آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟ - صفحه 33
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > تاریخ و فرهنگ > تاریخ جهان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 05-11-2013  
White Tree

nsolhdoust's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟

آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد یا بر اثر مهاجرت اقوام گرک و ایونی به ناحیت فعلی آن اشتباهی بزرگ در نوشتن تاریخ نوین روی داده است؟

در این ارتباط ابتدا بخشی از متن کتیبه داریوش بزرگ در شوش را بررسی میکنم:

آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟

ترجمه از سایت Livius. Articles on Ancient History

And that the earth was dug downward, and that the rubble was packed down, and that the sun-dried brick was molded, the Babylonian people performed these tasks.
The cedar timber, this was brought from a mountain named Lebanon. The Assyrian people brought it to Babylon; from Babylon the Carians and the Yaunâ [=Greeks] brought it to Susa. The yakâ-timber was brought from Gandara and from Carmania.

به این قسمت از متن دقت کنید:

from Babylon the Carians and the Yaunâ [=Greeks] brought it to Susa

الوارها از بابل تا شوش توسط یونانیان (گریک ها) و کارین ها حمل شده است.

بابل کجا قرار دارد؟
شوش کجا است؟
منطقه بین بابل و شوش کجا می شود؟
تعداد این یونانیان در این ناحیه چقدر بوده است؟ آیا برده بوده اند؟!
کارین ها چه قومی هستند؟ آیا با کارون ارتباطی دارند؟

آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟

A = بابل (عراق)
B = شوش (ایران)

حال به بررسی آنچه امروز به نام کشور یونان می شناسیم بپردازیم:

Greece (Greek: Ελλάδα[eˈlaða]Elláda), officially the Hellenic Republic (Ελληνική Δημοκρατία[eliniˈci ðimokraˈti.a]Ellīnikī́ Dīmokratía),[11] is a country in Southeast Europe

Name - نام

The names for the nation of Greece and the Greek people differ from the names used in other languages and cultures. Although the Greeks call the country Hellas or Ellada (Greek: Ελλάς, Ελλάδα) and its official name is the Hellenic Republic, in English it is referred to as Greece, which comes from the Latin term Graecia as used by the Romans, which literally means 'the land of the Greeks', and derives from the Greek name Γραικός. However, the name Hellas is sometimes used in English as well

نام یونان نامی است که مردم باستانی شرق برای اشاره به یونانی‌ها به کار میبردند که از زبان پارسی باستان آمده است و آن خودش از زبان یونانی و از شهر ایونیا در کناره غربی آسیای صغیر گرفته شده است. تمام ملت‌های زیر تسلط ایرانی‌ها با این نام که از واژه سانسکریت Yavana گرفته شده بود خو گرفتند که یکی از واژه‌هایی است که در منابع سانسکریت باستان با آن برمیخوریم. در آغاز در دستور زبان پانینی و سپس در زبان پالی Yona و در هند و یونانی Yonaka ذکر شده است. واژه یونان هم اکنون در فارسی، ترکی، عربی، هندی، ارمنی، آرامی، مالایی و اندونزیایی به کار می‌رود.

History - تاریخ

تاریخ یونان شامل بخشهای زیر می باشد:

From the earliest settlements to the 3rd century B.C

Hellenistic and Roman periods

Medieval period

Ottoman period

The War of Independence

the nascent Greek state was finally recognized under the London Protocol in 1830....

تاریخچه یونان امروز را با دقت بررسی کنید و ببینید این یونان (امروزی) در طول تاریخ نوشتاری موجود آیا پس از الکساندر استقلال داشته است یا خیر؟

مردم آزادی خواهی چون یونانیان فقط از قرن 18 میلادی شروع به مبارزه برای استقلال می کنند؟! و بدون حمایت انگلیسی ها آیا قادر به گرفتن حق خود نبوده اند؟!

پوشش (البسه) یونانیان باستان در منابع کشف شده از یونان امروزی چگونه است؟

امیدوارم دوستان مدعی یونان و غرب در این جستار حضوری پررنگ داشته باشند تا ما نیز همانند مفسرین غربی دچار اشتباه بزرگ دیگری نگردیم.

ويرايش توسط nsolhdoust : 05-11-2013 در ساعت 02:53 PM
nsolhdoust آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-15-2018   #481 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

milatave's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟

نوشته اصلي بوسيله rotman نمايش نوشته ها
یک دوستی دارم که همسر یونانی داشت و نام خانوادگی این خانم قهرمانی بود . این خانم میگفت هرگز اجداد ایرانی نداشته
البته من چون پیگیر این تاپیک نیستم نمی‌دانم پست شما چه ربطی به تاپیک دارد. فقط سوالم این است که نوشتار انگلیسی قهرمانی در ای دی آن خانم چیست؟ من سرچ کردم یک qaramani یافتم که روستایی در کشور آذربایجان است. یک gharamani لاتین هم وجود دارد.
milatave آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-17-2018   #482 (لینک نوشته)
White Tree

nsolhdoust's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟

نوشته اصلي بوسيله milatave نمايش نوشته ها
تشریح کند؟ تا الان فقط یک استدلال از آن شخص معلوم الاحوال دیده اید؟ او از شباهت‌ها توهماتی می‌زند و بیان میکند و در ارائه دلیل عاجز است. مثلا این معلوم الاحوال، ام، امام، امت، ولی، مادر، را از یک ریشه می‌داند بدون اینکه کوچکترین مطلبی از اتیمولوژی خوانده باشد. سروش را کوروش میداند. ظاهرا هر گردی برای این فرد رائفی‌پیرار گردو است.
نوشته اصلي بوسيله milatave نمايش نوشته ها
البته من چون پیگیر این تاپیک نیستم نمی‌دانم پست شما چه ربطی به تاپیک دارد. فقط سوالم این است که نوشتار انگلیسی قهرمانی در ای دی آن خانم چیست؟ من سرچ کردم یک qaramani یافتم که روستایی در کشور آذربایجان است. یک gharamani لاتین هم وجود دارد.
بدون شرح....

هر که باورش بیش power اش بیش "نوید صلح دوست"

nsolhdoust آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

برچسب ها
همان, یونان, امروزی, باستان, باشد؟

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال