اخبار دنياي موسيقي - صفحه 30
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > هنر و سینما > ترانه و موسیقی > اخبار دنیای موسیقی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 10-24-2005  
شهروند هم میهن

Naashenaas's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنیای موسیقی را در این تاپیک با هم مرور میکنیم

ويرايش توسط Miss.SheydA : 07-03-2012 در ساعت 09:39 AM
Naashenaas آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-01-2014   #436 (لینک نوشته)
مدیر مجموعه تالارهای هنری

bollywood's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اخبار دنياي موسيقي

روایت فریدون شهبازیان از صدا و هنر فرهاد مهراد / خواننده‌ای که بی‌نظیر بود

اخبار دنياي موسيقي

فرهاد مهراد خواننده، نوازنده و آهنگساز 9 شهریور سال 1381 در پاریس زندگی را بدرود گفت.او که سال 1322 به دنیا آمده بود و از دهه 40 فعالیت در زمینه موسیقی را اغاز کرد و در دهه 50 به عنوان یک صدای متفاوت در موسیقی ایران شناخته شد.

فریدون شهبازیان آهنگساز و موسیقیدان که زمانی قرار بود جشنواره موسیقی فرهاد با دبیری او برگزار شود، درباره ویژگی‌های این خواننده می‌گوید:‌« شادروان فرهاد مهراد به جز سلیقه خوبش در انتخاب اشعار بسیار خوب و قابل تامل و تفکر، در انتخاب موسیقی مناسب که حال و هوای صدای خودش را هم داشته باشد، تبحر داشت.» او می‌افزاید: «شاید بتوان گفت اجرای او به نوعی بود که خواننده دیگری نمی توانست ماننده او ترانه‌ای را اجرا کند. از نظر دکلماسیون واقعا بی‌نظیر بود و شما وقتی صدایش را می‌شنیدید می‌فهمیدید که هر واژه از شعرش و هر مصراعی که می‌خواند کاملا با مفهوم بیان می‌شود به شکلی که معنای تلفیقی آن بی‌اثر نبود.»
این آهنگساز در ادامه می‌گوید: «شاید سال‌ها بگذرد تا بتوانیم برای سبک او تعریفی داشته باشیم اما، اگر از من بپرسید می‌گویم سبک او سبک رمانتیک بود. از قرون وسطی به بعد سبک‌های مختلفی در موسیقی ظهور کرد. رنسانس، باروک، کلاسیک، رمانتیک و معاصر یا مدرن از جمله سبک‌های موسیقی هستند که شاید درخشان‌ترین آنها هم همین موسیقی سبک رمانتیک باشد که از نظر سال‌های پابرجایی نسبت به باقی سبک‌ها دیرپاتر است.»

اخبار دنياي موسيقي

آهنگساز فیلم «لیلا» ادامه می‌دهد: «من صدای فرهاد را به این سبک بسیار نزدیک می‌دانم با این تفاوت که صدایی مثل صدای او را در نامگذاری نوع اصواتی که از انسان می‌شنویم - مثل سوپرانو، دنور، باریتون و باس- می‌توان به تنور دراماتیک تشبیه کرد. مثلا صدای پاواراتی نیز یک تنور لیریک باشکوه بود، همچنان که صدای فرهاد عزیز تنور دراماتیک باشکوهی بود. فراموش نکنید که اجراهای درخشان او را همان‌طور که گفتم باید چندین بار شنید تا به جذابیت‌های صدای او دست یافت. با همه زیبایی‌ها و جذابیت‌ها باید توانایی او در اجرای کنسرت‌هایی را که در آن‌ها همزمان پیانو هم می‌نواخت، ستایش کرد. نظیر کار او را می توان در اجرای خوانندگان دیگری مثل التون جان و ... پیدا کرد.»
شهبازیان می‌افزاید: «البته او، موسیقی ایرانی را با شعر فارسی اجرا می‌کرد، با مشخصاتی که از شعر فارسی سراغ داریم، می‌دانیم که همه کلمات آن باید حتما با دکلماسیون درست بیان شود، می‌توان گفت که اجرای او بسیار پیچیده‌تر از خوانندگان دیگر کشورهاست و لازم است این نکته را هم گوشزد کنم که زبان فارسی زبان بسیاری مشکلی برای موسیقی ست.»
آهنگساز آلبوم «کاشفان فروتن شوکران» با بیان این که فرهاد مهراد خواننده بزرگی بود که الان در میان ما نیست، می‌گوید: «فرهاد خواننده‌ای بود که نظیرش هرگز پا به عرصه وجود نگذاشت. کسی که حتی ترانه‌های خارجی‌ را بسیار با فکر با صدای ملکوتی و منحصر به فرد اجرا کرد و خاطراتی برای من و ما به جا گذاشت.»
کنسرت‌های اجرا شده توسط فرهاد دیگر نکته‌ای است که این موسیقیدان به آن اشاره می‌کند: «در مورد اجراهای درخشان فرهاد که باید چندین بار شنید، باید بگویم که این اجراها جذابیت‌هایی داشت که واقعا ستودنی بود. او هر چه را که می‌خواست اجرا کند، بنا به سلیقه خودش از نظر آهنگسازی و ملودی دستکاری می‌کرد و درواقع سلیقه خود را در کار اعمال می‌کرد که این، بسیار خوب بود.»
شهبازیان با اشاره به جشنواره موسیقی فرهاد که چند سال پیش قرار بود برگزار شود، می‌گوید: «قرار بود ما جشنواره به نام جشنواره موسیقی فرهاد برگزار کنیم. بانی این کار آقای یحیی شریعت‌نیا موسس خانه فرهاد و رییس هیات‌مدیره آن بود. این جشنواره از سوی مسئولان وقت هم پذیرفته شد، و ایشان از من خواستند که به عنوان دبیر مسئولیت بپذیرم. من هم به خاطر دوستی قدیمی و ارزش‌های انساین این خواننده بزرگ این کار را پذیرفتم.»
او ادامه می‌دهد: «در آن موقع مسئولان ارشاد شرط کردند که من باید دبیر این جشنواره باشم. ما شروع به کار کردیم و از دورترین نقاط کشور اثاری از جوانانی که به فرهاد علاقه داشتند، به دست ما رسید و برای من خیلی جذاب بود که حتی کسانی که اصلا همزمان و هم‌دوره فرهاد نبودند با صدای او ارتباط برقرار کرده و به او علاقمند شده بودند. اما متاسفانه بعد از این که بررسی دوره اول تمام شد و آثار برای مرحله نهایی انتخاب شدند، همسر ایشان با کار ما مخالفت کردند، چون دوست داشتند به سلیقه خودشان این جشنواره را برگزار کنند و این به نظر من بسیار جای دریغ دارد. کاش این جشنواره برگزار می‌شد تا معلوم شود که این خواننده بزرگ چقدر روی جوان‌های این مرز و بوم تاثیر داشته است.»
شهبازیان تاکید می‌کند:‌«ما یک خواننده با صدای تنور دراماتیک و باشکوه را از دست دادیم و شاید سال‌ها طول بکشد که چنین خواننده‌ای به وجود بیاید.»

bollywood آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-01-2014   #437 (لینک نوشته)

bollywood's Avatar

ارسال پیام خصوصی

sting افسانه‌ای با ستاره سینمای هند همکاری می‌‌کند

اخبار دنياي موسيقي

بازیگر سینمای هند سلینا جیتلی بسیار خوشحال است چراکه قرار است برای نخستین بار در برودوی روی صحنه برود و روی صحنه همراهش خواننده یی است که تا حالا شانزده بار جایزه گرمی برده است: گوردون متئو تامس سامنر معروف به استینگ.
به گزارش سرویس سینمای جهان کافه سینما، سلینا جیتلی چندسالی است که کمتر فیلم بازی می‌کند و همراه همسر استرالیایی‌اش در دبی زندگی می‌کند. او در واکنش به این اتفاق می‌گوید که به شدت هیجان زده‌ام.
علاوه بر همکاری با استینگ در یک ترانه در برودوی، سلینا همراه پتی لوپون در یک کنسرتی که عوایدش به سازمان ملل تعلق می‌گیرد روی صحنه می‌رود. سلینا که یکی از فعال‌های اجتماعی و سفیر صلح سازمان ملل است برای این کنسرت یک ترانه یی با تم هندی اجرا می‌کند.
قديمي 09-02-2014   #438 (لینک نوشته)

bollywood's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کنسرت موسیقی شهرام شکوهی شامگاه دوشنبه(10 شهریور)
در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-02-2014   #439 (لینک نوشته)

bollywood's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-18-2014   #440 (لینک نوشته)
نابودگر / مدیر تالار روانشناسی

Shina's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ساز حسین علیزاده را به هواپیما راه ندادند!

یک شرکت هواپیمایی مانع از حضور حسین علیزاده و گروه «هم‌آوایان» به شهر شیراز شد.

به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گروه «هم‌آوایان» که قرار بود در راستای تور کنسرت «نغمه‌ای در پرده‌ای» فردا شب 27 شهریور ماه در شهر شیراز به روی صحنه برود،ساعاتی پیش در فرودگاه اصفهان با برخورد نامناسب شرکت هوایپمایی «ایران ایر» مواجه شد.

این شرکت هواپیمایی به دلیل همراه داشتن ساز توسط اعضای گروه اجازه سوار شدن به هواپیما را به هنرمندان نداد.

این در حالی است که قرار بود این گروه اجرایی امشب 26 شهریور ماه در سالن شیراز برای اجرای فردا شب‌اش تست صدا داشته باشد.

روابط عمومی گروه هم‌آوایان اعلام کرد که این گروه به خاطر این رفتار نامناسب قصد شکایت از این شرکت هواپیمایی را دارد
Shina آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 10-05-2014   #441 (لینک نوشته)
کاربر عضو

mehrad00mmm's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار دنياي موسيقي
خبر از این آس تر زدبازی از هم پاشید؟!!!؟ اینو مهراد گفته؟!!؟
بیاد جلو میکوبونم تو صورتش چارپایه....
mehrad00mmm آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 10-06-2014   #442 (لینک نوشته)

bollywood's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کنسرت همایون شجریان - کرمانشاه

۱۴ مهر ۱۳۹۳
اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي

اخبار دنياي موسيقي
قديمي 11-18-2014   #443 (لینک نوشته)
همیار تالار ازدواج و زندگی مشترک

MARY-KHOSH's Avatar

ارسال پیام خصوصی

درخواست بسیار عجیب خواننده زن از هوادارانش !!!

اخبار دنياي موسيقي
کشا با اظهار نظر عجیبی در توئیتر از هوادارانش درخواست کرد با فرستادن دندانهایشان به او در درست کردن یک گردنبند کمک کنند تا او بتواند از آن در جشنواره ها استفاده کند.
اخبار دنياي موسيقي

این خواننده ۲۴ ساله آمریکایی هرازچندگاهی کامنت و کارها های عجیبی را از خود نشان می دهد. در اوایل سال جاری او اقدام به خوردن خون قلب یک حیوان کرد و اکنون نیز از هواخواهان خود درخواست کرده دندان های آسیاب خود
اخبار دنياي موسيقي

کشا این ایده را از هدیه یکی از هوادارانش گرفته است.
یکی از هوادارانم یکی از دندان های خود را برام فرستاد و من از آن در ساختن یک گردنبند استفاده کردم ولی الان می خواهم یک گردنبند از جنس دندان درست کنم و آن را در جشنواره ها به گردن بیاندازم. درخواست من کاملا جدی است و به دندانهای شما هوادارانم نیاز دارم. لطفا دندان هایتان را برایم بفرستید.

قديمي 01-25-2015   #444 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mstschp's Avatar

ارسال پیام خصوصی

از شجریان و پورناظری تا عقیلی و خواجه‌امیری؛
جزئیات لیست خوانندگان و نوازندگان ممنوع‌الفعالیت

گفته‌های اخیر سالار عقیلی به یکی از رسانه‌های خارجی درباره لیست سیاه خوانندگان و نوازندگان سنتی و پاپ ایران ـ که مشتمل بر سی چهره بوده ـ این پرسش را پیش آورد که عامل چنین نامه‌نگاری‌ چه بوده و چگونه در سکوت ممنوع الفعالیتی جمعی از خوانندگان مطرح موسیقی شکل گرفت و چگونه رفع شد؟

به گزارش «تابناک»، پس از آنکه در اجرای سالار عقیلی در مشهد برای نخستین بار در سال‌های متمادی و اجراهای مکرر این خواننده موسیقی سنتی، اجازه حضور حریر شریعت‌زاده، نوازنده و همسر سالار عقیلی ‌روی سن داده نشد، موجی از واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد که او از انتقاد کردند که چرا در واکنش به حذف همسرش، اجرای کنسرت خود را متوقف نکرده است؟!

عقیلی در پاسخ به این انتقادات به دویچه‌وله گفته است: «من به احترام مردم، کنسرت را لغو نکردم. بسیاری برای دیدن اجرای من از شهرهای دور آمده بودند و این انصاف نبود که برنامه را لغو کنم. اگر کنسرت را لغو می‌کردم، مورد انتقاد مردمی که به کنسرت او آمده بودند، قرار می‌گرفتم و حالا که این کار را نکرده‌ام، مورد نکوهش عده‌ای دیگر قرار می‌گیرم‌».

اما آنچه در این گفت‌و‌گو محل تأمل است، افشای یک نامه توسط سالار عقیلی است که نشان می‌دهد، نهادهای فراوانی علاوه بر متولیان حوزه فرهنگ، می‌توانند تأثیر جدی بر حوزه موسیقی داشته باشند و شرایط برای متولیان موسیقی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره اخیر بیش از حد تصور پیچیده شده است.

او با انتقاد از محدودیت‌هایی که به تازگی برای بسیاری از افراد در عرصه موسیقی پیش آمده است، می‌گوید: «چندی پیش، نامه‌ای از سوی اداره اماکن منتشر شد که در آن سی تن از خواننده‌های موسیقی سنتی و پاپ، از جمله خود من ممنوع‌الکار اعلام شده بودند؛ اما وزارت ارشاد به آن اعتراض کرد و مسأله حل شد. در مورد زنان هنرمندان اما این روند گویا همچنان ادامه دارد و باعث تأسف است‌».

نامه‌ای که سالار عقیلی علنی کرد، تا پیش از این رسانه‌ای نشده بود، ولی با گفته‌های عقیلی مشخص شد، ماجرا فرا‌تر از لغو ۲۰ کنسرت است و گاهی دخالت‌ها در حوزه موسیقی به نقطه‌های ‌بازگشت ناپذیر می‌رسد؛ هرچند درباره نامه مورد اشاره، پیش از آنکه ماجرا رسانه‌ای شده و یک بحران شکل بگیرد، اعمال ممنوع الفعالیتی برای ۳۰ خواننده منتفی شد و شرایط به حالت عادی بازگشت.

پیگیری‌های «تابناک» نشان داد، در لیستی که شعبی از یکی از نهاد‌ها به وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال کرده بود، با این استدلال که پخش صدای خوانندگان در شبکه‌های ماهواره‌ای ممنوعیت دارد، هر خواننده‌ای که صدایش از این شبکه‌ها پخش شده بود، ناقض این ممنوعیت تشخیص داده شده بود و بر همین اساس ۳۰ خواننده سنتی و پاپ نام برده شده بود که باید ممنوع الفعالیت می‌شدند؛ خواننده‌هایی که گستره‌شان از همایون شجریان و تهمورس پورناظری تا احسان خواجه امیری و سالار عقیلی وسعت یافته بود.

برای نمونه، پخش «چرا رفتی» با نوای همایون شجریان و موسیقی تهمورس پورناظری از شبکه‌های ماهواره‌ای، می‌تواند مصداق ممنوع الفعالیتی این دو تن باشد، حال آنکه پخش این آهنگ‌ها با همکاری این خوانندگان و حتی رضایت آن‌ها نیست و اتفاقاً در بسیاری از این پخش‌ها، نقض قانون کپی رایت رخ می‌دهد.

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همین مبنا و استدلال که پخش آهنگ‌های خوانندگان در شبکه‌های ماهواره‌ای لزوماً به منزله رضایت و همکاری خوانندگان با این شبکه‌ها نیست و این اقدام عمدتاً حرکت خودسرانه شبکه‌های ماهواره‌ای برای جذب مخاطب داخلی است، مقابل این حرکت ایستاد و بدین شکل، ممنوع‌الفعالیت شدن این خوانندگان منتقی شد.

وضعیت کنونی که هر نهادی به خود اجازه می‌دهد با نامه‌نگاری، گروهی وسیع از خوانندگان و نوازندگان شناخته ‌را ممنوع‌الفعالیت کند، مشخصاً به واسطه نبود قوانین شفاف و چندمتولی‌گری در حوزه فرهنگ است که باعث شده هر نهادی خود را صاحب اختیار بداند؛ شرایطی که با قوانین کنونی، بعید است، تغییر کند و تا زمان تصویب یک قانون‌ صریح با موضوع معرفی متولی اصلی فرهنگ کشور که تصمیم گیرنده اصلی باشد و همه نهاد‌ها از تصمیماتش تبعیت کنند، این وضعیت ادامه خواهد داشت.

اخبار دنياي موسيقي
قديمي 02-24-2015   #445 (لینک نوشته)
کاربر عضو

donte's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آهنگ جدید و زیبای علی لهراسبی با نام "بنویس - انجمن تفریحی و سرگرمی میهن فروم

آهنگ جدید و زیبای علی لهراسبی با نام "بنویس

منبعhttp://mihan-forum.ir.ir: آهنگ جدید و زیبای علی لهراسبی با نام "بنویس - انجمن تفریحی و سرگرمی میهن فروم
Copyright © ميهن فروم
donte آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
موسيقي, اخبار, دنياي

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال