ما بهبود پیدا میکنیم(محفل معتادان گمنام هم میهن) - صفحه 3
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > روانشناسی و مشاوره > پرسش و پاسخ
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-14-2013  
شهروند هم میهن

Antonio*'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

Icon17 ما بهبود پیدا میکنیم(محفل معتادان گمنام هم میهن)

ما بهبود پیدا میکنیم(محفل معتادان گمنام هم میهن)درود بر دوستان عزیزم.
امروزه انجمن معتادان گمنام و راهکاری که توسط این انجمن برای معتادان ارائه گردیده،
به تجربه ثابت کرده که بهترین و تنها راه ترک اعتیاد است،
همچین جستاری در انجمن پزشکی با نام انجمن معتادان گمنام موجود هست ولیکن از آنجایی که در بخش پزشکی هست و ربطی به روانشناسی ندارد و بنده هم چندین بار درخواست انتقال آن تاپیک را به بخش روانشناسی داشتم ولی تحقق نپذیرفت به همین دلیل همچین جستاری در بخش روانشناسی گشودم تا به طور گسترده تر پیرامون این انجمن گفتگو کنیم و یک انجمن و محفلی مجازی داشته باشیم،
در ابتدا لازم است چندی در مورد ماهیت انجمن معتادان گمنان و اهداف آن صحبت کنیم،
ابتدا باید بگوییم که این انجمن توسط فردی در آمریکا پی ریزی شد و اصل و بنای آن بر اساس روحانیت چیده شده است و اینکه آدمی با کارکردن 12 قدم، 12 سنت و مفهوم به درجه ای از روحانیت میرسد ، درواقع اعتقاد پیدا کردن به نیرویی برتر در دستور کار این انجمن است، البته نا گفته نماند تعریف هر شخصی از نیروی برتر میتواند متفاوت باشد برای همین است که در این انجمن همه ء اعتقادات پذیرفته ست و انجمن معتادان گمنام پیرو یک مذهب و اندیشه ء خاصی نیست بلکه همه ء آدم ها را میپذیرد و تنها معتادان گمنام به این باور میرسند که یک نیروی برتر میتواند آرامش روحی و جسمی را به آنها بازگرداند.
در این جستار ما قصد داریم به مرور در مورد قدم ها و سنت ها مطالبی بنویسیم،
قدم هایی که حتی افراد عادی هم با کار کردن آنها میتوانند تاثیر آن را در روح و روان و زندگی خود ببینند! کاکرد قدم های 12 گانه روح و روان آدمی را صفا میبخشد ،
پس ما را در این جستار همراهی کنید،
این جستار علاوه بر اینکه محفلی ست برای اشنایی با مباحث و قدم های انجمن معتادان گمنام، نیز محفلی میباشد برای خوش و بش و احوالپرسی دوستان بهبود یافته،،، محسن،آنتونیو.

هر معتادی می تواند از مصرف مواد مخدر دست بردارد . میل به مصرف را از دست بدهد و یک راه برای زندگی پیدا کند . پیام من ، پیام امید است و وعده ی آزادی می دهد . بنابراین هدف اصلی من رسانیدن پیام به معتادی می باشد که هنوز در عذاب است این تنها چیزی است که من می توانم از خودم به دیگران بدهم .
ما بهبود پیدا میکنیم(محفل معتادان گمنام هم میهن)

تاریخچه انجمن معتادان گمنام :

«Narcotics Anonymous» که به اختصار NA نامیده می شود همان گروهی است که در ایران با نام «معتادان گمنام» مشهور است. NA را می توان یکی از بزرگترین NGOهای دنیا قلمداد کرد که در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است. تنها چیزی که برای عضویت در NA نیاز است «آرزوی قطع مصرف مواد مخدر» است. در این گروه ها اعضا یکدیگر را به صورت منظم ملاقات می کنند تا به همدیگر برای پاک ماندن کمک کنند. «پاک» به معنی پرهیز شخص از مصرف هرگونه موادی است که حالت جسمی و ذهنی انسان را دگرگون می کند. عضویت در NA رایگان است و این گروه هیچ گونه حق عضویتی ندارد.
NA برداشتی از AA یا Alcoholics Anonymous است. بنیاد «الکلی های گمنام» یا AA به وسیله دو الکلی به نام های بیل ویلسون و دکتر باب اسمیت پایه گذاری شد. ویلسون طی تجربیات شخصی اش پی برد که الکلی ها می توانند به وسیله به کارگیری پایه های روحانی به صورت چشمگیری بهبود یابند. در بسیاری از «الکلی های ناامید» تجربیات مذهبی و روحانی باعث بازگشت آنها به سوی بهبودی و قطع مصرف الکل بوده است. راهی که به وسیله بنیانگذاران AA مطرح شد براساس حل مشکل دیرینه آنها در اعتیاد به الکل یعنی نداشتن اطمینان، سرخوردگی و بی ایمانی بود. «جیمی کینون» در اواخر دهه ۴۰ میلادی NA را که برداشتی از اصول و مرام AA بود پایه گذاری کرد. برنامه NA به طور رسمی در جولای سال ۱۹۵۳ میلادی در لس آنجلس پایه گذاری شد که ابتدا به صورت یک حرکت کوچک به کار خود ادامه می داد در حالی که امروز به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین سازمان های ترک اعتیاد در دنیا شناخته می شود. در ۱۴ سپتامبر ۱۹۵۳ آنها نامه ای از بیل ویلسون بنیانگذار AA دریافت کردند که می توانند از اصول و سنت های «الکلی های گمنام» استفاده کنند ولی نه به اسم AA. بعد از آن سازمان رسما نامش را به NA معتادان گمنام تغییر داد.گروه NA در اوایل تاسیس به شدت تحت فشار بود. قانونی در آمریکا هرگونه نشست و برگزاری میتینگ به وسیله معتادان را جرم تلقی می کرد. بنابراین NA که براساس گردهمایی معتادان شکل گرفته بود عملا غیرقانونی بود. در اوایل تشکیل این گروه بسیاری از معتادان در اطراف محل برگزاری نشست ها نگهبانی می دادند تا به وسیله پلیس دستگیر نشوند در حالی که امروز بیش از ۲۱۵۰۰ گروه ثبت شده NA با بیش از ۳۳۵۰۰ نشست هفتگی در ۱۱۶ کشور دنیا وجود دارد. در سال 1962 کتابچه سفید انجمن منتشر شد چون نیازش دیده میشد. ودرپی آن کتاب های دیگر از طرف مرکز نشر جهانی NAاز زبان معتادان برای معتادان منتشر گردید.
مطابق با بیانیه روابط عمومی انجمن معتادان گمنام ایران،انجمنی است جهانی و جامعه مدار که اعضای آن متعلق به فرهنگ های مختلف بوده و به زبان های مختلفی گفتگو می کنند.
این انجمن 55سال پیش توسط تعدادی از معتادان در حال بهبودی تاسیس شد و در حال حاضر در 127کشور جهان از جمله کشور های مسلمان مانند:جمهوری اسلامی ایران،عربستان سعودی،امارات متحده ی عربی،بحرین،مصر،اندولزی،ما لزی و فیلیپین .....مشغول فعالیت است.
امروز این انجمن جهانی بیش از یک میلیون عضو در حال بهبودی دارد و به منظور نجات معتادان از اعتیاد به مواد مخدر بنیانگذاری شده است.
این انجمن به هیچ سازمانی وابسته نیست فعالیتی درخصوص ترک فیزیکی اعتیادنداردو هیچگونه کمک خارجی رانمیپذیرد. میلاجرد.

...فقط برای امروز

پذیرش وجود خداوند با حالت کبر و غرور و ستایش و تشکر از او در حالت سجده و به خاک افتادن دو چیز کاملا متفاوت می باشد . تنها اتکا به قدرت خداوند است که امروز تمام توانائی ها وامکاناتی را که در وجود من قرار دارد در جهت ساختن یک زندگی شاد و سرشار از موفقیت به حرکت درمی آورد . زندگی مملو از رضایت خاطر و تجربیات مفید چیزهائی که من به هیچ وجه با تکیه بر توانائی ها وافکار محدود خود قادر به انجام ان نبودم .

آیا من هر شب قبل از خوابیدن از خداوند تشکر می کنم ؟

آیا من هر لحظه به خاطر می آورم که تنها اعتقاد من خداوند سرچشمه تمام قدرت من است و هنگام فراموشی این حقیقت قدرت من نیز از بین می رود ؟

من اطمینان دارم که ایمان قوی به خداوند و نیروی زائیده از آن که از طرف خداوند به من هدیه گردیده است و با اعتقادات صادقانه من تقویت می شود همیشه به عنوان یک منبع قدرت و توانائی در دسترس من خواهد بود .

ایمان باعث تقویت توانائی می گردد

آرش
یو:

قدم 1
-ما اقرار کردیم که در مقابل اعتیادمان عا جز بودیم

ويرايش توسط Antonio* : 04-14-2013 در ساعت 03:09 AM
Antonio* آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-28-2015   #31 (لینک نوشته)
کاربر عضو

amirhosein94's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ما بهبود پیدا میکنیم(محفل معتادان گمنام هم میهن)

سلام به همه ی هم دردانم
من الان 5 ماه و شش روزه که پاکم ولی هنوز موفق به کارکرد قدم نشدم لطفا راهنماییم کنید

ويرايش توسط Shina : 06-28-2015 در ساعت 02:19 AM
amirhosein94 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-28-2015   #32 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Shina's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله amirhosein94 نمايش نوشته ها
سلام به همه ی هم دردانم
من الان 5 ماه و شش روزه که پاکم ولی هنوز موفق به کارکرد قدم نشدم لطفا راهنماییم کنید
سلام

امیدوارم پاک بمونی و به آینده امیدوار باشی
Shina آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-19-2016   #33 (لینک نوشته)
شمع جمع

samaritan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سنتهای دوازده گانه شما رو خوندم گمنامی اساس روحانی تمام سنتهای شماست پس اینجا پر از عکس و غیره آیا باعث ترس از گمنامی و خلاف شعار شما نیست
قديمي 04-19-2016   #34 (لینک نوشته)
شمع جمع

samaritan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

البته مدیریت محترم سوتفاهم پیش نیاد اما طبق مطالعاتی که من کردم تو راستای بحث فلسفه معتادان متخصص طرح سوالهی اشتباه از خودشون هستن که قبلا هم عرض کردم تا به رضایت کاذب برسن و این به شدت اونها رو از قوه ایمان دور کرده و به افرادی به شدت ترسو و دچا شک و تردید تبدیل کرده تا اونجایی که به کل قدرت تصمیم گیریشون رو از دست دادن و تحت تاثیر احساس ترس و شک و سوء تفاهم های خودشون تصمیم میگیرن آیا شرایط این تالار براشون جاذبه خواهد داشت
samaritan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #35 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

espresso's Avatar

ارسال پیام خصوصی

واقعن اکثر کسانی که اینجا بودن، غیرفعال شده اند!

برچسب ها
میکنیممحفل, معتادان, هم میهن, گمنام, پیدا, بهبود

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال