اخبار دنياي موسيقي - صفحه 3
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > هنر و سینما > ترانه و موسیقی > اخبار دنیای موسیقی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 10-24-2005  
شهروند هم میهن

Naashenaas's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنیای موسیقی را در این تاپیک با هم مرور میکنیم

ويرايش توسط Miss.SheydA : 07-03-2012 در ساعت 09:39 AM
Naashenaas آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 12-02-2005   #31 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض نقل قول : اخبار جديد موسيقي

صدا قطع شد، شجریان صحنه را ترک كرد

«محمد رضا شجریان در دومین روز كنسرت به دلیل اختلالات صدا كه مانع از ادامه كار شده بود، صحنه را ترك كرد.»
به گزارش میراث خبر، دومین روز كنسرت شجریان در حالی برگزار شد كه قطع و وصل شدن میكروفن‌ها ‌در بخش اول برنامه وقفه ایجاد كرد و باعث شد شجریان قطعه بزن آن زخمه را نیمه كاره رها كند. او پس از اینكه چند بار پیاپی میكروفن‌ها ‌در طول اجرا قطع شد از ادامه اجرای آواز دست كشید از جایگاه خود بلند شد و حسین علیزاده، كیهان كلهر و همایون شجریان را نیز به قطع كار فراخواند.
گروه پس از تشكر از تشویق‌های ‌مردم، صحنه را ترك كرد. حمید رضا نوربخش، مدیر اجرایی كنسرت ضمن عذر خواهی به خاطر بروز این مشكل گفت: «از استاد شجریان، استاد علیزاده، استاد كلهر و همایون عزیز و شما عذر خواهی می?كنیم. لطفا سالن را ترك نكنید تا به محض رفع مشكل برنامه را ادامه بدهیم.»
پانزده دقیقه بعد، دوباره گروه روی صحنه آمدند و برنامه را ادامه دادند. استاد شجریان پیش از آغاز دوباره برنامه گفت: «تكنولوژی هزار مزیت دارد عیب هم دارد این هم یكی از معایبش.» برنامه در حالی آغاز شد كه نیمی از مردم سالن را ترك كرده بودند و یا هنوز سر جای خود قرار نگرفته بودند. گروه پس از اینكه قطعه بزن آن زخمه را اجرا كرد باز صحنه را ترك كرد و مردمی كه تازه به سالن آمده و روی صندلی‌های ‌خود نشسته بودند برای تنفس دوباره از سالن خارج شدند. صدا بردار این برنامه كه بیشتر مردم تقصیر را متوجه او می?دانستند، «ریموند» یكی از بهترین صدا برداران اجرای زنده موسیقی در ایران است. به گفته نوربخش ریموند بهترین صدا بردار برای چنین برنامه ای است.
ریموند در گفتگو با خبرنگار میراث خبر، عامل اصلی قطع صدا را تغییر دكور بدون هماهنگی با گروه صدابرداری عنوان كرد و گفت: «ما از ساعت 5 در سالن هستیم. قرار بود گروه نیز برای تست صدا همان ساعت به سالن بیایند اما بسیار دیر آمدند و ما فرصت كافی برای تست صدا نداشتیم از طرفی وقتی آمدیم دیدیم كه دكور صحنه را تغییر دادند و در این جابجایی‌ها ‌سیم‌ها ‌ما كه دچار مشكل و اتصالی شده است.»
او ادامه داد: «با وجودی كه گروه دكور از حساسیت‌های ‌صدا برداری با خبرند به این موضوع بی توجهی كردند. اجازه بدهید به احترام استاد چیزی نگویم و این صحبت همین جا تمام شود.»
در اجرای زنده موسیقی لازم است گروه‌ها ‌حد اقل دو ساعت قبل از اجرا در سالن حضور داشته باشند و صدا و دیگر عوامل را امتحان كنند. این در حالی است كه حسین علیزاده و كیهان كلهر زمانی به سالن رسیدند كه در‌های ‌سالن باز شده بود و مردم روی صندلی هایشان قرار گرفته بودند. برنامه شب گذشته بدون توضیح و عذر خواهی بیشتری به پایان رسید. به نظر می?رسد معطل شدن مردم و از دست دادن یكی از بهترین قطعات كنسرت اهمیت چندانی نداشت.
mohsen best آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-02-2005   #32 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

همسر سابق مايكل ادعا كرد كه وي پدر واقعي فرزندانش نيست
دبي رو، همسر سابق مايكل و مادر دو فرزندش، پرينس 8 ساله و پاريس 7 ساله، در گفتگو با يك روزنامه ي ايرلندي، گفت كه مايكل پدر واقعي فرزندانش نيست. دبي رو كه در فاصله ي سالهاي 1996 تا 1999، همسر مايكل بوده است، بيان داشت كه دو فرزندش را توسط لقاح مصنوعي باردار شده است. او گفت اين اسپرمها كه نميداند متلق به چه فردي هستند، از بانك اسپرم و در طي قراردادي محرمانه تهيه شده بودند. دبي رو در اين باره گفته است: ?مايكل ميداند كه پدر واقعي آنها نيست. او بايد اين راز را فاش كند.“ لازم به ذكر است كه اين خبر هنوز از منابع رسمي منتشر نشده است
قديمي 12-02-2005   #33 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

وكيل يهودي مايكل از او دفاع ميكند
مدتي قبل نوار صوتي يك مكالمه ي تلفني مربوط به دو سال پيش كه ادعا ميشود متعلق به مايكل جكسون ميباشد، در برنامه ي صبح بخير آمريكا از شبكه ي ABC پخش گرديد. به خاطر مكالمات ضد يهودي كه در اين نوار وجود دارد، مايكل به ضديت با يهود متهم گشته است. در پي آن، برايان آكسمن، وكيل يهودي مايكل در خصوص اتهامات اخير عليه موكلش مبني بر ضد يهود بودن وي، ابراز داشته است كه مايكل هيچ گونه ضديتي با يهود ندارد و او در جدالي قريب الوقوع با كميته ي ضد افتراي يهود، از وي دفاع خواهد كرد. كميته ي ضد افتراي يهود، عذر خواهي رسمي مايكل جكسون را خواستار شده است. اين در حالي است كه شبكه ي آمريكايي ABC كه نوار صوتي مكالمه ي تلفني مورد ذكر را پخش كرده است، در گفتگو با روزنامه ي گاردين چاپ لندن، اعتراف كرده كه نميتواند بطور قطع مشخص كند كه صدا متعلق به مايكل جكسون است.
همكاري موسيقيدان آسيايي - انگليسي در آهنگ جديد مايكل
Pandit Denish، ملقب به پدر خوانده ي موسيقي تلفيقي آسيايي - انگليسي، مدتي پيش هنگام حضور مايكل در لندن، در استوديو حضور يافت تا در ضبط آهنگ جديد مايكل همكاري كند. ?مايكل به دنبال يك موسيقيدان آسيايي ميگشت و من به خاطر سابقه ي آشنايي ام با Chris Porter، مهندش ضبط و تهيه كننده، كه از اين موضوع آگاه بود، وارد اين پروژه شدم. او در مورد تجربه ي اين همكاري ميگويد: ?مايكل دوست داشتني بود. بسيار شبيه بچه ها بود. زياد او را نديدم زيرا تكه ي مربوط به خودم را خواندم و رفتم. اما در كل ملاقات با او جالب بود.“ Denish نام اين آهنگ را ?I Have a Dream“ ذكر كرد. چندي پيش نيز Ciara خواننده ي زن سياهپوست، كه وي نيز در اين آهنگ همكاري داشته است،‌اين موضوع را اعلام كرده بود.
قديمي 12-02-2005   #34 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Saeed_Professional's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنون داداش خبرهاي جالبي بود

به اومدنم اعتباری نیست
Saeed_Professional آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-02-2005   #35 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خواهش
قديمي 12-02-2005   #36 (لینک نوشته)
همکار قدیمی

Sarvenaz's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنونم...عالي بود

Sarvenaz آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-04-2005   #37 (لینک نوشته)
همکار قدیمی

Sarvenaz's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض

قيصراخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

قيصر

آلبوم جديد قيصر بين آمريکا و اروپا در حال پروازه! يعنی "قيصر۲" در آمريکا بيرون آمده ولی هنوز به اروپا نرسيده، ولی ما از آهنگهای جديدش باخبرشديم.
در مصاحبه ای که با قيصر داشتم از آهنگها و يکسال گذشته اش حرف زديم.

يک خاطره از دم صحنه

تو کنسرتهای عيد امسال بود که قيصر رو موقع صدابرداری قبل از کنسرت تو لندن ديدم. يک کلاه سياه سرش بود و باهم يک "سام عليکه لوتی و لاتی" کرديم و در عرض سه ثانيه خودمونی شديم.
اونشب قيصر با يک خواننده ديگه که کلاه و عينک سياه داشت رفت روی صحنه.
کاشف به عمل اومد که خواننده همراه قيصر همون السيد هستش که تازه گی يک آلبوم بيرون داده!
ديگه ازش خبر دار نشدم تا کنسرت دو هفته قبلش در ليدز ( شمال انگلستان ) که يکی از کنسرت گزارهای قديمی لندن ( امير شاهرودی ) برگزار کردش.
قيصر ۱

اولين آلبوم قيصر با آهنگ لات معروف شد.
آلبوم دو تا آهنگ به سبک پاپ کوچه بازاری داشت و بقيه آهنگها همه جور تنظيمی توش بود.
معلوم نبود که قيصر در سبک خواننده گيش به کدوم سمت می خواد بره؟! "لاتی فکاهی" يا "عاشق آشفته".
ولی با آلبوم دومش "قيصر دو" مسئله حل شد! ... هيچکدوم!
قديمي 12-04-2005   #38 (لینک نوشته)
همکار قدیمی

Sarvenaz's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض

قيصر۱?+ يکسال = قيصر ۲

آلبوم جديد قيصر نسبت به آلبوم اولش سبک مشخص تری داره. شخصيت و سليقه خود قيصربيشتر در کلام شعرهاش ديده می شه. گاهی بدون ترس يک چيزی می گه که آدم يک کم نگران می شه ( آهنگ سوسولها ) و گاهی می ره تو فکر ( بوسه ).
با قيصر که حرف زدم برای من از پستی بلندی های يکسال گذشته و تاثيرش در آلبوم جديدش حرف زد:
" تو اين يکسال من واقعا سرد و گرم اين کار رو چشيدم. فهميدم که لس آنجلس جو خوبی نداره و صنعت موسيقی اش بيشتر دل مشغول مسائل حاشيه ای و شخصيه و اونجا بيشتر دوست دارن گلاويز هم بشن تا با هم کار کنن!
اينکه با چه کسی راه می ری و با چه کسی کار داری، می تونه کلی کارت رو عقب يا جلو بندازه.
خدا رو شکر که اينجا تو اروپا ( نروژ) هستم، وگرنه اونجا ديوونه می شدم."
قيصر تو اين آلبوم تونسته با تنظيم کننده های بنامی کار کنه: ناصر چشم آذر و بورا ( از ترکيه ) و همينطور با پدرام کشتکار که بيشتر کار آلبوم گذشته و جديد رو انجام داده و اروين خاچيکيان از نسل جوانتر تنظيم کننده ها و البته نروژيه جوانی که حتی خود قيصر هم اسمشو يادش نبود!
قيصر: خودم تازه کشفش کردم. اسمش پيتره و فاميليش هم يه چيز ديگه اس! ( شايد نمی خواد که اسمش رو بگه تا لس آنجلسی ها ندزدنش!؟ )
بيست سالشه و خارجيه ولی کارش حرف نداره.
اخبار دنياي موسيقي

ويديوهای آينده

من شخصا با آهنگ بوسه و کلامش خيلی حال کردم و گويا بزودی ويديوش بيرون خواهد آمد:
قيصر: ويديوی بوسه تا يک ماه ديگه بيرون می ياد. البته کسانی که ماهواره دارن ويديوی اتوبوس، التماس، "عاشق زری" رو ديدن که ويديوهای موفقی هم بوده و بين بيننده ها متقاضی زياد داشته
قديمي 12-07-2005   #39 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

يك سايت اينترنتي اقدام به دلالي رسمي و خريد فروش بليت كنسرت شجريان (اساتيد) نموده است!. اين سايت به كساني كه بليط اضافي تهيه كرده اند پيشنهاد خريد بليت شان را داده و براي كساني كه مي خواهند بليت (شجريان كنسرت اساتيد) را تهيه كنند قيمت پايه! پنجاه هزار تومان را داده است.!!!

توضيح: توضيح ندارد!
قديمي 12-07-2005   #40 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

براي اولين بار در تاريخ موسيقي ايران گروه موسيقي شهرام ناظري به عنوان تنها گروه موسيقي سنتي ايران، درسالن كداك تئاترشهر لس آنجلس كه سالن اهدا جوايز اسكار است به اجراي برنامه مي پردازد. شهرام ناظري كه هم اكنون در آمريكا به سر مي برد،گفت: ما از يازدهم دسامبر- پنج روز ديگر - براي اولين بار به عنوان اولين گروه موسيقي سنتي ايراني در سالن سه هزار و هفتصد نفره كداك به اجراي برنامه مي پردازيم .

وي ادامه داد: تمامي بليط هاي برنامه ما به فروش رفته است.

ناظري توضيح داد: كه در اين برنامه علاوه برخود او وحافظ و سياوش ناظري كه با سه تار و دف اورا همراهي مي كنند يك نوازنده "چلو" از آمريكا يك نوازنده خانم ويولا از تايوان ويك نوازنده طيبلا از هندوستان حضور دارند.

ناظري تاكيد كرد :اين شايد براي اولين بار است كه هنر مندان موسيقي از چهار كشور ايران تايوان آمريكا و هندوستان در يك گروه شش نفره در سالن اسكار به اجراي برنامه مي پردازند.

حافظ ناظري، فرزند شهرام ناظري كه در آمريكا موسيقي خوانده و پايان نامه اش نيز درباره شاهنامه فردوسي است نيز در گفت وگويي با خبرنگار ايسنا گفت :برگزاري اين كنسرت بدون هيچ حمايت دولتي امكان پذير شده است در حالي كه در هر كشوري همه امكانات وشرايط لازم را براي افرادي كه درجهت ارتقائ فرهنگ جامعه تلاش مي كنند را قرار مي دهند.

ناظري افزود :برگزاري اين كنسرت در سالن اسكار تاثيرات بسيار زيادي در آينده خواهد داشت.

وي بااشاره به برگزاري كنسرت اخير ناظري در نيويورك گفت مردم پس از اين كنسرت باور نمي كردند كه يك گروه موسيقي ايراني چنين اجرايي داشته باشد.

بليط هاي كنسرت گروه شهرام ناظري با قيمتهاي هشتادو صددلاري فروش رفته است.

به گفته حافظ ناظري گروه ديگري كه پس از آنها در سالن اسكار به اجراي برنامه مي پردازد يكي از پنج غول موسيقي آمريكا ودنياست كه بيش از ‌١٥ جايزه گرمي گرفته است.

حافظ ناظري در ادامه گفت وگوي خودبا ايسنا عنوان كرد ما مي توانستيم مانند بقيه هميشه كنسرت هاي معمولي در آمريكا برگزار كنيم ولي به اين معتقديم كه هميشه بايد بنشينيم ومطالعه كنيم تا حرفهاي متفاوت تري با ديگران داشته باشيم

وي ادامه داد:ما شانس آورديم وزمانه هم با ما جور بود و مردم هم از كنسرت موسيقي ايراني استقبال كردند

هم اكنون تمامي بليط هاي كنسرت مادر سالن اسكار به فروش رفته و ديگر بليطي وجودندارد. ‌وي با اشاره به تركيب شش نفره اين گروه از چهار كشور گفت :به اعتقاد من اين تركيب تركيبي است كه كمتر در تاريخ موسيقي سابقه داشته است

حافظ ناظري تاكيد كرد :با برگزاري اين كنسرت مي توانيم فرهنگ وموسيقي خودرا به دنيا نشان دهيم و برگزاري اين كنسرت بركساني كه موسيقي ايراني را نمي شناسند تاثير بسيار زيادي خواهد داشت

شهرام ناظري پيش از اين در بيستم نوامبر در نيويورك به مناسبت بزرگداشت مولوي به اجراي برنامه پرداخته بود
قديمي 12-07-2005   #41 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ابى، خواننده بى‌بديل موسيقى پاپ ايران، بدون شك از معدود هنرمندانى است كه همواره كوشيده است كه به اصول و موضع خود پايبند بماند و در خوانندگى گامى به پيش بردارد. ابى در گفتگويى طولانى و صميمانه از زندگى در خارج، برنامه‌هاى آتى، روياهايش و ... سخن می‌گويد.

صداى آلمان: آدم در دوران کودکی و نوجوانی رویاهای زیادی در سر دارد. یادت هست در آن دوران چه رویاهایی در سر داشتی؟

ابی: من همیشه رویای خواندن را، از زمانی که خودم را شناختم، برای خودم داشتم و خوشحالم که به این رویا رسیده‌ام. آدم رویایی هستم، ولی نه آنچنان زیاد. خیلی دوست دارم راجع به رویاهایم یک کمی منطقی‌ای باشم، تا اینکه رویا ببافم. اما خوب، از زمانی که خودم را شناختم، همان سنین شش هفت سالگى این را فهمیدم که صدای بدی ندارم و دلم می‌خواست خواننده بشوم، که شکر خدای بزرگ شدم.

صداى آلمان: در چه خانواده‌ای بدنیا آمدی؟ پدر و مادرت چه شغلی داشتند؟

ابی: پدرم خیاط بود، دوزنده‌ی لباس و مادرم هم یک زن خانه‌دار.

صداى آلمان: چندتا برادر و خواهر داری؟

ابی: مجموعا ۶ تا بودیم، دو تا پسر و ۴ تا دختر که متاسفانه برادرم را سالها پیش، ۵-۶ سال پیش، از دست دادم. الان ۵ نفر هستیم.

صداى آلمان: هنوز هم با آنها تماس داری؟

ابی: صددرصد، به هر حال ما هنوز هم به مسایل خانوادگی اهمیت می‌دهیم. امیدوارم در نسل بعدی هم همینجوری باشد، در خارج از کشور.

صداى آلمان: یادت هست اولین بار کی روی صحنه رفتی؟

ابی: اولین بار در کاخ جوانان جنوبی در میدان راه آهن. زمانی که فکر می‌کنم هفده هجده سالم بود.

صداى آلمان: اولين فعاليتهاى تو با گروه Sunboys بود؟

ابی: من با بچه‌های محل، هم مدرسه‌ای‌ها، این گروه را درست کردیم و اولین بار هم، در کاخ جوانان جنوبی بود و بسیار هم خاطره‌ی نه چندان خوشی، ولی خاطره‌ی بجاماندنی‌ای دارم. برای اینکه اولین بار بود که روی صحنه برای مردم می‌خواندم و یادم هست واقعا که در شروع برنامه نصف بدنم تقریبا خواب رفته بود. بی حس شده بودم. این موضوع راهیچوقت فراموش نمی‌کنم.

صداى آلمان: چه کارهایی را اجرا می‌کردی؟

ابی: همان کارهایی که به اصطلاح در تهران مد بود. موسیقی ایتالیایی بود، موسیقی انگلیسی بود. آنزمان ما در واقع تازه شروع کردیم. تنها کسی که آنموقع می‌خواند بعنوان یک خواننده پاپ، آقای ویگن بود و تقریبا می‌توانم بگویم که آقای عارف هم شروع کرده بود. ولی موسیقی که جوانها بیشتر به آن اهمیت می‌دادند موسیقی‌ای بود که از خارج وارد می‌شد، مثل موسیقی ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی.

صداى آلمان: از کی بطور مستقل فعالیت خودت را شروع کردی؟

ابی: تقریبا بعد از «کوچینی»، یعنی فکر می‌کنم ۲۴ ـ۲۳ سالم بود که شروع کردم به كار مستقل.

صداى آلمان: فعالیت‌ات را از روی تفنن شروع کردی یا از همان اول هم قصد داشتی بطور حرفه‌ای وارد اینکار بشوی؟

ابی: نه زمانی که دیگر شروع کردم، يعنى قبل از اینکه اصلا شروع بکنم مستقل کارکردن، کارم بعنوان یک خواننده مشخص بود. در «کوچینی» می‌خواندم. حقوق می‌گرفتم و هرشب می‌خواندم. تقریبا برایم شده بود، تقریبا که نه، تحقیقا برایم شده بود کارم. تفننی نبود. شاید شروع‌اش تفننی بود، یا درست کردن گروه Sunboys يك مقدارى تفننی بود ، ولی بعدها تبدیل شد به کار.

صداى آلمان: اصلا تا به حال کلاس آواز رفتی؟

ابی: نه، فکر هم نمی‌کنم که نیازی داشتم برای اینکار. برای اینکه، یکسری حس‌هایی هست، مثل نقاشی، مثل ترانه سرودن و شعر گفتن که حس‌اش با انسان است. حالا به نظر من شاید آدم براى تقويت خودش و حسش شاید نیاز داشته باشد به معلم، به کلاس یا به استاد. اما در کاری که من انجام می‌دهم، نه، اینکار بیشتر حسی ست. بله، اگر می‌خواستم بروم خواننده‌ی كلاسيك بشوم، حتما می‌بایستی که معلم می‌داشتم یا کسی که به من یاد بدهد، ولی در سطحی که من کار می‌کنم، فکر نمی‌کنم نیازی داشته باشم.

صداى آلمان: با گروه «بلاک کتز» هم همکاری داشتی؟

ابی: بسیار بسیار همکاری خوب. فکر می‌کنم آنجا قسمت دانشگاه من بود. با گروه «بلاک کتز» آن زمانهایی بود كه شادروان «فرهاد» و من و شهبال شبپره و شهرام شپره به اتفاق هم کار می‌کردیم.

صداى آلمان: چطور شد همکاری‌ات را با گروه قطع کردی؟

ابی: خوب، برای اینکه اصلا بعد کارها سوا شد. تقریبا مستقل خواندن من بعد از «بلاک کتز» شروع شد که بعنوان یک خواننده، فرض کنیم یک خواننده‌ی جدیدی شروع کردم که دیگر خطم عوض شد، راهم عوض شد.

صداى آلمان: اگر اشتباه نکنم ترانه‌ی «شب» تو را به شهرت رساند؟

ابی: دقیقا، درست می‌گویی. ولی خوب، قبل از این ترانه‌ی «شب» من آهنگهای دیگر داشتم به اسم «تپش»، «چرا»، و اینها را خوانده بودم. ولی دقیقا «شب» بود که با کمک فریدون فرخزاد، شادروان فرخزاد، که لطف کرد و من را به شوی «میخک نقره‌ای» برد، و در آنجا مردم با صدای من آشنا شدند.

صداى آلمان: اولین آلبومی که منتشر کردی چی بود؟

ابی: در واقع در آن زمانی که من صحبت‌اش را می‌کنم آلبوم بخصوصی نبود و بصورت تک آهنگ همیشه کار می‌کردیم که بصورت صفحه‌ی ۴۵ دور منتشر می‌شد. آلبومی به آن صورت وجود نداشت که مثلا هفت يا هشت تا آهنگ را در یک صفحه‌ی ۳۳ دور بیرون بدهی. آنموقع آهنگهای مثل «شب»،‌ «تپش» و «چرا» اینها بصورت تک ترانه می‌آمد بیرون.

صداى آلمان: ولی درهرحال آهنگهای پیش از انقلاب در قالب چهارتا آلبوم منتشر شده، یکی «طپش»‌ است، «نازی ناز کن»‌، «شب زده» و «کوه یخ»!

ابی: نه «کوه یخ» شامل اینها نمی‌شود. «کوه یخ» در آمریکا ضبط شد. ولی بعدها که اینجا آمدیم کمپانی‌هایی که در ایران کار می‌کردند منتقل شدند به آمریکا و خودشان شروع کردند از کارهایی که داشتند‌ آلبومی درست کنند. بعدها که کاست آمد بیرون، فکر می‌کنم که همان آلبوم «نازی ناز کن» بصورت کاست آمد بیرون. یک مجموعه‌ی ۶ـ۷ تایی آهنگ بود.

صداى آلمان: به نظر خودت تفاوت این آلبومها، آنهایی که پیش از انقلاب یا در هرحال حاوی ترانه‌های پیش از انقلاب‌اند، در چی هست، از لحاظ خوانندگی یا شیوه‌ی بیان؟

ابی: از لحاظ خوانندگی، خوب بهرحال خواننده است و تجربه پیدا کرده و به نظر من می‌بایست یک مقداری بهتر بخواند، ضمن اینکه خوب، به نظر من، خواننده‌ای مثل من با جریان حوادثی که در طول زندگی‌اش پیش می‌آید همراه می‌شود. منظورم از حوداث و اتفاقاتی ست که می‌افتد، حالا اتفاق خوب یا بدی که در زندگی‌اش می‌افتد. ولی بهرحال بعنوان یک خواننده می‌توانم بگویم بعد از ۳۰ـ۳۵ سال کار کردن فرق ابی الان با ابی ۳۵ سال پیش، ابی است که بیشتر می‌فهمد، بیشتر احساس می‌کند، بیشتر خواندن را یاد گرفته است. فرق اینست.

صداى آلمان: اگر اشتباه نکنم حدود ۳۰ سال‌ات بود که ایران را ترک کردی. در واقع برای اجرای کنسرت به آمریکا آمده بودی و این قضیه هم مربوط به زمان شاه است.

ابی: آره. من مجبور نشدم. چون من دوسال قبل از انقلاب بصورت بسیار تصادفی آمدم به آمریکا. برنامه‌ای داشتم در آمریکا که بعد ماندم و برای خودم هم برنامه‌ای گذاشته بودم که بتوانم هم در اینجا زندگی کنم و هم در ایران که متاسفانه نشد. ولی رفتن من به آمریکا بصورت اجباری اصلا نبود.

صداى آلمان: ولی از ایران نتوانستی آگاهانه خداحافظی کنی!

ابی: شاید، شاید، شاید. البته شاید عجیب باشد، ولی انقلاب همیشه در زندگی آدمها چیزی نیست که هر روز اتفاق بیفتد. شاید دلم می‌خواست، فرض کنید، در بحبوحه‌ی انقلاب می‌بودم و می‌دیدم. شاید هم نه! فکر می‌کنم یک چیزی را که ممکن است در تاریخ هر ملتی اتفاق بیفتد، اتفاقی که، چه می‌دانم هر صدسال یکبار یا دوبار در طول تاریخ دو یا سه بار می‌افتد، این را آدم از دست می‌دهد و باعث تاسف است.

صداى آلمان: در هرحال انقلاب یک زندگی تازه برای خیلی آدمها بود. دوره‌ی تازه‌ای را شروع کردند. برای تو هم همینطور بود. هیچوقت آنموقع به خودت گفتی که ایکاش حرفه‌ی دیگری می‌داشتی؟

ابی: نه. هیچوقت، هیچوقت، هیچوقت فکر نکردم که حرفه‌ی دیگری داشته باشم. اگر یکبار دیگر هم بدنیا می‌آمدم همین کاری را که دارم، می‌داشتم.
قديمي 12-07-2005   #42 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

براساس فهرستي كه از سوي نشريه موسيقي ويژه راك" كيو" منتشر شده است ، آلبوم موسيقي" ايكس و واي" گروه " كلدپلي" به عنوان بهترين آلبوم سال شناخته شد. اين آلبوم كه سومين آلبوم گروه كلدپلي است در 28 كشور جهان به عنوان بهترين آلبوم شناخته شد.
در فهرستي كه از سوي اين نشريه ويژه موسيقي راك تهيه شده است ، آلبوم" روزهاي شيطان" گروه" گوريلاز" در رده دوم ، آلبوم" استخدام" گروه" كيسر چيفس" در رده سوم و آلبوم "حقيقت را باور كن " گروه" اوسيس" در رده چهارم قرار گرفته اند.
در ضمن ترانه هاي" اهميت بيكار بودن" گروه " اوسيس"," درستت مي كنم" گروه" كلدپلي" و" من شورشي را پيش بيني مي كنم" گروه" كيسرچيفس" به عنوان ترانه هاي برتر سال شناخته شدند.
اين گزارش حاكي است گروه موسيقي "كلدپلي" در مراسم جوايز كيو كه در ماه اكتبر(مهرماه) برگزار شد عنوان بهترين گروه را نيز از آن خود كرده بود.
قديمي 12-07-2005   #43 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مدونا فاش کرده که ساخت تازه ترين مستند درباره وی، اين ستاره دنيای سرگرمی را علاقه مند کرده است که همانند شوهرش گای ريچی پشت دوربين کارگردانی قرار بگيرد

وی گفته است: "دوست دارم کارگردانی کنم. از ساخت اين فيلم خيلی انگيزه گرفتم و چيزهای زيادی درباره فيلمسازی اموختم. دوست دارم دفعه بعد خودم فيلم بسازم."

قرار است تازه ترين مستند درباره مدونا با عنوان "می خواهم رازی را به تو بگويم" در اول دسامبر در بريتانيا از تلويزيون پخش شود.

در حال حاضر تازه ترين آلبوم موسيقی اين خواننده با عنوان "اعترافات در تالار رقص" در صدر پرفروشهای بريتانيا قرار دارد.

در مستند تازه، مدونا با افتخار درباره دختر ۹ ساله اش لوردس و پسر ۵ ساله اش روکو صحبت می کند. وی می گويد که لوردس خيلی استعداد موسيقی دارد. "او خيلی قشنگ آواز می خواند و رقص باله اش باورنکردنی است."

مدونا اوايل ماه نوامبر همراه دخترش که وی را لولا نيز می نامد، در اکران آغازين تازه ترين فيلم هری پاتر شرکت کرد.

وی در آنجا فاش ساخت که دخترش بعد از ديداری تصادفی با يکی از ستارگان اين فيلم، اما واتسون، بسيار شگفتزده شده بود.

مدونا در مستند تازه حاضر نشده است درباره حاثه اخير سوارکاری خود حرفی بزند. در آن سانحه کتف و سه دنده اين خواننده به دليل افتادن از روی اسب شکست.

وی صرفا گفته است: "نمی خواهم به آن ماجرا فکر کنم، چون خاطره اش مانند فلاش بک تکرار می شود. کم کم حالم دارد بهتر می شود
قديمي 12-07-2005   #44 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اولین گروه موسیقی پاپ بانوان به سرپرستی "ارکیده حاجیوندی" آذر ماه سال جاری در تالار وحدت تهران به اجرای برنامه موسیقایی می‌پردازد.

ارکیده حاجیوندی به همراه خواهران خود آذر ماه امسال در تالار وحدت قطعات جدید را به همراه تعدادی از قطعات دیگر اجرا خواهد کرد. ارکیده حاجیوندی علاوه بر سرپرستی گروه و آهنگسازی تعدادی از قطعات، خواندن قطعات این برنامه را هم بر عهده دارد. همچنین ارغوان و ارمغان، حاجی‌وندی نیز به عنوان همخوان وی را یاری می‌رسانند. در این برنامه ارکیده حاجیوندی، ارغوان حاجیوندی، ارمغان حاجیوندی، دنیا حاجیوندی، مریم نیک‌بین، نیلوفر محبی، گل‌آذین اردستانی،‌ آرمینا جعفری و بهناز آقاحکیم به نوازندگی سنتور، گیتارباس، کانگا، پرکاشن، کیبورد، ویولن، فلوت، درامز و گیتار الکتریک و آکوستیک می‌پردازند
قديمي 12-07-2005   #45 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohsen best's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به دعوت راديوي منطقه غرب آلمان Vdr سيما بينا خواننده سرشناس ايراني در برنامه اي زيرعنوان موسيقي شبانگاهي كه مستقيما از اين راديو پخش شد در برابر حدود هزار تن از ايراني ها و آلماني هاي دوستدار موسيقي ايران گوشه هايي از موسيقي خراسان و مازندران را ارائه داد. سيما بينا همراه با حسين بهروزي نيا، بهنام ساماني، جمال محمدي، البرز رحماني و صادق تعريف به اجراي برنامه پرداختند. در آغاز برنامه سرپرست بخش موسيقي اين راديو به شرح حال زندگي هنري سيما بينا پرداخت. سيما بينا در مورد شباهت هاي موسيقي خراسان و شمال ايران مي گويد: مساله اصلي كه من با آن برخورد كردم، مايه و آن دستگاه شور و دشتي است كه در سرتاسر ايران نغمه ها و ملودي هاي طبيعي محلي بر بستر اين دستگاه است، اما خيلي از آوازها هم اينچنين است مثلا ديدم كه در مازندران دوتار مي نوازند و اين دوتار چقدر شبيه همان دوتار خراسان است، فقط كمي ساختار و پرده بندي اين سازها كمي فرق مي كند
پاسخ

برچسب ها
موسيقي, اخبار, دنياي

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال