ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > تاریخ و فرهنگ > تاریخ جهان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 06-06-2007   #1 (لینک نوشته)
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه
ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهاشراف زاده، متولد ۱۷۵۵ در اتريش، ملکه فرانسه. در سال ۱۷۷۴ پدر شوهرش به خاطر پيری می ميرد و همسرش به تخت سلطنت تکيه می زند. او دوستان زيادی داشت و زندگی درباری برايش خسته کننده بود و بسياری مواقع با گروهی از دوستان هرزه می گشت که سردستگی آنها با لامباله و پليگناک بود. از آنجا که دوستان او جوان بودند،‌ ماری احساس نشاط و جوانی می کرد.
بعد از کشته شدن همسرش در تير ۱۷۹۳، پسر ماری از وی گرفته شد. ماری پسرش را خيلی دوست داشت و علی رغم تلاش هايش، نتوانست کاری برای او انجام دهد. پسر وی را به سيمون دادند.


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 06-06-2007   #2 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت

در شهريور ۱۷۹۳ ماری را از دخترش و خواهر خوانده اش نيز جدا کردند و به زندان انداختند و ۲۴ ساعته از او مراقبت کردند. بعد از اعدام شارلوت کوردی، انقلابيون بهانه ای برای اعدام انبوه زنان پيدا کرده بودند. از جمله اعدامی ها، دوست صميمی ماری، بانو لامباله بود. بانو لامباله را به وحشيانه ترين وجه پس از شکنجه گردن زدند. مسول گيوتين پس از آنکه سر او را به ميان تماشاچيان پرتاب کرد، دست لامباله را بلند می کند و بو می کشد و می گويد دستش زنده است !!! سپس دو دست او را زير تيغ گيوتين گذاشته و از تن جدا می کند. يکی از تماشاچيان که سر لامباله را از آن خود کرده بود، سر را بالای نيزه ای قرار داده بود و به جلوی منظره پنجره زندان ماری آنتوانت آورده بود. نگهبان زندان می گويد ماری به خاطر ديدن اين منظره بود که ديگر از مرگ هراسی نداشت.


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


عکس بانو لامباله
در مهر ۱۷۹۳، شبانگاه ماری را از خواب بيدار کرده و به دادگاهی می برند که حکم متهمينش از پيش معلوم بود. ماری جرمی نداشت. پسر ۴ ساله اش را شکنجه داده بودند تا در دادگاه بگويد که مادرش به او تجاوز کرده است !؟!؟!؟! ماری در جواب اين اتهام گفت :‌((اگر پاسخی نمی دهم به خاطر آن است که نمی توانم، چون يک مادرم ! همانند همه مادرهايی که در اين جمع حضور دارند.))
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 06-06-2007   #3 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


عکسی ديگر از ماری آنتوانت
همانطور که انتظار می رفت ماری مجرم شناخته شد، ماری ۳۸ سال داشت. صبح آن روز موهای گردنش را تراشيدند، دستانش را از پشت بستند و او را دور شهر چرخاندند. مردم هورا می کشيدند و صوت می زدند. اين گردش به قدری طولانی بود که سرانجام طرفهای ظهر او به کنار گيوتين در ميدان کنکورد رسید.


او را با خشونت روی سکوی گيوتين قرار دادند. تيغ گيوتين رها شد و سر ماری به درون سبد افتاد. اعدام چی فرياد زد (( حتی پير دونشن هم، از جداشدن سر يک زن خراب انقدر لذت نبرده بود!)) سپس سر بريده را به سمت جمعيت گرفت. در همين حين بدن او را درون گاری قرار دادند و اعدام چی نيز سر را به درون گاری بين دوپای ماری پرتاب کرد. بعد از اتمام مراسم بدن او را در چمن های اطراف رها کردند و سر زيبا ترين ملکه فرانسه نيز سهم يکی از انقلابيون شد. بعدها خبرش رسيد که بدن او در يک گورستان بی نام دفن شده است.
علت آنکه شارلوت را بانی مرگ ماری آنتوانت می دانند آن است که تا قبل از شارلوت هيچ زنی اعدام نشده بود. اما در فاصله چند ماهه بين اعدام شارلوت تا اعدام ماری، به طور متوسط روزانه سر ۲۰ زن، از تن جدا شد و چنان اعدام زنان آزادانه انجام می شد که در خيلی موارد دست زن ها نيز به حراج گذاشته می شد.

Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #4 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

گيوتين


لويی شانزدهم٬فردی کوتاه قامت و چاق با بينی بسيار بزرگ بود به طوری که اگه امروز بين ما بود هر روز کاريکاتورش تو روزنامه ها و مجلات مختلف چاپ می شد....بسيار خونسرد و آرام٬کمی در حرکات کند و تنبل٬بسيار اکول(شکمو!)و در عين حال زيرک و مهربان و خانواده دوست و با تقوی بود..اين خلاصه ای از شخصيت اين آخرين پادشاه سلسله بوربون بود لويی شانزدهم علاوه بر سلطنت يه سرگرمی خاص داشت٬او عاشق قفل سازی و کار کردن با فنرهای مکانيکی بود به طوری که معروف بود که بهترين قفل ساز دوران خويش در فرانسه است...استاد قفل سازی او شخصی به نام استاد گامن بود که ملقب به استاد استادان بود...استاد گامن شاگردی داشت به نام دکتر گيوتين!...بلی دکتر گيوتين)...دکتر گيوتين شخصی تقريبا انقلابی و نوع دوست بود..بلی مجددا تاکيد می کنم نوع دوست....دکتر گيوتين سالها در اين فکر بود که برای محکومين به مرگ٬نوعی مرگ غير دردناک پيدا کند٬چرا که اعتقاد داشت که اين افراد به مرگ محکوم شده اند نه زجر کشيدن...پس به مطالعه علم فيزيک و مکانيک پرداخت...سپس مدتی شاگردی استاد گامن را نمود...تا طرح اوليه دستگاهی را پی ريخت که نامش را گيوتين گذاشت و سالها بعد سمبل حکومت ترور و وحشت شد(به ۵ سال نخست حکومت انقلابی فرانسه٬حکومت ترور و وحشت می گويند)....دکتر گيوتين از طريق استاد گامن به محضر لويی شانزدهم رفت و وسيله اختراعی خويش را نشانش داد...گيوتين انصافا وسيله وحشتناکی بود٬از دو داس بسيار تيز و بزرگ تشکيل می شد که روبروی هم قرار می گرفتند و دايره ای را تشکيل می دادند و به تعبيری چون دهان باز فرشته مرگ بود!!!...و ببينيد تاريخ چه بازيهايی را انجام می دهد....لويی شانزدهم وسيله را مورد آزمايش قرار داد....نخست با يک خربزه و سپس با دو مرده....در آزمايشی که روی مرده انجام دادند دستگاه به خوبی عمل نکرد و سر مرده را نصفه قطع کرد...در نتيجه لويی شانزدهم ايرادهايی در فنر آن پيدا کرد و راهنمايی هايی برای بی نقص شدن آن به دکتر گيوتين پيشنهاد کرد که به اجرا گذاشته شد و دستگاه گيوتين به اين ترتيب با کمک لويی شانزدهم تکميل شد.....ولی گيوتين زياد آنموقع مورد استقبال قرار نگرفت تا اينکه انقلاب شد....


وقتی انقلاب شد و لويی شانزدهم به اتفاق خانواده اش در برج تمپل زندانی شدند٬اشراف و مردم عادی مورد قتل عام توسط انقلابيون خشمگين قرار می گرفتند....انقلابيون خواستار محاکمه خانواده سلطنتی شدند...اما سران حکومت با اين درخواست مخالفت می کردند...تا اينکه انتخابات مجلس ملی(مجلس انقلابی)انجام گرفت واولين منتخبين مردم وارد مجلس شدند...يکی از اين نمايندگان خود دکتر گيوتين بود...نخست مجلس با اکثريت آرا تصويب کرد که از اين به بعد اعدامها به وسيله گيوتين انجام گيرد...سپس تصميم گرفته شد که لويی شانزدهم در دادگاهی انقلابی که در مجلس!برگزار می شود٬محاکمه گردد...شايد لويی شانزدهم گناهکار بود..شايد بديهايی انجام داده بود٬اما اتهاماتی که به لويی شانزدهم نسبت دادند مسخره و بی منطقی بود....به هر حال تاريخ در اين مورد به خوبی قضاوت کرده است...ملت فرانسه به اين توجه نداشتند که ديدگاههای شخصی که در راس سلطنت هست با يک فرد عادی فرق دارد...يک پادشاه از بالا به مسايل نگاه می کند٬در حالی که فقط يه چيز جالبی که وجود داشت اين بود که دادگاه لويی شانزدهم يک شاکی خصوصی نيز داشت...جالبه٬ استاد گامن شاکی خصوصی لويی شانزدهم بود!!!...نمک خورد و نمکدان شکست!....طرز رای گيری هم بسيار جالب بود....افراد بايد به يکی از اين چهار گزينه رای می دادند:بی گناه٬تبعيد٬زندان ابد و اعدام....و هر رايی که بيشتر بود اجرا می شد....و لويی شانزدهم با کمی بيشتر از يک چهارم آرا و با ۱۰ رای بيشتر از بی گناه محکوم به مرگ شد!!!...کسی هم جرات اعتراض نداشت....و بدين گونه تاريخ بازی خود را نشان داد..لويی شانزدهم اولين کسی بود که به وسيله گيوتين اعدام شد....


مجلس اول فرانسه سرنوشت شومی داشت...نخست کسانی که حکم برائت لويی شانزدهم را صادر کرده بودند(آرا به صورت علنی اعلام شده بود)٬به اتهام خيانت به آرمانهای انقلابی به وسيله گيوتين اعدام شدند...سپس کسانی که حکم اعدام نداده بودند توسط گيوتين اعدام شدند....و در آخر وقتی روبسپير سقوط کرد بقيه افراد مجلس اول اعدام شدند...يعنی خود افرادی که گيوتين را تصويب کرده بودند به زير گيوتين رفتند.....دکتر گيوتين نيز توسط وسيله اختراعی خويش اعدام شد....گيوتين تبديل به يک ماشين مرگ شده بود٬به طوری که هر ۵ دقيقه سر يک نفر را قطع می کرد(در اوايل انقلاب فرانسه واقعا اين گونه بود!)... و اينجا بود که اين جمله معروف شد:انقلاب به فرزندان خويش نيز رحم نمی کند و آنها را می خورد!!!...و بدين ترتيب گيوتين به سازندگان خودش نيز وفا نکرد و به همه آنها سلام داد...سلام مرگ!و در پايان جمله ای از دکتر گيوتين که در روز تصويب گيوتين در مجلس٬در وصف خوبيهای آن گفت:گيوتين وسيله ای است که مرگی بدون درد را به محکومين می بخشد و شايد فقط کمی احساس خنکی زودگذر به گردن انسان می دهد که لذت بخش است!!!!
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #5 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

لویی هفدهم ولیعهد و پسر ماری آنتوانت


فکر کنم تو دنيا يکی از اصيل ترين آدمهای تاريخ لويی هفدهم بود.....چرا که اگه قبول کنيم لويی چهاردهم پسر لويی سيزدهم بود٬از جانب پدر تا ۱۷ نسل پادشاه بودند و از جانب مادر (ماری آنتوانت)تا ۶۶ نسل!....اما اين اصالت هرگز موجب خوشبختی اش نشد.....من هر بار که سرگذشت اين کودک رو می خونم گريه می کنم.....بلايی که سر اين کودک آمد به هيچ وجه به خاطر خودش نبود...به خاطر وليعهد بودن و در حقيقت اصيل بودنش بود.....


مردم فرانسه با انقلابی که انجام دادند تمام شالوده مملکتشان را عوض کردند....يک شبه؛ دادگاههای انقلابی٬مجلس ملی و کميته های انقلابی (کمون) را تشکيل دادند....ملت خشمگين با کمک اين نهاد ها تمام خشمها٬بغضها٬حقارتها و عقده ای خودشان را خالی کردند و طبق معمول خشک و تر با هم سوختند.....

بعد از اينکه پاريس٬شهری انقلابی شد٬انقلابيون از پادشاه خواستند که فاصله خويش با ملت را کم کند و از ورسای به پاريس بيايد٬پادشاه نيز برای اينکه خشم انقلابيون زياد نشود درخواستشان را پذيرفت و به عمارت لوکزامبورگ در پاريس رفت...اما به هر حال احساس راحتی و از آن بالا تر امنيت نمی کرد....ديگر آن شخصيت آسمانی محسوب نمی شد و بالطبع احترام لازمه در مورد او رعايت نمی شد...حقوق سلطنتی او کاهش يافته بود..همه و همه دست به دست هم دادند تا پادشاه فرار ناموفقی را انجام دهد...بعد از فرار ناموفق او بود که سراشيبی سلطنت او آغاز شد...کمتر از يک سال بعد٬کاخ سلطنتی اشغال شد و خانواده سلطنتی در برج مخوفی به نام تامپل زندانی شدند...انقلابيون از خشمی که به خانواده سلطنتی داشتند ؛به آنها لقب بی ادبانه ای داده بودند((کاپه))....بلی و به لويی هفدهم کاپه کوچولو می گفتند...تا زمانی که پدر زنده بود چندان به اين کودک بد نمی گذشت تا اينکه به صورت ناعادلانه لويی شانزدهم توسط گيوتين اعدام شد(در اين مورد بعدا خواهم نوشت)....بعد از مرگ پدر٬لويی هفدهم از مادرش جدا و از طرف کمون به کفاشی به نام سيمون پاره دوز سپرده شد....البته محل نگهداری او همان برج تمپل بود....سيمون زندگی را بر لويی تبديل به جهنم کرد....او را وادار به از بر کردن سرود های انقلابی و شعرهای خيابانی می کرد که در آنها به پدر و مادرش توهين می شد....هر بار که از اين کار سر باز می زد چنان تنبيه می شد که همواره دستها و پاها و بدنش متورم بود..برای همين گاهی بازديدکنندگان فکر می کردند که بر لويی خوش می گذرد و او چاق شده است!...در حالی که از شدت کتکها بدنش متورم می شد...و البته اين نشان دهنده اين است که لويی علی رغم کودکی خيلی به خواست سيمون وقعی نمی گذاشت....


دادگاه ماری آنتوانت نزديک بود و انقلابيون در پی جمع آوری مدرک بر عليه او بودند....در اين هنگام سيمون پروژه وحشتناکی را در دست گرفت که تا ابد انقلابيون فرانسه و برگزار کنندگاه دادگاه ماری آنتوانت را ننگين کرد:


روز دادگاه ماری آنتوانت٬يک شاهد ويژه وجود داشت...بلی لويی کوچک از جمله شاهدين بر عليه مادرش بود....او در آن روز درحالی که رنگ پريده به نظر می رسيد و به سختی راه می رفت و می لنگيد وبا دشواری حرف می زد.....شهادت داد که محبت مادرش به او خالصانه و عادی نبوده و همواره مادرش به او نظر سوئی داشته و او را وادار به کارهای خلاف اخلاقی می نموده.....اين کار توسط سيمون انجام شده بود.....من نمی دانم که چگونه دادگاه اين جملات را پذيرفت..اما چيزی که مکتوب می باشد اين است که اين مورد از بزرگترين گناهان ماری آنتوانت محسوب گرديد و موجب صدور حکم اعدام اين زن گرديد....بعد از مرگ مادر هم انقلابيون دست از سر اين کودک برنداشتند...اينقدر شکنجه اش کردند..اينقدر بی غذايی کشيد....و در جاهای بد نگهداری شد که در سال ۱۷۹۵(يعنی يکسال بعد از انقلاب)در سن ۱۰ سالگی درگذشت ودر حقيقت راحت شد!
***
يه مطلب هم تو پرانتز بگم:زن دوم ناپلئون بناپارت٬ماری لوييز ٬خواهر زاده ماری آنتوانت بود٬وقتی برای اولين بار ماری لوييز به کاخ لوکزامبورگ آمد و ملت به احترامش سر خم نمودند٬نديمه اش به او گفت:اين ملتی که به احترام تو سر خم نموده اند٬همانی هستند که ۲۰ سال پيش خاله ات را مجبور به خم کردن سرش نمودند و سپس قطعش کردند
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #6 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ازدواج لوئی شانزدهم و ماری آنتوانت
لوئی شانزدهم آخرین پادشاه فرانسه پیش از انقلاب و ماری آنتوانت در 16 می سال 1770 ازدواج کردند.
ماری آنتوانت اتریشیواپسین ملکه پیش از انقلاب فرانسه است. وی در سال 1755 در شهر وین در کشور اتریش زاده شد. وی دختر فرانسیس یکم بود و در 16 می سال 1770 به همسری شاهزاده لویی درآمد. چهار سال پس از آن لویی به پادشاهی فرانسه رسید و ماری آنتوانت شهبانوی این کشور شد.
ماری انتوانت یک بانوی اشراف زاده بود و ولخرجی و خوشگذرانی می کرد.همچنین او از روند جامعه ناآگاه بود. می گویند زمانی که صدای اتقلاب فرانسه بلند شده بود وی از کسی پرسید: که مردم چه می‌‌خواهند؟ گفت: گرسنه‌اند و نان می‌‌خواهند وشهبانو گفته بود: « اکنون که نان ندارند چرا شیرینی نمی‌خورند!»
در کل مردم فرانسه از او بیزار بودند و این بیزاری را در روزنامه‌های بومی آن زمان به نمایش می‌‌گذاشتند.
در کوران انقلاب ماری آنتوانت از برادرش لئوپولد دوم پادشاه اتریش درخواست یاری کرد. با اعلام جنگ اتریش به فرانسه در حال انقلاب مردم خشمگین در 10 آگوست 1792 به پادشاهی لویی شانزدهم بر فرانسه پایان دادند. خانواده پادشاهی به زندان افتادند. کوشش شاه و شهبانو برای گریز نافرجام ماند و سرانجام در 16 اکتبر 1793هر دوی آنان به گیوتین سپرده شدند. در چهاردهم جولای 1789 میلادی، جماعتی از گرسنگان به زندان باستیل در پاریس، حمله کردند. فقرای پاریس که سان کولوت (بدون کولوت ها) خوانده می شدند، زیرا آنها به جای کولوت (شلوارهایی که تا بالای زانو بودند) نامیده می شدند، از سیاست های لویی شانزدهم، پادشاه فرانسه، به خشم آمده بودند. لویی که با بحران مالی شدیدی دست به گریبان بود، از مجلس طبقات عمومی در خواست کرد تا مالیات ها را افزایش دهد. این امر، موجب بروز انقلاب فرانسه گردید و به مدت 10 سال این کشور دچار هرج و مرج شد. لویی شانزدهم در سال 1792 اعدام شد و سرانجام، در سال 1799، هنگامی که ژنرال ناپلئون بناپارت به قدرت رسید، انقلاب پایان پذیرفت. پس از انقلاب، در ژوئن 1791 لوئی شانزدهم به همراه همسرش ماری آنتوانت (1793- 1755) و فرزندانشان سعی در فرار از فرانسه داشتند. آنها در شهر وارن دستگیر، و به پاریس بازگردانده شدند. این شب که موسوم به شب وارن است، تبدیل به نقطه عطفی در انقلاب شد. لوئی حمایت بسیاری از مردمی را که تا آن زمان به او وفادار بودند از دست داد. در آوریل آینده دولت انقلابی علیه اتریش و پروس اعلان جنگ داد. او به پاریس برگردانده شد و متهم به خیانت گشت. پادشاه فرانسه، لوئی شانزدهم، درمی سال 1789 همه اعضای مجلس را فرا می خواند و از آنها می خواهد تا مالیت ها را افزایش دهند.
در ژوئن سال 1789 اعضای مجلس سوم در زمین تنیس قصر پادشاه در ورسای تحصن می کنند و قسم یاد می کنند تا تغییر شیوه اداره فرانسه، با یکدیگر متحد باقی بمانند. آنها خود را به عنوان مجمع ملی اعلام می نمایند. 14 ژوئیه 1789 پاریسی های خشمگین با شنیدن اینکه سربازان پادشاه در راه هستند، سی هزار تفنگ سرپر را از اسلحه خانه سلطنتی می دزدند. سپس آنها به زندان باستیل هجوم آورند. نبرد آغاز می گردد، اما زندان بدست مردم افتاده و قیام سراسر فرانسه را در بر می گیرد.
27اوت 1789 مجمع ملی، بیانیه حقوق بشر و شهروندان را تصویب می کند. بر طبق این بیانیه، آزادی، یک حق طبیعی محسوب و تساوی تمام شهروندان در برابر قانون تضمین می گردد.
اکتبر 1789 کمبود مواد غذائی و شورش ها ادامه می یابند. در پنجم اکتبر جمعیتی از مردم که اکثر آنها را زنان تشکیل می دادند از پاریس به سمت قصر پادشاه در ورسای، راهپیمایی و تقاضای نان می کنند. آنها اعضای خانواده سلطنتی را به عنوان اسیر با خود به پاریس می برند. ژوئن 1790 اشراف، حقوق مربوط به القاب موروثی را از دست می دهند. کلیسا و اشراف، دارایی خود را مدیون این القاب هستند.
ژوئن1791 پادشاه و خانواده اش سعی در فرار از فرانسه دارند، اما دستگیر شده و به فرانسه رجعت داده می شوند. هزاران تن از اشراف زادگان ، کشیش ها و افسران ارتش که مخالف انقلاب هستند، فرانسه را ترک می گویند. آوریل 1792 فرانسه علیه اتریش و پروسی که برای حمایت از پادشاه فرانسه ، نقشه حمله به فرانسه را داشتند، اعلان جنگ می کند. این آغاز جنگهای انقلابی علیه نیروهای مشترک اتریش، پروس، انگلستان و اسپانیا است. آنها تا سال 1802 به مبارزه خود ادامه می دهند. اوت 1792 رژیم پادشاهی و قانون اساسی 1791 در قیامی جدید بر انداخته می شوند. سیاسیون افراطی ، کنترل دولت انقلابی را در دست می گیرند.
سپتامبر 1792انتخابات بر پا می گردد. برای اولین بار در تاریخ فرانسه، هر فرانسوی از حق رای برخوردار است. رژیم پادشاهی از میان می رود و در فرانسه یک جمهوری و دولت مردمی اعلام می گردد. از این پس، حتی پادشاه لوئی شانزدهم نیز یک شهروند خوانده می شود. شروع تقویم انقلابی از 22 سپتامبر است.
در سال 1793 در یازدهم ژانویه لوئی شانزدهم به جرم خیانت و شرکت در توطئه با قدرت های خارجی گناهکار شناخته شده و 10 روز بعد اعدام می گردد.
دوم ژوئن 1793 ژاکوبین ها، گروهی انقلابی افراطی به رهبری ماکسیمیلین روبسپیر ، قدرت را در دست می گیرند. دوره وحشت آغاز می گردد. 16 اکتبر 1793 همسر لوئی شانزدهم، ماری آنتوانت، اعدام می گردد. 28 ژوئیه 1794 با اعدام روبسپیر و 21 تن از یارانش دوره وحشت پایان می پذیرد. 1795قرار داد صلح با پروس و هلند و چند ماه بعد با اسپانیا به امضاء می رسد. یک دولت جدید به نام دیکتوار ، هیات مدیره تشکیل می یابد. این دولت چندان موفق نیست و نارضایتی به وجود می آید
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #7 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #8 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


لویی شانزدهم
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #9 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه

ماریا ترزا مادر ملکه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه

فرانسیس پدر ملکه
ملکه ماری آنتوانت در قرن ۱۸میلادی زیسته و با ولخرجی هایش در انقلاب کبیر فرانسه نقش بسزایی داشت بطوریکه او را بانوی کسر بودجه می نامیدند
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #10 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

عکس هایی از فیلم ماری آنتوانت

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-06-2007   #11 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

لویی شانزدهم

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-06-2007   #12 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-06-2007   #13 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-06-2007   #14 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-06-2007   #15 (لینک نوشته)
Ava
همکار قدیمی
 
Ava's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ماری آنتوانت زیباترین ملکه فرانسه

ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه


ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
ماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسهماری آنتوانت  زیباترین ملکه فرانسه
Ava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
فرانسه, ملکه, ماری, آنتوانت, زیباترین

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 11:22 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.