آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی - صفحه 235
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > هنر و سینما > ترانه و موسیقی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

ترانه و موسیقی بحث و گفتگو و تبادل اطلاعات در زمینه موسیقی

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-19-2012  
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Icon17 آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی

درود بر دوستان و هم میهنان عزیز و مهربانم. در این جا آثاری را قرار داده ام که حاصل نزدیک به بیست و دو سال از زندگی من بوده اند و برای به ثمر رسیدن تک تک آن ها سال ها بی وقفه و شبانه روز، زحمت کشیده ام. این آهنگ ها اکنون و کاملا به طور رایگان در اختیار شما عزیزانم قرار می گیرد تا با بهترین کیفیت آن ها را داشته باشید و با شنیدنشان خاطرات خوب و زیبایی بسازید، هم چنین می توانید این آهنگ ها را به دوستان و عزیزانتان نیز هدیه کنید. برای من به عنوان خواننده و آهنگسازی که سالها به صورت علمی و کلاسیک به کار موسیقی مشغول هستم افتخار بزرگی است که با صدایم و آثارم به شما هم میهنان مهربانم خدمتی هرچند کوچک و ناقابل کرده باشم. در نظر داشته باشید که پیام های پر از مهر و محبت شما برای این هنرمند کوچکتان، گرانبهاترین و ارزنده ترین هدیه است. امیدوارم روزی فرا برسد که هنر موسیقی در کشور عزیز ما به جایگاهی که واقعا لیاقتش را دارد دست یابد.

با سپاس بی انتها؛
محمد امیدوار تهرانی

--------------------------------------------------------------------------------------
آلبوم ها به ترتیب، از آخرین (جدیدترین) به قدیمی ترین:

آلبوم شماره ی 10- (معجزه ی عشق...) (شروع پروژه سال 1377 اتمام پروژه سال 1396) آماده شده برای بهارِ سال 1397
در این آلبوم از اشعار شاعران بلند مرتبه ای چون خیّام، قیصر امین‌پور و فروغ فرّخ‌زاد بهره گرفته شده:

لیبل و برچسب آلبوم معجزه ی عشق...

آهنگ شماره ی 1: خیام

آهنگ شماره ی 2: دل و دست

آهنگ شماره ی 3: فلسفه ی ساده

آهنگ شماره ی 4: معجزه ی عشق

آهنگ شماره ی 5: صدا

آهنگ شماره ی 6: سوال ؟

و پشت صحنه های ضبط آلبوم معجزه ی عشق...

--------------------------------------------------------------------------------------

آلبوم شماره ی 9- (قصّه های رنگی...) (شروع پروژه سال 1392 اتمام پروژه سال 1395) آماده شده برای بهارِ سال 1396

لیبل و برچسب موقت برای آلبوم قصّه های رنگی...

آهنگ شماره ی 1: انسانم آرزوست (دو صدایی با "سپهر")

آهنگ شماره ی 2: افسوس (شعری از استاد سرفراز)

آهنگ شماره ی 3: مرهم

آهنگ شماره ی 4: گره کور

آهنگ شماره ی 5: پری کوچک

آهنگ شماره ی 6: شورِ شکفتن

آهنگ شماره ی 7: انسانم آرزوست (قصه های رنگی) - بدون کلام

و پشت صحنه های ضبط آلبوم قصه های رنگی...

آلبوم شماره ی 8- (در امتدادِ راهِ شب...) (شروع پروژه سال 1388 اتمام پروژه سال 1394) آماده شده برای بهارِ سال 1395

لیبل و برچسب موقت برای آلبوم در امتدادِ راهِ شب...

آهنگ شماره ی 1: خونه

آهنگ شماره ی 2: مسافر

آهنگ شماره ی 3: پرنده

آهنگ شماره ی 4: راهِ شب

آهنگ شماره ی 5: یکی بود یکی نبود

آهنگ شماره ی 6: روزگار

آهنگ شماره ی 7: شهرِ من

آهنگ شماره ی 8: حسرت دیدار

آهنگ شماره ی 9: در امتدادِ پائیز (Along with the fall)

و پشت صحنه های ضبط آلبوم در امتدادِ راهِ شب...

آلبوم شماره ی 7- (با تو...) (شروع پروژه سال 1375 اتمام پروژه سال 1394)

لیبل و برچسب موقت برای آلبوم با تو...

آهنگ شماره ی 1: دُرنا (قطعه ی محلی)

آهنگ شماره ی 2: با تو

آهنگ شماره ی 3: زنده باد زندگی

آهنگ شماره ی 4: شرفِ من (میهن)

آهنگ شماره ی 5: زمستون

آهنگ شماره ی 6: شب سرد تنهایی

و پشت صحنه های ضبط آلبوم با تو...

آلبوم شماره ی 6- (اشتباهی...) (شروع پروژه سال 1392 اتمام پروژه سال 1394)

لیبل و برچسب آلبوم اشتباهی (طراحی از جناب آقای ملک ثابت عزیز)

آهنگ شماره ی 1: آکاپلای ترانه ی ایران (با همکاری گروه کُر قاصدک)

آهنگ شماره ی 2: گل تنها

آهنگ شماره ی 3: قصّه ی فردا

آهنگ شماره ی 4: اشتباهی

آهنگ شماره ی 5: سهم ما

آهنگ شماره ی 6: باغ آرزو

آهنگ شماره ی 7: خاطرات (موسیقی بدون کلام)

DEMO دموی آلبوم "اشتباهی..."

و پشت صحنه های ضبط آلبوم آشتباهی...

آلبوم شماره ی 5- (منو بشناس...) (شروع پروژه سال 1375 اتمام پروژه سال 1393)

لیبل و برچسب آلبوم منو بشناس (طراحی از آقای مسعود یزدی نژاد عزیز)

آهنگ شماره ی 1: ماهِ نقره ای

آهنگ شماره ی 2: برکه ی عشق

آهنگ شماره ی 3: سیب و آئینه

آهنگ شماره ی 4: دریا

آهنگ شماره ی 5: کلبه ی متروک

آهنگ شماره ی 6: منو بشناس

و پشت صحنه های ضبط آلبوم منو بشناس...

آلبوم شماره ی 4- (رازتنهایی...) (شروع پروژه سال 1376 اتمام پروژه سال 1392)

لیبل و برچسب آلبوم راز تنهایی

آهنگ شماره ی 1: زندگانی

آهنگ شماره ی 2: ویرونه

آهنگ شماره ی 3: عزیز دل شکسته

آهنگ شماره ی 4: فردا

آهنگ شماره ی 5: راز تنهایی

آهنگ شماره ی 6: کویر (با ترانه ی زیبا و بی نظیری از خاتون خوابگاه خدا)

آهنگ شماره ی 7: شعر فریاد

آهنگ شماره ی 8: بن بست

و پشت صحنه های ضبط آلبوم راز تنهایی...

آلبوم شماره ی 3- (پرستوی مهاجر...) (شروع پروژه سال 1375 اتمام پروژه 1391)

لیبل و برچسب آلبوم پرستوی مهاجر

آهنگ شماره ی 1 : پرستوی مهاجر

آهنگ شماره ی 2 : درخت احساس

آهنگ شماره ی 3 : فصل آغاز

آهنگ شماره ی 4 : دنیا اینجور نمی مونه

آهنگ شماره ی 5 : بیقرار

آهنگ شماره ی 6 : غنچه

آهنگ شماره ی 7 : ایران من

آهنگ شماره ی 8 : کاش...

و پشت صحنه های ضیط آلبوم پرستوی مهاجر...

------------------------------------------------------------------------------------

آلبوم شماره ی 2- (تمنا...) (شروع پروژه سال 1385 اتمام پروژه سال 1389)

لیبل و برچسب آلبوم تمنا

آهنگ شماره ی 1 : تمنا

آهنگ شماره ی 2 : چشمه ی آئینه

آهنگ شماره ی 3 : مادر

آهنگ شماره ی 4 : مهر سرنوشت

آهنگ شماره ی 5 : رهایم کن

آهنگ شماره ی 6 : رویای زیبا

و پشت صحنه های ضبط آلبوم تمنا...

دوستان گرامی تمامی فایل های فوق در سایت مدیافایر قرار گرفته اند؛ با این وجود، دوستان عزیزی که مشکل دانلود دارند می توانند از طریق وبسایت شخصی خود من نیز اقدام به دانلود با لینک مستقیم نمایند. (البته تمامی آثار فوق در سایت بنده نیستند و به امید خدا به مرور قرار خواهندگرفت) آدرس وبسایت من:

http://omidvartehrani.ir/

مجموعه ی "آلبوم اول" و همچنین تک آهنگ هایی که برای تیتراژ چند فیلم خوانده ام و مجموعه ی کارهای صدا و سیما و آثار دوصدایی با دوستان هنرمند دیگرم نیز موجود هست که در صورت گرفتن رضایت و جلب نظر این دوستان در اختیار هم میهنان عزیزم قرار خواهد گرفت.

بی صبرانه در انتظار دریافت پیام های سرشار از محبت شما بزرگواران خواهم بود.

محمد امیدوار تهرانی

ويرايش توسط Rayan : 04-01-2018 در ساعت 05:32 PM دليل: بروزرسانی
alone_composer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
293 نفر نوشته را پسندیده اند
100percentsaeid, 30morgh-m-gh, 313313h, 3ied, 4bahar, abbasali1350, abjiz-1, Admin, adminirani, afrasiab, afsaneh61, AFSANTIN, Alamatesoal, Alberta, alishow45, alivw71, Amir-nasooz, amirshakori, annasophia, Antonio*, Ara, arashb2, ariobetis, ariya13, Arkana, arman1939, Armin58, arnold, arrnold, aryana621, asad110, asasan, ascent, Asemanabi, atlas_ha78, AtriN, avesta159, aviator, avini, ayatay_25, badbug, baharan358, Banoo, banoo1, beacon, bella, best_lover, biseda2, bita68, blackswan, blueeagleone, bollywood, boosal, Brandon, c.x.x, ceshibel, darkmatter, Death_Angel, Delane_banoo, demis, desert.girl, desertrose60, dilak, easternlady, Eclipse, erfan_77, erteash, Eybaba, far-k, farhad_h, Folaani, forogh99, fouliya, GALAXY, gharibion, ghparvaneh, gilda123, goldeagle, golnar75, gom_jeshk, gorbat, hadi67, hadiss, hadis_a, hadixy, haghnegar, hamed1988, hamed61, Hanna, hany13, hasan23, hashem1359, hasti21, hayla, heavenly, hengameh1, hengameh_24, hesam19, hese_mobham, heyfenan, history, Hoda, holo0o, hossein-a, hosseincheraghi, ice_girl, ich-liebe-dich, iman_ava, imp4ct, inspector, iren, irsa, jaffarzade, jaleel2007, jumbo, kambizmovahedi, kasrav, kazem21, kharaghani, khastetarin, khatoon, kian-aria, kimiagar, kiumarsgamer, knight, kouhyar_iran, l-lamidak, Leonardo, lidaaa, lord007, lost_love, lovelylove, lucysagtole, m-----h, m0in, m64am53d, mahgon, mahtab71, mahvash22, majid889, malakut, mamankhanum, marasiali, MARC, marde_barani, Marjaan, marjan1, marshal16, MARY-KHOSH, masoudyazdi, masti_tak, matisa, medrik, mehrdad_aria, meysam-c4, meysam.p, Meysam20emineNt, mhd1378, mhjhammihan, MilMan, milord, minou, Miss.SheydA, mmoein2013, moha, mohaddeseh, Mohamad11, mohamedreza, mohammadkkk, mohiy, mojtabaw000w, mokhzan, molana, momoosh, moshool, motofaker, mph1, mr.cloudy, mr.malekian, mroam777, mstschp, m_abraham, n268, nader1368, nameless, nami_köln, narsiss, Navid_N, nedaj00n, Night, nightowl, niloo_tanha, noghte, nopq, nvvn, omid-composer, paeiz, Parand, parasto_s, parisaaa, parnia20, parsigu, pary66, paskal, pasta, patriotman, pejman68, persian.ir, persian_girl, pioneer, porsche, raahaa, rahg0zar, rahgoozar, railroad, ramtyus, rana1375, rango, rayankoslis, realworld_but, redclouds, respina60, reza81, reza_soldier, robinhood, ROCK_2008, romiina, ronas.ara, rozana, ruya, saba49, saeedhashemee, safa22, saghikhamosh, sajjadmolavi, salmaan, Samino, Sanam, saraunique, sarnavesht, saye26, sayeaftab, schumpeter, se7en, searcher, sepantman, setare1988, setareh11500, shadab, shadow.world, shahab, shahryar52, sheyda_zand, shikpo0sh, shimli, shirinb, silver_shield, snowqueen, soheila24, soleness, sonny, soostak, sorrow26, ss8248, stimeboard, sun_boy2, tahora, taj24, takapoo, taksis, tanha1367, tarikhnevis, tayebe_abi, team_sar_dadbin, tern, tertullian, Toktam, tottoro, undead_knight, vesal5, werer, wild-dance, yadearash, yare-emam, yazahra02, zahra1391, zare, zari7, zeynab., zibo, _nazli_, _shatoot_
قديمي يك هفته پيش   #3511 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی

آهنگ در امتداد پاییز:

09- Dar Emtedaade Paaeez (Along with the fall) - Mohammad Omidvar Tehrani (MP3-128k)

امیدوارم لذت ببرید دوستان
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #3512 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #3513 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

======================================

به زودی به امید خدا بررسی آلبوم نهم را آغاز خواهم کرد...

======================================

قديمي يك هفته پيش   #3514 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قديمي يك هفته پيش   #3515 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسیار خوب دوستانم. بعد از درنگی کوتاه، اکنون بررسی دو آلبوم جدیدم را در کنار شما عزیزان آغاز می کنم. ممنونم که در بررسی هشت آلبوم قبلی همراه من بودید.

دو آلبوم نهم و دهم مربوط به سالهای 1395 و 1396 می باشند. ابتدا از آلبوم نهم آغاز می کنم. آلبومی با نام "قصه های رنگی".
قديمي يك هفته پيش   #3516 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله alone_composer نمايش نوشته ها
آثار موسیقی با اجرای محمد امیدوار تهرانی
قديمي يك هفته پيش   #3517 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دوستان و همراهان عزیزم. نوبت به بررسی آلبوم نهم من می‌رسد. امیدوارم با بنده همراه و همسفر باشید. شروع می کنیم با بررسی اولین آهنگ در این آلبوم. آهنگی با نام: "انسانم آرزوست".
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #3518 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

1) انسانم آرزوست (قصّه‌های رنگی)...

اولین ترانه در این آلبوم، این آهنگ می باشد. آهنگی "دو صدایی" که حاصل همکاری مشترک بنده با خواننده ی خوش صدا و خوب و دوست بسیار عزیزم "سپهر" گرانقدر می باشد. داستان این ترانه در حقیقت با داستان آشنایی و دوستی من با سپهر عزیز گره خورده است. دوستی ما از یک گروه اینترنتی و توسط معرفی دوست عزیزم جناب آقای "بابک" گرامی شکل گرفت. سپهر عزیز قبل از این آشنایی، آهنگ "مسافر" با صدای بنده را شنیده بودند و نسبت به این آهنگ و صدای من لطف و محبت داشتند. همان شب اول آشنایی با این که ما در دو شهر متفاوت ساکن بودیم در صحبتی که با هم داشتیم احساس کردم که افکار و ایده های مشترک بین ما بسیار زیاد است. سپهر عزیز لطف کردند و چند نمونه از صدای زیبایشان را که ضبط کرده بودند برایم فرستادند. صدایی گرم و مخملی و زیبا... شاید همان شبِ اول آشنایی ما در واقع شب استارت خوردن ساخت این اثر مشترک نیز بود... سپهر عزیز چندین سفر به شهر بنده داشتند و از نزدیک در مورد موسیقی و علایق مشترک ساعت ها گفتگو کردیم. در طی این مدت نسبتاً کوتاه پا به پای من این دوست عزیزم با مشکلات و درد و دلهای من همراه بودند، برایشان از مشکلات و گره های کوری گفتم که اجازه نداده تا بتوانم بعد از این همه سال و تولید این همه آلبوم موسیقی کارم و صدایم را رسما منتشر سازم... تلاش سپهر عزیزم همواره در باز کردن این بنده ها بود... هیچ گاه آن لحظه های خوب را فراموش نمی کنم. حتی ایشان کمک کردند تا چند صد نسخه از سی دی های بنده در نمایشگاه بین المللی به دست مردم عزیز برسد و همچنین به کمک ایشان یک مصاحبه ی خیلی خوب در یکی از روزنامه های مطرح داشتم. کمک های بی دریغ سپهر عزیز همیشه در خاطر و ذهنم می ماند... تلاش های برادرانه و از عمق صمیمیت و محبت ایشان را هیچگاه فراموش نخواهم کرد. در نهایت تصمیم مشترک ما برای تولید یک اثر دو صدایی به مرحله ی اجرا رسید. در ابتدا به دنبال یک ترانه ی خوب می گشتیم و خیلی خیلی خوشحالم که دیدگاه سپهر عزیز این بود که این ترانه می باید یک ترانه ی اجتماعی باشد و شاید یک تلنگر هر چند تلخ برای خود ما و جامعه و افرادی که در بینشان زندگی می کنیم... ایشان چندین ترانه را از آثار ترانه سرایان خوب کشورمان معرفی کردند و جالب است که اولینِ این ترانه ها بیشتر از بقیه به دلم نشست!... ترانه ای از ترانه سرای خوب کشورمان جناب آقای "یحیی اسلامی". جناب اسلامی در نهایت تواضع و محبت، اجازه ی آهنگسازی و شروع پروژه را به ما دادند و اگرچه در ایران نبودند اما در مورد شیوه ی اجرای موسیقی و خواندن ترانه بسیار لطف کردند و با نظرات خوبشان، ما را یاری نمودند. من نیز آهنگسازی کار را شروع کردم و در سفری که سپهر عزیز به اینجا داشتند ماکتی نیز از این ترانه با هم ضبط کردیم که اگرچه بخش هایی از آن در واقع بداهه خوانی بود، اما بسیار خاطره انگیز و جالب شده بود... در ملودی اورتور تصمیم گرفتم از صدای ساز "ساکسیفون" استفاده کنم و سوال و جوابی که بین این ساز با گروه خانواده ی سازهای زهی اتفاق می افتد نیز در نوع خود جالب شده. در شروع اثر از افکتی استفاده کردیم (با پیشنهاد سپهر جان) که در حقیقت صدای ضبط شده از عمق کهکشان بی نهایت است. در پایان کار نیز فضا با آکوردی آلتراسیونی به شرایطی اضطراب آور تبدیل می شود و همراه با همان افکت های شروع کار و صدای طپش قلب که به تدریج تندتر می شود،کاراکترهایی متفاوت و مبهم خلق می گردد. این پایان اگرچه تیره است اما به این معنا نیست که امیدی به بهبود شرایط بد اجتماعی که ترانه سرا از آن سخن می گوید نیست! بلکه حتی در خود متن ترانه نیز در ابیات پایانی بارقه های امید و روشنایی به وضوح قابل لمس است: هنوزم یه آدمایی دلشون شبیه دریاست... ترانه سرا به زیبایی هرچه تمام تر راه رهایی انسان از این مصیبت هایی که بدست خودش ایجاد شده را در قالبی امید بخش در پایان ترانه مطرح می کند.
در مورد انتخاب ابیات برای اجرا با صدای دو خواننده نیز فکر کردیم... اینکه در کجا می بایست هر دو نفر با هم بخوانیم و در کدام قسمت ها به تنهایی... بخش مربوط به سپهر عزیز را در یک روز گرفتیم و در حدود یک هفته بعد نیز بخش مربوط به صدای بنده ضبط شد. از دوست و هنرجوی عزیزم جناب آقای "شهراد مسلمی" عزیز بسیار سپاسگزارم که در ضبط صدای بنده در استودیو مرا یاری رساندند. در مورد نام آهنگ نیز داستان جالبی وجود دارد... با سپهر عزیز بسیار در مورد این مساله صحبت کردیم. با توجه به مضمون شعر و اشاره ای که در یکی از مصراع ها به نام "سعدی" بزرگمرتبه می شود، قرار بود تا ابتدا نام اثر باشد: "بنی آدم اعضای یک پیکرند" اما این نام اگرچه زیبا بود، به دلیل طولانی بودن تغییر پیدا کرد تا در نهایت بر سر نام "انسانم آرزوست" به توافق رسیدیم... نامی که خود گویای تمام و کمال داستان این کار است. (قصّه های رنگی) نیز در بخشی از شعر، مورد اشاره قرار می گیرد. آخرین آهنگ در همین آلبوم، بخشی انتخاب شده از موزیک بدون کلام این اثر می باشد که در پایانِ آلبوم خواهید شنید. در نهایت پس از گذر از مسیرهایی پر پیچ و خم این ترانه آماده شد... ترانه ای با رسالتی بزرگ.... قرار شد تا سپهر عزیز بعد از طراحی کاور آن را منتشر کنند تا این ترانه شاید به گوش همه ی مردم جهان برسد... ترانه ای که به نظرم متن شعر آن باید همواره آویزه ی گوش تک تک ما انسانها باشد تا بتوانیم از این سقوط هر روزه نجات یافته و آینده ای روشن و زیبا را با انسانیت خود به فرزندانمان هدیه کنیم.

قديمي يك هفته پيش   #3519 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

انسانم آرزوست (قصّه‌های رنگی)

کاش این‌همه تو دنیا آدمای بد نبودن
کاش این‌همه دروغُ آدما بلد نبودن

کاش مثله شعر سعدی یه بدن بودیم با یک جون
که اگه یکی می‌رنجید، همه می شدیم پریشون

اما حیف! بودن برابر، همه باهم چون برادر
جایی تو دنیا نداره، نیستیم باهم یه پیکر

جای این حرفا کتابه، توی "قصّه‌های رنگی"
اینجا اینجوری که پیداست: دنیا نیست به این قشنگی!

کاش این‌همه دروغُ آدما بلد نبودن...

خسته‌ام از این زمونه، عذرهای بی‌بهونه
خسته‌ام از حرفهای پوچ، اما عاشقونه

کو، کجاست مهر و محبت؟! چه کمه عشق توی دنیا!
چرا اینهمه بدی هست؟! تو بگو چرا خدایا؟

((کاش باهم توی دنیا دست به دست و یار بودیم
برای کمک به هم‌نوع، همه بی‌قرار بودیم))

اما انگار این زمونه خیلی بی رحم و حریصه
چشم خیلیا تو دنیا، پیشِ اون از گریه خیسه...

کاش این‌همه دروغُ آدما بلد نبودن

پاک کن اشکاتُ عاشق، لایقِ اون نیست دنیا
می‌گذره روزای سختی، می‌دونم روشنه "فردا"

هنوزم یه آدمایی قلبشون پُر‌عشق و پاکه
مثه آسمون می‌بارن، جنسشون از جنسِ خاکه

هنوزم یه آدمایی دلشون شبیه دریاست
دست مهرشون درازه، واسه‌ی اونی که تنهاست

کاش این‌همه تو دنیا...
آدمای بد نبودن...
آدمای بد، نبودن...

ترانه سرا: یحیی اسلامی
آهنگساز و تنظیم کننده: محمد امیدوار تهرانی
خوانندگان: سپهر، محمد امیدوار تهرانی – آلبوم قصّه‌های رنگی (آهنگ شماره ی 1)

قديمي يك هفته پيش   #3520 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

و در اینجا، توجه شما عزیزان را به شنیدن این ترانه جلب می‌کنم:

https://www.mediafire.com/file/g7120...P3-128k%29.mp3

امیدوارم دوستش داشته باشید.
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #3521 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قديمي يك هفته پيش   #3522 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

2) افسوس...

به دومین آهنگ در آلبوم نهم می رسیم. آهنگی با نام "افسوس" و با سبکی بسیار بسیار متفاوت از تمامی کارهای بنده. ابتدا و پیش از هر چیز بایستی این نکته ی مهم را متذکر و یادآور شوم که تمامی هنرمندان امروز در هر جایگاهی که قرار دارند همیشه مدیون زحمت های خستگی ناپذیر هنرمندان و بزرگان امروز و گذشته ی خود هستند. وقتی در مورد ترانه ی نوین پارسی صحبت می کنیم بدون شک یکی از بزرگان در این عرصه استاد "اردلان سرفراز" می باشند. جالب است که از کودکی هر آهنگی از هر خواننده را که می شنیدم و آن را می پسندیدم بعدا متوجه شدم که ترانه سرای آن اثر به احتمال خیلی خیلی زیاد این استاد بزرگوار بوده اند. آثار و اشعار ایشان از کودکی همواره در ذهن و جان من جاری بوده. خیلی دوست داشتم چنانچه می توانستم این استاد بزرگ را از نزدیک ببینم و یا حداقل اینکه با این ترانه سرای برجسته از طریقی مکاتبه و تماسی داشته باشم حتی چندین بار هم برای ایشان ایمیل فرستادم ولی موفق به برقراری ارتباط نشدم. ترانه ی آهنگی که می شنوید از استاد سرفراز گرامی است. در واقع آهنگ "افسوس" بازخوانی یک کار بی نظیر و زیباست که در زمانهای نسبتا دور توسط خواننده ی بسیار خوش صدا و خوب جناب آقای "احمدرضا نبی‌زاده" به صورت اُریجینال خوانده شده، و حتما تمامی شما عزیزان با صدای گرم و زیبای ایشان آشنا هستید. آهنگسازی این کار نیز از استاد "پرویز مقصدی" می باشد. آهنگساز بزرگی که اگرچه اکنون در بین ما نیستند، اما هنر موسیقی ایران زمین بسیار بسیار به ایشان و آثار خوبشان مدیون است و بسیاری از خوانندگان پیشکسوت کنونی ما نیز توسط آثار ایشان شناخته شدند. این کار هم از نظر ملودی و تنظیم و هم شعر و هم اجرا، آنقدر زیبا و خوب اتفاق افتاده که خواندن مجدد آن هرگز و هرگز نمی تواند ذره ای از آن حس زیبا را منتقل کند. قبل از انجام این کار، من نیز از سالها قبل این آهنگ را بارها شنیده و بسیار آن را دوست می داشتم. پیشنهاد اجرای مجدد این آهنگ اولین بار توسط دوست آهنگساز قدیمی و عزیزم جناب آقای "بهنام بهرآبادی" به بنده داده شد. دوستی من و بهنام عزیز به سالهای دور بر می گردد (در حدود سال های 1375 و 1376). بهنام عزیز یکی از آهنگسازان خیلی خوب بوده و هستند و در آن زمان در یک جشنواره ی آهنگسازی پارتی توری را ارائه کرده بودند که مقام آورده بود و کارهایشان همیشه برای من الهام بخش بوده. به دلیل مسافرت ایشان به تهران سالها ارتباط ما متاسفانه قطع شده بود و من از ایشان اطلاعی نداشتم تا اینکه اخیرا خوشبختانه دوباره این ارتباط برقرار شد. جناب بهرآبادی عزیز علاوه بر ژانر موسیقی ارکسترال و کلاسیک، در زمینه ی موسیقی الکترونیک نیز توانمند و با تجربه هستند. ایشان بعد از شنیدن چندتا از کارهایم، به بنده پیشنهاد دادند که بد نیست اگر تجربه ی یک موزیک در سبک و سیاق الکترونیک را نیز با صدایم داشته باشم. از آنجایی که از نظر من همه ی سبک های موسیقی چنانچه خوب و علمی کار شوند، مطمئنا زیبا هستند، از این پیشنهاد استقبال کردم و بسیار خوشحال شدم. بهنام عزیز نیز این آهنگ (افسوس) را مجددا در سبک الکترونیک باز تنظیم کردند و نت های بخش خواننده به همراه شعر را برایم ارسال نمودند. مشکلی که وجود داشت این بود که ما در دو شهر متفاوت ساکن بودیم و این مقداری کار را مخصوصا برای ضبط نهایی دشوار می ساخت. بهنام عزیز شاید دهها بار از کار خروجی گرفتند و برایم فرستادند تا اینکه به نسخه ای نهایی رسیدیم... برای کسب اجازه در مورد شعر ایمیلی به استاد سرفراز عزیز زدم که احتمالا به دلیل گرفتاری های فراوان ایشان متاسفانه پاسخی دریافت نکردم. در استودیو بر روی ماکتی که بهنام عزیز برایم فرستاده بودند کار را خواندم و نمونه ی صدای ضبط شده را ارسال کردم و بر طبق نظرات و پیشنهادات ایشان مجددا کار در استودیو بازخوانی نهایی شد. بهنام بهرآبادی عزیز برای به ثمر رسیدن این آهنگ زحمت های فراوانی کشیده اند. این کار از این جهت که یک کار در سبک الکترونیک محسوب می شود با تمامی آثاری که تا کنون از بنده شنیده اید متفاوت است و البته تفاوت و تجربه های جدید چیزی است که همیشه از آن استقبال می کنم. برای من این تجربه از جهات بسیار زیادی، یک تجربه ی کم نظیر و استثنائی محسوب می شود. اول این که شعری را خوانده ام که از یکی از بهترین ترانه سرایان معاصر ایران بوده، از کسی که موسیقی و ترانه ی ایران را دگرگون ساخته. جا دارد تا یکبار دیگر از استاد اردلان سرفراز بزرگ از بابت تمامی زحمت هایی که برای هنر موسیقی ایران زمین کشیده اند به نوبه ی خودم سپاسگزاری و قدردانی کنم. دیگر اینکه آهنگ این کار از استاد پرویز مقصدی بزرگ بوده و البته خواننده ی اصلی این اثر جناب احمد نبی زاده که آنقدر زیبا این کار را خوانده اند که قطعا خواندن مجدد آن توسط بنده یک کار پیش پا افتاده محسوب می گردد. از طرفی دیگر، تجربه ی یک سبک و ژانر جدید (الکترونیک) برایم بسیار جذاب بوده آن هم توسط دوست دوران نوجوانی ام جناب آقای بهنام بهرآبادی. از خداوند بزرگ بی نهایت سپاسگزارم که چنین همکاری خوب و دلچسبی را در فعالیت موسیقیایی ام تجربه کردم. امیدوارم شما عزیزان نیز این آهنگ را بپسندید و حتما توصیه می کنم که نسخه ی اصلی و اریجینال اثر را با صدای استاد "احمد نبی زاده" بشنوید.

نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #3523 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

افسوس

من مثه یه قطره شبنم می‌مونم
عمرِ من اندازه‌ی یک نفسه
کسی آتش به وجودم می‌زنه
که برای من، عزیزترین کسه
(وای که دلم طاقتِ دوریتو هیچ نداره
فکر نبودنِ تو اشکمو درمیاره...)
=======
ولی افسوس تو ز من، خیلی دوری می‌دونم
مثل قلّه های سخت و بی‌عبوری می‌دونم
تویی خورشیدِ بلند، تویی اون چشمه‌ی نور
منم اون کسی که تا ابد به یادت می‌مونم
=======
تو همونی که برام خواب میاری
راهِ رفتن، پیشِ پاهام می‌ذاری
نفسِ طلوعِ خورشیدی ولی
واسه من غروب رو همرات میاری
ولی افسوس تو ز من، خیلی دوری می‌دونم
مثل قلّه های سخت و بی‌عبوری می‌دونم
تویی خورشیدِ بلند، تویی اون چشمه‌ی نور
منم اون کسی که تا ابد به یادت می‌مونم

ترانه سرا: استاد اردلان سرفراز
آهنگساز: استاد پرویز مقصدی
خواننده ی اصلی: استاد احمدرضا نبی زاده
تنظیم کننده: بهنام بهرآبادی
خواننده (بازخوانی اثر): محمد امیدوار تهرانی – آلبوم قصّه‌های رنگی (آهنگ شماره ی ۲)

قديمي يك هفته پيش   #3524 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

از طریق لینک زیر می توانید نسخه ای از این آهنگ را با صدای هنرمند عزیز کشورمان جناب آقای "احمدرضا نبی‌زاده" بشنوید:

https://www.aparat.com/v/vK30Q/%D9%8...A7%D8%AF%D9%87

با تشکر از استاد اردلان سرفراز
و یادی از زنده یاد استاد پرویز مقصدی گرانقدر
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #3525 (لینک نوشته)
تیم رادیو هم میهن

alone_composer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

و اکنون توجه شما عزیزان را به شنیدن آهنگ "افسوس" با تنظیم بهنام بهرآبادی عزیز و صدای خودم جلب می کنم:

https://www.mediafire.com/file/1gqwx...P3-128k%29.mp3

نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

برچسب ها
موسیقی, محمد, آثار, امیدوار, اجرای, تهرانی

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال