فهرست جامع جنایات آمریکا - صفحه 24
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

نمايش نتيجه هاي نظرسنجي ها: امریکا مستکبر و به فکر تسلط بر جهان و منابع آن:
است 136 72.34%
نیست 52 27.66%
رای دهنده: 188. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 10-27-2013  
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض فهرست جامع جنایات آمریکا

یک عده سعی نکننــد چهره‌ی آمریکا را بزک کننــد، آرایـش کننــد،
زشتی‌ها و وحشـــت‌آفرینی‌ها و خشونتـــها را از چهــره‌ی آمریـــکا
بزداینــــد در مقابـــل ملـــت ما، به‌عنــــوان یـک دولــت علاقه‌منـــد،
انسانْ‌دوســت معرفی کننــد؛ اگر سعی هــم بکننــد، سعی‌شــان
بی‌فایده است. در طول تاریخِ اقلاً هفتاد هشتاد سال اخیر - البتــه
قبل هم خیلی حرفها در تاریـخ آمریـکا هسـت [که] نمی خواهیــم
حالا وارد آن حرفها بشویم - شما نگاه کنید در دنیا، ببینیــد آمریـکا
چه‌کار کرده؟ (بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان)
.
.
فهرست جامع جنایات آمریکا
.

ويرايش توسط amirshakori : 01-17-2016 در ساعت 08:26 PM
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
83 نفر نوشته را پسندیده اند
.marham., 100percentsaeid, 30morgh-m-gh, 92sa, Abdolah, adminirani, alivw71, amirshah, amir_dj, arzahed, asad110, asal29, asheg1, avini, bandit, beacon, bisavad, blueeagleone, boosal, c.x.x, culture-rescue, dorjeaghigh, elyas44, erteash, fadaki, fanus1400, goldeagle, hamvatansalam, hejran, heyfenan, hossein_11, imp4ct, inspector, irani_pouria, jalalislami, lightofheaven, lord007, m-----h, m622, mahdi.786, mahdi_will_come, majid231, marshal16, matisa, Meysam20emineNt, mia12a, milandini, milatave, mmoein2013, mohamad3147, mohammad.hasan, mohammad017, mohammad12, mokhzan, moony, mph1, mr.cloudy, mroam777, msh1990, m_abraham, nasr12, Novinpress, paarss, parmacits, persian.ir, poriya1226, prince_vip, psychology-reza, qaem2020, s-saeed, saber87, sabzavar, sajjadmolavi, sajjad_73, samawat, ss8248, sun_boy2, tamana2014, Tina.TiTi, xerxes75, ya-mohsen, yaser4489, _warrior_
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-22-2017   #346 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

ارتباط حوادث میانمار با داعش؛

پشت پرده سیاسی-اقتصادی یک نسل کشی/ آمریکا چگونه مسلمانان میانمار را قربانی رقابت خود با چین می‌کند؟


فهرست جامع جنایات آمریکا آمریکا تلاش دارد با استفاده از بی‌ثباتی در مناطق جنوب شرق آسیا، علاوه بر این که تنش و التهاب در مرزهای چین را گسترش می‌دهد، زمینه‌ و مقدمات حضور نظامی خود در این منطقه را نیز فراهم کند.

سرویس جهان مشرق -این روزها فضای رسانه‌ای خوبی در رابطه با کشتار جمعی و نسل‌کشی مسلمانان بی‌گناه و بی‌پناه میانمار به دست ارتش نظامی این کشور به راه افتاده است، فضایی که اگر باعث کنار گذاشتن حمایت دولت آمریکا از ارتش و دولت میانمار شود ، می‌تواند به توقف کشتارها و خونریزی‌ها علیه مسلمانان در این کشور بینجامد. در میان مواضع کشورهای مختلف نسبت به تحولات میانمار، باید گفت عجیب ترین نکته در مواضع مربوط به دولت آمریکا است که در عین حال که نسل کشی و کشتار جمعی در این کشور را محکوم می کند، اما همچنان از حمایت دولت و ارتش آن به عنوان عامل اصلی این نسل کشی دست بر نمی دارد. در همین رابطه رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه گذشته در سخنانی تأکید کرد: میانمار با لحظه‌ای سرنوشت ساز رو به‌ رو است و باید خشونت علیه جمعیت روهینگیا را متوقف کند.
میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا نیز در سخنانی تأکید کرد: با آنگ سان سوچی رهبر میانمار صحبت کردم و وی گفت در حال تلاش برای رساندن کمک به مسلمانان روهینگیا است که از خشونت‌های اخیر آسیب دیده‌اند. وی افزود: سوچی موافق لزوم دستیابی سریع و فوری به مناطق آسیب‌دیده از خشونت‌های اخیر و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه بوده است. مک‌ کانل پیش از این تأکید کرده بود: من از قطعنامه‌ای که آنگ سان سوچی رهبر میانمار را هدف قرار می‌دهد، حمایت نخواهم کرد، قطعنامه‌ای که علیه رهبر میانمار به‌خاطر بدرفتاری با مسلمانان روهینگیا بوده است.
فهرست جامع جنایات آمریکا
پشت پرده برنامه های آمریکا در میانمار
نگاهی به اهداف پشت پرده سیاست گزاران آمریکایی در قبال تحولات میانمار می‌تواند پرده از این مواضع دوگانه بردارد. اگر بخواهیم این سیاست‌ها را در یک جمله توصیف کنیم ،می‌توانیم بگوییم « قربانی کردن مسلمانان بی پناه میانمار، طرحی آمریکایی برای ضربه زدن به نفوذ چین در آسیای جنوب شرقی و انتقال داعش به این منطقه است.»
الف: نفوذ در حیاط خلوت چین
اسناد متعدد راهبردی دولت آمریکا نشان می‌دهد که این کشور از اواسط دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا ، چین را به عنوان رقیب اصلی خود معرفی کرده و اولویت اصلی خود را در مقابله با نفوذ روزافزون این کشور در ابعاد اقتصادی، سیاسی و نظامی عنوان کرده است. این اسناد معتقدند که پکن به دنبال پشت سر گذاشتن جایگاه اقتصادی و سیاسی آمریکا در جهان است و در صدر رقبا و دشمنان آمریکا قرار دارد. این اسناد کشورهایی نظیر روسیه، کره شمالی و ایران را در جایگاه های بعدی قرار داده اند.
توجه به این نکته نشان می‌دهد که سناریویی که آمریکا به دنبال آن است، ناامن کردن مرزهای جنوبی چین از طریق جنگ نیابتی و درگیری‌های داخلی در میانمار است که باز هم از طریق ابزارهای منطقه‌ای این کشور نظیر عربستان و پاکستان بین مسلمانان و ارتش و دولت میانمار ایجاد شده است.
فهرست جامع جنایات آمریکا
آمریکایی ها به خوبی می‌دانند که جنوب شرق آسیا به صورت کامل تحت نفوذ چین قرار دارد و آمریکا و غرب هیچ نفوذی در این مناطق ندارند. به همین علت ایجاد دولت‌های دست نشانده در این مناطق و در عین حال گسترش ناامنی و بی‌ثباتی در این منطقه که با چین مرز مشترک دارد، به یکی از اهداف استراتژیک روسای جمهور آمریکا طی سال‌های اخیر تبدیل شده است. باراک اوباما رئیس‌جمهور گذشته آمریکا ، دولت میانمار را که بدون انجام انتخابات قانونی و تنها با قدرت ارتش روی کار آمده است را در سال‌های اخیر مورد حمایت قرار داده و با سوچی عامل اصلی کشتار اخیر دیدارهایی انجام داده است. این اقدامات برای گسترش نفوذ آمریکا در حیات خلوت جنوبی چین و دست اندازی به این بخش بکر از جغرافیای جهان است.
آمریکا تلاش دارد با استفاده از بی‌ثباتی در این مناطق ، علاوه بر این که به گسترش تنش و التهاب در مرزهای چین دست می زند، زمینه‌ها و مقدمات حضور نظامی خود در این منطقه را فراهم کند، به همین علت است که کاخ سفید طرح حضور ارتش حافظ صلح برای پایان دادن به بحران میانمار را مطرح کرده است.
ب:‌سناریوی داعش پروری در مرزهای چین
یکی دیگر از سیاست‌هایی که طی سال‌های اخیر از سوی آمریکا در کشورهای آسیای جنوب شرقی دنبال شده، روند انتقال تروریست‌های داعش از منطقه غرب آسیا به این کشورها است. نمونه این سیاست‌ را در افغانستان و پاکستان نیز مشاهده کرده ایم.
فهرست جامع جنایات آمریکا
واقعیت این است که میانمار از نظر جمعیت شناختی مسلمانان، دو نوع از این گروه ها را در خود دارد. یکی از این گروه ها ، مسلمانان عادی است که اهل میانمار هستند و گروه دوم مسلمانان روهینگیا هستند که با تلاش های عربستان و دلارهای نفتی این کشور اخیراً به سمت گرایش‌های افراطی و تکفیری متمایل شده اند. مسلمانان میانمار رابطه خوبی با عناصر روهینگیا ندارند. اعضای این گروه بین 800 هزار تا یک میلیون و 500 هزار نفر برآورد می‌شود. علت اصلی اختلاف آمار مربوط به تعداد مسلمانان از آنجا ناشی می‌شود که ارتش نظامی میانمار از اعطای تابعیت و شناسنامه به این گروه خودداری می‌کند.
دولت میانمار این بهانه را مطرح کرده که این اتفاقات پس از آن آغاز شد که گروه موسوم به ارتش آزادیبخش مسلمانان که از میان میلمانان روهینگیا تشکیل شده، اقدام به کشتن چند افسر ارتش میانمار کرده و همین موضوع دامنه درگیری ها را برانگیخته است. گفته می‌شود این اتفاق با تحریک و مدیریت عربستان سعودی انجام شده است.
آمریکا با شکست پروژه داعش در مناطق جنوب غربی آسیا به دنبال منتقل کردن این گروه به جنوب شرق آسیا است تا از یک طرف بتوانند موجودیت و کنترل آنها را در دست خود نگه دارد و از طرف دیگر به بی‌ثباتی و ناامنی در مرزهای جنوبی چین دامن بزند. عربستان یکی از عوامل اصلی اجرای این طرح است . در همین رابطه از دهه 40 قرن گذشته میلادی تاکنون حدود 500 هزار نفر از مسلمانان روهینگیایی میانمار به عربستان رفته و تحت تعلیم آموزش‌های وهابی قرار گرفته اند. کار برخی از آنها به جایی رسیده که به عنوان عاملان ترورهای مختلف به گوشه و کنار جهان اعزام شده اند. آنها در نتیجه آموزه های وهابی، گرایش شدیدی به سمت داعش و تکفیری‌ها پیدا کرده و بستر مناسبی را در میانمار برای انتقال هسته های اصلی این گروه ایجاد کرده اند.
فهرست جامع جنایات آمریکا
در حقیقت آمریکا و غرب با همکاری سعودی‌ها به دنبال آن هستند، مسلمانان افراطی و داعشی در مناطق شرق آسیا فعال گردند، تا بهانه خود برای حضور در این مناطق و خط و نشان برای دولت چین را فراهم کنند. حتی اگر این سیاست به نسل کشی مسلمانان مظلوم این مناطق منجر شود.
به این ترتیب به نظر می‌رسد آنچه که در میانمار در دست اجرا است، سناریویی شبیه به لیبی یا سوریه است که در نهایت‌ آسیب آن متوجه مسلمانان و اقشار مختلف میانمار است. مسلمانان منطقه و بویژه عناصر وابسته به روهینگیا باید اسیر تحریکات و اشک تمساح رسانه های غربی نظیر بی بی سی و سی ان ان نشوند و با رویکردهای عاقلانه راه را بر نفوذ و بهره‌برداریهای سیاسی آنها از این بحران بگیرند. آنچه که در این زمینه مهم است، این که سناریوی انتقال داعش به این مناطق که می‌تواند باعث ناامنی دراز مدت و فرسایشی کردن روند کشتار مسلمانان شود، متوقف گردد.


https://www.mashreghnews.ir/news/776893/%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%B3%D9%84-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-22-2017   #347 (لینک نوشته)
تن تشنه مثل خورشید
 
hamed1988's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

نمی شود روی استخوان قبایل قتل عام شده ی سرخپوست ایستاد و دم از آزادی زد،
نمی شود «هیروشیما» و «ناکازاکی» را خاکستر کرد و از انسانیت سخن گفت،
نمی شود دسیسه ی کودتا علیه دولت «مصدق» و «آلنده» و بسیارانی دیگر چید و شعار رأی مردم داد،
نمی شود به «ویتنام» و «کره» و «عراق» و «افغانستان» لشکر کشید و پرچم صلح تکان داد.
hamed1988 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-27-2017   #348 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

مدارکی جدید در خصوص تعامل آمریکا با داعش در شمال شهر دیرالزور + فیلم و عکس


فهرست جامع جنایات آمریکا

اخبار, چندرسانه ای, سوریه, عکس, غرب آسیا, مستند, ویدیو ۰۴ مهر ۱۳۹۶
فهرست جامع جنایات آمریکافهرست جامع جنایات آمریکافهرست جامع جنایات آمریکافهرست جامع جنایات آمریکافهرست جامع جنایات آمریکا


به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” وزارت دفاع روسیه تصاویر ماهواره ای جدیدی مبنی بر همکاری و یا تعامل نیروهای آمریکایی با دواعش در شمال شهر دیرالزور منتشر کرد .

در روزهای اخیر و با پیشروی سریع کردها در شمال رود فرات و پیرو تصاویر منتشر شده از تاسیسات نفتی/گازی منطقه که نشان از کمترین مقاومت داعش در عقب نشینی و یا تحویل این اماکن به نیروهای SDF دارد؛ وزارت دفاع روسیه نیز با انتشار تصاویر ماهواره ای از حرکت راحت و بی خطر! نیروهای ضد ارتش سوریه در داخل مناطق داعش، پرده از واقعیتی دیگر برداشت.
نمایشگر ویدیو
00:00

01:06
دانلود کلیپ
بر طبق این تصاویر که مربوط به روزهای ۸ الی ۱۲ سپتامبر(۱۷ الی ۲۱ شهریور) میشود؛ نیروهای ویژه آمریکایی مسیر نیروهای SDF به سمت شهر دیرالزور را با گذر راحت و بی خطر از میان مواضع داعش در شمال دیرالزور فراهم میکنند.
تعداد قابل توجهی از خودروهای همر آمریکایی در مواضع داعش دیده میشود و این درحالی که است که این استحکامات توسط داعش ایجاد شده است. همچنین در این تصاویر مدارکی بر وجود درگیری، تخریب ماشین ها(ی آمریکایی) و یا هرگونه اثرات ناشی از حملات ائتلاف دیده نمیشود و نیروهای آمریکایی مشخصا در مناطق داعش احساس امنیت میکنند چرا که نه ایست بازرسی(توسط SDF) در این مسیر ایجاد شده و نه سربازانی برای حفظ امنیت وجود دارند.
از طرف دیگر این درحالی است که مواضع ارتش سوریه در جنوب رود فرات بشدت از آنسوی فرات و مناطق تحت تسلط داعش و SDF بمباران میشود!
*لازم به ذکر است پس از پیشرویهای یاد شده در متن بالا بود که نیروهای SDF موفق شدند خود را به شهرک صنعتی دیرالزور، پادگان ۱۱۳ و میادین نفتی/گازی عصبه و الطیبه(کونیکو) برسانند.
تصاویر :
فهرست جامع جنایات آمریکا
فهرست جامع جنایات آمریکا
فهرست جامع جنایات آمریکا
فهرست جامع جنایات آمریکا
فهرست جامع جنایات آمریکا
فهرست جامع جنایات آمریکا


مدارکی جدید در خصوص تعامل آمریکا با داعش در شمال شهر دیرالزور + فیلم و عکس – تحولات جهان اسلام
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-27-2017   #349 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
devon's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

نوشته اصلي بوسيله hamed1988 نمايش نوشته ها
نمی شود روی استخوان قبایل قتل عام شده ی سرخپوست ایستاد و دم از آزادی زد،
نمی شود «هیروشیما» و «ناکازاکی» را خاکستر کرد و از انسانیت سخن گفت،
نمی شود دسیسه ی کودتا علیه دولت «مصدق» و «آلنده» و بسیارانی دیگر چید و شعار رأی مردم داد،
نمی شود به «ویتنام» و «کره» و «عراق» و «افغانستان» لشکر کشید و پرچم صلح تکان داد.
این خرده استفراغ های چپی دیگر چیپ شده.
devon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-27-2017   #350 (لینک نوشته)
تن تشنه مثل خورشید
 
hamed1988's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

نوشته اصلي بوسيله devon نمايش نوشته ها
این خرده استفراغ های چپی دیگر چیپ شده.
شما را کاربر با ادبی می پنداشتم
متأسفم
hamed1988 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-19-2017   #351 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
s.zee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

فهرست جامع جنایات آمریکا
فهرست جامع جنایات آمریکا
__________________
❞.Words are, of course, the most powerful drug used by mankind❝

Rudyard Kipling ─
s.zee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-20-2017   #352 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
s.zee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

فهرست جامع جنایات آمریکا
فهرست جامع جنایات آمریکا
s.zee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-21-2017   #353 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
s.zee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

فهرست جامع جنایات آمریکا
s.zee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-23-2017   #354 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
s.zee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

فهرست جامع جنایات آمریکا
s.zee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-25-2018   #355 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه/ آمریکا: حملات محدود بود و پایان یافت


فهرست جامع جنایات آمریکا منابع محلی از حملات سه‌گانه آمریکا و متحدانش به سوریه خبر دادند. متجاوزان این حملات را "هدفمند و محدود" خوانده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، بامداد امروز شنبه صدای انفجارهای شدید از چندین نقطه دمشق‌، پایتخت سوریه و نقاط دیگیر از این کشور به گوش رسید. آمریکا، انگلیس و فرانسه در حملاتی 50 دقیقه‌ای مناطق متعددی از دمشق و دیگر بخش‌های سوریه را هدف قرار دادند.
بنا بر اعلام خبرگزاری فرانسه اولین انفجار ساعت 4 بامداد به وقت محلی روی داده است. تلویزیون سوریه نیز از مقابله پدافند هوایی این کشور درباره تجاوز آمریکا و متحدانش خبر داد.
دولت سوریه نیز اعلام کرده که پدافند هوایی ارتش این کشور بیش از 15 موشک را در اطراف دمشق رهگیری و منهدم کرد.
این حملات به بهانه استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهر دوما انجام شده در حالی که هیچ منبع مستقلی تاکنون موضوع استفاده از سلاح شیمیایی را تایید نکرده است. دولت سوریه خود رسما از سازمان منع گسترش سلاحهای شیمیایی(opcw) برای بازدید از شهر دوما و راستی آزمایی ادعاهای آمریکا و متحدانش، دعوت کرده است.
حملات هوایی آمریکا و متحدانش به شکل حملات موشکی و حملات با استفاده از جنگنده‌های این کشورها بوده که وارد حریم هوایی سوریه نشده‌ و موشک‌های خود را خارج از مرزهای سوریه شلیک کردند.
حملات بر سه استان دمشق، حمص و حماة متمرکز بوده و جنگنده‌های آمریکایی از پایگاه هوایی العدید این کشور در قطر به پرواز درآمده بودند. منابع محلی در سوریه می‌گویند دست‌کم 30 موشک کروز و تام‌هاک به دمشق شلیک شده است.
مسئولان آمریکایی می‌گویند در این حملات بین 100 تا 120 موشک به مواضع نظامی و پایگاه‌های ارتش سوریه شلیک شد و جنگنده‌های میراژ فرانسه و تورنادو انگلیس در کنار بمب‌افکن‌های بی‌-1 آمریکایی از آسمان و کشتی‌های نظامی آمریکا در دریای مدیترانه در حمله مشارکت داشتند.
دمشق: تجاوز سه‌گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به اهداف خود نرسید

دولت سوریه اعلام کرد که تجاوز سه‌گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه این کشور نتوانسته به اهداف خود برسد و نباید در مورد آن بزرگنمایی کرد.
بنابر اعلام مسئولان سوری، بسیاری از موشک‌های شلیک شده از سوی کشتی‌های نظامی و جنگنده‌های متجاوزان، توسط سامانه پدافند هوایی سوریه هدف قرار گرفته و نابود شده است.
دولت سوریه با این حال اعلام کرد که برخی مراکز تحقیقاتی و پایگاه‌های نظامی این کشور هدف حملات موشکی متجاوزان قرار گرفته است.
ترامپ، می و ماکرون حمله را تایید کردند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که دستور حمله به سوریه را صادر کرده است. او گفت، حملات در پاسخ به "استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی" انجام شده و انگلیس و فرانسه نیز در آن مشارکت دارند.
ترامپ همچنین به روسیه هشدار داد که از "حرکت در مسیر تاریک" دست بردارد و گفت: روسیه از عمل به وعده‌های خود از جمله درباره سلاح‌های شیمیایی در سوریه سر باز زد.
نخست وزیر انگلیس نیز حمله به سوریه را تایید کرده و مدعی شده است که این حملات به منظور کاهش توان نظامی سوریه آغاز شده است.
ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس گفت که به نیروهای مسلح این کشور اجازه داده حملاتی را علیه ارتش و دولت سوریه "برای کاهش توان نظام سوریه در استفاده از سلاح شیمیایی" انجام دهند. او گفت: هیچ جایگزینی برای حملات نظامی نیافتیم. حملات محدود و علیه اهداف معین خواهد بود.
امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز گفت که به نیروهای کشورش دستور داده تا با مشارکت آمریکا و انگلیس حملاتی را علیه سوریه ترتیب دهند.
پایان حملات؛ پنتاگون: حملات بیشتر فعلا در دستورکار نیست

ساعاتی پس از آغاز این حمله، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که حملات به سوریه پایان یافته و فعلا برنامه‌ای برای حملات بیشتر وجود ندارد. پنتاگون اعلام کرده که هنوز گزارشی از نتایج این حملات به دستش نرسیده است.
جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا هدف از این حمله را ضربه زدن به توان ارتش سوریه دانست اما گفت، حملات بیشتر در دستور کار نیست. با این حال رسانه‌های غربی از جمله سی‌ان‌ان به نقل از مسئولان غربی حملات امروز را بخش اول اقدام نظامی آمریکا و متحدانش اعلام کرده و می‌گویند حملات بیشتر نیز برنامه‌ریزی شده است.
حملات چه مناطقی را هدف گرفت

بنا بر اعلام رسانه‌های غربی و نیز منابعی در داخل سوریه، عمده مناطق هدف قرار گرفته، پایگاه‌های نظامی یا مراکز وابسته به ارتش سوریه بوده است.
مرکز تحقیقاتی برزه واقع در اطراف دمشق که از مراکز علمی پژوهشی ارتش سوریه محسوب می‌شود از جمله مناطقی است که هدف حمله قرار گرفته و تلوزیون سوریه نیز آن را تایید کرده است.
انباره‌های مهمات ارتش سوریه در 15 مایلی مرکز استان حمص نیز از دیگر اهداف این حمله بوده که ظاهرا 4 فروند جنگنده انگلیسی آن را بمباران کرده‌اند.
پایگاه‌های گارد ریاست‌جمهوری و لشکر چهارم ارتش سوریه در اطراف دمشق که مسئولیت حمایت از پایتخت سوریه را بر عهده دارند نیز از مناطق هدف قرار گرفته اعلام شده است. پایگاه‌های گارد ریاست جمهوری و لشکر چهارم عمدتا در داخل و اطراف شهر دمشق مستقر است.
پایگاه‌های و مراکز تحت اختیار حزب‌الله لبنان نیز از دیگر مناطقی است که منابع داخلی سوریه گفته‌اند در حملات بامداد امروز هدف قرار گرفته است.
واکنش روسیه به حملات سه‌گانه آمریکا، فرانسه و انگلیس

وزارت خارجه روسیه لحظاتی پس از این حمله اعلام کرد: دمشق پایتخت سوریه درست زمانی هدف قرار گرفت که در حال حرکت به سوی آینده‌ای صلح آمیز بود و فرصت برای صلح فراهم شده بود.
وزارت خارجه روسیه رسانه‌های غربی را در این تجاوز شریک دانست و اعلام کرد: رسانه‌های غربی نیز مسئول این حملات هستند چرا که با استناد به اخبار آنها این حملات صورت گرفت.
سفیر روسیه در آمریکا هم آمریکا، فرانسه و انگلیس را مسئول پیامدهای این حمله دانست و گفت تمامی تبعات آن متوجه این سه کشور خواهد بود.
از سوی دیگر، خبرگزاری اینترفاکس به نقل از یک منبع نظامی روسیه اینکه رزم‌ناوها و زیردریایی‌های این کشور پس از حمله هوایی آمریکا و همپیمانانش به سوریه، بندر طرطوس در این کشور را ترک کرده باشند، تکذیب کرد.
این منبع اظهار داشت: گزارش‌های منتشر شده مبنی بر اینکه روسیه از ترس حملات آمریکا تمامی رزم‌ناوهای خود را از بندر طرطوس بیرون برده است، نادرست و بی‌اساس هستند.
منبع یاد شده گفت: نیروی دریایی روسیه که در دریای مدیترانه حضور دارد برای شارژ مهمات و تجهیزات خود و نیز انجام برخی تعمیرات کوچک از مرکز تعمیر و نگه‌داری روسیه در بندر طرطوس استفاده می‌کند و به همین دلیل رزم‌ناوهای روس مرتبا وارد بندر طرطوس می‌شوند اما پس از انجام کار خود به نقاط اصلی استقرار بازمی‌گردند.
وی تاکید کرد: رزم‌ناوها و زیردریایی‌های ناوگان دریایی روسیه اخیرا به صورت مستمر در حال گشت‌زنی در مساحت‌های نزدیک به رزم‌ناوها و زیردریایی‌های آمریکا و همپیمانانش در ناتو مستقر در بخش شرقی دریای مدیترانه هستند تا تمامی اطلاعات مربوط به هر گونه فعالیت نظامی در هوا و روی آب و زیر آب در نزدیکی سواحل طرطوس را رصد کنند.
https://www.isna.ir/news/97012508321...A8%D9%88%D8%AF
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-25-2018   #356 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

ترامپ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد/ بیشترین سطح تحریم‌ها علیه ایران اعمال خواهد شد

رئیس جمهور آمریکا دقایقی پیش سخنرانی خود درباره توافق هسته‌ای ایران را آغاز کرد و گفت که دلایل قاطعی وجود دارد که توقف غنی‌سازی ایران دروغ بوده است.

فهرست جامع جنایات آمریکا
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا دقایقی پیش سخنرانی خود درباره خروج از توافق هسته‌ای ایران را آغاز کرد.
ترامپ در آغاز سخنرانی خود بار دیگر اتهاماتی را درباره حمایت ایران از تروریسم بیان کرد.
وی در سخنرانی خود مدعی شد که نظام ایران سازمان‌های تروریستی را تامین مالی کرده و ثروت ملت خود را به هدر داد.
ترامپ در ادامه ادعاهای خود گفت: ایران از القاعده، طالبان، حماس و حزب‌الله حمایت می‌کند و موشک به منطقه صادر می‌کند.
وی مدعی شد: توافق هسته‌ای به ایران اجازه داد تا غنی سازی اورانیوم را ادامه دهد و این توافق فاجعه آمیز به نظام ایران میلیون ها دلار اعطا کرد و به ایران اجازه می‌دهد تا در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای قرار بگیرد.
ترامپ ادعا کرد: امروز دلایل قاطعانه‌ای داریم که وعده‌های ایران درباره وقف غنی سازی اورانیوم دروغ بوده و اگر به این توافق اجازه داده شود که ادامه یابد مسابقه تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه بوجود خواهد آمد و این توافق فعالیت‌های ایران برای بی ثبات کردن منطقه را متوقف نکرد و این توافق نتوانست مانع از توسعه برنامه موشکی بالستیک ایران شود.
وی مدعی شد: توافق هسته‌ای نمی‌تواند مانع از دستیابی ایران به خطرناکترین سلاح‌ها شود.
رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: طی ماه‌های اخیر با شرکا و متحدانمان برای اصلاح برجام تلاش کردیم ... بعد از مشورت‌های اخیر برای ما مشخص شد که نمی‌توانیم مانع از دستیابی ایران به بمب هسته‌ای شویم.
وی در حالی که توافق هسته‌ای را از اساس معیوب دانست، خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد. وی افزود که فرمانی اجرایی برای اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران را امضا خواهم کرد.
ترامپ در انتها گفت که برای مذاکره مجدد یک توافق هسته‌ای قابل قبول با ایران «آماده، مایل و توانا» است.
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1...F-%D8%B4%D8%AF
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-25-2018   #357 (لینک نوشته)
مدیریت مجموعه تالارهای موضوعی
 
ya-mohsen's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

بسم الله الرحمن الرحیم

قاتل ۱۶ غیرنظامی در جنوب افغانستان از ترامپ درخواست عفو می‌کند

فهرست جامع جنایات آمریکا

وکیل مدافع نظامی آمریکایی که ۱۶ غیرنظامی از جمله ۷ کودک را در جنوب افغانستان به‌قتل رسانده بود، برای موکلش از رئیس‌جمهور آمریکا درخواست عفو کرده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «رابرت بیلز» نظامی آمریکایی در سال 2012 در شهرستان «پنجوایی» ولایت قندهار شبانه به یک منزل مسکونی حمله کرد 16 غیرنظامی افغان را به‌صورت فجیعی به‌قتل رساند.

وی پس از کشتن زنان، کودکان و مردان بی‌دفاع اجساد آنها را نیز به‌آتش‌ کشید و پس از ارتکاب این جنایت به پایگاه نیروهای آمریکایی فرار کرد.

رابرت بیلز از پایگاه نظامیان آمریکایی در افغانستان به آمریکا منتقل شد و در سال 2013 نیز دستگاه قضایی این کشور او را به حبس ابد محکوم کرد.

«جان مایر» وکیل مدافع این نظامی جنایتکار خواستار تجدید نظر دادگاه درباره حکم حبس ابد موکل خود شده است.

وی تصریح کرد که اگر تلاش‌هایش برای دفاع از موکلش نتیجه ندهد از دونالد ترامپ خواهد خواست تا با صدور فرمانی موکلش را از زندان رها کند.

این در حالی است که ترامپ پس از روی کار آمدنش به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا تا کنون حدود 5 نظامی آمریکایی را که به‌دلیل جرایم مختلفی محکوم شده بودند مورد عفو قرار داده است.
تسنیم
__________________


ya-mohsen آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-25-2018   #358 (لینک نوشته)
مدیریت مجموعه تالارهای موضوعی
 
ya-mohsen's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

بسم الله الرحمن الرحیم

از ارتش‌های سری آمریکا و ناتو چه می‌دانید؛
«مردان پشت جبهه» چگونه عملیات می‌کنند؟/ ترور کنید تا زمینه اعتراضات مردمی فراهم شود!

فهرست جامع جنایات آمریکا

براساس مستندات تاریخی، پیشینه تشکل‌هایی که به نام «ارتش‌های سری آمریکا و ناتو» شناخته شده‌اند،‌ به بیش از یک قرن قبل بازمی‌گردد، تشکل‌هایی که دستیابی به هدف، استفاده از هر وسیله‌ای را توجیه می‌کند.

سرویس جهان مشرق - انتشار کتاب «دانیل گانسر»، پژوهشگر و مورخ سوئیسی در سال ۲۰۱۳ میلادی درباره ارتش های سری پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، سر و صدا شدید و جنجال گسترده ای در محافل غربی به دنبال داشت. وی در این کتاب دست داشتن ناتو در عملیات های سری تروریستی در چارچوب راهبرد «بحران سازی» و «تروریسم دروغین» را به اثبات رسانده بود.
این پژوهشگر و مورخ سوئیسی در کتاب خود با اشاره به این که ناتو طی جنگ سرد از شبکه ای از ارتش های سری بهره می جست که در اروپا به «گلادیو» (GLADIO) معروف شده بود، می افزاید: این شبکه سری با هماهنگی با سرویس های اطلاعاتی و امنیتی کشورهای غربی اروپا و همچنین وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و به خدمت گرفتن جاسوس هایی در محافل راستگرا، دست به عملیات های تروریستی می زدند و آنها را به جناح چپ افراط گرا منتسب می کردند.
گانسر در ادامه مطلب به اینجا می رسد که ناتو در حال حاضر نیز این استراتژی را دنبال می کند، با این تفاوت که هدف جهان اسلام و کشورهای مسلمان هستند. در این استراتژی ناتو با بحران سازی و جنگ افروزی در کشورهای اسلامی با متوسل شدن به دستاویزی به نام تروریسم و مبارزه با آن ضمن لشکرکشی به این کشورها بر منابع انرژی این کشورها سیطره یابند.
فهرست جامع جنایات آمریکا

سال بعد، در سال ۲۰۱۴ میلادی «سیمون هرش»، روزنامه نگار معروف آمریکایی پس از اشاره به راهبرد دولت وقت آمریکا در عراق و دیگر کشورهای جهان به نام «راهبرد السالوادور»، پرده از ماهیت واقعی و حقیقی این راهبرد بر می دارد.
به گفته هرش، راهبرد آمریکایی السالوادور بر تشکیل گروه های ویژه ای استوار است که ماموریت آنها انجام عملیات های تروریستی و تجسسی در کشورهایی است که آمریکا آنها را دشمن و خصم خود می داند.
این روزنامه نگار آمریکایی با اشاره به اینکه این گروه ها خارج از نظارت کنگره آمریکا فعالیت می کنند، یاد آور می شود: خط مشی که آمریکا تحت عنوان راهبرد السالوادور در صدد پیاده سازی آن در عراق و دیگر کشورهای جهان است، راهبرد جدیدی نیست، بلکه ادامه و امتداد راهبردی است که کشورهای غربی آن را در طول دوران جنگ سرد و در مقابل اتحاد جماهیر شوروی سابق و بلوک شرق پیاده می کردند.

**نحوه شکل گیری و ماموریت


شبکه گلادیو پس از جنگ جهانی دوم تشکیل شد، اما در ابتدا بر آن نام «Stay-behind» اطلاق می شد که به معنای «مردان پشت جبهه» بود، چون کشورهای غربی بر این باور بودند که باید شبکه مقاومت مسلحانه‌ای تشکیل دهند که با حملات احتمالی اتحاد شوروی سابق به اروپای غربی مقابله کند.
پایه و اساس این شبکه مقاومت مسلحانه را راستگرایان تندرو تشکیل می دادند، اگرچه در میان آنها اعضای گروه «اس اس» آلمان نازی نیز مشاهده می شدند. این افراد به دلیل داشتن تجربه و مهارت بسیار در کشتن انسان‌ها و ماهیت واقعی این شبکه ها خیلی زود جذب آنها می شدند.
حضور این شبکه های سری در میدان و نقشی که بر روند و خط سیر حوادث بعدها به صورت غیر مستقیم موجب امضای توافقنامه های «یالتا» و «پوتسدام» شدند، توسط سازمان «سیا» آمریکا و سرویس های اطلاعات مرکزی انگلیس موسوم به «MI۶» اداره می‌شدند تا
اینکه در سراسر اروپای غربی نفوذ کرده و به سرعت در ناتو ادغام شدند.

فهرست جامع جنایات آمریکا

دیدگاه آمریکا این بود که وجود این شبکه در اروپا در سایه بی توجهی و عدم آمادگی برخی از این کشورها جهت مقابله با خطر کمونیسم امری ضروری است، همچنین از این شبکه به عنوان نیروی پشتیبان ارتش های متعارف و سنتی کشورها یاد می کرد که در صورت شکست و ناکامی در دفع خطرهای نظامی که کشورهای متبوع اشان را تهدید می کرد، وارد میدان رویارویی‌ها می شدند و از این حیث مشاهده می‌کنیم که بسیاری از نجبا و ملی گرایان غربی که شعار دفاع و حمایت از وطن را سر می دادند، در گروه های وابسته به این شبکه عضویت داشتند.
با گسترش دامنه نفوذ این شبکه ماهیت کاردکردی آن نیز به سرعت تغییر کرد. به این ترتیب، ماموریت های محوله بر این شبکه از مقابله با نفوذ کمونسیم در دموکراسی های غربی به تقلب در انتخابات، ترورهای سیاسی و تعرض و تجاوز تغییر یافت.

فهرست جامع جنایات آمریکا

سه عملیات مهم این شبکه در کشور «ایتالیا» انجام شد که بازتاب خاصی در افکار عمومی آن دوره داشت.
اولین عملیات شبکه مذکور به هر روی، از اوایل دهه هفتاد سرویس های اطلاعاتی و امنیتی ایتالیا این گروه های سری را با هدف ایجاد رعب و وحشت در میان مردم برای انجام عملیات های تروریستی به خدمت گرفتند و سپس کمونیست ها را به دست داشتن در پس این عملیات ها متهم کردند. به ویژه آنکه حزب کمونیست ایتالیا در آن مقطع زمانی از قدرت قانونگذاری بسیار و مهمی در پارلمان این کشور برخوردار بودند.
رهاورد راهبرد بحران سازی دولت وقت ایتالیا ضربه زدن به اعتماد و باوری بود که مردم به کمونیست های ایتالیایی داشتند تا به این طریق مانع قدرت گیری بیش از پیش آنها در پارلمان و تشکیل کابینه در این کشور شوند.
دومین عملیات این شبکه ترور «آلدو مورو»، نخست وزیر وقت ایتالیا در ماه مه سال ۱۹۷۸ میلادی و سومین آن حمله به ایستگاه «بولونیا» در ماه مه سال ۱۹۸۰ میلادی بود که در هر دو مورد انگشت اتهام به سمت «ارتش سرخ» نشانه گرفته شده بود.
عملیات بولونیا بزرگترین عملیات تروریستی بود که طی قرن ۲۰ کشورهای اروپایی شاهد آن بودند و طی آن ۸۰ شهروند ایتالیایی از جمله چندین زن و کودک کشته و ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.
فهرست جامع جنایات آمریکا

همچنین در سال ۱۹۹۰ پارلمان سوئیس گزارشی منتشر کرد که در آن به وجود و فعالیت گروه های مسلح سری در این کشور اذعان و تصریح شده بود که این گروه ها اقدام به انبار و ذخیره مواد منفجره و انواع بمب ها در مناطق مختلف این کشور کرده بودند که کشف و ضبط شدند.
پایه و اساس شبکه «گلادیو» را عملیات‌های تروریستی تشکیل می دهد که بتوان نسبت به آنها اعتراض کرد و زمینه اعتراض های مردمی را هموار کربه این ترتیب، عملیات های تروریستی این شبکه به کشور ایتالیا محدود نشد، بلکه توسعه یافته و دیگر کشورهای عضو پیمان ناتو به استثنای آمریکا، کانادا و بالطبع انگلیس را فرا می گیرد و در این بین فرانسه یکی از مهمترین عرصه های فعالیت این شبکه شمرده می شد.
یکی از مهمترین عملیات های این شبکه در فرانسه تلاش برای ترور ژنرال «شارل دوگل»، رئیس جمهوری وقت فرانسه بود که طی دوران ریاست جمهوری وی در دهه ۵۰ جریان کمونیسم در این کشور قدرت گرفته بود.
با فروپاشی اتحاد شوروی سابق به ظاهر این شبکه نیز منحل شد و سخنی از ادامه فعالیتش، آن هم با نام جدید «شبکه گلادیو» به میان نیامد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ میلادی «جولیو آندروتی» طی سخنانی از ادامه فعالیت این شبکه با نام جدیدش پرده برداشت.
همانند شبکه مقاومت مسلحانه، شبکه گلادیو نیز به سرعت در کشورهای دیگر اروپای غربی نفوذ کرده و فعالیت خود را آغاز نمود. هرش با اشاره به اینکه گلادیو در زبان لاتین به معنای «شمشیر» است، خاطر نشان می کند، این شبکه اولین بار در کشور ایتالیا اعلام موجودیت کرده و فعالیت خود را آغاز نمود.
بودجه شبکه گلادیو از سوی سرویس های اطلاعاتی و دستگاه های امنیتی غربی، به خصوص سازمان سیا و MI۶ تامین می شد. اما ماموریت آن، انجام عملیات های تروریستی در میان توده مردم و متهم کردن گروه های چپگرای اروپایی به دست داشتن در آنها بود و در این راستا، صدها عملیات تروریستی به دست این گروه ها در کشورهای پرتقال، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی انجام شد.
این راهبرد همچنین تامین بودجه و هزینه مالی تروریست های افراطی راستگرا و مخالف کمونیست ها و مجهز کردن آنها به انواع بمب ها و مواد انفجاری برای انجام عملیات های تروریستی را نیز در برمی گیرد.
پایه و اساس شبکه «گلادیو» را عملیات های تروریستی تشکیل می دهد که بتوان نسبت به آنها اعتراض کرد و زمینه اعتراض های مردمی را هموار کرد. یکی از اعضای این گروه ها که در این عملیات ها شرکت کرده بود، درباره آنها چنین می گوید:
ماموریت داشتیم، به غیر نظامیان و شهروندان بی دفاع و بی گناه به ویژه زنان و کودکان که نه سر رشته ای از سیاست و نه ارتباطی با دنیای سیاست داشتند، حمله کنیم. هدف این حملات واداشتن مردمان این مناطق به ریختن به خیابان ها و درخواست حمایت از دولت های متبوع خود جهت حمایت و دفاع از آنها در قبال تروریسمی است که ادعا شده بود، منبع آن جریان های چپگراست.
فهرست جامع جنایات آمریکا

بعدها اگرچه برخی از کشورهای اروپایی مانند بلژیک و ایتالیا سعی کردند، از یوغ این شبکه خلاص شوند، اما گلادیو چنان در تار و پود کشورهای اروپای غربی نفوذ کرده بود که رهایی از آن به امری غیر ممکن مبدل شده بود. این درحالی است که بی توجهی برخی یگر از کشورهای اروپایی غربی، گروه های وابسته به این شبکه را به تدریج به گروه های سازمان یافته جنایی تبدیل کرد.

** رسوایی زندان های سری آمریکا


به این ترتیب، فعالیت شبکه گلادیو در اروپا ادامه می یابد تا اینکه اواخر سال ۲۰۰۵ میلادی رسوایی زندان های سری آمریکا در اروپا به بیرون درز پیدا می کند. در حالی که به جز افرادی انگشت شمار از وجود این زندان ها اطلاع نداشت و برملا شدن این موضوع موجب بروز بحران های شدید سیاسی بین آمریکا و شماری از کشورهای اروپایی شد.
در ابتدا باور وجود چنین زندان هایی برای بسیاری سخت و دور از واقعیت بود، اما اذعان سازمان سیا به وجود این زندان ها و انتشار اسنادی از سوی این سازمان پس از لغو محرمانه بودن آنها در سال ۲۰۰۹ میلادی نشان داد که آنچه در این زمینه افشا شده است، قطره ای کوچک از دریای حقایق افشا نشده است.این اسناد همچنین از شیوه بازجویی و شکنجه و نگهداری متهمان در این زندان ها پرده بر می داشتند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
یکی از این اسناد، گزارش تحقیقی بود که به فوت «گل الرحمن» طی ماه نوامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در زندان سری سازمان سیا در شمال کابل پرداخته بود. در گزارش علت مرگ گل الرحمن بستن وی با زنجیرهای آهنین به زمین و کاهش دما به زیر صفر بدون داشتن پوشش مناسب عنوان شده بود.
این اسناد همچنین نامه های شماری از افسران مشغول به خدمت در این زندان ها، معروف به «مناطق سیاه» را افشا می کردند که در آنها نسبت به شیوه های به کار گرفته شده در این زندان ها جهت شکنجه زندانیان به شدت ابراز نگرانی شده بود.
در ادامه این افشاگری ها در سال ۲۰۱۴ میلادی پیگیری دادخواست های ارائه شده به دادگاه حقوق بشر اروپا دست داشتن شماری از کشورهای غربی مانند یونان، ایتالیا، لهستان و لیتوانی در قضیه زندان های سری آمریکا و وجود چنین زندان هایی در کشورهای فوق را به اثبات رساند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان های سری آمریکا در جهان موسوم به کانون های سیاه

** زندان های سری آمریکا در سراسر جهان

اطلاعات موثق و مدارک مستند بسیاری وجود دارد که تاکید می کند، سازمان سیا آمریکا در چهار گوشه دنیا دارای زندان های سری است که نه تنها از کسی از وجود آنها اطلاع ندارد، بلکه در این زندان ها مخوف ترین و غیر انسانی ترین متدهای شکنجه جهت گرفتن اعتراف و طی بازجویی از متهمان مورد استفاده قرار می گیرد و زندانیان از کمترین حق و حقوق بشری برخوردار نیست.
در ادامه به مهمترین و بارزترین این زندان ها اشاره شده است:
یک: زندان سری شیانگ مای
این زندان در شهر شیانگ مای،‌ در شمال کشور تایلند واقع شده و سازمان سیا در سال ۲۰۰۲ به شکلی گسترده از آن برای شکنجه بازداشت شدگان و افراد ربوده شده استفاده می کرد.
دو: زندان سری شماره یک کابل
این زندان در شهر کابل،‌ پایتخت افغانستان واقع شده و طی سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ میلادی سازمان سیا از آن برای حبس و شکنجه افراد مظنون و متهم این سازمان مورد بهره برداری قرار می گرفت.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری شماره یک کابل

سه: زندان سری ستیر کیاجوکتی
این زندان سری در سال ۲۰۰۲ میلادی در کشور لهستان تشکیل و توسط سازمان سیا آمریکا اداره می شد. دولت لهستان سرانجام پس از سال ها انکار سرانجام به وجود چنین زندانی در خاک کشورش اذعان کرد

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری ستیر کیاجوکتی

چهار: زندان سری شماره دو کابل
این زندان نیز در شهر کابل،‌ پایتخت افغانستان واقع شده و در سال ۲۰۰۳ میلادی توسط سازمان سیا احداث شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
پنج: زندان سری بخارست
زندان سری بخارست در شهر بخارست، پایتخت رومانی قرار داشت. این زندان در سال ۲۰۰۳ میلادی احداث شده بود و به نوشته روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» تا سال ۲۰۰۹ میلادی مورد بهره برداری سازمان سیا قرار داشت.
شش: زندان سری گوانتانامو
این زندان در یک پایگاه نظامی دریایی آمریکا در کشور کوبا قرار دارد و سازمان سیا از سال ۲۰۰۲ میلادی بهره برداری از آن را آغاز کرد که همچنان ادامه دارد و عمدتا افرادی را در خود جای می دهد که متهم به دست داشتن در فعالیت های تروریستی هستند. اغلب زندانیان گوانتانامو را اتباع کشورهای منطقه خاورمیانه، آسیای مرکزی و آسیای جنوب شرقی و جنوبی از جمله شهروندان افغانستانی تشکیل می دهند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری گوانتانامو

هفت : زندان سری شماره سه کابل
زندان سری شماره سه کابل نیز در پایتخت افغانستان قرار دارد و سازمان سیا از سال ۲۰۰۴ میلادی بهره برداری از آن را آغاز کرد.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری شماره سه کابل

هشت: زندان سری ویلنیوس
زندان سری ویلنیوس در شهر ویلنیوس، پایتخت کشور لیتوانی قرار دارد و در سال ۲۰۰۴ میلادی که عملیات های بازداشت و آدم ربایی سری سازمان سیا به اوج خود رسیده بود، در قلب اروپا مورد بهره برداری قرار گرفت.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری ویلنیوس

نه: زندان سری شماره چهار کابل
زندان سری شماره چهار کابل، پایتخت افغانستان از سال ۲۰۰۶ میلادی توسط سازمان سیا مورد بهره برداری قرار گرفت و این نشان می دهد، روند عملیات های بازداشت و آدم ربایی سری سازمان سیا به ویژه در کشور افغانستان همچنان ادامه دارد.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری شماره چهار کابل

بیشتر بخوانید:
آیا حمله «نیس» فرانسه تکرار پروژه «گلادیو» ناتو است؟
نقش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در کنترل موادمخدر جهان
ده: زندان سری دیگو گارسیا
زندان سری دیگو گارسیا در اقیانوس هند قرار دارد که در واقع جزیره ای کوچک به همین نام است و مالکیت آن به کشور انگلستان باز می گردد. این زندان سری طی دهه ۷۰ قرن گذشته توسط آمریکایی ها در پایگاه نظامی که به نام «تندر کوف» در این جزیره ساخته بودند، احداث شد و متهمان به دست داشتن در فعالیت های تروریستی از جمله حوادث ۱۱ سپتامبر جهت بازجویی به این زندان منتقل می شدند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری دیگو گارسیا

یازده: مرکز بازپرسی سری تامارا
مرکز بازپرسی سری تامارا، در کشور آفریقایی مغرب واقع شده است. این زندان سری در سال ۲۰۰۶ میلادی در قلب بیابان های سوزان کشور مغرب احداث شد. سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارشی این زندان را زندانی وحشتناک توصیف می کند که در آن زندانیان از کمترین و کوچکترین حقوق انسانی برخوردار نیستند و برای گرفتن اعتراف، زندانیان با شوک های برقی و داغ کردن و سوزاندن شکنجه می شوند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
مرکز بازپرسی سری تامارا

دوازده : زندان سری فرودگاه میهایل کوگیالنیچونو
زندان سری فرودگاه بین ‌المللی میهایل کوگیالنیچونو، در یکی از پر ترددترین فرودگاه های کشور رومانی واقع شده است. در واقع این زندان چند ساختمان این فرودگاه را شامل می شود که تا سال ۲۰۰۸ میلادی حتی کاخ سفید از وجود آن بی اطلاع بود.
براساس اعلام دولت آمریکا این زندان سری در سال ۲۰۰۸ میلادی بیش از ۲۰ شهروند افغانستانی و عراقی به اتهام دست داشتن در فعالیت های تروریستی در این زندان نگهداری می شدند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری فرودگاه میهایل کوگیالنیچونو

سیزده: بازداشتگاه سبز در تایلند
بازداشتگاه سبز در واقع زندانی سری بود که سازمان سیا در حاشیه شهر بانکوک، پایتخت کشور تایلند آن را احداث کرده بود. روزنامه «گاردین» چاپ لندن در گزارشی که در سال ۲۰۰۹ میلادی منتشر کرد، یادآور می شود که سازمان سیا وحشیانه ترین شکنجه ها را در این زندان علیه زندانیان انجام می دهد.

فهرست جامع جنایات آمریکا
بازداشتگاه سبز در تایلند

چهارده: زندان سری لیمونر جیبوتی
زندان سری لیمونر، در پایگاه نظامی لیمونر کشور جیبوتی قرار دارد که به دلیل نزدیکی به مناطق سکونت عناصر تروریستی برای آمریکا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معروف است که این پایگاه به شکنجه و بازجویی از زندانیان اختصاص دارد و طی ۵ سال گذشته به آرامی درحال توسعه است.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری لیمونر جیبوتی

پانزده: زندان سری آنتاولی در لیتوانی
زندان سری آنتاولی در منطقه آنتاولی در کشور لیتوانی و در ۱۰ کیلومتری پایتخت این کشور قرار دارد. این زندان در واقع باشگاه مخروبه آموزش اسب سواری است. شاهدان تاکید می کنند که افسران آمریکایی در این زندان زیر زمینی دارند که در آنجا از متهمان بازجویی می کنند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری آنتاولی در لیتوانی

شانزده : زندان سری النسر
زندان سری النسر، در اردوگاه آوارگان النسر در کشور بوسنی قرار دارد. برخی از افراد بازداشت شده در این زندان سری پس از آزادی اذعان کردند، توسط افرادی که پوشش نظامی نداشتند، شکجه شده بودند.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری النسر

هفده: زندان سری دسولت بت
زندان سری دسولت بت در کشور أفغانستان در سال ۲۰۰۲ میلادی از سوی سازمان سیا احداث شد و گفته می شود،‌ برای گرفتن اعتراف از زندانیان به شدیدترین شکل شکنجه می شوند.
در سال ۲۰۱۴ میلادی خبرگزاری رسمی فرانسه، «فرانس پرس» نقشه ای تفصیلی از پراکندگی زندان های سری آمریکا در سراسر جهان ارائه داد که در آن به تعداد زندانیانی که در این زندان ها در بند بودند،‌ نیز اشاره شده بود.

فهرست جامع جنایات آمریکا
زندان سری دسولت بت

** راهبرد گلادیو و راهبرد السالوادور

به این ترتیب آشکار می شود که بین «راهبرد گلادیو» در گذشته و «راهبرد السالوادور» در حال حاضر هیچ تفاوتی وجود ندارد و هر دو یک هدف را در نگرش غرب، آمریکا و اسرائیل دنبال می کنند.
در این خصوص، سیمون هرش معتقد است، بعید نیست که ترور «رفیق الحریری»، نخست وزیر اسبق لبنان از جمله عملیات های این گروه ها باشد. آنچه این ایده را تایید می کند، اهداف سیاسی و امنیتی بود که آمریکا و اسرائیل در پس این حملات در سوریه و لبنان به طور خاص و کشورهای عربی به طور عام دنبال می کردند.
چه بسا هم بتوان گفت که این عملیات زنگ خطر آغاز مرحله ای جدید از اجرای توطئه های تدارک دیده شده برای جهان عرب بود، چراکه پس از آن شاهد تحولات امنیتی و سیاسی مهمی در خاورمیانه بودیم که در سال ۲۰۱۱ میلادی به انقلاب های جهان عرب منتهی شد.
همان گونه که گفته شد، ناتو با به خدمت گرفتن این گروه های شبه مسلح خیلی زود به کانون این شبکه در اشاعه ترس و وحشت تبدیل شد. این پیمان در این راستا، کمیته محرمانه برنامه‌ریزی (clandesting planning committee) و کمیته محرمانه هم پیمان (ACC) را تشکیل داد که امروزه معروفیت جهانی دارند.

فهرست جامع جنایات آمریکا

** عملیات های گلادیو در نقاط دیگر جهان
اگرچه عمده فعالیت های شبکه گلادیو تا سال ۱۹۹۰ میلادی و فروپاشی اتحاد شوروی سابق قاره اروپا بود، اما مستنداتی وجود دارد که فعالیت این شبکه در مناطق دیگر جهان را به اثبات می رساند، به عنوان مثال این مستندات ثابت می کنند، آمریکا مسئول رخ دادهای سال ۱۹۵۳ میلادی در ایران است که در صدد پیاده سازی سناریو براندازی دولت «محمد مصدق» با متهم کردن جریان کمونیسم ایران به دست داشتن در این سناریو بود. در حالی که آشکار شد، مزدوران سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس مجری این سناریو بودند، سناریویی که مهمترین هدف آن سیطره بر نفت ایران بود.
همچنین می توان به رخ دادهای سال ۱۹۵۴ میلادی در کشور مصر اشاره کرد که به عملیات «لاوان» معروف شد و طی آن گروهی از یهودیان مصری توسط سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) ماموریت داشتند، دفاتر مصری، آمریکایی و انگلیسی را به گونه ای بمبگذاری کنند که انگشت اتهام دست داشتن در این عملیات ها به سمت جماعت اخوان المسلمین، جریان کمونیست مصری و برخی افراد و شخصیت های مصری نشانه گرفته شود و با نا امن جلوه دادن اوضاع در مصر، حضور انگلیس در این کشور و سیطره آن بر کانال سوئز را توجیه کرده و امری ضروری جلوه دهند.
اما بعد افشا شد که موساد در این عملیات دست داشته است و منجر به استعفای نخست وزیر وقت اسرائیل از سمت خود به سبب این رسوایی شد. به این ترتیب، آشکار می شود که عامل «امنیت» مهمترین عاملی است که در عملیات این گروه ها مورد هدف قرار می گیرد.
طی جنگ هند و چین گروه های فرانسوی وابسته به این شبکه ده ها عملیات ترور و کشتار غیر نظامیان و شهروندان بی دفاع را به اجرا گذاشتند. همچنین در جنگ الجزایر این گروه های فرانسوی علاوه بر عملیات های ترور و کشتار غیر نظامیان بی دفاع، صدها غیر نظامی الجزایری را ربوده و در مراکز خود مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار داده و صدها کشاورز الجزایری را در گورهای جمعی زنده به گور کرده و به دستور فرمانده هان ارشد ارتش فرانسوی چندین رهبر «جبهه آزادیبخش الجزایر» را ترور کردند.
قربانی کردن امنیت در قالب ایجاد رعب و وحشت و خلق جویی از نارضایتی در میان توده مردم که از حقایق امور بی اطلاع هستند، اصلی ترین رکن راهبرد بحران سازی گروه های مسلح و تروریستی سری آمریکا محسوب می شود که یکی از نمودهای بسیار بارز و ملموس این تاکتیک، حمله نظامی آمریکا و ناتو به عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی و براندازی رژیم بعث به رهبری «صدام حسین» در این کشور است.
حمله نظامی آمریکا و ناتو به عراق، در چارچوب راهبرد جدید «جرج بوش»، رئیس جمهوری وقت آمریکا یعنی مبارزه جهانی با تروریسم صورت می گرفت و پایه و اساس آن را جنگ روانی و تبلغاتی و رسانه ای تشکیل می داد که غرب تحت عنوان وجود سلاح های نامتعارف و کشتار جمعی در عراق و دسترسی رژیم حاکم به این سلاح ها و خطر آن برای جامعه بین المللی آن را دستاویز این تجاوز قرار داد. اگرچه پیش تر شاهد پیاده سازی این راهبرد در افغانستان تحت عنوان بیرون راندن نظامیان شوروی از این کشور نیز بودیم که به فاجعه بشری تشکیل گروه های تروریستی تکفیری «القاعده» و «طالبان» منتهی شد.
یکی از بارزترین شاخص های اشغال نظامی افغانستان و عراق توسط آمریکا و ناتو، بازداشت ها، آدم ربایی ها، قتل ها و کشتارهای سری بود، به نحوی که با وجود گذشت سال ها از اشغالگری و تجاوز در این دو کشور و همچنین ادامه این جنایات باز عامل یا عاملان آنها مجهول الهویه هستند.
نحوه این قتل ها و شکنجه ها و ناشناس بودن عامل یا عاملان آنها به ویژه هدف گرفته غیر نظامیان و شهروندان بی دفاع، یادآور عملیات های تروریستی شبکه گلادیو طی دهه های گذشته در کشورهایی مانند الجزایر است.

فهرست جامع جنایات آمریکا

** مهمترین اهداف پشت پرده


بدون تردید نمی توان عامل «تامین انرژی» را به عنوان یکی از مهمترین عوامل و اسباب قرار گرفته در پس این عملیات ها نادیده گرفت، به ویژه آنکه در کنار منطقه نفت خیز خاورمیانه، منطقه نفتی و گازی دیگری به نام کشورهای حوزه دریای خزر با ذخایر چشمگیر و کلان انرژی قرار دارند.
همچنین چشم داشت های غرب جهت اجرای طرح های انتقال نفت به سمت اقیانوس هند نیز می تواند، یکی از اسباب و دلایل باشد که برای رسیدن به این اقیانوس خطوط انتقال ملزم هستند یا مسیر جنوبی را انتخاب کنند که در این صورت با مانعی به نام ایران مواجه خواهند شد که با عبور این خطوط از مناطق جنوبی اش مخالفت خواهد کرد و یا اینکه مسیر شمالی را در پیش گیرند که در آنجا نیز روسیه مانعی غیر قابل عبور در مسیر اجرای این طرح خواهد بود.
بنابراین برای اجرای این طرح تنها یک مسیر شرقی باقی می ماند که خط لوله انتقال نفت غرب برای کشیده شدن باید از خاک دو کشور ترکمنستان و افغانستان عبور کند و برای تسهیل این عبور و پذیرفتن شرایط غرب باید از حاکمیت دولت مرکزی قدرتمند در این کشورها جلوگیری کرد و چه ابزاری بهتر از گروه های تروریستی و اشاعه تروریسم می توان برای پیاده سازی این نقشه می توان سراغ گرفت.
فهرست جامع جنایات آمریکا

این درحالی است که قدرت گیری تروریسم در کشورهای اسلامی و عربی منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی فرصتی طلایی برای آمریکا و غرب است تا ملل جهان اسلام و عرب را به حمایت از تروریسم و پرورش آن متهم کنند، یا نه، آنها را خود تروریسم و جنگ طلبی، افراط گرایی جلوه دهند و اینکه دموکراسی و حقوق بشر و آزادی غرب و آمریکا جان بر کف نهاده برای آزادی این ملت ها از ظلمت و تاریکی به کشورهای اشان لشکر کشی کرده است.
به این ترتیب، آمریکایی ها و کشورهای غربی بدون تلف کردن وقت و از دست دادن فرصت از فردای حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی، طرح جهانی مبارزه با تروریسم را ارائه دادند و با توسل به آن راه لشکر کشی به افغانستان را برای خویش هموار کردند. در حالی که تاکنون مستندات بسیاری از این حملات تروریستی به دست آمده است که ثابت می کند، حوادث ۱۱ سپتامبر برنامه ای از پیش طراحی شده بود.
هدف این برنامه سیطره بر منابع انرژی و ثروت های ملی کشورهای منطقه خاورمیانه و جنوب آسیا بود و راهبرد این طرح برای تحقق این هدف «تروریست» جلوه دادن ملل مسلمان منطقه و در معرض خطر جدی قرار گرفتن امنیت ملی کشورهای غربی و آمریکا و ضرورت مقابله با این خطر و رونمایی از راهبرد «مبارزه با دشمن و تهدیدات در خانه خودش» بود.
به موازات این اتهامات، اجرای طرح فتنه انگیزی طایفه ای و بحران سازی دینی و مذهبی با هدف بر افروختن آتش جنگ ها و منازعات داخلی در کشورهای عربی و اسلامی منطقه خاورمیانه کلید خورد.
این مستندات از نشست های مستمر رهبران ناتو خبر می دادند که موضوع ثابت تمام آنها بررسی راهبردها و تاکتیک‌های مناسب و کارآمد برای برافروختن شعله جنگ‌های داخلی در کشورهای منطقه شبیه آنچه در افغانستان و عراق جریان داشت.
فهرست جامع جنایات آمریکا
پراکندگی زندان های سری آمریکا در جهان

**‌ گروه های نظامی سری: هیئتی جدید با هویتی قدیم

نگاهی گذرا به قربانیان جنایات این گروه ها، خط مشی عملیاتی وتعامل با محیط پیرامون،‌ همه و همه نشان می داد که این گروه های شبه نظامی نسخه به روز شده و ورژن جدید همان گروه های پیشین بودند که با حفظ هویت، همان ماموریت ها و اهداف را دنبال می کردند.
شرکت امنیتی خصوصی «بلک واتر» نمونه بارز چنین گروه های شبه نظامی سری بودند که با نام و چارچوبی جدید، همان اهداف قدیم را در کشتار توده مردم بی دفاع و فتنه انگیزی های داخلی دنبال می کردند.
تا پیش از سال ۲۰۱۱ میلادی و آغاز انقلاب های جهان عرب موسوم به «بهار عربی» مهمترین عرضه فعالیت این گروه ها دو کشور افغانستان و عراق بود، اما از سال ۲۰۱۱ میلادی تمام کشورهای منطقه به کانون فعالیت و اهداف ماموریت های این گروه ها تبدیل شده است.

فهرست جامع جنایات آمریکا

تاکنون هیچ اطلاعات دقیق و مستندی از تعداد اعضای این گروه ها،‌ حوزه و میدان فعالیت آنان،‌ ماموریت های محوله و نقش خاصی که باید ایفاگر آن باشند و همچنین تعداد دقیق آنها به دلیل پراکندگی افقی گسترده آنها در دست نیست. با این حال کارشناسان مسائل نظامی و امنیتی تعداد این گروه ها در سراسر جهان را ۶۰ تا ۷۰ هزار گروه با توانمندی ها و حوزه های عملیاتی مختلف تخمین می زنند.
بر اساس این تخمین ها باید گفت که تعداد اعضای این شبکه های سری نظامی از بسیاری از ارتش ها و نیروهای مسلح کشورهای جهان بیشتر است. این گروه ها تابع هیچ نظام حکومتی یا سازمان و نهاد منطقه ای و بین المللی نیستند.
همچنین عدم وابستگی و استقلال این گروه ها موجب شده، عملیات های آنها متنوع و متعدد و در عین حال حوزه ها و میدان های مختلف را در برگیرد که از جمله این حوزه ها می توان به حوزه امنیت اشاره کرد.
قدرت و توانایی برخی از این شبکه‌ها و گروه‌های سری نظامی از ارتش یک کشور هم می تواند،‌ بیشتر باشد تا در پی آن میزان بهره مندی و در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات و مراکز و پایگاه هایی برای استقرار نیز بیشتر باشد.
چنین گروه هایی حتی دارای زندان ها و بازداشتگاه های خاص خود هستند، به همین دلیل از سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد بروز پدیده ای به نام پایگاه های نظامی و زندان های سری، به ویژه در دو کشور عراق و افغانستان باشیم که وحشت بسیاری را در میان مردم عادی ایجاد کرده اند. به عنوان مثال یکی از مهمترین و بزرگترین چالش های «حامد کرزی» طی دوران ریاست جمهوریش زندان های سری ناتو و آمریکا در دو ایالت قندرها و هلمند، واقع در جنوب افغانستان بود که عمدتا شهروندان افغان در آنها در بازداشت بودند و در آنها وحشیانه ترین و غیر انسانی ترین رفتارها و شکنجه های انجام می شود.

فهرست جامع جنایات آمریکا

** خلاصه سخن


در پایان باید گفت که موضوع ارتش ها و شبکه های سری ناتو و آمریکا اگرچه ممکن است، برای برخی تازگی داشته باشد، اما واقعیت امر این است که این قضیه ای ریشه دار در تاریخ نظامی کشورهای غربی و آمریکاست و بار دیگر پرده از چهره واقعی این کشورها در عرصه بین الملل و اهداف و چشم داشت های آنها برمی دارد و آشکار می سازد، رسیدن به هدف استفاده از هرگونه وسیله و ابزاری را برای آنها توجیه می‌ کند.

ya-mohsen آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-13-2019   #359 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mahdi128's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : فهرست جامع جنایات آمریکا

خدا همه ظلمه رو لعنت کنه چه امریکا چه کسانی که در عمل پیرو امریکا هستند وسلطه طلبند
__________________فهرست جامع جنایات آمریکا

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم والعن اعدائهم

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت

mahdi128 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
لیست, امریکا, جنایات

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 05:46 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.