مهم مهم حوادث روز وطن عزیزم - صفحه 4
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > مذهب و تاریخ
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 05-10-2007  
شمع جمع
 
Kamran.'s Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض مهم مهم حوادث روز وطن عزیزم

( خبر1 )


پیرامون سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در کردستان عراق!روز 7 آوريل 2007 ، دختر 17 ساله ای بنام "دوعا"بوسيله اعضای خانواده و فاميل و طايفه خود در حضور پليس و نيرو های حکومتی در شهر "به عشقيه" در منطقه "شيخان" کردستان عراق سنگسار و يا در واقع بلوک باران شد. چرا که وی بر اثر اصابت تکه های بلوک سيمانی ای که بسوی او پرتاب می شد به وضع فجیعی به قتل رسيد.دليل اقدام به چنين جنايتی آن بود که اين دختر جوان بر مبنای سنت رايج در ميان کرد های "ئيزيدی" بجای اينکه عشق خود را نثار پسر عموی خود نموده و با او ازدواج کند ، عاشق پسری غیر "ئيزيدی" شده بود. او که از فرجام دردناک چنين عشقی با خبر بود به همراه پسری که دوست اش می داشت در محلی مخفی شده بود تا از بديهی ترين حق و آزادی يک انسان يعنی حق و آزادی دوست داشتن برخوردار شود. اما بوسيله پدرش? پيدا و به دفتر "حزب دمکرات کردستان" در آن محل تحويل داده می شود . مسئولين اين حزب نيزکه يکی از قدرتهای دولت "هريم" می باشند، دولتی که عليرغم همه تبليغات فريبکارانه اش، حفاظت از سنتها و اعتقادات ارتجاعی مرسوم در منطقه را بر عهده گرفته است،بجای حراست از "دوعا"، او را تحويل بزرگ مذهب ئيزدی ها (سليمان سيو)می دهد. پس از آن بود که "دوعا" به دست افراد طايفه خود با قساوت تمام به قتل می رسد.
------------
به نظر من نباید چشمامون رو روی این اتفاقات ببندیم
فیلم این عمل وحشیانه:
http://www.darbandixan.com/jebar.info_.wmv
توجه:
این فیلم وحشیانه هست و هر کسی که مشکل داره میتونه نبینه!

ويرايش توسط Kamran. : 05-16-2007 در ساعت 11:47 PM
Kamran. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-12-2007   #46 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
Kamran.'s Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

عکس : تظاهرات (در کردستان عراق) در محکوميت سنگسار دوعا، دختر 17 ساله کردستان عراق


مهم مهم حوادث روز وطن عزیزم

مهم مهم حوادث روز وطن عزیزم

ويرايش توسط Kamran. : 05-12-2007 در ساعت 01:46 AM
Kamran. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-12-2007   #47 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
Kamran.'s Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

قتل فجيع "دوعا" نه اولين و نه آخرين جنايت از اين دست بر علیه زنان در کردستان می باشد. تحت حکومت دولت "هریم" اشکال ديگری از اين جنايت در حق زنان همواره صورت می گيرد. مثلا بنا به گزارش سازمان حقوق بشر تنها در سال گذشته 5 زن در کردستان عراق به قتل رسيده اند که دليل همه این جنایات، تبعيت از سنت های ارتجاعی و حمایت دولت" هریم "از این سنت های ارتجاعی و جنایات ناشی از آن بوده است. گرچه مقامات دولت "هریم" بدلیل رسوایی ناشی از جنایت فوق به محکوم کردن این اقدام پرداخته و ظاهراحتی تنی چند را دستگیر کرده اند. اما شرایط اسفبار زندگی زنان زیر سلطه دولت "هریم "از یک سو و پاسداری آن از سنتها و مناسبات ارتجاعی موجود در کردستان جای شکی در نقش اين دولت در جنایتی که به قربانی شدن "دوعا" انجامید باقی نمی گذارد. از سوی دیگر تعداد زنانی نيز که از بهار امسال در اعتراض به شرايط ذلت بار زندگی شان و ستم هائی که به دليل تسلط فرهنگ مرد سالاری بر آنها روا می شود در کردستان عراق دست به خود سوزی زدند به 46 نفر رسيده است و گزارشات خبری نشان می دهند که خود کشی زنان زير سلطه دولت ملی کردستان "هريم" 5 در صد افزايش يافته است.
مرگ دلخراش "دوعا" اما بار ديگر ضرورت مبارزه قاطع با همه سنتها و فرهنگ عقب افتاده و ارتجاعی رايج در کردستان را به صدا در آورد. حافظ اين سنت های ارتجاعی در حال حاضر دولتی است که امروزه با پشتيبانی و به خواست امريکا بر سر کار قرار دارد. همان دولتی که جنايت سنگسار دختر جوان کرد نيز در حضور نيرو های انتظامی آن صورت گرفت. اين واقعيت به خصوص نشان می دهد که رسيدن به آزادی جز از طريق نابودی قطعی مناسبات و روابط عقب مانده حاکم که سلطه زورگویی به دفاع از آن برخاسته و اساسا جز با انهدام همه مناسبات پوسيده موجود ميسر نيست .

اين تجربه همچنين مهر تاییدی بر این واقعیت است که در شرايط کنونی آزادی و حق تعيين سرنوشت جز از طريق نابودی مناسبات ظالمانه موجود و همه قدرتهای و سنتها و فرهنگی که بوسيله اين مناسبات باز توليد می شوند دست نيافتنی است. شرايط آزاد و دمکراتيک که لازمه تحقق حق تعيين سرنوشت می باشد نه با حفظ مناسبات پوسيده بلکه از طريق انقلابی حاصل می شود که همه اين مناسبات را از بنيان واژگون سازد. انقلابی که تنها از طريق طبقه ای که دشمن همه نظامات کهنه،رسومات ارتجاعی و فرهنگ مردسالار حاکم بوده و رسالت بر پائی دنيائی نوين را بر دوش می کشد يعنی طبقه کارگر امکان پذير است. مرگ فجیع "دوعا" ی بیگناه ، اهميت زدودن فرهنگ های ارتجاعی در جريان مبارزه انقلابی به رهبری مردم را هر چه بيشتر عيان می سازد.

آزادی زن آزادی جامعه است!
سنگسار زن سنگسار آزادی است!

ويرايش توسط Kamran. : 05-12-2007 در ساعت 01:50 AM
Kamran. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-12-2007   #48 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
Kamran.'s Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

واکنش ها نسبت به سنگسار دختر 17 ساله در کردستان عراق

مهم مهم حوادث روز وطن عزیزم

قتل فجیع دختر 17 ساله کرد ايزدى به نام دعا بدست برادران و افراد روستايى در اطراف شهر باشيقه واقع در شمال شهر موصل عراق و انتشار تصاوير دهشتناک آن موجى از انزجار و محکوميت را برانگيخته است.
چند سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر و همچنین پارلمان هاى چند کشور اروپايى نيز واکنش نشان داده اند.
گفته می شود دعا با يک پسرعرب سنى ازدواج کرده يا قرار ازدواج گذاشته و به همين دليل با اين مجازات غیرانسانی مواجه شده است.
موضوع سنگسار این دختر نوجوان به پارلمان محلى کردستان عراق نيز کشيده شده است.
خاتوو مريم از اعضاى ايزدى پارلمان محلى کردستان عراق اين واقعه را محکوم کرده و تاکيد کرد اينگونه اعمال هيچ ارتباطى با آئين ايزدى ندارد.
شمارى از نمايندگان سازمان هاى دفاع از حقوق زنان، اساتيد دانشگاه و دانشجويان و کارمندان ايزدى در شهر اربيل عراق نیز با برگزارى يک راهپيمايى ضمن محکوم کردن قتل دعا آن را مغاير تمامى ارزشهاى انسانی دانسته و درخواست کردند از اينگونه اعمال خشونت آميز جلوگيرى شود.
وزارت اوقاف دولت محلى کردستان عراق نيز ضمن محکوم کردن قتل این دختر 17 ساله تاکيد کرد، مردم کرد هرگز اجازه نمی دهند اعتقادات دینی آنان به ابزار اعمال خشونت ضد ساير اديان و مذاهب و اقوام تبديل شود.
خاطر نشان مى شود مناطق شنگال و باشيقه شمال موصل که کردهاى ايزدى در آن ساکنند در محدوده دولت محلى کردستان عراق قرار ندارند.
وزارت اوقاف کردستان عراق باقى ماندن برخى مناطق کردنشين در خارج از حيطه دولت محلى کردستان را از عوامل وقوع اينگونه رويدادها دانسته است.
کمال کرکوکى، معاون رئيس پارلمان محلى اين واقعه را توطئه اى از سوى برخى افراد براى فتنه انگيزى بين کردها و ايزدى ها دانست و از دستگيرى چند نفر در اين رابطه خبر داد.
دفتر اطلاع رسانی اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز در اطلاعیه ای نوشت: نمایندگان 52 سازمان و نهاد زنان طرحی در راستای محکوم کردن قتل فجیعانه "دعا" تقدیم پارلمان کردستان میکنند.
به گزارش PUKmedia - قرار است نمایندگان 52 سازمان و نهاد زنان و جامعه مدنی کردستان طرح بررسی مسئله قتل "دعا " دختر کرد ایزدی را تقدیم پارلمان کردستان نمایند .
دعا دختر 17 ساله ایزدی به اتهام آنکه عاشق یک جوان مسلمان می شود از سوی بستگان وی به طرز فجیعی در ملاعام سنگسار می شود .
روناک فرج مدیر برنامه های مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی زنان در شهر سلیمانیه به خبرنگار ما اعلام کرد ما به منظور بررسی مسئله قتل "دعا " یادداشتی را تقدیم پارلمان کردستان می نماییم و در این یادداشت خواهان دستگیری عاملان این جنایت و برخورد با آنان بدون هیچ گونه گذشت سیاسی یا مذهبی هستیم.ويرايش توسط Kamran. : 05-12-2007 در ساعت 01:57 AM
Kamran. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-12-2007   #49 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
Kamran.'s Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

نوشته های یک روزنامه نگار کرد
حوسێن هیممه‌تی
اربیل – جنوب کوردستان/یک دختر کورد به نام "دعا" در شهر بشیقه از منطقه "شیخان" از توابع استان موصل در غرب کوردستان، توسط خانواده و اقوامش به طرزی فجیع و ضد انسانی به قتل رسیده است.


"دعا" یک دختر 17 ساله از یک خانواده کورد ایزیدی بوده که در 7-4-2007 توسط خانواده و بستگانش در ملاء عام به طرزی دلخراش و انزجار برانگیز به قتل رسیده است، صرفا بدین دلیل که گفته میشود دعا با يک پسر عرب سنى ازدواج کرده يا قرار ازدواج گذاشته و به همين دليل با مجازاتی غیرانسانی به طوریکه دنبال ماشین کشیده شده بعد با بلوک سنگسار شده مواجه شده است.

چند سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر و همچنین پارلمان هاى چند کشور اروپايى نيز واکنش نشان داده اند.
موضوع سنگسار این دختر نوجوان به پارلمان کردستان نيز کشيده شده است.
مردم کوردستان کشته شدن "دعا" را طی یک راهپیمایی و تجمع در مقابل پارلمان کوردستان رد و محكوم كردند.
سازمان و نهاد مدنی و شخصیتهای اجتماعی و نویسندگان و همچنین اقشار مختلف مردم اعم از زنان و مران ، ضمن محکوم کردن این فاجعه انسانی تحت عنوان قتل ناموسی، روز یکشنبه، 29 آوریل قریب 90 با راهپیمایی تا مقابل درب کوردستان در اربیل تجمع و در آنجا یادداشتنامه خود را تقدیم "د. پخشان زنگنه " عضو پارلمان کوردستان کردند.
در یادداشتنامه ای که تقدیم این عضو پارلمان مذکور شد از قتل "دعا" به عنوان " اعمال تروریستی اجتماعی یاد شده و به شدت نیز محکوم گردیده و همچنین خواستار دستگیری عاملان این جنایت بشری و همچنین رساندن آنان به سزای اعمالشان شدند.
"پخشان زنگنه" نیز در سخنانی ضمن محکوم آن اعلام کرد که نباید تحت عنوان شرف و ناموس اعمال خشونت شده و کسی نیز کشته شود و کسی که هم تحت این عناوین قتلی انجام میدهد نباید مورد هیچ تخفیفی قرار گیرد.
د. کمال کرکوکی معاون رئیس پارلمان كوردستان نیز ضمن محکوم کردن این جنایت بشری از دستگیری شماری از عاملان آن خبر داد.
در میان حضور پرشور صدها تن از مردم در اربیل شخصیتهای زیادی از قبیل " نجیبه احمد" نویسنده و مترجم و همچنین "مهاباد قره داغی" نویسنده و فعال امور زنان و همچنین شماری از نهادهای اسلامی دیده میشد.
روناک فرج مدیر برنامه های مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی زنان در شهر سلیمانیه اعلام کرد ما به منظور بررسی مسئله قتل "دعا " یادداشتی را تقدیم پارلمان کردستان می نماییم و در این یادداشت خواهان دستگیری عاملان این جنایت و برخورد با آنان بدون هیچ گونه گذشت سیاسی یا مذهبی هستیم.
در این راهپیمایی و تجمع در مقابل پارلمان کوردستان یکی از تجمع کنندگان كه عكسهاى كشته شدن "دعا" دختر كورد ايزيدى را در دست داشت، ضمن آنکه به شدت این قتل ناموسی را محکوم کرد خواستار جلوگیری از تکرار مجدد چنین قتلهایی شد. او گفت "اگر این وضع همینطور ادامه داشته باشد ما هم کشته خواهیم شد".
مريم ایزیدی که از اعضاى ايزیدى پارلمان کوردستان است اين واقعه را محکوم کرده و تاکيد کرد اينگونه اعمال هيچ ارتباطى با آئين ايزیدى ندارد.
قبیله"دعا"، نامبرده را به اتهام عدم تبعیت از سنت مذهبی و قبیله ای محکوم به چنین مرگ هولناکی کرده بود.
اما خلیل اسود پدر دعا که در منزل خود تحت مراقبت امنیتی مردم منطقه بعشیقه بود با ترس به روزنامه نگاران گفت که او با کشتن دخترش موافق نبوده و مردمی که این عمل را انجام داده اند کسانی بوده اند که کینه به دل داشته و خواستار فتنه سازی در میان کوردهای ایزیدی و مسلمان بوده اند. پدر دعا گفت " دختر من یک دختر پاک بود او مرتکب هیچ عمل زشتی نشده بود" همچنین گفت که باید کسانی که این کار را انجام داده اند حکومت آنها را دستگیرو به سزای خود برساند.
دعای 17 ساله که چهار خواهر کوچکتر از خود دارد متولد روستای "بحزانی" است که 10 کیلومتر از بعشیقه دور است. به گفته مردم بعشیقه مدت 4 سال است که با "مهند" که یک عرب مسلمان همان منطقه است ارتباط داشته.
قبلا گفته میشد که به دستور میر ایزیدیها دعا از طرف 7 نفر دیگر کشته شده. میر تحسین بگ میر بزرگ ایزیدیهای کوردستان و جهان این عمل را محکوم کردو گفت که مسئله کشتن دعا هیچ ارتباطی با آنها ندارد "این عمل از طرف کسانی بوده که میخواهند ارتباط خوبی که کوردهای ایزیدی و مسلمانها دارند از بین ببرندو کشت و کشتار خلق کنند".
بعد از کشته شده "دعا" گروه انصارالسنه در روز 22-4-2007 در موصل 24 کارگر کورد ایزیدی را که با عده ای کارگر مسیحی و مسلمان در یک اتوبوس بودند از اتوبوس پیاده و هم جدا کردندو کورد ایزیدیها را تیرباران کردند.
همچنین این گروه که شاخه ای از گروه تروریستی القاعده است با پخش کردن اطلاعیه ای اعلام داشت که "اگر کسانی که عامل کشته شدن دعا شده اند به آنها تحویل داده نشود 500 ایزیدی دیگر را سر خواهند برید" چون این گروه بر این باورند که دعا به آئین اسلام روی آورده بود.
ولی میر تحسین بگ این گفته گروه انصارالسنه را رد کردو گفت "دعا مسلمان نشده بود. این دختر فقط یک شب کنار پسر بوده در یک شب نمیشود کسی را مسلمان کرد کسی که مسلمان میشود باید کتابهای دینی زیادی بخواند".
در یکی از تصویرهایی که از طریق موبایل در عین کشته شدن "دعا" گرفته شده است. دیده میشود که دعا را از یک خانه بیرون می آورند که عده زیادی از مردم منطقه جلوی در منتظر هستند. در کنار در دو پلیس با لباسهای آبی نظامی دیده میشود. با سرو صدای زیادی مردی با لباس سفید سر دعا را زیر بغل خود گرفته و به زور او را از آن خانه بیرون میاوردو به طرف مردمی میبرد که در انتظار کشتن "دعا" هستند. باوجود اینکه پلیس هم آنحا حضور دارد.
به خاطر این موضوع عده زیادی از کارگران کورد ایزیدی که در اربیلو دهوک و بقیه شهرهای کوردستان کار میکنند از ترس کشته شدنشان به منطقه های خود از جمله شیخان گریخته اند.
تصویری از کشتن دعا
تصویر دعاويرايش توسط Kamran. : 05-12-2007 در ساعت 02:08 AM
Kamran. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-12-2007   #50 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
م.آزاد's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

خداوندا مردیم از کج فهمی این کاربران.
شما دگر مرا دیوانه کردید با این کج فهمی ها و سوء برداشت ها.
عصر جمعه است و حال و حوصله بحث هم نیست.
شما درست می گویید.
البته من با چند میلیون دگر چند فرق هم دارم ولی لازم به ذکر بیوگرافی نیست.
من همانم که تو می اندیشی.
با این حرفها از جواب دادن طفره نرید !! کجا برداشت اشتباه شده که شما میفرمائید؟اخ که این آمریکایی ها یا همون آلمانی هایی که شما ازشون اسم بردی چه آدمهای نازنینی هستند!!! چقدرم مامانین این حیونکی ها. چقدر بهشون ظلم می شه اللخصوص اون آمریکایی ها!!! همه مردم دنیا منجمله این مردم عراق و افغانستان هم چقدر بربری هستند که دوست دارن اونها رو تو یه سه کنجی , گوشه کناری , چیزی گیر بیارن و بکشنشون!!! لابد کشتن اونا لذت بخشه کسی چه می دونه !!! داداش خودت بهتر می دونی که اونا برا چی از اون سر دنیا پا شدن اومدن عراق یا افغانستان رو اشغال کردن و برای چه اهدافی این همه خرج و تلفات و.... رو به بار آوردن لطفاً ما رو سیاه نفرمائید. چون خودمون ذغال فروشیم دادا
!!!

من چیزی در مورد حرفهای شما نمیگم بلکه از خوانندگان این تاپیک میپرسم : واقعا این جواب مطالب من هست؟!اولاً که بنده از بحث با جنابعالی نه می ترسم و نه سعی در مخفی کردن افکارم داشته و دارم که الان شما دست منو خونده باشی , ثانیاً از اول بحث من و دوستانی مثل
Parsian girl می خوایم بگیم که مجازات این دختر اونم به این علت و به این شکل غیر انسانی و وحشیانه بود اما شما داری بحث رو به موضوع دیگری که ربطی به بحث اصلی نداره منحرف می کنی و من و سایر دوستان هم اینهمه مطلب نوشتیم که بگیم و برسونیم که حد رجم خیلی بیشتر از آنکه اعمال بشه عامل بازدارنده است آن هم در شرایط بسیار خاص و ویژه خود که قبلاً تو پست 37 و 38 بهش اشاره کردم!!! در کل فکر هم نمی کنم که درک چرایی مطالبی که درپست 36 نوشته بودم هم کار چندان سختی باشه ( سختش زمانیه که آدم خیلی رومانتیک فکر کنه و بیش از آنکه به اصل خود رجوع کنه , پیرو افکار ... ) ثالثاً شما که آپدیتی پیشنهادت برای این معضل چیه بگو تا ما هم بدونیم!!! اگه به نتیجه ای نرسیدی می تونی با همون جامعه شناسان آپ تو دیتتون مشورت بفرمایی آخه من شنیدم که اونا در این مورد خیلی موفق بودن (البته اگه اونا تونستن از پس مشکلات بنیادی ترشون بر بیان ما رو هم خبر کن!!!)
من نمیگم از بحث با من میترسی بلکه منظورم اینه که مواضعتون رو شفاف بیان کنید نه با کلمات بازی کنید !! بحث ما الان در مورد سنگسار هست و کاملا به موضوع تاپیک مربوط میشه. این دختر هم توسط سنت ها و رسوم به جا مانده از دوران جهالت بشر با چنین وضع فجیعی کشته میشه. افرادی هم که شما میبینید و با انزجار ازشون صحبت میکنید این قوانین رو قبول دارن و پذیرفتن ولی از دیدگاه من و شما با نگاه فرهنگی بالاتر این کارشون غیر انسانی تلقی میشه ، همانطور که رسوم مورد تائید شما از نگاه دیگران مطرود هست. حال مشکل از این قبیله هست یا شما یا منتقدان شما؟!!
این سیر فرهنگی و اجتماعی است که دیدگاهی بالاتر نسبت به فرهنگ پائین تر ایجاد میکنه. در مورد اینکه سنگسار یک عامل بازدارنده هست هم باید بگم که اینطور نیست ، یک نگاهی به آمار امنیت اخلاقی بندازید موضوع دستتون میاد. لازم هم نیست در سایتها و غیره جستجو کنید کافیه روزنامه فردا صبح رو باز کنید و در صفحه حوادث چنین اخباری رو بخونید که کم هم نیستن !! یک مثال برای ناکارآمدی این طور بازدارنده ها میزنم: ما میدونیم که حکم شرب خمر شلاق حد هست ولی آمارها به ما نشون میده که این عمل به شدت در میان جوانان رواج پیدا کرده پس چرا شلاق حد نتونسته جلوی این عمل رو بگیره؟!! سنگسار هم به همین صورت هست. اگر ما به جای اینکه بگیم آقا مشروب بخوری حکمت شلاق هست بیایم در مورد مضرات این عمل صحبت بکنیم حتما جواب بهتری خواهیم گرفت. در مورد سنگسار هم همینطور اگر ما به جای اعمال چنین حکمی بیایم در جامعه با روشهای درست جامعه شناختی امنیت اخلاقی رو تقویت بکنیم آمار چنین کارهایی بشدت کاهش خواهد یافت. این کار بازدارنده هست نه اون احکام مورد نظر شما !! اگر به جای تظاهر به داشته های افراد توجه بشه وضعیت اخلاقی جامعه 180 درجه تغییر میکنه. این ذات بشر هست که به هر منکری که بهش گفته بشه جذب میشه و چیزی هم جلودارش نیست ولی وقتی این منکر در ذهنش شکل بگیره قضیه کاملا فرق میکنه. اینجا ست که جای سنگسار ، حد ، شلاق و زندان رو خرد و شعور فرد پر میکنه !!


م.آزاد آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-12-2007   #51 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
م.آزاد's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق


مگر سنگسار به همین آسانیست که شما می گویید؟!
کاربران گرامی لطفا مخاطبان خود را اینچنین ابله نبینید که خداوند و بنده و امثال بنده می دانیم که ابله کیست.
می دانید چه شرایطی باید بوجود آید تا یک نفر را سنگسار کنند. مثلا در مورد همین خیانت زن به شوهر که حکمش سنگسار است. باید 4 مرد عادل بیایند و شهادت دهند که صحنه را به چشم خود دیده اند و اگر تعداد این مردها 3 نفر باشد نه تنها نمی شود بلکه به علت تهمت زدن شلاق هم می خورند. یا اینکه خود شخص برود و 4 بار بر گناهش اعتراف کند.
دگر از اسلام چه می خواهید؟!
گیریم زنی خواست زنا کند با نامحرم. آن هم به دور از چشم شوهر. خوب طبیعی است که این کار را در ملع عام نمی کند. پس خطری اینچنینی وی را تحدید نمی کند. (با اینکه تا همین جای کار هم مستحق مجازات است) حال اگر آمد و این کار را در خیابان در مقابل چشم همگان کرد. خوب نباید سنگسار شود؟! کسی که آرامش خیابان را اینچنین بر هم میزند و مردم را به فساد علنی تشویق می کند نباید مجازات شود؟! کسی که حرمت سخنان خدا را اینچنین می شکند نباید مجازات شود؟! دهان کجی اینچنینی به اعتقادات مردم و قوانین الهی جزایش مرگ است ... البته کسی این کار را نمی کند معمولا.
یا در مورد اعتراف. یک گنهکار شاید به قدری از عمل خود پشیمان شده باشد که دگر لزومی به زندگی نبیند. می آید و اعتراف می کند. ولی چرا 4 بار؟! شاید در میان اعتراف ها پشیمان شد و دگر دیر باشد. ولی خداوند به اندازه 4 بار فرصت می دهد. مجرم یک بار می گوید و بار عمل در ذهنش کم میشود. بار دوم کمتر و بار سوم تقریبا محال. پس در اینجا هم به ندرت پیش می آید که کسی را سنگسار کنند. خوب اگر بعد از 4 بار هم اعتراف کرد معلوم است که به آخرت می اندیشیده است و می خواهد این چنین نگ را از خود پاک کند و یقینن مخالف سنگسار نخواهد بود.
دوستان عزیز ببینید خداوند چه فرصت هایی در اختیار ما قرار داده است و شرایط گناه و مجازات در اسلام تا به چه حد با هم متفاوت هستند. شما به راحتی گناه می کنید و خداوند مجازاتی را در نظر نگرفته است. مگر بر آن اسرار ورزید و توبه نکنید.
همانا خداوند رحمان و رحیم است.

دوستان دقت کنید و صاحب اندیشه های خویش باشید. دلهای بد در کمین نشسته اند و می خواهند شما را مانند خویش گمراه سازند و به منجلابی که در آن گرفتار هستند رهنمود. (به جای اینکه خود را از کثافت بیرون کشند به فکر انداختن ما به داخل کثافات هستند)

(
اگر غلط املایی داشتم پوزش میطلبم)
صحبت ما سر شرایط نیست اصل قضیه زیر سوال هست حالا شما و دوستانتون بیاید و از جزئیات بگید این چیزی از قبح مساله کم نمیکنه. چه دلایلی هم برای توجیه حرفهات میاری ، انجام عمل جنسی در خیابان !!! مثال آوردن از یک مساله ای که بسیار بعید است برای توجیه یک حکم سنگین مانند سنگسار من رو یاد جمله اول شما که خطاب به کاربران بود میندازه !! شما به جای تعیین حکم مرگ پیش خودت نمیگی شاید این بنگان خدا از نبود امکانات رنج میبرن و ناچار به چنین جایی پناه آوردن؟!
حرفهای شما علی خان به جای اینکه توجیه کننده مساله سنگسار باشه خودش یک چالش عظیم پیش روی این حکم هست ، چنانچه دوست عزیزی در این تاپیک به عامل بازدارنده سنگسار اشاره کرده بود و صحبتهای شما با توجه به راههای فرار از این حکم و نتیجتا انجام عمل بدون ترس از مخاطرات قانونی وجود مساله ای به نام سنگسار رو کاملا زیر سوال میبره.

دوستان عزیز ببینید خداوند چه فرصت هایی در اختیار ما قرار داده است و شرایط گناه و مجازات در اسلام تا به چه حد با هم متفاوت هستند. شما به راحتی گناه می کنید و خداوند مجازاتی را در نظر نگرفته است. مگر بر آن اسرار ورزید و توبه نکنید


چقدر در این مساله بازدارندگی(نه بارندگی) مشاهده میشه. چقدر این جمله سنگسار رو تائید میکنه !!!!!!!!(اصلا احتیاجی به پاسخگویی امثال من نیست خود دوستان هم رای به خوبی از پس هم برمیان)م.آزاد آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-12-2007   #52 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
alimetallica_2's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

نوشته اصلي بوسيله م.آزاد نمايش نوشته ها

صحبت ما سر شرایط نیست اصل قضیه زیر سوال هست حالا شما و دوستانتون بیاید و از جزئیات بگید این چیزی از قبح مساله کم نمیکنه. چه دلایلی هم برای توجیه حرفهات میاری ، انجام عمل جنسی در خیابان !!! مثال آوردن از یک مساله ای که بسیار بعید است برای توجیه یک حکم سنگین مانند سنگسار من رو یاد جمله اول شما که خطاب به کاربران بود میندازه !! شما به جای تعیین حکم مرگ پیش خودت نمیگی شاید این بنگان خدا از نبود امکانات رنج میبرن و ناچار به چنین جایی پناه آوردن؟!
حرفهای شما علی خان به جای اینکه توجیه کننده مساله سنگسار باشه خودش یک چالش عظیم پیش روی این حکم هست ، چنانچه دوست عزیزی در این تاپیک به عامل بازدارنده سنگسار اشاره کرده بود و صحبتهای شما با توجه به راههای فرار از این حکم و نتیجتا انجام عمل بدون ترس از مخاطرات قانونی وجود مساله ای به نام سنگسار رو کاملا زیر سوال میبره.
چقدر در این مساله بازدارندگی(نه بارندگی) مشاهده میشه. چقدر این جمله سنگسار رو تائید میکنه !!!!!!!!(اصلا احتیاجی به پاسخگویی امثال من نیست خود دوستان هم رای به خوبی از پس هم برمیان)


خوب من نمی توانم جلوی جهل شما را بگیرم. شما هم آزاد هستید و هیچ اجباری در دین نیست. بگذارید دوستان بخوانند و نظر دهند. شما جوش نزنید. باور کنید در جاده جهل هم زیباییهایی وجود دارد و این جاده هم چون حقیقت بی انتهاست.
بنده استدلالهای منطقی آوردم و حال شما می خواهید با سوال غیر منطقی گفته ها را خراب کنید؟! خوب من هم پاسخ نمی گویم که کمی شاد باشد.

بنده دگر حوصله گفتگو با امثال شما را ندارم و شما آزادید خرافات و توهمات خود را بیان کنید. (همانگونه که هیچ گاه حرفهای هیچ کس را سانسور نکرده ام)
alimetallica_2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-12-2007   #53 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
ugly duckling's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

نوشته اصلي بوسيله Farshiid نمايش نوشته ها
ye madeye shimiaii ke tazrigh mikonan badesh faghat systeme asabito hamle mikone behesh
yani asabatono yekari bahash mikone ke engar ro atish gereftan
vaghty ke kareshon ba taraf tamom shod faghat taraf bere dastshooii takhliye kone khodesho made az badanesh kharej mishe
jasham nemimone va asari azash to badan nemimone
dos dashty hala?
با تشکر اطلاعات جالبی بود , اطلاعات با جزئیات بیشتر از این همداری؟؟؟
__________________
چو ایران نباشد تن من مباد.
اشو زرتشت : خوشبختی از آن کسی است که در پی خوشبختی دیگران باشد و با پندار نیک , گفتار نیک و کردار نیک به جهان خدمت کند.

مهم مهم حوادث روز وطن عزیزم
ugly duckling آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-12-2007   #54 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
ugly duckling's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

نوشته اصلي بوسيله م.آزاد نمايش نوشته ها

فقط آمریکا نبود که عراق رو در مقابل ایران تجهیز کرد تمام دنیا پشت عراق بودن. چطور هست که شما نقش دیگر کشورها رو ول کردید و به آمریکا چسبیدید؟! الان ایران یکی از وارد کنندگان محصولات برقی از آلمان هست ، همین آلمان بیشترین مواد تشکیل دهنده گازهای شیمیایی رو در اختیار عراق قرار داد. چرا آلمان رو نمی بینید و آمریکا رو می بینید؟!
قرار بود آمریکا رژیم عراق رو عوض کنه و رژیم جدید قدرت رو به دست بگیره و همه چی ختم به خیر بشه ولی آمریکائیها غافل از نقش همسایگان عراق در درگیریها بودن و همین باعث ادامه حضور ارتش آمریکا شد.نوشته اصلي بوسيله ugly duckling نمايش نوشته ها
اخ که این آمریکایی ها یا همون آلمانی هایی که شما ازشون اسم بردی چه آدمهای نازنینی هستند!!! چقدرم مامانین این حیونکی ها. چقدر بهشون ظلم می شه اللخصوص اون آمریکایی ها!!! همه مردم دنیا منجمله این مردم عراق و افغانستان هم چقدر بربری هستند که دوست دارن اونها رو تو یه سه کنجی , گوشه کناری , چیزی گیر بیارن و بکشنشون!!! لابد کشتن اونا لذت بخشه کسی چه می دونه !!! داداش خودت بهتر می دونی که اونا برا چی از اون سر دنیا پا شدن اومدن عراق یا افغانستان رو اشغال کردن و برای چه اهدافی این همه خرج و تلفات و.... رو به بار آوردن لطفاً ما رو سیاه نفرمائید. چون خودمون ذغال فروشیم دادا !!!
نوشته اصلي بوسيله م.آزاد نمايش نوشته ها
من چیزی در مورد حرفهای شما نمیگم بلکه از خوانندگان این تاپیک میپرسم : واقعا این جواب مطالب من هست؟!


به نظر من هم باید از همون خوانندگان تاپیک در مورد ارتباط این مطالب با هم پرسید. بگذارید آنها و آیندگان دربارهء این موضوع قضاوت کنند که آیا این خوکهای کثیف جنگ طلب (آمریکایی ها و هم پیمانانشان) که اینهمه جنایت رو در منطقهء ما رغم زدند , با نیت خیر این کارها رو انجام دادن و یا ...
ugly duckling آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-12-2007   #55 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
ugly duckling's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق


نوشته اصلي بوسيله م.آزاد نمايش نوشته ها
این سیر فرهنگی و اجتماعی است که دیدگاهی بالاتر نسبت به فرهنگ پائین تر ایجاد میکنه.
در مورد اینکه سنگسار یک عامل بازدارنده هست هم باید بگم که اینطور نیست ، یک نگاهی به آمار امنیت اخلاقی بندازید موضوع دستتون میاد. لازم هم نیست در سایتها و غیره جستجو کنید کافیه روزنامه فردا صبح رو باز کنید و در صفحه حوادث چنین اخباری رو بخونید که کم هم نیستن !! یک مثال برای ناکارآمدی این طور بازدارنده ها میزنم: ما میدونیم که حکم شرب خمر شلاق حد هست ولی آمارها به ما نشون میده که این عمل به شدت در میان جوانان رواج پیدا کرده پس چرا شلاق حد نتونسته جلوی این عمل رو بگیره؟!! سنگسار هم به همین صورت هست. اگر ما به جای اینکه بگیم آقا مشروب بخوری حکمت شلاق هست بیایم در مورد مضرات این عمل صحبت بکنیم حتما جواب بهتری خواهیم گرفت. در مورد سنگسار هم همینطور اگر ما به جای اعمال چنین حکمی بیایم در جامعه با روشهای درست جامعه شناختی امنیت اخلاقی رو تقویت بکنیم آمار چنین کارهایی بشدت کاهش خواهد یافت. این کار بازدارنده هست نه اون احکام مورد نظر شما !! اگر به جای تظاهر به داشته های افراد توجه بشه وضعیت اخلاقی جامعه 180 درجه تغییر میکنه. این ذات بشر هست که به هر منکری که بهش گفته بشه جذب میشه و چیزی هم جلودارش نیست ولی وقتی این منکر در ذهنش شکل بگیره قضیه کاملا فرق میکنه. اینجا ست که جای سنگسار ، حد ، شلاق و زندان رو خرد و شعور فرد پر میکنه !!


نوشته اصلي بوسيله م.آزاد نمايش نوشته ها

بستگی داره از چه زاویه ای به موضوع نگاه کنی . همیشه هم این راه حل نرم افزاری موثر نیست. مثال ساده: اینهمه درباره مضرات دخانیات بطور اعم و سیگار و مواد مخدر جدیدی نظیر "کراک" و "شیشه" و ... در جراید - رادیو - تلویزیون - سایتهای اینترنتی و .... قلمفرسایی و صحبت شده چقدر و چند درصد موثر بود؟؟؟ البته در مورد مضرات همان جرائمی که اسم بردید نظیر شرب خمر یا جرائم منجر به حکم سنگسار هم هر چه گفته شود کم است اما آیا در مورد مجازاتهایی که در انتظار مجرمین به این جرائم هست به اندازهء کافی در جامعهء ما روشنگری شده است؟؟؟ یک سر به دادگاههای ما بزنید و از چنذ نفر مجرم بپرسید آیا شما از نوع مجازاتی که در الان در انتظارش هستید قبل از ارتکاب جرم اطلاع داشتید؟ و آیا می دانستید که این عمل شما چه عواقبی را برایتان در برخواهد داشت؟؟؟ پرواضح است که جواب آن مجرم در اکثر موارد منفی خواهد بود و در اکثر موارد توجیهی مانند غفلت و یا فقدان اطلاع کافی را مکمل اظهاراتشان قرار می دهند. براستی چرا؟؟؟؟؟
تاکنون که جواب قاطعیی ندادید اما اگر راه حل بهتری دارید منتظر خواندنش هستم. در غیر این صورت مطالب مطرح در پستهای 46 و 53 دوستمان alimetallica_2 برای اتمام این بحث کافی باشد!!!
ugly duckling آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-12-2007   #56 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
KHATEREH's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

اونقدر از ديدن اين فيلم ناراحت شدم و اعصابم بهم ريخت كه از انسان بودن خودم شرمنده شدم . حتي اين صحنه در ميان حيوانات هم اتفاق نيافتاده . اين وحشيگري هيچ كجا در اسلام توصيه نشده بيشتر شبيه به شكنجه گاههاي زندان گوانتانامو داره
__________________
KHATEREH آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-12-2007   #57 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
KHATEREH's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

نوشته اصلي بوسيله Kamran. نمايش نوشته ها
پیرامون سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در کردستان عراق!روز 7 آوريل 2007 ، دختر 17 ساله ای بنام "دوعا"بوسيله اعضای خانواده و فاميل و طايفه خود در حضور پليس و نيرو های حکومتی در شهر "به عشقيه" در منطقه "شيخان" کردستان عراق سنگسار و يا در واقع بلوک باران شد. چرا که وی بر اثر اصابت تکه های بلوک سيمانی ای که بسوی او پرتاب می شد به وضع فجیعی به قتل رسيد.دليل اقدام به چنين جنايتی آن بود که اين دختر جوان بر مبنای سنت رايج در ميان کرد های "ئيزيدی" بجای اينکه عشق خود را نثار پسر عموی خود نموده و با او ازدواج کند ، عاشق پسری غیر "ئيزيدی" شده بود. او که از فرجام دردناک چنين عشقی با خبر بود به همراه پسری که دوست اش می داشت در محلی مخفی شده بود تا از بديهی ترين حق و آزادی يک انسان يعنی حق و آزادی دوست داشتن برخوردار شود. اما بوسيله پدرش? پيدا و به دفتر "حزب دمکرات کردستان" در آن محل تحويل داده می شود . مسئولين اين حزب نيزکه يکی از قدرتهای دولت "هريم" می باشند، دولتی که عليرغم همه تبليغات فريبکارانه اش، حفاظت از سنتها و اعتقادات ارتجاعی مرسوم در منطقه را بر عهده گرفته است،بجای حراست از "دوعا"، او را تحويل بزرگ مذهب ئيزدی ها (سليمان سيو)می دهد. پس از آن بود که "دوعا" به دست افراد طايفه خود با قساوت تمام به قتل می رسد.
------------
به نظر من نباید چشمامون رو روی این اتفاقات ببندیم
فیلم این عمل وحشیانه:
http://www.darbandixan.com/jebar.info_.wmv
توجه:
این فیلم وحشیانه هست و هر کسی که مشکل داره میتونه نبینه!
نسبت دادن اين عمل به مسلمانان و اينكه اين قانون سنگسار بود كه اجرا شد ، كذب محض است . لطفا به نقل قول هاي مربوط به استاتر تاپيك بيشتر توجه كنيد
.........سنگسار و يا در واقع بلوک باران شد................به دفتر "حزب دمکرات کردستان................تحويل بزرگ مذهب ئيزدی ها (سليمان سيو)می د................................
KHATEREH آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-12-2007   #58 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
setayesh_74's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

واي خداي من اينا چقدر وحشين / ميشه اسم اينارو گذاشت انسان ؟ واقعا نمي دونم چي بگم / خيلي حالم بد شد
__________________
دیوانگی‌ات را جشن بگیر!... زیرا در این دنیا، جایی که تمام بشریت بیمار است، عاقل شدن چنان است که به نظر دیوانه خواهی رسید

setayesh_74 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-12-2007   #59 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
م.آزاد's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

خوب من نمی توانم جلوی جهل شما را بگیرم. شما هم آزاد هستید و هیچ اجباری در دین نیست. بگذارید دوستان بخوانند و نظر دهند. شما جوش نزنید. باور کنید در جاده جهل هم زیباییهایی وجود دارد و این جاده هم چون حقیقت بی انتهاست.
بنده استدلالهای منطقی آوردم و حال شما می خواهید با سوال غیر منطقی گفته ها را خراب کنید؟! خوب من هم پاسخ نمی گویم که کمی شاد باشد.

بنده دگر حوصله گفتگو با امثال شما را ندارم و شما آزادید خرافات و توهمات خود را بیان کنید. (همانگونه که هیچ گاه حرفهای هیچ کس را سانسور نکرده ام)
ضعف شما در مباحثه به خوبی مشخص هست ، در جوابت چندین بار از کلمه جهل استفاده کردی و همین نحوه استدلال شما رو نشون میده. من رو جاهل خطاب میکنی تا از جواب دادن طفره بری چون هیچ آدم عاقلی با یه جاهل طرف نمیشه !! استدلالهای منطقی شما رو هم دیدیم و من بهشون پرداختم و زیر سوال بردم جواب حرفهای من رو بدید و از زیر جواب دادن در نرید !! من با سابقه ای که شما از خودتون میگید و برخی تفکراتی که دارید بیشتر از اینها از شما انتظار داشتم ولی گویا اختلاط فکری شما با جریانهای خاص بدجوری روتون اثر گذاشته.
سوالهام رو روشن بیان میکنم خواستی جواب بده نخواستی هم که هیچی :
لزوم وجود حکمی به نام سنگسار چی هست؟ با توجه به گفته های قبلیتون و اینکه چنین حکمی اجرا نمیشه یا راههای فرار زیادی داره لطفا جواب بدید !(عامل بازدارنده ای که قدرت بازدارنده نداره !!)
در قرن 21 و پیشرفت فرهنگی و اجتماعی بشر آیا هنوز احتیاج به سنگسار هست که در دوران جهل بشر وضع شده؟ آیا شمایی که مدافع سنگسار هستی شان و منزلت خودت رو در این میبینی که قوانین دوران توحش رو بپذیری؟ و آیا شما علی آقا بعد از هزاران سال هنوز تغییر فرهنگی و اجتماعی نکردی و از نظر شعور خودت رو با یک فرد 3000 سال پیش یکی میدونی؟

مروری بر جوابهای قبلی میکنیم:

ugly duckling در دفاع از سنگسار میگه:

اولاً که بنده از بحث با جنابعالی نه می ترسم و نه سعی در مخفی کردن افکارم داشته و دارم که الان شما دست منو خونده باشی , ثانیاً از اول بحث من و دوستانی مثل
Parsian girl می خوایم بگیم که مجازات این دختر اونم به این علت و به این شکل غیر انسانی و وحشیانه بود اما شما داری بحث رو به موضوع دیگری که ربطی به بحث اصلی نداره منحرف می کنی و من و سایر دوستان هم اینهمه مطلب نوشتیم که بگیم و برسونیم که حد رجم خیلی بیشتر از آنکه اعمال بشه عامل بازدارنده است آن هم در شرایط بسیار خاص و ویژه خود که قبلاً تو پست 37 و 38 بهش اشاره کردم!!! در کل فکر هم نمی کنم که درک چرایی مطالبی که درپست 36 نوشته بودم هم کار چندان سختی باشه ( سختش زمانیه که آدم خیلی رومانتیک فکر کنه و بیش از آنکه به اصل خود رجوع کنه , پیرو افکار ... ) ثالثاً شما که آپدیتی پیشنهادت برای این معضل چیه بگو تا ما هم بدونیم!!! اگه به نتیجه ای نرسیدی می تونی با همون جامعه شناسان آپ تو دیتتون مشورت بفرمایی آخه من شنیدم که اونا در این مورد خیلی موفق بودن (البته اگه اونا تونستن از پس مشکلات بنیادی ترشون بر بیان ما رو هم خبر کن!!!)
alimetallica_2 در دفاع از سنگسار میگه:
در مورد سنگ سار:
باید بگویم تقریبا ما چیزی به نام سنگساز نداریم. حتی در ایران و مراجع قضایی (با اینکه عادل هم نیستند و من به شخصه آنها را افرادی مشکل دار میبینم) در مورد دادن این حکم بسیار دقت می کنند. شاید از هر 1000 مجرم تنها یک نفر به این حکم محکوم شود. (بیشتری ها شلاق میخورند. اندکی جریمه میشوند و در صورت صلاحدید همسر طلاق میگیرند)
مگر سنگسار به همین آسانیست که شما می گویید؟!
کاربران گرامی لطفا مخاطبان خود را اینچنین ابله نبینید که خداوند و بنده و امثال بنده می دانیم که ابله کیست.
می دانید چه شرایطی باید بوجود آید تا یک نفر را سنگسار کنند. مثلا در مورد همین خیانت زن به شوهر که حکمش سنگسار است. باید 4 مرد عادل بیایند و شهادت دهند که صحنه را به چشم خود دیده اند و اگر تعداد این مردها 3 نفر باشد نه تنها نمی شود بلکه به علت تهمت زدن شلاق هم می خورند. یا اینکه خود شخص برود و 4 بار بر گناهش اعتراف کند.
دگر از اسلام چه می خواهید؟!
گیریم زنی خواست زنا کند با نامحرم. آن هم به دور از چشم شوهر. خوب طبیعی است که این کار را در ملع عام نمی کند. پس خطری اینچنینی وی را تحدید نمی کند. (با اینکه تا همین جای کار هم مستحق مجازات است) حال اگر آمد و این کار را در خیابان در مقابل چشم همگان کرد. خوب نباید سنگسار شود؟! کسی که آرامش خیابان را اینچنین بر هم میزند و مردم را به فساد علنی تشویق می کند نباید مجازات شود؟! کسی که حرمت سخنان خدا را اینچنین می شکند نباید مجازات شود؟! دهان کجی اینچنینی به اعتقادات مردم و قوانین الهی جزایش مرگ است ... البته کسی این کار را نمی کند معمولا.
یا در مورد اعتراف. یک گنهکار شاید به قدری از عمل خود پشیمان شده باشد که دگر لزومی به زندگی نبیند. می آید و اعتراف می کند. ولی چرا 4 بار؟! شاید در میان اعتراف ها پشیمان شد و دگر دیر باشد. ولی خداوند به اندازه 4 بار فرصت می دهد. مجرم یک بار می گوید و بار عمل در ذهنش کم میشود. بار دوم کمتر و بار سوم تقریبا محال. پس در اینجا هم به ندرت پیش می آید که کسی را سنگسار کنند. خوب اگر بعد از 4 بار هم اعتراف کرد معلوم است که به آخرت می اندیشیده است و می خواهد این چنین نگ را از خود پاک کند و یقینن مخالف سنگسار نخواهد بود.
دوستان عزیز ببینید خداوند چه فرصت هایی در اختیار ما قرار داده است و شرایط گناه و مجازات در اسلام تا به چه حد با هم متفاوت هستند. شما به راحتی گناه می کنید و خداوند مجازاتی را در نظر نگرفته است. مگر بر آن اسرار ورزید و توبه نکنید.
همانا خداوند رحمان و رحیم است.
موضوع کاملا روشن هست و توضیحات من توهین به شعور خوانندگان مطلب !! خودتون قضاوت کنید اگر در دادگاه ذهنیت وعقلانیت قاضی عادلی هستید !!!


به نظر من هم باید از همون خوانندگان تاپیک در مورد ارتباط این مطالب با هم پرسید. بگذارید آنها و آیندگان دربارهء این موضوع قضاوت کنند که آیا این خوکهای کثیف جنگ طلب (آمریکایی ها و هم پیمانانشان) که اینهمه جنایت رو در منطقهء ما رغم زدند , با نیت خیر این کارها رو انجام دادن و یا
...
با اصراری که شما و خوانندگان خاص مقاله دارید به جوابتون میپردازم .
من در جواب دوستمون گفتم که تمام دنیا پشت قضیه عراق بودن پس چرا شما فقط یک کشور خاص رو می بینید؟ و شما جواب می دید:

اخ که این آمریکایی ها یا همون آلمانی هایی که شما ازشون اسم بردی چه آدمهای نازنینی هستند!!! چقدرم مامانین این حیونکی ها. چقدر بهشون ظلم می شه اللخصوص اون آمریکایی ها
!!!
خیلی ربط داره نه؟!!
رفتی این حرف من رو سلکشن کردی:
قرار بود آمریکا رژیم عراق رو عوض کنه و رژیم جدید قدرت رو به دست بگیره و همه چی ختم به خیر بشه
مگه من گفتم آمریکائیها یا ناتو عاشق چشم و ابروی افغان ها یا عراقیها بودن که الان اونجا هستن ، من از دید مردم و دولت آمریکا گفتم که قرار بود این حمله به سقوط رژیم صدام و روی کار آمدن یک دولت مردمی منجر بشه ولی ختم به خیر نشد یعنی اونطور که میخواستن نشد و جنگ تبدیل به جنگ پارتیزانی شد که الان صدمات بسیاری به نیروهای آمریکایی وارد میکنه. امیدوارم الان متوجه شده باشی.


اخ که این آمریکایی ها یا همون آلمانی هایی که شما ازشون اسم بردی چه آدمهای نازنینی هستند!!! چقدرم مامانین این حیونکی ها. چقدر بهشون ظلم می شه اللخصوص اون آمریکایی ها!!! همه مردم دنیا منجمله این مردم عراق و افغانستان هم چقدر بربری هستند که دوست دارن اونها رو تو یه سه کنجی , گوشه کناری , چیزی گیر بیارن و بکشنشون!!! لابد کشتن اونا لذت بخشه کسی چه می دونه !!! داداش خودت بهتر می دونی که اونا برا چی از اون سر دنیا پا شدن اومدن عراق یا افغانستان رو اشغال کردن و برای چه اهدافی این همه خرج و تلفات و.... رو به بار آوردن لطفاً ما رو سیاه نفرمائید. چون خودمون ذغال فروشیم دادا
!!!

اون مردمی که ازشون دم میزنی تروریستهای القاعده ، سلفی های سنی ، نیروهای طالبان و بعثی ها هستن که میخوان سر به تن توی ایرانی نباشه(به خصوص اگر شیعه باشی) افرادی که دیپلمات های ما رو در افغانستان سلاخی کردن کسانی که یک شهرک رو در نزدیکی کابل با خاک یکسان کردن فقط به این خاطر که ساکنینش ایرانی تبار بودن !! آدمکشانی که شیعیان رو به جرم اعتقاداتشون کافر میدونن و تو کوچه و بازار تکه تکه میکنن !! اینها مردمی هستن که ازشون دم میزنی و میخوان اون سرباز آمریکایی و اروپایی رو یه گوشه گیر بیارن !! چقدر خودتون رو به کوچه علی چپ میزنید و تحریف واقعیت میکنید؟! اینقدر به خودتون دروغ میگید که این دروغها آخر به واقعیتی مستدل تو ذهنیتتون تبدیل میشه !!
تسخیر افغانستان و عراق باعث سرنگونی دو رژیم سفاک و دیکتاتور شد که هر دو روزگار رو به مردمشون سیاه کرده بودن !! جنایاتی کردن که چون لکه ننگی بر تاریخ بشر باقی خواهد ماند !! فیلمهای بعد از سرنگونی بعثی ها و طالبان رو در عراق و افغانستان دیدی؟! کسانی که به شادی و رقص مشغول هستن و سر از پا نمیشناسن ، اینها مردم عراق و افغانستان هستن نه یه مشت تروریست کور مذهبی !!! این مردم الان آرامش میخوان فرصت برای پیشرفت میخوان ولی همین آدمکشان فرصت و آرامش رو ازشون گرفتن چون ادامه این شرایط حیات وجودی اونها رو که به افراطی گری مذهبی دامن میزنن به خطر میندازه !!
من نمیگم آمریکا فقط برای حقوق بشر به این کشورها حمله کرده ولی منصفانه نگاه کنید و ببینید که اگر حکومتهای مردمی در این کشورها کاملا شکل بگیره و تروریستها به لانه هاشون بخزن چه دستاوردی برای این کشورها میتونه داشته باشه. یک حکومت مردمی و دموکراتیک هرگز منافع کشور و مردمش رو به خطر نمیندازه و به اصطلاح خودفروشی نمیکنه !! این حکومتها در عراق و افغانستان در حال شکل گیری هستن و تا چند سال دیگه بهتون میگم روی کی مثل ذغال میشه !!!

</B>

م.آزاد آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-12-2007   #60 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
shahryar00's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : سنگسار فجیع یک دختر نوجوان در عراق

نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
خستگی از مصاحبت با افرادی چون شما: ابتدا بگوییم که بنده از این به بعد سعی می کنم با آی دی هایی که بوی اختلاف و دشمنی میدهند کاری نداشته باشم و نصبت به نوشته هایشان بی تفاوت. زیرا که احساس می کنم هدفی جز تخریب ندارند و گوش بر حقایق بسته اند. (منظور شما نیستید ولی اگر بدانم کسی اسرار بر حماقت دارد بنده مزاحمش نمی شوم و آن را با حماقتش تنها میگذارم)
مغلطه
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
درمورد طلاق:
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
بنده شنیده بودم آمار بالایی از طلاق به علت ارضا نشدن همسران است و اگر به دادگاه مراجعه کنید و علت را به قاضی بگویید اگر شوهر هم نخواهد قاضی به زور هم که شده حکم طلاق را صادر می کند
.
خداییش سعی کن این حرفو جای دیگه نزنی حالا بچه های اینجا طبیعی هستند.
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
در مورد سنگ سار:
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
باید بگویم تقریبا ما چیزی به نام سنگساز نداریم. حتی در ایران و مراجع قضایی (با اینکه عادل هم نیستند و من به شخصه آنها را افرادی مشکل دار میبینم) در مورد دادن این حکم بسیار دقت می کنند. شاید از هر 1000 مجرم تنها یک نفر به این حکم محکوم شود. (بیشتری ها شلاق میخورند. اندکی جریمه میشوند و در صورت صلاحدید همسر طلاق میگیرند)
ببینم اگر چیزی به نام سنگسار نداریم پس ما داریم در باره ی چی بحث میکنیم؟
ما داریم در مورد همون بک نفر ها که سنگسار میشوند بحث میکنیم نه 1000ها
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
مگر سنگسار به همین آسانیست که شما می گویید؟!
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
کاربران گرامی لطفا مخاطبان خود را اینچنین ابله نبینید که خداوند و بنده و امثال بنده می دانیم که ابله کیست.
بازم که مغلطه رو شورع کردید
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
گیریم زنی خواست زنا کند با نامحرم. آن هم به دور از چشم شوهر. خوب طبیعی است که این کار را در ملع عام نمی کند. پس خطری اینچنینی وی را تحدید نمی کند. (با اینکه تا همین جای کار هم مستحق مجازات است) حال اگر آمد و این کار را در خیابان در مقابل چشم همگان کرد. خوب نباید سنگسار شود؟! کسی که آرامش خیابان را اینچنین بر هم میزند و مردم را به فساد علنی تشویق می کند نباید مجازات شود؟! کسی که حرمت سخنان خدا را اینچنین می شکند نباید مجازات شود؟! دهان کجی اینچنینی به اعتقادات مردم و قوانین الهی جزایش مرگ است ... البته کسی این کار را نمی کند معمولا.
یا در مورد اعتراف. یک گنهکار شاید به قدری از عمل خود پشیمان شده باشد که دگر لزومی به زندگی نبیند. می آید و اعتراف می کند. ولی چرا 4 بار؟! شاید در میان اعتراف ها پشیمان شد و دگر دیر باشد. ولی خداوند به اندازه 4 بار فرصت می دهد. مجرم یک بار می گوید و بار عمل در ذهنش کم میشود. بار دوم کمتر و بار سوم تقریبا محال. پس در اینجا هم به ندرت پیش می آید که کسی را سنگسار کنند. خوب اگر بعد از 4 بار هم اعتراف کرد معلوم است که به آخرت می اندیشیده است و می خواهد این چنین نگ را از خود پاک کند و یقینن مخالف سنگسار نخواهد بود.
حرف های خنده داری میزنی آخه کدوم ابلهی میاد تو خیابون سکس کنه؟
ببینم یعنی تمام این کسانی که با سنگسار مجازات شده انددر خیابون این کارو کردند؟
شما که خوت داری راه حل برا گناه های دیگران جلوی پا میگزارید؟
مگه شما نمیگی خدا همه جا هست؟دیگر خدا رو چه کار کنند؟خود پیغمبر گفته حسابرسی در اون دنیا خیلی بدتر از این دنیا است.خوب اگر در این دنیا مجازاتش سنگسار باشه دیگه اون دنیا بد بخت باید چی کار کند؟(احتمالا تو اون دنیا تجاوز گروهی ذر انتظارشه) خداییش همه نوع خدایی دیده بودیم ولی اینقدر دل سنگ تا حالا ندیده بودیم
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
دوستان عزیز ببینید خداوند چه فرصت هایی در اختیار ما قرار داده است و شرایط گناه و مجازات در اسلام تا به چه حد با هم متفاوت هستند. شما به راحتی گناه می کنید و خداوند مجازاتی را در نظر نگرفته است. مگر بر آن اسرار ورزید و توبه نکنید.
همانا خداوند رحمان و رحیم است.
دل رحمی خداوند کاملا در حکم های الهی دیده میشود.
دست بریدن .سنگسار.اینا همه از دل رحمی های خداوند قادره.
نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
دوستان دقت کنید و صاحب اندیشه های خویش باشید. دلهای بد در کمین نشسته اند و می خواهند شما را مانند خویش گمراه سازند و به منجلابی که در آن گرفتار هستند رهنمود. (به جای اینکه خود را از کثافت بیرون کشند به فکر انداختن ما به داخل کثافات هستند)

(اگر غلط املایی داشتم پوزش میطلبم)
بازم مغلطه
shahryar00 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
وطن, حوادث

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 11:20 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.