عبرانیها چه کسانی هستند ؟ - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-10-2012  
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض عبرانیها چه کسانی هستند ؟

با سلام و درودی بی پایان
هدف جستار : شناخت یهود
روند جستار : تحلیل سیر تاریخی و بررسی اسناد استنادی
شرکت کنندگان اولیه : سرچر ، آنارشی ، بزرگمهر ، استالین ، صد در صد سعید ، بلی سیما
مقدمه
با عنایت به اینکه بالغ بر 30 سال است که در دیار ما بحث اسرائیل و فلسطین از بحوث داغی است که کهنگی نمی پذیرد و به نوعی بخشی از تعارضات اساسی ما را نیز در بر می گیرد و از سویی نیز بنظر میرسد این موضوع با سیاستهای اتخاذی امریکا در مقابله با ایران به گونه ای ارتباط دارد لذا به منظور دریافت بیشتر موضوع و تحلیلی به شیوه هم میهن با هم اندیشی با یکی از دوستان برآن شدیم تا جستاری مستقل در این خصوص داشته باشیم و با مطالعه و به دور از هر گونه یک سو نگری ، بغض ، تحریف ، انحراف در جستار و تفرقه افکنی بین دوستان ضمن رعایت اصول بحث و ادب در مباحثه و ایجاد حساسیتهای سایبری با دوستان عزیز و فهیم هم میهنی به بحث بنشینیم ، بدیهی است لازمه ایجاد بستری مناسب و فرهنگی در این زمینه مستلزم حضور تمامی خردورزان و رعایت همه جانبه قوانین و اجتناب از درج پستهای بی محتوا ، ارسال پست شکلک بدون متن و متون بی ربط با جستار است .
معنای لغوی اسرائیل
در لغت عبری، اسر به معنی بنده و ایل به معنی خداست و عبارت اسراییل ( که در اصل لقب حضرت یعقوب علیه السلام است ) یه چیزی مثل عبدالله یا بنده خدا میشه و یهود از جهت انتساب خودشون به حضرت یعقوب این اسم رو برگزیدن.
با وجود اختلاف نظرهایی که درباره تاریخ یهود و صحت و درستی آن در تورات وجود دارد، با این حال می‌توان "عهد قدیم" را منبع اصلی تاریخ بنی اسرائیل بویژه در مراحل اولیه تدوین آن برشمرد. جون یهود به تورات به عنوان یک "سند تاریخی که شهادت می‌دهد یهود از زمان‌های قدیم ملتی برای خود بوده‌اند نگاه می‌کند.
ریشه و نژاد "سامی" بنی اسرائیل
محققان و پژوهشگران در مورد اصل و ریشه سامی یهود به دلیل تناقضاتی که در تورات وجود دارد،‌ با یکدیگر اختلاف نظر دارند، برخی آنها را سامیانی *** نشین می‌دانند از جمله "جورج بارتن" که یهود را از سلاله قبایل *** نشین سامی صحراهای جزیره العرب می داند، اما مورخانی هم مانند "آدلف لودس" معتقد است که ریشه یهود به آرامی ها باز می گردد و در این باره به سخنان یعقوب پیامبر استناد می جوید که در تورات ذکر شده و آن حضرت در مورد خود و پدرش می گوید: و پدرم آرامی سرگردان بود" و در مورد زبان عبری که زبان یهود است، اعتقاد دارد یهود این زبان را از مردم فلسطین فراگرفتند.
دوران اول تاریخ یهود
در مصر ابراهیم دارای گاو و گوسفند و ستور بسیار شد، اما چون فرعون مصر وی را از این کشور بیرون کرد، دوباره به فلسطین روی آورد و همراه همسرش سارا و کنیز قبطی‌اش "هاجر" در "حبرون" رحل اقامت افکند، اما پسر برادرش لوط در "سدوم" (مصر) ماند.
ابراهیم در سرزمین حبرون خویشاوندان زیادی نداشت تا این که خداوند پسر اولش "اسماعیل" را در 87 سالگی و از هاجر و پسر دومش "اسحاق" را در 100 سالگی از همسرش سارا به او بخشید.
اسرائیل خارج از سرزمین کنعان رشد نمود، اما اسحاق در سرزمین کنعان ماند و در کنار خانواده و بستگانش مسئولیت چرای گوسفندان را برعهده گرفت، بی‌آن که در جایی مستقر باشند. فرزندان اسحاق یعنی "عیسو" و "یعقوب" در این سرزمین به دنیا آمدند، پس تا کنون یعنی تا پیش از ولادت یعقوب اثری از وجود بنی اسرائیل در سرزمین فلسطین نیست
تاریخ یهود در تورات به گفته "مارتین بوبر" بزرگترین مورخ آیین یهود در 17 سفر بیان و گفته شده که ریشه بنی اسرائیل به ظهور اولین گروه از "عبری‌ها" بازمی‌گردد .

ويرايش توسط searcher : 11-11-2012 در ساعت 05:45 PM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
12 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-12-2012   #16 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
rahbar's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

نوشته اصلي بوسيله searcher نمايش نوشته ها
14می سال 1948 پایان حکومت انگلیس بر فلسطین و تشکیل رژیم اسرائیل

در سال ۱۹۴۷ نیروهای انگلیس که فلسطین را به اشغال خود درآورده بودند خود را از مناسبات کنار کشیدند. برحسب طرح تقسیم ارائه شده توسط سازمان ملل قرار بر این بود که این منطقه بین اعراب و یهودیان به طور مساوی تقسیم شود و بیت المقدس(اورشلیم) نیز محدوده تحت نظارت سازمان ملل قرار گیرد تا از ایجاد برخورد جلوگیری شود.
...
درود،
در اینجا نیز بسیار شتابزده تاریخ را نقل کرده اید.
و مسئله ای که بسیاری را به اشتباه می اندازد (و خود من هم هنوز کاملا به قضیه واقف نشده ام) را ذکر نکرده اید.
شاید لازم بود ابتدا از اینکه فلسطین چیست و کجاست سخن می گفتید.
زیارا اسرائیلی ها بیان می دارند که هیچ گاه دولتی با نام فلسطین وجود نداشته. و به منطقه وسیعی که اسرائیل امروزی و اردن و ... را در بر می گیرد فلسطین می گفته اند.
این منطقه قرن ها در تصرف عثمانی و سپس انگلستان بوده است، و ...
به عبارت دیگر کشور فلسطین وجود نداشته که اسرائیل بخواهد اشغالگر آن باشد.

-----
در مورد این مسئله تاریخی خود من هم اطلاعات چندانی ندارم. توقع داشتم شما که راوی هستید مطالعه بیشتری از منابع بی طرف داشته باشید.
__________________
http://www.atheistcensus.com
rahbar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-12-2012   #17 (لینک نوشته)
آنـــــارشـی
 
Anarchy's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

من فعلا منتظرم جناب سرچر ادامه بدن...اما نکته ای هست که آیا ایشون فکر میکنن عرب هایی که امروز به عنوان فلسطینی شناخته میشن همون ساکنین قدیمی و باستانی فلسطین هستند که پیش از یهودی ها اونجا ساکن بودند؟
Anarchy آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-12-2012   #18 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

با درود و سلام
دوست عزیز ، در پست شماره 9 توضیح دادم که اصراری بر این نیست که بطور قطع مطالبی را که تقدیم محضر دوستان می کنم از درستی و صحت قابل اعتنایی برخوردار است لیکن تمام سعیم بر این است که مطالب درست را انتخاب و مطرح کنم .
نوشته اصلي بوسيله rahbar نمايش نوشته ها
درود برشما، با تشکر از اینکه انتقاد ها را پذیرا هستید،
بایستی عرض کنم که چنانچه بخواهم بر هر پستی از مطالب شما ایراد بگیرم، بیم آن میرود که رشته کار از دست شما خارج شود و مدام مجبور به پاسخگویی شوید و نتوانید سلسله پست ها را رعایت کنید. بنابراین نمی دانم چه باید بکنم. خود بفرمایید، بنده در خدمتم.
شما در هر پستی که اشکال مشاهده کردید بفرمایید . اگر پاسخی نبود از دوستان هم اندیش که دارای اطلاعات ارزشمندی در این خصوص هستند کمک می گیریم و جای نگرانی نیست .
نوشته اصلي بوسيله rahbar نمايش نوشته ها
اما برای نمونه بگویم که برای مثال شما مطالب کتبی مانند قرآن را صد در صد صحیح فرض کرده اید و مدام از آن نقیض ادعاهای کتاب بی سند دیگری مانند تورات را می آورید.
قرآن از نظر ما سند تاریخی نیست. اما بهرجهت شما می توانید در کنار مطلبی که از تورات نقل می کنید، نظر مسلمانان را نیز اعلام کنید.به علاوه اینکه از بسیاری نکات خود تورات صرف نظر کرده اید. مثلا اینکه همین حضرات داوود و موسی برای ساکن شدن در منطقه چه جنایت ها در حق قوم فلسطینی ساکن کنعان کرده اند و چه کشتاری از آنها انجام داده اند (که حتی به حیوانات نیز رحم نمی کردند). قراتر اینکه اصولا وجود تاریخی این شخصیت ها زیر سوال است. یعنی بسیاری در وجود ابراهیم و موسی و عیسی شک دارند. و شما این مطالب را ذکر نمی کنید و وجود آنها را بدیهی می شمارید. موفق باشید.
بهر صورت تورات از نظر یهودیان و قران از نظر مسلمانان دارای سندیت است خاصه اینکه ، قران بنا به گواهی فرستنده آن از تحریف مصون و از هیچ خشک و تری در آن فرو گذار نشده است و اما در بحث داوود و موسی دو راه بیشتر وجود ندارد یا وجود این دو پیامبر الهی واقعیت است که خونریزیهای مورد اشاره شما را در این باره به تحلیل می کشیم و یا اینکه وجود این شخصیتها زیر سوال است که باید به اثبات وجود این بزرگواران پرداخته شود . بقول پدرم مرحومم که می گفت : اللهم بیر ، بیر یعنی بار خدایا یکی ، یکی ، منظور اینه که بلا میدی یکی ، یکی حوری میدی یکی ، یکی شما هم سوالات را انشاء الله یکی ، یکی بفرمایید اگر توان پاسخ بود یه دفعه به همه سوالات جواب میدیم مثلا نمی دانم
نوشته اصلي بوسيله rahbar نمايش نوشته ها
در اینجا نیز بسیار شتابزده تاریخ را نقل کرده اید. و مسئله ای که بسیاری را به اشتباه می اندازد (و خود من هم هنوز کاملا به قضیه واقف نشده ام) را ذکر نکرده اید.شاید لازم بود ابتدا از اینکه فلسطین چیست و کجاست سخن می گفتید.زیارا اسرائیلی ها بیان می دارند که هیچ گاه دولتی با نام فلسطین وجود نداشته. و به منطقه وسیعی که اسرائیل امروزی و اردن و ... را در بر می گیرد فلسطین می گفته اند.این منطقه قرن ها در تصرف عثمانی و سپس
انگلستان بوده است، و ...به عبارت دیگر کشور فلسطین وجود نداشته که اسرائیل بخواهد اشغالگر آن باشد.در مورد این مسئله تاریخی خود من هم اطلاعات چندانی ندارم. توقع داشتم شما که راوی هستید مطالعه بیشتری از منابع بی طرف داشته باشید.
ارجمند
برای پیدا کردن زاویه سوم یک مثلث باید از دو زاویه دیگر که مقدار آن معلوم است کمک بگیریم . در این بحث سعی بر این است که نشان دهیم ادعای یهود مبنی بر قدیم بودنشان در سرزمین فلسطین پوچ و تحریف تاریخ است . این یک زاویه که با مشخص شدن آن به سوی زاویه دیگر که اثبات حضور اعراب مهاجر از مصر ، اردن ، عراق و ... به سرزمین فلسطین و سکونت آنه پیش از یهودیان است گام بر می داریم . و زاویه سوم کدام است ؟ زاویه سوم حضور پشت پرده صهیونیست در پس پرده بسیاری از جریانات بین المللی است . شاید این سوال به ذهنتان متبادر شود که یهود چه هدفی را در سر می پروراند که ذهن تئودور هرتسل به آن نپرداخته است ؟ چه هدفی است که این قدر برایشان مهم است ؟ پاسخ این سوال به روشنی روز است . مدیریت کشورهای جهان
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-12-2012   #19 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

نوشته اصلي بوسيله anarchy نمايش نوشته ها
من فعلا منتظرم جناب سرچر ادامه بدن...اما نکته ای هست که آیا ایشون فکر میکنن عرب هایی که امروز به عنوان فلسطینی شناخته میشن همون ساکنین قدیمی و باستانی فلسطین هستند که پیش از یهودی ها اونجا ساکن بودند؟
نظر من مهم نیست مهم این است که مورخین و جمعیت شناسان شهیر در این خصوص بر اساس مستندات چه نظری دارند که در جای خود نقل خواهد شد .

ويرايش توسط searcher : 11-12-2012 در ساعت 10:33 PM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-12-2012   #20 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
farhang's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

امیدوارم بحث مفیدی را شاهد باشیم/با حضور اقایان: انارشی/سرچر/ استالین/ رهبر/بزرگمهر/بلی سیما/ سعیدو....
ممنون از دعوتتون
__________________
[i]مراقب من باش[...از من...فقط تو مانده ای../I]
farhang آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-12-2012   #21 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

حق اولویت در تصرف، قانونی است که قدمت آن به قدمت تاریخ بشریت است و اهمیت سندیتهای تاریخی به این خاطر است که حق اولویت فرد یا افراد یا جمعیتی را اثبات می نماید و تحریفها و جعلها بمنظور ایجاد شبهه و قلب حقیقت است و برای اثبات جعل آنچه که در مرحله اول ارزش خود را از دست می دهد اخلاق است و پس زمینه سند سازی جعلها قتل و غارت و جنایتهای بیشمار است .
مثال : اظهارات سخیفانة «پاپ بندیکت شانزدهم » که طیّ نطقی در آلمان در سال 2006 مدعی شد، که رسالت نبی مکرم اسلام یک رسالت خونین بود و حضرت محمد چیزی برای بشریت به ارمغان نیاورده است که مایة فخر و مباهات آنان باشد.

ایشان فراموش کرده اند که :
بستر جنگ های صلیبی را پاپ اوربان دوم در کنفرانس «کلیرمونت» در سال 1095 م. فراهم ساخت. در این کنفرانس که با شعار «نجات قبر مسیح و بیت المقدس از دست مسلمانان» برگزار شده بود، بیشتر حکام و فرمان روایان اروپایی حضور داشتند. این حکام و فرمان روایان مدعی بودند که مسلمانان طوایف مسیحی را مورد ظلم و جور قرار داده اند. پاپ در این کنفرانس از آمرزش گناهان داوطلبان جنگ خبر داد و ورودشان به فردوس برین را تضمین کرد.
«ویل دورانت» مورخ بزرگ، در کتاب تاریخ تمدن خود آورده است:

جلادان خون آشام صلیبی زنان مسلمان را از دم تیغ می گذراندند و کودکان شیرخواره را از آغوش مادرانشان می ربودند و آنان را از بالای دیوارها به زمین پرتاب می کردند که سرهایشان در اثر برخورد به ستون ها خرد و له می شد.

«گارسیا» مورخ دیگر در این زمینه می گوید:
این فاجعة خونین لکة ننگی بر تارک صلیبی ها باقی خواهد ماند و هر کس که این فاجعه را در خاطرش مجسم می کند لرزه بر اندامش می افتد و نهال تنفر و بیزاری از صلیبی ها در سرشتش جوانه خواهد زد.
نکته جالب توجه این است، روزی که صلیبیان شروع به محاصره و اشغال قدس اشغالی کردند (7/6/ 1099) همان روزی بود که متجاوزان صهیونیست نیز قدس عزیز را به تصرف و اشغال خود درآوردند (7/6/ 1967).
کشتار و مثله کردن مسلمانان توسط سفاکین صلیبی همان است که اسحاق شامیر و مناخین بگین باافراد تحت امر تروریست خود با اهالی روستای تله زعتر و دیریاسین کردند و در مثله کردن اجساد مسلمانان با یکدیگر مسابقه گذاشتند و تکه تکه اجساد رو در چاه ده ریختند و کشورهای انگلیس و فرانسه و آلمان و امریکا از این جنایات حمایت کردند و ...
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-12-2012   #22 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

نوشته اصلي بوسيله farhang نمايش نوشته ها
امیدوارم بحث مفیدی را شاهد باشیم/با حضور اقایان: انارشی/سرچر/ استالین/ رهبر/بزرگمهر/بلی سیما/ سعیدو....
ممنون از دعوتتون
شما هم از باب محبت در بحث شرکت کنید . از اینکه در جستار شرکت کردید سپاسگزارم
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-14-2012   #23 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

اول اینکه :
تجاوز به حریم مرزی کشورها از نظر سازمان بین الملل و یا عرف جهانی چه حکمی دارد ؟
انهدام تاسیسات و تجهیزات دیگر کشورها در عرف بین الملل چگونه تفسیر می شود ؟
کشتار مردم بی گناه ، در قاموس بین الملل چه مجازاتی دارد ؟
اگر جمعیتی یا کانونی مرتکب این اعمال غیر انسانی شد حق حیات دارد ؟
رژیم اشغالگر قدس آیا مرتکب این فجایع تاریخی نشده است ؟

دوم اینکه :
نو محافظه کاران در حلقه ریاست جمهوری امریکا چه نقشی را بازی می کنند ؟
میزان تاثیر تراستها و کارتلهای یهودی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا به چه میزان است ؟
در سال 1948 هدف انگلیس در تمرکز بخشی یهودیان در یک منطقه چه بوده است ؟

سوم اینکه :
در جمع بندی همه مردم دنیا به این نتیجه خواهند رسید : تمام گرفتاری ما از این اسرائیل است ! اسرائیل هم از امریکاست ."
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-10-2019   #24 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ss8248's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

up !!
ss8248 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
هستند, کسانی, عبرانیها

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 08:41 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.