمتون گرم ایول
درود بر شما آقا بهروز بسیار عزیز.

باعث افتخارم هست که ترانه های بنده را گوش می کنید. خیلی خیلی ممنونم از محبت شما.

در مورد انتقاد کاملا حق با شماست و این نشان از گوش حساس و دقیق شما هم وطن عزیزم دارد. آهنگ "چشمه ی آیینه" سال ها قبل (نزدیک به ده سال پیش) در استودیوی سازمان صدا و سیما ضبط شده است و احتمالا دلیل تفاوت در نوع میکروفون و صدابرداری و احیانا حتی نوع میکس با سایر کارهای بنده مخصوصا آن هایی که از نظر زمانی، جدیدتر از این آهنگ هستند به طرز کاملا محسوسی متفاوت است. از دقت نظر شما بی نهایت ممنونم و تلاش خواهم کرد تا روز به روز بیشتر بتوانم حرف دل شما هم وطنان عزیزم را بیان کنم.

یک دنیا ممنونم
قديمي يك هفته پيش   #2572 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

haghnegar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام آقای امیدوار
آهنگ چشمه آیینه خیلی لطیف و زیبا بود و صدای شما جلوه بیشتری به این آهنگ داده
فقط کاش میشد بعد از این سالها، یکبار ریمیکس و تنظیم مجدد شود چون حس میکنم سازبندی کار یکمقدار حس آهنگ را زخمی میکند.... البته شما خودتان متخصص هستید و من اطلاع موسیقایی ندارم اما به عنوان یک مخاطب گمان میکنم اگر همین آهنگ مقداری ترمیم شود و سازبندی کمی تغییر کند، با همین ملودی و صدا میتواند امروز کاری فوق‌العاده جذاب بشود
haghnegar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #2573 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Icon17 پاسخ : آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی

نوشته اصلي بوسيله haghnegar نمايش نوشته ها
سلام آقای امیدوار
آهنگ چشمه آیینه خیلی لطیف و زیبا بود و صدای شما جلوه بیشتری به این آهنگ داده
فقط کاش میشد بعد از این سالها، یکبار ریمیکس و تنظیم مجدد شود چون حس میکنم سازبندی کار یکمقدار حس آهنگ را زخمی میکند.... البته شما خودتان متخصص هستید و من اطلاع موسیقایی ندارم اما به عنوان یک مخاطب گمان میکنم اگر همین آهنگ مقداری ترمیم شود و سازبندی کمی تغییر کند، با همین ملودی و صدا میتواند امروز کاری فوق‌العاده جذاب بشود
سلام بر حق نگار عزیزم

دلم بسیار برای شما تنگ شده بود دوست عزیزم.

کاملا حق با شماست ارکستراسیون و تکنولوژی ساخت و ضبط این ترانه قدیمی است. اما در همان زمان بهترین کاری که از دستم بر می آمد را برایش انجام دادم. راستش این آهنگ حاوی داستانی بسیار تلخ است که نمی دانم اینجا بنویسم یا نه. اما به طور خلاصه من این کار را به سفارش صدا و سیمای تهران ساختم و شعر این اثر مربوط به خودشان می شد و حتی ارکستری که باید کار را اجرا می کردند نیز همین طور. در آنجا روال به این صورت است که آهنگساز مورد تاییدشان ابتدا باید شعری (از اشعار تایید شده توسط خود شورایشان) انتخاب کند و بعد 10 روز به او فرصت می دهند که ملودی را بنویسد. بعد از ده روز اگر تصویب شد حدود 20 روز به آهنگساز فرصت می دهند که "کل ارکستر" را نت نویسی (تنظیم) کند. پروسه ای که بسیار ریاضی وار و وقت گیر است و 20 روز کمی برای این کار زمان محدودی بود... حاصل این همه نت نویسی چیزی بین 20 الی 40 صفحه ی نت شده بود که برایتان می فرستم. من راس تایم مقرر کار را برایشان فرستادم و ابتدا تصویب شد... ولی بعد درست هنگامی که می خواستم به تهران بیایم زنگ زدند و گفتند رد شده!! چندین ماه پیگیری کردم و بی نتیجه بود.... به چه کسانی نامه نوشتم... بعدا فهمیدم این دوستان بدون اینکه من بفهمم احتمالا سهوا همین شعر را به یک آهنگساز دیگر نیز به طور موازی داده بودند!!! و چون نمی شد که دونسخه از یک شعر آهنگسازی شود کار مرا رد کردند. یک عذرخواهی خشک و خالی هم از من نشد... هنوز هم گاها آن نسخه ی دیگر را از رادیو می شنوم و آه می کشم.... خیلی برایش زحمت کشیده بودم. نت ها را تایپ کرده بودم و با عشق مرتب کرده بودم.... خلاصه اینکه چشمه ی آیینه اگرچه از امید می گوید ولی برای من داغ بزرگی را زنده می کند.

ویرایش:

این 16 صفحه از نت هایی است که برای ارکستر نوشتم:
http://s9.picofile.com/file/83136754...Aaene.pdf.html

ممنونم دوست خوبم

ويرايش توسط alone_composer : يك هفته پيش در ساعت 05:53 PM
قديمي يك هفته پيش   #2574 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

haghnegar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله alone_composer نمايش نوشته ها
سلام بر حق نگار عزیزم

دلم بسیار برای شما تنگ شده بود دوست عزیزم.

کاملا حق با شماست ارکستراسیون و تکنولوژی ساخت و ضبط این ترانه قدیمی است. اما در همان زمان بهترین کاری که از دستم بر می آمد را برایش انجام دادم. راستش این آهنگ حاوی داستانی بسیار تلخ است که نمی دانم اینجا بنویسم یا نه. اما به طور خلاصه من این کار را به سفارش صدا و سیمای تهران ساختم و شعر این اثر مربوط به خودشان می شد و حتی ارکستری که باید کار را اجرا می کردند نیز همین طور. در آنجا روال به این صورت است که آهنگساز مورد تاییدشان ابتدا باید شعری (از اشعار تایید شده توسط خود شورایشان) انتخاب کند و بعد 10 روز به او فرصت می دهند که ملودی را بنویسد. بعد از ده روز اگر تصویب شد حدود 20 روز به آهنگساز فرصت می دهند که "کل ارکستر" را نت نویسی (تنظیم) کند. پروسه ای که بسیار ریاضی وار و وقت گیر است و 20 روز کمی برای این کار زمان محدودی بود... حاصل این همه نت نویسی چیزی بین 20 الی 40 صفحه ی نت شده بود که برایتان می فرستم. من راس تایم مقرر کار را برایشان فرستادم و ابتدا تصویب شد... ولی بعد درست هنگامی که می خواستم به تهران بیایم زنگ زدند و گفتند رد شده!! چندین ماه پیگیری کردم و بی نتیجه بود.... به چه کسانی نامه نوشتم... بعدا فهمیدم این دوستان بدون اینکه من بفهمم احتمالا سهوا همین شعر را به یک آهنگساز دیگر نیز به طور موازی داده بودند!!! و چون نمی شد که دونسخه از یک شعر آهنگسازی شود کار مرا رد کردند. یک عذرخواهی خشک و خالی هم از من نشد... هنوز هم گاها آن نسخه ی دیگر را از رادیو می شنوم و آه می کشم.... خیلی برایش زحمت کشیده بودم. نت ها را تایپ کرده بودم و با عشق مرتب کرده بودم.... خلاصه اینکه چشمه ی آیینه اگرچه از امید می گوید ولی برای من داغ بزرگی را زنده می کند.

ویرایش:

این 16 صفحه از نت هایی است که برای ارکستر نوشتم:
Cheshme Va Aaene

ممنونم دوست خوبم
متأسف شدم اما از صداوسیما تعجب نمی کنم... صداوسیما قتلگاه استعدادهاست و مرکز رانت و رابطه
ملودی آهنگ فوق العاده زیباست... کاش فرصتی فراهم شود (و البته امکانات کافی) تا دوباره این ملودی اجرا شود چون حقیقتاً من از شنیدنش لذت بردم
haghnegar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #2575 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

3) مادر

مادر" آهنگی است که در سال 1388 ترانه ی زیبای آن را از واحد شعر و موسیقی سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی دریافت کردم. ترانه سرای این کار آقای مهدی جهاندار هستند. آهنگسازی و تنظیم اثر را خودم بر عهده داشته ام.

نکته ی جالب این است که درست به فاصله ی کوتاهی و تقریبا همزمان با آهنگسازی و نوشتن نت های آهنگ "مادر" مشغول کار بر روی پروژه ای دیگر نیز بودم. قرار بود آهنگ تیتراژ پایانی فیلم زیبای "میم مثل مادر" را برای یک گروه سرود از کودکان و نوجوانان مشهدی باز تنظیم کنم. این موضوع باعث شد که با اینکه زیاد اهل فیلم نیستم، کل فیلم احساسی و زیبای "میم مثل مادر" را ببینم... فیلمی که مثل خیلی افراد دیگر اشک های مرا نیز جاری کرد. بدون شک پروردگار بزرگم کاری کرد که این دو کار همزمان با هم اتفاق بیفتد از این رو آهنگ "مادرم" ملودیهایی دارد که هنوز هم اشک مرا در می آورند... ملودی هایی احساسی با سازهایی زیبا.

جا دارد از دوست عزیزم استاد امیرحسین اسکندری بابت نواختن سازهای ایرانی (سه تار و کمانچه) در این آهنگ تشکر کنم. ضبط اثر نیز در استودیوی صدا و سیما انجام شده و زیر نظر حمید شاه میرزایی عزیزم.

در این آهنگ لطیف از ساز ویولون سل برای نشان دادن شخصیت گرم و مهربان مادر استفاده کرده ام و پیانویی که راوی قصه است نیز به همراه ساز ابوا و ارکستر سازهای زهی فضایی خیال انگیز و عاشقانه برای مادر می سازند.
این آهنگ را برای همیشه تقدیم می کنم به مادر عزیزم که بسیار بسیار دوستش دارم...
قديمي يك هفته پيش   #2576 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مادرم
آرامشی به وسعت صحراست مادرم
آغوش بی کرانه ی دریاست مادرم
مثل ستاره در شب یلدا که بی دریغ
تا صبح می درخشد و زیباست مادرم
زیباست مادرم...
یک سینه درد دارد و آهی نمی کشد
چون کوه پایدار و شکیباست مادرم
شب های رنج و غم چه کسی می نوازدم؟
هر جاست اشک های من، آن جاست مادرم
هر شب پس از نماز، دعا می کند مرا
در فکر روز مباداست مادرم
زیباست مادرم، شکیباست مادرم...
یک سینه درد دارد و آهی نمی کشد
چون کوه پایدار و شکیباست مادرم
شب های رنج و غم چه کسی می نوازدم؟
هر جاست اشک های من، آن جاست مادرم
هر شب پس از نماز، دعا می کند مرا
در فکر روز مباداست مادرم
زیباست مادرم، شکیباست مادرم...

ترانه سرا: مهدی جهاندار
آهنگساز و تنظیم کننده: محمد امیدوار تهرانی
خواننده: محمد امیدوار تهرانی – آلبوم: تمنا (آهنگ شماره ی 3)

ويرايش توسط alone_composer : 6 روز پيش در ساعت 12:21 AM
قديمي يك هفته پيش   #2577 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

و این نیز آهنگ مادر، امیدوارم از شنیدن آن لذت ببرید:

3- Maadaram Mohammad Omidvar Tehrani (128k)

قديمي 6 روز پيش   #2578 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسیار خوب دوستان عزیز، حال بپردازیم به بررسی آهنگ بعدی در آلبوم قدیمی تمنا. با ذکر این نکته که جای خانم "وصال" عزیز از کاربران قدیمی واقعا خالی است ایشان آهنگ مادر بنده را دوست داشتند و همیشه نسبت به آن ابراز لطف می کردند. امیدوارم هر کجا که هستند موفق و پیروز باشند.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 6 روز پيش   #2579 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

4) مُهرِ سرنوشت

دوستان گرامی برویم سراغ کار چهارم از آلبوم شش آهنگه ی "تمنا"

کاری با نام: مهر سرنوشت که شعری تلخ دارد...

داستان این کار چنین است که در سال 1388 آقای خسرو مشعوف عزیز -دوست آهنگسازم- ایده های خود را از روی کاغذ تبدیل به آهنگی جدید ساخت و من بعد از شنیدن این کار بسیار آن را پسندیدم. ایشان این کار را بر مبنای شعری دیگر ساخته بودند که قبلا آهنگساز دیگری روی آن شعر آهنگسازی کرده بودند. من از آقای مشعوف در خواست کردم که این موسیقی زیبا حیف است و بیاییم ترانه ای نو و جدید بر روی آن قرار بدهیم. این کار بسیار سخت است و البته توجیه ندارد چراکه به دلیل تلفیق صحیح شعر و موسیقی معمولا باید بر روی ترانه آهنگ ساخته شود و نه بالعکس.

این کار سخت تنها از عهده ی دوست شمالی هنرمند و عزیزم جناب آقای روح الله سایری عزیز بر می آمد. از این رو با ایشان تماسی برقرار کردیم و ملودی را برایشان فرستادیم و ایشان هم با هنر والای خود ما را یاری کردند. کار در ابتدا پایان نداشت و ناقص بود. به همراه آقای مشعوف عزیز پایان کار را طراحی کردیم و من در استودیو آن را خواندم. کاری شد با نام "مهر سونوشت" که امیدوارم از شنیدن آن لذت ببرید.

نوشته را پسندیده است :
قديمي 6 روز پيش   #2580 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مُهر سرنوشت

نازنینم واژه ی (ما)، واسه من خیلی زیاده
تو یه دریای قشنگی، هستی من یه سرابه... یه سرابه...

از تموم دار دنیا، واسه تو هیچی ندارم
غیر دستایی که با عشق، واسه تو هدیه میارم... واسه تو هدیه میارم
تو یه دریای قشنگی، هستی من یه سرابه... هستی من یه سرابه
میشه از این دوری تلخ، انتهای راهو فهمید
مُهر داغ سرنوشتو، باید عاجزانه بوسید

فکر من نباش عزیزم، دلخوشیهات آرزمه
فکر این نباش که بی تو، چه شبایی رو به رومه...
تو بیا واسه همیشه، خط بکش رو باور من
من می گم: سفر سلامت، ای تو عشق آخر من... ای تو عشق آخر من

از تموم دار دنیا، واسه تو هیچی ندارم
غیر دستایی که با "عشق"، واسه تو هدیه میارم... واسه تو هدیه میارم
تو یه دریای قشنگی، هستی من یه سرابه... هستی من یه سرابه
میشه از این دوری تلخ، انتهای راهو فهمید
مُهر داغ سرنوشتو، باید عاجزانه بوسید...

ترانه سرا: روح الله سایری
آهنگساز و تنظیم کننده: خسرو مشعوف
خواننده: محمد امیدوار تهرانی – آلبوم: تمنا (آهنگ شماره ی 4)

ويرايش توسط alone_composer : 6 روز پيش در ساعت 12:23 AM
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
موسیقی, محمد, آثار, امیدوار, اجرای, تهرانی

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال