بهترین تجربه در درمان ریزش مو - صفحه 1424
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > پزشکی و سلامت > زیبایی و سلامت پوست و مو
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

نمايش نتيجه هاي نظرسنجي ها: آیا اطلاعات موجود در این تاپیک موثر واقع شد؟
بله 347 82.62%
خیر 73 17.38%
رای دهنده: 420. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 09-02-2013  
مدیریت تالار پزشکی

hesam19's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ستاره بهترین تجربه در درمان ریزش مو

بهترین تجربه در درمان ریزش مو

متاسفانه بعلت نبودن روش جامع در درمان قطعی ریزش مو اکثر کسانی که از ریزش مو رنج میبرند به درمان مناسب دست پیدا نمیکنند و با صرف وقت و هزینه های فراوان مورد سوءاستفاده شرکت ها وافراد مدعی درمان قرار میگیرند .و هر چند وقت یکبار محصولی وارد بازار میشود،سر و صدای زیادی بپا میکند. ادعاهایی در مورد کشفی جدید، اختراعی نو،درمان قطعی، این محصولات معمولا بعد از مدتی با برآورده نکردن انتظارات مصرف کنندگان بازار خود را از دست میده د و جا را برای محصولی جدیدتر با ادعاهایی عجیبتر خالی میکند.
در این تایپیک سعی شده تا بوسیله مقاله های علمی و تجارب مفید دوستان حرفه ای که سالها از محصولات تخصصی مربوط به ریزش مو استفاده نموده اند . انواع مکملها و لوسیون و تونیک های تقویتی ضد ریزش مو را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.در ضمن سعی کردیم در مورد روشهای کاشت مو و کلینیک های معتبر کاشت مو هم اطلاعات و نظرات مفیدی گرداوری کنیم .
در صفحات تایپیک مقالات علمی و نظرات مفیدی است که میتواند پاسخ بعضی از سئوالات شما باشد به همین منظور میتوانید تیتر مطالب مورد نیاز را در منوی بالای صفحه در گزینه سرچ درج کنند و انرا به اسانی بیابند بهترین تجربه در درمان ریزش موجستجو بهترین تجربه در درمان ریزش مو لذا دوستانی که سئوال دارند ویا در استفاده از محصولات و روشهای درمانی اثر گذارتجربه مفیدی دارند جهت ورود به این تایپیک ثبت نام کرده و سوال و نظر خودرا درج کنید.
درضمن شبکه اجتماعی هم میهن جزو یکی از بهترین سایتهایی است که با امکانات ابزاری فوق العاده دارای تالارهای مختلف تخصصی بوده که برای هر بازدیدکننده ای مورد مفید خواهد بود

دوستان بازدیدکننده با یک کلیک بروی ثبت نام وارد شوید
: بهترین تجربه در درمان ریزش مو ثبت نام

سایر تایپیکها مفید جهت اطلاع بازدیدکنندگان محترم: با یک کلیک بر روی موضوع وارد شوید
لطفا بر روی موضوعات زیر کلیک کنید تا مطالب و نظرات ارایه شده دسترسی داشته باشید
معرفی بهترین متخصص ارتودونسی وتبادل نظر
بهترین روش تقویت ابرو
افزایش قد
درمان جوش و لک صورت
درمان تیره گی و چروک دور چشم
درمان بیماریها با طب سوزنی و نظر پزشکان متخصص
دستور العملهای موثر در کاهش کاهش وزن
دوران بارداری و مسائل پیرامون ان
سندروم عوارض پس از مصرف فیناستراید و انتی اندرژونها
تحلیل تکنیکال پیش بینی قیمت طلاو نرخ ارز
بحث و تبادل نظر در مورد آینده بازار مسکن
داروهای روان‌ پریشی / علت مصرف و عوارض ان
آموزش مدیریت استرس
بهترین راه درمان موخوره
درمان اختلالهای جنسی در مردان و زنان
بهترین پیشگیری از سرطان معده
بهترین دستور العملهای موثر در کاهش وزن
سرطان و بیماریهای ناشی از روابط جنسی دهانی
عوارض دارویی کورتون
گرداوری شده توسط حسام ارین

ويرايش توسط hesam19 : 05-05-2016 در ساعت 06:04 PM
hesam19 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
277 نفر نوشته را پسندیده اند
-_-fereshte-_-, 09139103394m, 0reza666, 1q1q, 2darya_, 30vil, a.ali, a.sd, adamezad_16, adminirani, adminjakesh, afsaneh61, AFSANTIN, afshin-, ahmad_gh, aida1999, alborz37779500, ali.f2, ali1373123456, ali206, aliireza1997, alireeza3, alirezahy74, alisaberi0111, amd97, amin9172, amirhosein2321, amirhseifi, amirkhaaan, amirreza6790, amirshakori, anahita11, apple1234, ar3n4, arash16, arash9090, aref88, aria.ckop, arischen, ariya2154, arrnold, arshia1100, arti60, artimis77, arya67, aryana621, aspanser, ata007, av77, avesta159, avrin, aysa.gh, azar-atish, azarbanoo, babak.ba, babak_93, badtarkib, bahmantwo, baran-, bargriizan, behzad.m, beleion, boyclever, c.x.x, cavalera, ceshibel, charlatan, coral, danial0099, dastavard, david_gilmour, dilemma, divid6, dr.mohsen, e-lampard, ehsan0178, ehsax, elhamheydarpuuras, elia234, elyas44, fanoos1987, faranak70, farshad.a, farshide, farshid_m, fereshteh78, fouliya, funnymilad, ghanbari93, gildor, goldeagle, golnar75, hair.loss, hamed1988, hamedsorena, hamid-p71, hamid_music, Hanna, hanyeh52, hasan111, hasan3212, hasti21, hayla, hengameh1, heyfenan, hornet, hosien021, hossein-a, hosseincheraghi, hozingsoo, ice_girl, iran1404, j-marshal, jak-apachi, javadmaster, javadps, jdt2395, kalpachino, kambiz67, kamran_000, kamyar75, kapitan101, kazem21, keyvan1234, keyvanm, khale-arezoo, khan8994, koldarani, kordlo, kratos_20_11, lara, lazartigue, leo_vahid, liverbarca, loiza, lovelylove, m-----h, m622, Mahbanoo60, mahbod23, mahdieh54, mahmood_mahmood, mahoor091, mahsa500, majid1365it, majidfse, majids66, MARY-KHOSH, matisa, mehr3, mehraaaz, mehrad1992, mehrdad539, mehrdadazizi111, mehrdadmani, mehrsa1, mhjhammihan, mhnghm, milad2012, mim.rb, mitra235, mmoein2013, mmpp99, moderator, mohamad1122, mohammad32111, mohammadreza69, mohammadrp2, mohammadshaa, mojtabaw000w, morad345, mortezatalkhabi, mrarabi7, mrch_ir, mrm88, mrna3r, naafaas, naderg685, nadian, nasah, nasim_k, nasr12, negar_khub, nikmaram, nima119, nima21375, nima23, nima_k2, nima_kh, omid_sw, Opal, ostoreh3000, owner, Parand, parasto_s, parham3, parham62, parissajooon, parsa2222, parsme, pash, patriotman, payama10, peyman66, pileye-tanhai, pouria-n2, prince_vip, raahaa, raha0406, rainboy, rasool-, rastegari1, redvoice, renjer, reza6364, rezafall, reza_60, roga, rozegaranii, rozeghar, rzzz, saber333, sabour, saeed5570, saeeeeed, saeidzareh1, sahand.sad, sahand1370, saharoo, sahere, sahra1928, sajad011, sajad21n, sajadam, saman_m, sameh, samet96, samiin, sanigirls, sarir1, sasukeuchiha, sefirot2011, semsar, sepideh72, sevim, sh.j, shabahpasha, shadi256, shakib56, sharv, Sheyda Vahedi, shixon_store, shizogoni, siavash7442, sohrab12, sokoteshgh, sonia, sorooosh_17, sssooomiiiiii, sun_boy2, tahawwori, tahmen, taj24, taranomebahar, technologist, teo2r, tesa, vafaey321, vidreneh, wanted123, yedoost.70, yekdoost, yousof, zahak, zahra-ss, zahra_nikia, zhowan
قديمي 05-12-2018   #21346 (لینک نوشته)
شمع جمع

pedram.ahmadi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بهترین تجربه در درمان ریزش مو

نوشته اصلي بوسيله hasan111 نمايش نوشته ها
واقعا!؟
اگه اینطور باشه خیلی خوبه امیدوار شدم . پس چرا صداشو درنمیارن ! شما تو سایتای خارجی سرچ می کنی؟
اطلاعات جالبی داری !
حالا چقدر اثر گذار بوده؟ و چقدر طول میکشه به دست مردم برسه؟
درضمن اگه ریزش مورو از این طریق تونستن درمان کنن پس این تحقیقات جدید که بی بی سی منتشر کرده چیه؟ این دو تا که با هم فرق دارن

برای اطلاع از میزان اثربخشی و مهم تر از آن ایمنی این دارو در درمان ریزش موی ارثی-هورمونی، نیاز هست که نتایج کارآزمایی ها منتشر شوند که همانطور که خدمتتان عرض کردم در حال حاضر نتایج به شکل عمومی منتشر نشده است اما احتمالا به زودی منتشر خواهند شد.

درخصوص زمان عرضه ی رسمی آن در بازار های دارویی هم در حال حاضر متاسفانه پیش بینی چندان دقیقی نمیتوان ارایه داد. در واقع این دارو باید بخش دوم فاز دوم کارآزمایی بالینی و همچنین فاز سوم کارآزمایی بالینی را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد.

در خصوص تفاوت این دارو با دارویی که خبر آنرا اخیرا BBC منتشر نمود، باید خدمتتان عرض کنم که تفاوت در مکانیسم و یا چگونگی عملکرد آنان هست. همانطور که قبلا هم در تالار عرض کرده بودم، در حال حاضر شرکت های دارویی و تحقیقاتی بسیاری هر کدام در حال مطالعه بر روی یک روش یا داروی خاص و با عملکرد های متفاوت و منحصربفرد در درمان ریزش مو هستند، که البته فکر میکنم بحث درخصوص جزییات چگونگی عملکرد هر کدام از این ترکیبات، از حوصله و فرصت بنده و دوستان اینجا خارج باشه و تا زمان پیشرفت بیشتر تحقیقات هم لزومی به وارد شدن بیشتر به جزییات نباشه چراکه هر کدام از این داروها و روش ها ممکن است نهایتا به شکست کامل مواجه شوند.
اما بعدا اگر خواستین، درخصوص تمامی این داروها و یا روش ها، سعی میکنم توضیحات نسبتا مفید و خوبی را خدمتتان ارائه کنم.

البته به خاطر این رقابتی که در دهه ی اخیر میان شرکت های تحقیقاتی و دارویی در زمینه ی درمان ریزش مو شدت پیدا کرده است، انتظار میرود که تا چندین سال آینده شاهد پیشرفت چشمگیری در درمان انواع ریزش مو باشیم.

گرچه همانطور که در صفحات قبلی عرض کرده بودم، خود بنده به شخصه بیشتر مشتاق تحقیقات دکتر تاکاشی سوجی (کمپانی Riken & Organ Technology و Kyocera) در ژاپن هستم. چراکه بنظرم روش ایشون در درمان ریزش موی ارثی-هورمونی از طریق تکنولوژی سلول های بنیادی، برتری های چشمگیری نسبت به هرگونه درمان دارویی ممکن دارد.

البته بنده خوشبختانه شخصا در درمانم تقریبا موفق بودم و به امید خدا فکر نمیکنم هیچ وقت به چنین درمانی احتیاجی پیدا کنم.

ويرايش توسط pedram.ahmadi : 05-12-2018 در ساعت 09:38 PM
pedram.ahmadi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-12-2018   #21347 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

vidreneh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله pedram.ahmadi نمايش نوشته ها
برای اطلاع از میزان اثربخشی و مهم تر از آن ایمنی این دارو در درمان ریزش موی ارثی-هورمونی، نیاز هست که نتایج کارآزمایی ها منتشر شوند که همانطور که خدمتتان عرض کردم در حال حاضر نتایج به شکل عمومی منتشر نشده است اما احتمالا به زودی منتشر خواهند شد.

درخصوص زمان عرضه ی رسمی آن در بازار های دارویی هم در حال حاضر متاسفانه پیش بینی چندان دقیقی نمیتوان ارایه داد. در واقع این دارو باید بخش دوم فاز دوم کارآزمایی بالینی و همچنین فاز سوم کارآزمایی بالینی را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد.

در خصوص تفاوت این دارو با دارویی که خبر آنرا اخیرا BBC منتشر نمود، باید خدمتتان عرض کنم که تفاوت در مکانیسم و یا چگونگی عملکرد آنان هست. همانطور که قبلا هم در تالار عرض کرده بودم، در حال حاضر شرکت های دارویی و تحقیقاتی بسیاری هر کدام در حال مطالعه بر روی یک روش یا داروی خاص و با عملکرد های متفاوت و منحصربفرد در درمان ریزش مو هستند، که البته فکر میکنم بحث درخصوص جزییات چگونگی عملکرد هر کدام از این ترکیبات، از حوصله و فرصت بنده و دوستان اینجا خارج باشه و تا زمان پیشرفت بیشتر تحقیقات هم لزومی به وارد شدن بیشتر به جزییات نباشه چراکه هر کدام از این داروها و روش ها ممکن است نهایتا به شکست کامل مواجه شوند.
اما بعدا اگر خواستین، درخصوص تمامی این داروها و یا روش ها، سعی میکنم توضیحات نسبتا مفید و خوبی را خدمتتان ارائه کنم.

البته به خاطر این رقابتی که در دهه ی اخیر میان شرکت های تحقیقاتی و دارویی در زمینه ی درمان ریزش مو شدت پیدا کرده است، انتظار میرود که تا چندین سال آینده شاهد پیشرفت چشمگیری در درمان انواع ریزش مو باشیم.

گرچه همانطور که در صفحات قبلی عرض کرده بودم، خود بنده به شخصه بیشتر مشتاق تحقیقات دکتر تاکاشی سوجی (کمپانی Riken & Organ Technology و Kyocera) در ژاپن هستم. چراکه بنظرم روش ایشون در درمان ریزش موی ارثی-هورمونی از طریق تکنولوژی سلول های بنیادی، برتری های چشمگیری نسبت به هرگونه درمان دارویی ممکن دارد.

گرچه بنده خوشبختانه شخصا در درمانم تقریبا موفق بودم و به امید خدا فکر نمیکنم هیچ وقت به چنین درمانی احتیاجی پیدا کنم.
ضمن سپاس از توضیحات خوبت پدرام جان میخواستم بدونم:1-کراتین تاثیری تو ریزش مو داره؟تو یه جای بی در و پیکر خوندم باعث افزایش dht میشه اما مطمئن نیستم
2-تو مبحث ترمیم تو کشورهای دیگه ایا میشه تراکمش رو هم انتخاب کرد؟اخه چندتا ویدیو تو یوتیوب دیدم خیلی خوب همه چیش ولی از تراکمش خوشم نیومد
سپاس
vidreneh آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-12-2018   #21348 (لینک نوشته)
شمع جمع

pedram.ahmadi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله vidreneh نمايش نوشته ها
ضمن سپاس از توضیحات خوبت پدرام جان میخواستم بدونم:1-کراتین تاثیری تو ریزش مو داره؟تو یه جای بی در و پیکر خوندم باعث افزایش dht میشه اما مطمئن نیستم
2-تو مبحث ترمیم تو کشورهای دیگه ایا میشه تراکمش رو هم انتخاب کرد؟اخه چندتا ویدیو تو یوتیوب دیدم خیلی خوب همه چیش ولی از تراکمش خوشم نیومد
سپاس

خواهش میکنم دوست عزیز

در خصوص سوال اولتون، باید خدمتتان عرض کنم که تا جاییکه بنده اطلاع دارم، در حال حاضر مطالعه ای که به بررسی تاثیر مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات بر شدت ریزش موی ارثی-هورمونی پرداخته باشد، وجود ندارد.

در مقاله ای که در سال ۱۳۸۸ در مجله ی بالینی طب ورزش کانادا منتشر شد، تعداد ۲۰ نفر از بازیکنان راگبی مورد مطالعه قرار گرفتند، بطوریکه بمدت ۷ روز
متوالی مقدار ۲۵ گرم روزانه از مکمل کراتین مونوهیدرات مصرف کردند (دوره ی بارگیری)، و سپس بمدت ۱۴ روز متوالی مقدار ۵ گرم روزانه از این مکمل استفاده کردند (دوره نگهداری).
طبق اندازه گیری که در پایان این سه هفته صورت گرفت، سطح تستسترون در مقایسه با دارونما تفاوت معناداری نداشت. اما سطح دی هیدرو تستوسترون (DHT) , چهل درصد نسبت به زمان قبل از شروع مصرف، افزایش داشت.

از اونجایی که DHT به عنوان یکی از مهم ترین عوامل شرکت کننده در ایجاد و پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی شناخته میشود، بنابراین طبق این مطالعه، " ممکن است " که مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات، در پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی تاثیر مثبت داشته باشند.

اما باید توجه داشت که اولا مطالعه ی انجام شده شامل جامعه آماری تنها ۲۰ نفر بوده، بنابراین مطالعه ی نسبتا کوچکی بوده و برای اطمینان از نتایج آن نیاز به انجام مطالعات بیشتر و گسترده تری وجود دارد.

ثانیا، همانطور که قبلا نیز خدمتتان عرض کردم، در پزشکی ما هیچ گاه صرفا براساس تئوری نتیجه گیری نمیکنیم. درواقع صرفا براساس اینکه مصرف خوراکی کراتین مونوهیدرات تاثیرات مثبتی در افزایش تبدیل تستوسترون به DHT دارد، نمیتوان نتیجه گرفت که بطور قطع موجب تشدید ریزش موی ارثی-هورمونی میشود؛ و برای اطلاع از این موضوع نیاز است که مطالعاتی انجام شوند که مستقیما به بررسی تاثیر مصرف مکمل های کراتین مونوهیدرات بر پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی بپردازند.

این موضوع مصادیق بسیار دیگری نیز در پزشکی دارد. به عنوان مثال داروی اپریستراید (Epristeride) داروی است هم گروه و با مکانیسم مشابه فیناستراید. در تئوری، این دارو، برخلاف فیناستراید، بدلیل عدم تاثیر بر سطوح تستوسترون، باید قادر به کاهش مقادیر بیشتری از DHT باشد، در صورتیکه در عمل تاثیرات مشابه و حتی ضعیف تری در کاهش سطح DHT سرم نسبت به فیناستراید دارد. همچنین علی رغم اینکه این دارو همانند فیناستراید، تاثیرات مطلوبی بر کنترل بزرگی خوش خیم پروستات دارد (و به این منظور در کشور چین مورد تایید قرار گرفته است)، اما طبق مطالعات توفیق چندانی در کنترل ریزش موی ارثی-هورمونی و همچنین پرمویی صورت در خانوم ها نداشته است.

این مثال رو صرفا به این خاطر خدمتان عرض کردم که تاکید کنم که ما در پزشکی هیچ گاه قادر به نتیجه گیری صرفا بر اساس تئوری نیستیم، و تا زمانی که مطالعاتی مستقیما به بررسی تاثیرات مصرف خوراکی کراتین مونوهیدرات در پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی صورت نگیرد، ما نمیتوانیم بطور قطع دراینباره اظهار نظر کنیم.

اما باید توجه داشت که در منابع موثق پزشکی، در حال حاضر ریزش مو از جمله عوارض جانبی ناشی از مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات، شناخته نمیشود.

طبق شواهد موجود و بنابر جدیدترین بانک اطلاعاتی مرکز تحقیقات پزشکی در سال 2018, بطور خلاصه عوارض جانبی گزارش شده ناشی از مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات عمدتا شامل:
1. دردهای گوارشی، حالت تهوع و اسهال 2. گرفتگی عضله در ۲۵% افراد (طبق گزارشات موردی) 3. کم آبی بدن 4. افزایش وزن در مصارف طولانی مدت (بین ۰.۵ تا ۱.۶ کیلوگیرم) 5. نارسایی کلیوی (عمدتا در افرادی که سابقه ی مشکلات کلیوی داشتند) 6. سکته مغزی ( براساس گزارش موردی از فردی که بمدت ۶ هفته روزانه از ۶ گرم کراتین مونوهیدرات، ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم کافئین، ۴۰ تا ۶۰ میلی گرم افدرا و بعضا مکمل های دیگر استفاده کرده بود) 7. بی نظمی در ضربان قلب ( براساس یک گزارش) 8. آماس توام با لکه های قرمز پوستی ناشی از خونریزی عروق زیرپوستی ( براساس یک گزارش)

پ.ن: موارد بیان‌ شده، به عنوان جایگزین اطلاعات لازم به دریافت از پزشک متخصص تلقی نشوند. برای کسب اطلاعات کامل تر و قابل اعتمادتر، با پزشک متخصص مشورت نمائید‌.

درخصوص سوال دومتان هم تا جائیکه بنده اطلاع دارم، پروتز مورد نظر (چه سفارشی و چه پیش ساخته)، اصولا به گونه ای انتخاب میشود که دارای تراکمی مشابه با تراکم ژنتیکی موهای اطراف سر باشد (به منظور افزایش هماهنگی و جلوه ی مناسب تر پروتز بر روی سر)

موفق باشید.

ويرايش توسط pedram.ahmadi : 05-12-2018 در ساعت 11:38 PM
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 05-12-2018   #21349 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

vidreneh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خواهش میکنم دوست عزیز

در خصوص سوال اولتون، باید خدمتتان عرض کنم که تا جاییکه بنده اطلاع دارم، در حال حاضر مطالعه ای که به بررسی تاثیر مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات بر شدت ریزش موی ارثی-هورمونی پرداخته باشد، وجود ندارد.

در مقاله ای که در سال ۱۳۸۸ در مجله ی بالینی طب ورزش کانادا منتشر شد، تعداد ۲۰ نفر از بازیکنان راگبی مورد مطالعه قرار گرفتند، بطوریکه بمدت ۷ روز
متوالی مقدار ۲۵ گرم روزانه از مکمل کراتین مونوهیدرات مصرف کردند (دوره ی بارگیری)، و سپس بمدت ۱۴ روز متوالی مقدار ۵ گرم روزانه از این مکمل استفاده کردند (دوره نگهداری).
طبق اندازه گیری که در پایان این سه هفته صورت گرفت، سطح تستسترون در مقایسه با دارونما تفاوت معناداری نداشت. اما سطح دی هیدرو تستوسترون (DHT) , چهل درصد نسبت به زمان قبل از شروع مصرف، افزایش داشت.

از اونجایی که DHT به عنوان یکی از مهم ترین عوامل شرکت کننده در ایجاد و پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی شناخته میشود، بنابراین طبق این مطالعه، " ممکن است " که مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات، در پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی تاثیر مثبت داشته باشند.

اما باید توجه داشت که اولا مطالعه ی انجام شده شامل جامعه آماری تنها ۲۰ نفر بوده، بنابراین مطالعه ی نسبتا کوچکی بوده و برای اطمینان از نتایج آن نیاز به انجام مطالعات بیشتر و گسترده تری وجود دارد.

ثانیا، همانطور که قبلا نیز خدمتتان عرض کردم، در پزشکی ما هیچ گاه صرفا براساس تئوری نتیجه گیری نمیکنیم. درواقع صرفا براساس اینکه مصرف خوراکی کراتین مونوهیدرات تاثیرات مثبتی در افزایش تبدیل تستوسترون به DHT دارد، نمیتوان نتیجه گرفت که بطور قطع موجب تشدید ریزش موی ارثی-هورمونی میشود؛ و برای اطلاع از این موضوع نیاز است که مطالعاتی انجام شوند که مستقیما به بررسی تاثیر مصرف مکمل های کراتین مونوهیدرات بر پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی بپردازند.

این موضوع مصادیق بسیار دیگری نیز در پزشکی دارد. به عنوان مثال داروی اپریستراید (Epristeride) داروی است هم گروه و با مکانیسم مشابه فیناستراید. در تئوری، این دارو، برخلاف فیناستراید، بدلیل عدم تاثیر بر سطوح تستوسترون، باید قادر به کاهش مقادیر بیشتری از DHT باشد، در صورتیکه در عمل تاثیرات مشابه و حتی ضعیف تری در کاهش سطح DHT سرم نسبت به فیناستراید دارد. همچنین علی رغم اینکه این دارو همانند فیناستراید، تاثیرات مطلوبی بر کنترل بزرگی خوش خیم پروستات دارد (و به این منظور در کشور چین مورد تایید قرار گرفته است)، اما طبق مطالعات توفیق چندانی در کنترل ریزش موی ارثی-هورمونی و همچنین پرمویی صورت در خانوم ها نداشته است.

این مثال رو صرفا به این خاطر خدمتان عرض کردم که تاکید کنم که ما در پزشکی هیچ گاه قادر به نتیجه گیری صرفا بر اساس تئوری نیستیم، و تا زمانی که مطالعاتی مستقیما به بررسی تاثیرات مصرف خوراکی کراتین مونوهیدرات در پیشرفت ریزش موی ارثی-هورمونی صورت نگیرد، ما نمیتوانیم بطور قطع دراینباره اظهار نظر کنیم.

اما باید توجه داشت که در منابع موثق پزشکی، در حال حاضر ریزش مو از جمله عوارض جانبی ناشی از مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات، شناخته نمیشود.

طبق شواهد موجود و بنابر جدیدترین بانک اطلاعاتی مرکز تحقیقات پزشکی در سال 2018, بطور خلاصه عوارض جانبی گزارش شده ناشی از مصرف مکمل های حاوی کراتین مونوهیدرات عمدتا شامل:
1. دردهای گوارشی، حالت تهوع و اسهال 2. گرفتگی عضله در ۲۵% افراد (طبق گزارشات موردی) 3. کم آبی بدن 4. افزایش وزن در مصارف طولانی مدت (بین ۰.۵ تا ۱.۶ کیلوگیرم) 5. نارسایی کلیوی (عمدتا در افرادی که سابقه ی مشکلات کلیوی داشتند) 6. سکته مغزی ( براساس گزارش موردی از فردی که بمدت ۶ هفته روزانه از ۶ گرم کراتین مونوهیدرات، ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم کافئین، ۴۰ تا ۶۰ میلی گرم افدرا و بعضا مکمل های دیگر استفاده کرده بود) 7. بی نظمی در ضربان قلب ( براساس یک گزارش) 8. آماس توام با لکه های قرمز پوستی ناشی از خونریزی عروق زیرپوستی ( براساس یک گزارش)

پ.ن: موارد بیان‌ شده، به عنوان جایگزین اطلاعات لازم به دریافت از پزشک متخصص تلقی نشوند. برای کسب اطلاعات کامل تر و قابل اعتمادتر، با پزشک متخصص مشورت نمائید‌.

درخصوص سوال دومتان هم تا جائیکه بنده اطلاع دارم، پروتز مورد نظر (چه سفارشی و چه پیش ساخته)، اصولا به گونه ای انتخاب میشود که دارای تراکمی مشابه با تراکم ژنتیکی موهای اطراف سر باشد (به منظور افزایش هماهنگی و جلوه ی مناسب تر پروتز بر روی سر)

موفق باشید.
لایک خشک و خالی کم بود و ناپسند
بسیار ممنونم از وقتی که برای این پاسخ گذاشتی
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-13-2018   #21350 (لینک نوشته)
شمع جمع

pedram.ahmadi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله vidreneh نمايش نوشته ها
لایک خشک و خالی کم بود و ناپسند
بسیار ممنونم از وقتی که برای این پاسخ گذاشتی

خواهش میکنم دوست عزیز، انجام وظیفه بود.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-14-2018   #21351 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

asusss's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کسی میدونه فینپشیا اصل رو چطور باید تشخیص داد؟؟
asusss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-14-2018   #21352 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

asusss's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در خصوص تفاوت این دارو با دارویی که خبر آنرا اخیرا bbc منتشر نمود، باید خدمتتان عرض کنم که تفاوت در مکانیسم و یا چگونگی عملکرد آنان هست. همانطور که قبلا هم در تالار عرض کرده بودم، در حال حاضر شرکت های دارویی و تحقیقاتی بسیاری هر کدام در حال مطالعه بر روی یک روش یا داروی خاص و با عملکرد های متفاوت و منحصربفرد در درمان ریزش مو هستند، که البته فکر میکنم بحث درخصوص جزییات چگونگی عملکرد هر کدام از این ترکیبات، از حوصله و فرصت بنده و دوستان اینجا خارج باشه و تا زمان پیشرفت بیشتر تحقیقات هم لزومی به وارد شدن بیشتر به جزییات نباشه چراکه هر کدام از این داروها و روش ها ممکن است نهایتا به شکست کامل مواجه شوند.

گرچه همانطور که در صفحات قبلی عرض کرده بودم، خود بنده به شخصه بیشتر مشتاق تحقیقات دکتر تاکاشی سوجی (کمپانی riken & organ technology و kyocera) در ژاپن هستم. چراکه بنظرم روش ایشون در درمان ریزش موی ارثی-هورمونی از طریق تکنولوژی سلول های بنیادی، برتری های چشمگیری نسبت به هرگونه درمان دارویی ممکن دارد.

البته بنده خوشبختانه شخصا در درمانم تقریبا موفق بودم و به امید خدا فکر نمیکنم هیچ وقت به چنین درمانی احتیاجی پیدا کنم.
بهتون قول میدم هیچ وقت دارویی برای مو به صورت صد درصدی نمیاد. حتی اگه به نتایج نهایی برسن و موفقیت آمیز باشه. چون علم مدرن با مریضی و بیماری مردم تجارت میکنه و پول درمیاره اگه دارویی عرضه کنن که ریزش مو رو صددرصدی حل کنه که رزق و روزیشون بند میاد. همین ماینو رو نگاه کن به طور صددرصدی که موثر نیست تازه اگه موثر باشه بعد از قطع کردنش موهات دو برابر میریزه. بیا اینم دستاورد بشر و علم روز . خودتون قضاوت کنید که مثلا تا 10سال دیگه دارویی میاد که صددرصدی طاسی و ریزش مو رو درمان کنه یا نه؟
asusss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-14-2018   #21353 (لینک نوشته)
شمع جمع

pedram.ahmadi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله asusss نمايش نوشته ها
بهتون قول میدم هیچ وقت دارویی برای مو به صورت صد درصدی نمیاد. حتی اگه به نتایج نهایی برسن و موفقیت آمیز باشه. چون علم مدرن با مریضی و بیماری مردم تجارت میکنه و پول درمیاره اگه دارویی عرضه کنن که ریزش مو رو صددرصدی حل کنه که رزق و روزیشون بند میاد. همین ماینو رو نگاه کن به طور صددرصدی که موثر نیست تازه اگه موثر باشه بعد از قطع کردنش موهات دو برابر میریزه. بیا اینم دستاورد بشر و علم روز . خودتون قضاوت کنید که مثلا تا 10سال دیگه دارویی میاد که صددرصدی طاسی و ریزش مو رو درمان کنه یا نه؟
جنبه ی تجاری پزشکی، جای زیادی برای بحث دارد.

اما موردی که بنده اشاره کردم بطور کلی اصلا جزو درمان های دارویی محسوب نمیشود.

اگر به صفحات قبلی مراجعه کنید مختصرا درخصوص آن توضیحاتی را خدمت دوستان ارسال کرده بودم.

موفق باشید.
قديمي 05-14-2018   #21354 (لینک نوشته)
کاربر عضو

aminrezaei's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله aminrezaei نمايش نوشته ها
سلام دوستان
بنده به مدت 4 ساله که پاک دارو مصرف میکنم. تراکم موهام خوب شده ولی مدتیه که بخاطر شغلم نمیتونم زیاد مصرف کنم چون دیر خشک میشه. چه ماینوکسیدلی باید مصرف کنم تا زود خشک بشه و بتونم به فعالیتهای روزانه و کارام برسم؟ لطفا راهنماییم کنید چون مدتیه به همین دلیل از ماینو استفاده نکردم ریزشم برگشته
دوستان لطفا یه نفر بنده رو راهنمایی کنه. !!!!!!!!
aminrezaei آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-14-2018   #21355 (لینک نوشته)
شمع جمع

pedram.ahmadi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دوستان لطفا یه نفر بنده رو راهنمایی کنه. !!!!!!!!
با سلام.

بنظر بنده شما بهتر است که از فوم ماینوکسیدیل استفاده کنید.

بغیر از مساله ای که فرمودین، فوم ماینوکسیدیل بطور کلی فرمولاسیون و ورژن نوین تر و بهتری نسبت به محلول ماینوکسیدیل محسوب میشود و با پوست سر سازگاری بسیار بهتری دارد و عموما عوارض جانبی و واکنش های پوستی بسیار کمتری نسبت به محلول ماینوکسیدیل به همراه دارد.

ويرايش توسط pedram.ahmadi : 05-14-2018 در ساعت 06:14 PM
قديمي 05-14-2018   #21356 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

vidreneh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من زینکم از مینیمم چند واحد پایین تره خوردن 30 میلی گرم در روز میتونه تاثیری داشته باشه؟
بالاخره نفهمیدم اهن هم تاثیر داره یا نه؟
میدونم ارثی باشه تاثیری نداره ولی میخوام شانسمو امتحان کنم شاید جواب داد
کسی تجربه ای نداره؟

ويرايش توسط vidreneh : 05-15-2018 در ساعت 12:18 AM
قديمي 05-16-2018   #21357 (لینک نوشته)
کاربر عضو

aminrezaei's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با سلام.

بنظر بنده شما بهتر است که از فوم ماینوکسیدیل استفاده کنید.

بغیر از مساله ای که فرمودین، فوم ماینوکسیدیل بطور کلی فرمولاسیون و ورژن نوین تر و بهتری نسبت به محلول ماینوکسیدیل محسوب میشود و با پوست سر سازگاری بسیار بهتری دارد و عموما عوارض جانبی و واکنش های پوستی بسیار کمتری نسبت به محلول ماینوکسیدیل به همراه دارد.
ممنون بابت راهنماییتون. چه فومی پیشنهاد میکنید؟ داروخانه فوم گیر میاد؟ مصرفش به چه نحوه؟
قديمي 05-16-2018   #21358 (لینک نوشته)
شمع جمع

pedram.ahmadi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ممنون بابت راهنماییتون. چه فومی پیشنهاد میکنید؟ داروخانه فوم گیر میاد؟ مصرفش به چه نحوه؟
خواهش میکنم دوست گرامی.

بهترین فوم ماینوکسیدیل، فوم روگین (Rogaine) است، که در واقع برندی است که مستقیما و رسما مورد تآیید سازمان جهانی غذا و داروی آمریکا (FDA) میباشد.

اما فوم پاور هیر (Power Hair), تولیدی شرکت ایرانی "دلتا دارو" است، که تقریبا در تمامی داروخانه های ایران در دسترس میباشد.

در خصوص نحوه ی مصرف هم در بروشور محصول توضیحات لازم داده شده است.

ويرايش توسط pedram.ahmadi : 05-16-2018 در ساعت 04:10 PM
قديمي 05-16-2018   #21359 (لینک نوشته)
شمع جمع

kamyar75's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در خصوص تفاوت این دارو با دارویی که خبر آنرا اخیرا bbc منتشر نمود، باید خدمتتان عرض کنم که تفاوت در مکانیسم و یا چگونگی عملکرد آنان هست. همانطور که قبلا هم در تالار عرض کرده بودم، در حال حاضر شرکت های دارویی و تحقیقاتی بسیاری هر کدام در حال مطالعه بر روی یک روش یا داروی خاص و با عملکرد های متفاوت و منحصربفرد در درمان ریزش مو هستند، که البته فکر میکنم بحث درخصوص جزییات چگونگی عملکرد هر کدام از این ترکیبات، از حوصله و فرصت بنده و دوستان اینجا خارج باشه و تا زمان پیشرفت بیشتر تحقیقات هم لزومی به وارد شدن بیشتر به جزییات نباشه چراکه هر کدام از این داروها و روش ها ممکن است نهایتا به شکست کامل مواجه شوند.

گرچه همانطور که در صفحات قبلی عرض کرده بودم، خود بنده به شخصه بیشتر مشتاق تحقیقات دکتر تاکاشی سوجی (کمپانی riken & organ technology و kyocera) در ژاپن هستم. چراکه بنظرم روش ایشون در درمان ریزش موی ارثی-هورمونی از طریق تکنولوژی سلول های بنیادی، برتری های چشمگیری نسبت به هرگونه درمان دارویی ممکن دارد.

سلام جناب وقتتون بخیر میتونم بپرسم شما از چ درمانی استعاده میکنید؟آیا ریزش شما اثیه؟
kamyar75 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-17-2018   #21360 (لینک نوشته)
کاربر عضو

aminrezaei's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دوستان لطفا بگید که آیا اثر فوم ماینو بامحلول ماینو برابره؟
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
مو, بهترین, تجربه, درمان, ریزش, صادقانه

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال