دانستنیهای جوان
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > عمومی و اجتماعی > گفتگوي آزاد > جوانان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

جوانان بحث های جوانان عزیز در رابطه با مسائل مشکلات جوانان در ابعاد مختلف

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-16-2012   #1 (لینک نوشته)
مدیر تالار جوانان

biseda2's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض دانستنیهای جوان

دانستنیهای جوان
با سلام خدمت دوستان جوان هم میهن
در این تاپیک قصد داریم برگزیده ای از تاپیکهای مهم و دانستنیهایی را که هر جوان در زندگی بایستی از آنها اطلاع داشته باشد را قرار دهیم و
دوستان می توانند تنها با یک کلیک بر روی عنوان مربوطه اطلاعات را دریافت کنند .

انچه یک جوان باید بداند

ويژگي‌هاي يك جوان موفق

شيوه هاي رفتار با جوانان از ‏ديدگاه جرم شناختي

جوانان و انتخاب همسر

جوان و فشار غریزه جنسی

الگوی شما جوان امروزی کیست؟

اثرات و ضررهای خود ارضایی

جدیدترین خبرهای استخدام و اشتغال

7 تکنیک کارامد برای ارتقای اعتماد به نفس در جوانان

رفتار پدر ومادر شما با دوست پسر/دختر شما چگونه است؟

روز من ، روز جوان

مطالبی که جوانان از رابطه جنسی باید بدانند

بحث اساسى درباره ىbfوgf

با جوانان آن کن، که آن به

کوتاه و خواندنی درباره ی جوانی

هيجان ، نمک جواني است

انحرافات جنسى و راه درمان آن

کنترل بد دهانی و دشنام گویی

مقایسه ی جوانان نسل قدیم و جدید

کدام یک مشکل شماست ؟

چگونه شخصی مناسب را برای ازدواج انتخاب کنیم ؟

عاقل باش جوان

نگاهی به پدیده مدگرایی در جهان

جوان و گرایش به احساسات کاذب

اوقات فراغت جوان

من یک جوانم

چه سالی دوران جوانی به پایان می‌رسد؟

6 قدم برای از میان برداشتن عقاید محدود کننده

!!!!!متلک پرانی در ایران!!!!!

الکل این روزها جوانان ایرانی را می کشد

تأملی بر روابط دختر و پسر در جامعه دینی

انتخاب همسر در دانشگاه

مد يا بي هويتي؟

بهترین راه مقابله با مشکلات جوانان امروز چیست؟

آیا جوانان دچار دین گریزی شده اند؟

نیازهای اساسی زنان و مردان

شکاف نسل ها(چالش ها و راه کارها،فرصت ها و تهدید ها)

به نظر شما به کی میگن جوان؟

مشکلات جوانان

مشکلات جوانان در چت

مواد مخدر و جوانان...»»»» = مرگ

بزرگترين مشكل شما به عنوان يك جوان چيست؟!

ويرايش توسط biseda2 : 11-16-2012 در ساعت 11:58 PM
biseda2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-17-2012   #2 (لینک نوشته)
*Black Scorpion*

ariya13's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : دانستنیهای جوان

یعنی باید بگم تک تک این چیزایی که اینجاست برا من مث یک کلکسیونه که باید ازشون تبعیت کنم
و بخونم و تو زندگی شاید بدردم بخوره
اما متاسفانه یکم دیر شده
چون من دیگه پیر شدم
و اصن حال خوندنشم ندارم
اما باید سر فرصت بخونم
ممنون از دعوتت بی صدا خانم

دانستنیهای جوان
دلبر، من متولدِ هزار و روشن چشمای توام...
ariya13 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-17-2012   #3 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنون

دانستنیهای جوان
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-17-2012   #4 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

arash_1367's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با تشکر از دعوت شما مدیر محترم.
arash_1367 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-17-2012   #5 (لینک نوشته)
پسر تمام نشدنی....

danial0099's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مرسی
danial0099 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-17-2012   #6 (لینک نوشته)
دخــــتــــر هـــــــــزاره

afg123654's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنون

عشق یعنی من ِ سرمایی ِ تب دار و مریض
ژاکتم را بدهم تا که تو سرما نخوری
afg123654 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-17-2012   #7 (لینک نوشته)
اسفند

blisima's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنون عزیزمحتما مفید خواهد بود فعلاکه دارم میخونم
تنهائیست
blisima آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-18-2012   #8 (لینک نوشته)
ســـکــــوت کــــویــــــر

hadiss's Avatar

ارسال پیام خصوصی

منم دارم میخونم...
ممنون
قديمي 11-10-2016   #9 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

sahar990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مسائل و روابط جنسي در نوجوانان و جوانان (2)

مسائل روحي و عاطفي دوران بلوغ تحولات روحي در دوران بلوغ در بين دختر ها و پسرها متفاوت است. اين تفاوتها نه تنها به دليل شرايط خانوادگي و فرهنگي و تفاوت جايگاهي که يک دختر خانم و يا آقا پسر جوان در جامعه دارند بلکه بدليل تفاوت هاي هورموني شان هم هست. در اين سن بيشترين اشخاصي که روي فرد نوجوان تاثير دارند دوستان وي هستند. چون فرد نوجوان تصور مي کند هيچ کس او را درک نمي کند و تنها کساني که تجربه همسان دارند و همسن او هستند مشکلات او را مي فهمند. دليلش هم خيلي ساده است. در نظر بگيريد يک فرد نوجوان موضوعي را با والدين خود در ميان بگذارد. مثلا بگويد دوستم ميثم سيگار مي کشد. اگر پدر و مادر بلافاصله عکس العمل نشان بدهند و يا با ميثم برخورد بدي بکنند و يا نوجوان را از ديدن دوستش محروم کنند بار بعدي فرزند شان حرفي را که بداند عواقب اينچنيني دارد براي پدر و مادرش بازگو نمي کند. بهترين راه گوش کردن بدون نظر دادن و قطع کردن صحبت نوجوان است. بعد از آن مي توانيد نظر او را در مورد سيگار کشيدن بپرسيد و بعد راجع به آن را هم صحبت کنيد تا خود او به اين نتيجه برسد که سيگار کشيدن برايش ضرر دارد و اين انتخابي نيست که مي خواهد براي خودش بکند.
اما اگر سيگار کشيدن را محکوم کنيد بدون اينکه نوجوان دلايل آن را درک کرده باشد در بازداري وي از انجام اين عمل موفق نبوده ايد. يکي از فشارهايي که امروزه روي نوجوانان و جوانان است مسئله تجربه جنسي است. مثلا وقتي در جمع دوستانشان هستند هرکس دوست دختر و يا دوست پسر ندارد و يا رابطه جنسي را تجربه نکرده است مورد تمسخر قرار مي گيرد. بعضي افراد هم نيازهاي عاطفي که از جانب خانواده شان تامين نشده در فردي خارج از خانواده جستجو مي کنند بخصوص براي دخترهايي که از طرف پدرشان احترام و صميمت کافي را نداشته اند و پسرهايي که از طرف والين خود تحقير شده و يا نزديکي خاصي با آنها احساس نمي کنند.
اما بگذاريد همينجا خيالتان را راحت کنم. در تمامي تحقيقاتي که با نوجوانان به عمل آمده اکثر دخترها اعلام کرده اند که به هر دليل که رابطه جنسي را در نوجواني تجربه کرده اند اعم از کمبود محبت، بخاطر فشار دوستانشان و يا تحت تاثير الکل و مواد مخدر، از اينکه اين رابطه را داشته اند پشيمان هستند. و اين تازه اعلام آمار در کشورهايي است که باکره بودن دختر مهم نيست. در مورد پسرها هم پژوهش ها نشان داده که در يک جمع پسرهاي نوجوان و جوان اکثر کساني که خودشان را بسيار با تجربه نشان مي دهند در واقع هرگز رابطه جنسي نداشته اند و اعتماد به نفس بسيار پاييني دارند که با گفتن اينکه من با اين تعداد دختر رابطه داشته ام مي خواهند کمبود خود را جبران کنند. معمولا اين افراد ديگران را تشويق مي کنند که رابطه جنسي داشته باشند که در واقع بعد بتوانند از تجربيات آنها استفاده کنند. فرد نوجوان بايد از خود بپرسد که آيا من دوست دارم بازيچه همچين فردي بشوم؟ سئوال ديگري که يک نوجوان مي تواند از خودش بپرسد اين است که حالا من اين کار را هم کردم بعدش چه؟ چه چيزي بدست مي آورم؟ اگر در نتيجه اين ارتباط بارداري ناخواسته اتفاق افتاد چه؟ و غيره.
بنابر پژوهش ها نزديکي نوجوان با والدينش و دريافت احترام و محبت کافي از آنان، داشتن اعتماد به نفس بالا، هدفمندي در مورد آينده اش مي تواند از تاثيرپذيري منفي يک فرد نوجوان از محيط اطرافش کم کند. از مسائل ديگري که در سنين نوجواني و جواني بايد به آن توجه داشت، شکل گيري اعتماد به نفس است. در اين مورد اطرافيان يک نوجوان مي توانند نقش بسيار مهمي را ايفا کنند. يک نوجوان تغييرات جسمي را تجربه مي کند که برايش جديد است. براي همين اکثر نوجوانان وقت زيادي را جلوي آينه مي گذرانند. لوازم اصلاح و يا آرايشي مي خرند و غيره. يک نوجوان تمامي اين کارها را مي کند تا بازتاب مثبتي از اطرافيانش دريافت کند. در اين سن اگر از يک نوجوان بپرسيد دوست داشتي چه شکلي بودي تقريبا محال است يک جاي بدنش را نام نبرد که مايل است تغييرش بدهد. در ضمن به دليل اينکه بعضي از نوجوان ها در اين سن خود ارضايي را شروع مي کنند و در اين مورد با کسي هم نمي توانند صحبت کنند دچار احساس عذاب وجدان مي شوند و حتي از اينکه به خودشان آسيب بزنند مي ترسند که اين ترس تا سال ها بعد هم باقي است. مشغوليت ديگر يک نوجوان، ترس از ناهماهنگي با گروه هاي هم سن اش است. اين ترس در برخي گروه ها بيشتر است مثلا افرادي که حس مي کنند نسبت به جنس موافق گرايش دارند نه جنس مخالف. و چون بقيه دوستانشان اين حس را ندارند احساس غير طبيعي بودن مي کنند و حتي ممکن است دچار افسردگي هاي مزمن بشوند. صحبت کردن نوجوان در مورد احساسات و عواطفش با توجه به اينکه در دوران برزخ بين بچگي و بلوغ به سر مي برد سخت است چه برسد به اينکه احساسي را در خود پيدا کند که نمي داند در صورت مطرح کردنش چه برخوردي با وي مي شود. بعضي از افراد بخصوص پسرها به اصطلاح حالت همجنس هراسي دارند. يعني مي ترسند که اگر مثلا کارهايي را که يک مرد مي کند نکنند به همجنس گرا بودن متهم بشوند. مثلا يک آقا پسر مي خواهد با جنس مخالف رابطه جنسي داشته باشد يا دعوا مي کند و به اصطلاح شاخ به شاخ مي شود، رفتارهاي خشن از خودش نشان مي دهد که بگويد من مرد شده ام. هجوم هورمونهاي مردانه هم در اين سن، به اين موضوع دامن مي زند. اما اينها نشانه مردانگي نيست بلکه آرامش بخشيدن، تحت کنترل داشتن خود و عاقلانه فکر کردن از خصوصياتي است که يک مرد با توجه به قواي روحي و جسمي بالايي که دارد بايد از آن برخوردار باشد و ديگران را هم با استفاده از آنها کمک کند. مسئله بعدي استفاده از مواد مخدر مثل سيگار، قرص هاي اکس، حشيش و غيره و خوردن مشروبات الکلي است. مصرف اين مواد به هر دليلي، از نشان دادن خودتان در برابر دوستان تا بهانه هايي چون ناراحت بودم و غيره شروع مي شود. در آن لحظه ممکن است به اين موضوع فکر نکنيد اما همان يک بار استفاده مي تواند دعوتي است براي بارهاي بعدي و مي تواند شروع اعتياد به آن ماده مخدر و يا مشروب الکلي باشد. اينجاست که گفتن نه ارزش پيدا مي کند. مي دانم که در مهماني و وقتي که دوستي چيزي را تعارف مي کند فرصت زيادي براي فکر کردن نيست اما اگر پيش از اينکه در چنين موقعيتي قرار بگيريد براي خودتان و زندگي تان قانون بگذاريد.
مثلا بگوييد من هرگز لب به سيگار نميزنم به اين دليل و به آن دليل. تحت هيچ شرايطي اين قانون نمي شکند اما اگر تصميمي در اين مورد نگرفته باشيد و تنها بدانيد که سيگار براي بدن ضرر دارد اما هرگز به صورت عميق در مورد آن مطالعه نکرده باشيد و يا فکر نکرده باشيد در شرايط خاص احتمال اينکه آن را امتحان کنيد بسيار بالا است. در اين مورد نقش والدين هم خيلي مهم است که در برنامه ششم در مورد آن صحبت مي کنم.
مصرف مواد مخدر از هر نوعي و مشروبات الکلي حداقل خطري که دارد اين است که قواي فکري را مختل مي کند و ممکن است فرد به کارهايي دست بزند که بعدا پشيماني غيرقابل جبراني به بار بياورد. معمولا ارتباطات جنسي که تحت تاثير اين موارد انجام مي شود پر خطر است. در ضمن ممکن است مثلا مست باشيد و موجب تفريح بقيه بشويد اما آيا اين واقعا چيزي است که مي خواهيد؟ که ديگران را سرگرم کنيد؟ فردي که موجب سرگرمي افراد مي شود براي زمان مهماني و تفريح جذاب است اما در شرايط معمول زندگي اغلب تنها است چون ديگران نمي توانند روي تصميم گيريهايش حساب کنند. در يک عنوان بطور مفصل در مورد مواد مخدرو مشروبات الکلي و اثر آن بر روي سلامتي جنسي صحبت خواهم کرد.
قديمي 06-19-2018   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

s.zee's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله porsche نمايش نوشته ها
سلام
اعدام فقط به معنای حلق آویز کردن نیست .
بین سالهای ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۷ اعدام در ایالات متحده آمریکا وجود نداشت .
ولی الان در اکثر ایالت های آمریکا اعدام با صندلی الکتریکی و تزریق سم وجود دارد .
البته نبود اعدام در برخی کشورها و حتی برخی ایالت های آمریکا ، علاوه بر شفقت و رافت بیش از حد جامعه ، بدلیل احتمال اشتباه در محاکمه و در نهایت حکم اعدام ، انجام نمی شود .
سلام، اینجا ازت کوت گرفتم تا فضای اون تاپیک با پست‌های متفاوت مخدوش نشه، وقتی صحبت
از اعدام میشه همیشه یاد بحث‌های بلندی می افتم که سال‌ها در فروم‌ها اتفاق می‌افتاد و هر
طرف با استناد بدلایل خودشون موافق و مخالف بودند، گاهی بحث‌ها عمیق بود بعضی جاها هم
سطحی؛ اما من هنوز معتقدم برای حذف یا باقی گذاشتن این مجازات که روند تاریخی یک ملت رو
تغییر میده و بر جامعه تاثیر بزرگی میذاره قطعاً باید تحقیقاتِ عملی و میدانی انجام داد و سری به
دادسراها، دادگاها و جامعه زد و روانشناسیِ جرم کرد.
مثلاً به دلیل برحوردهای نسبتاً خوبی که با افرادِ درگیر در دادسراها و دادگستری و دستگاه قضایی
داشتم، متاسفانه موارد بسیاری از اعدام می‌شنوم و شنیده‌ام که هر آدمی رو از زندگی در جامعه
سیر میکنه. اعدام‌ها در زندان‌های تک‌تک شهرهای ایران بیش از حد زیاد هستند که نه عاقلانه‌ست
و نه عادلانه، در زیر مستنداتی که پیوست کردم از منابع موثق بین‌المللی میتونید ببینید، ایران با
جمعیتِ ۸۰ میلیونی که (شاملِ جمعیت صغیر هم هست به اصلاح قانونی و نباید اعدام شوند) بعد از
جمهوری چین با جمعیت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری رتبه دوم در اعدامها بین کشورهای دنیاست.

حالا من اگر بخواهم بنویسم که چه چیزها شنیده‌ام از قضات و دادستان، هم این پست بلند میشه، هم بقیه
چندان حوصله خواندن نخواهند داشت چون فکر نمیکنم بدرد بخوره، از کیفیت اعدام‌ها، سختگیری در اعدام
و از طرفی پتانسیلی که در جامعه برای انتقام و اعدام در مردم است، وقتی مجرمی بازداشت شده، هر بار
از زندان فرار کرده و آدم کشته و به قاضی به وضوح گفته اگر باز هم آزاد بشم آدم میکشم چون کاری جز
این بلد نیسم، و مواردی بسیار که تصور آدم رو نسبت به جامعه و مسئله اعدام تغییر میدهد، ولی در هر صورت
این تعداد بسیار زیاد، در کشوری که خودش رو و دنیا اون رو به عنوان اولین سرزمین متمدن جهان میدونه،
وقتی مقایسه میشه با کشورهای آمریکای جنوبی که جرم و جنایت در آنجا زیاد هست، اما می‌بینیم در ایران
اعدام و جرم و جنایت از آنجا هم بیشتر است، حقیقتاً انسان رو به غصه و ناراحتی میکشونه.

پیوست:

دانستنیهای جوان
دانستنیهای جوان
s.zee هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 06-22-2018   #11 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

porsche's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله s.zee نمايش نوشته ها
سلام، اینجا ازت کوت گرفتم تا فضای اون تاپیک با پست‌های متفاوت مخدوش نشه، وقتی صحبت
از اعدام میشه همیشه یاد بحث‌های بلندی می افتم که سال‌ها در فروم‌ها اتفاق می‌افتاد و هر
طرف با استناد بدلایل خودشون موافق و مخالف بودند، گاهی بحث‌ها عمیق بود بعضی جاها هم
سطحی؛ اما من هنوز معتقدم برای حذف یا باقی گذاشتن این مجازات که روند تاریخی یک ملت رو
تغییر میده و بر جامعه تاثیر بزرگی میذاره قطعاً باید تحقیقاتِ عملی و میدانی انجام داد و سری به
دادسراها، دادگاها و جامعه زد و روانشناسیِ جرم کرد.
مثلاً به دلیل برحوردهای نسبتاً خوبی که با افرادِ درگیر در دادسراها و دادگستری و دستگاه قضایی
داشتم، متاسفانه موارد بسیاری از اعدام می‌شنوم و شنیده‌ام که هر آدمی رو از زندگی در جامعه
سیر میکنه. اعدام‌ها در زندان‌های تک‌تک شهرهای ایران بیش از حد زیاد هستند که نه عاقلانه‌ست
و نه عادلانه، در زیر مستنداتی که پیوست کردم از منابع موثق بین‌المللی میتونید ببینید، ایران با
جمعیتِ ۸۰ میلیونی که (شاملِ جمعیت صغیر هم هست به اصلاح قانونی و نباید اعدام شوند) بعد از
جمهوری چین با جمعیت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری رتبه دوم در اعدامها بین کشورهای دنیاست.

حالا من اگر بخواهم بنویسم که چه چیزها شنیده‌ام از قضات و دادستان، هم این پست بلند میشه، هم بقیه
چندان حوصله خواندن نخواهند داشت چون فکر نمیکنم بدرد بخوره، از کیفیت اعدام‌ها، سختگیری در اعدام
و از طرفی پتانسیلی که در جامعه برای انتقام و اعدام در مردم است، وقتی مجرمی بازداشت شده، هر بار
از زندان فرار کرده و آدم کشته و به قاضی به وضوح گفته اگر باز هم آزاد بشم آدم میکشم چون کاری جز
این بلد نیسم، و مواردی بسیار که تصور آدم رو نسبت به جامعه و مسئله اعدام تغییر میدهد، ولی در هر صورت
این تعداد بسیار زیاد، در کشوری که خودش رو و دنیا اون رو به عنوان اولین سرزمین متمدن جهان میدونه،
وقتی مقایسه میشه با کشورهای آمریکای جنوبی که جرم و جنایت در آنجا زیاد هست، اما می‌بینیم در ایران
اعدام و جرم و جنایت از آنجا هم بیشتر است، حقیقتاً انسان رو به غصه و ناراحتی میکشونه.

پیوست:

دانستنیهای جوان
دانستنیهای جوان

سلام
ببخش ، پست قبلیم و پاک کردم چون در مورد بعضی از صحبت هایی که کرده بودم ، مطمئن نبودم .
مطمئن نبودم که همان حرف ها ، حرف دام هست یا نه ، واسه همین یکم به این موضوع فکر کردم .
نفس حکم اعدام ، بی رحمانه است ولی با این وجود خود اعدام هم گاهی جبران مافات نمیکند .
اول در مورد روند یک حکم قانونی بگم :

ممکنه به دلیل اشتباه در قضاوت ، یا عمدا ، یک حکم صادر شود
در مورد اعدام اگر اشتباه رخ داده باشد بسیار ناراحت کننده است چه بسا ، بسیاری بعد از سالها مشخص شده است در مورد پرونده آنان اشتباه رخ داده است و فرد اصلا مجرم نبوده و یا حکم صادر شده برایش بسیار سخت گیرانه بوده است ولی اگر از روی عمد باسد ، چه بسا برای ساکت کردن فرد مذکور بوده است که وجود حکم اعدام زمینه ظلم بیشتر را فراهم میکند .

هدف از قانون و جزا ، تنبیه مجرم و مهار برای بسیاری از افراد و هرس کردن جامعه از این افراد به دلیل عدم تکرار جرم است ، خب اگر قانون در زمینه برخورد با مجرم ، محکم و قاطع باشد ( منظورم تایید حکم اعدام نیست ) ، چه بسا زمینه ارتکاب به جرم کمتر شود ، ولی ریشه یابی جرم به نظرم بهتر میتواند به کاهش جرم ، کمک کند .

ممکن است برخی کارها و جرم ها ، مثلا یک فاتل زنجیره ای یا یک متجاوزگر ، حتی با وجود حکم اعدام ، ضربه ای که به افراد و جامعه خورده است ، جبران نشود ، و من معتقدم حکم اعدام برای برخی مجرمین نه تنها ظالمانه و سخت گیرانه نیست ، بلکه لطف و محبت است که آن فرد بمیرد ، بلکه ترجیح میدم زنده بماند و عذاب بکشد ،

در نتیجه به نظرم حکم اعدام ، نباشد بهتر است

ويرايش توسط porsche : 06-22-2018 در ساعت 03:26 PM
porsche آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
جوان, دانستنیهای

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال