عبرانیها چه کسانی هستند ؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-10-2012   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض عبرانیها چه کسانی هستند ؟

عبرانیها چه کسانی هستند ؟
با سلام و درودی بی پایان
هدف جستار : شناخت یهود
روند جستار : تحلیل سیر تاریخی و بررسی اسناد استنادی
شرکت کنندگان اولیه : سرچر ، آنارشی ، بزرگمهر ، استالین ، صد در صد سعید ، بلی سیما
مقدمه
با عنایت به اینکه بالغ بر 30 سال است که در دیار ما بحث اسرائیل و فلسطین از بحوث داغی است که کهنگی نمی پذیرد و به نوعی بخشی از تعارضات اساسی ما را نیز در بر می گیرد و از سویی نیز بنظر میرسد این موضوع با سیاستهای اتخاذی امریکا در مقابله با ایران به گونه ای ارتباط دارد لذا به منظور دریافت بیشتر موضوع و تحلیلی به شیوه هم میهن با هم اندیشی با یکی از دوستان برآن شدیم تا جستاری مستقل در این خصوص داشته باشیم و با مطالعه و به دور از هر گونه یک سو نگری ، بغض ، تحریف ، انحراف در جستار و تفرقه افکنی بین دوستان ضمن رعایت اصول بحث و ادب در مباحثه و ایجاد حساسیتهای سایبری با دوستان عزیز و فهیم هم میهنی به بحث بنشینیم ، بدیهی است لازمه ایجاد بستری مناسب و فرهنگی در این زمینه مستلزم حضور تمامی خردورزان و رعایت همه جانبه قوانین و اجتناب از درج پستهای بی محتوا ، ارسال پست شکلک بدون متن و متون بی ربط با جستار است .
معنای لغوی اسرائیل
در لغت عبری، اسر به معنی بنده و ایل به معنی خداست و عبارت اسراییل ( که در اصل لقب حضرت یعقوب علیه السلام است ) یه چیزی مثل عبدالله یا بنده خدا میشه و یهود از جهت انتساب خودشون به حضرت یعقوب این اسم رو برگزیدن.
با وجود اختلاف نظرهایی که درباره تاریخ یهود و صحت و درستی آن در تورات وجود دارد، با این حال می‌توان "عهد قدیم" را منبع اصلی تاریخ بنی اسرائیل بویژه در مراحل اولیه تدوین آن برشمرد. جون یهود به تورات به عنوان یک "سند تاریخی که شهادت می‌دهد یهود از زمان‌های قدیم ملتی برای خود بوده‌اند نگاه می‌کند.
ریشه و نژاد "سامی" بنی اسرائیل
محققان و پژوهشگران در مورد اصل و ریشه سامی یهود به دلیل تناقضاتی که در تورات وجود دارد،‌ با یکدیگر اختلاف نظر دارند، برخی آنها را سامیانی *** نشین می‌دانند از جمله "جورج بارتن" که یهود را از سلاله قبایل *** نشین سامی صحراهای جزیره العرب می داند، اما مورخانی هم مانند "آدلف لودس" معتقد است که ریشه یهود به آرامی ها باز می گردد و در این باره به سخنان یعقوب پیامبر استناد می جوید که در تورات ذکر شده و آن حضرت در مورد خود و پدرش می گوید: و پدرم آرامی سرگردان بود" و در مورد زبان عبری که زبان یهود است، اعتقاد دارد یهود این زبان را از مردم فلسطین فراگرفتند.
دوران اول تاریخ یهود
در مصر ابراهیم دارای گاو و گوسفند و ستور بسیار شد، اما چون فرعون مصر وی را از این کشور بیرون کرد، دوباره به فلسطین روی آورد و همراه همسرش سارا و کنیز قبطی‌اش "هاجر" در "حبرون" رحل اقامت افکند، اما پسر برادرش لوط در "سدوم" (مصر) ماند.
ابراهیم در سرزمین حبرون خویشاوندان زیادی نداشت تا این که خداوند پسر اولش "اسماعیل" را در 87 سالگی و از هاجر و پسر دومش "اسحاق" را در 100 سالگی از همسرش سارا به او بخشید.
اسرائیل خارج از سرزمین کنعان رشد نمود، اما اسحاق در سرزمین کنعان ماند و در کنار خانواده و بستگانش مسئولیت چرای گوسفندان را برعهده گرفت، بی‌آن که در جایی مستقر باشند. فرزندان اسحاق یعنی "عیسو" و "یعقوب" در این سرزمین به دنیا آمدند، پس تا کنون یعنی تا پیش از ولادت یعقوب اثری از وجود بنی اسرائیل در سرزمین فلسطین نیست
تاریخ یهود در تورات به گفته "مارتین بوبر" بزرگترین مورخ آیین یهود در 17 سفر بیان و گفته شده که ریشه بنی اسرائیل به ظهور اولین گروه از "عبری‌ها" بازمی‌گردد .

ويرايش توسط searcher : 11-11-2012 در ساعت 05:45 PM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
12 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-11-2012   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

دوران دوم تاریخ "بنی اسرائیل"
دوران دوم تاریخ بنی اسرائیل بنا به ادعای تورات به مهاجرت پسر اسحاق و تمام خانواده‌اش در سال 1740 به مصر آغاز می‌شود. یوسف" یکی از پسران یعقوب توسط برادرانش به تاجران بنی اسماعیل فروخته می شود و پس از برده شدن به قصر تا تصدی منصب وزارت فرعون در قرن 17 پیش از میلاد پیشرفت می‌کند و این گونه بود که بنی یعقوب در سر سبزترین نقطه دلتای نیل اقامت نمودند.
وقتی آل یعقوب از کنعان (فلسطین) وارد سرزمین مصر شدند 70 تن بودند و این رقم در تورات نیز ذکر و عنوان شده،‌ چون گرسنگی و قحطی در سرزمین کنعان فزونی یافت، "اسرائیل" (یعقوب) و تمام افراد خانواده‌اش به مصر مهاجرت کردند و با این مهاجرت دیگر اثری از یعقوب و فرزندان و خویشانش در سرزمین کنعان باقی نماند و ارتباط آنها با این سرزمین قطع شد و اینجاست که خداوند یهود (یهوه) یعقوب را این گونه مورد خطاب قرار می‌دهد: از فرود آمدن در مصر هراس نداشته باش، چون من تو را در آنجا امتی بزرگ خواهم ساخت".
تا آن زمان یعنی مهاجرت به مصر بنی اسرائیل با استقرار و سکونت در یک مکان آشنا نبودند و نظام خاصی نداشتند و حرفه دام چرانی را در مصر نیز ادامه دادند تا این که تعدادشان فزونی یافت و در حکومت مصر نفوذ کردند و چون فرعون از نفوذ آنها به هراس افتاد، پس آنها را به بندگی گرفت و بدترین عذاب ها را به آنها داد؛ پسرانشان را کشت و زنانشان را به کنیزی گرفت.
فرعون بنی اسرائیل را خوار ساخت با‌ آنها به دشمنی برخاست و انواع عذاب‌ها و شکنجه ها را به ایشان داد، به حدی که بیش از توانشان بود، به قابله ها دستور داد، هر نوزاد پسری که به دنیا می آید را بکشند و تمام نوزادانی که به دنیا می آمدند، به رود انداخته می شدند تا رشد نکنند و قوی نگردند و به گفته تورات این گونه بود که یهود کینه افراد بشر (غیر از نژاد خود) را به دل گرفتند.
بنابراین تصمیم به بازگشت به سرزمین کنعان گرفتند و بر این اساس بازگشت به سرزمین کنعان به خاطر نجات از ظلم و ستم فرعون بود نه علاقه به کنعان و به همین دلیل است که گفته می شود، بنی اسرائیل هیچ علقه‌ مذهبی یا ریشه تاریخی در کنعان نداشته و ندارند.
بر اساس روایات تورات با این که بنی اسرائیل 430 سال در سرزمین مصر اقامت کرد، اما آنها این اقامت را موقت بشمار می آورند تا به سرزمینی بازگردند که خداوند (یهوه) آن را به ایشان وعده داده بود و وعده ای که بیهوده و دروغین می نمود را حق تاریخی خود تلقی کردند.
در این مدت طولانی اقامت در مصر آل یعقوب نه تنها در جامعه مصر حل و جذب نشد، بلکه به دلیل ساختار منزوی گرایانه و گوشه گیرشان به غیر از گروه خود با هیچ گروه دیگری درنیآمیختند.

ويرايش توسط searcher : 11-11-2012 در ساعت 05:49 PM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-11-2012   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

دوره سوم تاریخ بنی اسرائیل
دوره سوم تاریخ بنی اسرائیل با خروج آنها از مصر در قرن 13 پیش از میلاد آغاز می‌شود. این تصمیم به رهبری حضرت "موسی" (ع) و جانشینش "یوشع بن نون" گرفته شد و قوم بنی اسرائیل در سال 1220 پیش از میلاد از سرزمین مصر خارج شدند و درحالی که بسیاری از منابع تاریخی به این نکته اذعان دارند که بنی اسرائیل از ترس جان خود از مصر فرار کردند و تحت تعقیب سربازان فرعون قرار داشتند، اما برخی از منابع یهودی عنوان می‌کنند که این اقدام با موافقت فرعون صورت گرفت و حضرت موسی از فرعون خواست که بنی اسرائیل را بعد از آن همه غربت و بندگی همراه خود به کنعان ببرد و از این زمان بود که ایده "ملت برگزیده خداوند" نزد بنی اسرائیل شکل گرفت و آنها تصور کردند، خداوند اینگونه بنی اسرائیل را نجات و آنها را مخصوص عنایت و توجهش قرار داد و این ملت را برای خود انتخاب نمود.
به هر روی یهود اواخر قرن سیزدهم پیش از میلاد وارد سرزمین فلسطین شدند، اما در تمام طول مدت اقامتشان در این سرزمین حتی یک اثر تاریخی از خود بر جای نگذاشتند تا بیانگر ارتباط تاریخی آنها با این سرزمین باشد
این منابع بر این باورند که خداوند این گونه بنی اسرائیل را نجات داد و آنها را مخصوص عنایت و توجه خویش کرد، درحالی که باید گفت، این برداشتی صرفا مادی است، آنها به این نکته توجه نمی کنند، آنچه از این خروج مد نظر بوده تفسیر باطنی است که بی‌شک منظور خروج از ظلمات و بندگی به نور و آزادی است. این مفسران در ادامه گفته‌های تورات را این گونه تفسیر می‌کنند که "سرزمین موعود تکه ای جغرافیایی است که خداوند آن را مشخص نمود و این سرزمین را در مسیر حرکت بنی اسرائیل قرار داد تا در آن فرود آیند و آن را سرزمین خود کنند، اما توجه نکرده اند، منظور از سرزمین موعود جنبه های معنی این سفر است و بندگان مخلص خدا در هر سرزمینی می توانند، زندگی کنند و به پرستش خدای یکتا بپردازند و در اینجا سرزمین کنعان مد نظر نیست.
تمام باور بنی اسرائیل بر این قرار گرفته بود که سرزمین کنعان سرزمینی غیر مسکونی و بدون ملت است و داخل شدن و اقامت در آن به راحتی صورت می‌گیرد تا این که سربازان موسی آنها را با واقعیت های دیگری غافلگیر کردند.
موسی وقتی وارد سرزمین کنعان شد، تعدادی از سربازان خود را برای اطلاع از اوضاع و احوال این سرزمین راهی کرد، تورات در این باره می‌گوید: سربازان موسی نزد وی بازگشتند و گفتند به راستی در این سرزمین شیر و عسل می جوشد، ملتی که در کنعان زندگی می کند، ملتی بزرگوار و شهرهایش مستحکم و بزرگ است".
بنابراین سربازان موسی سرزمین کنعان را سرزمینی آباد با تمدنی درخشان و ملتی بزرگوار یافتند،‌ بنی اسرائیل چون این سخنان را شنید، ترسید، بنابراین از جنگیدن با کنعانیان برای استیلا بر سرزمین‌اشان سر باز زد و به موسی و هارون گفت: : ای کاش در سرزمین مصر می مردیم" و بر موسی و هارون شورید و از پرستش خداوند روی گردان شده به پرستش گوساله و بت ها روی آورد. خداوند یهوه خشمگین شد و آنها را از ورود به سرزمینی که به آنها وعده داده بود،‌ محروم کرد تا از گناه و آلودگی پاک گردند.
اما نژاد پرستان یهودی از این تنبیه و سرگردانی به عنوان پالایش نژادی یاد می‌کنند و می‌گویند: سرگردانی بنی اسرائیل در صحرا و بیابان به خاطر انحرافات اخلاقی و فساد و بازگشت از دین‌اشان نبود، بلکه خداوند به این طریق می‌خواست ضعیفان ایشان را از قدرتمندانشان جدا کند تا به جز قدرتمندان بنی اسرائیل کسی وارد سرزمین کنعان نشود".
تحریف پشت تحریف به هر سو در تاریخ و کتب آسمانی نگاه کنیم امتیازی جز تحریف در موردشان نمی یابید .

ويرايش توسط searcher : 11-11-2012 در ساعت 05:39 PM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-11-2012   #4 (لینک نوشته)
مدیر تالار هم اندیشی
 
realworld_but's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

ممنون و سپاس از دعوت به موضوع
نظر خاصی ندارم پیگیر گفتگوی شما میشوم .
__________________

****
پروردگارا صلح را بر زمینمان حاکم کن
گزند و آزار را از میان انسانها دور دار
گشاده دستی و بخشش را در بین انسانها فراوان کن
خرد را رهنمای زندگیمان کن
و در دعاها همیشه با خلوص مهر و صلح و صفا را بر لبانمان جاری ساز .

realworld_but آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-11-2012   #5 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
rahbar's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

درود،
ابتدا گمان بردم واقعا قرار بر این است که بی طرفانه و از متون مستند تاریخی مسئله شرح داده شود.
اما ادامه قصه، شبیه داستان های کتاب دینی دوره راهنمایی بود.
__________________
http://www.atheistcensus.com
rahbar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-11-2012   #6 (لینک نوشته)
شُوٌالیهِ آبی
 
se7en's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

ممنون از دعوتت
حتما مطالب رو میخونم.
__________________
حواست هست؟داره دیر میشه ها...
se7en آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-11-2012   #7 (لینک نوشته)
Code58M.A13
 
Armin58's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

سلام
خیلی ممنون از اینکه دعوتم کردید,
و خیلی هم تشکر به خاطر مطلب مفیدتون,
موضوع انتخاب شده یکی از موضاعات فوق العاده مورد علاقه ی من هست,

الان که نمیشه,ولی ساعات آخر شب حتما میخونمش بعد میام نظرم رو هم میگم
Armin58 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-11-2012   #8 (لینک نوشته)
دختری از جنس باران
 
paeiz's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

__________________
بنام خدایی که لبخندش کافیست
برای تاب آوردن تمام پاییزها..
پاییز دلگیر نیست ، دلم گیرِ پاییز است …
paeiz آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-11-2012   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

نوشته اصلي بوسيله rahbar نمايش نوشته ها
درود،
ابتدا گمان بردم واقعا قرار بر این است که بی طرفانه و از متون مستند تاریخی مسئله شرح داده شود.
اما ادامه قصه، شبیه داستان های کتاب دینی دوره راهنمایی بود.
درود و سلام بر جناب رهبر گرامی
دوست عزیز هیچ ادعایی بر صحت مطالب نداریم و آنچه را که از متون مختلف جمع آوری شد بعنوان مقدمه طرح کردیم ، لذا از شما هم اندیش ارجمند استدعا می کنم مستندات و مطالب ارزنده خودتون رو در این جستار جهت ارتقاء اندیشه دوستان شرکت کننده مشتاق مطرح بفرمایید . با هر بخشی که مخالف هستید شفاف در پست ارسالیتون درج کنید . باز هم از وقتی که برای ارسال پاسخ هزینه کردید سپاسگزارم
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-11-2012   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

در بازل من دولت یهود را بنیان نهادم. (تئودور هرتسل)
در اواخر قرن نوزدهم آئین ناسیونالیستی سراسر اروپا را فرا گرفته بود. بعضی از یهودیان نیز تحت تاثیر این آئین به این نتیجه رسیده بودند که روابط به اصطلاح نژادی که میان یهودیان موجود است یک "ملیت" یهود می سازد و در نتیجه این به اصطلاح "ملت یهود" حقوق ملی عادی اعطا می کند. از جمله این حقوق ملی, حق زندگی جداگانه و حق تاسیس یك دولت یهودی را نام می بردند. استدلال این گونه یهودیان بدینگونه بود كه اگر ملت های دیگر اروپایی موفق شده اند بال قدرت خود را در آسیا و آفریقا بگسترند و بر امپراطوری های خود قسمت های وسیعی از این قاره ها را بیافزایند, قوم یهود هم دارای همین حق است. در نتیجه فكر تشكیل یك حكومت خود مختار در فلسطین كه یهودی ها آن را به دلیل زندگی موسی و سلیمان سرزمین آبا و اجدادی خود می دانستند برای اولین بار در سال 1882 پا گرفت.
با آنكه اروپا از كمك به این ماجرا دریغ نمی ورزید ,اقدامات اولیه استعمار یهود در فلسطین سرانجام موفقیت آمیزی نیافت و علی رغم كوشش هایی كه در سالهای 1882-1897 انجام گرفت, یهودیان كمتر جذب فلسطین شدند و قسمت اعظم آن ها به آرژانتین و ایالات متحده مهاجرت كردند. برنامه یهودیان عملا به شكست انجامید.

برای ریشه یابی علل شكست طرح اولیه , نخستین كنگره صهیونی در اوت 1897 در بازل سوئیس تشكیل شد. ریاست این كنگره را تئودور هرتزل بعهده داشت. هدف اصلی و اساسی صهیونی كه در كنگره بازل اعلام شد این بود: هدف ما ایجاد كانون برای خلق یهود در فلسطین است. این كانون باید به وسیله حقوق عمومی تضمین و حمایت گردد."
باید دانست كه از زمانی كه برنامه بازل در سال 1897 تدوین گردید تا هنگام تنظیم برنامه بالتیمور که در سال 1942 انجام یافت؛ صهیونیست ها همیشه تعبیر غیر صریح "كانون" را بر لفظ صریح "دولت" ترجیح داده اند. دلیل این ترجیح آن است كه لفظ "دولت" بدون شك موجب می شد مخالفتهایی در محافل مختلف برانگیخته شود. در پایان كنگره؛ هرتزل در دفتر خاطراتش اینطور می نویسد: اگر بخواهم كنگره بازل را در یك جمله خلاصه كنم (والبته این كاری است كه علنا نخواهم كرد) باید بگویم كه در بازل من دولت یهود را بنیان نهادم. لكن اگر این مطلب را امروز اعلام كنم همه مردم مرا دست خواهند انداخت. در ظرف 50 سال آینده محققا دیگر بر كسی پوشیده نخواهد ماند.
برای استعمار فلسطینیان, یهودیان سرمایه دار بسیج شدند و با سرعت هرچه تمام تر وسائل برای یك استعمار و یك یورش تمام عیار مطابق نظم و قاعده تشكیل گشت. تراست كوهرنیال یهود (1897) ,كمیسیون استعمار, كولونیزاسیون (1898), صندوق ملی یهود (1908), دفتر فلسطین (1908) و كمپانی برای رشد و توسعه زراعی در فلسطین (1908) از نخستین ابزار هایی بودند كه سازمان های صهیونیستی بنیان نهادند.
فعالیت های دیگری نیز در حال انجام بود. لابی صهیونیستی مدام در حال رایزنی با انگلستان بود تا اجازه دهد یك مستعمره نشین صهیونیست خود مختار در شبه جزیره سینا مستقر گردد اما این فعالیت ها بی نتیجه ماند. چرا که دولت انگلیس می ترسید با حضور صهیون ها در آن جا اغتشاش پیش آید که به ضرر دولت بریتانیای کبیر تمام می شد.
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-11-2012   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

14می سال 1948 پایان حکومت انگلیس بر فلسطین و تشکیل رژیم اسرائیل

در سال ۱۹۴۷ نیروهای انگلیس که فلسطین را به اشغال خود درآورده بودند خود را از مناسبات کنار کشیدند. برحسب طرح تقسیم ارائه شده توسط سازمان ملل قرار بر این بود که این منطقه بین اعراب و یهودیان به طور مساوی تقسیم شود و بیت المقدس(اورشلیم) نیز محدوده تحت نظارت سازمان ملل قرار گیرد تا از ایجاد برخورد جلوگیری شود.
اعراب با تشکیل حاکمیتی یهودی به هر نحو، مخالف بودند و مخالفت خود را اعلام کردند. در ۱۴ می ۱۹۴۸، چند ساعت پیش از پایان حاکمیت انگلیس بر فلسطین، تشکیل رژیم اسرائیل اعلام شد. در سال ۱۹۴۸ م. با اشغال قسمت اعظمی از فلسطین در محل باستانی کشور پادشاهی مکابیز، دولت اسرائیل در آسیای غربی در مشرق مدیترانه تشکیل شد. مساحت آن ۲۱۰۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۶۹۰۰۰۰ نفر است. پایتخت آن شهر تل آویو و شهرهای عمده آن اورشلیم و حیفا (بندر مهم) است. طبق قانون کنِسِت بنا بوده است برخلاف طرح تقسیم ارائه شده توسط سازمان ملل، پایتخت این کشور به اورشلیم منتقل شود و سفارتخانه های خارجی نیز به آنجا برود، اما تاکنون فقط ایالات متحده آمریکا این تصمیم را به رسمیت شناخته است و مرکز نمایندگی اصلی خود را به اورشلیم منتقل کرده است و عملا هنوز تل آویو پایتخت است. هرچند در منابع رسمی دولت اسرائیل، اورشلیم به عنوان پایتخت معرفی می شود و تل آویو تنها یک شهر مهم به شمار می آید.
در پی تاسیس رژیم اسرائیل، ارتش های مصر، سوریه، اردن، لبنان و عراق به یکدیگر ملحق شدند و جنگ مشترکی را علیه اسرائیل به راه انداختند و به این ترتیب مرحله دوم از جنگ های اعراب و اسرائیل آغاز شد. پیشروی لبنان، عراق و سوریه از شمال تقریبا در نزدیکی مرز متوقف شد. حمله اردنی ها از شرق باعث تصرف شرق اورشلیم و محاصره بخش غربی آن توسط ارتش این کشور شد.
اگرچه هاگانا موفق شد جلوی پیشروی آنها را بگیرد و در جبهه جنوبی نیز نیروهای ایرگون موفق به عقب راندن نیروهای مصری شدند. سازمان ملل در ابتدای ژوئن آتش بسی را برقرار کرد و در طول مدت همین آتش بس نیروی های رزمی اسرائیل شکل گرفتند. پس از چند ماه جنگ مجدد، آتش بس دیگری در سال ۱۹۴۹ شکل گرفت و مرزهای اولیه ای موسوم به خط سبز تعیین شد. به این ترتیب اسرائیل توانست ۲۶درصد دیگر از منطقه غرب رودخانه اردن را تصرف کند. اردن نیز بخش هایی از جمله کوهستان های وسیع جودیا و سمیرا را در اختیار گرفت که کرانه باختری نامیده شد. مصر نیز کنترل ناحیه باریکی از ساحل مدیترانه را در اختیار گرفته که با نام نوار غزه شناخته می شود. طی جنگ، دیوید بن گوریون که اولین نخست وزیر کشور تازه تاسیس اسرائیل شده بود سعی در انحلال شاخه نظامی هاگانا و گروه های ایرگان و لهی(Lehi) و ادغام آنها در ارتش کرد. این دو گروه شاخه های تروریستی مخفی تشکیل داده بودند و مسوول قتل یک دیپلمات سوئدی بودند.
پس از آن جمعیت زیادی از اعراب از سرزمین های به اشغال درآمده یهودی رانده شدند. تعداد این آورگان بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار نفر تخمین زده می شود و رقم رسمی سازمان ملل در این رابطه ۷۱۱ هزار نفر است و تا به امروز نیز برخلاف نظر جامعه بین الملل و قطعنامه های متعدد سازمان ملل اجازه بازگشت به آنان داده نشده است. در طول یک سال پس از اعلان استقلال اسرائیل بازماندگان هولوکاست و یهودیان رانده شده از کشورهای عربی به این کشور مهاجرت کردند و در طول یک سال جمعیت این کشور بیش از ۶۰۰ هزار نفر افزایش یافت.

ويرايش توسط searcher : 11-12-2012 در ساعت 12:04 AM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-12-2012   #12 (لینک نوشته)
آنـــــارشـی
 
Anarchy's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

جناب سرچر میشه بگید این مطالب رو دقیقا از روی چه منبعی دارید مینویسید؟
Anarchy آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-12-2012   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

برخی مطالب تقدیمی در جستار بر گرفته از منابع مشروحه زیر است

1 سوره بقره آیه 49
2 موقف علماء الاسلام من الیهود ) چاپ کربلا صفحه 10
3 مجله العربی چاپ کویت 7 ، شماره 109 ، سال 1967
4 فلسطین والضمیرالانسانی ، صفحه 54
5 مجله العربی ، صفحه 54
6 تاریخ السرائیلین ترجمه شاهین مقاریوس چاپ المقنطف 1904
7 مجله العربی ا09 صفحه 55
8 تاریخ اقدس ، تالیف عارف المعارف ، چاپ دار المعارف 1951
9 برای توضیح بیشتر به کتاب خطر الیهود العالمية تالیف عبدالله التل مراجعه شود

ويرايش توسط searcher : 11-12-2012 در ساعت 12:51 AM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-12-2012   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

نوشته اصلي بوسيله anarchy نمايش نوشته ها
جناب سرچر میشه بگید این مطالب رو دقیقا از روی چه منبعی دارید مینویسید؟
دوست عزیز و ارجمند
در پستهای بعدی اسنادی از منابع مورد وثوق رژیم صهیونیست تقدیم حضور دوستان عزیز خواهد شد و در فرازی از این جستار به عملکرد گروه های تروریستی رژیم صهیونیستی و سران مشهور آن می پردازم . البته انتظار میرود هم میهنیهای خردمند در این راستا از کمک و همکاری دریغ نفرمایند .
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-12-2012   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
searcher's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : عبرانیها چه کسانی هستند ؟

تاریخی که فرزندان صهیون در فلسطین به دنبال آن هستند، کجاست؟
انتساب یهود به سلاله حضرت ابراهیم (ع) نیز ادعایی بی پایه و اساس است و در رد آن فقط کافی است، گفته شود که در زمان حضرت ابراهیم آنها موجودیت نداشتند، چون کتاب و رسالتشان سال‌های سال پس از آن حضرت نازل شد و تورات 1300 سال پس از حضرت ابراهیم نگاشته شد، همانگونه که خداوند نیز می‌فرماید: و ابراهیم یهودی و کلیمی نیست، بلکه یکتا پرست و مسلمان است و از مشرکان نیست" ( قران کریم سوره مبارکه ال عمران 67 )
و همانطور که گفتیم آن حضرت فلسطینی نبود، بلکه چون مهمانی نزد فلسطینی ها فرود آمد و خود تورات نیز به این نکته اذعان می‌کند و می‌گوید: ابراهیم از وطن خود مهاجرت کرد و در سرزمین فلسطینی‌ها روزهای بسیاری سکنی گزید".

ويرايش توسط searcher : 11-12-2012 در ساعت 01:27 AM
searcher آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

برچسب ها
هستند, کسانی, عبرانیها

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 07:35 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.