بهترین تجربه در درمان ریزش مو - صفحه 424
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > پزشکی و سلامت > زیبایی و سلامت پوست و مو
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

نمايش نتيجه هاي نظرسنجي ها: آیا اطلاعات موجود در این تاپیک موثر واقع شد؟
بله 330 82.71%
خیر 69 17.29%
رای دهنده: 399. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 09-02-2013  
مدیریت تالار پزشکی

hesam19's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ستاره بهترین تجربه در درمان ریزش مو

بهترین تجربه در درمان ریزش مو

متاسفانه بعلت نبودن روش جامع در درمان قطعی ریزش مو اکثر کسانی که از ریزش مو رنج میبرند به درمان مناسب دست پیدا نمیکنند و با صرف وقت و هزینه های فراوان مورد سوءاستفاده شرکت ها وافراد مدعی درمان قرار میگیرند .و هر چند وقت یکبار محصولی وارد بازار میشود،سر و صدای زیادی بپا میکند. ادعاهایی در مورد کشفی جدید، اختراعی نو،درمان قطعی، این محصولات معمولا بعد از مدتی با برآورده نکردن انتظارات مصرف کنندگان بازار خود را از دست میده د و جا را برای محصولی جدیدتر با ادعاهایی عجیبتر خالی میکند.
در این تایپیک سعی شده تا بوسیله مقاله های علمی و تجارب مفید دوستان حرفه ای که سالها از محصولات تخصصی مربوط به ریزش مو استفاده نموده اند . انواع مکملها و لوسیون و تونیک های تقویتی ضد ریزش مو را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.در ضمن سعی کردیم در مورد روشهای کاشت مو و کلینیک های معتبر کاشت مو هم اطلاعات و نظرات مفیدی گرداوری کنیم .
در صفحات تایپیک مقالات علمی و نظرات مفیدی است که میتواند پاسخ بعضی از سئوالات شما باشد به همین منظور میتوانید تیتر مطالب مورد نیاز را در منوی بالای صفحه در گزینه سرچ درج کنند و انرا به اسانی بیابند بهترین تجربه در درمان ریزش موجستجو بهترین تجربه در درمان ریزش مو لذا دوستانی که سئوال دارند ویا در استفاده از محصولات و روشهای درمانی اثر گذارتجربه مفیدی دارند جهت ورود به این تایپیک ثبت نام کرده و سوال و نظر خودرا درج کنید.
درضمن شبکه اجتماعی هم میهن جزو یکی از بهترین سایتهایی است که با امکانات ابزاری فوق العاده دارای تالارهای مختلف تخصصی بوده که برای هر بازدیدکننده ای مورد مفید خواهد بود

دوستان بازدیدکننده با یک کلیک بروی ثبت نام وارد شوید
: بهترین تجربه در درمان ریزش مو ثبت نام

سایر تایپیکها مفید جهت اطلاع بازدیدکنندگان محترم: با یک کلیک بر روی موضوع وارد شوید
لطفا بر روی موضوعات زیر کلیک کنید تا مطالب و نظرات ارایه شده دسترسی داشته باشید
معرفی بهترین متخصص ارتودونسی وتبادل نظر
بهترین روش تقویت ابرو
افزایش قد
درمان جوش و لک صورت
درمان تیره گی و چروک دور چشم
درمان بیماریها با طب سوزنی و نظر پزشکان متخصص
دستور العملهای موثر در کاهش کاهش وزن
دوران بارداری و مسائل پیرامون ان
سندروم عوارض پس از مصرف فیناستراید و انتی اندرژونها
تحلیل تکنیکال پیش بینی قیمت طلاو نرخ ارز
بحث و تبادل نظر در مورد آینده بازار مسکن
داروهای روان‌ پریشی / علت مصرف و عوارض ان
آموزش مدیریت استرس
بهترین راه درمان موخوره
درمان اختلالهای جنسی در مردان و زنان
بهترین پیشگیری از سرطان معده
بهترین دستور العملهای موثر در کاهش وزن
سرطان و بیماریهای ناشی از روابط جنسی دهانی
عوارض دارویی کورتون
گرداوری شده توسط حسام ارین

ويرايش توسط hesam19 : 05-05-2016 در ساعت 06:04 PM
hesam19 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
265 نفر نوشته را پسندیده اند
-_-fereshte-_-, 09139103394m, 0reza666, 1q1q, 2darya_, 30vil, a.ali, a.sd, adamezad_16, adminirani, afsaneh61, AFSANTIN, afshin-, ahmad_gh, aida1999, alborz37779500, ali.f2, ali1373123456, ali206, ALII, aliireza1997, alireeza3, alirezahy74, alisaberi0111, amd97, amin9172, amirhosein2321, amirreza6790, amirshakori, anahita11, apple1234, ar3n4, arash16, aref88, aria.ckop, ariya2154, arrnold, arshia1100, arti60, artimis77, arya67, aryana621, aspanser, ata007, av77, avesta159, avrin, aysa.gh, azar-atish, azarbanoo, babak.ba, babak_93, badtarkib, bahmantwo, baran-, behzad.m, beleion, boyclever, c.x.x, cavalera, ceshibel, coral, danial0099, dastavard, david_gilmour, dilemma, divid6, dr.mohsen, e-lampard, ehsan0178, ehsax, elhamheydarpuuras, elia234, elyas44, fanoos1987, faranak70, farshad.a, farshide, farshid_m, fereshteh78, fouliya, funnymilad, ghanbari93, gildor, goldeagle, hair.loss, hamed1988, hamedsorena, hamid-p71, hamid_music, Hanna, hanyeh52, hasan111, hasan3212, hasti21, hayla, hengameh1, heyfenan, hornet, hosien021, hossein-a, hosseincheraghi, hozingsoo, ice_girl, iran1404, j-marshal, jak-apachi, javadmaster, javadps, jdt2395, kalpachino, kambiz67, kamyar75, kapitan101, kazem21, keyvanm, khale-arezoo, khan8994, koldarani, kordlo, kratos_20_11, lara, lazartigue, leo_vahid, liverbarca, loiza, lovelylove, m-----h, m622, Mahbanoo60, mahbod23, mahdieh54, mahmood_mahmood, mahoor091, mahsa500, majid1365it, majidfse, majids66, MARY-KHOSH, matisa, mehr3, mehraaaz, mehrad1992, mehrdad539, mehrdadazizi111, mehrdadmani, mehrsa1, mhjhammihan, mhnghm, milad2012, mim.rb, mitra235, mmoein2013, mmpp99, moderator, mohamad1122, mohammad32111, mohammadrp2, mohammadshaa, mojtabaw000w, morad345, mortezatalkhabi, mrarabi7, mrch_ir, mrm88, mrna3r, naafaas, naderg685, nadian, nasim_k, nasr12, negar_khub, nikmaram, nima119, nima21375, nima23, nima_k2, nima_kh, omid_sw, Opal, ostoreh3000, owner, Parand, parasto_s, parham3, parham62, parissajooon, parsa2222, parsme, pash, payama10, peyman66, pileye-tanhai, pouria-n2, prince_vip, raahaa, raha0406, rainboy, rasool-, rastegari1, redvoice, renjer, reza6364, reza_60, roga, rozegaranii, rozeghar, rzzz, saber333, sabour, saeed5570, saeeeeed, saeidzareh1, sahand.sad, sahand1370, sahar20, saharoo, sahere, sahra1928, sajad011, sajad21n, sajadam, saman_m, sameh, samet96, samiin, sanigirls, sarir1, sasukeuchiha, sefirot2011, semsar, sepideh72, sevim, sh.j, shabahpasha, shadi256, shakib56, sharv, Sheyda Vahedi, shixon_store, shizogoni, siavash7442, sohrab12, sokoteshgh, sonia, sorooosh_17, sssooomiiiiii, sun_boy2, tahawwori, tahmen, taj24, taranomebahar, technologist, teo2r, tesa, vafaey321, vidreneh, wanted123, yedoost.70, yekdoost, yousof, zahak, zahra-ss, zahra_nikia, zhowan
قديمي 08-27-2014   #6346 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

semsar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بهترین تجربه در درمان ریزش مو

نوشته اصلي بوسيله soroosh17 نمايش نوشته ها
عه!..داداش من تو خونم پر فین پشیاس..اما انقد مارو ترسوندن از تقلبی و اینا که بعد من به دکترمم گفتم گفت منم نمیتونم تشخیص بدم,گفت از دوجا بگیری مطمینه..یکی داروخونه بیمارستان فوق تخصصی پوست رازی..یکی هم یه داروخونه تو توانیر که ظاهرا یه کلینیک طوریه که چندتا دکتر پوست جمع شدن و داروخونشم مطمینه....بعد یکی از بچه های همین جا از فیناید خیلی تعریف میکرد..الان من 30 تا گرفتم,میخوام 30 تا دیگم بگیرم ببینم واقن فرق داره؟من خودم از فین پشیا زیاد راضی نبودم..نمیدونم شاید تقلبی بوده اما اخه خود داییم که داروسازه واسم اورده بودشون و میگف نگران نباش...نمیدونم والا!!....داداش یعنی واقعن مثلا شما پروپشیا خردین ریزش حل شد بعد عوض کردین دوباهر شروع شد؟؟..خیلی باجاله......آخه پروپشیام بدمصب خیلی گرونه...شمام که میگی تو ایران و دبیم پروپشیاش بدردم نمیخوره,پس اونو بیخیال 300 تومن پولشو بدیم بدردم نخوره که هیچی..چیکار کنم؟!؟!؟
اگه از فین پشیا ناراضی بودی تقلبیه
عکسش را بزار بچه ها ببینند
فیناید بهتر (ابوریحان) مصرف کن تاثیرش خوبه خیالت راحت فغلا کیفیتش فرق نکرده
تشخیص داروی تقلبی وارداتی برای متخصص داروخانه سخت شده

فیناید بگیر حالشو ببر بعدش برو حوالی بیمارستان رازی سمت شاپور معجون فروشی علی بابا که خیلی معروفه یک معجون دبش بزن تو رگ
فرذایش هم نهار برو رفتاری همون جا ها اخرت رستورانه یک چلوکباب دبش هم بجای من و
بسلامتی دوستان ممکلش کن بزن تو وجودت انرژی بگیری عزیز بیا ی اینجا تایپک داغش کنی فدای مرام فعلا بای برم تایپکهای دیگه بچه ها بامن کار دارن عزیزمی

وای به روزی کلاغ ها لباس سیمرغ به تن کنند

و جهالت رنگ تعقل و دانایی بخود گیرد

ويرايش توسط semsar : 08-28-2014 در ساعت 12:08 AM
semsar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-28-2014   #6347 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

soroosh17's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله semsar نمايش نوشته ها
اگه از فین پشیا ناراضی بودی تقلبیه
عکسش را بزار بچه ها ببینند
فیناید بهتر (ابوریحان) مصرف کن تاثیرش خوبه خیالت راحت فغلا کیفیتش فرق نکرده
تشخیص داروی تقلبی وارداتی برای متخصص داروخانه سخت شده

فیناید بگیر حالشو ببر بعدش برو حوالی بیمارستان رازی سمت شاپور معجون فروشی علی بابا که خیلی معروفه یک معجون دبش بزن تو رگ
فرذایش هم نهار برو رفتاری همون جا ها اخرت رستورانه یک چلوکباب دبش هم بجای من و
بسلامتی دوستان ممکلش کن بزن تو وجودت انرژی بگیری عزیز بیا ی اینجا تایپک داغش کنی فدای مرام فعلا بای برم تایپکهای دیگه بچه ها بامن کار دارن عزیزمی
هاهاهاهههه..حتما داداش!..خداروشکر یکی اینجا پیدا شد با من لج نبود......عاشقتم دااشی!...خدا رحم کنه به ما...دیگه کیفیت فینایدم بیاد پایین ما باید سر به بیابون بذاریم,

ويرايش توسط soroosh17 : 08-28-2014 در ساعت 12:19 AM
soroosh17 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-28-2014   #6348 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

semsar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله hesam19 نمايش نوشته ها
نظر پزشکان معتبر در مورد تستسترون بالا

سوال: سلام و خسته نباشید دکتر من پسری 22 ساله هستم که دو سالی هست موهام از شقیقه یکم عقب رفته. من تا 4ماه پیش موهای ضخیمی داشتم. حدود 5ماه پیش بنده بدن سازی میرفتم و حدود 1ماه از 110 قرص استرودید استفاده کردم و دقیقا بغد از ماه رمضان که روزه هم کرفتم دیدم موهام نازک شدن خیلی و 1-2 ماه بعد شروع کردن به ریزش که انتهاشون ی دونه سفید رنک بود و ازمایش دادم که تستسترون بالای حدنرمال بود.البته من 13کیلو وزن کرفتم و بعد ماه رمضون کم کردم. 1-ایا نازکی مو از استروئید بوده؟ 2-افزایش تستسترون بعد 6ماه از استروئیده؟ 3-ایا موهام رفتن فاز تلوژن و برمیکردن؟چهپیشنهادی دارین؟
دکتر جمال الدین حسن زاده :مصرف داروهای هورمونی مورد استفاده در دوپینگ در کنار عوارض متعدد میتونه موجب ریزش مو نیز بشه. پیشنهاد میکنم زیاد دنبال درمان موهاتون نباشید به جای اون توع نگاهتون رو به مقوله سلامت و ورزش تغییر بدید و دیگه این اشتباهات رو تکرار نکنید. [ 1392-09-07 ] لینک مستقیم

سوال : سلام دکتر و خسته نباشید دکتر جان من پنج ماه پیش از صد عدد قرص متان بدنسازی استفاده کردم که سه ماه بعد متوجه شدم که موهام بطور کل نازک شده و رشد نمیکنن خیلی. آزمایش دادم همه چی نرمال بود ولی فریتین 36 بود و تستسترون من بیشتر از 13 بود که نرمالش بین 2-7 بود خواستم ببینم این قرص ها تاثیری داشتن رو نازکی یا از فریتین خون هست؟ در ضمن ریزش من به خاطر تستسترون بالا هست؟ آیا دارویی برای پایین آوردن تستسترون وجود داره؟با تشکر
دکتر جمال الدین حسن زاده : با این قرص آشنایی ندارم احتمالا نام کوچه بازاری یکی از استرویدهای آنابولیزان است. که اگه اینطوری باشه بله یکی از عوارض متعدد این نوع داروها ریزش مو و دخالت در سطح آزمایشگاهی هورمونهای خون میباشد . توصیه میکنم از مصرف این داروها خودداری کنید. [ 1392-08-11 ] لینک مستقیم

سوال : با سلام . 30 سال سن دارم و قبل از ازدواج سابقه بی نظمی در پریود و تستسترون بالا داشتم. 3 سال از سیپروترون کامپاند برا ی جلوگیری استفاده کردم تا 2 ماه پیش که تصمیم به بارداری گرفتم از آن زمان تاریخ پریود های من 12 مرداد، 26 مرداد(فقط 3 روز) و 6شهریور بود. در ماه شهریور یک شب درمیان نزدیکی داشتم و تا به حال پریود نشده ام. آزمایش بتا در روز 26 سیکل یعنی 1 مهر منفی بود (کمتر از 0.1). آیا احتمال بارداری کاملا منتفی است یا اینکه تاریخ آزمایش زود بوده است؟ با تشکر
دکتر محمد شمس اردکانی : سلام هر گاه بارداری در کار باشد ازمایش مثبت خواهد شد نگران نباشید [ 1390-08-14 ] لینک مستقیم

سوال : سلام من پسری19 ساله هستم بغل موهام ریخته نزد پزشک رفتم که ایشون ازمایش هورمونی برم تجویز کردن که متوجه شدم تستسترونم باباتر از حد نرمال بود برای درمان این نوع ریزش چه روشهایی موثره درضمن یکی دیگه از نشانه های تستسترون بالا در بدنم جوشهایی است که روی بازوم وجود داره ایا کلا تستسترونم رو میتونم پایین یارم و ریزش متوقف شه و موهام دوباره رشد کنه و جوشها از بین بره باتشکر
دکتر گیتا فقیهی :قرص اسپیرونولاکتون روزانه 100 میلی گرم بخورید وشامپو مارک نلا بمالید [ 1389-10-11 ] لینک مستقیم

سوال : سلام ببخشید سوالام زیاده من تستسترون خونم بالاست روی بازوهام جوش زده و بغل سرم موهام ریخته اینها نشانه تستسترون بالاست ازمایش خون دادم این علایم درست بود 1-ایا با دارو تستسترون پایین بیاد ریزش موهام قطع میشه 2- این ریزش مو اسمش چیه 3-اگه نیاز به استفاده از ماینوکسیدل و فیناستراید باشد چه مدت نیاز به مصرف است ولی میترسم ازداروهای بالا استفاده کنم چون میگن اگه ازین داروها استفاده کنم باعث بزرگی سینه هام میشه 4-ایا درسته 5-من سینم بزرگ شده بخاطر اینکه تو سن بلوغم ایا اگه سینمو کامل دربیارم دکه عوارض این داروها خودشو نشون نمیده ینی بزرگی سینه 6-نظرتون درمورد هد اند اند شولدرز برای موی من که چربه و شوره میزنه وریزش داره چیه 7-چندوقت چندوقت موهامو بشورم 8-چه کپسول یا شامپویی برای موهای من که واقعا نازک شده خوبه 9-ایا درسته که میگن که موهارو شونه کنی خونرسانی توش بیشترمیشه و رشدش بیشتر و سریع تر میشه و در اخر ماینوکسیدل و فیناستراید بصورت شامپو هستن یا قرص و قیمت هرکدوم چقدره دوباره ببخشی که طولانی شد مر30
دکتر گیتا فقیهی :شما باید کپسول prosterbe esi ساخت ایتالیا 2 یار درروز بخورید ومحلول ماینوکسیدیل 5%روزی 2بار به پوست سرتان بمالیدوقرص زینک را روزی 2 عدد بخورید [ 1389-10-11 ] لینک مستقیم

سوال : سلام خسته نباشید من همون پسر 24 ساله هستم که در مورد زود انزالی ازتون سوال پرسیدم واقعا ممنون از این که جواب دادین خیلی راحت شدم می خواستم بدونم که من در حال حاضر دارم از فینستراید هندی برای ریزش موی ارثی استفاده می کنم ایا این دارو می تونه باعث بدتر شدن مشکل رود ارضایی بشه؟ ایا در این حین می تونم درمان زود انزالی را شرع کنم ؟ دارو هایی که برای این مشکل تجویز میشه باعث افزایش تستسترون یا افزایش ریزش مو می شود یانه؟ ایا سابقه ی استمنا می تونه دلیلی بر ریزش مو باشد؟ لطفا ادرس و تلفن مطب خودتون را بدین ؟ ممنون
دکتر پیمان صالحی : باسلام 1) خیر 2)بله 3) خیر 4) خیر [ 1388-09-20 ] لینک مستقیم

سوال : با سلام. 2/5 ماه هست که فیناستراید 1 مصرف میکنم. طی این مدت تاثیری احساس نکردم. مسئله مهم اینکه احساس میکنم طی مدت مصرف روند نازک شدن موها ادامه داره و در قسمت جلوی سرم موها نازک تر و کم پشت تر میشه نسبت به قبل. سئوالم از جنابعالی اینکه اگر مصرف فیناستراید dht رو پاین میاره, در عوض چون مانع تبدیل t به dht میشه میزان تستسترون رو بالا میبره و حال اینکه موهای ناحیه فرونتال به تستسترون حساس تره. اگه این مطلب درسته برای جلوگیری از مینیاتوری شدن موهای ناحیه فرونتال در اثر افزایش تستسترون حین مصرف فیناستراید چه باید کرد؟ با تشکر
دکتر علیرضا واعظ شوشتری :موها به dth حساسند و بنا براین با مصرف فیناستراید از مینیاتوری شدن جلوگیری میشود [ 1392-08-14 ] لینک مستقیم
مشاهده سوالات مربوط به : فیناستراید

سوال : سلام اقای دکتر پسرم و 17 سلمه من زود انزالی دارم می خواستم بدونم چیکار باید کنم یا چه دارویی را بخورم؟ من شب ها در اتاقم لخت می خوابم ایا مشکلی بوجود می اید؟ایا التم تو این سن رشد میکنه؟ ایا ورزش کردن در رشد الت تااثیر داره؟ چه غذا هایی باعث افزایش تستسترون میشود؟
دکتر محمد جعفر کیانی :اسنترا ٥٠ هر شب يك قرص ميل كنيد ورزش باعث بهتر شدن همه چيز از جمله الت در زمان بلوغ مى شود و نياز به عذاى خاصى نيست بايد به امطازه كافى كربوهيدرات مانند نشاسته ها چربى و پروتئين ها را شامل گردد ويتامين ها هم مهم كه در سبزيجات و ميوه هاى تازه وجود دارد [ 1393-01-26 ] لینک مستقیم
مشاهده سوالات مربوط به : زود انزالی

اندازه آلت
تستسترون بالا
ممنون حسام خیلی مفید بود
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 08-28-2014   #6349 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

semsar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله behzad7878 نمايش نوشته ها
سلام .از18سالگی ریزش مو دارم.ارثی که هست از دوطرف پدر و مادر.اما دایم و عموهام بعد30سال ریزش مو داشتن.از شامپوی ریوایوژن و قرص زینگ هم استفاده کردم فایدهی نداشت تازگیها از فرق سرهم ریزش مو دارم 1ماهی هست که قرص bیک100هم میخورم تازه آمپول نوروبیون هم مصرف میکرد ولی فایده نداشت.بجز کاشت چه روشی را توصیه میکنید پیش10تا دکتر بیشتر رفتم خودم از اونا بیشتر حالیم بود.منتظرنظرتان هستم
درمان اصلی فینا ستراید و ماینوکسیدل است بقیه ک شکه
قديمي 08-28-2014   #6350 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

khastetarazmarg's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله semsar نمايش نوشته ها
داداش جواب سئوال را پیچوندی که !
چرا علم پزشکی یک درمان اختصاصی مختص علاج
علت اصلی ریزش مواست ارایه نکرده؟

غیر از فیناستراید که درمان خوش خیم پروستاته
و ماینوکسیذل که برای کاهش فشار

چرا غیراز این داروها که برای بیماریهای دیگه است دارویی مختص به درمان ریزش مو
ساخته نشده ؟
البته بعدها فیناستراید 5 (پروسکار) را ب یک میل کاهش دادن تا عوارض جنسی انرا به
حداقل برسانند تا در درمان موقت ریزش مو استفاده کنند .
حالا دور این را هم خط بکشیم بنظر میرسه هنوز راهکاری جدی و تست شده و تایید
شده ارایه نشده !
بنظر حقیر علم پزشکی به این نتیجه رسیده ریزش مو بیماری نیست .
و هورمونهای عامل اصلی ریزش مو برای بدن فواید بیشماری دارند علم پزشکی بنتیجه رسیده برای درمان قطعی ریزش مو باید ترکیبی بسازد که فراتر از داروهای انتی اندرژونی که وظیفه بلوک کردن انزیم 1 و 2 دارند باشد این دارو باید این انزیم را باید برای همیشه سرکوب کند و اینکار مساوی است با از دست دادن صفت های مردانه و جنسی .
از نظر پزشکی ریزش مو بیماری نیست
کسی که مشکلات جنسی دارد بیمار است
علم ژنتیک هم در این باره عاجز ماند و تغییرات هورمونی = با اختلال روانی و جنسی
در افراد دانست هنوز هم مطالعات و تحقیقاتی میشه اما روی موشها .....
البته سعی کردم به زبان فارسی سلیس نگارش کنم تا دوستان و شما فیض کامل ببری

با پوزش از همه ی دوستان و سروران گرامی ، چون بعضی ها هنوز یکه تازی می کنند و توصیه به مصرف فیناستراید دارند و از عوارض و مضرات آن سخنی به میان نمی آورند ، لازم دانستم که شبه مقاله ای که با توجه به تجربیات و مطالعات خودم ، خیلی وقت پیش ، زمانی که تعداد صفحات این تاپیک به پنجاه هم نرسیده بود ، نوشته بودم ، دوباره پست کنم تا شاید عزیزان و مهربانانی که موفق به مطالعه این مقاله نشده اند ، بتوانند از نکات سودمند آن بهره مند شوند . با پوزش از تکراری بودن این مقاله . بنده از اولین کسانی بودم که در این تاپیک منطقی و کوبنده به این دارو تاختم و مخالف صد در صد هر گونه دارویی با مکانیسم آنتی آندروژنی . دوستان :

1 - بنده فقط احساس دلسوزی بیش از حد می کنم و هیچ منفعتی هم از مصرف یا عدم مصرف این دارو از جانب شما ، برای من حاصل نمی شود .

2 - به مصرف کنندگان این دارو هم احترام می گذارم و هیچ خصومتی با هیچ کس ندارم . قصدم فقط ترویج واقعیت هاست و کمک به عزیزان .

semsar عزیز بنده با نظرات شما مشکلی ندارم . از نظر شما خوشم آمد نقل قول گرفتم .

فیناستراید یک داروی مخرب

هر نوعی از بيماری يا وضعيت خاص پزشکی حوزه ای از داروها را در بر می گيرد مثلاً فکر کنید برای بيماری های قلبی چه داروهايی تجويز می شود و از چه طيف و چه مقداری . يا داروهايی که برای مشکلات روانی يا عصبی يا گوارشی و غيره تجويز می گردد . پس طبيعتاً اورولوژيست ها هم حتماً داروهای مشهور و شناخته شده ای را برای تجويز در خصوص مشکلات کليه و مثانه و پروستات در نظر دارند . يکی از اين داروها فيناسترايد است . اين دارو واقعاً چه دارويی است ؟ هورمون ها در بدن هر انسانی به منزله ی روغن ِ چرخ دنده های يک ماشين عمل می کنند . اين بدان معناست که ريزترين اعمال و فعاليت ها را کنترل و هدايت می کنند . به بيان دقيق تر و صريح تر شبيه به يک نرم افزار قدرتمند در بدن هر فردی عمل می کنند . بدون هورمون ها شما به هيچ عنوان سلامت نيستيد . خللی در ترشح يا توليد اين نرم افزار قدرتمند در بدن شما به وجود بيايد شما عصبی ، پرخاشگر ، افسرده ، بدون شور و نشاط خواهيد شد و حتی مشکلاتی جدی تر و حاد تر که فيزيک و جسم شما را هم دربر می گيرد ( ساده ترين نوع آن چاقی است : نگاه کنيد به برخی از مردان و زنان يائسه ) . مطلب اصلی از اينجا آغاز می شود که برخی از هورمون ها در بدن زنان و مردان متفاوت است . مثلاً هورمون های جنسی . بحث من نگاه عمیق به مسئله ی هورمون شناسی و شناخت و کاربرد هر یک از آنها نیست . از هورمون های جنسی زنانه هم صرف نظر می کنم و یکراست به این توضیح می پردازم که : بیضه های یک مرد با کمک پارامترهای دیگری ( از جمله اعصاب و همچنین غدد دیگر ) هورمون های به هم وابسته ای را تولید می کنند که در اصطلاح پزشکی به آن آندروژن ها یا همان هورمون های جنسی گفته می شود . یکی از این هورمون ها که در عین حال مهترین آنها هم به حساب می آید تستوسترون است . تستوسترون در بدن ، تحت آنزیم مهمی به نام پنج آلفا ردوکتاز نوع دو تبدیل به هورمون بسیار قدرتمند تر و به نسبت تستوسترون مهمتری در بدن به نام دی هیدرو تستوسترون می شود . این دو هورمون لازم و ملزوم یکدیگراند . تستوسترون را پی یا زیر بنای یک خانه و دی هیدرو تستوسترون را ریزه کاری آن خانه ( مثل گچ بری ) تصور کنید . تستوسترون اندام و عضله و میل و کنترل اعمال جنسی و دی هیدرو تستوسترون علاوه بر شرکت در نقش های فوق مسئول بروز صفت های جنسی ثانویه ( مثل ریش و سبیل ، موی زیر بغل و غیره ) نیز می باشد . مطالعات نشان داده که دی هیدرو تستوسترون برای هر مردی برای انجام روابط جنسی و سلامت دستگاه تناسلی لازم و ضروری است . یک نوجوان 20 ساله را تصور کنید . چرا این نوجوان اضافه وزن ندارد . چرا سرشار از انرژی است ؟ چرا میل جنسی ی بالایی دارد ؟ چرا از سلامت روانی ی بالایی برخوردار است ؟ دقیقاً به خاطر منظم و بالا بودن همین هورمون های جنسی اوست . زیرا تنظیم متابولیسم بر عهده ی هورمون ها به ویژه هورمون های جنسی است . سوخت و ساز بدون فعالیت این هورمون ها معنا ندارد ( نگاه کنید به مصرف استرویید ها ( که درواقع هورمون های دست ساز می باشند ) در بدنسازان به خاطر ساختن عضله و چربی سوزی و بالاتر بردن میزان متابولیسم ) . در واقع وقتی شما میل به زندگی ، عشق ورزی ، روابط جنسی ی پایدار و استوار دارید افسرده نیستید . این موضوع اگر برعکس باشد صد در صد شما دچار نوعی از افسردگی و متعاقباً اضطراب و تندخویی و پرخاشگری خواهید شد . میل به زندگی در شما از بین می رود و روز به روز بدون هدف و انگیزه ی خاصی در مدار چیزهای پوچ تکرار می شوید . سوال اینجاست : عاملی که این امیال را در شما کنترل و هدایت می کند چیست ؟ بله . هورومون ها به خصوص آندروژن ها و تستوسترون و پادشاه تمام هورمون ها ، دی هیدروتستوسترون . تا اینجا که انگار مشکلی در کار نیست . و واقعاً هم نیست . پس این همه بحث و جدل در مورد این دو هورمون قدرتمند بر سر چیست ؟ داستان از این جا آغاز می شود که مردانی که سن حدود 50 را پشت سر می گذارند احتمال مبتلا شدن آنها به سرطان پروستات افزایش پیدا می کند . پزشکان بر این باورند که یکی از عواملی که ممکن است مردان را به سمت این نوع از سرطان سوق دهد همان آندروژن ها و به خصوص دی هیدروتستوسترون است . بنابراین تجویز یک اورولوژیست برای یک مرد مبتلا یا در شرف مبتلا شدن یا مستعد مبتلا شدن به نظر شما چه خواهد بود ؟ کمی فکر کنید . یقیناً باید دارویی تجویز شود که با مکانیسمی عمل کند که ( نکته اینجاست : اثرات آندروژن ها و به خصوص دی هیدرو تستوسترون را کاهش دهد ) . پس باید دارویی تجویز شود که در واقع آنزیم پنج آلفا ردوکتاز نوع دو را در بدن یک مرد کنترل و مهار نماید . یادتان هست که دی هیدرو تستوسرون چگونه تولید میشد ؟ به طور کلی داروهایی که به این مکانیسم خاص عمل می کنند در اصطلاح پزشکی داروهای آنتی آندروژن گفته می شود . تعداد این داروها زیاد است اما یکی از این مهمترین ها " فیناستراید " است که قادر است با مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز نوع دو از تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون که یکی از مهمترین عوامل سرطان پروستات در مردان بالای 50 سال است جلوگیری کند . تا اینجا فیناستراید با دوز معمولاً 5 میلی گرم شاید به عنوان یک نجات دهنده عمل کند . اما چرا می توان این دارو را به عنوان یک داروی مهلک و مخرب هم در نظر گرفت ؟ ریزش موی مردانه در پی دوعامل است : 1 - ژنتیک 2 - حساسیت ریشه ی مو به آندروژن ها یا دی هیدرو تستوسترون ( در صورت بالا بودن سطح این هورمون ها در خون نسبت به طبیعت یا سرشت هر فرد ( مثلاً ممکن است مردی با تستوسترون 6 میلی گرم نسبت به طبیعت و سرشت خودش میزان تستوسترون خون بالایی داشته باشد) ) . به طور کلی بعضی از قسمت های بدن مثل سر به خصوص وسط سر ، پوست صورت و حتی پوست دست ها و پاها به هورمون های مردانه حساسیت خاصی دارند ( در زنان هم نیز بدین گونه است اما به دلیل کم بودن میزان هورمون های مردانه در آنها ، مثل مردان به الگوی ریزش مو و متعاقباً طاسی ی سر دچار نخواهند شد اما وضیعیت حساسیت به هورمون ها در زنان نیز مانند مردان است ) و اگر میزان هورمون های مردانه در بدن یک مرد نسبت به طبیعت آن مرد بالاتر از حد معمول باشد و ژن ریزش مو را در خود داشته باشد قطعاً دچار سستی مو و طاسی سر خواهد شد . می توان این نکته را اینطور ارزیابی کرد که مردانی که بیضه های فعال ندارند دچار طاسی مطلق ( نه ریزش مو ) نمی شوند . حتی بعضی از مردان به همین دلایل ذکر شده دچار کم مویی صورت و دست ها هستند . به دلیل آنکه حتی صورت آنها به این هورمون ها حساسیت خاصی دارد . اما تمام مواردی که ذکر شد نشانی از یک بیماری یا وضعیت بحرانی ی خاصی را در خود ندارد . بلکه ژنتیک و هورمون همواره از عوامل طبیعی برای ریزش مو به شمار می روند . با ژنتیک متولد می شویم و با هورمون زندگی می کنیم . هر چند برخی از پزشکان ریزش مو را دلیلی بر نامتوازن بودن هورمون ها قلمداد می کنند اما واقیعت اینست که ریزش مو هرگز به عنوان یک بیماری مطرح نمی شود اما برای درمان آن ممکن است فرد دچار انواع بیماری های گوناگون شود . چرا ؟ ابتدا باید بفهمیم که برای متوقف کردن ریزش مو باید روند وضعیت هورمونی را بر هم بزنیم . باید کاری کنیم که دی هیدرو تستوسترون خون کاهش پیدا کند تا شاهد رویش موهای از دست رفته باشیم . شما چه دارویی را پیشنهاد می کنید ؟ یقیناً باید سراغ داروهایی با مکانیسم آنتی آندروژن را بگیریم . و معروف ترینشان : فیناستراید . بله فیناسترایدی که برای مردان بالای 50 سال تجویز می شد مثلاً می خواهد به کمک درمان ریزش بیاید و این کار را هم می کند اما موقتی و به چه قیمتی ؟ چرا موقتی ؟ اصلی ترین و مهمترین نکته ای که باید ذکر کرد این است که : با توجه به ادعای پزشکان و سازندگان این دارو مبنی بر اینکه : مکانیسم این دارو کاملاً مشخص است و فقط دی هیدروتستوسترون خون را کم و اثری مستقیم بر روی تستوسترون ندارد کاملاً نادرست است . زیرا اکثر مردان بعد از مصرف این دارو با دز 1 میلی گرم دچار یک وضعیت نامتوازن و پیچیده ی هورمونی شده اند . پس از این مطلب می توان این نتیجه را گرفت که یا : 1- مکانیسم این دارو فقط مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز نیست و بر دیگر آنزیم ها یا اجزای بدن تأثیر می گذارد و یا 2 - نقش پنج آلفا ردوکتاز به مراتب مهم تر و دقیق تر از تبدیل یک هورمون به هورمونی دیگر است . به عبارتی دیگر پنج آلفا ردوکتاز گویی تمام روابط و ظوابط هورمون های جنسی و شاید هم ما بقی هورمون ها را کنترل و هدایت می کند . معلوم نیست کدام یک از این عوامل اتفاق می افتد اما نتیجه ویرانی ساختمان هورمونی ی یک مرد پس از مصرف است . حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که این دارو طبق ادعای پزشکان و سازندگان فقط بر روی دی هیدرو تستوسترون تأثیر می گذارد ، باز هم با یک وضعیت حساس و پیچیده رو به رو هستیم . مگر ریزش مو یک بیماری است که ما بخواهیم به خاطرش روند تشکیل یکی از مهمترین و کلیدی ترین هورمون های بدن را متوقف نماییم ؟ ادعای دوم پزشکان و سازندگان این دارو این است که اگر مردی با عوارضی ناخواسته رو به رو شد ، با قطع مصرف عوارض از بین می روند . یک جمله احمقانه و بی اساس . حتی در خود این ادعا مغلطه است : عارضه یعنی یک وضعیت آسیب زده شده . چگونه با قطع مصرف می توان آسیب را ترمیم داد . مثل این است که بگوییم چاقویی که دست تو را بریده را کنار بگذار . جای زخم خوب می شود . در واقع خوب هم می شود . اما این به خاطر کنار گذاشتن خود چاقو نیست . خوب شدن زخم دست به عوامل درونی بدن بر می گردد نه کنار گذاشته شدن چاقو . حتی اگر این را هم بپذیرم که اگر فیناستراید را قطع کنی ، عوارض از بین می رود . یعنی نظم هورمونی ات به روال عادی خودش بر می گردد ، باز هم خطا کرده ایم . چون اصلاً همچین اتفاقی نمی افتد . کاتالوگ های شرکت مرک ( سازنده پروسکار و پروپشیا ) اخیراً و حتی نورولوژیست ها به طور جدی در مورد عوارض مخرب و ویرانگر این دارو هشدار داده اند . بعد از مصرف این دارو میل جنسی ، شور و شوق و حس مثبت در بدن شما از بین می رود . چون هورمون های جنسی شما به هم ریخته اند و به همین دلیل کل سیستم شما مختل می شود . چاق می شوید . شکم در می آوردید ( چون سوخت و ساز و متابولیسم شما به هم می ریزد ) ، آنزیم های کبدی درست فعالیت نخواهند کرد ، افسردگی و مختل شدن سیستم عصبی شما از موارد دیگر است . همچنین : بزرگ شدن سینه ها ، چروک شدن پوست و در مواردی حتی شک به جنسیت و خودکشی . و واقعاً هم بوده اند کسانی که بعد از مصرف این دارو خودکشی کرده اند . واقعاً زندگی شما ارزش ریسک دارد ؟ یادمان باشد هر دارویی با مکانیسم آنتی آندروژن خطرناک است . حالا چه شیمیایی چه گیاهی ( مثل گیاه نخل بادبزنی ( ساپالمتو ) ) که جایگزینی برای فیناستراید به کار می رود .اخیرا ً دارویی به نام دوتاستراید هم وارد بازار شده که علاوه بر نوع دوم آنزیم پنج آلفا ، نوع اول آن را هم مهار می کند . حالا تو خود حدیث مفصل بخوان از مجمل . ذکر این نکته هم بد نیست که وقتی شما بیمار هستید ناچارید از این دارو ها استفاده کنید ( مثلاًٌ مردی که سرطان پروستات دارد ( در واقع مرد بالای 50 سال میل جنسی و هورمون را می خواهد چکار ؟ ) یا زنی که دچار پر مویی است ) ولی با دست خودتان بدن سالم خودتان را به خاطر مو بیمار نکنید ( به مشکلاتی نظیر فشار خون و چربی خون بالا هم مبتلا خواهید شد ( به دلیل استرس ) ) . اطلاع رسانی کنید . این مطلب را یه صورت گسترده در اینترنت انتشار دهید . خوب مطالعه کنید . وب سایت های ایرانی منابع خوبی برای فهمیدن تعداد مردانی که دچار عوارض جنسی شده اند نیستند . اکثر پزشکان احمق ما مثل نقل و نبات این داروها را تجویز می کنند . مراقب سلامت خود باشید .

ويرايش توسط khastetarazmarg : 08-28-2014 در ساعت 12:33 AM
khastetarazmarg آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-28-2014   #6351 (لینک نوشته)
شمع جمع

mohamad1122's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله khastetarazmarg نمايش نوشته ها
با پوزش از همه ی دوستان و سروران گرامی ، چون بعضی ها هنوز یکه تازی می کنند و توصیه به مصرف فیناستراید دارند و از عوارض و مضرات آن سخنی به میان نمی آورند ، لازم دانستم که شبه مقاله ای که با توجه به تجربیات و مطالعات خودم ، خیلی وقت پیش ، زمانی که تعداد صفحات این تاپیک به پنجاه هم نرسیده بود ، نوشته بودم ، دوباره پست کنم تا شاید عزیزان و مهربانانی که موفق به مطالعه این مقاله نشده اند ، بتوانند از نکات سودمند آن بهره مند شوند . با پوزش از تکراری بودن این مقاله . بنده از اولین کسانی بودم که در این تاپیک منطقی و کوبنده به این دارو تاختم و مخالف صد در صد هر گونه دارویی با مکانیسم آنتی آندروژنی . دوستان :

1 - بنده فقط احساس دلسوزی بیش از حد می کنم و هیچ منفعتی هم از مصرف یا عدم مصرف این دارو از جانب شما ، برای من حاصل نمی شود .

2 - به مصرف کنندگان این دارو هم احترام می گذارم و هیچ خصومتی با هیچ کس ندارم . قصدم فقط ترویج واقعیت هاست و کمک به عزیزان .

Semsar عزیز بنده با نظرات شما مشکلی ندارم . از نظر شما خوشم آمد نقل قول گرفتم .

فیناستراید یک داروی مخرب

هر نوعی از بيماری يا وضعيت خاص پزشکی حوزه ای از داروها را در بر می گيرد مثلاً فکر کنید برای بيماری های قلبی چه داروهايی تجويز می شود و از چه طيف و چه مقداری . يا داروهايی که برای مشکلات روانی يا عصبی يا گوارشی و غيره تجويز می گردد . پس طبيعتاً اورولوژيست ها هم حتماً داروهای مشهور و شناخته شده ای را برای تجويز در خصوص مشکلات کليه و مثانه و پروستات در نظر دارند . يکی از اين داروها فيناسترايد است . اين دارو واقعاً چه دارويی است ؟ هورمون ها در بدن هر انسانی به منزله ی روغن ِ چرخ دنده های يک ماشين عمل می کنند . اين بدان معناست که ريزترين اعمال و فعاليت ها را کنترل و هدايت می کنند . به بيان دقيق تر و صريح تر شبيه به يک نرم افزار قدرتمند در بدن هر فردی عمل می کنند . بدون هورمون ها شما به هيچ عنوان سلامت نيستيد . خللی در ترشح يا توليد اين نرم افزار قدرتمند در بدن شما به وجود بيايد شما عصبی ، پرخاشگر ، افسرده ، بدون شور و نشاط خواهيد شد و حتی مشکلاتی جدی تر و حاد تر که فيزيک و جسم شما را هم دربر می گيرد ( ساده ترين نوع آن چاقی است : نگاه کنيد به برخی از مردان و زنان يائسه ) . مطلب اصلی از اينجا آغاز می شود که برخی از هورمون ها در بدن زنان و مردان متفاوت است . مثلاً هورمون های جنسی . بحث من نگاه عمیق به مسئله ی هورمون شناسی و شناخت و کاربرد هر یک از آنها نیست . از هورمون های جنسی زنانه هم صرف نظر می کنم و یکراست به این توضیح می پردازم که : بیضه های یک مرد با کمک پارامترهای دیگری ( از جمله اعصاب و همچنین غدد دیگر ) هورمون های به هم وابسته ای را تولید می کنند که در اصطلاح پزشکی به آن آندروژن ها یا همان هورمون های جنسی گفته می شود . یکی از این هورمون ها که در عین حال مهترین آنها هم به حساب می آید تستوسترون است . تستوسترون در بدن ، تحت آنزیم مهمی به نام پنج آلفا ردوکتاز نوع دو تبدیل به هورمون بسیار قدرتمند تر و به نسبت تستوسترون مهمتری در بدن به نام دی هیدرو تستوسترون می شود . این دو هورمون لازم و ملزوم یکدیگراند . تستوسترون را پی یا زیر بنای یک خانه و دی هیدرو تستوسترون را ریزه کاری آن خانه ( مثل گچ بری ) تصور کنید . تستوسترون اندام و عضله و میل و کنترل اعمال جنسی و دی هیدرو تستوسترون علاوه بر شرکت در نقش های فوق مسئول بروز صفت های جنسی ثانویه ( مثل ریش و سبیل ، موی زیر بغل و غیره ) نیز می باشد . مطالعات نشان داده که دی هیدرو تستوسترون برای هر مردی برای انجام روابط جنسی و سلامت دستگاه تناسلی لازم و ضروری است . یک نوجوان 20 ساله را تصور کنید . چرا این نوجوان اضافه وزن ندارد . چرا سرشار از انرژی است ؟ چرا میل جنسی ی بالایی دارد ؟ چرا از سلامت روانی ی بالایی برخوردار است ؟ دقیقاً به خاطر منظم و بالا بودن همین هورمون های جنسی اوست . زیرا تنظیم متابولیسم بر عهده ی هورمون ها به ویژه هورمون های جنسی است . سوخت و ساز بدون فعالیت این هورمون ها معنا ندارد ( نگاه کنید به مصرف استرویید ها ( که درواقع هورمون های دست ساز می باشند ) در بدنسازان به خاطر ساختن عضله و چربی سوزی و بالاتر بردن میزان متابولیسم ) . در واقع وقتی شما میل به زندگی ، عشق ورزی ، روابط جنسی ی پایدار و استوار دارید افسرده نیستید . این موضوع اگر برعکس باشد صد در صد شما دچار نوعی از افسردگی و متعاقباً اضطراب و تندخویی و پرخاشگری خواهید شد . میل به زندگی در شما از بین می رود و روز به روز بدون هدف و انگیزه ی خاصی در مدار چیزهای پوچ تکرار می شوید . سوال اینجاست : عاملی که این امیال را در شما کنترل و هدایت می کند چیست ؟ بله . هورومون ها به خصوص آندروژن ها و تستوسترون و پادشاه تمام هورمون ها ، دی هیدروتستوسترون . تا اینجا که انگار مشکلی در کار نیست . و واقعاً هم نیست . پس این همه بحث و جدل در مورد این دو هورمون قدرتمند بر سر چیست ؟ داستان از این جا آغاز می شود که مردانی که سن حدود 50 را پشت سر می گذارند احتمال مبتلا شدن آنها به سرطان پروستات افزایش پیدا می کند . پزشکان بر این باورند که یکی از عواملی که ممکن است مردان را به سمت این نوع از سرطان سوق دهد همان آندروژن ها و به خصوص دی هیدروتستوسترون است . بنابراین تجویز یک اورولوژیست برای یک مرد مبتلا یا در شرف مبتلا شدن یا مستعد مبتلا شدن به نظر شما چه خواهد بود ؟ کمی فکر کنید . یقیناً باید دارویی تجویز شود که با مکانیسمی عمل کند که ( نکته اینجاست : اثرات آندروژن ها و به خصوص دی هیدرو تستوسترون را کاهش دهد ) . پس باید دارویی تجویز شود که در واقع آنزیم پنج آلفا ردوکتاز نوع دو را در بدن یک مرد کنترل و مهار نماید . یادتان هست که دی هیدرو تستوسرون چگونه تولید میشد ؟ به طور کلی داروهایی که به این مکانیسم خاص عمل می کنند در اصطلاح پزشکی داروهای آنتی آندروژن گفته می شود . تعداد این داروها زیاد است اما یکی از این مهمترین ها " فیناستراید " است که قادر است با مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز نوع دو از تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون که یکی از مهمترین عوامل سرطان پروستات در مردان بالای 50 سال است جلوگیری کند . تا اینجا فیناستراید با دوز معمولاً 5 میلی گرم شاید به عنوان یک نجات دهنده عمل کند . اما چرا می توان این دارو را به عنوان یک داروی مهلک و مخرب هم در نظر گرفت ؟ ریزش موی مردانه در پی دوعامل است : 1 - ژنتیک 2 - حساسیت ریشه ی مو به آندروژن ها یا دی هیدرو تستوسترون ( در صورت بالا بودن سطح این هورمون ها در خون نسبت به طبیعت یا سرشت هر فرد ( مثلاً ممکن است مردی با تستوسترون 6 میلی گرم نسبت به طبیعت و سرشت خودش میزان تستوسترون خون بالایی داشته باشد) ) . به طور کلی بعضی از قسمت های بدن مثل سر به خصوص وسط سر ، پوست صورت و حتی پوست دست ها و پاها به هورمون های مردانه حساسیت خاصی دارند ( در زنان هم نیز بدین گونه است اما به دلیل کم بودن میزان هورمون های مردانه در آنها ، مثل مردان به الگوی ریزش مو و متعاقباً طاسی ی سر دچار نخواهند شد اما وضیعیت حساسیت به هورمون ها در زنان نیز مانند مردان است ) و اگر میزان هورمون های مردانه در بدن یک مرد نسبت به طبیعت آن مرد بالاتر از حد معمول باشد و ژن ریزش مو را در خود داشته باشد قطعاً دچار سستی مو و طاسی سر خواهد شد . می توان این نکته را اینطور ارزیابی کرد که مردانی که بیضه های فعال ندارند دچار طاسی مطلق ( نه ریزش مو ) نمی شوند . حتی بعضی از مردان به همین دلایل ذکر شده دچار کم مویی صورت و دست ها هستند . به دلیل آنکه حتی صورت آنها به این هورمون ها حساسیت خاصی دارد . اما تمام مواردی که ذکر شد نشانی از یک بیماری یا وضعیت بحرانی ی خاصی را در خود ندارد . بلکه ژنتیک و هورمون همواره از عوامل طبیعی برای ریزش مو به شمار می روند . با ژنتیک متولد می شویم و با هورمون زندگی می کنیم . هر چند برخی از پزشکان ریزش مو را دلیلی بر نامتوازن بودن هورمون ها قلمداد می کنند اما واقیعت اینست که ریزش مو هرگز به عنوان یک بیماری مطرح نمی شود اما برای درمان آن ممکن است فرد دچار انواع بیماری های گوناگون شود . چرا ؟ ابتدا باید بفهمیم که برای متوقف کردن ریزش مو باید روند وضعیت هورمونی را بر هم بزنیم . باید کاری کنیم که دی هیدرو تستوسترون خون کاهش پیدا کند تا شاهد رویش موهای از دست رفته باشیم . شما چه دارویی را پیشنهاد می کنید ؟ یقیناً باید سراغ داروهایی با مکانیسم آنتی آندروژن را بگیریم . و معروف ترینشان : فیناستراید . بله فیناسترایدی که برای مردان بالای 50 سال تجویز می شد مثلاً می خواهد به کمک درمان ریزش بیاید و این کار را هم می کند اما موقتی و به چه قیمتی ؟ چرا موقتی ؟ اصلی ترین و مهمترین نکته ای که باید ذکر کرد این است که : با توجه به ادعای پزشکان و سازندگان این دارو مبنی بر اینکه : مکانیسم این دارو کاملاً مشخص است و فقط دی هیدروتستوسترون خون را کم و اثری مستقیم بر روی تستوسترون ندارد کاملاً نادرست است . زیرا اکثر مردان بعد از مصرف این دارو با دز 1 میلی گرم دچار یک وضعیت نامتوازن و پیچیده ی هورمونی شده اند . پس از این مطلب می توان این نتیجه را گرفت که یا : 1- مکانیسم این دارو فقط مهار آنزیم پنج آلفا ردوکتاز نیست و بر دیگر آنزیم ها یا اجزای بدن تأثیر می گذارد و یا 2 - نقش پنج آلفا ردوکتاز به مراتب مهم تر و دقیق تر از تبدیل یک هورمون به هورمونی دیگر است . به عبارتی دیگر پنج آلفا ردوکتاز گویی تمام روابط و ظوابط هورمون های جنسی و شاید هم ما بقی هورمون ها را کنترل و هدایت می کند . معلوم نیست کدام یک از این عوامل اتفاق می افتد اما نتیجه ویرانی ساختمان هورمونی ی یک مرد پس از مصرف است . حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که این دارو طبق ادعای پزشکان و سازندگان فقط بر روی دی هیدرو تستوسترون تأثیر می گذارد ، باز هم با یک وضعیت حساس و پیچیده رو به رو هستیم . مگر ریزش مو یک بیماری است که ما بخواهیم به خاطرش روند تشکیل یکی از مهمترین و کلیدی ترین هورمون های بدن را متوقف نماییم ؟ ادعای دوم پزشکان و سازندگان این دارو این است که اگر مردی با عوارضی ناخواسته رو به رو شد ، با قطع مصرف عوارض از بین می روند . یک جمله احمقانه و بی اساس . حتی در خود این ادعا مغلطه است : عارضه یعنی یک وضعیت آسیب زده شده . چگونه با قطع مصرف می توان آسیب را ترمیم داد . مثل این است که بگوییم چاقویی که دست تو را بریده را کنار بگذار . جای زخم خوب می شود . در واقع خوب هم می شود . اما این به خاطر کنار گذاشتن خود چاقو نیست . خوب شدن زخم دست به عوامل درونی بدن بر می گردد نه کنار گذاشته شدن چاقو . حتی اگر این را هم بپذیرم که اگر فیناستراید را قطع کنی ، عوارض از بین می رود . یعنی نظم هورمونی ات به روال عادی خودش بر می گردد ، باز هم خطا کرده ایم . چون اصلاً همچین اتفاقی نمی افتد . کاتالوگ های شرکت مرک ( سازنده پروسکار و پروپشیا ) اخیراً و حتی نورولوژیست ها به طور جدی در مورد عوارض مخرب و ویرانگر این دارو هشدار داده اند . بعد از مصرف این دارو میل جنسی ، شور و شوق و حس مثبت در بدن شما از بین می رود . چون هورمون های جنسی شما به هم ریخته اند و به همین دلیل کل سیستم شما مختل می شود . چاق می شوید . شکم در می آوردید ( چون سوخت و ساز و متابولیسم شما به هم می ریزد ) ، آنزیم های کبدی درست فعالیت نخواهند کرد ، افسردگی و مختل شدن سیستم عصبی شما از موارد دیگر است . همچنین : بزرگ شدن سینه ها ، چروک شدن پوست و در مواردی حتی شک به جنسیت و خودکشی . و واقعاً هم بوده اند کسانی که بعد از مصرف این دارو خودکشی کرده اند . واقعاً زندگی شما ارزش ریسک دارد ؟ یادمان باشد هر دارویی با مکانیسم آنتی آندروژن خطرناک است . حالا چه شیمیایی چه گیاهی ( مثل گیاه نخل بادبزنی ( ساپالمتو ) ) که جایگزینی برای فیناستراید به کار می رود .اخیرا ً دارویی به نام دوتاستراید هم وارد بازار شده که علاوه بر نوع دوم آنزیم پنج آلفا ، نوع اول آن را هم مهار می کند . حالا تو خود حدیث مفصل بخوان از مجمل . ذکر این نکته هم بد نیست که وقتی شما بیمار هستید ناچارید از این دارو ها استفاده کنید ( مثلاًٌ مردی که سرطان پروستات دارد ( در واقع مرد بالای 50 سال میل جنسی و هورمون را می خواهد چکار ؟ ) یا زنی که دچار پر مویی است ) ولی با دست خودتان بدن سالم خودتان را به خاطر مو بیمار نکنید ( به مشکلاتی نظیر فشار خون و چربی خون بالا هم مبتلا خواهید شد ( به دلیل استرس ) ) . اطلاع رسانی کنید . این مطلب را یه صورت گسترده در اینترنت انتشار دهید . خوب مطالعه کنید . وب سایت های ایرانی منابع خوبی برای فهمیدن تعداد مردانی که دچار عوارض جنسی شده اند نیستند . اکثر پزشکان احمق ما مثل نقل و نبات این داروها را تجویز می کنند . مراقب سلامت خود باشید .

دوست عزيز شما چه درماني را پيش گرفتي در حال حاضر؟ وآيا راضي هستين؟
mohamad1122 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-28-2014   #6352 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

asusss's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سروش جان اسپیرو هم dht رو کم میکنه؟
من که هرچی میکشم از میل جنسیه , دوست دارم یه مقدار میل جنسیم کم شه.
asusss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-28-2014   #6353 (لینک نوشته)
شمع جمع

yekdoost's Avatar

ارسال پیام خصوصی

چرا علم پزشکی یک درمان اختصاصی مختص علاج
علت اصلی ریزش مواست ارایه نکرده؟

[/quote]

بنده با شما موافقم .. هنوز نتونستن برای ریزش مو و رویش مجدد درمان اختصاصی ارائه کنند و هرچی تا الان بوده اتفاقی فهمیدن که این دارو به درد ریزش مو می خوره !
ولی ریزش مو یک بیماری لا علاج شناخته شده ( فعلا ) و داروهایی هم که در کشور آمریکا و برخی کشورهای اروپایی ساخته میشه در همه افراد ( 100% ) جواب مثبت نمیده ..
متأسفانه ریزش مو و نوع مو و ژنتیک و فولیکولها و ... به شانس آدم هم مثل اینکه بستگی داره چون همین ماینوکسیدیل یکی رو تا حدودی بهتر میکنه و دیگری رو کچلتر !

اما یه مطلب بگم در مورد کسانی که میگن فیناستراید بخورید و نگران نباشید و هیچ مشکلی نداره !

دکتر رضایی ( از نظر بنده بهترین دکتر و فوق تخصص مو در تهران ) :

فيناسترايد با نام تجاري پروپشيا finasteride=Propecia
پروپشيا propecia اولين قرص تاييد شده توسط FDA جهت درمان ريزش موي فرم مردانه درقسمت جلو و مياني سر است قرص 5mg ، finasteride جهت هيپروتروفي پروستات استفاده مي شود و قرص 1mg آن روزانه يك بار جهت ريزش مو استفاده مي شود. مكانيسم اثر آن جلوگيري از تبديل هورمون تستوسترون به دي هيدروتستوسترون در فوليكول هاي مو است.

مصرف فيناسترايد در حدود 80% افراد باعث كاهش يا توقف ريزش مو و در حدود 35% افراد باعث رويش مجدد موهاي ريخته شده و نازك شده مي شود شروع اثر آن 4 ماه پس ازمصرف مداوم مي باشد و بعد از 24 ماه اوج اثر آن ديده مي شود. اگر پس از12 ماه مصرف دارو اثري در موهايتان نديديد مصرف آنرا قطع كنيد زيرا ادامه مصرف آن نتيجه اي نخواهد داشت.

فيناسترايد در زنان در سنين باروري نبايست مصرف شود و چون جذب پوستي دارد حتي زنان به اين دارو نبايد دست بزنند.

از عوارض جانبي فيناسترايد finasteride كاهش ميل جنسي (libido) در 2% افراد و اشكال در نعوظ (Erection) و كاهش مقدار مايع مني (semen) در عده كمي از بيماران مي باشد.
اين دارو روي ريزش موي پشت سر بي اثر مي باشد.

حرف خود ایشون به بنده این بود که اگه کوچکترین عوارضی در میل جنسی مشاهده کردی دیگه به هیچ وجه ادامه نده ، چون تو جزو اون 2 درصد هستی و درمان مشکلات بعدی سخت تر از درمان ریزش مو هست !
yekdoost آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-28-2014   #6354 (لینک نوشته)
شمع جمع

yekdoost's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آدرس دکتر بهرام بهرامی : ( دکتری که ادعا داره روشی که ارائه میکنه منحصرا توسط ایشون در ایران انجام میشه )

خ آزادی - روبروی متروی شادمان - بین جیحون و آذربایجان - نبش کوچه اداره پست - ساختمان 133 - طبقه 3 - تلفن : 66084494

میدان رسالت - خیابان مدنی شمالی - بالاتر از متروی گلبرگ - جنب عینک متروپلیس - پلاک 1407 - طبقه اول - تلفن : 77184570

روش ایشون : recell یا تکثیر سلولی که بعد از سوزن زدنهای متوالی در پوست سر لیزری تابانده میشود که این لیزر این روشو از مزوتراپی مجزا میکنه .. و این کار حدود یک ربع طول میکشه و حداقل شش جلسه باید صورت بگیره و هر جلسه سیصد هزار تومان !
yekdoost آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-28-2014   #6355 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

soroosh17's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله asusss نمايش نوشته ها
سروش جان اسپیرو هم dht رو کم میکنه؟
من که هرچی میکشم از میل جنسیه , دوست دارم یه مقدار میل جنسیم کم شه.
نهههههههههههههههههههههههه ههههههههههه...اسپیرو روی DHT تاثیر کمی دااااره...من دربارهی اسپیرو دیگه هیییییییییییییییییییچیییی ییییییییییییی نمیگمممممممم....شماااام تو عموووومی دربارش دیگه نحرف لطفا,....واسه این مشکلتم بهتره حواستو به خدا بیشتر جمع کنی

ويرايش توسط soroosh17 : 08-28-2014 در ساعت 12:22 PM
soroosh17 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-28-2014   #6356 (لینک نوشته)
کاربر عضو

mehrdadh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله soroosh17 نمايش نوشته ها
عه!!!!!یعنی چی بجوییم؟؟؟؟.....داداش صبحا(طبق چیزی که رو خودش نوشته)با مقدار زیادی آب بخور دیگه......تا حالا چندتاشو جوییدی بنده خداهارو؟؟
هنوز شروع نکردم . اول گفتم سوال بگیرم .
mehrdadh آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-28-2014   #6357 (لینک نوشته)
کاربر عضو

mehrdadh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من امروز شامپو ضد ریزش آلپسین کافیین c1 زدم به موهام . چرا بوش اینطوریه ؟ یه بویی شبیه وازلین میده و اصلا احساس شادابی که کلییر به من میداد نداره . برای شما هم اینطوریه ؟ یا شاید برای اوایلشه و از من امروز شروع به استفاده کردم این طوریه .
قديمي 08-28-2014   #6358 (لینک نوشته)
کاربر عضو

artemis2014's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام کسی درباره دکتر متخصص تغذیه ای به نام دکتر دانیال نصیرزاده که با آنالیز تارهای مو نسخه تجویز می کنه اطلاعاتی داره؟
طبق سایتشون آنالیز و تشخیص علت ریزش مو و تجویز نسخه حدود یک ماه طول می کشه و 300هزار تومن هزینه داره!
کسی تجربه این روش را داره؟
artemis2014 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-28-2014   #6359 (لینک نوشته)
کاربر عضو

m6788's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دوستان از این ماینو بهتر هم وجود داره یا نه؟ یکی قرار از us برام بیاره.

m6788 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-28-2014   #6360 (لینک نوشته)
کاربر عضو

mehrdadh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله artemis2014 نمايش نوشته ها
سلام کسی درباره دکتر متخصص تغذیه ای به نام دکتر دانیال نصیرزاده که با آنالیز تارهای مو نسخه تجویز می کنه اطلاعاتی داره؟
طبق سایتشون آنالیز و تشخیص علت ریزش مو و تجویز نسخه حدود یک ماه طول می کشه و 300هزار تومن هزینه داره!
کسی تجربه این روش را داره؟
چرا نمیرید پیش یه منخصص پوست و مو ؟ 300 هزار میخواید هزینه کنید
پاسخ

برچسب ها
مو, بهترین, تجربه, درمان, ریزش, صادقانه

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال