تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > گنجینه معنوی > ادعیه و مناجات
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-15-2012   #1 (لینک نوشته)
رهـگـذر ..

wahnsinnig's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض : « زیارت عاشورا » ..

: « زیارت عاشورا » ..
" بسم الله الرحمن الرحیم .."

شیخ ابو جعفر طوسى در«مصباح» ذكر فرموده : محمّد ابن اسماعیل‏ بن بزیع، از صالح بن عقبه، از پدرش، از حضرت باقر علیه السّلام روایت كرده: هركه حسین بن على علیهما السّلام را در روز دهم‏ محرّم نزد قبر آن حضرت زیارت كند تا آنكه گریان شود، خدا را در روز قیامت ملاقات كند، با قوابى به اندازه‏ ثواب دو هزار عمره، و دو هزار جهاد، كه ثواب آن که همانند ثواب كسى مى‏باشد كه در خدمت رسول خدا و ائمه طاهرین علیهم السّلام جهاد كرده باشد.

راوى گفت:فدایت شوم چه ثوابى است، براى كسى‏كه در شهرهاى دور از كربلا باشد، و برایش در مانند این روز رفتن به سوى قبر آن حضرت ممكن نباشد؟ فرمود: هرگاه چنین باشد به سوى صحرا بیرون رود، یا در خانه خود، بر بام بلندى بالا رود، و به سوى آن حضرت به سلام اشاره كند، و در نفرین كردن بر قاتلین آن حضرت بكوشد و پس از آن دو ركعت نماز بخواند. و این كار را در اوایل روز، پیش از زوال آفتاب انجام دهد، پس بر امام حسین علیه السّلام زارى و گریه كند و كسانى را كه در خانه‏اش هستند، هرگاه از ایشان‏ تقیه نمى‏كند، به گریه كردن بر آن حضرت امر كند، و در خانه خود به اظهار جزع بر آن حضرت عزا بپا دارد و یكدیگر را به مصیبتشان به حسین علیه السّلام تعزیت گویند، و من بر خدا براى ایشان همه آن ثوابها را ضامنم، هرگاه این عمل را بیاورند.

گفتم:فدایت شوم این ثوابها را براى ایشان ضامن مى‏شوى، و آنها را كفیل مى‏گردى؟
فرمود: آرى من ضامن و كفیلم براى كسى‏كه این عمل را بجا آورد.
گفتم:یكدیگر را چگونه تعزیت گویند؟ فرمود: بگویند:

اَعْظَمَ الله اُجُورَنا وَاُجورَكُمْ بِمُصابِنا بِالْحُسَینِ عَلَیهِ السَّلامُ وَجَعَلَنا وَاِیاكُمْ مِنَ الطّالِبینَ بِثارِهِ مَعَ وَلِیهِ الاِمامِ الْمَهْدِىِّ مِنْ الِ مُحَمَّدٍ عَلَیهِمُ السَّلامُ

خداى بزرگ فرماید اجرهایمان را به مصیبتمان بر حسین(درود بر او)، و ما و شما را از خواهندگان خون او همراه‏ با ولىّ‏اش امام مهدى از خاندان محمّد(درود بر ایشان)قرار دهد.
و اگر بتوانى آن روز را به دنبال‏ حاجتى بیرون نروى، بیرون نرو، زیرا روز نحسى است، كه در آن حاجت مؤمن برآورده نمى‏شود، و اگر برآورده شود براى او مبارك نخواهد بود، و در آن خیر و رشدى نخواهد دید، و در آن روز هیچ‏كدام از شما براى منزلش، البته چیزى ذخیره‏ نكند، چرا كه هركه در آن روز چیزى ذخیره كند، در آن چیز بركت نخواهد دید، و براى او و اهلش كه جهت آنها ذخیره كرده‏ گویا همه را با رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلّم انجام داده باشد و براى اوست مزد و پاداش مصیبت هر پیامبر و رسول و وصىّ و صدّیق و شهیدى كه مرده یا كشته شده باشد، از زمانى كه حق تعالى خلق فرموده دنیا را تا زمانى كه قیامت بر پا شود.

صالح بن عقبه و سیف‏ بن عمیرى گفته‏اند: علقمة بن محمّد حضرمى گفت: به حضرت باقر علیه السّلام گفتم:به من دعایى تعلیم فرما كه آن در این روز بخوانم‏ هرگاه آن جناب را از نزدیك زیارت كنم، و دعایى كه آن را بخوانم هرگاه او را از نزدیك زیارت ننمایم و بخواهم به‏ سلام به جانب او از شهرهاى دور از خانه‏ام اشاره كنم.

به من فرمود: اى علقمه هرگاه آن دو ركعت نماز را بجاى آوردى به‏ سوى آن حضرت به سلام اشاره كن و در وقت اشاره به آن حضرت پس از گفتن تكبیر این كلام ( زیارت عاشورا ) را بگو ؛ به‏ درستى كه هرگاه این كلام را گفتى، دعا كرده‏اى به آن چیزى كه دعا مى‏كنند، به آن زائران آن حضرت از ملائكه و خدا براى تو صد هزار هزار درجه بنویسد و همانند كسى باشى كه با امام حسین علیه السّلام شهید شده باشد تا مشاركت كنى با ایشان در درجاتشان و شناخته نشوى مگر در زمره شهیدانى كه با آن حضرت شهید شده‏اند و براى تو نوشته شود و زیارت هر پیامبر و رسولى و پاداش زیارت هركه زیارت كرده‏ امام حسین علیه السّلام را از روزى كه شهید شده، سلام خدا بر آن حضرت و اهل بیتش باد..

اَللَّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ حَمْدَ الشَّاکِرينَ لَکَ عَلى مُصابِهِمْ ..

لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ
سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ ..

wahnsinnig آفلاين است   پاسخ با نقل قول
15 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-15-2012   #2 (لینک نوشته)
رهـگـذر ..

wahnsinnig's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض : « زیارت عاشورا » ..

" بسم الله الرحمن الرحیم .."

اَلسَّلامُ عَلَیكَ یا اَبا عَبدِ الله اَلسَّلامُ عَلَیكَ یابْنَ رَسُوْلِ الله اَلسَّلامُ عَلَیكَ یا بْنَ اَمیر المُؤمِنِین وَ ابْنَ سَیدِ الوَصیین اَلسَّلامُ عَلَیكَ یا بْنَ فاطِمَةَ سَیدَةِ نِساءِ العْالَمِینَ اَلسَّلامُ عَلَیكَ یا ثَارَ الله وَ اَبنِ ثَارِهَ وَالوِتْرَ الْمَوْتُورِ اَلسَّلامُ عَلَیكَ وَ عَلی الَأرواحِ الَّتِی حَلَتْ بِفِنآئِكَ عَلَیكُمْ مِنْی جَمِیعاً سَلامُ الله اَبداً ما بَقَیتُ وَ بَقِی الَّلیلِ وَ النَّهارُ ،

سلام بر تو اى ابا عبد الله، سلام بر تو اى فرزند رسول خدا، سلام بر تو اى فرزند امیر مؤمنان، و فرزند سرور جانشیان، سلام بر تو اى فرزند فاطمه سرور بانوان جهانیان، سلام بر تو اى خون خدا، و فرزند خون خدا و اى تنهاى مظلوم، سلام بر تو و جانهایى كه به درگاهت فرود آمدند، از جانب من بر همگى شما سلام خدا براى همیشه، تا هستم و تا شب و روز باقى است،

یا اَبا عَبدِ الله لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِیةُ وَ جَلَتْ وَ عَظُمَتِ الُمصیبَةُ بِكَ عَلَینْا وَ عَلی جَمیع اَهْلِ الِأسْلِام وَ جَلَّتْ وَ عَظُمَتِ اَلمُصیبَتكَ فی السَّمواتِ عَلی جَمیع اَهْلِ السَّمواتِ فَلَعِنَ الله اُمَّةً اَسَسَتْ اَساسَ الظُّلمِ وَ الجُورِ عَلَیكُمْ اَهْلِ البَیتِ وَلَعَنْ الله اُمَّةً دَفَعَتْكُمْ عَنْ مَراتِبِكُمُ الَّتی رَتَبِكُمُ الله فیها وَ لَعَنَ الله اُمةً قَتَلَتكُمْ

اى ابا عبد الله، هرآینه عزایت بزرگ و سنگین شد، و مصیبت تو بر ما و بر همه اهل اسلام بس بزرگ گشت، و سنگین و بزرگ شد مصیبتت در آسمانها بر همه اهل آسمان، خدا لعنت كند امّتى را كه بناى ستم و بى‏داد را بر شما اهل بیت بنیان‏ نهادند، و خدا لعنت كند قومى را كه شما را از مقامتان دور كرد، و از مرتبه‏هایتان بركنار نمود، مرتبه‏هایى كه خدا شما را در آنها جاى داد و خدا لعنت كند امّتى را كه شما را كشتند،

وَ لَعَنَ الله المُمهِدِینَ لَهُمْ بِا لتَمكین مِنْ قِتالِكُمْ بَرِئتُ اِلَی الله وَ اِلَیكُمْ مِنهُمْ وَ اَشیاعِهِمْ وَ اَتْباعِهِمْ وَ اَوْلیائهِمْ یا اَبا عَبدِ الله اِنی سِلْمٌ ِلِمَنْ سالَمَكُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَكُم اِلی یومِ القِیمةِ وَ لَعَنَ الله الُ زِیادٍ وَ ال مَروانَ وَلَعَنَ الله بَنِی اُمَیةَ قاطِبَةً وَ لَعَنَ الله بْنَ مَرجانَةً وَ لَعَنَ الله عُمَرِبْنِ سَعْد وَ لَعَنَ الله شِمراً،

و خدا لعنت كند آنان را كه امكان و توان جنگ با شما را براى ایشان تدارك دیدند من بیزارى مى‏جویم به سوى خدا و به جانب شما از ایشان و از شیعیان و پیروان و دوستدارانشان، اى ابا عبد الله من در صلحم ما كسى‏كه با شما صلح كرد، و در جنگم با كسى‏كه با شما جنگید تا روز قیامت، و خدا لعنت كند خاندان زیاد و خاندان مردان را و خدا همه بنى امیه را لعنت كند، و لعنت كند پسر مرجانه و عمر بن سعد و شمر را،

وَلَعَنَ الله اُمةً اَسْرَجَتْ وَالجَمَتْ وَ تَنَقَّبَتْ لِقِتالِكَ بِاَبی اَنتَ وَ اُمّی لَقَدْ عَظُمَ مُصابی بِكَ فَاَسئلُ الله الَّذی اَكرَمَ مَقامَكَ وَ اَكْرَمَنی اَنْ یرزُقَنی طَلَبَ ثارِكَ مَعَ اِمامٍ مَنصُورٍ مِنْ اَهْلِ بَیتِ مُحَمَّدٍ صَلی الله عَلَیهِ وَ الِه اللهمَّ اَجْعَلنی عِندكَ وَجیهًا با الحُسَینِ عَلیهِ السَّلامُ فی الدُنیا وَ الأخِرَةِ یا اَبا عَبدِ الله اِنی اَتَقرَّبُ اِلی الله وَ اِلَی رَسُولِهِ وَ اِلَی اَمیر الُمؤمِنینَ وَ اِلی فاطِمَةً وَ ِالی الْحَسَنْ وَ اِلَیكَ ِبمُوالاتِكَ وَ بالَبرائةِ

و لعنت كند امّتى را كه مركبها را زین كردند و لگام زدند و جنگ با تو را دنبال كردند، پدر و مادرم به فدایت همانا مصیبت بر من سنگین شد، از خدا كه مقامت را گرامى داشت، و مرا به وسیله تو كرامت بخشید، درخواست مى‏كنم، كه خون‏خواهى تو را همراه پیشواى یارى شده از اهل بیت محمّد(درود خدا بر او و خاندانش)روزى من كند، خدایا به حق‏ حسین مرا نزد خود در دنیا و آخرت آبرومند قرار ده، اى ابا عبد الله من به خدا و رسولش و امیر مؤمنان، و فاطمه و حسن تقرّب مى‏جویم، به دوستى تو و به بیزارى.

ممنِ اَسَّسَ ذلِكَ وَ بَنی عَلیهِ بُنیانَهُ وَ جَری فی ظُلمِه وَجَوْرِه عَلَیكُمْ وَ عَلی اَشیاعِكُمَ بَرِئتُ اِلی الله وَ اِلیكُمْ مِنْهُمْ وَ اَتَقَربُ اِلَی الله ثمَّ اِلَیكُمْ بِموالاتِكُمْ وَ مُوالاةِ وَلِیكُمْ وَ بِالبَرائةِ مِنْ اَعدائِكُمْ وَ النّاصِبینَ لَكُمُ الْحَرْبَ وَبالبرآئةِ مِنْ اَشیاعِهمْ وَ اَتباعِهمْ

از كسى‏كه پایه‏گذارى كرد اساس این واقعه را، و بنا نهاد بر آن بنیانش را، و روان شد در ستم و بیدادش‏ بر شما، و شیعیان شما، از ایشان به سوى خدا و شما بیزارم و به خدا تقرّب مى‏جویم، و پس از آن به شما نیز با دوستى نسبت به شما و دوستى نسبت به دوستان شما، و به بیزارى از دشمنانتان شما، و به بیزارى از دشمنانتان، و برپاكنندگان جنگ با شما، و به بیزارى‏ از شیعیان و پیروان آنها،

اِنی سِلمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ و ولٌّی لِمَن والاكُمْ وَ عَدُ وٌّ لِمَنْ عاداكٌمْ فَاسُئلُ الله اَلذی اَكرَمَنی بِمَعرفَتِكُمْ وَ مَعرفَةِ اَولیائِكُمْ وَرَزَقنِی اَلبرائَةَ مِن اَعدائِكُمْ اَنْ یجعَلنِی مَعَكُمْ فی الدُّنیا وَ الاخرةِ وَ اَن یثَبِتَ لی عِنْدَكُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فی الدُّنیا وَالأخرةِ وَ اَسَئلهُ اَن یبَلغَنی المَقامَ الَمحمودَ لَكُمُ عِنْدَ الله وَ اَنْ یرزُقَنی طَلَبَ ثاری مَعَ اِمامٍ هُدی ظاهِرٍ ناطِقٍ بالحَقِ مِنْكُمْ

من در صلحم با كسى‏كه با شما صلح كرد، و در جنگم با كسى‏كه با شما جنگید، و دوستم با كسى‏كه‏ شما را دوست داشت، و دشمنم با كسى‏كه شما را دشمن داشت، پس درخواست مى‏كنم از خدا كه مرا به معرفت و دوستان شما گرامى داشت‏ و بیزارى از دشمنان شما را نصیب من كرد، اینكه مرا در دنیا و آخرت با شما قرار دهد، و جایگاهم را نزد شما استوار بدارد، و از او مى‏خواهم كه مرا برساند به مقام ستوده‏اى كه براى شما نزد خداست‏ و روزى كند خون‏خواهى‏ام را به همراه امام هدایت‏گر آشكار و گویاى به حق از خاندان شما،

وَ اَسئلُ الله بِحَقِكُمْ وَ بِالشَانِ اَلذی لَكُمْ عِندهُ اَنْ یعطنِی بِمصابی بِكُمْ اَفْضَلَ ما یعطی مُصاباً بِمُصیبةً ما اَعْظَمَها وَ اَعظمَ رَزَیتها ِفی اِلاسلامِ وَ فی جَمیعَ السَّمواتِ وَ الارضِ اللهمَّ اجْعَلنی فی مَقامی هذا ِممَنْ تَنالُهُ مِنكَ صلَواتٌ وَ رحمةٌ وَ مَغفِرةٌ اللهمَّ اَجْعَلْ مَحیای مَحیا محمدٍ و ال مُحمد وَ مَماتی مَماتَ مُحمدٍ وَ ال مُحمدٍ.

و از خدا درخواست مى‏كنم به حق شما، و شأنى كه براى شما نزد اوست، كه عطا كند به من به خاطر مصیبت ‏زدگى ‏ام به شما برترین چیزى را كه عطا كند به مصیبت‏زده‏اى به خاطر مصیبتش، چه مصیبتى بزرگ است آن مصیبت، و چه عظیم است آن عزا در اسلام، و در همه آسمانها و زمین.خدایا در این‏جایگاه مرا از كسانى قرار ده، كه از جانب تو به آنان درود و رحمت و آمرزش مى‏رسد خدایا حیاتم را حیات ]آمیخته به عشق[محمّد و خاندان محمّد، و مرگم را مرگ]در حال شیفتگى به[محمّد و خاندان محمّد قرار دهد.

اللهمَّ اِنَّ هذا یوْمٌ تَبركَتْ به بنوامَیةَ وَ ابْنُ اكِلةَ الأَكبادِ الَّلعینُ ابنُ اللعینِ عَلی لِسانِك وَ لِسانِ نَبِیكَ صلی الله علیهِ و اله فی كُلِ مَوْطِن وَ مَوقِفٍ وَقَفٍ فیهِ نَبیكَ صلی الله علیهِ و اللهمَّ الَعن اَبا سُفیانَ وَ معاویةَ وَ یزیدَ بْنَ مُعاویةَ عَلیهِمْ مِنكَ الَّلعنةُ اَبَدَ الابِدینَ وَ هَذا یوْمٌ فَرِحَتْ به ال زِیادٍ وَ الُ مَروانَ بِقَتلِكُمْ اَلحسُین صَلواتُ الله عَلیهِ اللهمَّ فَضاعَفْ عَلیهمُ اللعنَ منكَ وَالعذابِ الأَلیمَ اللهمَّ انی اتقربُ الیكَ فی هذا الیومِ وَفی مَوقفی هذا وَ اَیام حَیوتی بِالبرآئةِ مِنهم وَاللعنةِ عَلیهَمّْ وبِالمُوالاتِ لِنبِیَّکَ وَ الِ نَبِیَّک(عَلَیهِ وَ) عَلَیهِمُ السلامُ.

خدایا این روز روزى است كه به آن تبرّك جستند بنى امیه، و فرزند جگرخوار، آن لعنت‏شده فرزند لعنت شده بر زبان تو و زبان پیامبرت(درود خدا بر او و خاندانش)در هر كجا و هر موقفى كه پیامبرت(درود خدا بر او و خاندانش)در آن ایستاد.خدایا لعنت كن ابا سفیان، و معاویه و یزید فرزند معاویه را، كه از جانب تو بر آنان‏ لعنت باد به جاودانگى جاودانها، و امروز روزى است كه خوشحال شدند به این روز خاندان زیاد و خاندان مردان، بخاطر كشتن حضرت‏ امام حسین را(درود خدا بر او)خدایا پس لعنت و شكنجه‏ات را بر آنان دوچندان كن، خداى من‏ در این روز و در این‏جایگاه و همه روزهاى زندگى‏ام به تو تقرّب مى‏جویم، به بیزارى‏ام از اینان‏ و لعنت بر ایشان، و به دوستى پیامبر و خاندان پیامبرت(درود بر او و ایشان)

سپس صد مرتبه مى‏گویى :

اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالكَ اللهمَّ العنِ العصابةَ التی جاهدتِ الُحسین وَشایعتْ و بایعتْ و تابِعتْ علی قِتله اللهمَّ العنهم جمیعاً

خدا لعنت كن نخستین ستمكارى را كه به حق محمّد و خاندان محمّد ستم كرد، و آخرین كسى را كه در این ستم از او پیروى‏ نمود.خدایا لعنت كن جمعیتى را كه با حسین كردند، و همراهى نمودند و پیمان بستند، و پیروى كردند بر كشتن‏ آن حضرت، خدایا همه آنان را لعنت كن .

بعد صد مرتبه مى‏گویى:

السلام علیكَ یا ابا عَبدالله وَ علی الاَرواح الَّتی حَلت بفنآئِكَ علیكَ مِنی سلامُ الله ابداً ما بَقیتُ وَ بقی اللیلُ وَ النهارَوَ لاجعلهُ الله اخرَ العهدِمنی لزیارتكم السلامُ علی الحسین وعلی علی بن الحیسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین

سلام بر تو اى ابا عبد الله، و بر جانهایى كه به درگاهت فرود آمدند، از جانتب من سلام خدا بر تو باد همیشه تا هستم و تا شب و روز باقى است‏ و خدا زیارت شما آخرین زیارت از سوى من قرار ندهد، سلام بر حسین و بر على بن الحسین‏ و فرزندان حسین، و یاران حسین.

آنگاه می گوئی :

اللهمَ خُصَّ انتَ اَوّل ظالم باللعن منی وَابدَءُ به اولاًثمَّ الثانی وَالثالث َوَالرابعَ اللهمَّ العنِ یزید خامساً و العن عبیدَ الله بن زیادٍ و ابن مرجانةَ و عمربن سعد وَ شمراً و ال ابی سفیانَ وَال زیاد و ال مروان و الی یوم القیامَة

آنگاه مى‏گویى:خدایا اختصاص ده، اوّلین‏ ستمكار را از جانب من به لعنت، و آغاز كن به آن لعنت اولین را، سپس دومین و سومین و چهارمین را، خدایا یزید پنجم‏ آنان را لعنت كن، و لعنت كن عبید الله بن زیاد و پسر مرجانه و عمر بن سعد و شمر و خاندان ابو سفیان خاندان زیاد و خاندان مروان را تا روز قیامت.

سپس به سجده می روی و می گوئی:

اللهم لكَ الحَمد حمدَ الشاكرینَ لَكَ علی مصابهم الحمدُ للهِ علی عَظیمِ رَزیتی اللهمَّ ارزقنی شَفاعَةَ الْحُسَینِ یوْمَ الْوُروُدِ وَثبِتْ لی قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدِكَ مَعَ الحُسَینِ وَ اَصْحابِ الحُسَینِ الَّذینَ بَذَلُوا مُهْجُهْم دُوْنَ الحُسَینِ عَلَیه السَّلام.

سپس به سجده مى‏روى و مى‏گویى: خدایا سپاس تو را سپاس شكرگزاران بر مصیبت‏زدگى آنان، خداى را سپاس بر بزرگى عزایم، خدایا شفاعت حسین را در روز ورود [به قیامت] نصیبم كن، و ثابت بدار قدم صدق مرا نزد خود به همراه حسین‏ و یاران حسین، آنان‏كه جانشان را در دفاع از حسین (درود بر او) بخشیدند.

» فایل صوتی زیارت عاشورا ؛ دانلود ..

ويرايش توسط wahnsinnig : 11-15-2012 در ساعت 03:50 PM
wahnsinnig آفلاين است   پاسخ با نقل قول
9 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-15-2012   #3 (لینک نوشته)
....

Alberta's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : : « زیارت عاشورا » ..

زیارت عاشورا با صدای مداحان مختلف

زیارت عاشورا – ارضی

زیارت عاشورا – آهنگران

زیارت عاشورا – منصوری

زیارت عاشورا – طاهری

زیارت عاشورا – حدادیان

زیارت عاشورا – خلج

زیارت عاشورا – کریمی

زیارت عاشورا – حییبی

زیارت عاشورا – سازور

ويرايش توسط Alberta : 11-15-2012 در ساعت 04:48 PM
Alberta آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-15-2012   #4 (لینک نوشته)
پسر تمام نشدنی....

danial0099's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اللهمَ خُصَّ انتَ اَوّل ظالم باللعن منی وَابدَءُ به اولاًثمَّ الثانی وَالثالث َوَالرابعَ اللهمَّ العنِ یزید خامساً و العن عبیدَ الله بن زیادٍ و ابن مرجانةَ و عمربن سعد وَ شمراً و ال ابی سفیانَ وَال زیاد و ال مروان و الی یوم القیامَة
danial0099 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-13-2012   #5 (لینک نوشته)
اللهم عجل لولیک الفرج

Arkana's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض راز خواندن 40 روز زیارت عاشورا از زبان آیت الله حق شناس

آیت الله حق شناس:شما چهل روز زیارت عاشورا بخوانید اگر از خدا حاجتتان را نگرفتید، بیایید که من برای شما حاجتتان را از خدا می‎گیرم و من ضامن آن هستم .

سال‎های اول طلبگی‎ام بود، تازه با آیت الله حق شناس آشنا شده بودم . چه جلسات با صفایی بود . خانه محقر استاد در آن جمع قلیل چه صفایی داشت . تازه ایشان به محل ما آمده بودند و هنوز در محل شناخته شده نبودند و حتی شاگردان ایشان هم از محل جدید زندگی ایشان مطلع نبودند. ماه رمضان بود و به واسطه یکی از اساتیدمان که از شاگردان ایشان بود و بعدها مدیریت مدرسه امین‎الدوله را عهده‎دار شد، خدمت معظم له شرفیاب می‎شدیم .
حدود سیزده چهارده نفر بیشتر نبودیم. نماز را پشت سر آقا می‎خواندیم که جای شما خالی اما همه اینها آن چیزی نیست که می‎خواهم بگویم .
آنچه می‎خواهم بگویم مهمترین یادگار زندگی من از درک محضر ایشان است که در این مختصر به اطلاع شما عزیزان می‎رسانم و آن در باب ختم زیارت عاشوراست .

ایشان می‎فرمودند:

شما چهل روز زیارت عاشورا بخوانید و در آن چهل روز مراقبت شدید نفس را عهده‎دار باشید؛ هر حاجتی که از خدا بخواهید به شما داده می‎شود و اگر از خدا حاجتتان را نگرفتید، بیایید که من برای شما حاجتتان را از خدا می‎گیرم و من ضامن آن هستم .

در این مختصر نه در این حد و اندازه هستم که کلام استاد را شرح دهم و نه توانایی آن را دارم که چیزی به زبان بیاورم چرا که خیلی دلم گرفته و غمگینم . ذخیره‎های الهی یکی پس از دیگری می‎روند.
از آنجایی كه در امور دنیا و آخرت برای هر امری آدابی مخصوص به خود می باشد، زیارت عاشورا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مشتمل بر آداب و حالات مخصوص به خود میباشد , كه این آداب را حضرت آیت الله حق شناس از استاد فرزانه خود حضرت آیت الله العظمی بروجردی (ره) نقل می كنند كه امید است هدیه مبارك و گرانقدری باشد از گنجینه فیوضات اولیاءالله برای شیفتگان معرفت الهی.

اما طریقه ختم زیارت عاشورا در چهل روز از زبان حضرت استاد آیت الله حق‎شناس به شرح زیر است:

مقدمه :

الف - صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.

ب - لعن و سلامی که در انتهای زیارت عاشورا میباشد را به ترتیب هر كدام فقط 1 بار گفته شود.یعنی یکبار بگویی:

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ
خدایا لعنت کن نخستین ستمگرى را که بزور گرفت حق محمد و آل محمد را و آخرین کسى که او را در این زور و ستم پیروى کرد
اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَیْنَ وَ شایَعَتْ وَ بایَعَتْ وَ تابَعَتْ عَلى قَتْلِهِ اَللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً
خدایا لعنت کن بر گروهى که پیكار کردند با حسین علیه السلام و همراهى کردند و پیمان بستند و از هم پیروى کردند براى کشتن آن حضرت خدایا لعنت کن همه آنها را

یکبار هم سلام زیارت را بگویی یعنی:

اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَیْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِكُمْ
سلام بر تو اى ابا عبداللّه و بر روانهائى که فرود آمدند به آستانت ، بر تو از جانب من سلام خدا باد همیشه تا من زنده ام و برپا است شب و روز و قرار ندهد این زیارت را خداوند آخرین بار زیارت من از شما
اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
سلام بر حسین و بر على بن الحسین و بر فرزندان حسین و بر اصحاب و یاران حسین

ج - زیارت عاشورا از اول تا ابتدای صد لعن خوانده شود ، این قسمت مربوط به مقدمه زیارت عاشورا میباشد.
در این قسمت نیازی به گفتن صد لعن و صد سلام نیست و زیارت تا سر صد لعن و سلام خوانده میشود و پس از آن ادامه زیارت عاشورا به صورت زیر میباشد:

د - دو ركعت نماز هدیه به حضرت ابا عبدالله خوانده شود، این نماز با نماز آخر زیارت عاشورا متفاوت است و نیت آن باید هدیه به حضرت ابا عبدالله باشد.

ه - پس از خواندن نماز هدیه به حضرت ابا عبدالله صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.

پنج مورد فوق مقدمه زیارت عاشورادر این دستور مخصوص زیارت عاشورا میباشد و باید توجّه شود که در مقدمه که در بخش فوق توضیح داده شده است زیارت عاشورا تا سر صد لعن و سلام خوانده شده است و به طور کامل خوانده نشده است که پس از انجام موارد فوق به عنوان مقدمه ادامه زیارت عاشورا به صورت زیر خوانده میشود که مشروح زیارت میباشد .

ادامه زیارت عاشورا :

الف - زیارت عاشورا از اول تا آ خر خوانده شود- در خواندن زیارت لعن و سلام هر کدام صد مرتبه گفته شود.

ب - پس از اتمام زیارت دو ركعت نماز زیارت خوانده شود . ( این نماز جزء زیارت عاشورا است )

اما لازم است که نکات زیر در این اربعین حتما رعایت شود:

1- ایشان می‎فرمودند: در طول این چهل روز برای سلامتی حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه صدقه بدهید.

2 - ایشان تاکید زیادی داشتند که در طول این چهل روز می‎بایست مراقبه اعمال صورت بگیرد. یعنی واجبات انجام گرفته و محرمات ترک گردد. گریه‎های آیت الله حق‎شناس وقتی از گناه صحبت می‎کردند و با لفظ زیبای «ببین داداش جون» جوانان را به دوری از گناه توصیه می‎کردند؛ همراه با این جمله بود که گناه باعث عدم استجابت دعاست .

3- ایشان می‎فرمودند: در طول چهل روز کسی جز اهل منزل از انجام زیارت عاشورا توسط شما مطلع نگردد. زیارت را مخفیانه بخوانید تا کسی مطلع نگردد و این سفارش استاد، نکاتی داشت که در این مختصر نمی‎گنجد .

4 - به یاد دارم که ایشان تاکید می‎کردند که مابین انجام زیارت عاشورا صحبتی صورت نگیرد. از آنجایی که انجام اعمال زیارت با اوصاف فوق حدود یک ساعت و نیم به طول می‎انجامد ایشان تاکید داشتند ما‎بین زیارت صحبتی نشود البته ناگفته نماند که این مطلب را ایشان شرط صحت نمی‎دانستند لکن بر این مطلب تاکید می‎کردند و خاطره‎ای را نیز نقل می‎کردند که یادش بخیر ... .

5 - می‎فرمودند: بین طلوع و غروب آفتاب زمان انجام عمل است و تاکید می‎کردند روز چهارشنبه به عنوان یوم الشروع انتخاب شود البته حجة الاسلام والمسلمین جاودان می‎فرمودند اگر چهارشنبه هم نشد اشکالی ندارد ولی چه بهتر است که چهارشنبه به عنوان یوم الشروع انتخاب شود.
خدایا به بزرگیت سوگند آنرا به تمامی آشنایان و دوستانم عطا فرما.
Arkana آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-13-2012   #6 (لینک نوشته)
شمع جمع

noor90's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : راز خواندن 40 روز زیارت عاشورا از زبان آیت الله حق شناس

خیلی خیلی سخته
یا باید عاشق باشی یا مضطر
noor90 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-22-2013   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Morvarid's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مرده ای که بوی گلاب می داد

یک بار پیرمردی را آوردند که اصلا به مرده شبیه نبود، چهره روشن و بسیار تمیز و معطری داشت. وقتی پتو را کنار زدم بوی گلاب می داد.

آنقدر تمیز و معطر بود که من از مسئول غسالخانه تقاضا کردم خودم شخصا این پیرمرد را بشورم و غسل بدهم، همه بوی گلاب را موقع شستشو و وقتی که آب روی تن این پیرمرد می ریختم حس می کردند. وقتی که کار غسل و کفن تمام شد بی اختیار در نماز و تشییع این پیرمرد شرکت کردم، بیرون برای تشییع و خاکسپاری اش صحرای محشری به پا بود. از بین ناله های فرزندانش شنیدم که گویا این پیرمرد هر روزش را با قرائت زیارت عاشورا شروع می کرد. از بستگانش دقیق‌تر پرسیدم، گویی این پیرمرد به این موضوع شهره بود، آدمی که هر روزش با زیارت عاشورا شروع می شد...

سبزه زاریست پر از یاد خدا

و در آن باغ کسی می خواند:

که خدا هست، دگر غصه چرا؟
Morvarid آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2013   #8 (لینک نوشته)
شمع جمع

abuzarkarbala's Avatar

ارسال پیام خصوصی

السلام علي الحسين
abuzarkarbala آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2013   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض ۞۞ فضـائـل زيـــارت عــاشــورا ۞۞

بسم الله الرحمن الرحیم

در فضيلت زيارت عاشورا رواياتي ذکر شده است که ما در اينجا برخي از آنها را مي آوريم.
و بعدا ان شاءالله مطالبی در مورد ثواب زیارت عاشورا خدمتتان ارائه خواهد شد .

روايت اول
شيخ طوسى در كتاب مصباح المجتهد از محمد بن اسماعيل بن يزبع و او از "صالح بن عقبه" و او از پدرش و او از امام باقر(عليه‎السلام) روايت مي‎كند كه فرمود: هر كس حسين بن على (عليهماالسلام) را در روز عاشورا - دهم محرم - زيارت كند و نزد قبر آن حضرت گريان شود روز قيامت خداوند را با ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جهاد ملاقات كند، آن هم ثواب حج و عمره و جهادى كه در خدمت رسول اكرم و ائمه طاهرين(عليهم‎السلام) بوده باشد.
راوى مي‎گويد: عرض كردم فدايت شوم براى كسى كه در شهر يا كشور ديگريست و نمى‎تواند در آن روز خود را به قبر آن حضرت برساند چه ثوابى خواهد بود؟

حضرت فرمودند: اگر چنين باشد به صحرا يا بالاى بام خانه خود رود و با اشاره به سوى قبر آن حضرت، سلام داده و بر لعن قاتلان آن حضرت جديت كند، و بعد دو ركعت نماز بخواند و اين كار را هنگام برآمدن روز قبل از ظهر انجام دهد، آنگاه هم خودش در مصيبت آن حضرت گريه كند و هم اگر ترسى نداشته باشد امر كند تا خانواده او نيز بر آن حضرت گريه كنند و در خانه‎اش مجلس ‍ مصيبتى برپا كرده و مصيبت حضرت سيدالشهداء را به يكديگر تعزيت گويند. من ضامن مي‎شوم كسى كه اين عمل را انجام دهد خداوند تمام آن ثواب‎ها را به او عنايت فرمايد.[/b]

امام باقر(عليه‎السلام) فرمود: هر كس حسين بن على(عليهماالسلام) را در روز عاشورا زيارت كند و نزد قبر آن حضرت گريان شود؛ روز قيامت خداوند را با ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جهاد ملاقات كند، آن هم ثواب حج و عمره و جهادى كه در خدمت رسول اكرم و ائمه طاهرين(عليهم‎السلام) بوده باشد.

راوى عرض كرد چگونه يكديگر را تعزيت بگوييم؟ فرمود بگوييد:

اعظم الله اجورنا بمصابنا بالحسين عليه‎السلام و جعلنا و اياكم من الطالبين تباره مع وليه الامام المهدى من آل محمد عليهم‎السلام؛ يعنى خداوند اجر ما را به سوگوارى بر حسين(عليه‎السلام) بيفزايد و ما و شما را از خونخواهان او همراه با ولى خود امام مهدى آل محمد(عليهم‎السلام) قرار دهد.

آنگاه حضرت فرمودند: اگر مي‎توانى آن روز از خانه بيرون مرو كه روز نحسى است و حاجت مؤمن برآورده نمى‎شود و اگر هم برآورده شود ميمون و مبارك نخواهد بود.

روايت دوم

صالح بن عقبه و سيف بن عميره نقل مي‎كنند كه علقمة بن محمد الخضرمى گفت: به امام باقر (عليه‎السلام) عرض كردم دعايى به من تعليم فرماييد كه اگر از نزديك زيارت كردم بخوانم و دعايى كه اگر از دور اشاره به سلام كردم بخوانم .
حضرت فرمودند: اى علقمه هر گاه تو اشاره به سلام نمودى و دو ركعت نماز را خواندى هنگام اشاره به آن حضرت بعد از تكبير اين قول - زيارت عاشورا - را بگو . پس اگر تو اين زيارت را خواندى دعا كرده‎اى به آنچه كه ملائكه زائر حسين دعا مي‎كنند و خداوند صد هزار هزار درجه براى تو مي‎نويسد و مانند كسى هستى كه با امام حسين(عليه‎السلام) شهيد شده و در درجات آنها شركت كرده باشد و براى تو ثواب زيارت هر پيغمبر و رسول و هر زائرى كه امام حسين(عليه‎السلام) را زيارت كرده نوشته شود.[/b]
بعد از نقل زيارت علقمه مي‎گويد: امام باقر(عليه‎السلام) به من فرمودند اگر بتوانى هر روز در خانه خود اين زيارت را بخوانى تمام اين ثواب‎ها براى تو خواهد بود.

روايت سوم

شيخ در مصباح از محمد بن خالد طيالسى و او از سيف بن عميره نقل مي‎كند كه گفت پس از آن كه امام صادق(عليه‎السلام) از حيره به مدينه تشريف بردند با صفوان بن مهران و جمعى ديگر از اصحاب به نجف اشرف رفتيم. پس از آن كه زيارت اميرالمؤمنين(عليه‎السلام) فارغ شديم صفوان خود را به طرف قبر حضرت سيدالشهداء نمود و به ما گفت از اين مكان آن حضرت را زيارت كنيد كه من در خدمت امام صادق(عليه‎السلام) بودم كه از اين مكان آن حضرت را زيارت نمود.
صفوان گفت در خدمت امام صادق(عليه‎السلام) به اين مكان آمديم چون آن حضرت زيارت عاشورا خواندند پس از خواندن دو ركعت نماز، اين دعا را هم خواندند. آنگاه حضرت به من فرمودند: اى صفوان مواظب اين زيارت و دعا باش و اينها را بخوان كه من ضامن مي‎شوم هر كس اين زيارت و دعا را چه از دور و چه از نزديك بخواند زيارتش مقبول شود و سعيش مشكور گردد و سلامش ‍ به آن حضرت برسد و حاجت او از طرف خداوند برآورده شود و به هر مرتبه‎اى كه بخواهد برسد و او را نوميد برنگردانند.

آنگاه شروع به خواندن زيارت عاشورا كرد و بعد از نماز زيارت، دعاى علقمه را كه پس از زيارت عاشورا مي‎خوانند، خواند.
"سيف بن عميره" مي‎گويد به صفوان گفتم وقتى علقمة بن محمد زيارت عاشورا را براى ما نقل كرد اين دعا را نگفت .

صفوان گفت در خدمت امام صادق(عليه‎السلام) به اين مكان آمديم چون آن حضرت زيارت عاشورا خواندند پس از خواندن دو ركعت نماز، اين دعا را هم خواندند. آنگاه حضرت به من فرمودند: اى صفوان مواظب اين زيارت و دعا باش و اينها را بخوان كه من ضامن مي‎شوم هر كس اين زيارت و دعا را چه از دور و چه از نزديك بخواند زيارتش مقبول شود و سعيش مشكور گردد و سلامش ‍ به آن حضرت برسد و حاجت او از طرف خداوند برآورده شود و به هر مرتبه‎اى كه بخواهد برسد و او را نوميد برنگردانند.

[b]اي صفوان من اين زيارت را با اين ضمان از پدرم يافتم و پدرم از پدرش على بن الحسين(عليهماالسلام) با همين ضمان و او از امام حسين(عليه‎السلام) با همين ضمان از برادرش امام حسن(عليه‎السلام) با همين ضمان و امام حسن(عليه‎السلام) از پدرش اميرالمؤمنين(عليه‎السلام) با همين ضمان و اميرالمؤمنين از رسول خدا(صلى الله عليه و آله) با همين ضمان و رسول خدا(صلي الله عليه آله) از جبرئيل با همين ضمان و جبرئيل اين زيارت را با همين ضمان از خداى عز و جل يافت و خداى عز و جل به ذات خود قسم خورده است كه هر كس امام حسين(عليه‎السلام) را با اين زيارت از دور يا از نزديك زيارت كرده و با اين دعا، دعا كند، زيارت او را قبول مي‎كنم و خواهش او را هر قدر كه باشد مى‎پذيرم و سؤالش را عطا مى‎کنم، پس نااميد از طرف من برنمي‎گردد بلكه مسرور و خوشحال، با حاجت روا شده و فوز بهشت و آزادى از آتش برمي‎گردد و شفاعت او را درباره هر كس غير از دشمن اهل بيت قبول مى‎كنم .
آنگاه صفوان گفت كه حضرت صادق(عليه‎السلام) به من فرمودند: هر وقت حاجتى برايت پيش آمد در هر مكانى كه هستى زيارت اين دعا را بخوان و حاجت خود را از خداوند بخواه كه برآورده مى‎شود و خداوند و رسول او خلف وعده نمى‎كنند.
نيز اگر چه در خبر علقمه زيارت عاشورا اختصاص به روز عاشورا دارد ولى در خبر صفوان آمده كه امام فرموده اگر بتوانى امام حسين عليه السلام را هر روز به اين زيارت بخوانى بجا آورد كه تمام اين ثوابها براى تو خواهد بود. بلكه در عبارت كامل الزيارة آمده است كه اگر بتوانى هر روز عمرت اين زيارت را بخوان .
نيز براى برآمدن حاجات و امور مهم ، خواندن زيارت عاشورا بسيار مجرب است و در ذيل خبر صفوان فرمود هر گاه برايت حاجتى پيش آيد اين زيارت را بخوان در هر كجا كه باشى و حاجت خود را از خداوند سئوال كن كه برآورده مي‎شود.

علماء براى برآمدن حاجات چهل روز پياپى خواندن زيارت عاشورا را در ساعت معين بسيار مجرب دانسته اند، گر چه در روايت چهل روز وارد نشده ولى تجربه اينمطلب را ثابت نموده است .

تصویر به اندازه 8% (895x773) کوچک شده است. برای دیدن تصویر در اندازه واقعی (971x838) روی این نوار کلیک کنید. برای باز شدن در پنجره جدید روی تصویر کلیک کنید.

My Work Instagram : @Islamic_architect_of_IRAN
داعش در یک نگاه ( دولت اسلامی عراق و شام )
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟
فیلم «محمد رسول الله» از آغاز تا امروز
mroam777 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-16-2013   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ۞۞ فضـائـل زيـــارت عــاشــورا ۞۞

-حسين(ع) زيباترين واژه هستی
- حسين(ع) خون خدا و پسر خون خدا
- حسين(ع) يعنی عشق، عشق به همه خوبی ها
- حسين(ع) شخصيتی است که خداوند در روز عرفه نخست به زائران سيدالشهداء نظر می کند بعد به زائران خانه خودش
- حسين(ع) شخصيتی است که خداوند ثواب زيارت قبر شش گوشه او را از زيارت خانه خودش بيشتر و افزونتر قرار داده است.

حضرت امام صادق(ع) فرموده: هرکس بوسيله خواندن زيارت عاشورا، جدم حسين(ع) را زيارت کند " چه از راه دور يا نزديک" به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.
قديمي 04-16-2013   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در فضـائـل زيـــارت عــاشــورا: "

فضائل زيارت عاشورا;
بر حسب آنچه در فرمايش حضرت امام محمّد باقر (عليه السلام)و حضرت صادق (عليه السلام)در روايت علقمه و صفوان است ، بيست و دو امر است:
اوّل: ثواب دوازده هزار حج.
دوم : ثواب هزار هزار جهاد .
سوّم: ثواب دو هزار هزار عمره ; كه همه آنها را با حضرت رسول (صلى الله عليه وآله)و ائمّه اطهار (عليهم السلام)بجا آورده باشد .
چهارم: ثواب مصيبت هر پيامبرى از اوّلين تا آخرين .
پنجم :ثواب مصيبت هر رسولى .
ششم: ثواب مصيبت هر وصيّى تا روز قيامت .
هقتم:ثواب مصيبت هر صدّيقى تا روز قيامت .
هشتم: ثواب هر شهيدى تا روز قيامت .
نهم: بلندى مقام او صد هزار هزار درجه .
دهم: نوشته شدن هزار هزار حسنه .
يازدهم: محو شدن هزار هزار گناه .
دوازدهم: رسيدن به درجه شهداى با آنحضرت تا حدّى كه به هيئت آنها محشور شود ، و در مقامات آنها داخل شود .
سيزدهم: ثواب زيارت هر پيامبرى.
چهاردهم: ثواب زيارت هر رسولى .
پانزدهم: ثواب زيارت هر كسيكه زيارت نموده است آنحضرت را از آن روزى كه شهيد شده اند .
شانزدهم: جواب سلام از آنحضرت (عليه السلام) بجهت قبولى زيارت او .
هفدهم: قضاء و بر آورده شدن حوائج هرقدر و هرچند بزرگ باشد .
هجدهم: سرور قلب بر وجه دوام و هميشگى و روشنى چشم بواسطه رسيدن به آنچه طالب باشد .
نوزدهم: فوز به بهشت .
بيستم: سلامتى از آتش .
بيست و يكم: قبول شدن شفاعت او براى هر كس كه از خويش و بيگانه ، گرچه مستحق آتش جهنّم باشند ، جز دشمنان اهلبيت (عليهم السلام) .
بيست و دوّم: ضمانت مؤكّده از حضرت صادق (عليه السلام) و از حضرت امام محمّد باقر (عليه السلام) و از حضرت امام زين العابدين (عليه السلام) و از حضرت ابى عبدالله (عليه السلام)و از حضرت مجتبى (عليه السلام)و از حضرت اميرالمؤمنين (عليه السلام) و از حضرت رسول (صلى الله عليه وآله)و از جبرئيل (عليه السلام) و از حضرت احديّت جلّ شأنه در حقّ زائر به اين زيارت آنكه زيارت او مقبول و سعى او مشكور ، يعنى كه هيچ مانعى سبب ردّ آن نشود.

ائمه ما شيعيان خصوصاٌ امام زمان(ع) تأکيد به خواندن و مداومت به خواندن اين زيارت شريف داشته اند، چنانچه در ملاقاتی که سيد رشتی با امام زمان(ع) داشته اند، امام زمان به سيد رشتی می فرمايند: که چرا عاشورا نمی خوانيد و بعد سه بار می فرمايند عاشورا، عاشورا، عاشورا.(مفاتيح الجنان- شيخ عباس قمی)
قديمي 04-16-2013   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

امام صادق(ع) به صفوان می فرمايد:زيارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت کن، به درستی که من چند خير را برای خواننده آن تضمين می کنم، اول زيارتش قبول شود. دوم سعی و کوشش او شکور باشد. سوم حاجات او هرچه باشد از طرف خداوند بزرگ برآورده شود و نا اميد از درگاه او برنگردد زيرا خداوند وعده خود را خلاف نخواهد کرد.

(بحارالانوار-جلد 98-ص 300)

در روايت ديگر می خوانيم:
اگر مردم می دانستند زيارت امام
حسين(ع) چه ارزشی دارد، از شدت شوق و علاقه می مردند و حسرت رسيدن به آن پاداش ها، جسم و روح آنها را پاره پاره می کرد.

(بحارالانوار-جلد 101 –ص 18)
قديمي 04-16-2013   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کسی که امام حسين(ع) را تنها برای رضا و خوشنودی پروردگار، و نه برای کسب شهرت زيارت کند، خداوند تمامی

گناهان او را پاک میکند.

(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4)

زيارت امام حسين(ع) بر هر مؤمنی که اقرار به امامت ايشان داشته باشد، واجب است.

(بحارالانوار-جلد 101 –ص 69)

قديمي 04-16-2013   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مرجع بزرگ، آیت اللّه العظمی بهجت درباره زیارت عاشورا می‌گوید: «مضمون زیارت عاشورا گواه و روشن کننده عظمت آن است... در سندها آمده است که زیارت عاشورا از حدیث‌های قُدسی است. برای همین، با وجود فراوانی کارهای علمی موجود نزد علما و اساتیدمان، آنان همیشه مراقب خواندن زیارت عاشورا بودند.

مرحوم آیت اللّه شیخ محمدحسین اصفهانی از خداوند متعالی می‌خواست کلمات پایانی عمرش، زیارت عاشورا باشد، و پس از آن به سوی باری تعالی بشتابد. خداوند نیز دعای وی را اجابت کرد و پس از اتمام خواندن زیارت عاشورا روحش به ملکوت اعلی شتافت و قرین رحمت گردید».

صاحبان بصیرت، همیشه به خواندن زیارت عاشورا توجه داشتند و آن را به دیگران نیز سفارش می‌کردند. مرحوم شیخ رجبعلی خیاط که حالات معنوی او مشهور خاص و عام است، در توسل به اهل بیت علیه‌السلام به زیارت عاشورا تأکید فراوانی داشت ومی‌فرمود: «در عالم معنا به من توصیه کرده‌اند که زیارت عاشورا بخوان». وی به دیگران نیز سفارش می‌کرد: «تا زنده‌اید زیارت عاشورا را از دست ندهید».
قديمي 04-16-2013   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ائمه ما شيعيان خصوصاٌ امام زمان(ع) تأکيد به خواندن و مداومت به خواندن اين زيارت شريف داشته اند،

چنانچه درملاقاتي که سيد رشتي با امام زمان(ع) داشته اند،

امام زمان به سيد رشتي مي فرمايند: که چرا عاشورا نمي خوانيد و بعد سه بار مي فرمايند عاشورا، عاشورا، عاشورا.

(مفاتيح الجنان- شيخ عباس قمي)
پاسخ

برچسب ها
فضـائـل, مورد, ۞۞, آیت, الله, تذكر, حق, خواندن, راز, زيـــارت, زيارت, زیارت, زبان, شناس, عــاشــورا, عاشورا

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال