تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دهکده جهانی هم‌میهن > ویژه ماه محرم
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

ویژه ماه محرم پخش آنلاین نوای محرم
تالار ویژه ماه محرم و صفر

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-14-2012  
باصفای هم میهن

mohammad.hasan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض سلام بر حسین...

سلام بر حسین......................................
سلام دوستان همگی بیایید یه سلامی بر حسین و یارانش داده باشیم

ويرايش توسط mohammad.hasan : 11-14-2012 در ساعت 11:11 AM
mohammad.hasan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
123 نفر نوشته را پسندیده اند
3ied, a.k111, a.n125, adeli1356, afarin129, afrasiab, akbar54, ali-yo, ali.radin, ali.reza63, amir284, amirali021., amirali1357, amuslim, arash_1367, ariana21, ariya13, aryana621, asad110, asal29, asheg1, bita68, blueeagleone, bmn.n, Borhan, Bozorgmehr, canary, erteash, far-k, farhang, fatima73, guner, hadiss, hamed61, Hamid, hasan23, hengameh_24, heyfenan, hmn111, hossein-a, hse.n, hussein_sh, ice_girl, inspector, irani110, irfanaref, J.Constantine, k.mn, kharaghani, khorshidha, komeil67, leyla313, lovelylove, m1292362928, m1344, mahmood.1362, mahtoosa, marjan1, maryam63., mastoor, medrik, mehran1382, Meysam20emineNt, mohammad12, mohsen-joon, momoosh, moony, mozakhraf_ir, mrna3r, msn110, nakar, niloo13, noshin65, Opal, paeiz, parham62, parisa1367, pary66, pejman68, poriya7676, poriyan, prince_vip, psh_milad, puorya1368, qamaar, r.a67, r.mn, rafsanjooni, reza11, Rostam, s.n110, saaber67, sadeq1355, saeed1000, saeedeh.64, sajjad_73, salareghalbam, salmaan, samir.sa, sara.63, sara.khanumi, sayeaftab, scoit, se7en, sepideh.59, setareh11500, shadab, shimak, shimli, sima99, sky.n, snoopy2009, snowqueen, somayeh123, sun_boy2, tanha1367, vahidsadoogi, wild.dance, ya-mohsen, yalda-h, yasingoogle, zahra1391, _nazli_
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 10-31-2014   #151 (لینک نوشته)
کاربر فعال

hossein-a's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سلام بر حسین...

قربان ضریح روشنت آقاجان
قربان دو پاره‌ی تنت آقاجان
گفتم که کجا خفته علی‌ اصغر
گفتند که روی دامنت آقاجان

سلام بر حسین...
ﺗﻮ ﺁﺑﺮﻭﯼ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ ﺑﺮﯼ ﺁﻗﺎ …

سلام بر حسین...
hossein-a آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-01-2014   #152 (لینک نوشته)
حساب بسته شده

prince_vip's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ

وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ

وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ

وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

...
prince_vip آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-01-2014   #153 (لینک نوشته)
آغازگر برتر مباحث

Mahbanoo60's Avatar

ارسال پیام خصوصی

عباس یعنى تا شهادت یکه تازى‏
عباس یعنى عشق ، یعنى پاکبازى‏
عباس یعنى با شهیدان همنوازى‏
عباس یعنى یک نیستان تکنوازى‏
عباس یعنى رنگ سرخ پرچم عشق‏
یعنى مسیر سبز پر پیچ و خم عشق‏
جوشیدن بحر وفا ، معناى عباس‏
لب تشنه رفتن تا خدا ، معناى عباس
وبخوان گوشش
یک نفر لحظه ای از یاد نخواهد برد تورا
یک نفر شور دلش عشق صمیمانه ی توست
Mahbanoo60 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-01-2014   #154 (لینک نوشته)
حساب بسته شده

prince_vip's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ

وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ

وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ

وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

...
قديمي 11-01-2014   #155 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

jokar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

السلام علیک یا اباعبدالله
مداحی کودک 6 ساله در مورد سقای دشت کربلا حضرت ابوالفضل علیه السلام
دانلودبا ذکر صلوات جهت تعجیل در فرج اباصالح المهدی عج
دانلود
jokar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-01-2014   #156 (لینک نوشته)
آزردۀ هجــر

jhoan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ســلامـ بَــر بیـرقُ و عَـلمـ ؛

ســلامـ بَــر شِـعـرِ مُـحتـشـمـ ؛

ســلامـ بـَـر مُــحَــرَّمــ ...

سلام بر حسین...

عده ای را شیر میکنند و عده ای را خر . . .

مواظب باشید ! حیوان صفت نشوید ،

بازنده ، بازنده است ؛ چه درنده چه چرنده . . .
|خورخه_لوئیس_بورخس|
jhoan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-01-2014   #157 (لینک نوشته)
کاربر فعال

hossein-a's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اگر چه دیده‌ام از هجر تو پر از گهر گردد
میا چو خنده دشمن به جانم نیشتر گردد
بمان در خیمه اما گریه کمتر کن به جان من
مبادا عمه‌ام زینب ز مرگم باخبر گردد
نمی‌خواهم تو باشی بر سرم هنگام جان دادن
که ترسم درد داغ من برایت بیشتر گردد
سرت بادا سلامت ای سحاب آرزو بابا
اگر مرغی چو من بشکسته سر بی‌بال وپر گردد
گمانم عمه‌ام می‌آید ز جا برخیز و یاری کن
که چشمم را ببندی تا نبینم خون جگر گردد
تو ابراهیمی و من هم ذبیح تو ولی دیگر
گمانم نیست برخیزد که سوی خیمه‌ برگردد
زجا برخیز و بنشین پیش پاره پاره جسم من
که ترسم باعث مرگ پدر داغ پسر گردد

سلام بر حسین...
قديمي 11-01-2014   #158 (لینک نوشته)
کاربر فعال

hossein-a's Avatar

ارسال پیام خصوصی

یکی می گفت از گل بهتر است او شبیه حضرت پیغمبر است او
علیّ مرتضا آمد به میدان
ولی نه! نه! علی اکبر است او

سلام بر حسین...
قديمي 11-02-2014   #159 (لینک نوشته)
کاربر فعال

hossein-a's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شب و روز هشتم ماه محرم بنابر سنت تاریخی به حضرت علی اکبر فرزند رشید امام حسین (ع) تعلق دارد؛ جوانی که خلقاً و خلقاً شبیه‌ترین مردم زمان به پیامبر (ص) بود اما لقمه‌های حرام چشم اشقیا را کور کرده بود تا فرزندان رسول خدا را با خون رنگین کنند و این جوان رشید نیز اینچنین در خیل شهدای کربلا جای گرفت و در مسیر حق در اوج مظلومیت به شهادت رسید.

در مورد زندگانی حضرت علی اکبر(ع) نیزاختلاف است مثلا سن ایشان را برخی زیر20سال وبرخی 25 یا 27 یا 29 سال نوشته اند. ایشان چهره ای نورانی و پیشانی پهن داشتند که موهای ایشان از روی نرمه ای گوش بیشتر نبوده است. این خصوصیات ظاهری ایشان است که خصوصیات ظاهری برای ما نسبت به خصوصیات اخلاقی از درجه اهمیت کمتری برخوردار است.سلام بر حسین...

در وصف فضایل حضرت علی اکبر(ع) همین بس که دشمنان مدحش کردند چه رسد به دوستان. مورخین نقل کرده‌اند زمانی که لشکرعمر سعد چهره حضرت را دیدند گفتند: فتبارک الله احسن الخالقین. این قدر حضرت علی اکبر شبیه پیامبر(ص) بودند که لشکر عمر سعد گمان کردند پیامبر(ص) است که حضرت علی اکبر(ع) فرمود: «انا علی بن الحسین بن علی(ع)» و بعد بحث ولایت و توحید را عنوان کرد و فضایل امام حسین(ع) را توصیف فرمود.

فضایل حضرت علی اکبر(ع) به قدری بود که در زیارت عاشورا به ایشان سلام داده شده است: «السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین» لفظ علی بن الحسین اشاره به وجود با برکت حضرت علی اکبر(ع) دارد و قبر حضرت نیز پایین قبرامام حسین(ع) است.

حضرت علی اکبر(ع) از نظر اخلاق هم شبیه ترین فرد به پیامبر(ص) بوده است. از نظر منطق هم شبیه ترین فرد به پیامبر(ص) بوده است. گفتار پیامبر به فرموده قرآن از روی هوای نفس نبوده امام حسین در وصف علی اکبرفرمود: «علی اکبر شبیه ترین فرد از نظر گفتار به پیامبراست یعنی ماینطق علی الهوی (بدون هوای نفس)است» و درادامه فرمود: «وکنااذاشفقناالی بنیک نظرناالی وجهه / خدا این پسر را با این ویژگی به میدان می فرستم هرگاه دلمان برای پیامبرتنگ می شد، به جمال او نگاه می کردیم.»

حضرت علی اکبر(ع)چنان مقام ویژه ای نزد امام حسین (ع) داشت که ایشان علی رغم آنکه هیچ گاه نفرین نکرده بود، بعد از شهادت حضرت علی اکبر(ع) بر لشکریان یزید نفرین کرد و فرمود: «قطع الله رحمک» و نفرین کرد که خدا عمرسعد را مقطوع النسل کند.

نوشته‏‌اند تا اصحاب زنده بودند، تا يك نفرشان هم زنده بود، خود آنها اجازه ندادند يک نفر از اهل بيت پيغمبر، از خاندان امام حسين، از فرزندان، برادر زادگان، برادران، عموزادگان به ميدان برود. مى‏‌گفتند اجازه بدهيد ما وظيفه‌‏مان را انجام بدهيم، وقتى ما كشته شديم خودتان مى‏‌دانيد. اهل بيت پيغمبر منتظر بودند كه نوبت آنها برسد.

وقتی آخرين فرد از اصحاب اباعبد الله شهيد شد، يك مرتبه ولوله‏‌اى در ميان جوانان خاندان پيغمبر افتاد. همه از جا حركت كردند. نوشته‏‌اند: «فجعل يودع بعضهم بعضا» شروع كردند با يكديگر وداع كردن، خداحافظى كردن، دست‏ به گردن يكديگر انداختن، صورت يكديگر را بوسيدن.

از جوانان اهل بيت پيغمبر اول كسى كه موفق شد از اباعبد الله كسب اجازه كند، فرزند جوان و رشيدش على اكبر بود. اين جوان خدمت پدر آمد و گفت: «پدر جان! به من اجازه جهاد بده.» درباره بسيارى از اصحاب، مخصوصا جوانان، روايت‏ شده كه وقتى براى اجازه گرفتن نزد حضرت مى‏‌آمدند، حضرت به نحوى تعلل مى‏‌كرد (مثل داستان قاسم كه مكرر شنيده‏‌ايد) ولى وقتى كه على اكبر مى‏‌آيد و اجازه ميدان مى‏‌خواهد، حضرت فقط سرشان را پايين مى‏‌اندازند و جوان روانه ميدان شد.

سلام بر حسین...

مورخين اجماع دارند كه جناب على اكبر با شهامت و از جان گذشتگى بى نظيرى مبارزه كرد. بعد از آن كه مقدار زيادى مبارزه كرد، خدمت پدر بزرگوارش آمد-كه اين جزء معماى تاريخ است كه مقصود چه بوده و براى چه آمده است؟

گفت: پدر جان‏«العطش‏»! تشنگى دارد مرا مى‏‌كشد، سنگينى اين اسلحه مرا خيلى خسته كرده است، اگر جرعه‏‌اى آب به كام من برسد نيرو مى‏‌گيرم و باز حمله مى‌‏كنم.

اين سخن، جان اباعبد الله را آتش مى‏‌زند، امام معصوم مى‏‌گويد: پسر جان! ببين دهان من از دهان تو خشكتر است، ولى من به تو وعده مى‌‏دهم كه از دست جدت پيغمبر آب خواهى نوشيد. اين جوان مى‏‌رود به ميدان و باز مبارزه مى‏‌كند.

هنگام جنگ،اين رجز را مى‏خواند كه نشان دهنده روح بلند و درك عميق اوست:

انا على بن الحسين بن على‏
نحن و رب البيت اولى بالنبى‏

تالله لا يحكم فينا ابن الدعى‏
اضرب بالسيف احامى عن ابى‏
ضرب غلام هاشمى عربى

مردى است ‏به نام حميد بن مسلم كه به اصطلاح راوى حديث است، مثل يك خبرنگار در صحراى كربلا بوده است. البته در جنگ شركت نداشته ولى اغلب قضايا را او نقل كرده است. مى‏‌گويد: كنار مردى بودم. وقتى على اكبر حمله مى‏‌كرد، همه از جلوى او فرار مى‏‌كردند. او ناراحت ‏شد، خودش هم مرد شجاعى بود، گفت: قسم مى‏‌خورم اگر اين جوان از نزديك من عبور كند داغش را به دل پدرش خواهم گذاشت. من به او گفتم: تو چكار دارى، بگذار بالاخره او را خواهند كشت. گفت:خير. على اكبر كه آمد از نزديك او بگذرد، اين مرد او را غافلگير كرد و با نيزه محكمى آنچنان به على اكبر زد كه ديگر توان از او گرفته شد به طورى كه دست‌هايش را به گردن اسب انداخت، چون خودش نمى‏‌توانست تعادل خود را حفظ كند.

در اينجا فرياد كشيد: «يا ابتاه! هذا جدى رسول الله‏ / پدر جان! الآن دارم جد خودم را به چشم دل مى‏‌بينم و شربت آب مى‏‌نوشم.» اسب، جناب على اكبر را در ميان لشكر دشمن برد، اسبى كه در واقع ديگر اسب سوار نداشت. رفت در ميان مردم. اينجاست كه جمله عجيبى نوشته ‏اند: «فاحتمله الفرس الى عسكر الاعداء فقطعوه بسيوفهم اربا اربا»

پيكر على اكبر با شمشيرهاى دشمن قطعه قطعه شد. وقتى امام بر بالين او رسيد كه جان باخته بود. صورت بر چهره خونين على اكبر نهاد و دشمن را باز هم نفرين كرد: «قتل الله قوما قتلوك...» و تكرار مى‌‏كرد كه: «على الدنيا بعدك العفا» و جوانان هاشمى را طلبيد تا پيكر او را به خيمه گاه حمل كنند. على اكبر، نزديك‌ترين شهيدى است كه با حسين«ع» دفن شده است.
قديمي 11-02-2014   #160 (لینک نوشته)
کاربر فعال

hossein-a's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ذکر مصیبتهای اباعبدلله توسط جبرئیل

جبرئيل گفت: حسين عليه السّلام با لب تشنه، و تنها و غريب و بى‏ يار و ياور كشته مى ‏شود، اگر او را در آن روز ببينى چنين صدا مى ‏زند: «وا عطشاه! وا قلّة ناصراه‏ !، اى واى از سوز تشنگى، اى واى از كمى ياور!»
سلام بر حسین...

در آيه ۳۷ بقره مى ‏خوانيم:

فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِماتٍ فَتابَ عَلَيْهِ، آدم عليه السّلام (هنگام توبه از ترك اولى) كلماتى را از خداوند دريافت كرد (و با آنها توبه كرد) خداوند توبه او را پذيرفت.
در كتاب الدّر الثّمين، در تفسير اين آيه آمده است آدم عليه السّلام در اين هنگام ساق عرش را ديد كه در آن نام پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم و امامان عليهم السّلام نوشته شده بود، جبرئيل بر او نازل شد و به آدم تلقين كرد تا اين كلمات را بگويد:
يا حميد بحقّ محمّد، يا عالى بحقّ على، يا فاطر بحقّ فاطمة يا محسن بحقّ الحسن و الحسين، و منك الاحسان،
اى خداى ستوده به حق محمّد ستوده صلى اللَّه عليه و آله و سلم اى خداى ارجمند به حق على عليه السّلام، اى آفريدگار به حق فاطمه عليها السّلام، اى احسان‏ بخش به حق حسن و حسين عليهما السّلام و از تو است احسان.

آدم عليه السّلام وقتى كه اين كلمات را به زبان آورد، همين كه نام حسين عليه السّلام به زبانش آمد، دلش شكست و قطرات اشك از چشمانش سرازير گرديد، گفت: اى برادرم جبرئيل! علّت چيست كه با ذكر حسين عليه السّلام قلبم مى‏ شكند و اشكم جارى مى‏ گردد؟! جبرئيل گفت: «اى آدم! بر اين پسرت حسين عليه السّلام مصيبت جانسوزى وارد مى‏ شود كه همه مصيبتها در نزد آن كوچك است.» آدم عليه السّلام گفت: برادرم جبرئيل! آن مصيبت چيست؟

جبرئيل گفت: حسين عليه السّلام با لب تشنه، و تنها و غريب و بى ‏يار و ياور كشته مى‏ شود، اگر او را در آن روز ببينى چنين صدا مى ‏زند:
«وا عطشاه! وا قلّة ناصراه‏
!، اى واى از سوز تشنگى، اى واى از كمى ياور!» شدّت تشنگى، بين او و آسمان را همچون دود مى‏ كند، هيچ كس جواب او را جز با شمشيرها و وسيله كشتن نمى‏ دهد، سر او را همانند گوسفند امّا از قفا جدا نمايند، و آنچه از فرش و اسباب خانه را دارد همه را غارت مى‏ كنند، سرهاى او و يارانش را در شهرها مى‏ گردانند، در حالى كه زنان اهل بيتش در كنار آن سرها عبور داده‏ مى‏ شوند ...

در اين هنگام جبرئيل و آدم عليه السّلام همچون زن پسر مرده‏ اى براى مصيبت حسين عليه السّلام گريه كردند. پيامبر اكرم صلى اللَّه عليه و آله و سلم در ضمن گفتارى فرمود:
كلّ من بكى منهم على مصاب الحسين اخذنا بيده و ادخلناه الجنّة
، هر كسى از امّت من براى مصائب حسين عليه السّلام گريه كند، در قيامت دست او را مى‏ گيريم و او را وارد بهشت مى‏ سازيم.

امام سجّاد عليه السّلام به قدرى براى تجديد خاطره شهادت امام حسين عليه السّلام كوشا بود، كه حتّى طبق دستورش در روى نگين انگشترش نوشته شده بود:
«خزى و شقى قاتل الحسين بن على عليه السّلام‏ ، رسوا و بدبخت شد قاتل حسين فرزند على عليه السّلام.» بر همين اساس ما بايد همواره ياد و نام حسين عليه السّلام را زنده نگه داريم، و نهضت عظيم عاشورا و اهداف آن را به خاطر بسپاريم، و مصائب آن حضرت و شهداى كربلا، و رنجهاى اسيران خاندان رسالت عليهم السّلام را تجديد كنيم، و بدانيم كه تكرار آن همچون تكرار آب دادن به درخت است، كه براى تجديد حيات و رشد آن درخت، ضرورى است.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-02-2014   #161 (لینک نوشته)
حساب بسته شده

prince_vip's Avatar

ارسال پیام خصوصی

یا حسین.....خداحافظ همین حالا....

..
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-02-2014   #162 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

shabnamjun's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام بر حسین...
shabnamjun آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-02-2014   #163 (لینک نوشته)
آغازگر برتر مباحث

Mahbanoo60's Avatar

ارسال پیام خصوصی

وقتی امام حسین(ع) در راه کوفه بود عده ای که معتدل بودند و مثلا از بزرگان زمان هم بودند به امام حسین گفتند:
اگر بخواهی با کدخدا در بیوفتی کشته خواهی شد
یزید ابرقدرت است، اگر تو را نکشد حداقل تو را تحریم خواهد کرد و تحت فشار خواهدت گذاشت
یزید، سپاهِ شام دارد اما تو چه داری؟ نمیشود در مقابلش ایستاد
با کدخدا مذاکره کن و از او بخواه که بر تو سخت نگیرد

جواب امام حسین(ع) به اینها این بود که: دور باد از ما ذلت (هیهات منا الذلة)
آن مردم به امام حسین(ع) به چشم یک تندروی افراطی که کله اش داغ است نگاه می کردند
حتی بعد از شهادت امام حسین(ع) میگفتند: حسین اشتباه کرد که جنگید
باید مذاکره میکرد و اینگونه الان زنده بود، حسین خودش و اطرافیانش را بیخود و بیجهت به کشتن داد
اصلا این بدبختی هایی هم که الان ما داریم بخاطر آن مقاومتِ حسین در برابر استکبار بود

تاریخ تکرار میشود....
امام زمان(ع) حق دارند که ظهور نکنند

سلام بر حسین...
Mahbanoo60 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-02-2014   #164 (لینک نوشته)
آغازگر برتر مباحث

Mahbanoo60's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام بر حسین...

سلام بر حسین...