جاده های ایران زیر پای زوج فرانسوی
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > عمومی و اجتماعی > اقوام و گردشگری > ایرانگردی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 08-01-2013   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Shina's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض جاده های ایران زیر پای زوج فرانسوی

زوج دوچرخه سوار فرانسوی در حالی وارد البرز شدند که پیش تر از چندین کشور عبور کرده و با آداب و فرهنگ های مختلف آشنا شده اند، آنها با انگیزه صلح و دوستی رکاب می زنند و از مهمان نوازی ایرانی ها خوششان آمده و آن را تجربه ای بی نظیر می دانند، نکته قابل توجه در حرکت این زوج سایکل توریست عدم حمل هیچ گونه ابزار تکنولوژیک پیشرفته از جمله تلفن همراه و .. است.

این روزها که تکنولوژی، دود و ماشین ها همه زندگی بشر را پر کرده است، هنوز هستند افرادی که بی نیاز از تکنولوژی های روز و دردسرهای آن تنها با دوچرخه و یک مسیر یاب ساده مسیری را از فرانسه تا ایران طی می کنند، آن هم رکاب زنان.

دوچرخه سواری به سبک سایکل توریست، یعنی سفر و سیاحت کردن با دوچرخه از شهری به شهر، کشور یا قاره ای دیگر. همواره دوچرخه سورانی از کشورهای مختلف دنیا، با اهداف بشر دوستانه و شعار صلح و دوستی اقدام به چنین سفرهایی می کنند و در این راه سختی های طاقت فرسایی، متحمل می شوند تا به مقصد برسند.

هفته جاری در فروشگاه دوچرخه فروشی ای واقع در منطقه ترک آباد کرج با زن و مرد توریستی برخورد کردم که برای تعمیرات دوچرخه شان به این مغازه مراجعه کرده بودند.

پس از صحبت کردن با آنها و متوجه شدم که زن و شوهری فرانسوی هستند و بعد پذیرایی اندک و استراحت کوتاهی که کردند، به آنها گفتم که خبرنگار هستم و اجازه گرفتم تا با آنها مصاحبه ای داشته باشم.

خبرگزاری مهر
Shina آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

برچسب ها
فرانسوی, پای, ایران, جاده, زوج

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال