معرفي كتاب راز (Secret)
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > کتاب و ادبیات > کتاب و کتابخوانی > معرفی و نقد کتاب
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 07-01-2013   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Night's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کتاب معرفي كتاب راز (Secret)

معرفي كتاب راز (Secret)
معرفي كتاب راز (Secret)

خب این کتاب رمان نیس ولی کتابیه که زندگیه منو عوض کرد و گفتم خالی از لطفه که معرفیش نکنم این کتاب درمورد اینه که چطور به هرآنچکه میخواین برسین و افکارتونو کنترل کنین و کلا در مورد قانون جاذبه و کائنات و ...مستندش هم ساخته شده ولی کتابش بهتره
شاید نویسنده ی کتاب روندا بایرن ( Rhonda Byrne ) هم فکر این موفقیت بزرگ و تاثیر گذاری شگرف را در زمان نوشتن کتاب راز نمی کرد . کتاب راز تا کنون به ۴۶ زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است و این یعنی موفقیتی جهانی . حالا هزاران فرد در جهان با این کتاب استثنایی به موفقیتهای باورنکردنی رسیده اند ، کتاب راز در کشور عزیزمان ایران هم طرفداران بی شماری دارد ، به دلیل همین محبوبیت جهانی بود که مستندی هم از این کتاب تولید شد.

قصدم اينه كه کاربران عزیزی که به محتویات کتاب راز آشنایی ندارند را کمی با آن آشنا کنم . راز ، به اهمیت قانون نیروی جاذبه برای کمک به انسان برای رسيدن به آرزوهایش می پردازد و به ما نشان می دهد که توانایی های داریم که اگر به آن ها باور داشته باشیم ، می توانیم موفقیت های بزرگی را به دست بیاوریم . قانون جاذبه به ما می گوید که چیزی به نام سرنوشت وجود ندارد و همه اتفاقات زندگی ما ، کاملا در کنترل ماست . درکتاب راز به سوالات فراوانی پاسخ داده می شودمشخصات کتاب راز

مشخصات كتاب:
نام کتاب : راز (Secret)
نویسنده: Rhonda Byrne
مترجم : مترجم هاي زيادي داره دوستان از جمله :مهدی قراچه داغی، الهام حاجي باقري/ حسنعلي ميرزابيگي،نفيسه معتكف

من خودم ترجمه و ويرايش الهام حاجي باقري و حسنعلي ميرزابيگي رو خوندم. خيلي روان به نگارش دراومده
اميدوارم براتون مفيد باشه و از خوندنش لذت ببريد
بـیـرون می زنـم،
روحـم هنــوز
به خانـه بر نـگشتـه !

معرفي كتاب راز (Secret)
Night آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-01-2013   #2 (لینک نوشته)
هم میهن آبی

hamisheabi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : معرفي كتاب راز (Secret)

نوشته اصلي بوسيله night نمايش نوشته ها
معرفي كتاب راز (Secret)

خب این کتاب رمان نیس ولی کتابیه که زندگیه منو عوض کرد و گفتم خالی از لطفه که معرفیش نکنم این کتاب درمورد اینه که چطور به هرآنچکه میخواین برسین و افکارتونو کنترل کنین و کلا در مورد قانون جاذبه و کائنات و ...مستندش هم ساخته شده ولی کتابش بهتره
شاید نویسنده ی کتاب روندا بایرن ( rhonda byrne ) هم فکر این موفقیت بزرگ و تاثیر گذاری شگرف را در زمان نوشتن کتاب راز نمی کرد . کتاب راز تا کنون به ۴۶ زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است و این یعنی موفقیتی جهانی . حالا هزاران فرد در جهان با این کتاب استثنایی به موفقیتهای باورنکردنی رسیده اند ، کتاب راز در کشور عزیزمان ایران هم طرفداران بی شماری دارد ، به دلیل همین محبوبیت جهانی بود که مستندی هم از این کتاب تولید شد.

قصدم اينه كه کاربران عزیزی که به محتویات کتاب راز آشنایی ندارند را کمی با آن آشنا کنم . راز ، به اهمیت قانون نیروی جاذبه برای کمک به انسان برای رسيدن به آرزوهایش می پردازد و به ما نشان می دهد که توانایی های داریم که اگر به آن ها باور داشته باشیم ، می توانیم موفقیت های بزرگی را به دست بیاوریم . قانون جاذبه به ما می گوید که چیزی به نام سرنوشت وجود ندارد و همه اتفاقات زندگی ما ، کاملا در کنترل ماست . درکتاب راز به سوالات فراوانی پاسخ داده می شودمشخصات کتاب راز

مشخصات كتاب:
نام کتاب : راز (secret)
نویسنده: Rhonda byrne
مترجم : مترجم هاي زيادي داره دوستان از جمله :مهدی قراچه داغی، الهام حاجي باقري/ حسنعلي ميرزابيگي،نفيسه معتكف

من خودم ترجمه و ويرايش الهام حاجي باقري و حسنعلي ميرزابيگي رو خوندم. خيلي روان به نگارش دراومده
من این کتابو قبول ندارم
چون کامل نیست
کتابای خیلی خوبی هست در همین زمینه ها.
این کتاب دروغ زیاد توش نوشته و خدا رو کمرنگ کرده
" . . . برهنگی بيماري عصر ما است . به گمان من تن عريان تو بايد از آن کسي باشد که روح‏ عريانش را دوست مي‏داري .نترس پوشیدگی ده سال ترا پيرتر نخواهد کرد . به هر حال اميدوارم تو آخرين کسي باش که تبعه جزيره لختي‏ها بشوي . . . " . چارلی چاپلین

معرفي كتاب راز (Secret)
hamisheabi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-01-2013   #3 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

johar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

معرفي كتاب راز (Secret)

شاید نویسنده ی کتاب روندا بایرن ( rhonda byrne ) هم فکر این موفقیت بزرگ و تاثیر گذاری شگرف را در زمان نوشتن کتاب راز نمی کرد . کتاب راز تا کنون به ۴۶ زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است و این یعنی موفقیتی جهانی . حالا هزاران فرد در جهان با این کتاب استثنایی به موفقیتهای باورنکردنی رسیده اند ، کتاب راز در کشور عزیزمان ایران هم طرفداران بی شماری دارد ، به دلیل همین محبوبیت جهانی بود که مستندی هم از این کتاب تولید شد.

مشخصات كتاب:
نام کتاب : راز (secret)
نویسنده: Rhonda byrne

من خیلی از این کتاب خوشم می اومد.
ولی با کمی پرس و جو فهمیدم که هیچ پشتوانه ی ِ علمی نداره.

بخشی از نامه ی ِ ویتگنشتاین به راسل

johar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-01-2013   #4 (لینک نوشته)
غریبه

aerial's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنون این کتاب حس افراطی ایده آلیستی تزریق میکنه که برای قشر کم اطلاع تر بسیار جذاب هست.
ولی به شخصه اثار مخربشو توی چند نفر دیدم.قطعا برای همه اثار مشترکی نداره.

aerial آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-01-2013   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Night's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بستگي به برداشت خواننده داره. مثلا من كه به خداوند اعتقاد دارم مي دونم كه منشا تمام كائنات خداست. تمام گفته هاي اين كتاب هم بر مي گرده به نيروي وصف نشدني خدا. اين كتاب داره ميگه اون نيرويي كه در وجود ماست نه خلق شده نه از بين ميره. خب گفته ي خدا هم همينه. حالا بعضيايي كه خودشون رو ميزنن به خواب رو ما نمي تونيم بيدار كنيم. خودشون بايد از خواب بيدارشن.

استاد فيزيكم ميي گفت اونا خدارو انرژي مي دونن ( يعني اسمش رو گذاشتن انرژي) ما هم بهش ميگيم الله.

اتفاقا روحانيون مملكتمون هم از اين كتاب استقبال كردن. قابل توجه بعضي ها!!!!!!!!!!!!!!
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-01-2013   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Night's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله johar نمايش نوشته ها
من خیلی از این کتاب خوشم می اومد.
ولی با کمی پرس و جو فهمیدم که هیچ پشتوانه ی ِ علمی نداره.
نمي دونم دقيقا پشتوانه علمي داره يا نه ولي علم فيزيك كوانتوم معتقده: كل جهان از انديشه شكل گرفته.
قديمي 09-01-2013   #7 (لینک نوشته)
غریبه

aerial's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بستگي به برداشت خواننده داره. مثلا من كه به خداوند اعتقاد دارم مي دونم كه منشا تمام كائنات خداست. تمام گفته هاي اين كتاب هم بر مي گرده به نيروي وصف نشدني خدا. اين كتاب داره ميگه اون نيرويي كه در وجود ماست نه خلق شده نه از بين ميره. خب گفته ي خدا هم همينه. حالا بعضيايي كه خودشون رو ميزنن به خواب رو ما نمي تونيم بيدار كنيم. خودشون بايد از خواب بيدارشن.

استاد فيزيكم ميي گفت اونا خدارو انرژي مي دونن ( يعني اسمش رو گذاشتن انرژي) ما هم بهش ميگيم الله.

اتفاقا روحانيون مملكتمون هم از اين كتاب استقبال كردن. قابل توجه بعضي ها!!!!!!!!!!!!!!
خخخخخ.البته ربط زیادی به خداباوری و ناباوری نداره.
ولی این که میگه روی یک 10 دلاری 5-6 تا صفر گذاشتم و یه ماه بعد واقعی شد...(یه همچین چیزی)... مثل قصه شب و رویای شیرین بعدش برای کودک میمونه.بیشتر شبیه یک بنگاه مخاطب یابی میمونه...
متاسفانه انسان ها دوست دارن ازشون تعریف بشه و مورد تایید قرار بگیرن و از این راه به راحتی گول میخورن...
aerial آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-01-2013   #8 (لینک نوشته)
شکارچی معرفت

samir20's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لطفا میشه چند جمله تاثیر گذار کتاب برامون بنویسی ...

سرشک گوشه گیران را چو دریابند در یابند

رخ مهر از سحرخیزان نگردانند اگر دانند
samir20 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-01-2013   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Night's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله aerial نمايش نوشته ها
خخخخخ.البته ربط زیادی به خداباوری و ناباوری نداره.
ولی این که میگه روی یک 10 دلاری 5-6 تا صفر گذاشتم و یه ماه بعد واقعی شد...(یه همچین چیزی)... مثل قصه شب و رویای شیرین بعدش برای کودک میمونه.بیشتر شبیه یک بنگاه مخاطب یابی میمونه...
متاسفانه انسان ها دوست دارن ازشون تعریف بشه و مورد تایید قرار بگیرن و از این راه به راحتی گول میخورن...
خب از قديم گفتن عقل سالم در بدن سالمه،يه آدم عاقل تا بهش ثابت نشه كه باور نمي كنه و اينكه آدمي نبايد همه چيز رو سريع باور كنه. من از اين قسمتاش رد مي شدم حرفتو قبول دارم،مبالغه زياد كرده.
خب من براي خودم ربطش ميدم به خداباوري بازم ميگم بستگي به ديد و برداشت خواننده داره.

اگه ميگم خوشم اومده چون به جواب خيلي از سوالاي مبهم توو ذهنم پاسخ داده!
يه مثال توو اين تاپيك زدم راز قانون جاذبه كائنات
قديمي 09-01-2013   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

johar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نمي دونم دقيقا پشتوانه علمي داره يا نه ولي علم فيزيك كوانتوم معتقده: كل جهان از انديشه شكل گرفته.
کدوم استاد یا دانشگاه یا لینک معتبری همچین حرفی زده؟

در اون مستند دانشمندانی را می اورند که همین حرف را می زنند
ولی با کمی تحقیق متوجه می شوید که آنها شبه دانشمند هستند و نه دانشمند.
johar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-02-2013   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Night's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله samir20 نمايش نوشته ها
لطفا میشه چند جمله تاثیر گذار کتاب برامون بنویسی ...
بعد از پست شما يه لينكي قرار دادم كه جناب Antonio خلاصه اش رو بيان كردن اگر مايل بودين بخونيد

نوشته اصلي بوسيله johar نمايش نوشته ها
کدوم استاد یا دانشگاه یا لینک معتبری همچین حرفی زده؟

در اون مستند دانشمندانی را می اورند که همین حرف را می زنند
ولی با کمی تحقیق متوجه می شوید که آنها شبه دانشمند هستند و نه دانشمند.
من هم شنيدم هم توو همون كتاب خوندم. اگر ثابت شده كه تمام اين گفته ها حقيقت نداره يا منبع موثقي در اين زمينه هست ممنون ميشم منم در جريان بذاريد گرچه من چند باري در يه سري مسائل جزئي امتحان كردم جواب داده :)
قديمي 09-02-2013   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mohaddeseh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نه پشتوانه ي علمي نداره بيشتر در رديف شبه علم هست...
شما چه كتاب رو بخونين و چه نه...اتفاقاتي كه در زندگيتون به صورت تصادفي پيش مياد روي خواهد داد....
جاهايي از كتاب اونقدر غلو اميز هست كه با هيچ منطقي جور در نمياد...
من احساس مىکنم اگه نخوايم واقعيت هاى اطراف خودمون رو ببينيم و درك كنيم خوندن اين دست كتابها ما رو راضي ميكنه...

هنوز شياد بزرگ علي اكبري كه در شبكه هاي ماهواره اي فعاليت داشت رو يادمه...
آن که هیچ نمی داند به چیزی عشق نمی ورزد آن که از عهده هیچ کاری بر نمی آید هیچ نمی فهمد آن که هیچ نمی فهمد بی ارزش است ولی آن که می فهمد بی گمان عشق می ورزد هر چه بیشتر دانش آدمی در چیزی ذاتی باشد عشق بدان بزرگتر است......هر که فکر می کند همه میوه ها همان وقت می رسند که توت فرنگی از انگور هیچ نمی داند.
mohaddeseh آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-02-2013   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Night's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mohaddeseh نمايش نوشته ها
نه پشتوانه ي علمي نداره بيشتر در رديف شبه علم هست...
شما چه كتاب رو بخونين و چه نه...اتفاقاتي كه در زندگيتون به صورت تصادفي پيش مياد روي خواهد داد....
جاهايي از كتاب اونقدر غلو اميز هست كه با هيچ منطقي جور در نمياد...
من احساس مىکنم اگه نخوايم واقعيت هاى اطراف خودمون رو ببينيم و درك كنيم خوندن اين دست كتابها ما رو راضي ميكنه...

هنوز شياد بزرگ علي اكبري كه در شبكه هاي ماهواره اي فعاليت داشت رو يادمه...
ممنون بانو محدثه يعني شما معتقدين زندگيمون براساس برهان نظم داره ميگذره؟ چون اين كتاب ميگه سرنوشتي وجود نداره و خودمون اتفاقات رو مي سازيم.
اون قسمتايي كه با منطق جور در نمياد رو منم اصلا قبول ندارم.ولي از سر كنجكاوي چند موردي رو امتحان كردم درست بوده. مثلا اون قسمت هايي كه ميگه ما هرچي به اتفاقاتي كه باعث ناراحتيمون بشه بيشترفكر كنيم بيشتر غمگين ميشيم و بر عكس، رو خيلي قبول دارم. خوبيه اين كتاب اينه كه باعث ميشه جلوي افكار منفي رو بگيريم و در هر شرايطي جنبه ي مثبتش رو هم نگاه كنيم.
قديمي 09-02-2013   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mohaddeseh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنون بانو محدثه يعني شما معتقدين زندگيمون براساس برهان نظم داره ميگذره؟ چون اين كتاب ميگه سرنوشتي وجود نداره و خودمون اتفاقات رو مي سازيم.
اون قسمتايي كه با منطق جور در نمياد رو منم اصلا قبول ندارم.ولي از سر كنجكاوي چند موردي رو امتحان كردم درست بوده. مثلا اون قسمت هايي كه ميگه ما هرچي به اتفاقاتي كه باعث ناراحتيمون بشه بيشترفكر كنيم بيشتر غمگين ميشيم و بر عكس، رو خيلي قبول دارم. خوبيه اين كتاب اينه كه باعث ميشه جلوي افكار منفي رو بگيريم و در هر شرايطي جنبه ي مثبتش رو هم نگاه كنيم.

ببين همين مورد اتفاقات مثبت و منفي در زندگي كه همه ي ما با اون مواجه هستيم...
اينكه در هر شرايطي جنبه ي مثبت رو نگاه كنيم يني دور بودن از واقعيت...
در واقع ما بايد مسائل و مشكلات خودمون رو حل كنيم نه اينكه صرفا با ديد مثبت بر اونها سرپوش بزاريم.....
يا متلا اينكه با فكر كردن به مسئله اي ميتونيم به اون تحقق بخشيم...اين يني فريب كاري
من اگر رشته اي خاص مد نظرم باشه كه دوست داشته باشم در دانشگاه قبول شم اگه صد سال هم به اون فكر كنم موفق نخواهم شد مگر اينكه تلاش و همت داشته باشم در رسيدن به هدفم

...
mohaddeseh آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-02-2013   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Night's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mohaddeseh نمايش نوشته ها

ببين همين مورد اتفاقات مثبت و منفي در زندگي كه همه ي ما با اون مواجه هستيم...
اينكه در هر شرايطي جنبه ي مثبت رو نگاه كنيم يني دور بودن از واقعيت...
در واقع ما بايد مسائل و مشكلات خودمون رو حل كنيم نه اينكه صرفا با ديد مثبت بر اونها سرپوش بزاريم.....
يا متلا اينكه با فكر كردن به مسئله اي ميتونيم به اون تحقق بخشيم...اين يني فريب كاري
من اگر رشته اي خاص مد نظرم باشه كه دوست داشته باشم در دانشگاه قبول شم اگه صد سال هم به اون فكر كنم موفق نخواهم شد مگر اينكه تلاش و همت داشته باشم در رسيدن به هدفم

...
خب بستگي به اون مشكل و اتفاقمون هم داره. مسلما نميشه به تصوراتمون تكيه كنيم فقط. عقل سليم اين رو نمي پذيره. من تلاشم رو مي كنم و خودم رو در درجات بالا تصور مي كنم همين تصور به من احساس لذت وصف نشدني ميده كه باعث ميشه انگيزه و همتم بيشتر بشه براي رسيدن به هدفم .(مثلا قبولي در دانشگاه و رشته ي موردنظرم)
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
secret, كتاب, معرفي, راز

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال